l IÜ No. 8. Zevenenzeventigste Jaargang. 1875. ZON I) A G \v 21 FEBRUARI. K *u -m <*>ffieiccl CScbccIts. SCHULDVORDERINGEN TEN LASTE YAN HET RIJK. //f üAv. Belgie. Frank. i*)| k. Cni'out ItriUanje en Ierland. icuwG, A A C C A Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal 0,65, franco per post f afzonderlijke nomraers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COSTER ZOON. 'uil fWj&ï® |£i~iy k/JiiI'hiII,i MiltySmSnaf 'J- ^%s£ De Advertentiën kosten van 15 regels f 0,75, voor elke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in bet eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. De COMMISSARIS des KONINGS in de provincie NOORDROLLAND herinnert alle autoriteiten en een ieder, die daarbij belang heeft, aan de bepalingen der wet van den 8 November 1815 (Stbl. No. 51), en aan den inhoud van art. 29 der wet van den 5 October 1841 (Stbl. No. 40), betreffende de verevening van schuldvorderingen ten laste v. V. L p nnnmnnin. .v. n 3 ni n-p Qp]uil3 VPuM PTTT! P*en en die men daarom best doet maar aanstonds bij voorraad onschadelijk te maken. Onderling mistrouwen tusschen twee volken kan altijd gevaarlijk worden, en in gevallen van crisis, van opgewekte nationale geestdrift en ontvlamde hartstocht tot zeer onaangename en nadeelige verwikkelingen tot het nemen van kostbare- militaire voorzorgen en zelfs tot een vredebreuk leiden. De 'Regeering kan wel niet aansprakelijk gesteld worden voor de woorden van een particulier persoon of een dagblad, maar de gezindheid der Regeering zal in den resrel beoordeeld w orden naar een sterk sprekende ge- de Nieuwe Kotterdamsche Courant verweet, dat zij zich door von Bismarck laten omkoopen. „Weet de Arnhemsche niet," vroeg dit blad „dat von Bismarck over een rijk „reptiliën- fonds" te beschikken heeft en met, klinkende argumen ten zelfs Nederlandsche dagbladschrijvers aan zijne zaak ver- bindt P" En de Tijd nam de Gelderlander in bescherming Willen deze bladen door hun eigen voorbeeld bewijzen, dat de vrijheid der drukpers een groot kwaad is en derhalve moet worden opgeheven W. v. D. K. De huwelijksplechtigheid van prinses Louise en prins Fer dinand, Philips, Marie, August, Raphael, hertog van Saksen, is door de volgende vreemde vorstelijke personen bijgewoond: de prins v. Id ales, de graaf v. Parijs, de hertog v. Aumale, de aartshertog Jozef v. Oostenrijkprinses Amalia v. Saksen, prins August v. Saksen-Cohurg en dc regeerende Hertog van Saksen-Coburg. - Ter gelegenheid van dit huwelijk heeft de Koning kwijtschelding van straf verleend aan veroordeel den tot gevangenisstraf van niet meer dan eene maand en geldboeten van niet hooger dan 100 fr. Hiervan zijn ont vluchte of ziek schuil koudeude veroordeelden uitgesloten. De Courrier de Bruxetles en de Bien Public zijn wegens lasterlijke artikelen tegen de Echo du Parlementdoor de rechtbank te Brussel veroordeeld tot betaling eener schade vergoeding van 5000 fr. aan den heer Hymansvan de kos ten van het geding en der openhaarmaking van het vonnis in 10 belgisclie en buitenlandscke bladen. Bij de behandeling der begrooting van binn. zaken heeft de Kamer den 5 met 46 tegen 26 st. aangenomen een amen dement van den beer ld asseigewaarbij 65000 fr. ter be schikking der regeering wordt gesteldten einde deze in staat te stellen om het lot der ambtenaren bij het provin ciaal bestuur te verbeteren. Den 6 is de Kamer, ter zake van het carnaval, tot den 16 uiteengegaan. De minister van justitie, zich bereid verklaard hebbende om aan de commissie voor bet onderzoek der verkiezing van den heer de Bourgoing den tekst der niet-ontvankelijkver- klaring van bet geding tegen het comité voor het beroep op het volk over te leggen, maar niet het dossier der en quête heeft de commissie beslotende Kamer uit te noo- digen om de overlegging van het dossier te gelasten. Den 4 heeft de commissie den beer de Bourgoing gehoord. Hij verklaardedat hij den maarschalk Mac-Mahon zijne politieke geloofsbelijdenis niet voorgelezenmaar mondeling den geestwaarin die zon worden opgesteldmedegedeeld had zeggendedat hij zijne gehechtheid aan het keizerlijk Huis bleef koeslerenmaar de regeering des maarschalks zou ondersteunen. Hierop bad de maarschalk geantwoord „Ik keur uwe candidatuur goedik wenseh u toedat gij slagen moogt." De genl. Espivent de la Filleboisnet, bevelhebber van het 15e. legercorpste Marseilleheeftnaar aanleiding van onlangs voorgekomen gevallen het toenemen der zelfmoor den in de bezettingen der zuidelijke steden bij eene dagor der gestrengelijk gegispten gelastdat ieder militair, die de hand aan zich zeiven slaatdes nachtszonder eenig eerbewijs of geleide, zal worden begraven. De heer Dahirellid der Nat, Vergadering, behoorende tot de legitimistische partij is den 6 overleden. De leening der stad Parijs is ongeveer 50maal volgetee- kend en wel 30maal in de stad zelf, 14maal in de depar tementen 4maal in Belgie en eens in Elzas-Lotharingen. De lieer Targetgezant te 's Gravenhagebeeft, bij door de dagbladen openbaar gemaakt schrijven aan zijne politieke vrienden verklaard volkomen in te stemmen met het amen dement- Wallon, waardoor aan bet constitntioneele wetsont werp zijn persoonlijk karakter ontnomen werd. De vroeger woeste omtrek der grot van Lourdes wordt voortdurend bebouwd en verfraaid. Nevens de niéuwe kerk zijn een bisschoppelijk paleis en verscheidene kloosters gesticht waarbij thans ook een groot zendelingenhuis wordt opgericht. Bij de verkiezingen voor de Nat. vergadering is in Seine- ate regel ook voor üe pers Het spreekt van zelfdat de burger, die alleen voor zich spreekt en zijn persoonlijk ge voelen uitdruktop een veel vrijer standpunt staat dan de Regeering die den Staat vertegenwoordigt, dan de volks vertegenwoordiger zelfswiens stem een deel uitmaakt van het wettig orgaan der natie, en dit officieel karakter, tegen over vreemde Staten vooral, moeilijk geheel kan verloochenen. In Nederland, waar vrijheid van gedachten niet alleen, maar ook van openbaring van gedachten, van spreken en schrijven inheemscb isbehoort ook het recht erkend te worden om zijn oordeel uit te spreken over de handelingen van vreemde mogendheden, over haar openlijke of geheime drijfveeren over de beginselen van staatsrecht en volkenrecht die zij ver kondigen of in praktijk brengen, over hetgeen recht of onrecht genoemd moet worden in de onderlinge verhoudingen en 'handelingen der volken. Is dat recht onbegrensd De vraag is van belangomdat die vrijheid van spreken gevaarlijk kan zijn voor den staat. Wanneer toch veel gelezen dagbladen, dieomdat zij veel lezers vindenmet recht beschouwd kunnen worden als organen van de openbare meeningzich voortdurend op bijzonder vijandigen toon tegenover de eene of andere vreemde natie of haar regeering uitlaten, dan kan het wel niet anders, of, hetzij die natie, hetzij die regeering, zal allengs ons volk gaan aanmerken als een geheimen vijand, dien menie geval van een oorlog met een gunstiger aan geschreven nabuur. Diet kan vertrouwen, tegen wien alzoo in dat geval voorzorgsmaatregelen genomen behooren te worden, en-Oise gekozen de heer Edm. Valentinoud-prefect van Straatsburg, republikein, met 55000 st., tegen 41000 op den hertog v. Padua, bonapart ist, en 4000 op den heer de Kérutry. In Cötes-du-Nord moet herstemd worden: de heer Kerjégu, legitimist, bekwam 38300, de heer toucher Careilrepubli kein, 35700 en de hertog de Feltre, bonapartist, 31200 st. De te Parijs gevestigde berichtgever der Indépendance ver zekert dat door de bonapartisten, ter bevordering der can didatuur van den hertog de Feltre, 300000 fr. is besteed tot het werven van stemmen, door agenten die het land afliepen. Nationale Vergadering. Den 3 is de tweede lezing van het constitutioneele ontwerp voortgezet en ten einde ge bracht. Nadat de commissie, bij monde vau den lieer Paris, had voorgesteld in het oorspronkelijk derdethans vierde artikel de woorden „maarschalk de Mac-Mahonn te schrap pen werd voorzegd artikel zonder hoofdelijke stemming in dezer voege aangenomen„De ministers zijn gezamenlijk tegenover de Kamers voor liet algemeene staatsbeleid der regeering en voor hunne persoonlijke handelingen ieder voor zich verantwoordelijk. De President der republiek is alleen verantwoordelijk in geval van hoogverraad." Aangenomen werden voorts de artikelen 5 en 6 gelijk zijmet onderling goedvinden van de keeren Dufaure en Wallon en de com missie, aldus waren vastgesteld „Art. 5. In geval van va caturezoo ten gevolge van overlijden als uit eenige. andere oorzaakgaan de beide Kamers in vcreer.igde zitting on verwijld over tot de verkiezing van een nieuwen President. In den tussckentijd is de ministerraad met het Uitvoerend Gezag bekleed. Art. C. De Kamers zullen bet recht hebben om, hetzij uit eigene beweging, hetzij op uitnood! ging van den President der republiek na afzonderlijke be rnadslagingelk bij volstrekte meerderheid van stemmen te verklaren dat er grond is voor eene herziening der con stitutioneele wetten. Nadat elk der 2 Kamers zoodanig be sluit, hebben genomen, zullen zij als Nat. Vergadering bij eenkomen om tot de herziening over te gaan. De beslissin gen betreffende geheele of gedeeltelijke herziening der eon- stit.utioneele wetten zullen moeten worden genomen door de volstrekte meerderheid der leden welke de Nat. Vergade ring uitmaken. Evenwel kan gedurende den tijd van het gezag, bij de wet van 20 November 1873 den maarschalk de Mac-Mahon opgedragen die herziening niet geschieden tenzij op voorstel van den President der republiek." De heer Baragnon behield zich voor, bij de derde lezing terug te komen op het z. i. onaannemelijke onderscheid, in het artikel tusschen de wijze van stemming in de Kamers afzonderlijk en die in de Constituëerende Vergadering gemaakt, en de lieer Gambetta verklaardedatnaar zijn oordeelzoodra de Ka mers tot herziening hadden besloten hiertoe eene opzettelijk verkozen Constituëerende Vergadering zou behooren te wor den samengeroepen. Ook hij behield zich voor, in dien geest bij cle derde lezing een amendement in te dienen. Door den bij heer de Ravinel was een additioneel artikel ingediend lui dendeDe zetel van hel Uitvoerend Gezag en van de beide Kamers is te Versailles." Door den voorsteller voorloopig ingetrokkenwerd bet door den beer Alfred Giraud overge nomen en door de Kamer met 332 tegen 327 st. goedge keurd. Een achtste artikelingediend door den heer Delsol, door de commissie ondersteund, en zonder hoofdelijke stem ming aangenomen, luidde aldus: „De wet op de staatsmachten zal niet worden afgekondigd dan na de beslissende stemming over de wet op den Senaat." Met 508 tegen 174 stemmen besloot de Kamer tot de derde lezing over te.gaan, nadat de heer Audren de Kerdrel verklaard hadhiertoe zijne stem alleen te willen geven in de hoopvooreerstdat de bepa ling betreffende de herzieningdoor hem als eene „achter deur" of „veiligheidsklep" gekenschetst, zou worden behou den en ten tweededat de Kamer, inziende door de aan neming van het bekende eerste amendement des heeren Wal lon hare beslissing over dat van den heer Laboulaye te heb ben te niet gedaan, bij de derde lezing ook dat eerstge noemde amendement verwerpen zou. Den 4 is in tweede lezing gehandeld over het wetsont werp betreffende de bereiding en belasting van dynamiet hoofdzakelijk over de vraag of de bereiding den Staat be hoorde te worden voorbehouden dan wel als monopolie verpacht of geheel vrijgelaten moest worden üe commissie stond het laatste gevoelen voor, de minister was voor Staats monopolie. Den 5 is het wetsontwerp in den geest der commissie aangenomen zoodat de fabricatiebehoudens de bepalingen in het belang der openbare veiligheidwordt vrijgelaten. De Kamer besloot bare zittingen tot den 11 te schorsen. De heer Bult, de bekende aanvoerder der iersche home- r«/e-partij, hadvóór de verkiezing van een nieuwen aan voerder der liberale partijden heer Adam geschrevendat hij en degenendie hem volgenzich sedert het begin der vorige zitting onafhankelijk hadden gehouden van alle partij banden en dus ook thans niet aan de aangekondigde ver kiezing zouden deelnemen. Het Parlement is den 5 door eene koninglijke commissie geopend. In de troonrede werd o.a. mededeeiing gedaan van het besluit om niet aan de petersburgsche conferentie deel te nemenvan den gunstigen staat der geldmiddelen en van de aanstaande indiening van wetsontwerpen betreffende hervormingen in de rechtsbedeelingbenoeming van een openbaar aanklager, verbetering der arbeiderswoningen, ver betering der volksgezondheid hervormingen der liefdadige stichtingen, de scheepvaart en de pachtWetgeving. De koninglijke schouwburg te Edinburg is den 6 door een brand verwoest. De minister van financiën heeft den 10 eene deputatie ten gehoore ontvangen die de afschaffing der inkomstenbelasting kwam bepleiten. De minister beeft gezegd, dat die afschaf fing onmogelijk is zonder de belasting door eene andere te vervangen. Hij zou de zaak rijpelijk overwegen. De Globe meldt, dat langs de oevers der Beninrivier wo nende inlanders engelsohe koopvaardijschepen hebben aange vallen en dat het engelsche eskader der Westkust van Africa derwaarts verzeild isten einde de aanvallers te tuchtigen. De regeering heeft eene waarschuwing' uitgevaardigd tegen de landverhuizing naar Brazilië. Hoogerhuis. Den 9 is voor de eerste maal. gelezen een wetsontwerp tot verbetering en uitbreiding der wet van 1873 op de rechterlijke organisatie. Het schaft de rechtspraak van het Hoogerhuis in hooger beroep af en komt bijna ge heel overeen met het in 1875 door het Hoogerhuis aange nomen maar bij het Lagerhuis niet in behandeling gekomen ontwerp. Lagerhuis. Bij het voorstellen en bespreken van een adres van antwoordop den 5 voerde de markies v. Bar- tington voor de eerste maal als aanvoerder der oppositie het woord en noemde hijbehoudens eenige bedenkingen, de in de troonrede aangegeven gedragslijn over het algemeen ver standig en weldadig.. De premier,, de heer Disraeli yerae-, kerdedat de benoeming vair Óen marges tqf. aanvoerder der tegenpartij door démiriisteriëele partij met vreugde --j> ">J'lau 6"-" bestaanbaar met, alle onthouding van laster en hoon en van beleedigingen van iemands persoonlijk karakter. Hoon en laster is ons ook tegenover onze eigen medeburgers verbo den; waarom zou men er zich niet, van kunnen onthouden tegen over vreemde vorsten, staatslieden en volkenen toch met volle vrijheid zijn meening kunnen zeggen P Wat tot toe lichting der wet van 1816 is gezegd, blijft altijd waar: „Het volk te bewaren bij zijne rechten en vrijheden behoort, zonder twijfel, onder de voornaamste plichten, die den Ko ning en den Staten-Generaal opgelegd zijnmaar niet minder gebiedend zijn wij geroepen om te waken voor de onder houding zijner vriendschappelijke betrekking met andere na tiën en voor de aankweeking der welwillendheid van derzelver Gouvernementen." En vaderlandsliefde gebiedt allen daartoe mede te Werken. Juist zij die prijs stellen op het genot van onbelemmerde vrijheid, zijn geroepen om te waken tegen elk misbruik. Er moet aan de vijanden der vrijheid geen grond gegeven worden om op de wenschelijkheid van eenige beperking te wijzen. Door daden moet bewezen worden, dat in Nederland volkomen vrijheid bestaanbaar is, en dat de nadeelen en gevaren daaraau verbonden zoo gering zijn dat zij geen beperking wettigen. Opmerkelijk is betdat zij die gewoon zijn alle vrijheid vooral die' van denken spreken, schrijven en druk ken te bestrijden zeiven daarvan niet alleen het, ruimste gebruikmaar ook liet grolste misbruik maken. Alle perken ging onlangs het ultramontaanscbe blad de Gelderlander te buiten „toen het met ronde woorden aan het Handelsblad en veraeoigae ae neer tsonfaaim de regeertng, clie haar voor keur deed kennen om vervalsehing van den uitslag der ver kiezingen te voorkomen, maar ver verwijderd was van de beruchte verkiezings-bemoeiingen der franseh-keizerlijke regeering. De heer Miceli hield de ingebrachte bezwaren volen beweerde zelfsdat de prefect van Bologna kiezers had ingeschreven, die den vereisehten leeftijd nog niet bereikt, haddenhetgeen door den minister Minghetti ten stelligste ontkend werd. Den 13 stemde de heer Lazzaro met de gedane beschuldigin gen in en stelde hij een wetsontwerp voor om de bemoeiing der_ prefecten met de verkiezingen onmogelijk temaken. Na dat de ministers van binn. zaken en van justitie de gedane beweringen bestreden hadden, stelde de'keer Carioli eene motie van orde voorwaarin de regeering inmenging in de verkiezingen verweten werd. De minister Jrlinghetti verzocht de linkerzijde, de kabiuetskwestie tot aan de discussie over de financiëele wetsoutwerpen en die aangaande de openbare veiligheid aan te houden. Verscheidene leden hebben eene motie voorgesteld, inhoudende, dat de Kamer, acte nemende van de verklaring des ministers, overgaat tot. de orde van den dag. De motie is aangenomen met 147 tegen 10U st. ItiiiiH'iiiitnii, Staten-Generaal. Bij de 2e. Kamer zijn den 18 inge komen een wetsontwerp tot herziening der kiestabel en eene miasieve van de heeren kapgeyneTak, de Roo e n Mackay, ten geleide van een wetsvoorstel tot het aanleggen van spoor wegen voor rekening van den Staaten wei de volgende HarlingenSneekHeerenveen; SneekStavoren Zwolle Almelo; NijmegenVenlo; Zwaluwe 's Hertogenbosch ZevenbergenSteenbergenBergen op Zoom; Steenbergen Brouwershaven; BreskensGent, en Brugge; Rotterdam Hoek van Holland; EnkhuizenHoornZaandam; Velsen Zaandam. Het ontwerp tot herziening der kiestabel komt daarop neêr, dat, met eenige versehikkingen in sommige dis trieten Amsterdam 1 lid meer zal, erlangen en een nieuw distriet Bergen-op-Zoom wordt gevormd. Den 18 is bet, wetsontwerp tot verbooging" der indische Wrooting met 1 miljoen ter voorbereiding van den aanleg spoorwegen in Óost-Java met 44 tegen 21 st. aange- men. Notarissen. Bij kon. besluit van den 11 is bet maxi- m van liet, getal notarissen voor elk arrondissement op mw bepaald; wat, Noordbolland betreft in dezer voege: arr. 71, 2ri 17, 3'. 22 en 4". 21, te zamen 131. Peesten. Het nieuw gebouwde bijeenkon.stloeaal der srklieden-vereenigipg te Deventer is den 13 plechtig in- vijdin tegenwoordigheid van liet dagelijksch bestuur gemeente, de leden der kamer van koophandel, de be ren van bet departement van Nijverheid de Sociëteit van jveren de Bouwkundige Vereeniging enz. Doorgraving van Holland or zijn smalst. De ge- enteraad van Amsterdam beeft zich den 16 vereenigd met nadere voorstellen der regeeringbetreffende de voltooi- van het Noordzeekanaal en de daarvoor door de stad gezegde bijdrage. üieten. De onhekendedie in 1865, 67, 70, 71 en 73 is te zamen 53000 aan de Maatschappij van Weldadig- i schonk heeft haar thans weder f 8000 gegeven ter oening der annuïteit aan de Rotterdamsche Hypotkeek- k voor de in 1804 gesloten leening van /T40,000, groot 973. Vijlen mej. de wed. A. Zehgeb. Spanceerder, heeft aan diaconie der lierv. gemeente te Amsterdam ƒ2000 vermaakt. Ieschenken. Eenige heeren te Rotterdam hebben door willige bijdragen zooveel bijeengebracht, dat zij aan de lar in bezetting gelegen hebbende 87 mariniers, die den met, ruim 200 anderenmet, het stoomschip Voorwaarts r Atchin zijn vertrokkenhebben kunnen vereeren 00 sigaren 93 ponden tabak 1 kist eavendisli1 liar- ïioa 6 dominospellen6 kienspellen6 damborden en spellen kaarten, Het, saldo hunner rekeningdat nog 1,20 bedroeg, werd aan het Roode Kruis geschonken. )en 18 zijn uit Amsterdam per mail naar Indie verzon- de kleine en groote prachtig vervaardigde insignes van imandeur der Militaire Willemsorde, welke door de offi- en te Atchinzoodra aldaar de benoeming van kolonel tot commandeur bekend werd per telegraaf besteld en spoed te Amsterdam gereed gemaakt waren. Lampen. Te Veenhuizen, gem. Heerhugowaardis in avond van den 9 eene woning met den inboedel ver- idterwijl de bewonerden brand trachtende te blus- ndoor het zolderluik gevallen en in de vlammen om- imen is. .ecetszaken. De rechtbank te Rotterdam heeft den P. J. R. Laan in al zijne rechten hersteld en den pro- meelen bewindvoerder gelastalle onder zijne berusting le waarden aan den heer Laan ter band te stellen. Naar zegtis ae heer Laan voornemens na eenigen tijd zich erom als predikant beroepbaar te stellen. ■icob Wolff heeft den 5 cassatie aangeteekend tegen het het hof van Overijsel tegen hem gewezen arrest, waarbij ot 5 jaren gevangenisstraf is veroordeeld. Ook de advo- -generaal heeft cassatie aangeteekend. verleden den 16, te Haarlem, Joh. Bastiaans orga- der Groote kerkoud 62 jaren. OLONlëN. Eén door de regeering ontvangen telegram Atchin van kolonel Pel, d.d 8 Februaribehelst het ende.: Den 4 Februari zijn vijf versterkingen en Lam- beoosten Langkroekgenomen en bezet. 2 Licht ge len. Gezondheid niet verbeterd. Cholera meestal met elijken afloop. "Volgens bericht is Iman Pager Ajer suveld. sergeant, die hier eenigen tijd pogingen heeft aange- oiu personen voor het indische leger aan te werven is van hier vertrokken zonder er zelfs één te engageeren. Een twee- of drietaldoor hem voorloopig aangenomen werden of te Haarlem afgeke rd of konden niet in dienst worden toegelaten wegens ongunstige antecedenten. Bij kon. besluit, van den 12 is tot rechter in de ar- rond. rechtbank alhier benoemd mr. C. P. E. Banegraajf, kantonrechter te Brielle. De j.l. Donderdag avond gehouden „Volks-voorlezing" werd bijgewoond door een bijzonder talrijk publiek onge twijfeld uitgelokt door hetdank zij de medewerking dei- rederijkerskamer Bilderdijk en van een orekest onder de leiding van den heer Otto, zooveel verscheidenheid aanbie dend programma. De heer Bruinvis behandelde in zijne historische bijdrage het verlies van het alkmaarsche vaandel in 1426 en het herwinnen daarvan in 1482, tusschen welke jaren het in de Groote kerk te Hoorn was opgehangen. De leden der rederijkerskamer, de heeren Musdorp en Preijer droegen de gedichten „Morgen" van C. W. v. d. Pot en „de Vaderlandsclie Edelmogende" van Helvetius v. d. Berg voor, en ten slol t e voerde een achttal leden der kamer het kluchtige tooneelstuk „Zoutdirecteur zonder protectie" op, terwijl de muziek zich in de pauzen tusschen een en ander deed hooren. De heerendie zich zoo bereidwillig betoond hadden dezen avond op te luisterenhebben eer van hun werk gehad en gewis door de talrijke bijvalsbetuigingen de overtuiging erlangd, dat hunne bereidvaardigheid zeer op prijs gesteld is en aan velen een avond van gepast genot verschaft heeft.

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 5