Ze venënzeventigste Jaargang. No. 31* 1875. Z O N 1) A G 1 AUGUSTUS. Officieel (Bcbccltc Geen nieuws. 2®lcfccltjkscfoe ïSecicfilcn, IBelgie. I'rankrljk. L C T. Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f O,©.5, franco per post, afzonderlijke nommers S Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HEIiM'. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels f 0,75, voor elke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in liet eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. Rij deze Courant behoort een Bijvoegsel. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennisdat het 1" suppletoir kohier voor de belasting op de honden alhier, over de dienst van het loopende jaar, op 28 Juli j.l. door den gemeenteraad vastgesteld, met bepaling van 1 October 1875 als den dag vóór of waarop de aanslag in eens moet zijn voldaanheden aan den gemeente-ontvanger ter invordering is uitgereikt. Burgemeester en IP ethouders voornoemd AlkmaarA. MACLAINE PONT. 30 Juli 1875. De Secretaris NUHOUT van dek VEEN. LATIJNSCHE SCHOOL TE ALKMAAR. Ouders en Voogden die hunne Zonen of Pupillen bij den aanvang van den nieuwen cursus het eenige tijdstip van toelating op Maandag, den fi September 1875 van het onderwijs op de Latijnsche sohool wenschen te doen gebruik maken, worden verzoeht uiterlijk vóór den 10 Augustus bij den ondergeteekeiMen opgave te doen van den naam en ouderdom hunner jongelieden. Aan iiendie Van geenè wettige toelating tot eenig Gym nasium of eenige Latijnsche school kunnen doen blijken of niet in staat zijn een bewijs overteleggen, dat zij ten minste het onderwijs op de eerste klasse eener Openbare Hoogere Burgerschool met goed gevolg ten einde toe hebben bijgewoond en dus tot de tweede klassse bevorderd zijn, zal de tijd van het examen ter toelating in tijds worden bekend gemaakt. De Rector der Latijnsche School Dr. J. J. DE GELDER. POSTER IJ EN. De correspondentie voor Ned. Oost-Indiete verzenden per stoomschip PRIJSS PAR ORANJE, behoort den fi Au. gustus, uiterlijk 9 uren 's avondster post bezorgd te zijn. De Directeur van het Postkantoor te Alkmaar, GOUW E. P O L I C I E. Ter terugbekoming aan het Commissariaat van Policie het navolgende gevondene, als: twee sleuteltjes met ring, een half afgewerkte koUs met brijkatoeneen bos sleutels met ring, een overhemd een jonge geit, een boot. Verder zijn aldaar inlichtingen te bekomen omtrent een loterijbriefje van de Haarlemsche paardenmarkteen vaatie siroopeen portefeuilleeen knot wit katoen en een gouden oorbelletje. mmJ i i li i ui li I ■■■>n „Een vergeten burger een gerust leven" is een bekend en nog altijd gangbaar spreekwoord. Eveuzoo wordt een volk gelukkig genoemd,- waarover niet veel wordt gesproken. In dien dit laatste als waarheid mag worden aangenomen en men let op de schraalheid van het politiek nieuws in de laatste wekenzou men geneigd zijn te geloovendat de Europeesche volken tegenwoordig reden hebben om zich te verheugen over den toesland waarin zij verkeeren. Toch schijnt dit niet zoo gaaf te kunnen worden aangenomen. JJgt is waar, verrassend en belangwekkend is hetgeen wij dagelijks kunnen lezen over hetgeen binnen en buiten onze grenzen voorvalt zeker niet. Menigeen vindt zelfs „vervelend" hier geen te sterke uitdrukking. Of wie kan de eindelooze debatten in de Nationale Vergadering teVcrsailles met onver minderde aandacht volgen? Wat baat het, of Rouher en Haentjens op de woelingen der radicalen wijzenen de po litie van partijdigheid beschuldigen in haar onthullingen der Bonapartistische kuiperijenen of Gambetta daarop de re- gcering hard valt over de handhaving der bekende Bonapar tistische prefecten? Niemand zal zich met het ondankbaar werk willen bezig bonden van de verschillende voorstellen motiën en amendementen na te gaan, die schier dagelijks deze vergadering tot een aantal stemmingen noodzaakt. Als zelfs sommige leden van dit vertegenwoordigend lichaam de stemming over het spoedvereischende van een voorstel ver warren met de stemming over het voorstel zelf, zoodat de Voorzitter verplicht is de vergadering op dit verschil op merkzaam te makendan is het zeker een gewoon couran tenlezer niet kwalijk te nemen, als hij al die redevoeringen, heftige uitvallenwederkeerige beschuldigingen en rumoerige tooneelen meent te kunnen laten voor hetgeen zij zijn, of wel de dagteekening zijner courant onderzoektomdat hij inderdaad gelooft vóór een week of een veertien dagen het zelfde gelezen te hebben. De slotsom die hij uit zijn lec tuur trekt, is althans ni;.t anders dan die waartoe hij een maandeen half jaar, een jaar, twee jaar geleden zich ge rechtigd achtte: de Nationale Vergadering wil niet ontbonden worden de meerderheid wil zich liever niet aan de kans van een herkiezing onderwerpen. Waarom zouden zij ook? Nu zijn ze leden der Nationale Vergadering en zij kunnen alzoo spreken en stemmen en hun invloed gebruiken voor dien re- geeringsvormdie alleen en met, uitsluiting van alle andere geschikt is om Erankrijk gelukkig te maken en zijn vroegere plaats onder de staten van Europa te doen herwinnen. Als zij na een ontbinding eens niet werden herkozen, zouden zij tot dit goede werk niet langer in staat zijn. Bij een ont binding is dus niets te winnenmaar veel te verliezen. Onze courantenlezer zou daarenboven hoogst waarschijnlijk voor zich zeiven de vaste overtuiging hebben verkregendat de verschillende partijen in Erankrijk onder het presidentschap van maarschalk Mac-Mahon niet minder onverzoenlijk zijn dan onder dat van den heer Thiers. Voor ongeduldige menschen zijn de verslagen der Eransche Nationale Vergadering geen geschikte lectuur; maar van welke wetgevende vergadering kan niet hetzelfde worden gezegd? kYraag slechts ft&U dea heer Plimsoll, boe hij over de werk zaamheid van het Engelsche Lagerhuis denkt,. Dit lid van liet, Parlement heeft, jaren lang zijn tijd en geld en krachten in rusteloozen ijver en onverflauwde belangstelling aangewend ten behoeve van de schepelingenwier leven door geweten- looze reeeders aan oudeonzeewaardige vaartuigen wordt toevertrouwd. Het is toch in Engeland een algemeen be kende zaakdat sommige reeders hun fortuin trachten te maken door voor een spotprijs halfverrotte schepen te koopen of voortdurend in de vaart te houdenen er geen bezwaar in zien wanneer deze vaartuigen mits behoorlijk tegen alle zeegevaar geassureerdbij de eerste de beste zeeramp uit elkander slaan bij welke gelegenheid er zijn altijd on gelukkige bijkomende omstandigheden althan3 een deel der bemanning gewoonlijk in de golven omkomt,. Steeds zocht hij het uitzeilen van dergelijke vaartuigen „dood kisten" noemde hij ze te beletten. In het Parlement was het schier zijn eenig streven, wettelijke bepalingen te verkrij gen waarin het gebruik van onzeewaardige schepen werd verboden. Verleden jaar diende hij een wetsvoorstel in, doch nam het terug, toen de receering verklaarde, dat zij zelve in den loop van dit jaar een ontwerp van wet aan de goed keuring van het Parlement zou onderwerper.. Zij hield woord; het wetsvoorstel werd ingediendwel niet zooals de heer Plimsoll het, had gewenschtmaar 'och zoo dat hij er vrede mee kon hebben. Hij gelooft niet alles te moeten eischen op sommige punten iets te moeten toegeven, om althans de hoofdzaak tot, stand te doen komen. De wat komt, in be handeling; er bestaat alle uitzicht dat zij zal worden aan genomen daar staat de eerste minister Disraeli op en ver klaart dat hij het, wetsontwerp intrektom dat er dit jaar geen tijd is om alle aanhangige zaken behoorlijk af te doen. Maar nu was ook het geduld van den heer Plimsoll uitge put. Daar sprong hij op, en stond met gebalde vuist tegen over den Minister, en verweet hem dat hij de oorzaak zoude zijn dat nog duizenden zouden verdrinken, eer Je voreischte wet tot stand kwam. Het geheele wetsontwerp was eigenlijk niets anders dan huichelarij en bedrog, zeide hij, alleen ge schikt om de goê gemeente te paaieninaar niet o n het kwaad met, kracht tegen te gaan. Hij had echter vertrouwd, dat het Huis van dit gebrekkig ontwerp een voldoende wet, zou makenmaar nu zag hijdat het den schelmen van reeders en andere belanghebbenden in en buiten het Huis gelukt was zoo lang te kuipen en te knoeiendat eeu be ginselloos minister het geheele ontwerp introk- Dat was te veel, DisraëU stond open verzocht den Voorzitter den lieer Piimsoll te berispen. Op last van den Voorzitter verliet deze daarop het Huiseen hevig schriftelijk protest achter latende. Dat hij zich vergrepen had aan de waardigheid van het Parlement werd wel dooi niemand betwist; gelukkig echter ontbrak het ook niet aan sprekersdie het onverant woordelijk gedrag der regeering naar verdienste veroordeel den en d" drift van den afwezige wel niet verdedigden maar took volkomen verklaarbaar noemden. Het Huis besloot het voorstel tot berisping over acht dagen in behandeling te nemen, ten einde den heer Plimsoll gelegenheid te geren zijn woorden in te trekken. Berispt of niet berispt, zal dit lid van het Engelsch Parlement zonder twijfel de achting van elk eerlijk man met zich nemen. Hem was het ernst met hetgeen hij voorstelde; hem was het te doen om de zaakniet om een plaats in het Huis der Gemeentenniet om de eer of het gezag, niet om het welgevallen van zijn partij of van de regeeringmaar hij bleek ongeschikt, te zijn voor een parlementaire vergade ring. Over dat vonnis zal hij zich lichtelijk troosten doch dat de voor hem zoo vurig gewenschte wet niet tot stand komtzal hem niet minder leed doen al bleef de berisping, die hem boven het hoofd hangtook onverhoopt uit. Hij sla zijn Skakspere op, en leze Hamlet's beschouwingen over den slender der wetgevingof het hoofdstuk „Hoe is niet te doen" in Dickens' Little Dorritt. W. v. d. K. De inkomsten van 's Rijks schatkist over het eerste half jaar van 1875 hebben ruim 1 miljoen mark meer bedragen dan in 1874, hoewel de belasting op de beetwortelsuiker ruim 12 miljoen minder heeft opgebracht en nog andere belastingen te zamen 2 miljoen minder opleverden. Dit tekort van 14 miljoen is voornamelijk goedgemaakt door de inkomende rechtendie ruim 6 miljoen meer opbrachten door de belasting op het bier en den brandewijnwelker opbrengst 3% miljoen hooger was, en door de inkomsten uit de zegelrechtenspoorwegen en posterijen. Pbtjisen. De bisschoppelijke vicaris-generaal van Hildes- heim heeftin navolging van den bisschop van Breslau den opper-president kennis gegevendat hij bereid isde wetten betreffende het beheer der kerkelijke goederen na te leven. Den 24 hebben ongeregeldheden plaats gehad te Dobrzyea, waar de proost zich niet verantwoorden kon of wilde wegens een tekort in de kerkelijke kas. De menigte duldde niet dat haar geestelijke gevankelijk werd weggevoerd, en de po litiemacht was te gering om geweld te gebruiken. De proost beloofde daarop, zich den volgenden dag vrijwillig in hech tenis te zullen begeven. Beieken. De verkiezingen voor de Kamer van Afge vaardigden hebben tot uitslag gehaddat 79 ultramontanen en 77 liberalen verkozen zijn. fi3 Vroegere Afgevaardigden zijn niet herkozen en 65 „nieuwe mannen" zullen in de Ka mer zitting nemen. De domheer Hohn, te Würzburg, iswegens zijne bij de jongste verkiezingen herhaaldelijk geuite vrijzinnige denk beelden door den bisschop ter verantwoording geroepen en voorlo::pig van zijne functiën ontheven. Hij heeft daar tegen bezwaar ingediend bij de regeering. Lauenburg. Bij de verkiezing van een lid voor den Rijksdag daar de heer Krieger (nationaal-liberaal), wegens bevordering in de staatsdienst zich aan eene herkiezing moest onderwerpen zijn uitgebracht 1755 st,. op graaf Rernstorjf (conservatief), 1687 op den heer Krieger en 1070 op den heer Finn (sociaal-democraat). In 1871 en 74 waren nage noeg geene stemmen op- sociaal-democraten uitgebracht en in liet vorige jaar bekwam de heer Krieger slechts 500 st. minder dan hij en graaf Bernstorff thans te zamen hebben bekomen. De steden Brussel, Brugge, Meehelen en Leuven zullen aan hare Vertegenwoordigers in de Kamer en in den Senaat een adres indienen waarin wordt aangedrongen op de ver werping der overeenkomst met Nederland van 24 Juni 1874, betreffende het kanaal van Gent naar Terneuzenvoorts op de indiening van een wetsontwerp om genoemde steden en Gent van breede kanalen te voorzienwaardoor Gent en Brugce rechtstreeks met de Schelde worden verbonden. In het eerste halfjaar hebben de indirecte belastingen 45 de directe 46 miljoen boven de raming opgebracht. De belasting op de roerende goederen, voor het geheele jaar op 31.760.00(1 r. geschfat,heeft 18 miljoen opgeleverd. Het totaal der middelen is 63 miljoen hooger dan gedurende de eerste 6 maanden van 1874. De heer de Bourgoing heeft, naar aanleiding van de nie tigverklaring zijner benoeming tot Afgevaardigde een open baren brief aan zijne kiezers gerichtwaarin hij hendie even als hij zich bewust zijn van „den goeden strijd gestreden te hebben," onder scherpe afkeuring van de handelwijze dpr Nat. Vergadering', met het uitzicht op de algemeene verkie zingen zoekt te troosten. Den 22 heeft de oostenrijksche aartshertog Albrechtuit Trouville gekomenbij den maarschalk Mac Mahon het ont bijt gebruikt in gezelschap der ministers Buffet en de C-issey. 's Namiddags heeft de aartshertog met den maarschalk eenige forten in den omtrek van Parijs bezocht. Avonds heeft, de Sultan van Zanzibar met vele leden van het corps diploma tique bij den maarschalk aam eenen maaltijd deelgenomen. Den 23 heeft de Sultan bezoeken ontvangen van het bureau der Kamer en van den President der republiek. Den 25 dezen laatste bezoekendegaf de Sultan hem een oostersche sabel met massief gouden schede ten geschenke. Den 24 deed hij eene vrije vlugge wandeling door de zalen der ten toonstelling van aardrijkskundemaar stelde blijkbaar belang in het arabische werk van Edrisidoor prof. de Goeje. Hij las er hardop inen deed door een der hem begeleidende heeren vragen of hij een exemplaar van het werk kon be komen. De nederlandsche commissarisde heer Versteeq bood er hem een aanhetwelk met veel plichtplegingen werd aangenomen. Den 24 is de tentoonstelling ook bezocht door den aarts hertog Albrechtdie zicheven als de russische gezant graaf Orlojfmet de meeste belangstelling in de nederland sche at'deeling ophield. Den 25 is de aartshertog Albrecht naar Zwitserland ver trokken en den 26 heeit de Sultan Parijs verlaten, om over MarseilleJaffaJ erusalem Cairo, Mekka en Medina naar zijnen Staat terug te keeren. De over de grenzen gevluchte soldaten van don Carlos verkeeren in een deerniswaardigen staat. Bijna al hunne kleederen zijn gescheurd of, indien al ongeschonden, zeld zaam onrein. Velen hunner zijn nog kinderen soms niet ouder dan 14 jaren. Allen ontvangen, zonder onderscheid van rang, eene toelaag van 75 centimes daags. Te Bayonne en in den omtrek is den 17 eene gerechtelijke huiszoeking gedaan bij verscheidene personen die verdacht werden van te behooren tot, een carlistisch comité. Uit, Melbourne is getelegrafeerd, dat, weder 4 gedeporteer den er in geslaagd zijn, uit de strafkolonie Nieuw-Caledonie te ontkomeu. Het adviesjacht Forfait is den 22 in voile zee tussehen Corsica en Villefranchegedurende de mauoeuvresin den grond geboord door de Jeanne d'Arc. De equipage is gered. De Jeanne d'Arc heeft ernstige averij geleden. De bekende parijsche predikant Athanase Coquerel is den 25 te Eismesbij Rheims, overleden. Hij was geboren te Am sterdam den 16 Juni 1820. De giften ten behoeve der noodlijdenden in het zuiden bij mevr. de Mac-Mahon en de leden van het centrale co mité tot den 23 ontvangen, bedroegen 2,838,111 fr., en aan het hoofdkantoor van 's Rijks schatkist te Parijs en bij de Rijks-ontvangers in de departementen was toen 7,904,459 fr. gestort; te zamen 10,742,570 fr. De minister Caillaux schat de in het zuiden geleden ver liezen op 75 miljoen, waarvan 50 ten opzichte van den oogst, 3 voor den Staat2 voor de spoorwegmaatschappijen en 20 voor particuliere gebouwenmeubelen en werktuigen voor landbouw en nijverheid. De minister Buffet, door de commissie voor de voorstellen der heeren Méline Denfert e.a. gehoord omtrent het vraag stuk van den staat van belegheeft op nieuw verklaard dat hieraan geen einde kan worden gemaakt zonder de druk perswet, en dat deze niet zou kunnen worden ingediend vóór het einde van de vacantie der Kamer. Wat de departementen der Seineder Monden van de Rhone en der Rhöne betrof voor deze zou zelfs die drukperswet onvoldoende zijn. De commissie heeft zich niettemin verklaard voor het in over weging nemen der ingediende voorstellen. De oommissie van initiatief heeft zich verklaard tegen het in overweging nemen van het voorstel van den heer haen tjens tot het uitschrijven eener nieuwe verkiezing in het dept. der Nièvre. Nationale Verg adering. Door den minister van land bouw en koophandel en dien van financiën, is een wetsont werp op de suiker ingediendstrekkende ommet het oog op den te verwachten uitslag van de onderhandelingen tus sehen Erankrijk EngelandBelgie en Nederland den te- genwoordigen staat van zaken tot den 1 Maart 1876 te be stendigen. Tevens wordt echter voorgesteld, inmiddels aan het gebruik van den saccharimeter, ter definitieve classifica tie door de zaakkundige commissarissen de wettelijke sanc tie te verleenen. Den 21 was aan de orde het voorstel van den lieer Talion om de Algemeene Raden niet meer over de geldigheid van de verkiezing zijner leden te laten beslissen maar ditter voorkoming van misbruikenaan de Prefectorale Raden op te dragen; een denkbeeld, dat bij het grootste deel der rech terzijde en vooral bij den minister Buffet bijvalbij de lin kerzijde en de commissie voor het initiatief tegenstand vond. Deze commissie verklaarde echter, bij monde van den heer Pelletan, dat zij tegenover den minister afzag van hare con clusie tot het niet in overweging nemen van het ontwerp, dat vervolgensop aandrang van den minister, spoedverei- schend werd verklaard. De heer Lefevre-Pontalis bracht verslag uit over het voorstel-Malartre. Eene nieuwe Ver tegenwoordiging zoo heette hetwerd noeh door het belang des landsnoch ten behoeve der regeering voorshands ver- eischt. Wat de heer Feray en de zijnen wilden, was niet, dat de Kamer zich zou ontbinden omdat de constitutie was afgedaanwelk laatste immers niet het geval wasmaar om deze in overhaasting af te doenten einde zieli te kunnen ontbindeneene handelwijze volgens de commissie noch met de waardigheid der Vergadering, noeh met het gewicht der organieke wetten overeen te brengen. Na vervolgens de noodzakelijkheid eener vacantie wegens den overvioed van onafgedanen arbeid enz. te hebben aangetoondstelde de heer Lefevre-Pontalis als de slotsom van zijn verslag voor, het ontwerp van den heer Malartre aan te nemendoch voor het staken en hervatten der werkzaamheden bepaalde dagen te stellen, namelijk den 4 Aug. en den 16 Nov. De discussie werd op den volgenden dag bepaald. Den 22 heeft de heer Ricard, namens de commissie van dertighet verslag over de ontworpen kieswet ingediend.- De heer Lefevre-Pontalis gaf te kennendat de commissie voor het voorstel-Malartre zich vereenigde met het denk beeld der regeeringom de werkzaamheden der Kamer niet op 16, maar op 4 Nov. te hervatten. De heer Bené Brice bestreed het houden van vacantieals leidende tot eene on bepaalde verdaging der ontbinding, terwijl de heer Giraud het reces verdedigde. De heer Baoul Duval stelde voor, om de zitting den 15 Aug. te sluiten en de verkiezingen voor de nieuwe Kamer op 17 Oct. te doen plaats hebben. De wijze en tijd van verkiezing der Senaatsleden zou dan door eene bijzondere wet geregeld worden. Het was noodzake lijk om het land onverwijld te raadplegenhet winterseizoen bood voor het houden der verkiezingen vele bezwaren aan. De heer Lepere verlangde splitsing van het voorsteldaar de linkerzijde zich met het eerste gedeelte vereenigde. De minister Buffet vroegnamens de regeeringverwerping er bij voegende, dat deze, den 4 Nov. voor het hervatten der zitting voorstellendeniet. bedoelde nu reeds eene be slissing uit te lokken omtrent het tijdstip der algemeene verkiezingen. De heer Raoul Duval berustte in de splitsing en zag zijn voorstel om den 15 Aug. uiteen te gaan met 361 tegen 327 st. verwerpen. De heer Peray trok daarop zijn tegenvoorstel in eu vereenigde zich met het amendement van den heer Jules Simonstrekkende om de werkzaamheden den 19 Oct. te hervatten. De minister Dufaure oordeelde dat de Kamer, den 4 Nov. terugkomendevóór het einde van het jaar hare werkzaamheden zou kunnen afdoenen de 2 Kamers in de eerste dagen van Januari geconstitueerd zouden kunnen zijndat wil zeggenop het door de con- stit.utioneele wetten voorgeschreven tijdstip. De dag der verkiezingen wilde de minister thans niet vaststellen. De regeering was ook verplichtzich rekenschap te geven van de stemming van het volk; zij wilde gedurende de vacantie daarnaar onderzoek doenhij de terugkomst der Kamer den uitslag daarvan mededeelen en dan tevens verklaren of zij er al dan niet ongelegenheid in zag om de verkiezingen vóór het einde des jaars te doen plaats hebben. Indien zij het mogelijk oordeelde om de verkiezingen te doen houden, zou zij er nadrukkelijk op aandringen. Zij erlangde de toepassing der constitutioueele wetten niet uit te stellen. Na deze verklaringen van den minister trok de heer Simon zijn voorstel inwaarna het gewijzigde voorstel-Malartre met 445 tegen 145 st. werd aangenomen. Den 23 is een begin gemaakt met de tweede lezing van het wetsontwerp betreffende de verkiezing der Senaatsleden, Yan art. 3, oorspronkelijk bepalendedat in zoodanige ge meenten waar het gemeentebestuur om de eene of andere reden door eene regeeringseommissie vervangen wasde Afgevaardigdewelke voor de gemeente lid zou zijn van liet kiescollegiemoest worden benoemd door een nieuw, daartoe opzettelijk te zamen te stellen gemeentebestuur, werd met. 39? tegen 211 st.-eene nieuwe, door den heer Paris voorgestelde en zoowel door de regeering als door de commissie aanvaarde, lezing goedgekeurd, strekkende om de benoeming van den Afgevaardigde voor het kiescollegie aan den oudendoor de regeerings-eommissie vervangen gemeenteraad op te dragen. Vooraf was verworpen een door de commissie voor volstrekt onaannemelijk verklaard amen dement van den heer Gavardistrekkende om de benoeming eenvoudig door de regeeringseommissie te doen geschieden. Met 400 tegen 80 st. werd geweigerd om spoedvereisehend te verklaren een voorstel van den heer Madier de Montjau om te bepalendat de algemeene verkiezingen voor de nieuwe Kamer en den Senaat in den loop van Nov. en Deo. zouden plaats hebben en dat overeenkomstig de constitutie beiden den tweeden dinsdag van Jan. bijeen zouden komen. Den 24 zijn naar de commissie teruggezonden de artikelen 14 en 15, het, eerste betreffende de kiesvergaderiugen gedu rende het tijdperk tussehen de samenstelling van het kies collegie en de verkieziug der Senaatsledenhet laatste ver- goediug van reis- en vcrblijtkosten uit de departementale kas toestaande aan de afgevaardigden naar de kiescolleges voor zoo ver zij hunnen plicht vervuld hebbeneene bepa ling door den heer Lefevre-Pontalis hoogst gevaarlijk eu al^

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 1