Grofsmederij, Ijzergieterij, C. W. Bullrich's Universeel Ziiivei'iiigs-Zout Averul beinimt en erg begeerd. Voor het opvollen van Holle T a n d e n Anatherin-Mondwater Aiiatherin-Taiid pasta, Plantaardig Ta ndpoeder Wereenigde Staten. Canada. Brazilië. Fabriek van Stoom- en andere werk tuigen te Nieuwediep. Don Carlos heeftin antwoord op een verzoek van Dor- regarayhet instellen van een onderzoek naar diens ver richtingen in het centrum toegestaan. Van regeeringswege is bekend gemaakt, dat buitenland- sche schepenin Spanje komendeeene aanzienlijke boete zullen betalenindien zij geene door spaansche consuls af- geteekende papieren kunnen vertoonen. 7 Gewapende mannen in 2 vaartuigen verdeeldhebben niet ver van Carthagena een engelscheen hollandsch en drie italiaansche schepen aangetast. De engelsche regeering heeft te dezer zake eene nota naar Madrid gezonden. Genl. üelatre heeft den carlisten onder Paraisodie over Arragon van Catalonie naar Navarre trokkenden weg af gesneden waarbij zij met verlies van een aantal dooden gekwetsten en gevangenenwaaronder de aanvoerder, op de vlucht gedreven werden. In het laatst van Sept. zou te Philadelphia het lijk van een welgezeten kleurling, Henry Jones, in zijn graf op eene begraafplaats aldaar ter aarde besteld wordenmaar de an dere (blanke) eigenaren veroorzaakten zulk een oploopdat men het naar eene andere begraafplaats, uitsluitend voor kleurlingen bestemdmoest overbrengen. De weduwe heeft de zaak voor den rechter gebracht. De heer Aguilerade President der cubaansche republiek, is te Nieuw-York aangekomen, sedert Juli, maar door de waakzaamheid der spaansche kruisers vruchteloosgetracht hebbende op Cuba te landen. Te Elmirain den Staat Nieuw-Yorkis den 2 dezer een beroemde harddraver, de American Girl, midden in een wedren doodgebleven. Het dier) op 30,000 d. geschat, is op de plek zelve begraven en de eigenaars van het renpark zullen er een gedenkleeken oprichten ter waarde van 1000 dollars. De heropening op 2 Oct. der geschorste en door een syn dicaat van vermogende ingezetenen van S. Prancisco op nieuw gevestigde „Bank van Californie" is door de bevolking met groot vreugdebetoonhet uitsteken van vlaggen en saluutschoten gevierd. Aan het einde van den dag waren er 766.000 dollars meer ingekomen dan uitbetaald. Een klerk aan het betaalmeesterskantoor der Unie te S. FranciscoPinney genaamdheeft zich uit de voeten ge maakt, na een bedrag van 750.000 d. verduisterd te hebben. De overheid te Montreal heeft bepaald dat de uitspraak van den Privy Council ten opzichte der begrafenis van den heer Guibord zal worden gehandhaafd, dat de begrafenis op het r. c. kerkhof zal plaats hebben, en dat eene militaire macht het gepeupel't welk zich daartegen mocht willen verzettenop een eerbiedigen afstand zal houden. De vrienden van Guibord hebben bekend gemaaktdat zij ont- lofbare bommen met het lijk zullen begravenom te voor omen dat het weder opgegraven worde. De bisschop heeft van zijnen kant over de plek van het kerkhof, waarin Guibord begraven zal worden, eene vervloeking uitgesproken. De gravin v. Hu, dochters des Keizers, is den 15 voor spoedig bevallen van een zoon. GEMEENTERAAD. Zitting van 20 October 1875. No. 13. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig aanvankelijk li en bij de behandeling der begrooting 12 leden. Afwezig de heeren Vonk, Conijn en T. L. Hoorn, en tot de behandeling der begrooting de heer P. Bruinvis de Lange. De Voorzitter opent de vergadering, waarna 1. de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Zijn medegedeeld de sedert die vergadering ingekomen stukken. Pan Gedeputeerde Staten. 3. Brief ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit tot regeling der jaarwedden van de leeraren aan de burger avondschool. 3. Brief ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit tot openbaren verkoop van het gebouw der vroegere stads bank van leening. Nos. 2 en 3 voor kennisgeving aangenomen. 4. Deelt de Voorzitter mede, dat naar aanleiding der vraagin de vorige vergadering door den heer Stuart ge daan of de grondgelegen voor de woningen der bewoners van de perceelen aan den Geestersingel, gemeente-eigendom is of nieteene door den gemeente-architect opgemaakte kaart gevoegd is bij het rapport op het verzoek van D. Brommer, waaruit de toestand daar ter plaatse behoorlijk blijkt. Voor kennisgeving aangenomen. Van Burqemeester en kVethouders. 5. Brief ten geleide van het proces-verbaal van kasverificatie bij den gemeente-ontvanger. Voor kennisgeving aangenomen. 6. Rapport op het verzoek van den Gemeenteraad van Schermerhornof de gemeente Alkmaar bereid blijft tot het verleenen van 3000,subsidiewanneer de straatweg door Schermerhorn wordt gemaakt overeenkomstig het plan van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat van Noord-Holland. Daarbij wordt herinnerd, dat toen in 1869 besloten werd tot het verleenen van f 3000,subsidie in de kosten van dien weghet voornemen bestond dien weg ter breedte van 3.50 Meter met de kantlagen te makendat volgens het te genwoordige plan die weg zal worden gemaakt ter breedte van 3.20 Meter met de kantlagenwaarvan volgens den gemeente-architect het gevolg wordtdat spoediger herstel van den weg noodig zal zijnvooral wanneer de zijstraten niet worden aangeheeld tot aan den nieuwen straatwegdat onder de tegenwoordige kosten eene som van 822,be grepen is voor kosten van meerdere ophooging van den weg, als gevolg van de bestaande bepalingen op het maalpeil van Schermerboezemdat dientengevolge de kosten van den straatweg op zich zelf 8647,— zullen bedragen. Wordt het thans ontworpen plan gevolgddan bestaat daartegen als bezwaar de spoedige herstellingeen niet te ligt te tellen bezwaar met het oog op de herhaaldelijk door het gemeente bestuur van Schermerhorn afgelegde verklaringdat het voortdurend onderhoud van dien weg te bezwarend voor de financiën dier gemeente zou zijn. Daarom bestaat bij Burg. en Weth. de vrees dat over eenige jaren de toestand van dien weg weder dezelfde zal zijn, vooral lettende op het groote verkeer dat thans reeds plaats heeft en dat natuurlijk nog aanzienlijk zal toenemenwanneer die weg in goeden staat verkeert. Verleent Alkmaar subsidie, dan moet de straatweg minstens 3.50 Meter breed zijn, zooals in J869 ook het plan was en moeten de zijstraten tot aan den nieu wen weg worden aangeheeld zal zij ten minste eenige ze kerheid hebben dat hare bijdrage in de kosten strekt ter verkrijging van eeu goeden weg, die niet binnen korten tijd weder vernieuwd moet wordeu. Het voorstel strekt om onder die bepalingen f 3000,subsidie te blijven verleenen. Ter lezing voor de leden gelegd. 7. Dankbetuiging van kVHoek voor het besluit om hem zijne jaarwedde over 1875 te blijven toekennen. Voor kennisgeving aangenomen. Zijn in lehandekng genomen de volgende ter lezing gelegen hebbende stukken. Van de commissie van financiën. 8. Rapport op de begrooting van het burgerweeshuis voor J 876. De ontvang en uitgaaf wordt geraamd op 12250, waaronder opbrengst eener collecte of inschrijving/1145,46, De conclusie strekt om de begrooting onveranderd goedtekeu- ren, doch Regenten uittenoodigen, de meest mogelijke spaar zaamheid in acht te nemen, daar bij vergelijking dezer begrooting met die voor 1875 en dc rekening over 1874 wel geene ge gronde aanmerkingen kunnen worden gemaakt tegen de daarbij voorgedragen ramingen, doch dat zulks niet wegneemt, dat, lettende op de steeds klimmende uitgaven en op de daarmede gepaard gaande verhooging der jaarlijksche collecte of in schrijving het geheele beheer kostbaar wordt gevonden en niet zonder eenige bezorgdheid een tijd wordt te gemoet gezienwaarin het aantal weezen eens belangrijk toenam dat in de laatste jaren niet het geval was. Zonder beraadslaging vastgesteld. 9. Rapport op de door Regenten van het burgerweeshuis overgelegde berekening der schadeloosstellingte betalen in 1876, voor ter verpleging aangeboden wordende weezen. De conclusie strekt haar op het voorgedragen bedrag van/30, vasttestelleneven hoog als voor 1875. Aangenomen. Van Burgemeester en kV ethouders. 10. "Verzoek om te besluiten tot het aangaan eener over eenkomst met den eerstaanwezend Ingenieur bij de Staats spoorwegen te Amsterdam, waarbij-de gemeente Alkmaar a. zich verbindt de toegangswegen naar het spoorwegstation alhier in orde te makenvolgens de daarbij omschreven wijze tegen uitkeering eener som van f 4214,-- van het Rijk, zijnde het bedragwaarop de uitvoering dier werken is ge raamd b. die wegen in beheer en onderhoud overneemt. Tot het sluiten dier overeenkomst besloten. 11. le Suppletoire gemeente-begrootingdienst 1875, strekkende tot regeling der van de bank van leening afkom stige geldenwelke tot schuldaflossing zullen worden gebe zigd en der uitkeering van het Rijk voor het in orde brengen der toegangswegen naar het stationin ontvang en uitgaaf sluitende op f 17214,De commissie van financiën advi seert tot onveranderde vaststelling. Vastgesteld. 12. Mededeeling van den uitslag van het door den opzigter over den stadshout en de plantsoenen ingestelde onderzoek naar den toestand der boomen in deze gemeente. Daaruit blijktdat 25 boomen op de Oudegracht in zulk eenen toe stand verkeerendat er bij storm gevaar bestaat voor om- waaijen. Des Raads beslissing wordt gevraagd of tot de wegneming der genoemde boomen zal worden overgegaan. Omtrent de boomen op de binnenplaats van het Stadhuis is mede zijn, gevoelen gevraagd: de toestand van dezen kwam hem niet gevaarlijk voor, hoezeer niet kunnende instaan, dat zij aan zeer zwaren storm weerstand zouden kunnen bieden. Het wegnemen van laatstgenoemde boomen zal waarschijnlijk eene aanzienlijke uitgaaf voor blinden noodzakelijk maken aan het Stadhuis. De beslissing tot eene volgende vergadering aangehouden met 6 tegen 5 stemmen van de heeren BosmanBruinvis J. C. Room, Wellan en den Voorzitter, naar aanleiding van het door den heer Stuart daartoe te kennen gegeven ver langen ten einde hem in de gelegenheid te stellen te on derzoeken, of alle eigenaren der aan de Oudegracht gelegen perceelen zich ook schriftelijk zouden willen verbinden om de schadewelke uit het omwaaijen dier boomen kon voort- vloeijenvoor hunne rekening te nemer en verder aan het gemeentebestuur zouden willen verzoekenom die boomen niet wegtenemenmaar te laten staan. Aangenomen. 13. Rapport op het verzoek van P. Koorn, om hem den gemeentegrond onder de stelling van zijnen molen de Kraton, waarop door hem eene bergplaats enz. is gebouwd, in tij delijk gebruik aftestaan. Daar die grond werkelijk gemeente-eigendom is en door den adressant te goeder trouw is bpbouwd gewordenwordt voorgesteld hem dien grond in erfpacht aftestaan voor 30 achtereenvolgende jaren met ingang van 1 November a.s., tegen betaling eener jaarlijksche som van 1,Door dat die grond bebouwd'is, kan hij niet in tijdelijk gebruik worden afgestaan. Aangenomen. 14. Rapport op het verzoek van het Bestuur der afdeeling Alkmaar van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst om de stedelijke muziekschool aan haar overtedoen hetzij haar aan de afdeeling te verbinden en om voor de noodza kelijke uitbreidingaan die inrigting te gevenaan de af deeling, zoolang noodig, te verstrekken eene jaarlijksche subsidie van 250,of zooveel minder als blijken zal noo dig te zijn. Daarbij wordt medegedeeld, hoe Burg. en Weth. gemeend hadden dat verzoek te kunnen ondersteunen door bij de instructie van den stads-klokkenist en van den stads- muziekmeester te bepalendat zij verpligt waren als onder wijzers optetreden aan de door die afdeeling opterigten muziekschool en zich daarbij te gedragen naar de door die afdeeling daartoe te geven voorschriften en hen te ontheffen van de hun daarbij opgedragen verpligting tot het houden eener muziekschool en eener zangvereeniging voor kinderen van onvermogenden hoe aan het bestuur gevraagd is of die wijziging zou beantwoorden aan het haar beoogde doel hoe daartegen verschillende bezwaren werden ingebragt waarvan het gewigt niet kon worden ontkend hoe toen het gevoelen der commissie van toezigt over de stads-muziek- sehool is ingewonnen op het verzoek om overname dier school, welke commissie van oordeel is, dat de stads-muziekschool on veranderd behouden moet blijven en niet op welke wijze ook aan de afdeeling moet worden overgedragen. Wordt die meening door den Raad gedeeld, dan moet van zelf afwijzend op het verzoek der afdeeling beschikt wordenwant de Maatschappij wil wel subsidie verleenen voor eene muziekschool, waar te vens zangonderwijs wordt gegeven, niet voor eene zangschool alleen en hoewel de Voorzitter der afdeeling bij een later ontvangen eu overgelegd schrijven getracht heeft het wen- schelijke aantetoonen eener inwilliging van het verzoek der afdeeling, zoo vinden Burg. en Weth. toch geene vrijheid eene andere beschikking voortestellen. De behoefte aan eene zangschool doet zich ook niet zoo levendig gevoelen om daarvoor subsidie uit de gemeentekas te geven niet alleen wordt op de openbare scholen onderwijs in het zingen ge geven maar de stads-klokkenist is bovendien verpligt eene zangvereeniging voor kinderen van onvermogenden opterigten, en hoewel aan die verpligting tot heden geen gevolg was gegeven, zoo is hij daartoe krachtig aangespoord en vleijen Burg. en Weth. zich, dat zij zal worden opgerigt. Op vo renstaande gronden wordt voorgesteldafwijzend op het verzoek der afdeeling te beschikken en hiervan aan het be stuur kennis te geven. De Voorzitter deelt mede, dat de stads-klokkenist hem vóór den aanvang der vergadering heeft berigtdat de zang school door hem geopend is met 23 leerlingen en dat het daarvoor gebruikte lokaal voldoende ruimte aanbiedt voor een 40tal leerlingen. Nadat de Voorzitter aan de heeren Bruinvis en Stuart had toegezegd dat de aandacht op die school zou gevestigd wordenis met algemeene stemmen de conclusie van het rapport aangenomen. 15. Heeft de herstemming plaats over het voorstel van Burg. en Weth. om aan den huurder vau het aan Alkmaar behoorende deel der MijzerkadeP. Kuijper te Ursem 25,— schadeloosstelling te geven over 1875, over welk voorstel in de vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt. Daar uit, nadere inlichtingen is geblekendat werkelijk geene schade is geledenwordt met algemeene stemmen dat voorstel verworpen. 16. Is met 11 stemmen benoemd, op de voordragt van Burg. en Weth. en de onderwijzeres in de vrouwelijke hand werken aan dc openbare tusschenschool, tot helpster bij het onderwijs in de vrouwelijke handwerken aan die school, de 2» helpster T. M. de Dover. 17. Gaat de vergadering over in eene zitting met gesloten deurenna heropening waarvan 18. De gemeentebegrooting voor 1876 in behandeling wordt genomenmet welke behandeling des avonds wordt voort gegaan toen de heer Conijn gedurende een deel der zitting ook tegenwoordig was. De voornaamste besluiten bepalen zich tot de volgende a. Tot het uittrekken van een post voor memorie op volgn. 53, kosten leggers en plans van het kadaster voor het aan leggen eener kaart op betrekkelijk groote schaal vau de geheele gemeentewaarop alle gemeente-eigendommen zijn aangeteekendmet 10 tegen 2 stemmen van den heer Ver hoe])- en den Voorzitter. b. Om niet te vernieuwen de zuidzijde van de Oudegracht tusschen de Zilverstraat en de brug bij de Brillensteeg maar in plaats daarvan de Oudegracht van de Choorstraat tot de Brillensteegwaardoor van de Choorstraat tot de Hofstraat een goed aaneensluitend geheel zal worden ver kregen eene hoogere uitgaaf vorderende van 7210, is er geen werkzamer en beter middel dan het Tand-Plombeersel van den K. K. Hoftandarts Dr. J. G. POPP, te Weenen, Stadt Bogner- gasse No. 2, dat een ieder zelf zeer gemakke lijk en zonder pijn in den hollen tand kan aan brengen, dat zich dan vast met de tandoverblijf- selen en het tandvleesch verbindt, den tand voor verder bederf behoedt en de pijn stilt. van Dr. J, G. POPP, K. K. Hoftandarts te Weenen, Stadt BognerstraatNo. 2, in flacon a f 1.7,% is het voortreffelijkste middel voor rheumatische tandpijnen voor ontstekingen en gezwellen van het tandvleesch; het lost den aanwezigen tandsteen op en belet de nieuwe vorming ervan het maakt de los,geworden tanden weder vast en versterkt het tandvleesch; en terwijl het de tanden en het tandvleesch vau alle schadelijke bestanddeelen bevrijdtverschaft het de mondholte eene aan gename frischheid en verdrijft den slechten reuk reeds kort na gebruik. van Dr. J. G. POPP, K. K. Hoftandarts te Wee?ien. Uit middel bewaart de frischheid en reinheid van den adem, buitendien dient het nog om de tanden eene blinkend witte kleur te verschaffen, om het bederf ervan te voorkomen en om het tand vleesch te versterken. Ml»' J a I»OW»J»'£ Het reinigt de tanden zoodanig, dat door een dagelijksch gebruik niet alleen de gewoon lijk zoo lastige tandsteen verwijderd wordtmaar ook het glazuur der tanden wordt daardoor hoe langer hoe witter. Verkrijgbaar in de onderstaande depóts te Alkmaar bij J. Brongers Gz., Verdronkenoord; te Hoorn bij J. Vet en J. J. Ooijevaar, Kapper; te Zaandam bij H. G. van Aken, Verkoophuis; te Enkhuizen bij J.'Span- jaardt; te Haarlem bij J. P. KarthausVerkoophuis; te Edam bij Jan Lal; te Purmerende bij P. J. de Wolff Wz.; te Nieuwediep bij kVVerhoeve Bruinvis; te Hoogkarspel bij P. de Wit; te Medemblik bij J. Drost; te Schagen bij JL. Munter; te Amsterdam bij F. v. Windheim Sp Co., Verkoopbuis. c. Met 11 tegen 1 stem van den heer J. C, Koorn tot bet maken der zijbesfratingen van de Dijk geheel van klin- kertwaalmoppen en om de keijen uit bet daarmede reeds bezette gedeelte optenemen en te gebruiken voor de mid denbestrating en voor een deel der Heerenstraat, eene hoo gere uitgaaf vorderende van 998, d. Tot bet herstellen der brug over de Singelgrachtter hoogte van de vroegere Boompoortzonder het aantal bogen te vermindereneene hoogere uitgaaf vorderende van f 424, e. Tot liet rioleren der Boterstraat met 8 tegen 4 stemmen van de heeren Bosman, Bruinvis, J. C. Koorn en kVellan, en tot bet rioleren der Hekelstraat en Sckapensteeg met 9 tegen 3 stemmen van de heeren BosmanWellan en J. C. Koorn. f. Tol het verlichten der Kanaalkade tusschen de Doelen straat en de gedempte Nieuwesloot met 2 lantaarns, met 12 tegen 1 stem van den heer JC. Koorn en tot het ver anderen der verlichting bij de Willemsbrug. g. Tot bet verhoogen der toelage aan de plaatselijke school commissie van f 100,op f 150, De begrooting wordt ten slotte in ontvang en uitgaaf vastgesteld op163357,99%. Nadat de Voorzitter, bij de gewone rondvraagden heer Bosman, die de aandacht vestigde op den slechten toestand van het Baanpad bij het Zeglis, had toegezegd, dat hierin verbetering zou worden gebragtwordt de vergadering gesloten ALLE MOGELIJKE GIETWERKEN, zoowel van IJzer, Koper als Metaal, worden binnen den kortst mogelijken tijd afgeleverd. Door middel van den stoomhamer kunnen de zwaarst gesmede stukken voor MolensSluizen enz. binnen weinige dagen tegen de billijkste prijzen gemaakt worden. CH. BOSCH REITZ. Mijnheer De heer J. SNIJDER, hier ter plaatse, kwam bij mij en sprak over zijne echtgenootewelke sedert geruimen tijd alle gebruik van voedsel bijna onmogelijk wasdaar het steeds werd gevolgd door braking. Ik gaf hem den raad uw C. IV. BULLRICH'S Zuivering® Zout zijne echtgenoote tos te dienenen hij nam dien aan. Reeds na verloop van 3 dagen kwam Z.Ed. mij danken voor dien kostelijken raad daar zijne echtgenoote met smaak, zonder eenige uadeelige gevolgen, weder begon te eten, en sedert dien tijd heeft zich, op eene uitzondering na, hare kwaal niet herhaald. Dit is bijna een half jaar geleden en de door haar gebruikte hoeveelheid bedraagt nog geene 90 cents. Leeuwarden. S. E. POSTMA. alleen echt en onvervalscht verkrijgbaar in verzegelde pakjes van kilo a. 25 kilo h 4>8 en van kilo h 90 Centste Alkmaar bij W. J. BakkerApotheker. Amsterdam, M. Cléban §~C1'.' Hoorn C. Schuit Jnz. (Heiligeweg). jN. Diep, VV. V. Bruinvis. Hoogkarspel, P. de Wit, iltijp, Wed. 1). de Vos. Snelpersdruk van Herin». Coster en Zoon, Mijnheer! KAMPEN, 4 April 1875. De kist K$jnlan<lschc Brui ven-SSorstlloning voor slechts weinige dagen ontvan gen, is weer bijna leeg verkocht; het debiet neemt dan ook dagelijks meer en meer toe, de een recommandeert den ander. Het gebruik levert de beste resultaten op; men verzekert mij zeer dik wijls, aat de Druiven-Borsthoning de zwaarste en zelfs verouderde hoest bij het eerste gebruik reeds verlicht. Jk verzoek UEd. dus mij spoedig eene kist met eene dubbele hoeveelheid te zenden. In afwachting hoogachtend JJEd. Dw. Dienaar P. C. DE WOLE. Alle Heeren Depothouders van den Rijnl. Druiven-Borsthoning in binnen- en buitenland, waaronder eenige honderden der voornaamste Apothekers, hebben sedert vele jaren soortgelijke berichten medegedeeld. Ver over de 19000 erkenningen en dankbetuigingen van door den Druiven-Borsthoning genezen personen uit alle standen, geven bovendien een zoo zekere waarborg voor de onbedongen voortreffelijkheid van genoemden zegenrijken drank als waarop geen ander middel kan bogen. Verkrijgbaar in flesschen voorzien van een rood capsule met nevensstaand fabriekstempel per stuk b f 1,—, te Alkmaar bij W, J. Bakker, Apotheker; Amsterdam bij H. H. llloth, Apoth. (Zeedijk), M. Cle'ban Cie. (Heiligeweg); P. Hartmann (Kalverstraat D 113); J. A. Hol man (Utrechtsche straat L 37); L. Verhagen (Bazar de Paris, Hoogstraat K 499); Avenhorn bij J. Nieuwenhuizen; Beverwijk bij G. de Langen; Broek op Langedijk bij G WagemanEdam bij P. Pronk; Enkhuizen bij C. P. de Jong Cie; draft bij Corn. Prins; Hoogcarspel bij P. de Wit; Koog aan de Zaan bij H. ten Harmsen van de Beek, Apoth.; Hoorn bij C. Schuit Zoon; Krom menie bij wed. K. J. van Freychel; Medemblik bij K. H. Idema; Monnickendam bij T. H. Prin sen; Nieuwediep bij W. V. Bruinvis; Ou dear spel bij M. Hart; Purmerend bij Apken en Zoon; de Rijp bij B. Caton; Schagen bij J. Groot Tzoon; Uilgeest bij L. Breebaart; IVestzaan bij P. Grootes Szoon; Wormerveer bij G. Groot, Drogist; Zaandam bij H. G. van Aken. Elke fleseh draagt het wettig gedeponeerde waarmerk en is van eene gebruiksaanwijzing voorzien.

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 6