rankt* Uk. Grool ISriiiaiijc eg» iei'IamS. BinuenSand, Steile aan onze %'rieinlen .Stftbs-DitCUW *3 Markt- èu Beursberichten, torische optochtvoorstellende de invoering van het Chris tendom te Mechelenhet vertrek der meebelaarsche kruis vaarders en andere tafercelen uit het verleden der stad waarbij ook de reliquiën van den heilige vertoond werden. Een 400tal kinderen tusschen de 8 en 16 jaren uit de bur gerij namen aan den optocht, deelwelke nog 2malen op 5 en 12 Juli, zal worden gehouden. lievige regens, den 21 aangevangen, hebben de rivieren in het zuiden inzonderheid de Garonnede Ariegede Aude de Tarn en de Gersbovenmatig (de laatste tot 5 de eerste tot 8 ellen hoven laag water) doen wassen, waardoor, vooral den 28, groote overstrooiningen en schroo- melijke rampen zijn veroorzaakt. Te Toulouse zijn de S. Pieterbrug, 2 hangende bruggen en de voorstad S. Cypri- aan geheel verwoest. Te gelijk met den watersnood ont stond op 2 plaatsen in de stad brand, waardoor almede ette lijke huizen vernield werden. Men beijverde zich om de bewoners der plotseling overstroomde wijkeno.a. de zieken uit een hospitaalte redden en de bezetting kweet zich daarbij allerloffelijkst. De nachtelijke duisternis maakte dit niet alleen bezwaarlijkmaar vermeerderde de ontsteltenis. In de hoogere deelen der stad werden processiën gehou den en in alle kerken gebeden opgezonden. In den omtrek zijn de dorpen EoixMiramon en Valentine bijna geheel verwoest; in eerstgenoemd dorp zijn 50 perceelen ingestort. 80 menschen en 500 stuks vee omgekomen; in een ander zijn van de 400 huizen maar 10 overgebleven. Te Saverdun zijn 25 huizen, te Carbonne 2 bogen der steenen brug, te Muzet is de hangende brug vernield. In de Opper-Pyre- neeën is de stad Bagnères overstroomd en zijn daar, te An- neau en te Tournay verscheidene huizen verwoestterwijl de 7 bogen tellende brug over de Adour te Tarhes met 2 mensehen is weggeslagen. In andere departementen werden de spoorwegen of de lagere wijken der stedenzooals te Aucli en te Agen, o\ erstroomd. Den 25 is het water snel gaan dalen. De maarschalk Mac Mahon is den 25 met de ministers Buffet en de Cissey te Toulouse aangekomen. De prefect had dien dag over de 100 lijken doen begraven. 20000 Mensehen waren zonder dak. Den 26 waren 1200 soldaten aan het opruimen der puinhoopen van_ de 600 verwoeste huizenen waren daaronder en in de rivier van hooger gelegen plaatsen reeds 900 lijken gevonden. Men schatte het aautal omgekomenen op 2000. De gemeente raad heeft 100000 fr. tot ondersteuning der noodlijdenden toegestaan en eene motie,van dankbetuiging jegens de be zetting aangenomen, Eene marmeren plaat zal de namen der soldaten en burgers die bij hun menschlievend pogen zijn omgekomen en de toewijding van het leger vereeuwigen. Bij besluit van den President is eene inschrijving geopend aan het hoofd waarvan mevr. Mac Mahon zich heeft gesteld. Den 29 heeft, de President Auch en Agen bezocht. De constilutioneele commissie heeft het stelsel van enkel voudige kiesdistricten [scrutin uninominaleverworpen en zich verklaard voor het scrutin de liste. Nationale "Vergadering. Den 23 is. op aandrang der Commissie van Dertig, besloten, tegen den 28, na afdoening van het in behandeling zijnde en van nog een ander spoor weg-ontwerp de tweede lezing van de wet betreffende de verhouding der staatsmachten aan de orde te stellen. Den 24 is spoedeischend verklaard en met alg. st. aange nomen een door den minister Buffet ingediend wetsontwerp tot het verleenen van een crediet van 100,000 fr., met het 00ir op de ontzaggelijke rampen, door de overstrooiningen in°het zuiden des lands veroorzaakt. Het herhaaldelijk vermelde spoonvégontwerp werd afgedaan. De heer Pel- letan bracht verslag uit over de verkiezingin Pebr. in liet dept, der Cótes-du Nord gehouden. In het breede werd be toogd en met de stukken gestaafd, „dat bij de bedoelde verkiezing de regeering de onzijdigheidwelke de waarborg is voor het algemeen stemrecht, niet had in acht genomen." Tot ons leedwezen zeide de rapporteur, hebben wij bij deze gelegenheid „de bfliciëele candidatuur met haren nasleep van misbruiken" weder zien optreden, welke candidatuur in de werkelijkheid in niets anders bestaat dan in vreesaanjaging of omkooping en dus eene school is van demoralisatie. Niettemin had de commissie met 20 tegen 17 st. beslist, dat dc aldus uitgeoefende invloed niet, genoegzaam was ge weest om de verkiezing nietig te verklaren, en zij conclu deerde derhalve tot, de toelating van den heer de Kerjégu. De oud-minister Tailhandzijne vroegere toezegging gestand doende, verdedigde zich uitvoerig tegen de beschuldiging, als had hij met opzet de beslissing over eene rechtsvervol ging legen den republikeinschen candidaat ingesteld ver traagd tot na den afloop der verkiezing, ten einde dezen als beschuldigdevoor de kiezers in een nadeelig licht te plaatsen. Öp voorstel van den heer Chesnelong werd be sloten, de wet op de vrijheid van het hooger onderwijs voor de derde maal te lezen na de tweede lezing der organieke wet op de staatsmachten. Den 25 zette de lieer Madier de Montjau zijne den vori- gen dag begonnen rede over de verkiezing in Cötes-du-Nord voortop de vernietiging waarvan hijniet het minst met het oog op de aanstaande algemeene verkiezingen, aandrong. ,.De prefecten en maires van het Keizerrijk, zeide hij 'den 24 Mei [1873] hersteld, zijn op hun post,* men heeft er hun niet voor niets geplaatst; zij hebben op u het oog gevestigd, zij wachten uwe beslissing." De genl. de Cha- baud la Tour, tijdens de verkiezing minister van binn. za ken verdedigde de door zijnen toenmaligen ambtgenoot Tailhoyl en hemzelven verrichte handelingen. Nadat nog verscheidene sprekers zich hadden doen hoorenwerd de verkiezing met 430 tegen 138 st. goedgekeurd. Den 26 is een voorstel van den heer Depeyre, om 2 miljoen te bestemmen voor de noodlijdenden in het zuiden, spoedver- eisehend verklaard en naar de begrootings-commissie verwezen. De minister Dufaure verklaardedat de ministerraad zich nog onthouden had van het aanvragen van een tweede crediet, omdat men had willen alwachten wat de President-maarschalk uit Toulouse zou aanraden. Deze woorden weerhielden den heer de Belcastel van een crediet voor te stellen van 3 mil joen, gelijk hij, rechtstreeks uit Toulouse teruggekomen, „met het hart en de oogen nog vervuld van de ontzag gelijke rampwelke het land verwoestte," voornemens was geweest te doen. Den 28 is goedgekeurd een voorstel Van den voorzitter, om bij den kassier der Kamer eene inschrijving ten behoeve der noodlijdenden in het, zuiden te openeneven als met alg. st., het door den minister Dufaure, uit naam der regee ring aangenomen voorstel-Depeyre om een crediet van 2 miljoen te verleenen. De Koningin van Nederland heeft den 23 bezoeken ont vangen van den hertog en de hertogin v. Edinburgh, prinses Louise en den hertog v. Cambridge, en gebracht aan de gra vinnen v. Derby en v. Cowleylady Augusta Stanley en de hertogin v. Cambridge, 's Avonds woonde zij het gala-concert op het paleis van Buckingham bij Den '24 is zij met, haar gevoig in 2 hofrijtuigen die steeds te harèr beschikking staan naar de station van den Great-Western-spoorweg gereden en per spoortrein naar Windsor vertrokken. Aan de station aidaar werd zij door prins en prinses Christaan opgewacht, met welke zij naar het kasteel reed, om de Koningin een bezoek te brengen. Den 25 te Londen teruggekeerd, heeft zij bij den graaf en de gravin v. Derby gedineerd en 's avonds eene receptie bij de gravin bijgewoond. Den 26 heeft H. M. de kunstgalerij der heeren Goupu lp Cie., de tentoonstelling van moderne fransche kunst in Pall Malide Koningin van Napels en de Groothertogin van MecklenburgStrelitz bezocht; gedejeuneerd bij den hertog en de hertogin v. Edinburgh op Olarence-IIouse, eene door meer dan 1200 personen bezochte „tuin-partij hij den aartsbisschop van Kantelberg en zijne echtgenoot bijgewoond, en ten laatste deel genomen aan een luisterrijk diner, gevolgd door eene soireeter barer eere door den prins en de prinses v. Wales gegeven. Den 27 woonde zij de dienst bij in de koninglijke kapel van S. Jamesbezocht zij vervolgens de gravin-weduwe v. Westmoreland en prinses Eduard van Saksen-Weimar, en begaf zij zich met den prins per spoortrein naar Cbislehurst, ten bezoeke van Keizerin Eugénievan welke zij tegen den avond met de Groothertogin van MecklenburgStrelitz naar Londen terugkeerde, 's Avonds ontving zij den nederland- schen gezant en diens echtgenoot, benevens den commandant van de Valk, aan hare tafel. Den 28 beeft de Koningin het Britsch Muzeüm en daarna in de verkooplocalen van Christie de «Marlborough-collectie cameeën bezichtigddie des middags in openbare veiling aan den heer Agnew voor 35000 verkocht, zijn. In den namiddag heeft zij een aantal bezoeken afgelegd en bij den hertog en de hertogin v. Bedford gedineerd. De prins en prinses v. Wales, Keizerin Eugénie, den her tog v. Cambridge, de hertog en de hertogin v. Edinbourgh en de Sultan van Zanzibar hebben den 28 te Aldershutt eene wapenschouwing over 20000 man bijgewoond, s Avonds heeft de Sultan met al de edelen van zijn gevolg en met dr. Badger, die de diensten van tolk bewijstde vergade ring van het Kon. Aardrijkskundig Genootschap, waarvan hij lid isbijgewoonden op de verwelkoming van den voor zitter, die zijne vele diensten aan het genootschap bewezen, o.a. het uitzenden van expeditiën ter opsporing van dr. Li vingstone. huldigdeeen zeer gepast antwoord door zijnen tolk doen voorlezen. De groothertogen Alexis en Constantifjn van Rusland zijn den 28 te Londen aangekomenten bezoeke van den hertog en de hertogin v. Edinburgh. Het passief van de 39 voornaamste huizendie dezer dagen hunne betalingen gestaakt hebben, bedraagt te zamen 21.175.000. Sedert de vroegere, opgaven heeft ook de firma Dacosta Raalte Corny, te Londen hare betalingen gestaakt. Lagerhuis. Den 25 is met 94 tegen 57 st. verworpen een doop den vice-minister voor Indie bestreden voorstel van den heer Mark Stewardom den wensch uit te spreken, dat de regeering hare staatkunde ten aanzien der opium kwestie zorgvuldig overwegen zou, 1en einde het, daarheen te richten dat de regeeriug van Indie zich langzamerhand onttrok aan bet, kweeken en bereiden van opium. De mi nister verklaarde, dat de opiumhandel toch niet, te stuiten wasen dat de regeerin'g dien handel prijsgevendehare uitgaven zou moeten beperken of eene nieuwe belasting heffen. Den 28 is voor de tweede maal gelezen het door den minister Cross ingediende regeeringsontwerp tot wijziging der wetgevingdie de betrekkingen tusschen patroons en werkgevers regelt. - m Prins Frederik is den 26 per Rijnspoor naar Neuwied vertrokken. De heer Burgers, President der Transvaalsche Republiek, is den 25 te 's Gravenhage aangekomenhij had eene con ferentie met den minister van buit. zakendie te zijner eere een diner gaf. Den 26 dineerde hij te Baarn bij den heer Dudolc de Wit. De Senaat der utreehtsche hoogeschool heeft besloten den heer Burgers het doctoraat in de rechten eershalve aan te bieden. Verkiezingen. Te Breda is tot lid der 2e. Kamer ver kozen mr. U. A. des Amorie v. d. Hoevende roomsch ge worden zoon van wijlen den remonstrantscheu hoogleeraar, met 2148 st., tegen 1164 st. op den heer v. Mierlo. Benoemingen. De afdeeling onderwijs, kunsten en weten schappen bij het dept. van binn. zaken is in tweeën gesplitst. Aan het hoofd der afdeeling „onderwijs" blijft, de lieer mr. v. Vollenhovenaan het hoofd der andere is gesteld jr. mr. V. de Steurs benoemd tot referendaris. Spoorwegen. In de vergadering van aandeelhouders der Exploitatie-maatschappij is de directeur-generaal gemachtigd, de nieuwe overeenkomst met, de regeering te sluiten, indien daarin alsnog deze wijziging kan worden gebracht, dat voor de uitkeering aan den Staat voor de 2 (bestaande en aan teleggen) netten afzonderlijke rekeningen worden gehouden wijl menhet oude en het nieuwe net onder eene rekening exploiteerendetot een aanzienlijk verlies zou komen. Kerkelijke zaken. De kerkeraad der israël. gemeente ie Meppel heeft den 24 met alg. st. tot voorlezer en gods dienstonderwijzer, op eene bezoldiging van f 1000, benoemd den heer Italië, thans als zoodanig te Alphen aan den Rijn werkzaam, denzelfden die bij de gestoorde godsdienstoefening op den 19 die functiën waarnam. Jezuïeten. Door de verdreven duitsche jezuieten zijn thans weder in Limburg aangekocht twee groote, prachtige huizeneen onder Echt en een onder Lutteroedeen is- tevens gehuurd de fraaie buitenplaats „De Watersleyde" on der Sittard. Eeesten. De gemeenteraad van Pnrmerende heeft een voorstel om het SOOjarig bestaan der stad feestelijk te her denken in handen van B. en W. gesteld met opdracht om t.e onderzoeken naar den juisten datum, waarop aan Pnr- merende de stedelijke rechten en vrijheden zijn verleend. Te Tilburg is den 30 het 30jarig bestaan der handboog- schutterij Oefening en Vermaak gevierd met een wedstrijd, waaraan door 50 gezelschappen is deelgenomen. Eeesten der lbidsche hoogeschool. Voor de reünisten te Leiden is uit Zuid-Africa één dag te laat om aan hen te worden medegedeeld ontvangen- een broedergroet van 28 aldaar gevestigde, te Leiden gestudeerd hebbende per sonen, waaronder de heer Brand, President van den Oranje- Vrijstaat. Landiiuishoudkundig Congres. In de afgeloopen week is te Heerenveen het 29e congres gehouden dat den 29 ge opend en den 30 ook door den minister van binn. zaken bijge woond is. Mede werd dien dag geopend eene belangrijke tentoonstelling der Eriesche Maatschappij van Landbouw en Veeteelt, waarvoor meer dan f 4000 aan prijzen en premiën uitgeloofd waren. Dagelijks zijn matinees en concerten gege- veif door de kapel der veld-artillerie uit Arnhemden 29 met illuminatieden 30 op de buitenplaats Oranjewoud met electrische verlichting; den 30 zijn volksvermaken gehouden, den 1 Juli eene harddraverij, terwijl 's avonds een vuurwerk afgestoken werd [De prijs der harddraverij een zilveren koffie- en theeservies, werd behaald door Pandoer, van baron v. Tuyl v. Seroosk -rken te Velsen de premie, 2 karaflen met zilver, door Wühelmina van den heer koopmans te Akkrum], Den 1 had ook het diner der ledenden 2 een rijtoer door de omstreken plaats. Voor het houden van het volgende congres is Amsterdam gekozen. Aanbestedingen. Te Oosterwijk, het bouwen eener school, gasthuis en oudemannenhuis minste inschrijving 34,650. Den 28 t.e Maastricht, a. het verleggen van een gedeelte der Zuid-Willemsvaart door de voormalige vestinge ronden aldaar, en h. het bouwen eener brug over dat kanaal, minste inschr. voor a. JWensten, a, f 48,900, voor b. F. Wittelings, a J 8.157 te 's Gravenhage. door B. en W., het bonwen eener school en onderwijzerswoning aan de Schelpsloot., minste inschr. C. v. Vianenvoor f 44980. Den 1 Juli, te 's Gravenhage, het bouwen van het bui- tensluishoofd met een schutkolk aan de marinesluis en het verruimen van een gedeelte der marinehaven te'Vlissingen minste mschr. J. C. v. Hattem As. te Sliedreeht en 11. G. de Wild te Millingenvoor/ 917000; te Haarlem, door het prov. bestuur van Noordholland, het, herstellen van den kerktoren te Oosterend op Texel, minste inschr. K. Hz. Cla vier te Texel, voor 7<>70; te Krommenie, door B. en ff., het maken eener ijzeren draaibrug over de Nauernaselie vaart in den rijweg naar Wormerveer, minste inschr. voor het op ruimen der bestaande brug en het. maken van den onder bouw der nieuwe A. Eisenberger te Purmerende, voor f 47.39, voor den ijzeren bovenbouw G. J. Wispelwey te Zwolle, voor f 4420. De gemeenteraad van Dordrecht heeft, op voorstel van B. en W., besloten tot aanleg eener waterverversching in de buitenwijkengeraamd op 54000, uittevoeren in 187» en 76, en t.ot aankoop van 3 huizen aan de Linden- gracht voor 10000, tot uitbreiding van het geneeskundig gesticht voor krankzinnigen. Gasverlichting. De gemeenteraad van Gorinchem heeft besloten, met, 1 Nov. a.s., den termijn waarop liet contract betreffende de straatverlichting vervalt, de gasverlichting van wege de gemeente te exploiteerenen de gasfabriek daartoe aan te koopen. Vleeschhouwerij. De in het voorjaar geopende winkel zaak der Amsterdamsche Vleeschhouwerij-maatschappij zal weder voor eenigen tijd gesloten worden daar het bij on dervinding gebleken is dat de zaak op den tot dusver ge- volgden weg niet kan worden voortgezet. Oudheden. De commissie voor de in 1874 gehouden ten toonstelling van zaanlandsche oudheden heeftwegens het niet aan de verwachting voldoen der gevraagde bijdragen haar plan tot stichting van een blijvend muzeüm moeten opgeven. Het voorloopig daartoe gekochte perceel is weder ter publieken verkoop aangeslagen. Paleis te Amsterdam. De heeren J. A. Alberdingk Thijm, H. de Veer en A. L. v. Gendt hebben bij den gemeenteraad van Amsterdam een nieuw adres ingediend betreffende het tot, zijne oorspronkelijke bestemming terugbrengen van het, paleis, en daarbij tevens antwoord verzocht op het te dezer zake door hen en 1742 andere mannelijke meerderjarige ingezete nen ingediend adres van 20 Deo. 1873. Gieten. Door wijlen mej. A. Leek, echtgenoot van den heer R. Admiraal, is aan de r. c. armen van Egmond-binnen f 3000 gelegateerd. t Bij de commissie te Amsterdam voor de noodlijdenden door watersnood op Java is tot 1 Juli ontvangen 35.523.62%. Straerecht. De staats-conunissiebenoemd tot het ont werpen van een nieuw Wetboek van Strafrecht, heeft den 30 haren arbeid aan het Kabinet des Konings toegezonden en den minister van justitie kennis gegeven van het volbrengen van hare taak. Rechtszaken-. Het hof van Noordholland heeft den 29 uitspraak gedaan in de zaak der valsehe munters te Amster dam. De stucadoor Willem Bothoven, die sedert het najaar van 1873 eerst kwartjes later halve guldensvervolgens guldens en eindelijk rijksdaalders van compositie-lepels in gipsvormen vervaardigde, is tot 10 jaren tuchthuisstraf en 136 boeten elk van f 50 veroordeeld; zijn vrouw en de wed. Toghof, die, even als de in de gevangenis overleden J. H. Tophof, de valsehe stukken in omloop brachten, elk tot 5 jaren tuchthuisstrafde eerste tot 2 de laatste tot 9 boeten van f 50. De stucadoor Mifjndert Bothoven is bij gebrek aan bewijzen vrijgesproken, lie beschuldigden waren in Januari dezes jaars in hechtenis genomen. De 'rechtbank te Rotterdam heeft beslist, dat een notaris aan belanghebbenden niet weigeren mag een afschrift te ver strekken van een voor hem gepasseerd testament van een overledenedat door een later voor een ander notaris ver leden testament van onwaarde is verklaard. De heer Valoisdirecteur van den schouwburg te 's Gra venhage is vrijgesproken van de aanklacht wegens het in dienst hebben van de 9jarige Sophia Spoor als actrice, op grond dat niet gebleken was van eenige contraetuëele ver- bindtenis tusschen den directeur en het meisje. Overleden den 29, te Neuenahr. waar hij tot herstel zij ner gezondheid vertoefde, de liqer J. Dam, sedert 1866 lid der 2" Kamer voor Zutfen en als zoodanig den 8 herkozen. Koloniën. At,chin22 Juni. De gezondheidstoestand blijft stationair, de sterfte is gering. Gevallen van cholera doen zich weinig voor, koorts of buikloop zijn minder kwaad aardig. De in Kotta-Radja gegraven artesische put levert ongeveer 60 kan goed water per minuut, en met eene van Batavia gezonden machine worden dagelijks 140 kilo's ijs verkregen. en kennissen die gezegend zijn met grondbezitof tot de gegoede landbouwers mogen gerekend worden. Helpt met onsonze minvermogende landbouwersdie zoo niet alle hunne veldvruchten toch het grootste gedeelte daarvan door de hagelbui van den 11 der vorige maand ver loren hebbenuit hunnen zorgvolïen toestand verlossen. De vermogendsten in onze gemeente trachten reeds veel te ver helpen, doch kunnen liet slechts voor een klein deel herstellen. Komt en ziet de schadedan zult ge niet kunnen nala ten iets, voor hen aftezonderen. Met- hoopvol vertrouwen tot ontvangst bereid C'. KROON, Waarland, A. KROONI 2 Juli 1875. W. KEBSOM, Landbouwers. P. WIJNKER, S. SCHILDER, P. APPELBOOM, Onderwijzer. Mede zijn gaarne tot ontvangst uwer liefdegaven bereid de Heeren G'. SMIT te Veenhuizen H. REZELMAN en J. H. BERGMAN te Winkel, J. A. van der HUCHT en M. GROOTES te N. Niedorp, P. PASSER in de Beemster en W. van AMSTEL te O. Niedorp. Ook de Redactie van dit blad ontvangt en doet gaarne bericht van de ingekomen gelden. Tot leerares voor de fransche taal en letterkunde aan de school voor middelbaar onderwijs voor meisjes te Leeuwarden is benoemd mej. J. de Lange. De t,e Middelburg gehouden vergadering der Vereeni- ging van officieren der schutterij in Nederland heeft bepaald, dat in het volgende jaar de bijeenkomst en de wedstrijd alhier zullen plaats hebben. L.l. Zaterdag namiddac viel een kind van schipper Jonker, op het Verdronkenoord wonendein het water. De moeder, het ziende, sprong, met haar jongste kind op den arm in de grachtlag het vervolgens op den wal greep daarna het andere en mocht hetmet, behulp van in de na bijheid zijnde personen behouden op het, drooge brengen. Den 29 heeft de vrijmetselaarsloge de Noordstar het feest van haar 75jarig bestaan gevierd. De heer H. Bossert heeft aan het stedelijk muzeüm vereerd de door den heer J. C. Leich geschilderde banier der in 1874 ontbonden liedertafel Arion. Op de donderdag gehouden ciassicale vergaderiug van Alkmaar zijn herkozen of gekozen tot lid jan het provin ciaal kerkbestuur R. J. Koning, predikant te Limmen tot diens secundus dr. W. Jelgersma, predikant, te Schoorl; tot assessor van het classicaal bestuur A. C. LI. Calkoen, predi kant te Nieuwe Niedorptot diens secundus P. Immink, pred. te Bergentot leden J. H. L. Bouman, pred. te Kol- hornen A. 31. Venker, pred. te Koedijk, tot secundi van deze en andere leden A. B. Claassen, pred. te Egmond aan den Hoef, B. Jelgersma, pred. te Oudearspel, L. van 't Sant, pred. te HeiloA. Jentink, pred. te Pettenen mr. van Lelijveld, oud-ouderling te Alkmaar. Na den afloop der verkiezingen hadden er belangrijke en vaak zeer levendige discussiën plaats over het door de Synode ontworpen reglement op het beheer der kerkelijke goederen. Een voorstel van dr. W. C. van 31anen, pred. te Winkel, ora bij de Synode aan te dringen op het krachtdadig door zetten harer pogingen tot regeling van liet, beheer en het. kerkbestuur en beheer zoo nauw mogelijk te vereenigen, met terzijdestelling var, het, ontworpen reglementwerd met bijna algemeene stemmen aangenomen. Desgelijks het voorstel van den heer Koning, pred. te Limmen om de verandering van art. 11 van het algemeen reglementdoor de Synode voorgesteldin hoofdzaak goed te keurendoch liet art. aanmerkelijk te bekorten en te vereenvoudigen en wel in dien geest,, dat het, beginsel der leervrijheid er zonder voor behoud in gehuldigd werd. Ook de overige voorstellen der Synode vonden meerendeels instemming, doch gaven tot slechts weinig discussie aanleiding. (TI. Ct.) - Het orgel in de Groote Kerk zal voor het publiek worden bespeeld op Dinsdag, 6 Juli, des avonds 7 uren. Devoor- tedragen stukken zijn: Preludium van 1. S. Bach, No. 2, 2e deel. Andante religioso van Mendelsohn. Fantasie van A. Hesse. Concert van C. H. Rinck. Kronings-Marsch van N. Hummel. Door het stedelijk muziekcorps zullen op Donderdag, 8 Julides avonds te 7urenin den Stadshoutde navolgende stukken worden uitgevoerd 1. Bravouïe, Pas redouble van Schweinsberg2. Robin des Mers, Ouverture van Nihoul. Longchapms Polca de Concert van v. d Bogaerde. 4. Grande Fantaisie „Lu Traviata" vau Verdi. 5. BeverlooPas redoublé van Jomaux. 6. Ouver ture „Le Retour au Foyer" van Steenebrugen. 7. L'Eglantine, Redowa van Baudoncle. 8. Potpourri aus der Oper Martha oder der Markt zu .Richmond van Flottow.' 9. Windsor EorestF'antaisie vaü Schudlik'. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 1 Julij. Karei Marinus Huge ert Maria Anna van der Swaagh beiden alhier, eerstgen. onl. te Heilo. GETROUWD. 24Jun. Ferdinand Johan Louis Bakker en Antonia Hulleker, wed. Hendrik Bakker. Leonardus llahedanck en Agatha Johanna Steeman. 1 July. Bartel Harteveld en Johanna Cornelia van der Linde. GEBOREN'. 26Jun. CatharinaD. van Klaas van den Hooff en Geertje de Graaff. Maria Cornelia D. van Frans Peper kamp en Jacoba Johanna Vogelpoel. Franciscus en Agatha Z. en D. van Petrus Hofman en Agie Louw. Burgjevan Petrus Jansen en Antje Hosmns. 27 Adrianus HendricusZ. van Adrianus Oortmeijer en Alida Maria Ruijs. 29 Johanna Maria Theresia Wilhelmina Felici'aD. van Eelix Maria Aghina en Geertruida Maria Cornelia Bruin. Agatha Maria GeertruidaD. van Gerrit Ruiter en Agatha Molenaar. Henrietta Everdina, van Jan Hendrik Steffens en Mijntje Molenaar. 30 GeertjeD. van Albertus Zacharias Holzmuller en Guurtje van Twisk. OVERLEDEN. 2GJun. Cornelis Arnold, Z. van Georg Scalé en Grietje Kater, ruim 4 m. 28 Grielie, D. van Hagger Duinmeijer en Maartje Pot, bijna 7 m. 30 Pieter, Z. van Pieter Pover er. Johanna Nieuwejaar, ruim 8 m. 1 Julij. Pieter, Z. van Jacob Kraakman en Trijntje Tederik, ruim 6 m. ALGEMEENE BEWAARSCHOOL. Oudersdie hunne kinderen op bovengenoemde school wenschen geplaatst te zien, vervoegen zich, voorzien van de iuëntings- en geboortebewijzen, in 't lokaal aan de Doelen straat, op Dinsdag 6 Juii e.k., 's avonds te 8 uren. J. van der KAAY, Secretaris. Alkmaar '28 Juni. Aangevoerd 1 Koe f 220, 425 vette KalvereiV f 29 a 95, 11 nuchtere dito /9a 18, 284 Scha pen 28 a 40138 vette Varkens 46 a 57 ct,s. per kilogr. 2 Juli. Kleine kaas f 34, commissie 30, middelbare 133, laagste prijs t 18, aangevoerd 811 stapels, wegende 184534 kilogr. -Ter graanmarkt aangevoerd 139 hectoliters, Tarwe 8/25 a 9,75, Gerst 6 a 7, idem Chev. 7.75, Haver 4,30 a 5. Bruine Boonen 15, Groene Erwten 16. 3 Juli. Aangevoerd 11 Paarden 75 a 525, 8 Koeien 175 a 300, 18 nucht. Kalveren /4a 21 66 Schapen 18 a 27 126 Lammeren 4 a 9 9 Geiten 3 a 8 112 magere Varkens f 14 a 25209 Biggen /5a 11, Boter per kop 87 J- a 100 cents. Edam 26 Juni. Kleine Kaas 27 a 35 verkocht 103 siapels, wegende 23484 kilogr. 1 Juli. 277 Stukken Boter 1,40 a 1,54 per P., Kip- pen-eieren 3,50 a 4 per 100 stuks. Haarlem 2S Juni. Witte Tarwe 8,85, Rogge f 6,75 a 7, Gerst f 6,25 a 6,40, Haver 5,50 a 5,75, Paarden- boonen 8,60, groene Erwten 8,50. 30 Juni. Aangevoerd 5 Koeien t 140 a 180, 2 Pinken f 45 a 55, 3 vette Kalveren 35 a 50, 16 nucht. Kalveren 5 a 12, 3 Schapen f 15 a 32, 19 Lammeren f 7 a 8. Kleine kaas 16 a 35, verkocht 164 stapels, wegende 36492 kilogram. Hoorn 1 Juli. Kleine Kaas 34,50, commissie 33,50, middelbare 33 aangevoerd 364 stapelswegende 101981 kilogram.

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 2