De Alc i: M Kweekel Leerllnf 'y ft Uit de hand BLOEM- TU! Wordt gcvra Wordt gcvr« m\ fatsoenlijke OELOE van de POL is Boekenlaan naar de Hidden Winkel geopend in alle soorten en Aardappelen; zich mi eerde begunstigers aanbevelende delijk om voortdurende gunst. Een «ngehütt kneelit, Prot. G werk begeerende met franco briever f-': een üchilderHiccrliiig. Rusland. Turkije. Oostenriik-llongarije. Zwitserland. Bfalie. ^paEifc. Tcrecuigde Staten. China. GEMEENTERAAD. '■'iff een hecht en sterk, nieutt iagaifüwaarin de SLACHTE goed succes wordt uitgeoefend ei is voor alle andere neringen en bi én 3'lrf, staande en gelegen op van de Langedijken, in de gemee nabij de R. C. Kerk. Te bevra S BRANDS, te Zuidschnrwoud De ondergeteekende heeft i dat hij wederom ruim gesort noemde artikelenzich vleiend jaren, zich in een ruim debiet K. P Hoek Langestraat en Mient. evrouw de Douairière Jhr. TEIN VERSOHUIR van m dadelijk in dienst te treden li nccïli of een fatsoenlijk van 20 tot 30 jaren, die a opgeleid te worden. si persoon of Koedijk. om dadelijk in dienst te treden die goed kan melken en met dc Prot. Godsdbij J. PRANG Ei- op Langedijk. vak bekend Brieven franco, d( bij Jb. SLOT, aan den Omval, Bij J. B. WESTEN wordt niet beneden de 14 jaren. Aan eene school voor gewoot onderwijs kan terstond geplaatst nemelijké voorwaarden, een fatsoei die lust heeft en geschiktheid 1 wijzer opgeleid te worden. Belar zich schriftelijk aanmelden, ond Uitgevers dezer Couiant. kunnen geplaatst worden bij Goud- cn Zilversmid, aan kan dadelijk geplaatst worden 1 fjiij vonnis der Arrondissemen f maar, van 4 Eebruarij 181 koopman en winkelier in kaas, maar, verklaard te verkeeren in mentmet ingang van bovengeno Tn dit faillissement is benoen missaris de Heer Mr. W. A. L. genoemde regtbank en tot Cur LANGE, Procureur te Alkmaa N. 11 Be tweede verificatie in het hrma HOLZMULLER en A. Z. HOLZMULLER en W kooplieden te Alkmaar, zal v Woensdag, 24 Etbruan 1875. twaalf uren in een der localei te Alkmaar Alle schnldeischers (pand-, li recht hebbenden daaronder begr toe in persoon of bij behoorlijk geroepen. Mr. A. 1 Bij vonnis der Arrondisserrents van den December lS7t, is het EREDERICÜS de VRIES, Verver en JOSEPH. A BAPTIST A STEEEEN aan het Nieuwe Diep, gemeente Held door echtscheiding verklaard ontboudi Ten deze is kosteloos geprocedeerd. 45 Kerspelen met 26 geestelijken en 50000 lidmaten der diocese Chelm zijn uit de grieksch-geüniëerde Kerk in den schoot der grieksch-orthodoxe Kerk teruggekeerd, wegens de aanhoudende pogingen der jezuieten om den latijnschen ritus in te voeren (In 1595 was tusschen den Koning van Polen en den Paus overeengekomen, dat de den Paus als hoofd der Kerk erkennende grieken hunnen ritus eD de taal des lands bij de godsdienstoefeningen behouden zouden). Engeland heeft geweigerd om zich op het petersburgsche congres over het oorlogsrecht te doen vertegenwoordigen dewijl het van verdere beraadslagingen geen practisch voor deel verwacht. De brusselsche conferentie de onmogelijkheid aangetoond hebbende van de belangen der aanvallers met die der aangevallenen in overeenstemming te brengen, weigert het deel te nemen aan eene andere overeenkomst, die den oorlog en de aanvallen gemakkelijk maken en den tegenstand van aangevallen volken verlammen zou. Montenegro heeft de door de groote mogendheden aange raden en door de Porte aangenomen schikking v&n de hand gewezen. Turkije verlangt, dat twee turksche afgevaardigden het geding tegen de montenegrijnen zullen bijwonen. De regeering heeft het door tusschenkomst van den brit- schen gezant gedaan verzoek van eene deputatie der Evan gelische Alliantieom eene audiëntie bij den Sultan te ver krijgen, ten einde Z. M. te overhandigen een adres ten behoeve van vervolgde christenen, onderteekend door vele aanzienlijke personen in Engeland en in andere landenvan de hand gewezen. Oostenrijk. Uit goede bron wordt medegedeeld, dat over 1874 de rechtstreeksohe belastingen 5(4 miljoen meer, de overige i2/i0 miljoen minder hebben opgebracht dan de raming. Het doodvonnis van den moordenaar Freuthwiens in een spoortrein gepleegd misdrijf indertijd is medegedeeld, is den 29 in de gevangenis te Olmiitz voltrokken. Het is de eerste maal sedert langen tijddat een ter dood veroordeelde in Oostenrijk geene gratie ontvangen heeft. Den 1 Eebr. zijn de 5 p.c. op 1 Mei 1878 a pari af te lossen schatkistbiljetten ten bedrage van 25 miljoen uitgege ven om de regeering in staat te stellen met den bouw der voorgenomen spoorwegen voort te gaan. De prijs van uitgifte is 95% p.c., na aftrek van alle onkosten van provisie enz. Hongarije. De minister van financiën heeft den 27 in het Volkshuis het bekende fmanciëele program ontwikkeld volgens hetwelk van het deficit 13 miljoenen zouden gedekt worden. Hierdoor zouden met te hulp roeping van het overschot der leening, de uitgaven tot 1877 gedekt zijn. De minister heeft een Wetsontwerp ingediend betreffende eene algemeene inkomstenbelasting. Te Compesières zijn de ouders van een kind, dat door den oud-eatholieken geestelijke gedoopt zou wordenen die geestelijke door eene door 2 maires aangevoerde volksme nigte belet om binnen het kerkgebouw te komen en met steenworpen ontvangen, zoodat zij onverrichter zake moesten terugkeeren. Onder bescherming van de gewapende macht heeft de doopplechtigheid eenige dagen later plaats gehad en tegen de maires is door de regeering eene vervolging, ingesteld. Het protest, door de gemeentebesturen van Bar- donnex en Plan-les-Qmates tegen de verrichte doopplechtig heid bij den Bondsraad ingediendis naar den Staatsraad van Qenève om inlichtingen verzonden; in het bijzonder wil de Bondsraad de woonplaats des vaders wetenom te kun nen beoordeelen of de doop in de kerk te Compesières wettig en noodig was. De Groote Raad vanhet kanton Genève heeft met 62 te gen 17 st. besloten om een artikel der wet op de catholieke eeredienst te schrappendat de deelneming van een derde gedeelte der lidmaten aan de verkiezing van pastoors als voorwaarde voor de wettigheid der verkiezing stelde. De verwerping door de Kamer van het voorstel-CazVoA betreffende de gevangennemingen op de villa Ruffi is te danken geweest aan de onthouding van ongeveer 100 leden der linkerzijde. Garibaldi stemde tegen de regeering. Den 30 is Garibaldi, vergezeld door zijnen zoon Menotti, bij den Koning toegelatendie zich gedurende een half uur op hartelijke wijze met hem onderhield en hem beloofd moet hebben een wetsontwerp te zullen ondersteunenbetreffende het aanleggen van werken tot verbetering van den gezond heidstoestand in de romeinsche Campagnadoor den gene raal in te dienen. De commissie voor het wetsontwerp betreffende de open bare veiligheid erkent in haar verslag de noodzakelijkheid eener bijzondere wet tegen de boosdoenersniet slechts in bepaalde gewestenmaar in het gehcele Koningrijk toepas selijk. Wat Sicilië aangaat, verlangt zij de benoeming eener nieuwe commissie van onderzoekalvorens met tot het uit vaardigen van andere maatregelen overgaat, In de „tuinen van Maecenas,» te Rome is een in het fijnste parisch marmer gehouwen beeld van Venus gevonden. Het wordt als veel schooner dan de Venus van Medicis aange merkt. Het schijnt eenigszins geleden te hébben. Voorts zijn aldaar gevonden een schoon borstbeeld van Commodusde Tritons en een Bacchus. De bepalingen van het besluit van 11 Jan. 1873, waarbij bevolen werd de uit een zuiver kerkelijk huwelijk geboren kinderen als natuurlijke kinderen in de registers van den burg. stand in te schrijven, zijn ingetrokken. Voortaan zul len dergelijke kinderen welker inschrijving overeenkomstig de regelen gevraagd isals wettig worden geboektmits het huwelijk der ouders overeenkomstig de wetten gecon stateerd zij. Genl. Primo de Rivera is tot opperbevelhebber van het tweede legercorps van het noorden benoemd. In den loop van Januari zijn in de provincie Castellon 600 carlisten in onderwerping gekomen. Ook wordt de on derwerping gemeld van de carlistische aanvoerders Chaionen Welasco. Verschillende carlistiselie soldaten, uit Estella ontkomen, verzekeren dat don Carlos ettelijke officieren en onderoffi cieren van verraad beschuldigd met den kogel gestraft heeft. De schorsing der 2 te Madrid verschijnende protestantsche bladen heeft slechts eenige dagen geduurd. Het sluiten der protestantsche kapel te Cadix was van de plaatselijke over heid aldaar uitgegaan, die ook de opening had tegenge houden. Haar verzet had moeten wijken voor een besluit der vorige republikeinsche regeeringmaar nu de nieuwe regeering optradmeende genoemde overheid dat besluit niet langer te moeten eerbiedigen. Een bevel uit Madrid echter had haar doen zien, dat hare opvatting onjuist was, en de kapel was toeu onmiddelijk weder geopend. Bij kon. decreet is aan de dagbladen toegelaten over de daden der ministers te redetwistenmaar hun verboden oru de koninglijke familiede constitutioneele monarchie en de godsdienst aan tt vallen en berichten emtroit den etrleg te gevenwaaruit de carlisten voordeel kunnen trekken. Een blad zal na 3 tijdelijke schorsingen kunnen worden verboden. Een ander decreet stelt eene bijzondere comptabiliteit in voor de vlottende schuld. De Afgevaardigden van de eilanden Cuba, Portorieo en de Pliilippijnen hebben hunne adhaesie aan den Koning gegeven. De regeeringstroepen hebben eene afdeeling carlistendie naar Albarnarein in de provincie Cuenpa terugtrok aan gevallen en 25 man gedood, 62 man gevangengenomen en een groot aantal gekwetst. 1 Bataljon en 3 eompagniën miqueletes zijn te Guetaria onl scheept, en hebben in den nacht van 27 -28 Zaraus bezet. De genl. Moriones is den 30 met een aanzienlijk leger van Tafallawaar zich het hoofdkwartier des Konings bevond opgerukt om de flank der carlisten om te trekken. Den l Eebr. was hij Monreal binnengetrokkenhad Lapostilla Lerga bezet en hadden de carlisten den weg naar Pampelona zonder tegenstand verlaten. Den 2 heeft Moriones een trein met levensmiddelen binnen die stad geleid. Genl. Lorna heeft, na de Orca overgestoken te zijnden 2niettegenstaande het levendig verzet der carlistenal hunne stellingen ver- meesterd en zich vereenigd met de afdeeling van genl. Blanco, die van Zaraus kwam. De carlisten trokken zich over de Aya terug en verlieten Oria Guetaria. Het duitsche oorlogschip Augusta is den 31 te S. Sebas tian aangekomen en heeft zich. bij de 2 andere duitsche bo dems gevoegd. In den avond van den 1 Eebr. is een duitsch matroos, dootlelijk met ponjaardsteken gekwetst, in de straat liggende gevonden. Hij is terwijl men hein naar zijn schip overbracht gestorven. Een ander matroos heett in een twist ponjaardsteken ontvangen. Men verzekertdat de zaak der Gustavdank zij de bemoeiingen van genl. Lornageschikt isen dat 2 der duitsche oorlogschepen naar Eerrol zouden vertrekken. Don Carlos heeft een brief van het Vaticaan ontvangen waarin sympathie met hem uitgesprokenmaar hem tevens de raad gegeven wordt nogmaals te overwegen of het wel raadzaam is den oorlog voort te zetten, en gezegd wordt, dat de waardigheid der catholieke Kerk in Spanje gewroken is. KoLONliiN. De insurgent.en op Cuba hebben Jibaro aan gevallen het fort vernield en de huizen in brand gestoken; de bezetting beeft zich overgegeven. Van weerszijde zijn groote verliezen geleden. De minister van financiën steltin zijn begrootingsplan ter vermeerdering der inkomsten voor, de in 1872 ingevoer de reductie van 10 p.e. op de rechten op ijzer en staal in te trekken en van theekolfie en andere vrije artikelen eene belasting le heffen. De partijschappen in Louisiana overwegen eene schikking, volgens welke aan de conservatieven het overwicht in de Wetg. Vergadering zou worden gegeven, onder voorwaarde, dat zij den heer Kellogg als gouverneur vau den Staat erkennen. De minister Bristoio heeft met de heeren Rothschild, Selig- man en andere bankiers te Londen een contract gesloten betreffende de plaatsing eener 5 p.cts. leening; hot genoemde consortium neemt 25 miljoen dollars van die leening, en be houdt zich tot Augustus het recht voor om het overige te nemen. Genoemde minister heeft aangekondigd, dat hij voor 12 miljoen dollars aan 5/20 bonds 1862 zal inkoopen. De republikeinsche Senaatsleden hebben eene conferentie gehouden, waarin zij de handelwijze van den President Grant ten opzichte van Louisiana hebben goedgekeurd. De nog geen 19jarige Keizer is den 12 overleden. Zijn opvolger is een kind van o jaren. De Keizerin-moeder is tot Regentes benoemd. Men zegt dat de weduwe van deu overleden Keizer zich van het leven beroofd heeft. Zitting van 3 Eebruarij 1875. No. 2. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig met kennisgeving de heeren Helling, Vonk en Stuart. De Voorzitter opent de vergadering en stelt voor 1. overtegaan tot de beëediging van den heer J. M. F. IPellan als lid van den Raaddaar geene bezwaren zijn gerezen tegen het raadsbesluit vau 20 Januarij 1.1waarbij tot de toelating van dien heer besloten is. Daartoe besloten zijndewordt de lieer Wellan door den Secretaris in de vergaderzaal binnengeleid en legt hij de bij art, 83 der grond wet en art. 39 der gemeentewet voorgeschreven eeden af, waarna hij door den Voorzitter geluk wordt gewensclit met. het door de kiezers in hem gestelde vertrouwen en zitting neemt. 2. Vervolgens zijn de notulen dor vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Zijn medegedeeld de sedert die vergadering ingeko men stukken. 3. Brief der gezondheidscommissie, daarbij eenige wijzi gingen voorstellende in de in hare handen om berigt en raad gestelde politieverordening op het bouwen en sloopen binnen deze gemeente eu de aandacht vestigende op het wensche- lijke, dat bepaald worde, of die verordening alleen toepasse lijk zal zijn op nieuw le bouwen woonhuizen en woningen, of ook op bestaande woonhuizen en woningen daar zulks niet duidelijk blijkt. Hoe wenschelijk het laatste moge zijn, zoo zou dit een maatregel van diep ingrijpenden aard zijn, waarom zij meende den Raad daarop opmerkzaam te moeten maken. Ter lezing voor de leden gelegd. 4. Voorstel der Schoolcommissie betrekkelijk de toepassing der onlangs aangenomen tractementsverhooging voor de hulp onderwijzers aan de openbare armen- en tusschenschool op het toen werkzame personeel. Ter lezing voor de leden gelegd. 5. Verzoek van den Kerkeraad der Ned. Hervormde ge meente of de Raad genegen zoude zijn en termen zoude kunnen vinden om der Hervormde diakonie de behulpzame baud te bieden in het vinden der gelden, benoodigd voor de herstelling van het torentje aan het Diakoniehuiswaar van de kosten door deskundigen begroot zijn op 1480, welke gelden niet voor dat doel uit de Diakonie-fondsen kunnen worden verstrekt. Gesteld in handen van Burg. en Wetli. om berigt en raad. p an Burgemeester en IPethouders. 6. Brief, waarbij wordt aangeboden het van den gemeente- architect ingewonnen gevoelen omtrent de door den heer C. W. Bruinvis in de vorige vergadering gedane vragen. Na eenige bespreking voor kennisgeving aangenomen. 7. Mededeeling, dat de Burgemeester van Castricum be rigt heeft, dat de Raad dier gemeente niet wenscht over tegaan tot den aankoop der aan de gemeente Alkmaar behoo- rende helft in de Limmerschelpvaart en dat in den slech ten toestand van het vaarwater voor rekening van den Groot Limmerpolder en de geméente Castricum zal worden voor zien door uitdieping der vaart. Voor kennisgeving aangenomen. 8. Verzoek van de onderwijzeres in de vrouwelijke hand werken aan de openbare tusschenschool om meerdere lokali teit voor dat onderwijsdaar het aantal leerlingen tot 119 gestage» is, terwijl iu kat voor dat onderwijs gebruikt wordende lokaal slechts 84 plaatsen zijn, en om meer hulpper soneel dat, wanneer meer lokalen in dienst worden gesteld, bepaald noodzakelijk is. Gesteld in handen van Burg. en Wetli. om berigt en raad. 9. Verzoek van M. Krom, om eervol ontslag als 3e help ster bij het onderwijs in de vrouwelijke handwerken aan de openbare armenschool met ingang van 1 April 1875. Verleend. Zijn in behandeling genomen de volgende ter lezing gelegen hebbende stukken. Van Burgemeester en Wethouders. 10. Rapport op het verzoek van Waag meesters om ver hooging hunner jaarwedde. De conclusie strekt om afwij zend op dat verzoek te beschikkenop grond dat sedert November 1869, toen de jaarwedde van den President- Waagmeester op f 400,en die van de Waagmeesters voor ieder op 350,werd vastgesteldmet inachtneming van den aard en den omvang hunner werkzaamheden die werk zaamheden niet vermeerderd zijnzoodat er geene reden tot verhooging der jaarwedden bestaat, zooals bij raadsbesluit van 5 November 1873 mede werd aangenomen. Met algemeene stemmen zonder beraadslaging aangenomen. 11Rapport op het verzoek der Korendragers om ver hooging van jaarwedde. De conclusie strekt om afwijzend ie beschikkenop grond dat eerst onlangs de jaarwedden der verschillende aan de graan- en zaadmarkt verbonden ambtenaren geregeld zijn; dat daarbij wel degelijk in aan merking is genomen de afschaffing der vroeger genoten toe lage van 1 ceut per hl. boven 60000 hl.; dat die toelage, ware zij behouden gebleven, door den bijzonder hoogeu aanvoer in 1874 natuurlijk hooger zou zijn geworden, doch dat daar tegenover staat dat de hoogere jaarwedde ook genoten wordt in jaren van geringen aanvoer; dat hunne werkzaamheden een groot deel van het jaar bij stille markten ook zeer onbe- teekenend zijn. Aangenomenna het geven van eenige inlichtingen over de verder door deze beambten genoten wordende voordeelen, niet van gemeentewege. 12. Rapport op het verzoek van PP. Hoek om hem vrije woning toetestaan in het gebouw, voor de Stads bank van leening gebezigd. De conclusie strektom den adressant te bérigtendat de Raad geene termen vindt om zijn ver zoek intewilligenop groiid datdaargelaten dat die inwo ning toch van korten duur zou zijn, daar uiterlijk in de maand December het geheele gebouw ontruimd moet zijn, eene dergelijke inwoning alligt aanleiding tot moeijelijkheden zou kunnen geven, ook met oog op de verantwoordelijkheid vau den waarnemenden Directeur. Aangenomen. 13. Verzoek om magtiging te verleenen tot het tijdelijk, naar gelang der behoeften en tegen de rente van den dag opnemen eener som van hoogstens f 10000,tot uiterlijk November 1875 ter voorziening in het in de eerste maan den van het jaar door de geringe ontvangsten bestaande ge brek aan voorhanden kasgeldter bestrijding der vele uit gaven in dien Tyd. Magtiging verleend behoudens goedkeuring van Gedep. Staten. 14. Verzoek te beslissen, of de door Burg. en Weth. gegeven uitlegging aan het raadsbesluit van 30 Julij 1873, waarbij vastgesteld werden de voorwaardenwaarop met. de heeren PP. F. Stoel c. s. eene overeenkomst zou worden, aangegaan betreffende den aanleg van de terreinen der vroe gere lijnbaan de Pisscherij, thans Kennemerpark, dat de aan de tegenwoordige Baanstraat gebouwde huizen, en die/reeds gebouwd of nog te bouwen op het vlak daarachter gelegen terrein, ieder ook minstens f 300,huurwaarde moeten heb ben om medegerekend te kunnen worden onder de bij dat besluit bepaalde gezamenlijke huurwaarde van 3000, al dan niet juist is, daar deze uitlegging door de heeren WF. Stoel c. s. volstrekt niet gedeeld wordt, zoo met het oog op het bij hen bestaan hebbende plan van bebouwing, als op de in genoemd raadsbesluit gemaakte bepalingen. Gesteld in handen der speciale commissie welke indertijd over-die zaak rapport heeft uitgebragt, zijnde Burg. en Weth. met de heeren JC. Koorn, Stuart en van den Berg. 15. Rapport op het verzoek van P. J. L. Schecker, om wijziging van zijn aauslag in de plaatselijke directe belasting over 1874. De conclusie strekt, den adressant medetedeelen, dat zijn verzoek niet voor inwilliging vatbaar is als niet in gediend binnen de bij art. 264 en 265 der gemeentewet be paalde termijnen. Uit het rapport blijkt, dat hij zelf oorzaak is van zijn te hoogen aanslag, daar hij zelf in het door hem eigenhandig ingevulde beschrijviugsbiljet zich opgegeven heeft als hoofdbewoner van het door hem bewoonde perceel, in plaats van als inwonende. Zijn te hoogen aanslag heeft hij dus aan zich zeiven te wijten. Na eenige bespreking met algemeene stemmen aangenomen. Pan de vorige vergadering. 16. 2e. Suppletoire gemeentebegrooting dienst 1874. Vastgesteld op f 7361,07% in ontvang en uitgaaf. 17. Het voorstel van den heer Bruinvis de Lange. Bij geen der leden bestond bezwaar om het eerste gedeelte van het voorstel, om iedere plaats, waar petroleum geborgen of bewaard wordt, aanteduiden, door daarvoor te plaatsen de woorden bergplaats voor petroleum, in overweging te nemen: de heeren P erhoej}. van der Drift en de Poorzitter bestreden en de heeren van Leeuwen en Bruinvis ondersteunden het in overweging nemen van het tweede gedeelte strekkende tot op- rigting van twee bergplaatsen voor petroleum van gemeentewege. In hoofdelijke stemming gebragt, staakten de stemmen, daar 6 zieh voor en 6 zijnde de heeren Verhoeff, van der Drift, Conijn, Bosman, J. C. Koorn en de P oorzitter zieh tegen verklaarden. 18. Het voorstel der oommissie voor de strafverordeningen tot wijziging van art. 4 der politieverordening op de be waarplaatsen van petrolenm. Aangenomen, alsmede de door diezelfde commissie thans voorgedragen wijzigingom de bewaarplaatsen van petroleum behoorlijk aanteduiden. 19. Rapport der regtskundige commissie in zake het in stellen eener regtsvordering tot schadevergoeding tegen schip per Q. Snijder. Aangehouden. 20. Rapport van den Commissaris van Politie op het adres van den heer J. JSiemerink Schaap, betreffende de Achter straat. Na eenige bespreking over de vraag, of er voldoend toezigt door de politie wordt uitgeoefend over het houden van varkens, het werpen van privaatstoffen op mesthcopen enz., of niet, wordt beslotentot de volgende vergadering aantehouden des adressants-vraagof alsnog tot de geheele vernieuwing en riolering der Achter-Achterstraat zal worden, overgegaan. 21. Is overgegaan tot het benoemen van eene 1". en eene 4e. hulponderwijzeres aan de openbare school voor meisjes. Voor de eerste betrekking waren voorgedragen Mej. C. PP.S. Perkerk te Nijmegen en Mej. J. B. Bode te Bergen op Zoom. Voor de laatste betrekking de eenige sollicitante Mej. Al. H. hallo te Haarlem, met het voorstel haar tijdelijk voor één. jaar te benoemen in afwachting van het door haar afteleggen examen als onderwijzeres iu de handwerkenwaartoe zij zieh bereid heeft verklaard. Met 12 stemmen benoemd Mej. Perkerk en Mej. Hallo. 22. Is de vergadering gesloten. Snelpersdruk van Herat', Coster ea Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 6