Zevenenzeventigste Jaargang. 1875. No. 30. ZONDAG 25 JULI. ©fficiccl (Öebccltc. £&lcfcclij(i0citc ficricftfcn Ouifschlaml. atclgie. Frankryit. Ciroot Itrittanfe en Ierland. AL Hl H E C II A l\ T. Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal «3,65, franco per post f H 0 afzonderlijke nommers 5 Cents. Drieven franco aan de Uitgevers HERM». COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels f 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in bet eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. P l B l I c A T 1 E. De COMMISSARIS des KONINGS in NOORDHOLLAND brengt ter kennis van belanghebbenden, dat wegens bet ver wisselen van deuren in de schutsluis Willem IIIaan het Noordhollandsch kanaal, tegenover Amsterdam, den 26 Juli e.k. en volgende dagen met die sluis niet zal worden geschut, maar dat gedurende dien tijd alleen zal geschut worden met de schutsluis Willem I. Haarlem He Commissaris des Konings voornoemd 21 Juli 1875. R E L L. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR noodigen de ingezetenen in een algemeen gezondheidsbelang uitde straten riolengoten en uitwateringen tot het schoonhouden waarvan zij verpligt, zijnin dit jaargetijde behoorlijk schoon te maken en voortdurend schoon te hou den ter voorkoming dat de bij de politieverordening be paalde straffen op de niet naleving dier verpligting op hen worden toegepast, wanneer bij de wekelijks op Woensdag door de gemeentepolitie te houdeu schouw blijkt, dat aan die verpligting niet voldaan is zullende op Woensdag 28 Juli a.s. de eerste Schouw gehouden worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 21 Juli 1875. He Secretaris, NU HOUT van dek VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van de belanghebbenden datter oorzake van de vernieuwing der bestrating der 2". Achterstraatde rtassage met rij- en voertuigen door die straat verboden is op Maandag, Hingsdag, Woensdag en Don derdag der eerstvolgende weken, aanvangende 2G Juli 1875. De Stalhouders, die- van genoemde straat voor het plaatsen van rijtuigen gebruik maken kunnen die rijtuigen plaatsen op de Gedempte Neuwesloot. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 24 Juli 1875. He Secretaris NUHOUT van der VEEN. VERGADERING van den RAAD der gemeente ALK MAAR, op Woensdag, 28 Julij 1875 des middags ten 12 ure. A a mens den Voorzitter van den Baad, NUHOUT van der VEEN. LATIJNSCHE SCHOOL TE ALKMAAK. Ouders en Voogden die hunne Zonen of Pupillen bij den aanvang van den nieuwen cursus het eenige tijdstip van toelating op Maandag, den 6 September 1875 van bet onderwijs op de Latijnsche school wenschen te doen gebruik makenworden verzocht uiterlijk vóór den 10 Augustus bij den ondergeteekenden opgave te doen van den naam en ouderdom hunner jongelieden. Aan ben, die van geene wettige.toelating tot eenig Gym nasium of eenige Latijnsche school kunnen doen blijken of niet in staat zijn een bewijs overteleggen, dat zij ten minste liet ouderwijs op de eerste klasse eener Openbare Hoogere Burgerschool met goed gevolg ten einde toe hebben bijgewoond en dus tot de tweede klassse bevorderd zijn, zal de"tijd van bet examen ter toelating in tijds worden bekend gemaakt. De Rector der Latijnsche School Dr. J. J. DE GELDER. P O L I C I E. Ter terugbekoming aan bet Commissariaat van Policie, bet navolgende gevondene, alseen puthaak, een kinderschoentje met kousje, een wandelstok, een gouden ring (defect). Verder zijn aldaar inlichtingen te bekomen omtrent een witte zakdoek, een bloedkoralen kettingje met gouden slotte, een gouden medailjoa met klein kettingje, een gouden oorbelletje met rood onderstukeen beursje met geld en een paardendek. Pruisen. In het redaetie-loeaal van den Kuryer Poznanski zoowel, als ten huize van eenige medewerkers aan dit blad, is van wege de polieie een onderzoek ingesteld naar den schrijver van het bericht, dat de catholieke gemeenteleden vergunning gekregen hebben om aan de verkiezing der nieuwe kerkelijke besturen deel te nemen. Het onderzoek is vruch teloos geweest. De bisschop van Breslau heeft de in de wet op het beheer der bezittingen van de catholieke gemeenten voorgeschreven verklaring, dat hij aan die wet zal gehoorzamen, aan den opper-piesident doen toekomen. De voorzitter van het „Mainzer Katkolikenverein" is den 21 te Dortmund, wegens door hem in eene redevoering op 26 October 1873 gepleegde majesteitsschennis, tot eene opsluiting van zes maanden in eene vesting veroordeeld. Door eene wolkbreuk is den 21 in bet dal te Warnebrunn, in Silezie, eene belangrijke overstrooming veroorzaakt, die bruggen wegsleepte, wegen onbruikbaar maakte eu de be woners noodzaakte, eene wijkplaats te zoeken op de bovenste verdieping hunner woningen. Beieren. De Keizer is op zijne doorreis niet door den Koning begroet. De Aordd. Allgem. Zeitung heeft dit ten onrechte gemeld. De Keizer beeft in liet strengste incognito gereisdzoodat aan de station te Munoben niemand dan de pruisiscke gezant aanwezig was om hem te begroeten. Toen de Keizer echter een op 's Konings last aangericht dejeuner had gebruikt, hehben de te Munclien aanwezige leden vau 's Konings Huis Z. M. gecomplimenteerd. De kwestie der uitlevering van dr. Sigl, redacteur van bet P aterland. is beslist, zijnde hij den 16 uit de gevange nis te Salzburg ontslagen en vervolgens door de oostenrijk- scke policie naar Munchen gevoerd en aldaar uitgeleverd. Den 21 werd hij naar de cellulaire gevangenis overgebracht om zijne opsluiting van 10 maanden te ondergaan. Bij de benoeming der kiezers van de leden der 2e. Kamer, hebben de liberalen in de groote steden de bovenhand be houden te Wurzburg eerst na 4 stemmingen. Te Munchen zijn 17000 kiezers opgekomen, 10000 liberale en 7000 ul- tramontaanscheverkozen werden 228 liberalen en 56 ultra- montanen te Regensburg 30 en 28. Elzas-Lotharingen. De vereenigde commissiën ter be oordeeling der ingediende aanvragen tot vergoeding der schade, in den jongsten oorlog geleden beeft hare taak geheel vol tooid. Wat Lotharingen betreft zijn aan bewoners van 64 gemeenten toegekend 25 miljoen fr. aan vorderingen wegens geleden oorlogsschade en 30 miljoen fr. wegens rekwisitiën. Bovendien is nog 200000 ft. toegestaan aan nagelaten be trekkingen van hendie tijdens den oorlogbij bet ver richten van bevolen dienstenhet leven hebben verloren. De Lands-Commissie heeft den 17 hare werkzaamheden ten einde gebrachtwaarna de opperpresidentnamens den Keizer, de eerste zitting heeft gesloten. De genls. Eenens en v. d. Smissen hebben geduelleerd en de laatste is vrij ernstig gewond. Aanleiding was een ge schrift van luitenant-generaal Eenensgetiteld «Les conspi rations militaires de 183031." waarin de rol beschreven wordt, die hooge belgiscke militairen bij de belgisckè om wenteling gespeeld hebben. De schrijver beschuldigt 3 mi nisters van oorlog en verscheidene generaals, hunnen Koning, Willem I, verraden te hebben. Geul. v. d. Smissen nam het voor zijnen vader met de wapenen op. Genl. Goblet beeft den schrijver wegens laster aangeklaagd; genl. baron de Failly heeft het gedrag van zijnen vader, die in 1831 minister van oorlog wasin eene brochure verdedigd. Den 19 is, op 69jarigen leeftijd, na eene langdurige en smartelijke ziekte, overleden de vermaarde staatsman Adolphe Hevhampsminister van Staatoud minister van o. werken en van buit. zakenoud-gouverneur van Luxemburgoud lid der Kamer van Afgevaardigden enz. De beer L. Veuillot heft in VXJnivers levendige juichtoonen aan wegens de aanneming der wet op de vrijheid van bet hooger onderwijs. Die wet noemt hij bet zekerst middel tot de wederopstanding en het behoud„door de vrijheid van onderwijs zegt hij keert het christendom in het politieke leven weêr en begint het op nieuw eene krachtdadige maatschappelijke instelling te zijn." Hij verwacht de op richting en bloei van krachtige catholieke universiteiten. De aardrijkskundige tentoonstelling in dè Tuileriën in verband met het aanstaande congres, is den 15 zonder eenige plechtigheid geopend. De nederlandsche afdeeling wordt zeer geprezenvooral wat indisebe kaarten betreftde russiscbe afdeeling overtreft alle anderen. De prefect der Beneden-Pyreneeën heeft van don Carlos, bij schrijven van diens secretaris, 2000 fr. ontvangen voor de noodlijdenden in de overstroomde streken. Ter vergoeding der door bijzondere personen door de over- stroomingeu geleden verliezen zal vereischt worden eene som van 83 miljoen fr., en wel 75 voor de 4 meest geteisterde departementen Haute-Garonne Lot-et-Garonne, Tarn-et,-Ga- ronne en Ariègeen 18 miljoen voor de minder geteisterde Aude, G iron de, Landes, Gers en Hautes-Pyrenéesin welke 5 laatsten geene huizen zijn verwoest of menscben omgekomen. De Sultan van Zanzibar is den 15 te Calais aangekomen en aldaar door den onderprefect van Boulogne ontvangen. Den volgenden dag is bij te Parijs gearriveerd en aldaar door een aide-de-camp van den President en andere autori teiten ontvangen. Later hebben de prefect van polieie en 30 genoodigden van de ministeriënuit den handelsstand enz. bij hem in bet hotel du Louvre gedineerd. Den 18 heeft de Sultan te Versailles een bezoek afgelegd bij den maarschalk-President, waar hij piet militaire eerbewijzen werd ontvangen. Behalve de maarschalk en de zijnen waren ook de ministers Buffet en de Cissey tegenwoordig. Te Fumay hebben sedert den 10 de werklieden eener groote lei-fabriek den arbeid gestaakt, en wel omdat men eene stoom- zaag bad ingevoerd tot liet uitwinnen van werk enz. Deze machine is gedeeltelijk vernield gewordende directeur mis handeld enz. De arbeiders van andere fabrieken hadden zich aangeslotenen meer dan duizend man sterk trok mende Marseillaise zingendedoor de straten. Verscheidene bri gades gensdarmes en een bataljon troepen bevinden zich te Eumay. Mevrouw Saballs is den 20 op de spaanscbe grenzen in hechtenis genomen en te Perpignan geïnterneerd. Het te Parijs gevestigde vrijzinnige comité der kerv. Kerk heeft een nieuw manifest uitgevaardigdwaarin verklaard wordt, dat de liberalen, indien de regeering ten slotte tegen hen partij mocht kiezende veelsoortige belemmeringen waarin ze zoovele jaren berust hebben, niet langer zouden verdragen en „niet zouden aarzelenbuiten de officiëele ka ders omeene liberale kerv. Kerk te grondvesten." De beer Viguié, voorzitter van bet consistorie te Nïmes, heeft voorgesteld door de liberale delegatie der synode den mi nister van eeredienst eene lijst aan te bieden der vrijzinnige gemeentenwelke door de weigering om de predikanten in hun ambt te bekrachtigen getroffen zijn, en hem te verzoeken, de bedoelde predikantenal was bet slechts voorloopigtot de dienst toe te laten. Nationale Vergadering. Op de verklaring, den 13 door den minister Buffet gedaandat de regeering niet be voegd was om eene nieuwe verkiezing in dept. der Nièvre uit te schrijven en dat de Vergadering het recht had om de wet op de partiëele verkiezingen anders uit te leggen had de heer Routier een voorstel daartoe ingediend. Den 14 drong de heer Raentjens er op aan, dit spoedvereischend te verklaren hetgeen door den heer Brice ondersteund door den heer Gamhetta bestreden en met 315 tegen 293 st. ge weigerd werd. De heer Raoul Huval wijzigde zijne den vorigen dag ingediende motie in dezer voege„De Nat. Vergadering, zich wensohende te onthouden van inmenging in den werkkring der rechterlijke machtgaat over tot de orde van den dag." De heer Rouher herhaaldedat hij geen centraal comité voor een beroep op bet volk kenthet welk vertakkingen heeft in de provinciën. De stukkenbe treffende een zoodanig comitébeboorende bij het rapport over de verkiezing in de Nièvrewaren van particulieren aard en de commissie en de Vergadering waren niet bevoegd daarover te oordeelen. De verklaringen van den prefect van polieie waren onjuist, de procureur-generaal de Lejfemberg had gezwicht voor allerlei invloeden van politieken en per soonlijken aard. Spreker was voorzitter van een comité voor een beroep op het volkhetwelk de lasteringen dei- pers jegens het gevallen regeeringskuis door de pers bestreed, en de bonapartistische eandidaten voor de Vertegenwoordi ging steundemaar noch beulde met de socialistennoch partijgangers onder het leger wierf. De bonapartisten eer biedigden de eonstitutioneele wetten, maar zij bleven, even als de andere partijen dit dedenhunne hoop op hare her ziening gevestigd houden. Indien zij onwettige daden pleeg den behoorden zij voor de rechtbanken gedaagd te worden. De boer Rouher noodigde ten slotte de Vergadering uit, niet den vrijen teugel te vieren aan politieke hartstochtendie slechts den radicalen ten goede zouden komen. Den 15 heeft de heer Savary den lieer Rouher uitvoerig beantwoord. W ie durfde - vroeg *hij - de commissie van onderzoek gebrek aan eerbied jegens de rechterlijke macht te last leggen Dezelfde mandieden 3 Dee. minister, begon met de gewapende macht te zenden om het hooggerechtshof te ontbinden." De Vergadering moest zieb geene rechtspraak aanmatigenmaar was de natuurlijke en wettige rechteresse over de handelingen der staatspartijen. Spr. verdedigde den prefect van polieie tegen de aanvallen van den heer Rouher, en zette de kuiperijen der bonapartis ten onder het leger, de polieie enz., hunne pogingen om bet land in beroering te brengen en de ministeriën omver te werpen uitvoerig uiteen. Hij werd door de linkerzijde toegejuicht. De heer Haentjens repliceerde en zeide o. a.dat de prefect van policie „gelogen" had. De ministers Buffet en Hufaure verdedigden den prefect Renaud en den procu reur-generaal de Leffemlerg. Eerstgenoemde beweerdedat Renaud te goeder trouw geweest wasen evenzeer liet ge vaar had aangetoond van de bedrijvigheid der revolutionai ren als van de woelingen der bonapartisten. De beer Gam hetta vatte hierop vuur en zeidedat inderdaad de bonapar tisten niet de eenige schuldigen warende ware schuldigen waren de heer de Broglie en de zijnendie overal de bona partistische ambtenaren hersteld hadden. De heer Buffet verzekerde, dat bet kabinet eenstemmig was in zijne conser vatieve staatkunde, en dat bet onwaardige misleiding van Irankrijk zou zijn, te beweren, dat er maar één gevaar was. Hij had krachtigen weerstand geboden aan degenen die hem wilden dwingeneerlijk dienende ambtenaren op te offeren; en hij vroeg een onbewimpelde motie van vertrou wen of wantrouwen in bet kabinet, waarop de beer Gam hetta antwoordde, dat dit niet te pas kwam, aangezien de interpellatie der bonapartisten in behandeling was. De beer Baragnon stelde eene motie van orde voorwaarmede de regeering zieb vereenigde, strekkende om de Vergadering te doen verklarendat zijvertrouwen stellende in de verklaring der regeering, overging tot de orde van den dag. Nadat de heer Pieard zijne medeleden bezworen had om zooveel mogelijk eene crisis te vermijden, en eene motie om zonder meer tot de orde van den dag over te gaan met 424 tegen 272 st. was verworpen, is de motie van den heer Baragnon met 483 tegen 3 st. aangenomen. Den 16 was de de eerste lezing aan de orde van het wets ontwerp op de verkiezing van Senaatsleden. Niemand ver zocht liet woord en zonder hoofdelijke stemming werd tot de tweede lezing besloten. Het ontwerp op de verhouding der staatsmachten werd voor de derde maal gelezen en met 520 tegen 84 st. aangenomen. Met instemming der regee- ring werden amendementen goedgekeurd van de heeren Le- fevre-Pontalis en Seignobosbet een strekkende om de be paling betreffende de bijeenroeping der Kamers op aanvraag van de helft der leden plus één niet te doen gelden als de zitting voor niet meer dan eene maand door den President gesehorst is, het ander voorschrijvende, dat de Kamers minstens ééne maand vóór het wettelijk einde van het gezag des Presidents zullen samenkomen om zijn opvolger te kie zen. De begrooting werd tegen den 19 aan de orde ge steld. De beer Malartre stelde voor, dat de Kamer na de stemming daarover tot 30 Nov. zou uiteengaan. De beer Veray wenschte met de werkzaamheden voorttegaan totdat ook de ontwerpen voor de verkiezing der Senaats- en Ka merleden zouden afgehandeld en de benoeming van 75 Se naatsleden door de Kamer zou geschied zijn. Het voorstel- iMalartre werd met 356 tegen 319 st. spoedvereischend verklaarden de urgentie van dat van den heer Feray met 337 tegen 319 st. geweigerd. Den 17 is met 342 tegen 211 st. aangenomen een wets ontwerp tot invoering eener verbruiksbelasting op den azijn. De afdeelingen hebben 9 voorzitters uit de rechter- en 6 uit de linkerzijde verkozen. De commissie voor bet voorstel- Malartre is samengesteld uit 8 leden der rechter- en 6 der linkerzijde. De bureaux der linkerzijde hebben beslotenhet voor stel om de Nat. Vergadering de vastgestelde werkzaamheden zonder afbreking te laten afdoen te handhaven, en te trachten, vóór 15 Augustus eeue ontbinding te verkrijgen. Indien het voorgestelde reeès mocht worden aangenomen zouden zij partiëele verkiezingen verlangen. Den 19 is het wetsvoorstel van den lieer Maurice betref fende de bezoldiging en pensioneering van de onderwijzers en onderwijzeressen der lagere scholen afgedaan. Het laagste inkomen wordt voer ieder, die in bet bezit is eener volle dige acte, met 100 fr. verhoogden voor het overige wor den de onderwijzers in 4, de onderwijzeressen in 3 klassen verdeeldmet bezoldigingen afwisselende van 900 tot 1200 en van 700 tot 900 fr. De verhoogde uitgaven zullen wor den gevonden uit opcenten op de rechtstreeksche gemeente lijke en departementale belastingen. Van de staatsbegroo- ting voor 1876, waarover het algemeen verslag den 14 door den heer Wolowski was ingediend werden zonder noemens waardige discussie goedgekeurd de hoofdstukken financiën justitie, buit.- en binn. zaken. Mede werden goedgekeurd eenige afdeelingen der begrooting voor Algiersmet ver werping der door de regeering voorgedragen verhooging van de bezoldiging der prefecten. Het hoofdstuk voor Algiers, ten bedrage van 26,816,631 fr. is den 20 goedgekeurd met verwerping van een amen dement van den heer Peltereau-Villeneuoe, die van de som voor de kolonisatie a 2.930.000 fr. de daaronder begrepen verbooging van 500.000 fr. wilde schrappen. Vervolgens is ook het tweede gedeelte der begrooting van financiën aan genomen met afwijzing van een amendement van den heer Riveom den post voor -de bezoldiging der betaalmeesters met 400.000 ir. te verminderenen daarna ook de begroo ting van oorlog, ten bedrage van 500.038.115 fr. Het wets ontwerp betreffende bet van algemeen nut verklaren der con cessie van den onderzeesoben spoorweg naar Engeland werd, op verzoek der commissieopdat de peilingen nog vóór het najaar zouden kunnen geschieden, spoedvereischend verklaard. De commissie voor bet voorstel -Malartre heeft den 20 de ministers van binn. zaken, van justitie en van oorlog geboord. Laatstgenoemde gaf als zijn gevoelen te kennendat het noodzakelijk zou zijnalle wetten betreffende het leger vóór de ontbinding der Vergadering af te doenhetgeen bij al betgeen nog moet worden behandeldin geen geval vóór de helft van Aug. zou kunnen geschieden. De ministers Buffet en Hufaure verklaarden, dat, zoo de Vergadering tegen het einde van Oct., of zelfs m het begin van Nov. bare zittin gen hervattede ontbinding nog dit jaar zou kunnen plaats hebben. Nadat de ministers zich verwijderd haddenheeft de commissie bepaalddat de vaeantie van 4 Aug. tot 16 Nov. zou duren. Ten gevolge van zware regens zijn de Taff en Ely buiten bare oevers getredenwaardoor aan den hooioogst onmete lijke schade is toegebracht en eene menigte paarden,schapen en varkens verdronken zijn. Door den hoogen stand van de Avon was een gedeelte van Bath den 15 ondergezet. Bij Newport, in Monmoutskire zijn de dijken van een reservoir be zweken, waardoor de woning van den fabrikant Hunt vernield is en 13 tot zijn gezin behoorende personen omgekomen zijn. In eene den 16 te Londen onder voorzitterschap van den heer Hisraëli gehouden bijeenkomst is besloten, een monument op te richten ter eere van lord Byron. Prins Humbert van Italië heeft den 15 verscheidene itnli- aanscke en andere edellieden aan een diner vereenigd en bezoeken ontvangen van den hertog v. Cambridge, lord Derby, den beer Gladstone, graaf v. Beustgraaf Munster, den markies v. Lome enz. Den 18 heeft bij met den italiaanschen gezant en graaf Branbilla bij den prins en de prinses v. Wales gedineerd. Aan bet banket der Cobden-clubop den 18, heeft de heer Fransen v. d. Putte den toast op de vreemdelingen beantwoord en gezegd, dat hij behoorde tot een klein volk, hetwelk 300 jaren geleden met opzicht tot de gezonde be ginselen van een vrijzinnig gouvernement en vrijzinnige in stellingen, godsdienst-verdraagzaamheid en vrijen handel aan bet hoofd stond. Het was lang geledendat Nederland er aanspraak op kon maken, invloed uit te oefenen op de staat kundige aangelegenheden van Europamaar de nederlanders gevoelden sympathie voor de engelsche regeeringhare vrij zinnige instellingen en bare godsdienstige verdraagzaamheid. Het was spr. een genoegen aan het feest der Cobden-club deel te nemenwant bij stemde van harte met bare be ginselen in. Den 18 is Jane Griffin, de weduwe van den vermaarden ontdekkingsreiziger John Franklin, te Londen overleden. Prins W aldemar van Denemarken is den 20 te Londen aangekomen. Den 18 heeft in het Hydepark te Londen eene volksver gadering plaats gehad, waarbij de beer Ch. Bradlaugh het woord voerde tegen de uitgetrokken sommen voor het bezoek van den prins v. Wales in Indieeen bezoekvolgens hem, alleen ten doel hebbende om aan tijger- en krokodillenjach ten bet hart op te halen. De heeren Bright en Gladstone werdenwegens hunne houding in deze zaak bitter door gestreken en ten slotte is met overgroote meerderheid eene motie goedgekeurdstrekkende om de Koningin door een verzoekschrift uit te noodigenden prins niet te vergunnen de bedoelde sommen aan te nemenalvorens eene omstan dige rekenschap van de wijze waarop zijn jaarlijksch inko men besteed wordtaan het Parlement overgelegd zij. Den 19 was bij den lord-mayor van Londen ten behoeve der noodlijdenden in bet zuiden van Frankrijk in het geheel ontvangen 19000. Wegens eene nieuwe verlaging van het arbeidsloon met 10 p.c. hebben ettelijke duizenden werkvrouwen in de voor naamste spinnerijen te Dundee den arbeid gestaakt en zijn zij in optocht door de straten getrokken. Hoogerhuis. Lord Stanley v. Alderley heeft de aandacht gevestigd op sommige misbruiken bij bet vervoer van koelies en hunne behandeling in de koloniëntevens de regeering om mededeeling verzoekende van den uitslag barer onder zoekingen naar bet doodgeeselen van 2 koelies in Pro vince- Wellesley [Malakka]. De minister van koloniën antwoorddedat hij in een zijner depêches de misbruiken had uiteengezetwelke naar zijn oordeel bij de behandeling der koelies in de Straits-Settlements bestonden. In de w. i. koloniënzeide bijwerden zij goed behandeld. De 2 en- gelscben die wegens bet doodgeeselen der 2 koelies in Pro- vince-Wellesley hadden terechtgestaanwaren met eeue zeer lichte straf vrijgekomendoch de minister was besloten door betere wetsbepalingen partijdige recbtsbedeeling in bet vervolg te voorkomen. Lord Kimberley zeide, dat het oa-

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 1