Vereenigde Staten. Japan. Ecuador. Binnenland. ■Stabs-fl maivs. i. van PSB KAAY, Secretaris. filarfcf- ett öcursbccichtcn. is; CS bw erf cist iiu. Gehuwd ARNOLDUS VAN DER WAL, Algemeene kennisgeving J. G. zich aan eene gerechtelijke vervolging te onttrekken. De belegering heeft den carlisten 40 dooden en een lOOtal ge kwetsten. den alfonsisten 300 dooden en gekwetsten gekost. Met Seo d'Urgel hebben de carlisten hunne laatste ver sterkte plaats in het noordoosten des lands verloren. Saballs en Dorregaray hadden getracht haar te ontzetten en eerstge noemde was daartoe dep 18 in de vallei van de Segiltus- schen Puycerda en Seo gedrongen waardoor hij den aan voer van proviand voor de belegeraars afsneed; maar de al fonsisten kregen hulp en konden zijne vereeniging met Oor regaray beletten. Yan officiëele zijde wordt gemelddat de minister van buitenl. zaken te Berlijn de regeering per telegraaf heeft ge luk gewenscht, met de overgave van Seo d'Urgel. De nederlandsche schoener Pleiadengeladen met meel, is bij Gibraltar aangevallen door 7 spaansche zeeroovers, die het voorluik opengebroken en de matrozen, onder bedreiging van hen dood te schieten, gedwongen hebben om 8 vaten meel aan boord van hun vaartuig te brengen. De carlisten concentreerdennaar luid van een bericht uit S. Sebastian van 31 Aug., hunne troepen in Guipuzcoa. KoLONiën. De berichten uit Cuba luiden treurig. De insurgenten worden voortdurend stoutmoediger en de troe pen kunnen zich geene 2 mijlen van hunne forten verwijde ren zonder aangevallen te worden. De schaarschte te Puerto Principe en in andere steden van het binnenland is zoo groot, dat vele gezinnen, de blokkade verbrekende, naar de stel lingen der insurgenten gaan om zich levensmiddelen te ver schaffen. De troepen worden door verschillende ziekten ge teisterd met name door de gele koortsdie vele nieuw aangekomen soldaten ten grave sleept. De Bank van Californie heeft hare betalingen gestaakt ten gevolge van eene ongelukkige speculatie in Nevada Mining Stocks. Door den presidentde heer Ralstonwerd bekend gemaakt, dat de Bank een voldoend actief, maar geen gereed geld had. Evenwel is gebleken, dat het passief ongeveer 14 en het actief slechts 7 of 8 miljoen dollars bedroegde president heeft zich zeiven om het leven gebracht. Ook de Nationale Bank en de Wisselbank hebben hare betalingen gestaakt. Den 27 was de beurs gesloten en stonden de zaken stil. Yan regeeringswege is reeds voor meer dan 1 miljoen dol lars aan goud van Nieuw-York naar 8. Erancisco gezonden om de banken in Californie te steunen. Den 2 Sept. heeft, de Merchants Exchange Bank hare betalingen hervat. Te Baltimore heeft het huis SterlingAhiens Jg Co., in suiker en stroop, zijne betalingen gestaakt met een passief van 2% miljoen d. De uitgaven van de Yer. Staten over het jaar, dat met 30 Juni geëindisrd is, hebben bedragen 274,623,392,84 p.st. De ontvangsten 288,000,051,10 p.st. Moody en Sankey zijn den 14 Augustus te Nieuw-York aangekomen en door eene groote menigte van geestverwanten bij hunne aankomst aan den wal begroet met godsdienstig gezang. De minister van financiën heeft de amortisatie aangekon digd van 8 miljoen d. schuld, waarvan voor 4ua miljoen coupon-bonds en voor 3^ miljoen geregistreerde bonds; voorts voor 5 miljoen 5/20 bonds van 1864, voor rekening van het syndicaat Rothschild, Morgan en Seligmany. Te ICasoeska is eensklaps eene onmetelijke zandbank van den bodem der zee opgerezenen de haven van Mitodie 50 voeten diep was, is in een enkelen nacht geheel en al op gevuld. Het zand steekt bijna 3 ellen boven den vroegeren waterspiegel van de zee in de haven uit. De 17 schepen die zich op de reede bevonden zijn gestrand en zitten diep in het zand. Dit verschijnsel is waarschijnlijk veroorzaakt door eene van die aardbevingenwelke in deze streken zoo veelvuldig zijn. De Mikado heeft den 20 Juni de zitting van het nieuw ingestelde Parlement in persoon geopend. De President der republiekdon Garcia Morenoeen groot vriend en beschermeling der jezuieten en onder hunnen invloed reeds 3 malen tot President gekozen is vermoord geworden. De parijsche Unioers schrijft deze wandaad toe aan „de mannen die den President zijne getrouwheid aan de Kerk niet vergeven konden." Den 10 dezer had hij zich aan eene vierde verkiezing moeten onderwerpen en zijne herkiezingzegt V Universwas zeker, want „slechts eenige vrijmetselaars en sectarissen leerlingen der europeesche ra dicalen waren tegen hem. Hem niet kunnende overwinnen, heeft men hem vermoord." De President was 60 jaren oud. Het Congres der republiek is onmiddelijk bijeen gekomen en heeft het bewind voorloopig toevertrouwd aan den minis ter van binnenl. zaken den heer Leon Xavier, en aan den genl. Sallazar. Prinses Albert van Pruisen heeft den 31 Scheveningen ver laten en zich naar Hannover begeven. Verkiezingen. Bij de verkiezing van 3 leden van den gemeenteraad te Roermonde hebben de ultramontanen weder de overwinning behaald, doch met, eene geringe meerderheid. Hunne candidaten bekwamen 213 tot 221 st., en de voor malige liberale leden FouquetBloemen en jr. Michiels 192 tot 202 st. Staten-Generaal. Blijkens het verslag der afdeelingen van de 2'. Kamer nopens het spoorwegontwerp, vond de lijn ZwolleAlmelo veel bezwaar, behoudens verschil over de richting; de lijn Amersfoort—Veenendaal"Wageningen- Nijmegen veel bezwaar, als nevens de bestaande spoorwegen niet noodzakelijk voor den handel van Amsterdam, uiet ver zekerd van aansluiting van Nijmegen op Goch, en mededin gende met de in de Betuwe aanteleggen staatslijnde lijn ZaandamPurmerendeHoorn Enkhuizende Yen bestrij ding en verdedigingbedenkingen bij de voorstanders der richting op Medemblik, voorts tegen de aansluiting te Zaan dam van waar de weg naar Purmerend door het moeras bij Landsmeer zou loopen, waarom Wormerveer beter geoordeeld werd en nog beter de richting van Purmerende naar Schel- lingwoude met een brug voor de Oranjesluizen, liever dan en over de Binnenzaan en over het N.H. Kanaalde lijn StavorenHindeloopenSneekLeeuwarden en de lijn Nij megenVcnlo langs den linker Maasoever almede bijval en afkeuring, het laatste ook wat de keus van Stavoren ais punt van uitgang voor de eerste en het niet kiezen van Ravenstein als punt van uitgang voor de laatste betreft. In meerdere of mindere mate werd op niet minder dan 25 lijnen behalve de voorgestelde aangedrongeno. a. van Alkmaar naar Hoorn door zeer vele leden. De commissie van rapporteurs is een parig van oordeeldat aan eene uitbreiding van het spoor wegnet niet mogen ontbreken de bijna eenstemmig verlangde lijnen Delfzijl—Groningen RotterdamHoek van Holland en Langstraat's Hertogenbosch, terwijl zij den wensch on dersteunt om den staatsspoorweg naarVlissingen ten spoedigste van een dubbel spoor te voorzien. De 1®. Kamer heeft den 30 hare werkzaamheden hervat. Den 1 Sept. zijn al de aan de orde gestelde wetsontwer pen met alg. st. aangenomen. De heer Coenen heeft den minister van biua, taken geïnterpelleerd over de bekende verkiezings-circulairewaaromtrent de minister zich voorna melijk verdedigde met een beroep op antecedenten van ver scheidene zijner voorgangersniet 't minst op Thorbecke. Wat de door den heer Coenen genoemde misbruiken betreft, na.'t verschijnen der circulaire docr Rijks-veldwachters en jachtopzieners in bet, district Zntfen gepleegddoor 't, con troleeren der burgemeesters en het intimideeren der kiezers, de minister hoorde voor 't eerst deze zaak en zou haar on derzoeken hij had nooit eenige last tot bemoeiing gegeven.— De minister van koloniën heeft, pertinent ontkend wat, in vreemde bladen medegedeeld werd wegens misbruiken bij de werving voor manschappenbestemd voor den dienst van Ned. Indie. Wij hebben geen enkel agent in den vreemde om die werving aan te moedigenveel minder om ongeoor loofde middelen te bezigen. Ten slotte is de Kamer op reces gescheiden. Benoemingen enz. De heer S. C. S. Holland, secretaris van Egmond-binnenis herbenoemd als burgemeester dier gemeente. De gemeenteraad van Gouda heeft tot directeur en leer- aar in de natuur- en scheikunde aan de gemeente-burger school benoemd den heer A. Langerhuizen van TJven. Z. M. heeft den directeur van een der Rijks-telegraafkan toren C. Prent v. Balenop zijn verzoekeervol van die betrekking ontheven en benoemd tot telegrafist 1®. kt. De hoofdonderwijzers-jaarwedde te Bergen is tot f 1000 verhoogd. Aan den luit.-kolonel der d.d. schutterij te Schiedam IP. Roelants is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend, na 61 jarige schutterlijke dienst. Landbouw. Omtrent den oogst in Noordholland wordt het volgende gemeldDe hooioogst is middelmatigin het noordelijke deel der provinciewaar weinig regen viel, zelfs beneden het middelmatige. Van tarwe verwacht men een goeden oogst. Rogge levert insgelijks een goed vooruitzicht op. Wintergerst belooft eene ruime opbrengst. Omtrent de zomergerst luiden niet alle berichten zoo gunstig; op enkele plaatsen zal de opbrengstten gevolge der droogte in het voorjaar, slechts middelmatig wezen. Haver heeft op eenige plaatsen door de droogte geledendoch men verwacht over het algemeen een goeden oogst. Boekweit staat zeer goed. Boonen en erwten, waaraan de luis weder groot nadeel heeft toegebrachtbeloven eene geringe opbrengstslechts uit en kele gemeenten luiden de berichtenwat de boonen betreft, gunstiger. Aardappelen staan goed en doen eene ruime op brengst hopenop eenige plaatsen werd de ziekte bespeurd. Winterkoolzaad zal een gering beschot opleveren. Mosterd zaad belooft eene middelmatige opbrengst. Van karweizaad verwacht men een goeden oogst. De toestand van meekrap wordt vrij goed genoemd. Vlas belooft een ruim beschot. De groententeelt leverde eene goede uitkomst op. Omtrent de boomgaarden wordt bericht, dat de peerenboomen goed geladen doch de appelboomen met weinig vrucht bezet zijn. Nieuwe Ondernemingen. De heeren A. Huet en M. H. Hartogh, civiel-ingenieurs te Delft en te Amsterdam, hebben den gemeenteraad van Utrecht om voorloopige concessie ver zocht voor den aanleg eener drinkwaterleidingminstens zullende kosten 1,200,000, hetzij de aanvoer uit de heiden om de Bilthetzij die uit de Lek plaats heeft. XIV' Taal- en Letterkundig Congres. De laatste algemeene vergadering is den 26 te Maastricht gehouden. Zij werd gevolgd door den gemeenschappelijken maaltijd in de Redoute-zaalterwijl zich 's avonds het muziekcorps der schutterij en eene zangvereeniging op het fraai geïllumi neerde Vrijthof deden hooren. Institut de droit international. Den 26 hebben de leden met hunne dames eene receptie bijgewoond op het stedelijk badhuis te Scheveningen. Onder de genoodigden waren ook verschenen de ministers van binn. en buit. zaken, koloniën, justitie en oorlog, en vele leden van het corps diplomatique met hunne dames. Den 28 werd eene alge meene vergadering gehouden in de vergaderzaal der 2e. Ka mer, in welke de leden in het fransch verwelkomd werden door den minister Heemskerk, 's Avonds werden de leden ontvangen door de ministers van binn. zaken en van finan ciën. Den 30 hebben de leden zich vereenigd aan een diner in het Oranje-hotel te Scheveningenwaaraan als genoodig den deel namen de ministers van huiten- en binnenl. zaken en van justitie. Den 31 is de laatste vergadering gehouden en daarin het beginsel uitgesprokendat beladen koopvaar ders niet anders mogen genomen worden dan indien zij oor logscontrabande aan boord hebben of wanneer zij eene blok kade trachten te schenden. Dat beginsel is echter niet toe passelijk verklaard op koopvaarders, die aan de vijandelijk heden deel nemen of daartoe bestemd zijn. 's Namiddags had eene reünie der leden van het Instituut en van de leden der Vereeniging voor de hervorming en codificatie van het volkenrecht plaats in den tuin der Koninginop het paleis in 't boschbij welke gelegenheid door de kapel van het reg. grenadiers en jagers eene matinee musicale werd gegeven. Genootschap tot herziening en wettelijke regeling van het volkenrecht. Den I Sept. zijn de leden met hunne damesbij monde van den heer Bredius, verwelkomd in den foyer van het gebouw voor kunsten eu wetenschappen te 's Gravenhage. De spreker werd beantwoord door den voorzitter van het congres, den heer Dudley Field, uit Noord- America. Na de aanbieding van eenige ververschingen wer den de werkzaamheden aangevangen in de vergaderzaal der 2«. Kamer. Den 2, 's avonds, hebben de leden eene receptie bij den minister van justitie bijgewoond, waarop ook de Koningin verschenen is. Den 3 is bij acclamatie aangenomen eene motie van den heer Richard, waarbij het congres de voldoening uitdrukt, dat arbitrage door zoo vele wetgevende vergaderingen is toegejuicht, en hoopt dat dit voorbeeld bij anderen navolging zal vinden. Beesten. De gedenkdag van Groningens bevrijding in 1672 is den 28 gevierd met harddraverij (prijzen van (ƒ300, f 150 en 50), keuring van chaispaarden (prijzen van/150 en 50) en vuurwerkeen en ander opgeluisterd door de muziek van het le. reg. inf. te Leeuwarden en van de schut terij te Assen. De vijfde verjaardag van den slag bij Sedan is den 2 ook hier te lande door de duitschers gevierd o.a. te Amsterdam door eene feestelijke bijeenkomst en te Scheveningen door een maaltijd in het groote badhuis. Dierenbescherming. In eene té Utrecht gehouden ver gadering van afgevaardigden der verschillende vereenigingen zijn de slatuten van een Alg'emeenen Nederlandschen Bond voorloopig vastgestelden de vereenigingen te Amsterdam Arnhem, Dordrecht, Leiden en Utrecht toegetreden. De baagsche vereeniging heeft gemeend niet te moeten toetreden. Aanbestedingen. Den 30, te Helder, het verbeteren van de Oostbatterij begroot op 495,000, minste inschr. J. v. d. Kamp, te Leiden, voor476,900. Den 31, te 's Gravenhage, door het r. c. parochiaal kerk bestuur vau den H. Jacobus, het bouwen van eene kerk met toren, minste inschr. L.deRooy, teWoensel. voorƒ220,000. Gieten. De heer J. M. van Kempen te Voorschoten heeft, bij gelegenheid van het 40jarig bestaan zijner fabriek van goud- en zilverwerk, aan het opgerichte fonds tot ui tkeering aan weduwen van zijne werklieden iOOO geschonkenen de toezegging gedaan, dat de firma J. M. van Kempen 2f Zonen jaarlijks 100 zal bijdragen. Rampen. Den 27 is een infanterist uit Haarlemde mi licien Limans, die voor zijne moeder (eene weduwe) en een gebrekkigen broeder de kost verdiendebij het doen van manoeuvres in het vuur op de renbaan nabij Zandvoort, door een schot doodelijk in de borst getroffen. Onmiddelijk na het voorval zijn alle manschappen geïnspecteerddoch nie mand had meer hulzen dan het op dien dag uitgegeven aan tal losse patronen (15) bij zich. Te Deventer is den 30 almede een militair, de tamboer Dijkhoff, bij het manoeuvrceren, naast den majoor staande, door een scherp schot in de linkerkaak doodelijk getroffen. Hij was de eenige zoon eener weduwe te Leeuwarden, zijnde zijn broeder eenige maanden geleden in Atchin gesneuveld. Rechtszaken. De rechtbank te Groningen heeft den brugwachter P. Hanja, te Sappemeer, schuldig verklaard aan het zonder opzet doen ontstaan van gevaar voor een spoor trein en hem veroordeeld tot 3 maanden celstraf en de kosten. In den avond van 22 Juli had zijne 15jarige doch ter, terwijl hij en zijne vrouw afwezig warende brug open gedraaid om een schip door te laten en haar niet volkomen gesloten, ten gevolge waarvan de trein op de brug, welke door Hanja na zijne tehuiskomst niet was nagezien, ontspoorde. Sterke Drank. De op den spoorweg nabij Haarlem omgekomen polderjongen had 's avonds met een kameraad te Halfweg aan het drinken geweest, en was beschonken nabij den spoorweg blijven liggen, terwijl zijn medgezel alleen verder was gegaan. Deze poldergast is door de jus titie over het gebeurde in verhoor genomen en heeft zich vervolgens in het Noordzeekanaal verdronken.. Staats-loterij. Trekking der 5". klasse, 3'. week. No. 1110 f 5000, No. 5142, 7077, 8524, 9610, 11373, 13547, 13761, 13820, 14123, 15334, 15649, 15941, 18044, 18705, 19355 1000. KoLONlëN. Volgens bericht uit Atchin van 22 Aug. wa ren sedert den 16 geen choleragevallen voorgekomen en was het cholerahospitaal ledig. Overigens niets meldenswaardigs. In den nacht van 1 2 Juli was de groote boom in de Hil van den Kraton door een orkaan in tweeën gescheurd en waren zware takken neergekomen op 2 loodsen van het hospitaalmet het gevolgdat 4 onderofficieren2 oppas sers 2 vrouwen en 1 soldaat gedood 2 onderofficieren licht en 1 zwaar verwond werden. Te Longbatta-missigit werden door een dergelijk ongeluk 1 officier, 2 soldaten en 1 koelie verpletterd. Bij Herm. Coster Sf Zoon is voor Waarland ontvangen van K. f 10, Met ingang van 1 Sept. is tot leeraar aan 's Rijks hoo- gere burgerschool alhier benoemd dr. H. W. W aalemjn te Leiden. Maandag, 30 Augustus, had in de Luthersche kerk de promotie plaats van de leerlingen der latijnsehe school. Na eene korte voorafspraak van den rector, over de vraag: zign de leerlingen om de school of is de school om de leerlingen droeg C. J. Mulder eene door hem zeiven opgestelde latijn sehe declamatie voor: de hisfoncorum erronibus e patriae amore repetendisdat is: over de fouten der geschiedschrijvers aan vaderlandsliefde toe te schrijven. De jeugdige spreker werd daarna cum laude tot de hoogeschool bevorderd. Insgelijks werden bevorderd van de derde tot de vierde klasse P. E. van Twisk en A. P. H. de Langevan de tweede tot de derde H. Coster en IP. F. A. Verhoeff: van de eerste tot de tweede J. IP. Kool en F. M. de Vries van Heyst. De leerling J. Bots had op de eerste klasse de lessen te korten tijd bijgewoond, om op bevordering aanspraak te kunnen maken. Daarna Werden door den reetor namens curatoren met lof vermeld: de leerlingen A. P. li. de Lange, H. Coster, IP. I. A, Verhoe ff, J. IV. Kool en F. M. de Vries van lleyst. De schoolplechti'gheid. werd besloten door den leerling Herm. Coster, aan wien omdat hij op de scliool- lijsten het gunstigste stond aangeschreven de taak was op gedragen om in eene korte latijnsehe toespraak de toehoor ders voor hunne tegenwoordigheid te bedanken. Bij de christ.-geref. gemeente alhier is tot. predikant beroepen de heer S. Goslvnga proponent. - Dinsdag avond is door den hevigen wind een der zware boomenstaande langs de huizen in den Voorhout omge worpen en in den tuin van den heer o. Amerongen terecht gekomenmet verbrijzeling van een gedeelte der schutting. Door het stedelijk muziekcorps zullen op Zondag 5 September, des namiddags te 6 uren, in den Stadshout de navolgende stukkeu worden uitgevoerd: 1. Mein GrussMarseh Militar van Decker. 2. Bestival- Ouvert.ure van Leutner. 3. Le Madrilène, Bolero van Hum- biet. 4. Bantaisie sur l'Opéra Bouchard d'Avesnes van Miry. -5. Marche Militaire van Muller. 6. a. Mein Stern. Lied van Fredy. b. Dein Gedenken, Lied van Ikeissenborn. 7. Polka, Nachbar's Töehterlein van Faust. 8. Potpourri aus der Oper Die Nachtwandlerin van Bellini. 9. Binale. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN. 25 Aug. Marijtie, D. van Pieter Knaap en Maartje Schoonewil. 27 Jan, Z. van Jan van der Wissel en Johanna Geer- truida Bouman. 28 Mounts, Z. van Mozes Dassie en Rosina Cohén wonende te 's Hertogenbosch. CornelisZ. van Gerrit Butter en Trijntje Storm. Theodoras Z. van Johannes Schouten en Maria de Winter. Maria AnthoniaD. van Anthonius de Groot en Barendina Jacoba Godijn. 31 Johanna Helena Antonia van Johannes Antonius van Geenhuijsen en Barbara Magdalena Maria Grijp. Petrus GijsbertusZ. van Willem Buijs Trompetter en Antonia Grandadam. 2 Sept. Anna Maria, D. van Pieter Bakkum en Ariaantje Bont. IPilhelmina Anna1). van Branciscus J o- hannes Quax en Pctronella Telleman. Floris Al- bertusZ. van Johannes Wilhelmus van der Meulen en Catharina Maria Louisa de Beste. 3 n Cornelia HelenaD, van Cbristoffel Meersch en Ma- rigje de Ruiter. Eva, D. van Cornelis Roomeijer en Johanna Geertruida Koster. OVERLEDEN. 29 Aug. Geer/ie, D. van Barend Dirk van Duin en van wijlen Johanna Margaretha de Groot, 9 j. 30 f Johanna Josina Tourisechtgen. van Johannes Hen- dricus Timmer, eerder wed. vau Dirk Luijt, 43 j. 31 n IPilhelmina Margaretha, D. van Johannes de Vries en Wilhelmina Eortgens, 16 w. 3 Sept. Maria Catharina Helena D. van Bredericus Johan nes Meelis en Hendrica Regina Helena van der Beek3 m. ALGEMEENE BEWAARSCHOOL. Oudersdie hunne kinderen op bovengenoemde school wenschen geplaatst te zien, vervoegen zich, voorzien van de inëntings- en geboortebewijzenin 't lokaal aan de Doelen straat op Dinsdag 7 September e.k., 's avonds te 8 uren. Alkmaar 30 Aug. Aangevoerd 1 Koe f 210, 214 vette Kalveren 35 a 120, 1577 Schapen 23 a 34, 140 vette Varkens 48 a 62 ets. per kilogr. 3 Sept. Kleine kaas 35 commissie 35 middelbare f 36, laagste prijs t IS, aangevoerd 612 stapels, wegende 121689 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 3183 heet., Tarwe 8,50 a 9,60Rogge f 8 a 8,25', Gerst 6 a 6,50, idem Chev. f 7 a 7,50, Haver 4 a 5.50, bruine Boonen 15 a 16, Kanariezaad/ 20 a 21, rood Mosterdzaad 18,7 5 a 21,50, geel idem 14, Koolzaad 11,75 blauw Maan zaad 17,50, Karweizaad 21,50, Erwten: groene 14 a 18 vale f 12 a' 16witte li a 15. 4 Sept. Aangevoerd 2 Paarden 105, 11 Koeien ƒ152 a 185, 14 nucht. Kalveren 14 a 21 292 Schapen 21 a 45, 11 Geiten 3 a 9, 212 magere Varkens f 16 a 32, 221 Biggen 6 a 11, Boter per kop 95 a 100 cents. Edam 28 Aug. Kleine Kaas ƒ22 a 33verkocht 90 stapels, wegende 17640 kilogr. 2 Sept. 199 Stukken Boter 1,40 a 1,46 per P., Kip- pen-eieren 3,75 a 4.50 per 100 stuks. Enkhuizen 2 Sept. Kleine kaas 34, verkocht 39 st.. we gende 9807 kilogr. Karweizaad 21,50 per 50 P., blauw Maanzaad 17,50, Mosterdzaad 21,25, bruine Boonen 15 per mud. Haarlem 30 Aug. Roode Tarwe 10,50, Witte dito ƒ8 50 a 9, Rogge 7,10 a 7,25, Gerst ƒ6,50 a 7,30, Haver/L75 a 5,25, üuivenboonen f 10,20, groene Erwten ƒ9.50, Olie zaad 10Mosterdzaad 20. 1 Sept. Aangevoerd 12 Koeien t 80 a 250, 6 Pinken 40 a 60, 1 vet, Kalf 50 12 nuchtere dito 8 a 26, 96 Schapen 14 a 33 30 Lammeren 8 a 13, 6 Biggen 7, 12 Veulens ƒ150 a 200. Kleine kaas 16,50a 34 ver kocht 156 st., wegende 34644 kilogr. Hoorn 2 Sept. Kleine Kaas 35,50commissie 34,50. middelbare 33,50, aangevoerd 235 stapels, wegende 54127 kilogrammen. 4 Sept. 22 heet. Gerst ƒ7, 27 heet. Haver/5,50,17 heet bruine Boonen 14,50, 10 heet. vale Erwten 16, 9 witte groote 14,50. Op monster verkocht: Mosterdzaad ƒ21 75 Karweizaad ƒ22, 25 Paarden 90 a 260, 3 Koeien 100 a 170, 10 Kalveren 11 a 23, 890 Schapen 17 a 35 50 Varkens 12 a 20 5 Zeugen 35 a 55, 120 Biggen 6 a 9, 300 heet. Aardappelen ƒ2,60 a 3, 800 manden Appelen 1,25 a 1,50, 1600 manden Peren 0,90 a 1,20. 2100 kop pen Boter f 1,30 a 1,50 per kilogr., 180 Kippen f 0,50 a 2,50, 20000 Kipeieren f 3,30. Medemblik 1 Sept. Kleine kaas ƒ33,50, verkocht 101 st„ Boter 1.60, Kippen-eieren 3,5'0, Eenden dito 4.15. Purmerende 31 Aug Aangevoerd 258 stapels kaas, Boter 1,40 a 1,50, 309 Runderen, 32 Baarden, 6 Veulens, 138 vette Kalveren 0,70 a 0,90 per kilogr., 54 nueht. dito f 12 a 26, 3 t vette Varkens 0,48 a 0,60 per kilogr., 32 magere dito 14 a 20, 182 Biggen 6 a 8, 2255 Schapen en Lam meren 16 mud Appelen 2 a 4, 620 mud Peren 1,50 a 4 Kippen-eieren 3,50. behagen 2 Sept. Aangevoerd 5 Paarden 50 a 1301 Veulen 75, 5 Ossen f 90 a 95 11 Stieren 90 a 115, 100 Geldekoeien 75 a 235, 3 Kalfkoeien 190 a 210, 12 Vaarzen 50 a 70, 5 nucht. Kalveren 10 a 18,50, 800 Schapen 14 a 18, 615 vette dito 31 a 74, 200 Lam meren 13 a 15. 5 Bokken en Geiten /la 3,50, 25 magere Varkens 12 a 17,50, 19 Biggen ƒ7 a 8, 10 Ko nijnen 0,10 a 0,30 50 Kippen 0,40 a 0,95, 150 kgr. Boter 1,33 a 1,43, 130 st. Kaas 0,40 a 0,45 per kilogr., 6000 Kippen-eieren 3 a 3,15. Schiedam 2 Sept. Moutwijn t 12,25, Jenever 17,75. Zaandam 2 Sept. Kleine kaas f 31,50, verkocht 30 st. Londen 30 Aug. Aangevoerd 5900 Runderen 6.4, 24000 Schapen en Lammeren 7,2, 300 Kalveren 5,10. 2 Sept. Aangevoerd 1000 Runderen 6.4, 7000 Schapen en Lammeren 7,2, 600 Kalveren 6. Amsterdam 4 September. Nederl. C. N. Sch. 2 jpet. dito dito 3 n dito dito 4 Spanje, Obligat. 3 dito Binnenl. 3 Portugal 1853 3 Rusl. 1798-1816 5 Oblig.-leen. 1864 5 Aand.Z.Rs. 1864 5 dito dito 1806 5 Oostenr. Obl. inp. 5 dito in Zilver 5 Aandeelen 1864 Turk. Obl. 1865 5 pet. Egypte 1868 7 NAmerika 1885 6 pet. dito 1904 5 62) 99) 18,' 5't 102) 390 394 61; fi4i) 142 34 70 100 Brazil. Obl. 1865 5 MexicoQhl. 1851 3 Maatsch.expl. 'Staats-sp. Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. Russ. Sp. Kiew Brest Aand. Balt.-Spoorweg Illin. Cent.-Spw. Mts. Ct.v.Aand. Chicago N. West, Cert,. Union Pnc.Hoofdl.6 Chicago Z.W. 7 St.Vincent.Br.7 A It. Miss Ohio 7 Peru 1870 6 1872 5 h Aand. Erie-Spoorw. Union Pacific. SanJoaquinValley 6 pet. 98 261 162 137) 85 48) 87| 75 54 38 14'3 T"tf 64 J. 76i en van Haarlem, I.) DA HENDRIK A NOORT van Alkmaar. Amsterdam2 September 1875. Algemeene kennisgeving. Bt vallen van een Zóoii A. D.VAN VLEUTEN HOLLAND. Batavia, 21 Juli 1875. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon TRIJ NT.!E GROENËWOUD geliefdeechtgenoote van D. STAM. Koedijk31 Augustus 1875. Voorspoedig bevallen van een w elgeschapen Zoon G. J. JANSEN, geliefde echtgenoote MEULMAN. Oterleek2 September 1875. van

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 2