Bijblad van de Alkmaarsche Courant: van Zondag 28 Maart 1875. 1875. Duitschland. SSeigie. Frankrijk. Unioi ISridanfe en Ierland. OostenriJk-Mongiarlfe. 1 Salie. De spaansche regeering heeft de uitlevering gevraagd van don Alfonso, broeder van don Carlos, beschuldigd van moord, brandstichting en andere in het algemeen de uitlevering rechtvaardigende misdrijven. Er bestaat echter geen mt e- veringstraetaat tusschen Spanje en het Duitsehe Rijk wel tusschen Spanje en Beieren en Hessen, in welke Staten don Alfonso afwisselend verblijf heeft gekozen. kV-. De Rüksregeering heeft de voorstellen van Spanje betref fende het vereffenen van de zaak der Gustav aangenomen en wel bepaaldelijk de instelling van pene gemengde com missie van onderzoekdie te Zarauz zitting zal houden. Ter zake van den verjaardag des Keizers zijn vele onder- scheidingen verleenden o. a. zijn de minister van oorlog vKamecke en de chef der admiraliteit o. Stonk tot generaals der infanterie benoemd. Bii de pruisische ministenën en de commissien van den Bondsraad wordt thans de vraag behandeld welke verdere middelen de wetgeving van Pruisen of van Duitschland even tueel zal kunnen aanwenden 111 den strijd teBen het ultia montanisme. Inzonderheid worden hierbij in overweging ge nomen de uitbreiding der in 1872 tegen de jezuïeten uit gevaardigde wet op de met hen verwante geestelijke congre- fatiën en eene nimiwe regeling der betrekkingen tusschen de r. c. orden en den Staat. Pruisen. Be centrumspartii in het Huis van Afgevaar digden heeft een voorstel ingediendondersteund door de poolsche fractie, strekkende tot geheele afschaffing der z.g. Mei wetten Het Huis heeft dit voorstel met gelach ontvangen De nationaal-liberale Afgevaardigde Wehrenpfennuj heelt, op het ontwerp der wet betreffende het beheer der kerke lijke goederen van catliolieke gemeenten een belangrijk amendement ingediend bepalende, dat de kerkelijke besta- ren uit die goederen geene toelagen aan geestelijken mogen doen zonder goedkeuring der regeeringen dat deze niet verleend mag worden, wanneer die geestelijken behooren onder degenen, welker bezoldiging uit de schatkist, op grond van bovengenoemde wetwordt ingehouden. Het Huis heeft den 18 een begin gemaakt met de tweede lezing van het wetsontwerp tot intrekking der st.aatstoelagen aan de catliolieke bisschoppen en andere geestelijken en de beide eerste paragrafen met 263 tegen 88 st. goedgekeurd. Bij paragraaf 1 las een der leden van het centrum onder heftige wederspraak der meerderheid de pauselijke encye ica voor" hetgeen de voorzitter niet meende te kunnen beletten. Bii de 2de paragraat stelde prins von Bismarck op den voorgrond dat de Staat met het wetsvoorstel slechts zijnen plicht vervuldedoor niet diegenen te betalendie oproer te-en hem stoken. Den 19 zijn de overige paragrafen on veranderd aangenomen. Onder toestemming van den regee- ringscommissaris werd besloten, een artikel in te lassclien volgens 't welk bij den opperpresident tegen disciplmaiie straffen door de kerkelijke overheid toegepast op geestelij ken vo'or wie de toelagen weder worden uitgekeerdon voorwaardelijk in hooger beroep kan worden gekomen. Den 20 is het Huis tot den 5 April ui eengegaan. Het hof van appèl te Paderborn heeft den bisschopwe gens de uitvaardiging van zijn herderlijk schrijven van 14 Maart 74 veroordeeld tot 3 maanden vestingstraf. De Germania heeft aangekondigddat, eene groote oplaag door haar verkrijgbaar gesteld zal worden tegen lage prijzen van het verslag der zitting van liet Huis van Afgevaardig denwaarin bn. v. Wendt 's Pausen jongste encycliek heett V°Den 17 zijn op de jaarmarkt te Kahme (Posen) oproerige bewegingen voorgevallen, welke tegen den van rijkswege aangestelden proost Kick gericht waren en eerst door de tussckenkomst der gendarmerie konden bedwongen worden. Er is een gerechtelijk onderzoek deswege ingesteld. De heer Wendt, verantwoordelijk redacteur der Westfali- scher Merkur, is den 19, te Munster, wegens liet openbaar maken der pauselijke encycliek, tot eene gevangenisstraf van één jaar veroordeeld. Het O. M. had 2 jaren geeischt De verbannen, heimelijk teruggekeerde pastoor Helfnch is den 22 te Dippertz bij het bedienen der mis betrapt en gevangen g®°o°™®n^egen de sociaal-demoorateii is den 20 te Berlijn uitspraak gedaanstrekkende tot sluiting van de Algemeene Duitsehe Arbeiders-Yereemgmgvan de Alge meene Vereeniging der duitsehe metselaars en steenhouwers en die van de duitsehe timmerlieden, als zijnde politieke vereenigingen. Het bestuur der vereeniging voor de lijkenverbran- din- heeft zich tot de regeering gewend met liet verzoek de ïijkenverbranding te vergunnen en de policm allerwegen daartoe de noodige instructie te geven. De ministers van binn. zaken en van eeredienst hebben geantwoorddat het verzoek niet kan worden ingewilligd zonder verandering der wetgeving en dat het hun niet noodig toescheen hier vooreerst toe over te gaan. Beieren. De le. Kamer heeft met alg. st. de legerbe- grooting voor 1875 aangenomen en het door de regeeiing aangevraagde buitengewone crediet ten behoeve des legers met" alg. st. op 4 na. De minister van oorlog, bn. v. Pranckh, heett, wegens de verwerping der wet betreffende den rechtstoestand der militaire ambtenaren door de 2e. Kamer, zijn ontslag gevraagd en verkregen. De verjaardag des Keizers is op zeer vele plaatsen feeste lijk gevierdhier en daar ook door parade der beiersche garnizoenen. Te Ulm weigerde de pastoor der hoofdkerk om eene hoogmis te vieren. Mecklenburg. De Landdag is den 18 gesloten met het gebruikelijke „woord van afscheid" der regeeringen van de 2 Groothertogdommen, betuigingen van leedwezen inhou dende over het vruchteloos blijven der beraadslagingen over de wijziging der constitutie. Elzas-Lotharingen. De opkomst der dienstplichtigen is overal uitmuntend geweest. In het stadje Barr, met ruim 6000 zielen, zijn alle dienstplichtigen opgekomen. Die van Gereuth en omstreken kwamen in grooten getale op, met een duitsehe vlag aan het hoofd van den stoet. Het wetsontwerp betreffende de rerauneratie der miliciens is met 29 tegen 19 st. door den Senaat goedgekeurdnadat verworpen was een amendement van den heer Dolesstrek kende om den milicien eene maandelijksche schadeloosstel ling van 10 fr. toe te wijzen in de spaarbank op zijnen naam te beleggen. De Kamer van Afgevaardigden heeft bij de behandeling van het ontwerp tot herziening der wetgeving op het no tariaat het amendement des ministersstrekkende om de notarissen in sommige bepaalde steden te verbieden buiten hunne standplaats en het kanton waarvan deze de hoofd plaats uitmaakt, met 55 tegen 45 st. verworpen en met 58 tegen 40 st» aangenomen het artikel, zooals het door de centrale sectie was voorgesteld: „de notarissen oefenen hun ambt uit in het rechterlijk arrondissement van de hoofdplaats hunner residentie. Aangenomen werd ook een voorstel van den heer Jacobs, luidende: „de notarissen alleen zijn bevoegd om openbare verkoopingen te houden van onroerende goe derenschuldbrieven en hypothecaire vorderingen. Den 18 is het geheele ontwerp met, 59 tegen 34 st. goedgekeurd en de Kamer tot 13 April uiteengegaan. De Senaat heeft den 19 de begrooting van binn. zaken met alg. st. aangenomen en is tot nadere bijeenroeping uit eengegaan. Den 20 is uitspraak gedaan in het, geding van den lieer Oudinte-en de nieuwe administratie van het Credit Mo- bilier.De" rechtbankde uitgifte van 160.000 nieuwe pn- oriteits-aandeelen voor onvereenigbaar verklarende met de rechten der oude aandeelenheeft het besluit der vergade ring van aandeelhouders betreffende die uitgifte nietig ver klaard en den Raad van administratie in de kosten veroor- dccld» De'prefect van het dept. Vaucluse heeft eene aanschrijving aan de maires gerichtstrekkende tot begeleiding van den tekst der constitutioneele wetten en der verklaring, door den minister Buffet in de Nat. Vergadering voorgelezen. Hij doet het conservatief karakter dier verklaring sterk uitkomen, prijst de „treffelijke uitkomsten" der wet op de maires en laat zich verder zoodanig uit, dat de liberale bladen er zeer door ontstemd zijn. c, De minister Dufaure den 25 den Raad van btate ten gehoore ontvangendeheeft gezegd dat onmiddelijk na liet weder bijeenkomen der Nat. Vergadering bij haar zullen worden ingediend, behalve de aanvullingswet he.,rellende de organisatie van den Raadde wetten, die onmisbaar ge- acht worden voor de samenstelling der Kamer van Afge vaardigden en voor het bepalen der functiën van den benaat, De minister van financiën deelt in het Journal OJjiciel mede dat de obligatiën der Morgan-leening den 1 October a.s. zullen worden afgelost. r Nationale Vergadering. Den 17 is de heer Dnclerc tot vice-president gekozen met 301 st., tegen 149 en 107 st,. op de heeren Delsol en Lueien Brun. Het wetsontwerp betref fende de supplementaire credieten werd goedgekeurd met 3.J5 te-en 198 st. Ten dezen werden aangenomen een voorstel van den heer Tirard, om de regeering uittenoodigen, de li- kwidatie der pensioenen, waarvoor een crediet was aange vraagd in nadere overweging te nemenen een door de commissie voorgesteld artikelbepalendedat voor de toe kenning van burgerlijke pensioenen wegens ziekte een on derzoek door 3 beëedigde geneeskundigen vereischt wordt. De heer Limperani diende een wetsontwerp in betrettende de wijze van verkiezing der Senatorendie door de depar tementen zullen worden afgevaardigd. Den 17 heeft de minister Buffet in de commissie voor het voorstel -Malartre te kennen ge-even, dat de wetten welke de Vergadering vóór hare ontbinding behoorde af te doennaar zijne mpening de volgende waren de begrooting voor 1876 waarvau het ontwerp onmiddelijk na de Her vatting der werkzaamheden in Mei zoude kunnen gereed zijn; de aanvullings-wetten tot, de constitutie, met name de wetregelende de verhouding tusschen de beide toe- komstige Kamersde organieke wetten voor het leger; die op het hooger onderwijs en op de vrijheid der eerediensten; eene wet op het gevangenisstelsel; eene wet betreflende de rechten op de suiker. Den 18 heeft de heer de Pressense verslag uitgebracht over het voorstel-Malartre; de commissie stelde voor, dat, de Kamer tot 3 Mei zou uiteengaan; de heer Malartre stelde als amendement voor, de verdaging tot II Mei te doen duren, en aldus werd met 402 tegen 254 st. besloten. Vervolgens heeft de heer RavirA een additioneel artikel op het verda- gingsontwerp voorgesteld, 't welk insgelijks is aangenomen, om namelijk aan het bureau van de Vergadering op te dragen gedurende het recès, in overleg met de regeermg, maatrege len te beramen ter uitvoering van art. 9 der wet, tot regeling der staatsmachten; welk artikel Versailles als zetel van de •2 Kamers der Vertegenwoordiging aanwijst. Met 31/tegen 291 st. werd dit voorstel aangenomen, nadat de lieer Hem Brisson vooraf met heftigheid tegen deze noodeloos herhaa de „manifestatie tegen de hoofdstad" was opgekomen. tiet voorstel van den heer Soube.yran, om den minister van tinan ciën te machtigen tot het nemen van maatregelen, ten einde de Morgan-leening af te lossen, is daarna goedgekeurd. Ver volgens is discussie gevoerd over het voorstel-CoureeUe. JJe heer Raoul-Duval\ïeeft de noodzakelijkheid betoogd om alle middelen te baat te nementen einde het oordeel der natie te vernemen. De heer Fautrain heeft gezegddat Kamer ontbinding noodig is ter toepassing van de constitutioneele wetten. De heer Gambetta heeft verklaardhet noodig te achten, dat de Vergadering den lande duidelijk mededeelde, waarom zij de partiëele verkiezingen uitstelt. De heer Langlois wil alle middelen aanwenden om tot ontbinding te komen. Alleen de Nat. Vergadering kan over hare ontbinding be slissen. Hij zou voor het in overweging nemen van het voorstel stemmen. Daartoe is besloten en de benoeming der commissie voor dit voorstel op den volgenden dag bepaald. Eindelijk is de Permanente Commissie benoemdtot leden waarvan verkozeD zijn 12 leden der rechterzijde, 11 der linkerzijde en 2 der groep- Lavergne. De Commissie van Dertig heett, den 18 beraadslaagd over een voorstel van den heer de la Rochefoucauldom naar aanleiding van de houding der Kamer bij de indiening van het voorstel-Limperani [betreffende de verkiezing van Se naatsleden in de departementen] kortweg haar onts ag te nemen Men besloot de beslissing hierover uit te stellen en inmiddels de meening van den minister van justitie te ver nemen. Laatstgenoemde heeft daarop aan den heer Batbie verklaard, eerlang eene organieke wet tot aanvulling der con stitutie te zullen indienen en de Kamer te zullen uitnoodi- -en die naar de Commissie te verwijzenwaardoor de Ka mer in staat zal zijn zich over hare instandhouding te ver klaren. Genoemde minister heeft de commissie voor het ini tiatief trachten te bewegende verwijzing van het voorstel- Limperani naar de Commissie van Dertig voor te stellen dewijl het anders te vreezen stond, dat deze haar ontslag zou nemen; maar dit denkbeeld mocht geen bijval vinden. De burggraaf de Lorgeril heeft een voorstel ingediend tot het heffen eener belasting van de in den handel gebrachte geneesmiddelenminerale wateren en toilet-artikelen enz., welke hij meent dat 24 miljoen zou kunnen opbrengen. Den 19 zijn tot, leden der commissie voor het voorstel- Courcelle verkozen 6 leden der linker-, 7 der rechter- en der uiterste rechterzijde. Aan den minister van binn. zaken werd een crediet verleend van 7.300.000 fr. tot rentewaar- borg van zekere algerijnsche spoorwegenaan den minister van oorlog een van 25 miljoen. De pas genoemde commis sie heeft denzelfden dagmet 10 tegen 5 st. besloten, hare bijeenkomsten tot Mei te verdagen, hoewel de minister Buf fet haar had doen opmerkendat verdaging gelijkstond met verwerping van het voorstelaangezien onmiddelijk na de terugkomst der Kamer in 2 departementen verkiezingen moesten plaats hebben, en er, wanneer hiertoe was overge gaan geene reden meer zou zijn om de andere verkiezingen achterwege te laten. Beter keurde hij het om het denkbeeld van sommige leden over te nemen en de regeering te mach tigen geene verkiezingen uit te schrijven vóór 1 Juni. Den 20 zijn goedgekeurd het met Belgie gesloten uitle- verin-stractaat en de overeenkomst met Italië, ter af bake ning van de grenslijn in den Alpen-tunnel, en is de Kamer tot 11 Mei uiteengegaan. De onlangs ten tweeden male door het iersche kiesdistrict Tipperary tot Parlementslid verkozen John Mitchell (die in 1848 wegens landverraad is veroordeeld geweest) is den 20 te Newry overleden. De groote parfumeriën-fabriek van Eugene Rinmel, tusschen het Strand en de Theems te Londenis in den nacht van den 19 afgebrand. 7 De fransche gezant te Londende graaf de Jarnacis den 22 overleden, in den ouderdom van 53 jaren. Lagerhuis. Den 22 en 23 heeft het Huis langdurig be raadslaagd over het wetsvoorstel tot, verzekering der rust in Ierland, waartegen vele iersche leden, met den lieer Butt aan het hoofdzich verzet,'ten. Na verdediging door den procureur-generaal voor Ierland en den heer Disraeli,.werd met 264 tegen 69 st. tot de tweede lezing besloten. Daarna is het Huis tot 5 April uiteengegaan. De Keizer zal op zijne reis naar Dalmatie eene samen komst hebben met den Koning van Italië en welop 's Kei zers verlangen te Venetie. Oostenrijk. De Afgevaardigde lAeubacher heett ter kennis van het Huis der Afgevaardigden gebrachtdat eene zin snede van een zijner redevoeringenwaarin hij gesproken had van genoten steekgelden ten bedrage van 20,000, 50,000 en 100,000 gulden in het stenografisch verslag vervalscht en genoemde reeks in 10,000, 20,000 en 50,000 veranderd was. De verdenking viel op den oud-minister dr. Giskra dewijl deze, blijkens het proces-Ofenheim, een steekgeld van 100,000 gulden ontvangen had. Naar men wil, heelt de directeur van het stenografisch bureau aan den voorzitter van het ITuis verklaarddat dr. Giskra werkelijk het verslag ter inzage gehad en bedoelde verandering daarin gemaakt h<Het Huis heeft den 17 het uit eigen initiatief voortgeko men wetsontwerp, strekkende om de oud-catkolieken het recht te verleenen zelfstandige gemeenten te vormen zonder daarom de catliolieke Kerk te verlatenovereenkomstig liet voorstel der commissieonveranderd na derde lezing goedgekeurd. Alle ministers hebben tegen gestemd, zoodatal mocht ook het Heerenhuis het ontwerp goedkeuren, het niet waarschijn lijk is dat de regeering het ter bekrachtiging aan den Kei zer zal voordragen. Den 19 heeft het Huis, tegen het gevoelen der commis sie voor het budjeteen crediet toegestaan met liet oog op de tentoonstelling te Philadelphia en wel voor dit jaar van viifti0"voor het volgende van honderd duizend gulden, 's Avonds is het Huis overgegaan tot de verkiezing derDe legation. De czechische Afgevaardigden van Moravie hadden verklaard dat zij daaraan geen deel zouden nemenomdat de duitsehe Afgevaardigden van Moravie weigeren, hun eene plaats in de Delegatie aftestaan. Den 20 is het Huis uit eengegaan. 10 Don Alphonsusbroeder van don Carlos, is den Jo te Erohsdorf bij graaf de Chambord aangekomen. De „Economische Commissie" heeft een verslag openbaar gemaakt over den oorsprong en de ontwikkeling van de crisis van 1873. Daaraan zijn de volgende bijzonderheden ontleend. Van 1867 tot, 1873 heeft de regeering met min der dan 1005 concessiën verleend aan even zoovele maat schappijen op aandeelen. Daarvan hebben 323 maatschap pijen zich zelfs niet geconstitueerd; 166 hebben geliquideerd of zijn failliet gegaan, zoodat er thans met meer bestaan dan 516. Het nominaal kapitaal bedroeg voor alle gecon- cessioneerde maatschappijen te zamen ruim 4000 miljoen, voor de niet geconstitueerde ruim 1422 miljoenvoor de geliquideerde en gefailleerde ruim 1022 miljoen en voor de nog bestaande ruim 1554 miljoen. Het getal der officieel op dc Weener Beurs genoteerde fondsen is van 1867 tot J873 van 169 tot 605 gestegen en dat der dagelijksche beursbezoekers van 2192 tot 3690. De voormalige minister-president graaf Potoc/a is tot landmaarschalk van Galicie benoemd. Hongarije. Te Debreczinalwaar de uiterste party zich moeite gegeven had om Kossuth te doen verkozen worden tot lid van het Volkshuis, is de minister Tisza met »lg. st. herkozen, zonder dat hij tegenwoordig was. De Kamer van Afgevaardigden heeft besloten tot, het in overweging nemen van een voorstel van den heer Negrotto strekkende om in de voornaamste zeeplaatsen des Rijks vrije depóts in te stellen. De Senaat heeft verschillende hoofdstukken der begroo ting alsmede het wetsontwerp betreffende den verkoop van voor de dienst onbruikbaar geworden schepen goedgekeurd en de behandeling van het nieuwe strafwetboek voortgezet. De artikelen, welke het geneeskundigen, vroedvrouwen enz. ten plicht stellen om binnen 24 uren de misdrijven aan 1e geven, welke zij bij de uitoefening hunner kunst op het spoor mochtenwerden ernstig bestreden door den heer Pantaleoni en tot nadere overweging naar de commissie ver- W£Den 23 is te Venetie het standbeeld van Daniel Mama onthuld. De burgemeester gaf een banketillumiuatiën wer den ontstoken en in het Casino werd eene groote soiree De Tamer heeft den 21 de behandeling van het voorstel tot wijziging der wet op de recruteering ten emde gebracht. De hoofdbeginselen zijn verplichte krijgsdienst en instelling eener territoriale militie ter vervanging der mobiele natio nale garde. De vrijstelling der studenten m de geneeskunde tot hun 26e jaar van de lichtingen werd bij amendement van den heer Sella, door den minister en de commissie on dersteund tot de studenten van alle faculteiten uitgestrekt. Het artikel, dat de jongelingen die tot priesters of gods- dienstleeraars worden opgeleidvan de geheele dienst vrij- steldemits zij vóór hun 26e jaar zekere som betaald en een graad behaald haddenwerd evenzeer als het voorstel der commissieom de zoodanigen hij de gezondheidsdienst als helpers in de hospitalenof als veldpredikers hunne ver plichting te doen vervullenvervangen door een artikel van den heer Crispiwaarin alle voorrechten vervallen werden 75, voor elke regel meer 15 iding tot Zaterdag namiddag volgend nommer ingestaan; luizen zijnen invloed zou doen gelden; de mderhouden maar kerkvoogden missen de monument zijne vroegere sierlijkheid te t oog op zoodanig kunstgewrocht moest ien wie de eigenaar is. den heer Gallenkump Pelsonlangs in nis aan het burgerlijk armbestuur te gelegateerd. v. d. Bosch, te 's Gravenhage, een zoon ir Maatschappij van Weldadigheidheeft 2000 vermaaktvrij van rechten, is-vereeniging te Haarlem heeft den 1 a haar 25jarig bestaan, aan 760 huisge- 1500 krentenbrooden540 kilo spek, 75000 turven. )en 1 April is aan mevr. Kleine ter ge- efice-voorstelling te Amsterdam (zij trad 'Iparzer's treurspel van dien naam), namens ireerders een nieuw-zilveren theeservies aan- van een niet onbelangrijk geschenk in geld. Coenen 10 jaren directeur van het orkest ilksvlijt, werden denzelfden dag een ivoren jouden horologie mej ketting en een ge- erd met een album inhoudende de na- n nacht van 31 Maart1 April zijn te md het perceel aan de Pijpenmarkt, drukkerij der firma Roeloffzen 8p hub- an het Nieuws van den Dag en van het srMad gevesligd waren en het daaraan ienende tot meelmogazijn. De brandwacht puin van een instortenden geveltop be- ir. dank zij zjjne helmniet gevaarlijk en met inbegrip van machineriën in- en zijnde goederen, waren voor onge- :erd. 70 Zetters- en drukkersgezellen 1de drukkerij. et hof te Utrecht heeft den 30 den he in handel te Amsterdam C. M. R. Ooms Jr., inslag door het niet naleven der bepa- nonder aanneming van verzachtende irdeeld tot 15 dagen eenzame opsluiting 27, te 's Hertogenboseh, in 75jarigen l. luit.-kol. der infanterie A. H. Lieshout, Willemsorde, den Ned. Leeuw en het zijne deelneming aan den tiendaagschen s Gravenhagede kap', ter zee Wde nederlandsche ordenals inspecteur der in het dep', van marineoud 57 jaren. De modder-bandjir, veroorzaakt door n zuidelijken kraterrand van de Kloet it.ingen aangericht en veel ellende ver- andere bandjirs in Demak Samarang ang, Bodjonegoro en Soerabaya. De watersnood te Batavia heeft van hare :n 10000 ter beschikking van Kediri de noord-oostkust van Atehin, heeft de lieschen. De gezondheidstoestand van per het algemeen niet verbeterdmaar minderd. dag vertoonde zieh in de gemeente id. Na eerst 2 menschen gebeten te soheidene hondenwaarvan er reeds fit.al doodgeschoten werden begaf hij iet schapen, waarvan hij er ook eenigen na ruim een uur jacht op hem ge- i ter neêr te schieten en verder afte er Vereeniging tot verspreiding vanken- s verdediging heeft, om in uitgebrei- i kunnen zijn, aan eenige aanzienlijken i bijdragen gevraagd, met het gevolg, mlieid is gesteld weder eenige nieuwe ggen. Dientengevolge zullen eerlang •ochures in de reeks der gewone wer- ngals: over de kader-kwestieover enover de doode strijdkrachtenen elangrijke onderwerpenbehandeld op zij voor iederen beschaafden lezer opulaire brochures bestaat het voorne- te nemendat de vooruitzichten aan- re dienst opent voor den burger bij m dienstneming. rsohenenook in dit blad besproken Roode kruis is het hoofdbestuur, in ge instelling bereid groote getallen voor den prijs, dien het drukken kost, tallen zeer gering is. .eden was ons dorp in feestdosck ge- ifdonderwijzer, de lieer Kruijer, mocht het feest zijner 5Ojarige ambtsbediening was met de nationale driekleur ver- ,ris van verschillende zijden geschenken e het gemeentebestuur eene prachtige eugd 2 sierlijke tapijten niet karpet enz., jen een ledekant met kleed, een wasch- isinetten, benevens van particulieren uit i etc. Het feest,tot laat, in den avond s een bewijs van de algemeene waar- laris beschouwd worden. Moge onze mie jaren ten nutte dezer gemeente ooven wij is de wenschdoor ieder

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 5