UruoMSritianjc ess Ierland. ^tviltsorEitiui. flialie. Btiiülanil. lurkye. gginneudand. 5>taÖ0-fïicuitfs. Jugczon&cn üSliiH&cn. Moge onze hope nu ook verder niet beschaamd worden cn Beursberichten. de oen laatste, alleen die leden van het be an ti-conservatief genoemd. Ten aanzien van art. 14 had de commissie voorgesteldde vergaderingenalleen voor ae kiezers en de candidaten toegankelijk, geheel en al vrijte latendoch de minister Buffet handhaafde de oorspronkeiijKe lezing der regeeringvolgens welke de wet op de openbare bijeenkomsten op bedoelde vergaderingen toepasselijk was en alleen de leden der kiescolleges mochten worden toegelaten. Vereenigde men zieb met het denkbeeld der commissie, meende de minister, dan kon men evengoed de yergaderm- gen voor iedereen openzettenaangezien men zich slee 1 s voor candidaat behoefde uit te geven om er binnen te Komen. De verslaggever der commissie betoogde, dat men indringers weren kondoor b.v. voor liet candidaatschap den waarborg van een lOtai kiezers te eischen. Men mocht de kiescolle ges niet aan de willekeur van een policie-oommissans onder werpen. De heeren Picard en Christophle betoogden de noodzakelijkheid om de kiezers met de candadaten te doen samenspreken. De minister verklaarde ten zulke candidaten te willen toelaten trokken kiescollege waren. Den 26 werd de slotparagraaf van art. 22, bepalende dat op den tijd der driejaariijksebe vernieuwing van den Senaat tevens in alle tussclientijds ontstane vacatures zou worden voorzien bestreden door den minister Buffet als in strijd met de eetste paragraaf, waarin voorgeschreven was, dat tot zoodanige voorziening eerst zou worden overgegaan, wanneer de Senatoren van een bepaald departement tot de lielft verminderd warenwalk: heilzaam voorschrift volgens hem bedoeldede verkiezingsberoeringen zoo zeldzaam mo- gelijk te maken. Niettegenstaande bet verzet van den ver slaggever der commissie en den beer Laboulaye, wercl dan ookovereenkomstig het verlangen des ministersde ge wraakte bepaling met 333 tegen 329 st. geschrapt. Daar entegen werden een tweetal paragrafen van art. 24 verwor pen door de commissie uit het ontwerp verwijderdmaar door de regeering bij monde van den minister Dufaure ge handhaafden strekkende om vóór de benoeming der 75 Senaatsledenwelke aan de Kamer wordt opgedragen, door eene commissie eene candidatenlijst te doen opmaken, waar aan men evenwel niet gebonden zou zijn. Door den beer Dufaure aangeprezen als een maatregel van voorzichtig beleid en ter bespoediging van zakenwerden de paragrafen door den verslaggever der commissie juist bestreden als volkomen nutteloos en alleen leidende tot tijdverlies. Het artikel zelt werd volgens een door de commissie overgenomen amen dement van den beer Parisvolgenderwijs gesteld „De verkiezing van de Senaatsleden die door de Nat. Vergade ring worden benoemdgeschiedt in openbare zitting bij sc,rutin de liste. De volstrekte meerderheid isvereischte hoe dikwijls de stemming ook herhaald worde." Art. 2b volgens hetwelk de leden van den Senaat gelijke schadeloos stelling ontvangen als die der Kamer, werd goedgekeurd, na verwerping met 364 tegen 232 st. van een amendement des heeren de S. Pierredie den leden hoegenaamd geene schadeloosstelling of bezoldiging wilde toegekend zien. In weerwil van liet verzet der regeering en der commissiewerd naar laatstgenoemde verwezen een additioneel artikel van den heer Hervt de Saisybepalendedat het lidmaatschap van den Senaat niet vereenigbaar zal zijn met het admim- strateurscliap of agentscbap van eene financiëele vereeniging, noch met eenige deelneming aan concessiën^ondernemingen enz., welke ookdie van de regeering of van een besluit der beide Kamers afhankelijk zijn. Den 27 is art. 14 met 579 tegen 16 st. aangenomen vol gens de door de regeering voorgeslagen en door de commissie goedgekeurde lezingbepalendedat de candidaten tot de kiesvergaderingen kunnen worden toegelaten op eene schrif telijke verklaring van 7 leden van het kiescollegieuit bet arrondissement, van den betrokken candidaaten dat de ge meentelijke overheid zal hebben te wakendat alleen Kamer leden, leden van algemeene raden, vanarrondissementsraden en van het kiescollege en candidaten tot de vergaderingen worden toegelaten. Met 461 tegen 127 werd goedgekeurd art. 15, gewijzigd volgens het amendement van den heer Michel en thans bepalendedat de leden der kiescolleges die hunne taak vervuld hebbenop bun verzoek van staats wege schadeloosstelling kunnen erlangen welker bedrag bij reglement van algemeen bestuur wordt geregeld. Omtrent de verkiesbaarheid van ambtenaren door de regeering be houdens uitzonderingen voorgestaan, behaalde baar gevoe len met 360 tegen 256 st., de meerderheid boven dat der com missie en werden tot de uitgezonderden gebracht de leden van den ïtaad van Statede prefecten en onderprefecten Jbehalve dien der Seine en dien van policie de leden van liet, parket bij de boven van appèl en de rechtbanken van eersten aanleg behalve de procureur-generaal bij het bot van Parijs enz. De derde lezing van het ontwerp werd op' 2 Aug. bepaald. Met 339 tegen 141 st. werd goed gekeurd een ontwerpwaarbij den minister van o. werken een crediet van 3 miljoen verleend wordt tot de liquidatie en de betaling der kosten voor de nieuwe opera te Parijs. Het regeerings-voorstel ten aanzien der rechten op de suiker werd spoedvereisehend verklaard. I)e rivier de Trent is den 23 buiten hare oevers getreden en beeft, de steden Burton en Nottingham overstroomd en groote schade aan den oogst toegebracht. Nabij Hurlington stond de spoorweg onder water, zoodat de gemeenschap ge stremd was. In verschillende steden zijn bijeenkomsten gehouden, waarin sympathie met den beer Plimsoll betuigd werd. Lord Shaftesbury, de voorzitter van zijn verkiezingscomiléheeft hem schriftelijk geradenvoor het Lagerhuis te verschijnen en zijne verklaring- ten volle te handhaven, maar er Led- wezen over te betuigen dat, hij, in de opgewondenheid waarin hij verkeerdezich vergrepen heeft, aan de regelen en wet ten betreffende bet debat. Hoogeriiuis. Den 22 heeft lord Hampton een aantal ver zoekschriften van de inwoners van Jamaica en Barbados in gediend waarin zij de wegneming vragen der nadeelen welke voor hen voortspruiten uit bet stelselvolgens 't, welk de geraffineerde suiker thans uit Frankrijk wordt uitgevoerd. De minister van buit,, zaken, lord Derby, beeft daarop gezegd, dat bij bet betreurt, dat, nu Engeland, Frankrijk, Nederland en Belgie de aanneming van bet stelsel van raffinage in entrepot hebben onderteekend door Frankrijk besloten is het in werking treden der desbetreffende wetten tot Maart aanstaande uit te stellen. Engelan-d is tegen dit uitstel opgekomen en beeft zijnen vertegenwoordiger ter conferentie opgedrageneene aldaar te ontwerpen conventie niet te on- derteekeW.n voordat de zaak op de eene of andere wijze tot oplossing gekomen zal zijn. De regeering zou al bet moge lijke doen ten einde Frankrijk tot het op nieuw in over weging nemen van zijn besluit over te halen zij zal, in geval dit niet mocht gelukken, overwegen, welke min strenge maat regelen zouden kunnen worden getroffen. De weg der repre sailles is voor Engeland onaannemelijk. De regeering hoopte de ter dezer zake gevoerde briefwisseling weldra over te leggen. Den 23 is bet wetsontwerp betreffende de concessie voor den tunnel onder liet Kanaalen den 26 de wet. betreffende de verhouding tusschen patroons en werklieden voor de tweede jn»»l gelezen, Lagerhuis. Den 20 is de wet tot regeling der betrek kingen tusschen patroons en werklieden bij derde lezing aangenomen. Op het gewijzigde wetsontwerp betreffende samenspanningen en bescherming van eigendommenwerd met, 100 tegen 88 st. verworpen een amendement van oen heer Holmsstrekkende om de strafbepalingen op het ver breken van overeenkomsten door personen, in dienst van gemeentebesturen of maai schappijen bij gas- en wa er ei dingen, tot alle dergelijke overeenkomsten uit, te strekken en niet tot die tot het verleenen van dienst alleen te beperken. Den 22 heeft de minister Disraëli medegedeeld, dat de re geering zieb, door overmaat van werkzaamheden die dringend afdoening vereischengenoodzaakt zag om de we. op de zeewaardigheid der koopvaardijschepen m te trekken en daartoe een voorstel zou doen. Nadat de heer 6oschen verklaard had dit besluit, 't welk een gevolg was van de overige schikkingen der regeeringte betreuren heeft de beer Plim soll nadrukkelijk geprotesteerd tegen dit besluitwaardoor eenige duizenden menschen tot een ellendigen dood gedoemd werden. Toen hij in bijzonderheden trad over den toestand der koopvaardijvloot en de voorzitter hem opmerkzaam maakte, dat dit thans niet aan de orde was, zeide bij„in dat geval, mijnheer de voorzittergeef ik kennisdat ik a.s. dinsdag tot den minister van koophandel de vraag zal richten, ot Edward Bates, de eigenaar van 4 schepen, welke in l»t4 met, 87 man vergaan, en van 2 andere, die op zee verlaten zijnis bet lid "voor Plymouth of wel iemand anders van dènzelfden naam. Ik zal ook eenige vragen betreffende li berale leden van bet Huis doen. Ik ben besloten voegde hij er -opgewonden bij de schurken te ontmaskerendie de zeelieden den dood tegemoetzenden." De voorzitter noo- digde herhaaldelijk, maar te vergeefs, den lieer Plimsoll uit, deze uitdrukking in te trekken, waarop de heer Disraeli voorstelde, dat de voorzitter eene vermaning tot nem zou richten wegens zijn wanordelijk en heftig gedrag. De lieer Plimsoll weigerde ook zich te verdedigen en verliet heftig de zaalroepende„ik zal hen ontmaskeren. Lord Har- tirqtonofschoon zijn gedrag afkeurende, achtte uitstel raad zaam. en nadat de heer Sullivan verklaard had, dat. zijn vriend door overspanning buiten zich zeiven waswerd PP voorstel van den heer Disraëli besloten, de discussie 8 dagen uit te stellen. De regeering heeft het wetsontwerp betref fende de ootroojen van uitvinding laten varen. Het Staatsblad beeft, den 20 dezer de tussohen Oostenrijk en Italië gesloten consulaire conventie openbaar gemaakt. Beide regeeringen mogen in alle havens en handelap aatsen consuls aanstellen tenzij dit voor eenige plaats uitdrukkelijk verboden wordt; maar dan mag ook geene andere mogend heid dit recht verkrijgen. Hun persoon is onschendbaar, voor zoo vet zij niet wegens een bepaald misdrijf vervolgd worden, en de archieven van het consulaat mogen nooit onder eemg voorwendsel in beslag genomen worden. De duur der con ventie is op 5 jaren vastgesteld en wordt verder stilzwijgend van jaar op jaar verlengd. Oostenrijk. De minister van ouderwijs en eeredienst heeft aan eene uit Duitschland verdreven orde van geestelijke zusters „bij uitzondering" verlof gegeven om te Muhlkaiisen in Bokeme eene meisjesschool te vestigen. p, Door tussckeukomst van kardinaal Schwar zenburg keett de kardinaal Rauscher eindelijk den wcnsch der czecben inge willigd tot bet te Weenen geregeld doen houden van gods- dienstoefeningisn in de czeckische taal. Hongarije. De minister van financiën heeft de gemeen tebesturen aangeschreven onj van (Jen gunstigen oogstdie vrij algemeen verwacht wordt, gebruik ts mhW vQ°r de inning der talrijke achterstallige belastingen. De pruisische regeering heeft op zeer gnnstige voprwaar? den hier te lande 10000 cavalleriepaarden aangekocht, De catholieke pastoor Peroulaz te Bern is wegens open lijk verzet tegen de wetten en de overheid van den Staat, waaraan hij zieb als bezoldigd ambtenaar en ingevolge zijnen eed op de constitutie te onderwerpen had bij arrest van bet bof van appèl en cassatie uit zijn ambt ontzet. Het bureau der Kamer van Afgevaardigden beeft voor de commissie tot bet instellen van een onderzoek op Sicilië benoemd de heeren Bonfadini, f are en Francesco Paternostro, alzoo 2 leden van de linker- en 1 van de rechterzijde. De Senaat en de regeering moeten de overige 6 leden der com missie aanwijzen. De verkieziugen voor de gemeenteraden zijn in ettelijke voorname steden, met name te Genua en Venetie, min of meer in den geest der clericalen uitgevallen. In den omtrek van Petersburg woeden hevige bosckbran- denzoodat de stad gevaar loopt. Te Sebastopol zijn den 26 vrij sterke schokken van aard beving waargenomensommige huizen zijn beschadigd. Den 23 is door de turksche troepen in de nabijheid van Nevesinje een aanval op de insurgenten gedaanvan beide zijden werd met groote verbittering gestreden en de turken dolven liet onderspit, zijnde 12 hunner en 50 paarden in banden der christenen gevallen. Den volgenden dag deden de turksche troepen een uitval uit Stoiatz en vielen zij in de nabijheid van Dabra de insurgenten aan; 4 turksche com- pagniën moesten eene beweging uitvoeren strekkende om de insurgenten te omsingelenhetgeen echter door dezen werd verhinderd. De strijd duurde den gekeelen dag. Goritza is door de turken in brand gestoken. In de nabijheid van Gabella is het tot een licht treffen gekomen. Prins Albert van Pruisenzoon van prinses Marianne, is den 24 met zijne gemalin op het badhuis te Sobeveningen aangekomen. Een der villa's van liet Oranje-hotel te Scheveniugen is betrokken door den regeerenden Vorst van tteuss (jongste linie). Verkiezingen. De minister van binn. zaken beeft, vooral naar aanleiding der verkiezing te Zutfenaan de Commis sarissen des Konings eene circulaire gezonden, betreffende liet aanbevelen van candidaten voor het lidmaatschap der 2». Kamer door burgemeesters, schoolopzieners en andere in dienst van den Staat geplaatste personen, hetwelk de minis ter inbreuk op de vrijheid der verkiezingen en misbruik ma ken van openbare betrekkingen noemt. Stoomvaart. Den 23 is langs den nieuwen rotterdam- scben waterweg, mede met ongebroken lading, binnengeko men het stoomschip Rotterdam van Nieuw-York, diepgaande 55 duimen. Den 26 is de dagelijksche vaart met de stoomschepen Stad Flissingen en Stad Middelburg gelijktijdig van Vlissiugen en Sheerness aangevangen. Spoorwegen. De gemeenteraad van Utrecht heeft afwij zend beschikt op het verzoek der heeren v. Omaenaller ea Hardenlroek ons subsidie voor eene lijn UtrechtAntwerpen, doeb zich bereid verklaard daarvoor gratis grond af te staan. Dagbladen. In de kazerne te Gouda is de N. Rolt. Ct. verboden en vervangen door bet haagsebe Dagblad, niettegen staande eerstgenoemd blad voor de helft door de sergeant- majoors betaald werd. Het Nieuws van den Dag meldt, dat bet op de bureaux van bet dept. van binn. zaken verboden bet haagsebe Dagblad verklaart dit bericht voor onwaar. Schutterijen. Op 1 Jan. bedroeg de sterkte der d.d. schutterijen met inbegrip der reserve 42.119 manwaarvan .92.1 tot den eersten en 16.198 tot den tweeden ban behoorden. Nijverheid. Te Haarlem is, onder directie van den beer M. P. Th. Prémnaire, met een kapitaal van 2 miljoen, in aandeelen van 1000, opgericht eene naamlooze vennoot schap „Haarlomsche Kaloenmaatsehappij," tot. het weven vervendrukken bleeken en opmaken van garens en katoe nen stoffen, alsmede den verkoop en uitvoer van deze artikelen. Kerkelijke zaken. Den 25 is de nieuwe, ongeveer f 60000 gekost hebbende, kerk der christelijk-geref. gemeente te Zwolle ingewijd. De beroeping van den heer Laan, die gelijk men zich her inneren zal eenigen tijd in bet krankzinnigengesticht te Utrecht is opgenomen geweest, als predikant te Dinteloord is door het classikaal bestuur van Breda niet goedgekeurd op grond dat de beroepene in de laatste twee jaren uiet tot eenig classikaal ressort behoord, maar in het buitenland ver toefd had. De kerkernad van Dinteloord is "an deze uitspraak in kuuger beroep gegaan maar inmiddels heelt de beer Laan voor bet beroep bedankt. De lieer C. Diependaalpastoor bij de oud-roomsche ge meente te Helder, is benoemd tot bisschop van Deventer, standplaats Schiedam. Ds. Bernian te Watergang heeft bedankUvooifhet beroep naar Bgmond aan Zee. Feesten. Den 25 is te Dordrecht gehouden het vijfde concours van den Noord- en Zuklhollandsehen Boud van Boogschut!erijenuitgeschreven door de Kon. Handboog- schutterij „Mars" aldaar. Prins Hendrik heeft den 27 liet, jaarlijksch huishoudelijk feest (vvepfstpijd op den Amstel) bijgewoond der Roei- en Zeilvereeniging „de Hoop'' te Amsterdam, welk feest-tevens strekte tot afscheid aan liet tegenwoordige leden -locaaldat met de daarom gelegen gebouwtjes en scliuitenhuizeli wegens de aanstaande vergrootingjler stad moet ontruimd worden. Den 25 beeft te Amsterdam een gymnastiekfeest plaats gehad, w'iiftrijai) vele binnen- cn buit enlandsche gymnastiek - vereenigingen hebben deel genqmep. De feestelingen veree- nigden zich op de beursvoerdenten aanschouwe van een groot aantal belangstellenden, hunne 'oefeningen uit op het daartoe doelmatig ingerichte Funen dineerden althans 24-0 der opgekomenen gezamenljjk bij Waokwitz en woon den 's avonds bet concert en het vuurwerk in het Park bij. Aanbestedingen. Den 23te 's Gravenliagebet op bouwen der gemeente-gasfabriek, minste insclir. Tomvoor f 174.026. Den 26 te Amsterdamdoor de Holl. Spoorwegmaat schappij bet maken van eene locomotieven-loodsde onder bouw vqu pene gropte draaischijf, eene bergplaats voor stepp- kolen en takkenbossen en eenige bijkomende werken op bet stationsterrein te Zutfen minste insolir. G. Schurink, aldaar, voor f 37-340; te 's Graven bage, het. maken van een biblio theekgebouw naast de academische bibliotheek te Leiden minste insclir. If. H. Smits, te üegstgeest, voor/ 15.785. Den 27, t.e Amsterdam, het bouwen eener stoomdrukkerij aan den N.Z. Voorburgwal, voor de heeren Roeloffzen Sp Hubner, aan E. llanzow, voor f 49.587; te Ja; sveldhet bouwen «WF Wf en tqreii, W! C. $e Jirm, vpqp ƒ7§50, Gieten. De colleete voor de verbouwing van liet, evang. lutli. diaconie-ziekenhuis te Amsterdam beeft circa 23000 opgebracht-, zoodat nog 7000 ontbreekt, Prins Hendrik heeft aan het asyj voor ouden vaii dagen te Egmond aan Zee eene jaarlijksche t-oelaag van f 500 toegezéfcd. Te Eindhoven is door ('e S. vincenliusvereemging f 190 gecollecteerd voor de overstroomden in Frankrijk door de manschappen van het koloniaal werfdepot te Harderwijk is ruim f 250 met hetzelfde doel bijeengebracht. De oommis sie te Amsterdam bad tot den 26 verzameld f 7636,38 en fr. 1051,50 (van de 13 leden der commissie elk ƒ250), die te Rotterdam tot den 24 circa f 6000. Wijlen jonkrr. J. C. Lauta v. Aysma te Utrecht heeft aan de lierv. diaconie te Veenendaal 1000, vrij van rechten, vermaakt. Bij het departement van koloniën is 440 ontvangen van de ontbonden „Kegelclub" te 's Gravenkageten behoeve der in Atchin ziek geworden of gewonde militairen. Ten behoeve van liet prot. bestedelingenhuis te Arnhem is eene gift, van 1000 ontvangen van M. G. C. G. Rampen. Bij het derailleeren van 2 spoorwagensden 22 tusschen HoogezandSappemeer en Zuidbroekten gevolge van bet niet vastzetten van een brughebben 3 dames vrij ernstige kueuzingen bekomeneen dezer, ruim 70 jaren oudis belangrijk verwond. Bij een brand op den 24 te Zundert zijn 2 kinderen in de vlammen omgekomen. Misdrijven. Te Bergen op Zoom hebben 2 broeders, geholpen door de vrouw van een hunner, een derden broe der, omdat bij zijn aardewerk voor 1 cent per stuk minder verkocht dan zij, zulk een pak slaag toegedienddat hij wei nige dagen daarna overleden is. Den 25 zijn te Bloemendaal 2 uit de r. c. kerk komende vrouwen overreden door een van 2 huzarendienaar men zegt beschonken in dolle vaart langs den straatweg reden Een der vrouwen bekwam belangrijke kneuzingen, de andere is kort daarna aan de bekomen verwondingen overleden. De dader viel later zelf van bet paard en werd gevankelijk naar Haarlem overgebracht. Kolonicn. Uit. Atchin wordt, van 22 Juli bericht, dat- Toeankoe Daoed nog niet. tot Sultan verheven is; dat de Schouwen bij Samalangan hevig beschoten geworden en de kampong van dien naam daarop door 3 oorlogschepen ge tuchtigd is; dat de gezondheidstoestand in Kotta Radja niet maar daarbuiten wel gunstig was, terwijl slechts enkele cho leragevallen voorkwamen en de sterfte gering was. om de ramp aan bijna 30 buisgezinnen getroffengrooten- deels te kunnen herstellen. H De Commissie ter inzameling van liefdegaven in den polder Waarland, gemeente Haringearspel, A. KROON Az., 1 W. KEESOM. Landbou- C. KROON Cz„ P. WIJNKER. 1 wers. S. SCHILDER, 1 P. APPELBOOM Onderwijzer. 1 1 11 .1. 1 «li 11 m Door het stedelijk muziekcorps zullen op Donderdag 5 Aug., des avonds te 7% uren, in den Stadshoutde navolgende stukken worden uitgevoerd 1. Gratulations, Pas redouble, van Faulicetier2. Grande Ouverture van Nihoul3. Quadrille de l'opéra Giroflé Gi- rofla van le Cocq; 4. Souvenir de l'opéra Bélisaire van üon- nizelti; 5. Marche de processions Pie IX van Christophe 6. Grande Eantaisie champêtre van Krein7. Polca Mazurka de Concert van Carl; 8. Potpourri sur les plus beaux motifs d'opéra's van ferdi; 9. Finale. B U R G E R L IJ K E STAND. ONDERTROUWD. 22 Julij. Johannes Seegers en Neeltie Stoppelsteen. 29 Mekkert Zwart en Antje Muusz, wed. Jacobus Wil helmus Obee. Dirk Ranzijnwedr. van Engelina Maria Halsemaen Frouwtje I< rederiks. Dirk Rooderwijn en W ijnanda Keeser. GE.TRODWD. 4 29 Julij. Jan den Hartog wedr. van Gerritje Zaadnoordijk en Geertruida Fakkeldij. GEBOREN. 23 Julij. Wilhelmus Leonardus Z. van Josepkus Leonardus Mottké en Antonia Gerardina Veel. 25 n Anna MargaretkaD. van Franciscus Petrus Zutt en Clasina Johanna Out. NicolaasZ. van Nico- laas Stuijfbergen en Anna van den Berg. 20 Corstiaan 'L van Jan van Kleef en Mergjen Terwee, wonende te Amsterdam. E melius Z. van Einelius de Groot en Maria Jaeoba Cloeck. - Franciscus, Z. van Bartel Ilarleveld en Johanna Cornelia van der Linde. Johanna CatharinaD. van Anlouius Ernestus Augustinus Buissink en Helena Theodora Fransen. 27 Schootiije, D, van Jacob Eliasar Vet en Marianne de Vries, 28 n Abraham Z. van Jacob Smit en Barendina de Roos. Nicolaas AbrahamZ. van Abraham Godijn en Vrouwtje Jans. 29 Bregetthavan Philippus Veen en Geertruida Johanna Muilebooill. lansje, D. van Jan Tonne- boeÜP-f èn Geertje Lebbing. 30 Geertruida MariaD, van Hermanns Stephanus Haarmaus en Cornelia Hitbers. 31 n fdfl Cornelia D. van Willem Cornells Rensen en Gesina Meuter. OVERLEDEN, 23 J ulij. JanZ. van Pieter van Heerden en Jannetje de Louw10 w. 24 n Engelina, D. van Jan Ringers en Aafje Haasbroek, 7 w. 'Aicolaas, Z. van Arie Zonneveld en Catha rina Lakeman, 1 j. en bijna 11 m. Pieter Hengs man, 67 j. 25 dee?tjeD- van Albertus Zacharias Holzmuller en Guurtje van Twisk ruim 3 w. Elisabeth, D. van Klaas Ruiter en Ljjsbeth Hens, ruim 4 w. 26 e Salomon l. van Levie Abraham Cohen en Reina da Sjlva Solis2 m. Dirk Bek, 30 j. Haringearspel31 Juli 1875. Sedert onze laatste opgaven der ingekomen giften voorde zoo zeer teleurgestelde minvermogende landbouwers in dezen polder nog met dank ontvangen: van N.N., uit Sijbekarspel, een muntbiljet 10, van den WelEd. Gestr. lieer de Fries uit 's Gravenliage 10, van den beer Kant uit de Wierin- gerwaard f 2,50. Nog bij den WelEd. beer 0. d. Hucht te N. Niedorp, van eene weduwe uit Spanbroek 6, van A. A. te Nieuwe Niedorp f 10, van Jh. B. en II'. J. B. te Barendrecht f 7,50, van v. d; O. te Winkel t 2,50. Hartelijk dank voor uwe milde giften, medelijdende vrien den van de ongelukkige landbouwertjes. ALGEMEENE BEWAARSCHOOL. Oudersdie hunne kinderen op bovengenoemde school wenschen geplaatst te zien, vervoegen zich, voorzien van de inëntings- en geboortebewijzenin 't lokaal aan de Doelen straat, op Dinsdag 3 Augustus e.k., 's avonds te 8 uren. J. van der KAAY; Secretaris. Alkmaar 26 Juli. Aangevoerd 305 vette Kalveren ƒ35 a 102, 7 nuchtere dito /13 a 18 715 Schapen 26 a 34, 124 vette Varkens 46 a 56 ets. per kilogram. 30 Juli. Kleine kaas34, commissie 31,75, middelbare f 32,50, laagste prijs t 17, aangevoerd 701 stapels, wegende 149362 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 653 hectoliters, Tarwe 9,50 a 10,50, Gerst /6a '6,5.0, Chev. /7a 7,50, Haver 4,75 a 6,25 bruine Boonen 9, Koolzaad/11,75, Karweizaad 19, groene Erwten f 15. 31 Juli. Aangevoerd 4 Paarden 75 a 275. 20 Koeien f 185 a 325, 14 nuclit. Kalveren f 11 a 24, 225 Schapen 4 a 31 84 Lammerën 1.10 a 1L6 Geiten 3 a 7, 133 magere Varkens 14 a 26 266 Biggen 5 a 9, 2 kl. Bokjes 0,40, Boter per kop 97% a 110 cents. Edam 24 Juli. Kleine Kaas 25 a 32, verkocht 73 stapels, wegende 14630 kilogr. 29 Juli. 279 Stukken Boter 1,20 a 1,48 per P., Kip- pen-eieren 3,50 a 4 per 100 stuks. Enkhuizen 28 Juli. Kleine kaas 33 verkocht 61 stapels, wegende 15670 kilogr., Karweizaad f 19,25 per 50 P. Haarlem 26 Juli. Witte Tarwe 9,75, Gerst f 6,25 a 7,75, Haver 6. 28 Juli. Aangevoerd 13 Koeien t 130 a 245, 20 nuchtere Kalveren 8 a"l5, 51 Schapen 13 a 30, 60 Lammeren f 7 a 14, 4 Biggen t 8 a 18, 1 Paard24. Kleine kaas 17 a 33,50, verkocht 137 stapels, wegende 32092 kilogr. Hoorn 29 Juli. Kleine Kaas 35, commissie 35, mid delbare f 34aangevoerd 309 stapelswegende 80974 kgr. 31 Juli. 2 heet. Tarwe 10, 44 beet. Gerst/6,75, 3 heet. bruine Boonen ƒ14. Op monster verkochtMosterdzaad 20 a 21 Karweizaad f 19 a 19,25 25 Paarden 90 a 250. 6 Kalveren f 8 a 22 1050 Schapen f 20 a 3625 Varkens 12 a 22 4 Zeugen 40 a 60, 200 Biggen 5 a 8,50, 350 heet. Aardappelen /2 a 2,50, 80 manden Peren 3,50 a 4, 91)00 kilogr. roode Aalbessen 12,50 a 13, 2200 kilogr. Zwarte dito 21 a 22 per 100 kilogr., 1800 koppen Boter 1,50 'a 1,60 per kilogr., 19000 Kipeieren /3a 3,15 per 100 stuks. Medemblik 28 Juli. Kleine kaas 32,25, verkocht 135 st., Boter f 1,46, Kippen-eieren 3,20. Eenden dito 4.10. Pur,verende 27 Juli. Aangevoerd 361 stapels Kaas, Boter f 1,40 a 1,50. 231 Runderen20 Paarden145 vette Kal veren '1,70 a 0,90 per kilogr., 53 nucht. dito f 10 a 20, 74 vette Varkens 0,48 a 0,60 per kilogr., 6 magere dito f 10 a 14, 190 Biggen f 5 a 8 1452 Schapen en Lam meren, Kippeneieren 3.50. Eenden dito 4 per 1C0 stuks. fa-hagen "29 Juli. Aangevoerd 3 Paarden 40 a 65, 10 Ossen 120 a 140. 90 Stieren 80 a 165, 50 Geldekoeien 120 a 275, 20 Kalfkoeien 220 a 265, 13 Vaarsen/60 a 70, 8 nueht. Kalveren10 a 16, 600 Schapen 16 a 20, 5t 0 vette dito 26 a 31, 100 Lammeren 11 a 13, 4 Bok»

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 2