GMT EASTERN RAILWAY COMPANY. BOTTEBDABK en LONDEN SË DE klit DY GRASMAAIERS Zomerdienst, via HARWICH, aTITeuter iïz7~ F AF van Vogelkooien,! Meters, Hooit Voorhanden eene VOGELKOOIEN, in Alkmaar-Faoket. KUNEMAN DE VISSER. Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij. beregelde dagelijksclie Dienst Nieuwe Grasboter. 3 SchiMersknechts 9 Geen Kiespijn meer! «ene Keukenmeid. van J. C. OHMS 3 Bekwame Metselaarsknechts Stoom-Houtdraaierij. van Kaaskoppen en Houtware! Bi) N. C. van der Vlugt, IIoeke en Hiiidekoper, Gromngeii, FABRIEK fj^en Jongeling18 jaren oud, zag zich llgaarne tegen eenige tegemoetkoming als Bjeei*- ling op eene BOERDERIJ geplaatst. Men vervoege zich onder lett. N, bij den Boek handelaar P. N. SOMBEEK te Zaandam. Voor loopend en |>ak werk. wordt gevraagd een net PERSOON, niet beneden de '20 jaren. Arises met opgave waar vroeger in betrek king geweest enz. onder lett. A, bij de Uitgevers dezer Courant. De ondergeteekende, de ZA AK in Tabak, Si garen en üoloniale Waren teScha- gen Hoogzijde, B, No. 69, van den HeerS. de BOER overgenomen hebbende, beveelt zich in boven genoemde zaak minzaam aan. C. BOSSERT Hz. Voor een solied BEGRAFENISFONDS wordt voor Alkmaar en omstreken gevraagd een ac- <ief Agent, om het bestaande Agentschap over te nemen. Brieven franco, letters N.II, aan de Uitgevers dezer Courant. Aanvang 1 Juni 1875, op de HOLLANDSCHE en OOSTERSPOORWEGEN: van Amster dam naar Rotterdam; van Haarlem naar Zaandam, Alkmaar en Helder, en van Amsterdam naar Amersfoort en Ttreellt en omgekeerdvolgens de vertrekuren als aangewezen op de dienstbiljetten verkrijgbaar aan alle Stations en Bestelkantoren groote a 15 en kleine A 2 centszoomede Tarieven en Reglementen voor het vervoer. RETOURKAARTENgeldig- voor terugreis op den dag der afgifte en den daarop volgenden dag door denzelfden persoonworden dagelijks uitgegeven. <GSezelscliapsbiljcttcn voor alle klassen (alleen op werkdagen). Sneltreinen voor alle klassen zonder vrachtverhooging. Voor verschillende binnen- en buitenlandsche reizen Retourkaarteil en Couponboekjes. Van af 1 Juni tot 30 September zullen dagelijks eenige treinen in beide richtingen aan de Zaïld- voortsehe laan stoppen tot opnemen en uitlaten van reizigers. Be Administrateur. TUSSCHEN VOOR PASSAGIERS, GOEDEREN EN VEE, met snelvarende Raderstoomschepen. VERTREKT IJ D: Van ROTTER BA M dagelijks 's namiddags te 5 uren. Van EOABS'IIA 's avonds te uren per spoor via HARWICH. ZONDAGEN uitgezonderd. HU DIG PIETERS, Agenten. wes Bij J. DE VRIES, aan den Konings- te Alkmaar, is verkrijgbaar vet verseh geslacht Varkens- vleesch, voor 35 cents en Hookspek voor AO cents de 5 ons. bericht de ontvangst der TEN SPOEDIGSTE GEVRAAGD: vast werk, tegen hoog loonmet kost en in wvoning, bij A. B. LEUVEN, Schilder te Limmen. Prof. BEEMINA'S kiespijn Tine tuur geneest dadelijk de hevigste tand- en kies pijnen. Prijs per flacon meU gebruiksaanwijzing 35 cents, te Alkmaar alleen verkrijgbaar bij den Heer J. BRONGERS Gz. NB. De verkoop van deze Tinctuur is door Diploma gewettigd van wege de Hoofdcom missie van Geneeskundig onderzoek en toe- voorzicht in Nederland. Mevrouw PREIJER, aan de Langestraat, vraagt tegen 1 Augustus e.k. GEVRAAGD. een gtruimen tijd werk begeerendevervoegen 2 bij P. VORST, in den Schermeer. In een gezin waar de wasch niet aan huis wordt gevraagdom zoo spoedig mogelijk dienst te treden eene flinke Meid. Loon fï Adres bij de Uitgevers dezer Courant. DAGELIJKS: Van ALKMAAR 's morg. u.; 8 u.; 's nam. 2 u. 30 m. Van AMSTERDAM 's morg. O u. 30 in.; 's nam. 41 u. en 6 u en vervolgens eiken Zondag. Van ALKMAAR 's morgens 3 uren; 's av. 7 ur AMSTERDAM Sf tl Informatiëp bij N. J. STAM, aan den Voortnt Degene die bij vergissing verkeerde JAS heeft meêgei men, wordtin zijn belang verzocht i zelve spoedig in het Iiof van Holland terug bezorgen. Bij den ondergeteekende verkrijgbaar alle soort van Raasmakers en Zetters, tegen cc curreerendeprijzen door netheid van den toegepast stoom aan heeren landlieden bijzonder aan te beveh Caslricum1 Mei 1875, K. BAKKER Gz bij wien eenige lickuamc Timmerlied»' werk kunnen bekomen. <s DES ZONDAGS HIIJZIEklJITVOERIMG, van 12 tot half 3 uren. Entrée vrij. T F W hebben in 1874 twintig eerste prijzen behaald, in concurrentie met WOOD'S en anderen. Verkoop op keur onder guarantie van de volgende voordeelen: Zij snijden even kort, zoo niet korter dan eenige andere Americaansche of Engelsche grasmaaier, en vereischen weinig trekkracht. Zij veroorzaken geene zijdelingsche trekking of druk op den hals van het paard en zijn bijzonder sterk gebouwd. Zij maaien 4% Eng. voet (1.36 Meter) breedte. Fabrikanten D. M. OSBORNE Co., Auburn, New-York. éénige agenten voor Nederland. Informatiën te verkrijgen bij de Heeren J. C. OhlM$lc«le te Alkmaar en J. Ikkei'lllUU te Oudorp. OoDtenryk-llunKai'lje. Italic. Si>angc. van »j. tunii3ruiv LuiiigBSintai, au. uo, voor Yergrootingen Salon-, Kabinet- en Albumportretten Transparant Positieven op Glas Stereos- copen, Copieën, Miniatuurportretten enz. />C)NA Dagel ij ks geopend van O tot 6 uren. f Kt\ J OfdV een dozijn fijne gedetailleerde Alhumporfrcftcn o?OU. I'crecnigde Stalen. Snelpersdruk van Herm", Coster en Zoon, van spreken onder welke omstandigheden ookte belem meren. Indien graaf Miihsf'er Ierland bezochtzou hij zien, dat er volstrekt, geene overeenkomst bestaat tussehen de ca- tholieken van Duitscbland en die van Engeland. Den 21 heeft de minister Disraëli. in antwoord op eene vraag van den markies v. Ugrtingtonverklaarddat de regeering aan de Koningin den raad heeft gegeven om tot de duitsche regeering een vertoog te richten aangaande de bestaande betrekkingen tussehen Duitscbland en Frankrijk ten doel hebbende misverstanden uit den weg te ruimen én den vrede te verzekerendat op dit vertoog een bevredi gend antwoord is ontvangenen dat het openbaar belang de overlegging' der gewisselde stukken verbiedt. Dr. Lyon Playfair had bij het Huis een wetsontwerp ingediend strekkende tot wettelijke regeling der vivi-séetie, waarbij eene boete van hoogstens 50 of hoogstens 3 maanden gevangenisstraf wordt, bedreigd tegen ieder, die tegen de in het voorstel genoemde bepalingen en uitzonde ringen pijnlijke proefnemingen doet op levende dieren. Den 24 heeft hij zijn ontwerp echter ingetrokken nadat de mi nister van binn. zaken had medegedeeld, dat eene kouing- lijke commissie zal worden benoemd om de zaak der vivi sectie te onderzoeken. Den 25 isop voorstel van den minister Hardy, in weer wil der bedenkingen van sir 7/ ilfrid Lawson, met 206 tegen 81 st. beslotenden volgenden dagter zake der Derby- wedrennen overeenkomstig de sedert 1847 gevolgde ge woonte geene zitting te houden. KoLONlëN. Te Pesliawur, in Afghanistan, heeft gedurende meer dan GO uren een brand gewoedwaardoor der stad verwoest is en 15000 inwoners van huisvesting beroofd zijn. Oostenrijk. De partij der jong-czechen heeft zich thans zoo goed als geheel van die der oud-czechen losgescheurd zij verklaart de beruchte „Declaratie" van 1868 een doelloos, haar opgedrongen stuk te zijn en is bereid om met de „duit sche landgenooten" in overleg te treden. De minister van landbouw ridder v. Chlumecky is tot, mi nister van koophandel benoemd en in eerstgenoemde betrek king vervangen door graaf Mannsfeld, lid van den boheemsehen Landdag. Volgens de Presse is te Weenen in hechtenis genomen Jozef Wiesinger, onder besehuldiging, dat hij zich tot den pator-generaal der jezuieten te Rome had gewend met liet, naar hij voorgeeft, van een ander, nog niet bekend persoon uitgegaan voorstel om een aanslag tegen den duitseken Rijkskanselier te beproeven. De Neue Freie Presse zegt dat het aanbod was gericht aan den pater-provinciaal te Weenen, die de polioie dadelijk had gewaarschuwd, zoodat, W. gevangen genomen werd toen hij het antwoord kwam halen. De stadhouder van Stiermarken heeft eigenhandige brieven des Keizers overhandigd aan don Alphonsus en aan diens mede te Gratz wonende moeder, de aartshertogin Beatrix. Hongarije. De zitting van den Rijksdag is den 24 door den minister-president gesloten. Volgens de augsburgsche Allgem. Zeitung heeft de lion- gaarsche regeering eenige duizenden servenrounianen, sak- sers en slovaken van de kiezerslijsten doen schrappen, en zou het hun bijna onmogelijk gemaakt worden daartegen langs wettelijken weg in verzet te komen. Op eene interpellatie in het, Volkshuis had de regeering geantwoorddat. de be zwaren van den interpellant kennelijk overdreven waren, om dat bijna niemand tegen de samenstelling der kiezerslijsten was opgekomen. Intusschen heeft in een serviseh dorp dei- Militaire Grenzen reeds eed opstand plaats gehad. Het, Aardrijkskundig Genootschap heeft een geschenk van 15000 lire's ontvangen, orn in dezen zomer eene reis te laten doen in de streken van romeinscli Africa. Het bestuur zal worden toevertrouwd aan den heer Ardinoridie op dit ge bied zijne sporen reeds verdiend heeft. Den 19 zijn de wanordelijkheden onder de studenten te Napels herhaald en 17 personen, waaronder 5 hunner, in hechtenis genomen. Ook op de beide volgende dagen had den demonst.ratiën van minder beteekenis plaatswaarbij wederom eenige personen gevangen geraakten. De univer siteit is op last, der overheid gesloten. De kroonprins en de kroonprinses van Duitscbland zijn in den avond van den 20 uit. Venetie naar Verona vertrok ken. Een groot aantal gondels deden het. vorstelijk paar uitgeleidehet Groote Kanaal was met bengaalseh vuur ver licht en aan de station werden luide toejuichingen aangeheven. Den 21 heeft de Kamer de behandeling van het wetsont werp tot regeling der territoriale en gemeentelijke militie ten einde gebrachtzijnde met verwerping van ettelijke amendementen, de meeste artikelen onveranderd goedgekeurd eu een paar maal aan de lezing der regeering boven die der commissie de voorkeur gegeven. Den 21 en 22 heelt de Senaat bij geheime stemming goedgekeurd de wetsontwerpen tot verhooging der registra tierechten op de overdracht van onroerende goederen tot invoering van post-spaarbanken tot wijziging der consulaire rechtspraak in Egyj tetot verbod van den invoer van aardappelen, met. het oog op den aardappelkever; tot, het doen van een nationaal geschenk aan geul. Garibaldi [met 76 tegen 15 st.]; ter bekrachtiging van de unie der poste rijen te Bern. Den 23 is te Eerrara, in tegenwoordigheid van prins Hum bert een standbeeld van Savonarola onthuld. De minister van koophandel en andere heeren hielden zeer toegejuichte redevoeringenwaarin zij de vrijheid-ademende beginselen van den vermaarden hervormer in het licht stelden. De Gaceta van den 19 maakt een kon. besluit openbaar, door al de ministers gecontrasigneerd, dat aan de dagbladen vrijheid geeft om alle constitutioneele kwestiën te behandelen en aan alle partijen om openbare vergaderingen te houden. In eene daarbij gevoegde memorie van toelichting wordt gezegd, dat de pers, nu de verkiezingen beginnen, zich vrij over alle politieke vraagstukken die door de Cortes behandeld zullen wordenmag uitlatenbehalve over de constitutioneele monarchie. De regeering wenscht liet parlementaire regee- ringsstelsel weder in toepassing te brengen. De heer Sagasta heeft in de Iberia een brief doen opne men waarin hij met veel bezadigdheid antwoordt op de grieven zijner politieke tegenstandersverklaart nooit den steun der radicalen t,e hebben gezochten aankondigtdat hij zich van het openbare leven terugtrekt totdat hij de handelingen zijner partij aan het oordeel der openbare meening zal kunnen onderwerpen. Door don Ceferino Juarez Bravo, „belast, met liet depar tement van buit. zaken der carlistische regeering", is aan de mogendheden eene circulaire gerichtwaarin naar aan leiding van de ongeregeldheden te Gratz, de Infant don Al phonsus voor de tegen hem ingebrachte beschuldigingen in bescherming genomen en het betoog geleverd wordt, dat liet bevelschrift der pruisiscke regeering betreffende eene eventuëele uitlevering van dien Infant volkomen in strijd is met de veiligheid in alle beschaafde landen aan uitgeweke nen om redenen van politieken aard verzekerd. Aangezien de agenten der carlistische regeering, „welke door géén gouvernement erkend is dan door dathetwelk zij bestrijdt," geene officiëele kennisgevingen kunnen doenzullen zij door gepaste middelen aan deze circulaire de grootst mogelijke openbaarheid verschaffen Ier voorlichting van de openbare meening. De carlisten zijn uit Chuclva verdreven. Het door den genl. Uchaguecommandant van het leger van het centrum, ingediend ontslag is aangenomen. Den 20 is in het paleis van den Senaat eene vergadering van dissentiëereude leden der constitutioneele partij gehouden, op welke 238 leden tegenwoordig en van 103 andere schrif telijke instemmingen ontvangen waren. Er werden redevoe ringen gehouden in liet belang van het constitutioneele Ko ningschap van Alfonso XII en er is besloten tot, de benoeming eener commissie voor liet ontwerpen van een politiek programma. Eene den 22 gehouden samenkomst van leden der twee Kamers waaraan 600 heeren deelnamen heeft, eenstemmig besloten in de aanstaande zitting der Cortes een grond wetsontwerp in te dienen, dat door een vergelijk tussehen alle [iionarcliiscjie en liberale partijen is ontstaan. De genl. Cabrera heeft, hij schrijven van 11 Mei, uit Parijs, nogmaals nadrukkelijk zijne instemming met het nieuwe Koningschap uitgesproken. Het breken van den telegraafkabel te Santander vertraagt de krijgsoperatiën. Dé carlisten trekken troepen voor lten- teria bijeen. Volgens carlistische berichten hebben de alfonsisten hunne, met zooveel moeite door genl. Lorna veroverde stellingen aan de Orio ontruimd en de brug, over genoemde rivier geslagen, vooraf vernield, llaoas meldt, dat de „terugtocht" in goede orde volbracht, is en dat de geleden verliezen zeer gering zijndat de carlisten de achterhoede aangevallen hebben maar met, kracht teruggedreven zijn. De alfonsisliscke genl. Blanco zou, na liet verlaten van de Orio, zijne troepen te S. Sebastian samengetrokken hebben en genl. Lorna naar Madrid vertrokken zijn. Don Juan, vader van don Carlosis te Tolosa aangekomen. De beer Breckenridge, voormalige vice-president derUnié, is overleden. De sprinkhanen richten onder het graan en andere veld vruchten in de westelijke Staten groote verwoestingen aan. In Midden-Pennsylvania hebben lievige branden plaats gehad. De steden üseeola en Hontzdale zijn gedeeltelijk verbrand, üc geleden verliezen worden op 2.0Ü0.000 dol lars geschat. De directeuren der Erie-spoorwegmaatsehappij hebben bij het opperste gerechtshof te Nieuw-York de benoeming van een receiver aangevraagdomdat de Maatschappij hare be talingen moet staken. De president der Maatschappij, de heer Yewett is tot receiver aangesteld. De republikeinsclie Conventie van Pennsylvania heeft genl. Hartranft tot haar candidaat gekozen bij de aanstaande ver kiezing van den President der Yer. Staten. Bij baar. daar toe strekkend besluit heeft, zij den President Grant lof toe gezwaaid, doch desniettemin diens herkiezing bestreden. De conventie heeft zich voorts verklaard ter gunste eener re ductie der publieke schuld. Snelpersdruk van Herm». Coster en Zoon. j witte etihelte, Js op de tivee enveloppen en op de brochure. jr Men eische insgelijks het Wa/.cn maaije jdat zich op den hals der flesch bevindt.

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 6