Bijblad van de Alkmaarsche Courant van Zondag 22 Augustus 1875. 1875. 'US. Duitschland. België. B^rankrlfk. €*rout Mrittanje en Borland. Zwitserland. Htalie. liet congres van oud-catholieken, t welk van 20 tot 22 Augustus te Breslau zou gehouden worden, is voor onbe- paalden tijd uitgesteld. De Rewhsanzeiger maakt melding van de in sommige bla den herhaaldelijk voorgekomen beweringvolgens welke de belgische regeeringop grond van officiëele mededeelingen van de duitsche Rijks-regeeringde van Pruisen uitgewe ken leden van geestelijke orden en nonnen genoopt heeft, zich van de duitsche grens te verwijderen, en verklaart in staat te zijn om te verzekeren dat eene zoodanige aan sporing of mededeeling te Brussel van wege de duitsche regeering noch middelijknoch onmiddelijk heeft plaats gevonden. Pruisen. Te Berlijn zal eene vierde brug gebouwd worden, die het Belle-Allianceplein en de Priedrichsstraat met de zui delijke voorstad moet verbinden. De brug zal met vier groote gebeeldhouwde groepen versierd wordenvoorstellende han del nijverheidbouwkunst en scheepvaart. De Rijks-hoofd stad zal derhalve voortaan 4 beroemde bruggen tellen. Al de catholieke geestelijken in de provincie Posen welke een staatsambt bekleeden, inzonderheid de aan in richtingen van hooger onderwijs aangestelde geestelijken hebben zich bereid verklaard, aan 's Rijks wetten gevolg te geven. De Keizer heeft 3000 mark geschonken voor de noodlij dende bevolking te Kirn; de Keizerin 1000 mark, met toe zegging van deze gift zoo noodig te verdubbelen. Overleden zijn de leden der fortschrittspartij en van den Rijksdag bn. v. Hoverbeck, 53 jaren oud, den 12 plotseling op eene reis in Zwitserland, en de heer Johann Knapp, den 13 in zijne geboorteplaats Daubornin Nassau. Den 12 is te Bonn, door den hoogleeraar Zollinger, de conferentie omtrent de unie der christelijke geloofsbelijde nissen met eene rede geopend, welke één uur duurde en waarin hij handeldeover den samenhang der leerstellige twisten tusschen de grieksche en latijnsche Kerk met de geheele ontwikkeling der kerkgeschiedenis. Vervolgens wer den onder de leiding van den heer Bollinger de beraadsla gingen begonnen tusschen de oud-catholieken en de verte genwoordigers der oostersche Kerkenloopende over een door eerstgenoemden opgemaakt ontwerp. Den 13 heeft dr.. Bollinger verslag uitgebracht over de groote verandering, welke het vaticaansche concilie in de verhouding der andere Kerken tot Rome gebracht heeft. Vervolgens is discussie gevoerd over het vraagstuk betrekkelijk de verbreiding van den H. Geest. Ten slotte heeft dr. Bollinger geconstateerd, dat men het voor drie vierden over de zaak eens was, en is op zijn voorstel besloten om aan eene commissie op te dra gen het ontwerpen eener formule, welke de gemeenschappe lijke overtuiging der vergaderden uitdrukt. Die commissie bestond uit 2 oud-catholieken, 2 orientaien en 2 anglo-ame- ricanen. Den 16 is de laatste bijeenkomst gehouden, nadat omtrent de leer aangaande den H. Geest in hoofdzaak een stemmigheid met de oostersche Kerken verkregen was. Dr. Bóllinger verklaarde, dat de conferentie ten volgenden jare zou worden voortgezet. Namens de oostersche en de 'anglicaansche Kerken spraken de aartsbisschop van Syra en Tenos en de bisschop van Gibraltar de hoop uit, dat de nu nov gescheiden Kerken hereenigd zouden worden. Aan graaf Ledochowski (vroeger aartsbisschop van Posen) is medegedeeld, dat hem de éénjarige gevangenisstraf, waar toe hij door het Kreitsgericht te Gnesen is veroordeeldis vrij gescholden zoodat hijna zijne 2jarige gevangenisstraf ondergaan te hebben, den 3 Februari 1876 op vrije voeten zal gesteld worden. De uitslag der verkiezing van een lid van den Rijksdag in het district Coblenz-St. Goar is, dal de ultramont.aansche candidaat, bn. Hertlingis verkozen met 12,102 stemmen; de nationaal-liberale candidaat verkreeg 3886 st. Te Posen zijn alle geestelijken in vrijheid gestelddie zich wegens hunnè weigering om in de zaak van een ge heimen delegaat, der dioceese get uigenis af te leggen in hech tenis bevonden. Dit wordt hieraan toegeschrevendat de justitie de stellige overtuiging verkregen zou hebben van in 'den persoon des eenige weken geleden in hechtenis genomen domheers Kunowski den lang gezochten delegaat gevonden te hebben. De regeering heeft de overheden aangeschreven om het oog te houden op die ambtenaren, welke wel verklaard heb ben dat zij ophouden lid der Mainzer Ca'.holieken-vereeniging te zijnmaar niettemin aanleiding geven tot de verdenking, dat zij heimelijk leden gebleven zijn. Den 16 is het eiudelijk gelukt, de door omstreeks 50 arbeiders bewogen Keizerklok van den keulschen dom aan het luiden te brengen waarover de menigte door handge klap en juicktuonen hare vreugde deed blijken. De heer Kruppte Essenis voornemens om zelf een schip te bevrachten met de voorwerpenwelke hij te Phila delphia wil tentoonstellendaaronder behoort een zooge naamde duizendponder, een kanon dat 40 voeten lang en 55000 k.g. zwaar is. Beieren. Prins Carl is den 16 te Tegernsee van het paard gevallen en denzelfden dag aan de gevolgen van den val overleden. De prins was 7 Juli 1795 geboren en een zoon van Koning Maximiliaan Jozef lhij was veldmaar schalk, groot-prior der Maltheeser orde en ridder der Maria-Theresia ordeen is 2 malen morganatisch gehuwd geweest, de eerste keer met een kapiteinsdochter, de tweede keer met, eene tooneelspeelster. Baden. Naar aanleiding der handelwijze van de curie te Preiburg tegen een jong geestelijke, die het gewaagd had, de wet op de staats-examens van catholieke geestelijken te erkennenbehelst de Karlsruher Zeitung een ingezonden artikel van „eenige jongere geestelijken, die besloten zijn roomsch-catholiek te blijvenmaar ook hun recht te ver krijgen". Zij bewerendat de lagere geestelijkheid thans slechts aan de stijfhoofdigheid der hoogere wordt opgeofferd, pn dat de eisch van den Staat om waarborgen te hebben voo'' de wetenschappelijke vorming der geestelijkendie de Staat t'ezoldigt, geen recht der Kerk verkort en met geen leerstuk in strijd is. HohenzoiAern. Het aartsbisschoppelijk kapittel van Frei- burg heeft aan den regeeriagspresident te Sigmaringen aan gezegd dat het zijne medewerking niet zal onthouden ter uitvoering van de wet op het beheer der kerkelijke goederen. Lippe. Den 16 is het gedenkteeken voor Herman den "Vorst der cheruskersden overwinuaar der romeinsche legi oenen van Varus, in het Teutoburgerwoudbij Detmold ingewijd met feestredenen van den superintendent,-generaal Kopven en den geheimraad Prueszen met, koraalgezang van de zan<*vereeniging te Detmold. Keizer Wilhelm woonde als gast van den "Vorst van Lippe-Detmold, met denkroon- prin en prins Karei de plechtigheid bijhet aantal toeschou wers werdt op 40000 geschat. De hooge gasten waren den vorigen avond door duizenden opgewacht en op hunnen weg naar het slot met luide toejuichingen en bloemen begroet, terwijl na het diner eene groote optocht met fakkels ter hunner eere was gehouden. De Keizer heeft den stichter van het, gedenkteeken Ernest v. Bandelde Kroonorde 3e. kl. verleend: de Vorst van Lippe schonk hem het Eerekruis le kl.; bovendien is hem levenslang een jaargeld van 12000 mark en na zijnen dood aan zijne vrouw een van 6000 mark verzekerd. Te Brussel heeft den 9, op uitnoodiging en onder voor zitting van den burgemeester, eene bijeenkomst van de voor naamste hotelhouders en restaurateurs der stad plaats gehad, die na eenige beraadslaging eene verklaring hebben onder teekend waarbij zij zich tegenover elkander en tegenover het gemeentebestuur verbinden om in verboden tijd aan hunne gasten geenerlei wild meer voor te zetten. Men hoopt door dezen maatregel de strooperij tegen te gaan. De gemeenteraad van Antwerpen heeft met alg. st. be sloten tot aankoop voor 1,200,000 fr. van het Plantijn-mu- zeüm zijnde het woonhuis en de drukkerij van den ver maarden boekdrukker en zijne nazatenmet familieportret ten (sommige door Rubens en v. Bijk), oude persen ge vulde letterkasten van alle tijdperkenkoperen platen van eene menigte gravurestallooze handschrifteneene rijke boekerij waarin 60 incunabelen volledige verzameling aller werken van de drukkerij uitgegaanenz. Den 10 is te Brussel de conventie tusschen Belgie, Frank rijk, Groot-Brittanje en Nederland betreffende de rechten op de suiker geteekend. Graaf Perponcher-Sedlnitzky treedtop zijn verzoekaf als duit.sch gezant te Brussel. Ter gelegenheid der kermis te Antwerpen zal een door de rederijkerskamer „de Olijftak" georganiseerde historische optocht worden gehouden, voorstellende prins Willem en andere personen uit den vrijheidsoorlog tegen Spanje, vliebooten met watergeuzen enz., voor welke feesten de gemeenteraad een aanvnllingscrediet van 40000 fr. heeft toegestaande permanente deputatie heeft dit bedrag met 15000 fr. verminderd, waarom de gemeenteraad besloten heeft, bij den Koning op de handhaving der uitgetrokken som aan te dringen. Ter zake der aardrijkskundige tentoonstelling zijn aan nederlanders de volgende bekrooningen toegekend6 lettres de distinction (de Geografische Dienst in lndie, het ministerie van marinehet Kon. Meteorologisch Instituuthet Topo grafisch Bureau te 's Gravenhagehet, Kon. Instituut voor Indische Taal-, Land- en Volkenkunde en den heer W. F. Versteeg), 2 gouden medaljes (dr. C. Leemans en prof. P. J. Veth), 10 zilveren meda'jes en 7 eervolle vermeldingen. Den 6 hebben de leden van het aardrijkskundig congres een tocht gemaakt naar S. Germain t,er bezichtiging van het muzeüm van gallo-romeinscke oudheden en van voor historische archeologie, en tot, bijwoning van manoeuvres met, oud-romeinsche oorlogswerktuigen. Den 8 werd een bezoek gebracht aan het muzeüm van oudheden uit Karn- bodsja, Anam en andere landen van Acbter-Indie op het paleis te Compiègneden 9 aan de catacomben van Parijs, 's Avonds van dien dag gaf de minister van onderwijs Wal- Ion eene receptie aan de leden van het congres. De minister van binn. zakenheeft met het oog op de aanstaande zittingen den Alg. Raden, den prefecten opge dragen met de grootste nauwkeurigheid hem te melden wat van de leden dier Raden persoonlijk hun ter ooren mocht komen betreffende het vraagstuk van het kiesstelsel voor de aanstaande Kamer van Afgevaardigdendaarbij echter ge- strengelijk toeziende, dat de wet wordt, nageleefd, waarbij den departementalen vertegenwoordigingen verboden wordt zich op het, gebied der staatkunde te verloopen. Koningin Isabella van Spanje heeft zich den 9 met hare dochters naar "Vichy begeven, alwaar zij door den hertog v. Montpensier verwelkomd en door een 200tal Spanjaarden bij het verlaten der station met de kreten: leve de Koningin! Leve don Alfonso Leve Spanje begroet werd. Üe regee ring had den prefect bij telegram last gegeven haar met alle aan haren rang verschuldigde eerbewijzen te begroeten. Zekere Augusts Roquesongeveer 30 jaren ouddie om haar te bestelen, in het begin van Juni te Parijs zijne moe der vermoorddeis den 12 tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Msgr, Paulinier, bisschop van Grenohleis tot, aartsbis schop van Besanponin plaats van wijlen den kardinaal Mathieuen msgr. Favabisschop van S. Pierreop Mar tinique tot bisschop van Grenoble benoemd. De lijst van de personen en corporatiën uit alle rangen en standen der maatschappij, aan wie door de regeering gouden ,en zilveren medaljes en loffelijke vermeldingen zijn toegekend wegens daden van toewijding en zelfopoffering bij de over- stroomingen in het zuidentelt meer dan 600 namen en 1 bladzijden van het Journol Officiel. ü.a. worden daaronder opgemerkt die van 2 vrouwenGenevieve en Louise de la Myte-Morydie zich elk in een schuitje waagden temidden der gevaren om de ijver der mariniers aan te zettenen in persoon hebben medegewerkt tot, de redding van ettelijke gezinnen. Verscheidene aartsbisschoppen en bisschoppen zijn bij den kardinaal-aartsbisschop te Parijs te zamengekomen om in over leg te treden over de stichting eener roomsche universiteit aldaar, welke voorloopig zal worden ingericht in de gehou wen der Bossuetschooleigendom der dioceese. De cursus 3 faculteiten: rechtsgeleerdheid, letteren en natuurkundige wetenschappenzal in Nov. geopend worden. De bisschop van Angers, msgr. Freppelheeft, bij her derlijken brief, de stichting eener vrije universiteit, te Angers aangekondigd waar alles voor eene faculteit der letteren gereed is en in Nov. ook eene der rechtsgeleerdheid zal gevestigd worden. De commissie, door de Nat. Vergadering belast met het onderzoek naar den toestand der arbeidende klassenheeft een zeer belangrijk verslag uitgebracht, Zij meent,, dat de gezondheid en levensduur v,,n den werkman door den arbeid niet, noemenswaardig meer benadeeld wordenmaar dat het misbruik van sterken drank en andere buitensporigheden, ook idoor jongelieden van 15 18 jaren, maar al te veel menschen in de kracht, huns levens doen stervenwaarom zij strenge handhaving der wettelijke bepalingen tegen de dronkenschap 1 noodig acht. Arbeiderswoningen zijn sedert de wet van j 1851 veel verbeterd, maar pogingen on de arbeiders tot eigenaars van huizen te maken meerendeeis mislukt. De herschepping van groote fabrieken te Lyon in kleinerein den omtrek gevestigdheeft gunstig gewerkt. Door de ver hoogde prijzen van het vleesch is dit buiten het bereik der arbeiders gebleven in weerwil der verhoogde loonen. Het stelsel van coöperatiesedert den coup d'Etat als gevaarlijk beschouwd en eerst sedert 1864 herleefd, heeft door de on- wetenheid der werklieden ten aanzien van de eerste begin selen der staathuishoudkunde in Frankrijk weinig vrucht gedragen; verbreiding van onderwijs is gewenscht om hierin verbetering te brengen. De braziliaansche pakketboot Boyne is den 14 in de na bijheid van Brest vergaan. De bemanningde passagiers en de brievenmalen zijn gered en naar Brest gebracht. De hertog Decazes is met 33 van de 41 st. als voorzitter van den Alg. Raad der Gironde herkozen. Het vorige jaar werd hij, tegenover den heer Fourcand, met de hulp der bo- napartisten verkozen, ditmaal voornamelijk door die der repu blikeinen, dewijl hij zich voor de constitutie verklaard heeft. In Puy-de-Dóme is de heer Bardouxhoofdambtenaar aan het departement van justitie, met 37 van de 46 st. tot voor zitter verkozenin Loir-et-Cher de heer Bozérianuit het linkercentrumin Opper-Marne de conservatief-republikein- sche genl. Pélissier. De heer Bauphin, president van den Alg. Raad der ISommegaf in zijne rede te kennen, dat de nieuwe constitutie op de algemeene instemming rekenen kan. Dc hertog v. Coimbra, uit Londen te Parijs aangekomen, heeft den 15 den maarschalk Mac Mahon een bezoek ge bracht, dat onverwijld door dezen werd beantwoord. De bonapartisten verspreiden thans medaljes in den vorm van een hart. Zij vertoonen de portretten van Aapoleon l en IIIKeizerin Eugénie en den keizerlijken prins, waarbij de opschriften roemvoorspoed godsdienst en toekomst. De heer Budrailleeen der voornaamste hoofden van de bonapartistische partij te Neversin wiens woning onlangs eene huiszoeking gedaan was, is den 15 in zijne kamer op gehangen gevonden. Verscheidene papieren zijn door het gerecht in beslag genomen. De commissie van colportage heeft den verkoop op den openbaren weg en aan de stations geweigerd voor de fransche vertaling van het laatste geschrift des heeren Gladstone tegen het hedendaagsche Pausdom. De heeren Alexander en William Colliede leden eener londensche handelsfirmahebben onlangs bankroet gemaakt en worden strafrechtelijk vervolgd wegens oplichting ten nadeele van de London and Westminster Bank en van an dere crediet-instellingen. De heer Alexander Collie heeft zich uit de voeten gemaaktten minste toen hij verleden maandag voor den rechter verschijnen moest -hij was onder borg tocht op vrije voeten is hij niet komen opdagen. Het eerste gevolg hiervan is geweest, dat een bevel tot inhech tenisneming tegen hem uitgevaardigd, dat voor zijne aan houding eene premie van 1000 uitgeloofd en dat de ver volging tegen William Collie eene maand uitgesteld is. Het is bij de voorloopige getuigenverhooren gebleken, dat de hee ren Collie louter denkbeeldige zaken deden. Hunne beschikbare baten bedragen ongeveer een kwart miljoen, tegen bijna twee miljoen p. st. aan schulden. Niettemin waren zijtot het laatste oogenblik toein staat, hunne wissels tot bijna ieder bedrag gedisconteerd te krijgen, en toen zij hunne betalingen staakten, bleek bovengenoemde Bank hunne wissels tot een bedrag van 170.861 p. st., waarvan ten slotte een bedrag van 111.464 p. st. op insolvente firma's bleek getrokken te zijn, onder zich te hebben. De firma SandersonThomson, Gurney en Brown, door wier tusschenkomst de heeren Collie zeer vele wissels disconteerdenhebben ten gevolge van hun faillisse ment insgelijks de betalingen moeten staken. Bij het ten einde loopen der parlementaire werkzaamhe den hebben de premier en 35 ministersvice-ministers enz. zichnaar overoude gewoontein het, hotel the Ship te Greenwich aan een vischmaal vereenigd. Men herinnert zichdat het ministerie-Gladstone dit oude gebruik had afgeschaft. Zekere kapitein Webb heeft, den 12 eene poging gedaan om het Kanaal over te zwemmen, waartoe hij 16 uren rekende noodig te hebben. Hij vertrokzonder reddingsgewaad maar vergezeld door een logger en 2 roeibooten, bij gunstig weder van Dover, maar is, na zijnen weg tot de helft afge zwommen te hebben, aan boord van het loggerschip gegaan, daar het weder ruw was geworden, De befaamde kolonel Baker isblijkens een thans open baar gemaakt besluit van den 2 dezer, uit de krijgsdienst ontslagen. In 1874 zijn te Londen niet minder dan 7764 huizen gebouwd 145 nieuwe straten en 2 pleinen ontstaan; boven dien waren er 3542 huizen in aanbouw. In dat jaar werden er 67.703 personen in hechtenis genomen, waarvan 26.155 wegens dronkenschap en wanordelijkheid. Er kwamen 808 gevallen van inbraakdiefstal onder verzwarende omstan digheden enz. voor. De policie vond 13466 deuren en 6207 vensters open en waarschuwde deswegens de bewoners, soms met ondank tot loon. Den 16 hebben de prins en de prinses v, Wales te Shef field een openbaar park ingewijd. De versiering der niet ongemeen oogelijke stad overtrof alle verwachting en de Times zegtdat Londen zelve die genoeg geacht zou heb ben om de 3 verbonden Keizers te ontvangen. Toen de Koningin den 18 vergezeld van prins Leopold en prinses Beatrice, overstak van liet eiland Wight naar Gosportheeft er eene botsing plaats gehad tusschen het koninglijke jacht Alberta en het jacht Mistletoe, welk laatste onmiddelijk is gezonken. Yan de opvarenden is de stuurman, aan wien het onheil geweten wordt, door eene ra doodgesla gen en zijn de tweede stuurman en eene dame verdronken. Hoogerhuis. Den 12 heeft lord Oranmore and Browne de aandacht gevestigd op de houding van den lord-mayor van Dublindie bij het banket van den 5 de gezondheid van den Paus vóór die der Koningin gedronken had; en den wensch geuit, dat de regeering den lord-luitenant van Ier land zou uitnoodigen om geene feesten meer bij te wonen die door den tegenwoordigen lord-mayor op het Mansion- House gegeven zullen wordenof op eene andere wijze hare afkeuring zou kenbaar maken over het gebrek aan eerbied van den lord-mayor. De lord-kanselier, lord Cairnsant woordde dat, de regeering niet voornemens isden lord- luitenant hare meening te zeggen omtreut de feesten, waar aan hij te Dublin al of niet deelnemen moet. De zitting van het Parlement is den 13 door eene koning lijke commissie met eene troonrede gesloten. Lagerhuis. Volgens mededeelingeu van den vice-minister voer lndie, lord Hamilton, den 9 gedaan, is zoowel het bedrag der werkelijke uitgaven in Brit.sch-Indie over 187374 als 'de gewone begrooting voor 1874—75 gunstiger uitgevallen A NT, ,75, voor elke regel meer 15 inding tot Zaterdag namiddag tvolgend nommer ingestaan; lijn. De in de overige wijken verwoeste ïstreeks 200 in getal. e de makelaar Courson-Muller op de beurs enieur de Gas eenige stokslagen toe en deze rmaal zijn revolver op Courson af, zonder waarna hij de vlucht nam. Door agenten lukte hetlhem echter op nieuw Courson te 2 nieuwe schoten ernstig te kwetsen. Des tusschen beiden een tweegevecht moeten •aartoe beurszaken aanleiding gegeven had- ,n niets gekomen was. der Permanente Commissie op den 19, '.ameau den „wapenkreet" ter sprakedoor lie blad le Pays aangeheven op het feest ;geen straffeloos geschied wasofschoon ublikeinsch blad zonder eenige geldige re- De heer Bujffct verklaarde, van geener kennis gekregen te hebbensedert hij aan hadden 'ér 4 schorsingen van dagbladen was voor 7 de verkoop op den openbaren 'orden en daarvan waren de meeste bona- De heer Arago beklaagde zich over het verkoop langs den openbaren weg en aan is van de vertaling der brochure van den )e heer Buffet antwoordde dat bij hem or de colportage van eenig werk des hee- s gedaan. Aan het drukpersbureau hield dat er een verzoekdoor tusschenkomst van buit. zaken was ingekomen vóór de t tegenwoordige kabinet. Toch was het colportage-stempel te verleenen aan strijd- de de godsdienst; welke regel vooral ge- e te wordenwanneer zoodanige werken n de godsdienst, door verreweg de meer- en beleden. De heer Arago kwam er tegen ge-stempel tot een ofüciëel zegel van goedt en maar de heer d'Aboville noemde he- belijderiis van 34 miljoen franschen ten laarheid volkomen gelijk te willen stellen le beginselen van 600,000 protestanten en Public is het geschrift van den heer ek van den pauselijken nuncius in beslag ïuiszoeking gedaan bij een 40tal ingeze- n aan ongeoorloofde vereenigingen deel te i wel beslag gelegd op papierenmaar nis genomen. Het Casino is op last der ndat de Afgevaardigden Amat en Boucliet lering hadden belegd. Ten aanzien der prefect van Lyonden heer Bucros, ont- g tegen de veiligheid van den Staat huiszoekingen hebben plaats gehad en lis genomen en tot gevangenisstraffen ver- lans geblekendat Bouvier, een handlan- :ct, de samenzwering verdicht, valsche donschuldige personen beticht had om een kwaad daglicht te stellen enna- laatste plaatsom zelf eene goede beloo- Bouvier is wegens valschheid in ge ren gevangenisstraf veroordeeld maar de i vraagtwelke straf nu den prefect toe- hermeling van den minister van binnenl. van Toulouse heeft de hulp der lagere iepen voor het oprichten van vrije catho- voornamelijk om het noodige geld bijeen ers gehouden catholieke congres heeft de de leden uitgenoodigdde jonge rechts- me bekenden op te gevendie voor een sze universiteiten in aanmerking kunnen al de rechtswetenschap behoefte had om ïdpunt dan nu geschieddeom van een standpunt behandeld te worden, is op zijne reis naar Zwitserland in alle ,ar hij doorkwamen zoo ook te Genève, e de republiekLeve Thiers!" ontvangen, ordt geschat op 95 miljoen mudden100 gemiddelde goede opbrengst geachtdie r hoog, n.l. 130 miljoen. Slechts in 8 mten wordt, ten gevolge der overstroo- 5 oogst verwacht. schrijvingen voor de noodlijdenden door in het zuiden bedroeg den 25 dezer den 25 's voormiddags 11 uren, zwem- I te Calais aangekomen. Hij was welva- :id. De overtocht van Dover naar Calais, een logger en 2 booten vergezeld werd 10 minuten geduurd. 14 Dagen geleden moeten opgeven. van het kanton Genève heeft met over- (art. 1 met 64 tegen 7 st.) de wet aan- de 3 jaren geleden toegelaten orde der wordt opgeheven. De staatsraad Carte- genoemde zusters zich volstrekt niet ai ling van werken der barmhartigheid had- gelijk me.i 3 jaren geleden meende te maar met nog allerlei andere zaken: prose- leling van gelden voor liet buitenland dommen der kerken te Genève, enz. eft eene aanschrijving rondgezonden om irijd in de Herzogewina, te beletten.

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 5