No. 5. Zevenenzeventigste Jaargang. 875. ZONDAG 31 JANUARI. 0fficiceï (Bebccllc ©ffile&clijkschc 15c richten IHiitschland itclgie. Fraukr^k. 3Jvoos iBri&lanpe Sevhtntl. dweilen en lowrwegcn. Turkije. ËUiiiic. (Binnenland. 1 A L h H A A fi S C li E 0 HORA f. Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. I'rijs per kwartaal 0,65, franco per post afzonderlijke nommers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HEltM'. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 1-5 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. WERVING voor hei NED. O. I. LEGER. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR brengt ter kennis van belanghebbenden dat gedurende de eerste acht dagenvan des morgens 0 tot 's namiddags 2 ure, ten Stadhuize alhier gelegenheid zal zijn om zich te verbinden voor het Ned. Indisch leger, waar toe de Wachtmeester Houpsi in een der vertrekken van het Stadhuis aanwezig zal zijn. Alkmaar, De Burgemeester voornoemd 29 J anuarij 1875. A. MACLAINE PONT. VERKIEZINGEN. De VOORZITTER van den GEMEENTERAAD te A li K M A A R roept bij deze op de ingezetenen dezer gemeentedie elders in 's Rijks directe belastingen zijn aan geslagen om, vóór 15 Eebruarij e.k., hunne aanslagbilletten van de Grondbelasting, dienst 1875 en van de Personele belasting, dienst 1874-7?5, te vertoonen ter Secretarie dezer gemeente, ten einde ook voor dat bedrag op de Kiezerslijs ten te worden gebragt.. De Voorzitter voornoemd. Alkmaar, 29 Jan. 1875. A. MACLAINE PONT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene keunis dat ieder bevoegd iszich van de dienst bij het brand- wezen vrij te koopentegen betaling eener jaarlijksche con tributie van 3,vóór en 6,— na de loting, bij den gemeente-ontvanger te voldoen in Eebruarij ol April e.k. Burqemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 29 Januarij 1875. De Secretaris, NUHOUT van oer VEEN. VERGADERING van den RAAD der gemeente ALK MAAR, op Woensdag, 3 February 1875, des middags ten 12 ure. Namens den Voorzitter van den Raad, NUHOUT van der VEEN. De personen van JAN OOMEN en JACOB KRIJGS MAN worden verzocht zich ter gemeente-secretarie aan te melden. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de 2e. helft der maand December 1871. Wed. Knaap, Alkmaar; H. Sonjée, J. Lesruwaet, J. J. Kuy- per, Amsterdam; J. C. Duroks, Doesborgh; van Griethuizen, 's Gravenhage; A. van Es, Haarlem; J. Schrekker, den Helder, D. Prok, Langendijk; P. C. Bagge, Nieuwediep; J. Knaters, Ouddorp; Kreet, Warmenhuizeu; J. Nibbering, Wervershoofd. Van de Hulpkantoren BenningbroekJ. Erceburg, Soet.erwoude. Sehermerhorn H. Buers Kolhorn. Briefkaart. L. D. Cohen, Amsterdam. De Keizer heeft den 20 den spaanschen gezant de Rascon ten gehoore ontvangen, welke hem een schrijven van Koning Alfonso XII overhandigde, waarin deze kennis geelt van zijne troonsbestijging. Rijksdag. Den 21 is na breedvoerige discussie de ver kiezing van den hertog v. Ujest in Silezie vernietigd en besloten, dat den landraad van het kiesdistrict wegens on geoorloofde inmenging in de verkiezing eetie berisping moet geworden en naar sommige pogingen tot omkooping een strafrechtelijk onderzoek ingesteld moet worden. Den 22 en 23 zijn bij derde lezing aangenomen de wet op den landstorm, met, 198 tegen 8t st. van het centrum de elzassers en de sociaal-democraten en die tot invoering van het burgerlijk wetboek en der registers van den bur gerlijken stand. Er is een wetsontwerp ingekomendat de controle over het dienstjaar 1871 nogmaals aan de pruisische Rekenkamer, onder den naam van „Rekenkamer des Duitschen Rjjks", opdraagt. Over het ten vorigen jare ingediende ontwerp tot, oprichting eener Rijks-Rekenkamer is de regeering het met de commissie van den Rijksdag nog niet eens kunnen worden. Den 25 is de wet betreffende het burgerlijk huwelijk bij eindstemming met 207 tegen 72 st. aangenomenen een aanvang gemaakt met de tweede lezing der Bankwet. Pruisen. Het in de openingsrede van den Landdag aan gekondigde wetsontwerp betreffende het beheer van de goe deren der catholieke Kerk heeft, in het bijzonder ten doel, aan de catholieke kerkelijke gemeenten een aandeel in het beheer harer goederen en in het opleggen van lasten aan hare leden te geven; hetgeen nu slechts bij uitzondering plaats vindt. De regeering is bij de samenstelling van dit, ontwerp van het beginsel uitgegaan, dat de catholieke Kerk en hare instellingen het recht om goederen te bezitten alleen aan de erkenning van dit recht door den Staatontleenen, en dat de Staat derhalve ook bevoegd is om het verleenen van dit recht aan zekere voorwaarden te verbinden. Beieren. De beiersche bisschoppen hebben gezamenlijk bij den Koning vertoogen ingediend tegen de invoering van het burgerlijk huwelijk. De Kamer heeft den 23, na langdurige beraadslaging, den post voor den belgischen vertegenwoordiger bij den Paus met 62 tegen 27, en vervolgens de begrooting voor buit. zaken met, alg. st. goedgekeurd. De regeering heeft bij de Kamer een wetsontwerp inge diend voorschrijvende eenige maatregelen tegen het invoeren van aardappelen uit America. Het is urgent verklaard. Onlangs heeft de nieuwe gemeenteraad van Marseille de leening, door de stad met bekrachtiging der Nat. Vergade ring aan te gaan, afgekeurd. Sedert heeft de ma ire" ver klaard dat daardoor het beheer der geldmiddelen en de loopende dienst onmogelijk werden aangezien de inrichting der begrooting op die wijze geheel en al het onderst boven werd gekeerd. Dien ten gevolge is de raad geschorst en eene nieuwe voorloopige commissie van bestuur van 36 le den benoemd. a Reunion Colbert, waarvan de heer Audren de lierdrel voorzitter isheeft in de dagbladen eene nota doen opne men in welke de beweringals zou de genoemde parle mentaire groep, de gematigde rechterzijdeweigeren het gezag van den maarschalk Mac Mahon te regelenvoor ge heel onjuist, wordt verklaard. In den nacht van 1718 Jan. is de stad Chamhery, door het buiten hare oevers treden der rivieren Leysse en Albane, ondergeioopen zoodat liet, water op sommige plaatsen 1,80 steeg. De schade, zoo in de stad ais d .arbuiten aangericht^ wordt op 2 miljoen fr. geraamd In de zaak van genl. Wimpjfen tegen den heer Paul de Vassagnac heeft de rechtbank te Parijs zich den 22 onbevoegd verklaard en eerstgenoemde in de kosten veroordeeld. Nationale Vergadering. Den 21 heeft de heer Venla- ■oon zijn verslag uitgebracht over de const,itutioneele wetten. Eene groote menigte belangstellenden woonde de -zitting bij. De rapporteur zette den oorsprong en het karakter van on herroepelijkheid den wet van 20 November uiteenen zeide, dat zij, die voor deze hunne stem uitbrachten de gevolgen ervan behooren te aanvaarden. Voorts toonde hij aan dat, eene ontbinding der Kamer eene nieuwe vertegenwoor diging ten gevolge zou hebben met dezelfde verdeeldheden. De bepalingen van het wetsvoorstel toelichtende, herinueróe hij de verbindtenissenwelke de leden der meerderheid .op zich genomen hadden. De heer Lenoël bestreed het voor stel als de strekking hebbende om onder den naam van republiek het koningschap in te voeren. De lieer de Lacombe ondersteunde het ontwerp. Z. i. werd daardoor noch op de belangen der koningszinden noch op die der republikeinen inbreuk gemaakt. Spr. wekte tot, eensgezindheid op. De heer Carayon la Tour spoorde de Kamer aan om bet ont werp te verwerpen. Hij geloofde niet aan de wapenschor sing der partijenachtte liet koningschap den eenigen slag boom tegen bet keizerschap en verwachtte daarvan alleen heil voor Frankrijk. Den 22 was weder een talrijk publiek tegenwoordig. De heer de Meaux verdedigde het voorstel- Ventavon. De heer Lucien Brun bestreed de constitutioneele wetten, betoogende, dat, alleen de monarchie Frankrijks welzijn kon bevorderen. De hertog de Broglie betoogdedat de wet van 20 Nov. de Vergadering den plicht, oplegde, bet daarbij ingestelde bestuur te handhaven en liet gezag van den maarschalk Mac-Mahon te regelen. De beer du Temple verklaarde zich tegen de wetten en liet zich daarbij zoodanig uitdat hij tot de orde geroepen en door den president gewaarschuwd werd. De heer Berenger sprak mede tegen. De minister van biiin. zaken zeidedat, de ministers hun ontslag hadden aangeboden, en dat de maarschalk-President, hun had ver zocht, hunne betrekkingen te blijven bekleeden totdat hij een nieuw kabinet zou hebben samengesteld. De ministers zou den daarom verantwoordelijk blijven totdat, zij hunne porte feuilles aan hunne opvolgers zouden hebben overgedragen. De minister herinnerdedat de Kamer zieb verbonden had de constitutioneele wetten te behandelen en hij vroegdat tot de tweede lezing zou worden overgegaan. De iieer Favre betoogde de noodzakelijkheid van het instellen van een de finitief gouvernement en bestreed de monarchie in eene lange redevoeringdie herhaalde waarschuwingen van den voor zitter en protesten van sommige leden uitlokte. Met 538 tegen 145 st., terwijl 31 leden zich van de stemming ont hielden werd beslotentot de tweede lezing van het voor- stel- F ent av on over te gaan. De tegenstemmenden bestonden uit 56 leden der uiterste rechterzijde 66 der uiterste linker en der linkerzijde, 19 bonapartisten en 4 leden, die tot geen der parlementaire groepen behooren. De groote meerderheid, door het voorstel verworvenbe- teekent nietsdaar de republikeinschc linkerzijdevolgens openbaar gemaakte verklaringtot de tweede iezing mede gewerkt, heeft, alleen om alsdan de tegenovergestelde systemen in beraadslaging en in stemming te kunnen brengen.' Zij be schouwt elke bepaling ervan als een aanslag tegen de rech ten der natie en het geheel als eene organisatie der beslag legging op de souvereiniteit der natie. Den 25 heeft de eerste lezing plaats gehad van het wets ontwerp op de samenstelling van den Senaat. De heer Bar- doux, die er niet mede ingenomen was maar voor de tweede lezing zou stemmenmaakte aanmerking over de uiteenloo- pende zienswijze der rapporteurs. De heer F ent av on noemde het doel der constitutioneele wetten regeling van het uit- teraard tijdelijk gezag van een enkel mande heer Lefèvre- Pontalis wil aan het thans behandeld voorstel een definitief karakter gevenzoo zelfs, dat, de President 150 onafzetbare Senaatsleden zal kunnen benoemen. De heer Raoul Duval verklaarde zich tegen de tweede lezing: het voorstel was niet te rijmen, noeh met de republiek, noch met het koningschap en nog minder aannemelijk dan het voorstel-Dufauredat onbewimpeld tot de republiek leidde. Men moest het volk raadplegen. De rapporteur Lefèvre-Pontalis merkte opdat men de wet van 20 Nov. '73 niet vergeten mochten de ver bindtenissen, tegenover het toen gevestigde gezag aangegaan, gestand moest, doen. Voor de noodzakelijkheid van een Senaat beriep hij zich op het voorbeeld der Ver. Staten. Hij wederlegde de bezwaren, den 22 door den heer Lucien Brun ontwikkeld en noemde het voorstel aannemelijk voor de koningsgezindenomdat de instelling eener 2e. Kamer een stap nader tot, het koningschap wasen voor de republikei nen omdat de republiek niet duurzaam kon zijn dan ont daan van alles wat naar regeeringloosheid of naar dictatuur van een revolutionair gezag geleek. De heer Jules Simon keurde het ontwerp af maar zou voor de tweede lezing stemmen, waarbij verbetering mogelijk was. Hij betoogde dat op de aanneming der constitutioneele wetten de ont binding der Vergadering zou moeten volgen. Met 498 tegen 173 st. werd tot de tweede lezing besloten en vervolgens bepaald om na de afhaudeliug van genoemde wetten de ver slagen der commissie omtrent de haudelingen van het bewind der Nat Verdediging aan de orde te stellen. De grootvorst Sergius is den 21 te Dover aangekomen en aldaar opgewacht door den hertog v. Edinburghbij wien hij eenige dagen op Eastwell-Park ging doorbrengen. De heer Disraeli heeft aan den heer Gladstone een brief geschreven waarin hij zijn groot leedwezen over diens af treden als aanvoerder der liberale partij te kennen geeft. In eene den 20 te Crewe gehouden bijeenkomst van ver tegenwoordigers uit ManchesterLiverpoolBirmingham LeedsBristol en andere steden van de Nonconformisten- vereenigingis in eene motie de wenseh uitgesprokendat de liberale part ij t,er verzoening der noncontormisten tot haren aanvoerder iemand kiezen zaldie in de gevoelens van de vorige regeering betreffende het, onderwijs niet, deelt. Den 21 is te Birmingham eene door leden nit die stad, Turnden BristolBolton Manchester, Sheffield en Belper bijgewoonde vergadering gehouden van bet uitvoerend co mité der National Education Leagueten einde de om standigheden te overwegen waarin de liberale partij door liet altreden van haren aanvoerder Gladstone verkeert. Met fiet oog op zijne vervanging door den heer Torster (den ontwerper en verdediger der schoolwet van 1870, die de schoolcommissiën vrijheid geeft om uit, de gelden der belas tingschuldigen de secte-scholen te subsidiëren), werd de volgende^ motie aangenomen„Naar de meening van het comité, is de tegenwoordige desorganisatie der liberale partij in groote mate te wijten aan de onderwijsstaatkunde, welke de vorige regeering gevolgd heeften liet comité verklaart ae overtuiging te koesterendat, eenheid der partij in den lande niet mogelijk zal wezen onder een aanvoerder, die verplicht is eene staatkunde voort te zetten, welke de be langen van het gezindte-onderwijs ten nadeele van het na tionale onderwijs heeft aangemoedigd en tegen welkenaar gebleken iseene meerderheid van de liberale kiezers be zwaar heeft." Den 22 hebben de Parlementsleden voor Birmingham in Bingley Hall aldaar, een locaal dat aan 15000 menschpn eene zitplaats kan verschaffen, maar waarin er meer dan 20000 aanwezig waren hunne kiezers toegesproken. De beer Bright viel in zijne rede het tegenwoordige ministerie aan en ver volgens de engelsobe Staatskerk, op welker afschaffing hij aandrongook om deze reden dat de navolging der room- sche kerkgebruiken en de overgangen tot, de roomsche Kerk bij haar en niet bij andere protestantsche kerkgenootschap pen gevonden worden. Hij waarschuwde echter tegen over haasting en tegen den eisch, dat candidateu voor de Volks vertegenwoordiging voor de opheffing zouden stemmen. In eene den 22 te Cardiff gehouden bijeenkomst der Ver- eeniging van eigenaars van steenkolenmijnen in Monmouthshire eu zuidelijk Wales is, uit overweging, dat de werklieden in eenige mijnen blijven weigeren in de loonsverlaging te be rusten en den arbeid blijven stakentot eeue algemeene werkopzegging besloten. Hierdoor geraken 100000 werk lieden waarvan een zeker deel nog arbeidtbuiten werk. Do werkstakers te Dean-Forest hebben in eene verlaging van het loon met, ft p.e. berusten de eigenaars der mijnen hebben daarop liet werk doen hervatten. Prins BodewijkNapoleon heeft zijne studiën aan de Kon. Militaire Academie te Woolwich voltooid en ondergaat thans met, de noögste klasse van die instelling het officiers-examen. Uit Stockholm wordt van den 25 gemeld, dat liet verkeer over de spoorwegen dien dag, wegens de hevige koude, gestaakt is. De vertegenwoordigers van Rusland, Oostenrijken Duitsch- land hebben de Porie bewogen om af te zien van haren eisehdat de in de zaak van Podgoritza betrokken monte- negrijnen voor turksehe rechters zouden terechtgesteld wor den. Alsnu zijn de volgende schikkingen getroffen: De Vorst van Montenegro zal eene speciale commissie naar Piperi zenden belast met de behandeling van het proces tegen de beschuldigdenen zal de Porte uitnoodigenzich bij die behandeling door een afgevaardigde te doen vertegenwoordi gen. Vervolgens zal de commissie zich naar Spey begeven, om de turksehe getuigen in verboor te nemen. De turksehe onderdanen, die, na op de turksehe soldaten geschoten te heb ben naar Montenegro waren gevluchtzullen aan de turk sehe overheid overgeleverd worden. De Porte zal de in Scutari gewezen vonnissen eerlang aan den souverein ter bekrachtiging indienen. Servie. De regeering getracht hebbende om bij de recep tie op den nieuwjaarsdag den voorrang toetekennen aan de consuls-generaal der groote mogendheden die denwegens de betrekkingen van Servie tot de Porte niets beteekenenden, titel van diplomatieke agenten voeren, heeft de dien titel missende duitsche consul-generaal dr. Rosen, aan wien als oudst benoemde den voorrang toekwamgeweigerd zich aan deze regeling te onderwerpen en voor eenigen tijd Belgrado verlaten. In het den 21 door den minister Minghetti ingediende financiëele overzicht wordt het vroeger aangekondigde tekort over 1875 gehandhaafd. Zoo er geene nieuwe uitgaven uoodig blijken te zijnzullen die voor de openbare werken 11 die voor de vestingwerken 20 miljoen vereischen. In deze 31 m. zal de minister voorzien door eenige amortisation van 1875 tot 1882 1883 uit te stellen. Hij stelt verder werken voor in de zuidelijke gewesten en havenplaatsen. De buitengewone begrooting voor het departement van oorlog zal tot 15 m. worden verminderd. Door eene herziening van het tarief op sommige tabakssoorten hoopt de minister 7 m. te vindenbestemd tot verbetering van het lot der ambte naren. Op verzoek van den heer Minghetti heeft de Kamer voorts besloten, dat de aangeboden wetsontwerpen door eene enkele commissie zuilen worden onderzocht. Tevens heeft de minister medegedeelddat hij het handelsverdrag met Frankrijk heeft opgezegd en over eene nieuwe overeenkomst, zoo met Frankrijk als met de andere mogendheden onder handelen zal. Hij handhaaft het beginsel van vrijen handel en stelt voor, de uitvoerrechten, even als die op den invoer, in goud te doen betalen. De verbetering in de bestaande belastingenzeide de minister verder, is blijkbaar. Tegen het einde van 1875 zal er nog 60 m. aan papieren geld be schikbaar zijn. Het is noodig, dat het evenwicht tot eiken prijs verkregen worde, alvorens deze laatste bron is uitgeput. Garibaldi is in den nacht van 23—24 te Civita-Vecchia en den volgenden dag te Rome aangekomen, waar eene on afzienbare volksmenigte hem aan de station met veel geest drift begroette. Verscheidene Afgevaardigden vrienden en de burgemeester der stad wachtten hem daarbinnen op, daar buiten de werklieden-vereenigingen, de studenten en eenige muziekcorpsen. De paarden voor zijn rijtuig werden afge spannen maar de straten waren zoo vol, dat men het rijtuig onmogelijk voor de woning van zijnen zoon Menotti kon brengen. De generaal betuigde meermalen aan het volk zijnen dank voor de hem bereide ontvangst en vermaande het tot het bewaren van rust en orde. Spoedig na zijne aankomst ontving hij in het botel-Costanzi, waar hij zijnen intrek had genomen, een bezoek van den gemeenteraad. Den 2o heeft Garibaldi, onder luide en langdurige toejui chingen van de linkerzijde en de tribunes, zitting in de Kamer genomen aan de uiterste linkerzijde. Het legde den eel»m trouw aan den Koning en de wet. af, welke handeling van alle zijden door de levendigste toejuichingen gevolgd werd. De motie van den heer Cairoli, strekkende om wantrouwen in de regeering uit te drukkenis den 25 door de Kamer met 233 tegen 121 st. verworpen. Ter gelegenheid van 'sKonings reis naar Zaragoza waren den 19 talrijke troepen te Alkama vereenigddewijl de car- listen zich in den omtrek van den spoorweg ophielden. Des morgens ging een trein met, soldaten den koninglijken trein vooraf. Den 21 kwam de Koning t,e Tudela, van waar hij den volgenden dag te paard vertrokvermits het verkeer over den spoorweg belemmerd was. Bij den spaanschen consul te Bayonne zijn 47 carlistische officieren in onderwerping gekomen. Den 20 hebbeD 3000 carlisten, onder Tristany, Granolliers, 6 mijlen van Barcelona gelegen, overvallen, vele wreedheden bedreven en alle leden van het gemeentebestuur wegevoerd. Genl. Martinez Campos is, naar Ollot gaande, gedwongen geweest terug te trekken. De Koning heeft, eene proclamatie gericht aan de ingeze tenen der baskische provinciën en van Navarre, waarin hij hen onder toezegging van het behoud der vrijheden welke zij onder de regeering zijner moeder genoten eu van her stel van het ten aanzien der Kerk gepleegde onrecht, den vrede aanbiedt, alvorens slag te leveren. Men verzekert, dat in eene eerste bijeenkomst der carlisten en alionsisten, den 23 gehouden de grondslagen voor eene schikking zijn vastgesteld. De offensieve bewegingen van het noorderleger zijn den 25 begonnen. In de eerste plaats wordt het ontzet van Pampeluna beoogd. De carlisten houden kapitein Zeplien en eenige mal rozen der Gustav in Zarauz als gijzelaars en hebben gedreigd een eventueel bombardement dier plaats op hen te wreken. De commandant van het spaansche eskader is daardoor genoopt geworden vooreerst niet tot een bombardement overtegaan. De carlisten van Biscaye en Guipuzcoa hebben zich met al hun oorlogstuig samengetrokken in Navarre. De Koning heeft het denkbeeld opgevat tot liet stichten van een monument voor de nagedachtenis van hendie bij een der beide expeditiën naar Atchin het leven hebben ge laten en als eerste bijdrage ter verwezenlijking van dit plan eene aanzienlijke bijdrage ter hand gesteld aan H.D. adju dant ridder de Stuers, oud-commandant van het indische leger. Te Batavia heeft zich eene hoofdcotn missie te 's Gravenhage eene commissie voor het moederland gevormd. De Koning heeft bedankt voor de hem door de studenten aangeboden eerewacht bij zijne komst te Leiden, ter gele genheid van het derde eeuwfeest der, academie. Staten-Generaal. Bij de 25 Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van art. 302 van het Wetb. van Kooph. De strekking is om voor het vervolg uitdrukkelijk de bevoegdheid tc erkennen tot het sluiten van verzekeringen voor het geheele leven. Tevens wordt aan deze wetsbepa ling terugwerkende kracht gegeven. De minister van binu. zaken heeft aan de Kamer de ver langde inlichtingen gezonden naar aanleiding van het adres uit 's Hertogenboschtegen de beschikking van den waarn. burgemeester, waarbij de opvoering van uPariser Leien" ver boden werd. De minister verklaart, dat de wet den bur gemeester als hoogste autoriteit de censuur over het tooneel opdraagtook preventietdewijl zij van „waken" spreekt zoodat bedoelde ambtenaar binnen dc grenzen zijner be voegdheid gebleven is. Het wetsontwerp tot, onteigening van perceelen voor den spoorweg ArnhemNijmegen is bij de 2' Kamer ingekomen. Benoemingen. De gemeenteraad van de Zijpe heeft tot gemeente-ontvanger benoemd den heer J. Blaauboer Jz. Eerbewijzen. De Koning van Denemarken heeft de zil veren medalje met het roode lint en witte kruis geschonken aan den zeeloods A. Wijker, bootsman van de reddingboot te Egmoud aan Zee, en aan K. Vuil, K. Gouda, J. Glas, G. Visser, li. Zwart, K. Lagas en D, Boes, roeiers dier bootj

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 1