No. 34. Zevenenzeventigste Jaargang. 1875. ZONDAG 22 AUGUSTUS. ©fftctëcl (ScbccUc. Een opstand ot een aanleiding tot oorlog? £&ta&0~liiicuw si- fttarfct- en Beursberichten. ALK A AMSC €0 ANT. Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal O,GS, franco per post 0,80, afzonderlijke nommers S Cents. Sneven franco aan de Uitgevers HERM". COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in bet eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een Bijblad. KENNISGEVING. Het HOOED van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengtop grond van art. 1 der wet van 2-2 Mei 1815 (Staats blad n°. 22) bij deze ter kennis van de ingezetenen der ge meente dat het voljaarsch sehattingskohier voor de Perso nele belastingNo. 2en het voljaarsch suppletoir kohier van het Patentregt. beide over de dienst van 1875 '70op den 17 Augustus 1875 door den Heer Provincialen Inspec teur der directe belastingen in Noordholland executoir ver klaard, op heden aan den Heer Ontvanger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering zijn overge geven. Ieder ingezeten, die daarbij belang heeft, wordt vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeijente voorkomen. AlkmaarHet Hoofd van het Bestuur voorn., den 18 Augustus 1875. A. MACLAINE PONT. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR maakt bekend, dat ter secretarie dier gemeente voor een ieder ter bezigtiging is gesteld een model van een MUILKORE, waarvan de honden moeten zijn voorzien in de gevallen bij de wet van 5 Junij 1875 (Staatsblad No. 110), vermeld, en dat de omschrijving van die muilkorf luidt als volgt: Een enkelvoudige stalen band omgeeft den hals van den hond. De uiteinden van den band worden roet behulp van een vastzittend of hangend slotzóó bevestigddat afne men van den korf zonder sleutel of zonder doorsnijding van den band onmogelijk is. Aan weerszijde van het verticale middelvlak en evenwijdig daaraan zijn aan het nekgedeelte van den band sterke meta len draden vastgeklonkendie over het aangezigt van den hond loopenden neus tusschen zich opnemen naar bene den buigen en aan de keelzijde van den band op nieuw zijn vastgeklonken. In dwarse rigting zijn, naar gejang van de taille van den korf, 3 4 of meer dergelijke metaaldraden aangebragtwiens uiteinden eveneens aan den band zijn vastgeklonken. De aldus afgesloten ruimte moet toelatendat het dier de kaken in den korf kan openen en beletten dat tanden naar buiten uitsteken. De metaaldraden der korven moeten verbonden worden door uitvijlen der draden en opvolgend solderenzoodanig dat scherpeuitstekende punten worden vermeden. Zij moeten vervaardigd zijn van ijzerdraad. Het is geoorloofd de metaaldraden te bedekken met een laagje zink, tin, nikkel, zilver, goud of ander voor bedek king geschikt metaalen den band om den hals en den metaaldraad boven den kop, maar niet de gedeelten vóór, om of onder den neus en den bek met zachte stof te bekleeden. Alkmaar. De Burgemeester voornoemd 20 Aug. 1875. A. MACLAINE PONT. PATENTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat de patenten, aangevraagd in Mei, Junij en Julij j.l., ter gemeente-secre tarie alhier kunnen worden afgehaald van 's morgens 9 tot 's namiddags 2 urevan Maandag 23 Augustus tot en met Zaturdag 4 September aanstaande, na welken tijd zij door den deurwaarder der Rijks belastingen tegen betaling van 10 cents worden te huis bezorgd. Burgemeester en, fPethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 20 Aug. 1875. De Secretaris NUHOÜT VAN DEE. VEEN. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR. Gezien art. 3 der politie-verordening op de herbergen enz. van 21 Jannarij 1874; Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de koffiehui zen tapperijen enz. van 22 tot en met 24 Augustus des nachts tot 2 uur en van 25 tot en met 30 Augustus, gedu rende den geheelen nacht, mogen geopend blijven. Alkmaar, De Burgemeester voornoemd, 21 Aug. 1875. A. MACLAINE PONT. VERGADERING van den RAAD der gemeente ALK MAAR, op Woensdag, 25 Augustus 1875, des middags ten 12 ure. A amens den Voorzitter van den Raad, NUHOUT VAN DEK VEEN. POSTERIJEN. De correspondentie voor Ned. Oost-Indie, te verzenden per stoomschip CONRADbehoort den 3 September a.s., uiterlijk te 9 uren 's avondster post bezorgd te zijn. De Directeur van bet Postkantoor te Alkmaar maakt be kend, dat de beer Nonhebei bedankt beeft' als depothouder voor den verkoop van Postzegels en Briefkaarten, en dat, in diens plaats is aangewezen de heer J. ROEM Boekhande laar alhier. De Directeur voornoemd GOUWE. In het jaar '1868 zag een Duitsch vlugschrift van ongeveer een twintigtal bladzijden liet licht, waarin volgens den schrij ver het „bewijs" werd geleverddat Europa door een dub belen oorlog werd bedreigd één in bet noord-westen en één in het zuid-oosten. De eerstedie in liet noord-westen zou van Erankrijk uitgaan. De grondslagen waarop bet Eranscke Keizerrijk rusttemaakten een oorlog noodzakelijk. De schrijver herinnerde onsdat dit Keizerrijkbehalve in den haat tussehen de republikeinen en de socialisten, in het verbond tusschen Napoleon en de geestelijkheid, in de hoop van den burgerstand op bescherming tegen de aanmatigingen der arbeiders en in de verwachtingen der arbeiders op de verwezenlijking hunner socialistisehe ideeënzijn belangrijk sten steun vond in de hoop van de massa des volks en van liet leger op „roem," waarvan liet denkbeeld onafscheidelijk was verbonden met den naam „Napoleon." Uiterlijke glans, macht en krijgsroem hebben niet alleen voor liet leger, maar voor de groote meerderheid des volks zooveel bekoorlijks dat ingenomenheid met de republiek, liefde voor de vrijheid en welke andere drijfveeren het Eransche volk overigens in beweging mogen brengen al zeer spoedig voor de onweer staanbare kracht van dezen hefboom moeten wijken. De oorlog in Mexico had den luister der Eransche wapenen eenmaal voor Sebastopolbij Magenta en bij Solferino heel Europa in de oogen schitterendaanmerkelijk doen tanen eu daarna had in 1S60 Pruisen een standpunt ingenomen, zoo hoog en zoo geducht, dat liet althans een zeer betwist bare vraag was geworden, of Erankrijk niet in aanzien invloed en macht door dezen staat werd overtroffen. Wilde Keizer Napoleon alzoo niet door een revolutie van den troon gejaagd wordenverklaarde onze schrijver in 1868, dan was hij wel genoodzaakt EVankrijks meerderheid aan Pruisen tc toouenen daarom werd sedert den dag van Kó- nigg/atz een oorlog met Pruisen voor hom op zijn standpunt plicht. Op dit oogenblik (in 1868) voegt dc schrijver er bij is de Keizer met allen ijver bezig aan de uitbrei ding van liet leger, de nieuwe wapening en de uitvoering der nieuwe taktiek maar „als de Eransche legerhervor- rning is voltooid dan kan geen God hem helpen hij moet den oorlog met Pruisen met wagen." Men ziet lietde voorspellingen van dezen onheilsprofeet waren al zeer bepaaldhij voegde er ten overvloede bij, dat dit gebeuren zou in den loop van de jaren 1868 tot 1879, en wat den oorlog in westelijk Europa betreft, kan hij zich alzoo op de feiten beroepen, ten bewijze dat hij juist heeft gezien. Maar ook in het zuid-oosten zou binnen hetzelfde tijdsverloop een onvermijdelijke oorlog uitbreken. Het Pan- slavismebet denkbeeld om alle slavische stammen tot één volk te vereenigen en alzoo naast de Italiaansche en de Duitsche eenheid ook een slavische eenheid te stichten zou hier de groote drijfkracht zijndie het zwaard uit de schede zou rukken. En evenals „aansluiting hij Sardinië" het wachtwoord in Italië„aansluiting hij Pruisen" de leus in Duitschland was geweestzoo zou hier „aansluiting bij Rusland" het parool zijn. Rusland zou beproeven zich aan den Donau uit te breiden, ten nadeele van Oostenrijk en Turkije en tot groot gevaar voor Engelands macht en invloed in Indië en geheel het oosten. Na deze overwegingen komt de schrijver zeer geleidelijk tot de slotsomdat Pruisens als Ruslands belang^ een gelijktijd isren oorlog in westelijk en oostelijk Europa wenschelijk maakt. Pruisen en Rusland zouden vereenigd, aan E'rankrijk Oostenrijk en Engeland weerstand kunnen biedenen terwijl Pruisen aan den Rijn zich tegen Erankrijk handhaafde en geheel Duitschland onder zijn schepter vereeuigde, kon Rusland zijn plannen aan den Donau volvoeren en van Turkije en Oostenrijk zooveel af nemen als het goed vond. De overige Europeesche staten zou den in hun eigen belang onzijdig blijven. Dit gedeelte der voorspellingen van onzen schrijver is niet vervuld. Van een dubbelen Europeesclien oorlog zijn wij verschoond gebleven. De oorlog in het westen van Eu ropa is reeds ten gunste vap Pruisen beslist. Zal die in het oosten uitblijven Deze vraag dringt zich aan ons opwanneer wij letten op hetgeen thans in noordelijk Turkije voorvalt. De opstand die in Herzogewina is uitgebroken, blijkt zieb onder de christen-bevolking van Bosnië en Croatië uit te breiden en gesteund te worden door talrijke scharen strijdlustige Mon- tenegrijnendie onmogelijk thuis kunnen blijven als er ge legenheid is om tegen de Turken te vechten. De Turksche troepen zijn tot nog toe niet in staat den opstand te dempen, en moeten waar liet tot een treffen komthet veld ruimen. Alzoo is zeer onverwachts de Oostersche kwestie aan de orde gesteld. Maar dat is ongepast, meenden de staatslieden die over het lot der volken gelooven te beschikken; en een deftig politiek blad in Oostenrijk acht het dan ook boven allen twijfel verhevendat de Oostecrijksehe gezant te Kon- stantinopel aan de Porte zal verklarendat Duitschland Rusland en Oostenrijk zich niet door Herzosëwina de Oos tersche kwestie zullen laten opdringen. Dit klinkt zeker hooghartig genoegmaar zelfs een zoo machtig bondgenoot schap als dat van de drie Keizers is niet in staat de feiten te beheersohenen het kon daarom toch zeer goed mogelijk zijndat zij wel degelijk er toe gebracht werdenzich met deze geschillen te bemoeien. Dal zal vooral hiervan afhangen, of de Turksche regeering er spoedig in slaagt, den opstand te onderdrukken. De drie Keizers zijn overeengekomen den vrede te handhaven, en men mag aannemen, dat zij gaarne hun woord zullen houden. Daarom komt deze opstand hun zeer ongelegenimmersals zij zich met de oplossing der groote moeilijkheden gaan bezig houdendié de toestand van liet Turksche Rijk in Europa aanbiedtdan is er groot ge vaar dat de eensgezindheid onder hen weldra verstoord zal worden. Dat gevaar wordt natuurlijk vermeden, wanneer zij zich niet met de zaak bemoeienen het aan Turkije overla ten zijn oproerige onderdanen tot onderwerping te brengen. Gelukt dit evenwel niet zoo spoedig als men meent te mogen verwachten breidt, de opstand zich uithoudt Montenegro zich niet langer onzijdig wordt misschien Servië in de be weging meegesleept,dan zou althans Rusland zijn geheele vroegere politiek moeten verloochenenals het rustig bleef toezien. Dat de toestand van het Turksche Rijk in Europa een voortdurende bron moet zijn van onlustengevechtenop roeren en opst andenis alleszins verklaarbaar. Het kan wel niet anders. Het eene deel der bevolking bestaat uit Mo hammedanen de vroegere veroveraars des lands en de tegen woordige gebiedersen het andere deel uit Christenen de overwonnelingen van weleerthans nog altijd de onderwor pen geminachte Rajahs. Of nu al de zwakke Turksche re geering dezen toestand wenscht te verbeteren en meer gelijk heid van rechten tracht in te voerenen of al de Pacha's in het belang der rust en der geregelde opbrengst van de belastingende orde en den vrede onder de bevolking trach ten te handhaven, het zal haar weinig baten tegenover verwil derde zeden en ingekankerde godsdiensthaat. Er worden van weerszijden gruwelen gepleegddie aan tooneelen uit den Grieksehen vrijheidskrijg herinneren, en beide partijen wed ijveren in wreedheid en onverzoenlijkheid. Wij hebben hier dus te doen met een burger- en godsdienstoorlog van de ergste soorten daar beide partijen ongeveer tegen elkander opwegenzal het misschien de regeering nog zoo moeilijk niet vallende aanvallende partijthans de Christen-bevol king te onderwerpen. Zonder vreemde tusschenkomst heeft deze opstand daarom voor den Turkscben Staat waarschijnlijk geen gevaarbehalve natuurlijk dat eenige dorpen verbrand en een aantal mensekeu vermoord wordenen de belastingen minder opbrengen. Over de verhouding tusschen de Christen-bevolking en de Mohammedanen blijkt een vrij belangrijk verschil te bestaan in de opgaven die daaromtrent van deze en gene zijden wor den gedaan. In de Kölnische Zeitung schrijft de bekende geschiedschrijver en journalist Julius von Wiekede, in een artikel waaruit het Vaderland ten behoeve van zijn lezers het merkwaardigste overneemtdat in den geheelen Balkanin BulgarijeBosniëTurksch Croatië en Herzogewina de be lijders van den Islam talrijker zijn dan de Christenen, en dat alleen in Serviëeen grootendeels Christelijken Staathet tegenovergestelde het geval is. Dit stemt evenwel niet over een met de zeer vertrouwbare opgaven van den Almanach de Gothawaarin de Christelijke bevolking van de rechtstreeks door Turkije geregeerd wordende landen in Europa wordt vermeld ten bedrage van ruim 4.700.000 en de Mohammedaan- sche ten bedrage van ruim 3.600.000. De provincie (ejalet) Bosnadie BosniëTurksch Croatië en Herzogewina bevat het terrein alzoo waarover zich de tegenwoordige opstand verbreidtbevat volgens deze opgaven ruim 864000 Christe nen en Joden, en ruim 493000 Mohammedanen, zoodat het overwicht in getalsterkte daar althans zeer bepaald aan de zijde der Christen-bevolking zou zijn. Hoe het zijer zal een krachtige regeering noodig zijn om zulk een bevolking in onderlingen vrede en maatschap pelijke orde te doen leven. En waar en hoe is die krachtige regeering te vinden De oplossing dezer kwestiën is inder daad niet gemakkelijken daHrom is het ook niet onwaar schijnlijk, dat de drie Keizers zieh van elke inmenging zul len onthouden. Zooveel schijnt zekerdat r.iet het Pansla- visme, maar eenvoudig godsdiensthaat de drijfkracht is. Voor een Europeesclien oorlog schijnt op het oogenblik geen gevaar te bestaan. Deze opstand zal wel gedempt worden, als zoovele in Turkije. Maar de Oostersche kwestie blijft bestaan en waarschijnlijk heeft de profeet van den dubbelen Europee sclien oorlog hierin gelijk dat zij eeniiiaal door „bloed en ijzer" zal moeten wordeu beslist. W. v. d. K. De commissie tot inzameling van geiden voor de noodlij dende landbouwers in den polder het Waarland, onder Ha- ringearspelis door het bij haar ontvangene niet in staat, meer dan een zeer gering deel der geleden schade te kunnen vergoeden. Hare laatste aanvragen hebben zoo weinig op geleverd dat zijhoezeer noodegemeend heeft zich van verdere te moeten onthouden. Bij kon. besluit van 10 Aug. is de heer D. F. v. Leeuwen, alhier, benoemd tot dijkgraaf van den Hondsbossclie en Duinen tot, Petten. Door den heer H. J. de Jongh, den 29 Juni te Rot terdam overleden, is vermaakt 2000 aan de kerk en 2000 aan de diaconie der evang.-liith. gemeente alhier, alles vrij van rechten. J.l. Dinsdag is alhier voor het eerst, in de herberg „de Nachtegaal." eene drooge- hloembollenveiling gehouden, welke door 47 verkoopers uil verschillende plaatsen bezocht, werd. Ten gevolge daarvan was zoo groote voorraad bollen aanwezig, dat de verkoop der laatste nummers tot Woens dag, 25 dezer, moest uitgesteld worden. Voor onderschei dene soorten werdennaar gelang van kwaliteitbillijke prijzen besteed. De lieer C. de IVay heeft aan het stedelijk muzeüm eene geschilderde glasruit geschoukenwaarop alkmaarsche beurt- en koopvaardijschepen en het onderschrift Sijbrant Cornelisz Brasser otit deken 1736. Vier dergelijke ruiten bevonden zieh vroeger in het schippers-giidehuiseen er van is gebroken en 2 moeten nog bij eene familie alhier aanwezig zijn. De gemeenteraad van den Helder heeft den 17 met alg. st. besloten, het adres vau onzen gemeenteraad, ter be vordering eener spoorwegverbinding tusschen Hoorn en Alk maar, te ondersteunen. - De heer F. Basch verzoekt ons het publiek opmerkzaam te makendat zijne voorstellingen in liet locaal Harmonie slechts op de 5 eerste dagen der kermis kunnen plaats heb ben. Blijkens de 77. en Nd. Courant hebben zijne in het locaal Tiooli te Helder gegeven voorstellingen zeer voldaan en zijn zij door een talrijk publiek bijgewoond geworden. Behalve de beide paardenspellen van Sidi Hassan Comp. en Leonard en het Theatre des Variétés van BoasJudels en Louis Bouwmeester, zal met de kermis gewis ook vele be zoekers trekken het hier gunstig bekende Théatre van C. Spriet, waarin „de wonderkofferen andere nieuwigheden de verba zing van menigeen zullen opwekken. Door het stedelijk muziekcorps zullen op Zondag 22 Augustus, «les middags te 1% uur, in den Stads- lioutde navolgende stukken worden uitgevoerd 1. La Garde du Roi, Marche Militaire van Krein. 1. Ou verture du Melodrame „Une heure" vau Hansel. 3. Grande Po lonaise de Concert van Külmer. 4. Mélanges de l'Opéra la Traviata van Verdi. 5. Grande Marche de Parade van Dias. 6. Wer weiss ob wir nns wiedersehn, lied für Cornet a Pis tons van Waldmann. 7. Leicht zu Euss, Polca van Faust'. 8. Grande Eantaisie sur l'Opérette Giroflé Girofia van le Cocq. Het orgel in de Groote Kerk zal voor het publiek worden bespeeld op Woensdag, 25 Aug., des avonds te 6 uren, door den heer IV. Ezermanorganist van de Groote Kerk te Arnhem. De voortedragen stukken zijn: 1. Prelu dium en fuga Amoli van J. S. Bach2e. bund. 2. Andante van C. Finch Eagot Solo. 3. Sonate van Mendelsohn, n°. 6 D. Mol. 4. Reeordare, uit Mozarts Requiem. 5. Improvisatie voor verschillende geluiden. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 19 Aug. Johannes Nicolaas Okke van der Stok en Elisabeth Lebbing. GETROUWD. 15 Aug. Melchert Zwart en Antje Muusz, wed. Jaeobus Wil helmus Obee. Dirk Ranzijnwedr. van Engelina Maria Halsemaen Vrouwtje Irederiks. Dirk Rooderwijn en Wijnanda Keeser. GEBOREN. 14 Aug. Cornelia Margaretha D. van Jaeobus Lindeboom en Guurtje Sijbecarspel. Gerardus JohannesZ. van Hendrik Bernardus Helleman en Johanna Chris tina Kesler. Joseph, Z. van Josephus Petrus Ni colaas Cornells Mans en Maria Jurriana Meijer. 15 Tamme, Z. van Jan Postma en Geertje Sukwo nende te Groningen. 17 Jaeobus Cornelis, Z. van Johannes Morsch en Guurtje Terra. Nicolaas, Z. van Arie Peperkamp en Guur- truida Koopman. Hendricus Bernardus en Cornelia Johanna, Z. en D. van Gerardus Impink en Elisabeth IJpelaan. Cornelis Nicolaas Bernardus, Z. van Cornelis Johannes Woudenberg en Anna Maria Pruijm. 20 Pieter, Z. van Cornelis Kaagman en Trijntje Pik. Jan, Z. van Willem Joosten en Bregtje van der Ben. OVERLEDEN. 14 Aug. ïsaak Almekinders37 j. 15 ff Clasina Francisca George, 78 j. Maria Waldeck, echtgen. van Gerrit Roodenberg32 jElisabeth de Bruijnwed. Gerrit de Vries, 49 j. 17 Hendrica Anna MariaD. van Hendrik de Graaf en Maria Pieters, 12 w. Antonie Bierman, 54 j. 18 Elisabeth, D. van Arnold Hendrik Korlvinke en Maartje Nol, bijna 4 m. 19 ff Johannes, Z. van Anthonius Wilhelmus Johannes van der Steen en Maria de Groot, 14 d. Hermanns, Z. van Reindert Hofmeester en Anna Maria Sqhreu- der, bijna 5 m. 20 Geertruida Maria, D. van Hermanus Stephanus Haar- mans en Cornelia Hilbers3 w. Grietje Timmer man, echtgen. van Joannis Nagelhout, 19 j., overleden te Harinshuizen. Alkmaar 16 Aug. Aangevoerd 265 vette Kalveren f 24 a 85 5 nuchtere dito 13 a 19, 988 Schapen f 23 a 34, 90 vette Varkens 48 a 60 ets. per kilogram, 4 magere/14. 20 Aug. Kleine kaas f 34commissie f 33, middelbare f 33,50, laagste prijs t 16, aangevoerd 635 stapels, wegende 124750 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 1936 heet.. Tarwe f 9,75 a 10,25, Rogge 78 a S,5Ö, Gerst /6a 6,50, idem Cliev. 7 a 7,75, Haver 4,50 a 5.50. bruine Boonen Kanariezaad 22 a 23 rood Mosterdzaad 19,50 a 20,50, Karweizaad 20blaauw Maanzaad 19 Erwtengroene 10.25 a 14, vale 12.50 a 15, witte 14. 21 Aug. Aangevoerd 16 Koeieu 195 a 215, 3 Paarden 70 a 95, 17 nucht. Kalveren 14 a 22, 282 Schapen 17 a 32 40 Lammeren 7 a 10 10 Geiten 3 a 8, 183 magere Varkens f 16 a 30, 242 Biggen 5 a 9, Boter per kop 100 a 110 cents. Edam 14 Aug. Kleine Kaas 22 a 33verkocht 82 stapels, wegende 15466 kilogr. 19 Aug. 162 Stukken Boter 1,26 a 1,50 per P., Kip- pen-eieren 3,75 a 4 per 100 stuks. Enkhuizen 18 Aug. Kleine kaas 32,25, verkocht 53 st.. wegende 12806 kilogr. Karweizaad 21 per 50 P., Mos terdzaad 21 per mud. Haarlem 18 Aug. Aangevoerd 7 Koeien t 85 a 195, 1 Stier 48, 14 nuchtere Kalveren 7 a 18, 49 Schapen/14 a 3214 Lammeren 9 a 12, 3 Varkens 55 c. per P., 25 Biggen 9 a 25 1 Paard 120. Kleine kaas 14 a 32,50, verkocht 148 stapels, wegende 319S8 kilogr. Purmerende 17 Aug. Kleine kaas 34middelbare 30 aangevoerd 301 stapels. Boter 1,30 a 1,60, 278 Runderen, 23 Paarden 132 vette Kalveren 0,70 a 0,90 per kilogr., 72 nucht. dito 10 a 24 54 vette Varkens 0,50 a 0,60 per kilogr., 32 magere dito 10 a 15, 257 Biggen 5 a 7, 1520 Schapen en Lammeren11 mud Appelen 7, 298 mud Peren 4Kippen-eieren 3,50, Eenden dito 4,25, 4

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 1