Bijblad van de Alkmaarsche Courant van Zondag 7 November 1875. J 3879. li E II. IBuitschiaml. SSHjric. Den 31 is de luchtreiziger Godard te Brussel voor de Frankrijk* ■SstaÖs-il icanuö. (Afslag 18 Nov.) Kermis. De gemeenteraad van Amsterdam heeft den 29, met alg. st., afwijzend beschikt op een adreswaarbij het behoud der kermis gedurende nog 5 jaren verzocht werd. Bouwwerken. De Prov. Staten van Noordbolland hebben den 5, met 39 tegen 16 st., verworpen het voorstel van 5 leden om 'l0000, over 10 jaren verdeeld, toe te staan voor de restauratie der Groote Kerk te Haarlem en alzoo het in de zomervergadering daaromtrent genomen besluit gehandhaafd. Vestingwerken. De ruim 40 ellen hooge kustlicht.toren in het fort Kijkduin zal afgebroken en door eeu ijzeren toren buiten de verdedigingswerken vervangen worden. Hij zou den vijand tot mikpunt kunnen dienen eninstortendede beweging in het fort zeer belemmeren. Kloosters. Het door den heer F. J. Hallo te Nijmegen gebouwde kasteel Bat-Ouwe-Zate is den 2 Nov. in eigendom overgedragen aan het usulinerklooster, gevestigd geweest te Haselünne in Hannover. Het werd reeds door 13 klooster zusters en 25 pensionaires bewoond. Gieten. Voor de wetenschappelijke expeditie naar Su matra (zie ons vorig Nr.) is geschonken door prins Hendrik f 500, door de Ned. Handelmaatschappij f 1000, door de Indische Handelsbank f 300. Wijlen mej. A. Loopuyt heeft aan de lierv. gemeente te Schiedam vermaakt 3 woonhuizen, ter verhuring aan 3 der dienstdoende predikanten voor 400 's jaars. Aan de diaconie der herv. gemeente te Amsterdam is ver maakt f 1000 door wijlen mevr. de wed. G. Mynss'enUmb- grove, f 2000 door wijlen mevr. de wed. F. J. Fisl'rSchotten, f 2000 door wijlen mevr. de wed. S. J. graaf v. Limburg Stirumen f 5000 door wijlen mevr. dewed. D. J. Alewijn Dedel. Landverkoop. Het iandgoed „Groot Presikhaaf, aan den Velperweg bij Arnhem, 372/6 bunders groot, is den 4 in openbare veiling gekocht door den heer JAssink aldaar, voor f 167.400. Landverhuizing. In overleg met den heer Burgers President van de Transvaalsche Republiek, zullen ruim 100 personen uit ons vaderland waaronder vele wetenschappe lijke mannen maar vooral landbouwers en ambachtslieden zich in de Transvaal gaan vestigen. Arbeiderskwestie. De timmermansbazen te Amsterdam hebben het verzoek hunner werklieden om het loon van 18 lot 22 centen per uur te verhoogen afgewezen. Steenkolen. Te Wijnandsrade, in Limburg, xs weder eene belangrijke ontdekking van steenkolenlagen gedaan. Rampen. Den 31, 's avonds, zijn te Zuidland 7 of 8 perceelen met eene groote hoeveelheid vlas en andere roe rende goederen verbranden daardoor 16 gezinnen van huisvesting beroofd. Dierenbescherming. De Prov. Staten van Noordbrabant hebbenop voorstel van den voorzitter, met alg. st. besloten om een adres aan de regeering te richten, tot wettelijke be scherming der vogelen. De verwoestingen in het land van Cuyk en°in de gemeenten Boxmeer en Sambeek door de rupsen aangericht, zijn de aanleiding tot dezen maatregel. Misdrijven. De „Vereeniging voor volksgezondheid" te Rotterdam waarschuwt het publiek en vooral de broodbak kers tegen het door eene firma aldaar in den handel ge brachte kunstmeel of kunstwit, dat bij onderzoek gebleken is uit gips te bestaan. Uit de instructie in de zaak der personendie onlangs wegens het presenteeren van een valsehen wissel bij het kan toor der Ned. Bank te Rotterdam, in arrest zijn genomen, is gebleken dat zij dezelfde personen zijn, die eeuige maan den geledenbij de heeren Schaay en Ledeboer door middel eener" valsche kwitantie gelden hebben geïncasseerd. Deserteurs. De 4 kolonialendie onlangs met eene vlet van het huisduinerstand zijn ontvlucht, zijn, naar men verzekert, te Antwerpen aangekomen, terwijl zij de viet. van de Schelde hebben laten afdrijven. Rechtszaken. Het hoog militair gerechtshof heeft be vestigend beantwoord de vraagof bij art. 2 der wet, tot afschaffing der doodstraf die straf zonder uitzondering is gehandhaafd in de gevallen, gepleegd in tijd van oorlog. De zeekrijgsraad in Indie had een stoker der marine tot den ko"el veroordeeld wegens het verwonden van zijne meerdere door bijlslagen. De meening van den verdediger, dat art. 2 alleen doelde op misdrijven in de nabijheid van den vijand gepleegdwerd door het gerechtshof niet gedeeld het feit was gepleegd in tijd van oorlog, vermits aan Atchin op legale wijze de oorlog was verklaard. Evenwel werden verlichtende omstandigheden aangenomen en kruiwagenstraf toegepast. De H. Raad heeft den 1 Nov. verworpen het beroep in cassatie van den officier van j uistitie te Amsterdam, in zake den hoogleeraar F' illeumier, zoodat art. 14 der wet op de besmettelijke ziektenhet overiggen van vaccine-bewijzen voor de leerlingen der scholen eischende, niet toepasselijk is op de inrichtingen van lioogcr onderwijs. Staats-Loterij. Trekking der 2e klasse. No. 2354 f 20000, No. 13618 5000, No. 464 f 2000, No. 4883 en 19783 1500, No. 1893, 3340, 7183, 12361 en 15576/1000. KoLONiëN. Onder dagteekening van 1 Oct. heeft de gou verneur van Curasao bij publicatie bepaalddal het verbod van uitvoer van buskruit, ammunitievuur- of blanke wa penen en andere oorlogsbehoeften uit de kolonie Curapao voor onbepaalden tijd werd geschorst. Bij publicatie van 5 Oct.. echter ister uitvoering van nadere bevelen van de regeering in Nederlandbovengenoemd besluit ingetrokken. Rijksdag. Nadat den 27 te weinig leden tegenwoordig waren geweest om het bureau te kunnen verkiezenwerd den 28 de heer v. Forckenbeck (nationaal-liberaal) met 197 van de 201 uitgebrachte st. als voorzitter herkozen. Ook bn. v. Stmiffenberg, de aanvoerder der liberale partij in den beierschen Landdag, werd als eerste ondervoorzitter herko zenmet 170 st. tegen 31 in blanco. De verkiezing van een tweeden ondervoorzitter moest.daar 4 leden -de zaal verlaten haddenuitgesteld worden en is den 29 geschied toen dr. Hanelvan de fortschrittspartij, met 180 van de 208 uitgebrachte st. herkozen werd. De Rijksdag heeft de 28 leden die zich bezig hebben gehouden met, het onderzoek der 3 judiciëele wetsontwerpen, met het voortzetten van dat onderzoek gedurende de tegen woordige zitting belastzullende de Rijkskanselier en de Bondsraad moeten beslissen, of het mandaat na den afloop der zitting op denzelfden voet als ten vorigen jare zal wor den vernieuwd. Pruisen. Bij de onthulling van Steins standbeeld te Berlijn was, daar de commissie niet genoeg uitnoodigings- kaart.en vooral niet in de stad had uitgegeven slechts 1 der gereserveerde plaatsen bezet, hetgeen een weinig feeste lijk gezicht opleverde, üok was verzuimd de voornaamste steden uit te noodigen om zich te doen vertegenwoordigen. Gedurende de onthulling was do menigtedie de gereserveerde plaatsen omringdeverre van rustigen daarna kwamen de Straatjongens de tribunes bestormen en voerden zij zelfs in de keizerlijke tent allerlei kattenkwaad uit, zoodat de policie niets anders dan met de blanke sabel en door verscheidene gevangennemingen de orde herstellen kon. Het gerechtshof te Dantzig heeft eene 19jarige dame tot 8 dagen gevangenisstraf veroordeeld, wegens het veroorzaken van den dood van eene bij hare ouders logeerende vriendin, door het toedraaien van de klep van de in eene slaapkamer brandende kachel. De veldmaarschalk graaf Moltle heeft op zijnen 75en ver jaardag, als voorzitter van de commissie voor Steins gedenk- teeken, van den Keizer de hohenzollernsche huisorde met de ster en de zwaarden ontvangen. 3 Domheeren en 1 domvicaris te Keulen hebben, op grond hunner ingediende verklaring van onderwerping aan de wetten van den Staat, hunne bezoldiging sedert 1 Juli j.l. weder ontvangen. Het kapittel aldaar heeft bij meerderheid van stemmen besloten zich niet aan te sluiten bij het protest van den aartsbisschop tegen zijne verdrijving uit het aarts bisschoppelijk paleis. De wet op het beheer der kerkelijke goederen van catho- lieke gemeenten is in de laatste weken uitgevoerd. De ver kiezingen der kerkeraden door de gemeenteleden zijn in de meeste plaatsen in ultramontaanschen zin uitgevallen. Den 31 is te Keulen een lyceum voor dames geopend onder directie van mevr. Lir.a Sc/ine der. Beieren. Het, aantal gelukwenschen en dankbetuigingen, door den Koning na zijne brieven aan het ministerie en aan den voorzitter der Kamer ontvangen, bedraagt niet minder dan 1500niet alleen uit Beierenmaar ook uit andere Staten van Duitschland en Europa afkomstig. Wurtemberg. De Evangelische Synode heeft met, 42 tegen 10 st. een formulier vastgesteldwaarbij de burgerlijk gesloten huwelijken door de evangelische geestelijken niet alleen ingezegendmaar ook bekrachtigd worden. De Bondsraad heeft, even als ten vorigen jare, verworpen het voorstel van den Rijksdag inhoudende dat, iu alle Staten van het Rijk eene gekozen Volksvertegenwoordiging moet bestaanwederom onder het, uitspreken der verwachting dat de regeeringen der beide Mecklenburgen het met hare Stenden eens zullen worden over de invoering eener nieuwe constitutie. Evenmin heeft, de Bondsraad zich vereenigd met de uitlegging van art,. 31 der constitutie in dezen zin dat het ten uitvoer leggen van een vonnis tegen een Afge vaardigde gedurende de zitting ongeoorloofd is. Naar de Reichsameiger verneemt,zijn er bij het bezoek des Keizers te Milaan voorbereidende maatregelen afgespro ken om de nauwe betrekkingen tusschen Duitschland en Italiëdoor de verheffing der wederzijdsclie gezantschappen tot den rang van ambassades, bijzonder te doen uitkomen. De begrooting van 's llijks-kanselarij voor 1876 bevat, onder meer een post, van 450.000 mark ten behoeve van de i duitsche inzendingen op de tentoonstelling te Philadelphia. Voorts is op die begrooting eene even groote som uit ge- j trokken voor de verbouwing van hel voormalige paleis van prins Radziicilldat nu de woning van den Rijks-kanselier wordt, daar zijne vroegere woning voor de bureaux der zich steeds uitbreidende Rijks-kanselarij wordt ingericht. De hertog v. Co'imbra, broeder des Konings van Portugal is den 26 te Brussel aangekomen. Door den graaf v. Vlaan deren werd hij aan de station ontvangen en naar het, paleis geleid, waarin hij zijnen intrek nam. Bij de gemeentelijke verkiezingen te Brussel, Leuven, Ver- viers, Bergen, Namen, Ostende en Diest zijn de liberale leden herkozente Oudenaarden en Aerschot de catholieke leden. Voorts hebben de cat,holleken nog te Brugge, Mechelen Nijvel, Tongeren, Kortrijk, Lokeren en Spa de overwin ning behaald. In de overige gemeenten (de gemeenteraden moesten overal voor de helft, vernieuwd worden) hebben de verkiezingen geene verandering in de samenstelling der ge meenteraden gebracht. De clericale Cloche du Dimanche geeft op stelligen toon te kennendat, de verkiezingen voor hare geestverwanten eene ontwijfelbare nederlaag hebben opgeleverd. Den 26 's avonds hebben t,e Leuven, naar aanleiding van eene serenade, welke den uitverkorenen der liberalen ge bracht werdtusschen deze en de studenten der universiteit onseregeld heden plaats gehad. Te Antwerpen heeft de burgemeester na de afkondiging der stemming zichvan eene groote zingende en dausende menigte gevolgd, naar het locaal der Liberale Vereeniging begevenwaar de voorzitter van den Geuzenbondschepen v.°d. Thaeleneene toespraak hield. In zijn antwoord zeide de burgemeester: „Wij hebben op de clericale slang den voet gezet; zij zal zich niet weder verheffen." Toen de bur gemeester het locaal verliet, spande het volk de paarden van zijn rijtuig en voerde het dit naar zijne woning, 's Avonds stroomde een opgewonden menigte den schouwburg der Fa- riétés binnen, waar de comité's der liberale vereenigingen de schepenen en de leden van den gemeenteraad op eene verhevenheid hadden plaats genomen. Onder de daverende toejuichingen der 8000 aanwezigen verscheen de burgemees ter, diena de gelukwenschen zijner ambtgenooten te heb ben ontvangenonder liet bestuur zitting nam. Door den voorzitter de Rossehaert werd eene loespraak gehouden waarin hij profeteerde, dat de overwinning der liberalen blijken zou het, Waterloo der clericalen te zijn geweest. In zijn antwoord vestigde de burgemeester de aandacht op de tegenwoordigheid van een groot aantal damesvolgens hem een protest, tegen de lasterlijke beweringen, door de geestelijk heid in naam eener kwalijk begrepen godsdienst tegen de libe ralen verbreid. Onder de gekozen „geuzen" bevindt zich ook de dichter Jan v. Beers. Den 28 werd hem door zijne leer lingen en oud-leerlingen en verdere vrienden (een stoet van 5000 personen), met het muziekcorps der „Ware Vrienden" eene ovatie gebracht, en beantwoordde hjj met aandoening de toespraken der heeren Mertens en Haqens. Op liet bal- con verschenen werd hij met uitbundige geestdrift toegejuicht. Het collegie van schepenen van Luik heeft, den 30 een brief van gelukwensching aan het, gemeentebestuur van Aut werpen gericht. Den 31 zijn aldaar een aantal leden van liberale vereenigingen uit Gent Brussel en andere plaatsen gekomen, om hunne geestverwanten geluk te wenschen. De straten waren met vlaggen getooid. De Koning en de Koningin van Denemarkenreizende onder den naam van graaf en gravin Palster, zijn den 31 van Frankfort te Brussel aangekomen en aan het, hotel Belle- Fue afgestapt. tweede maal bij niet zeer sterken oostenwind met zijnen reusachtigen ballon Univers opgestegen. 12 Personenen onder deze eene dame, hebben den tocht medegedaan. De heer IF outers is op zijn volstrekt niet vrijwillig verzoek, ontslagen als substituut-officier van justitie bij de rechtbank te Antwerpen volgens den Précurseur en de Inde pendence als slachtoffer van eeu clerieaal-politiek kabaalter zake zijner houding bij liet proces van den Afgevaardigde Delaet en Jan v. Rigsicijck. Reeds in Sept. 1874 had hij zijn ontslag verzocht dewijl hij de ongenade der regeering on dervond sints hij machtige belanghebbenden had moeten te genstaan maar de minister had het onrechtvaardige van die ongenade erkend en hem bewogen bij de rechterlijke macht te blijvendoch zich verder niet om hem bekommerd. Ten behoeve van het zuidernet der parijsche paardenspoor- wegeu waarvoor aan den heer Erlanger concessie is verleend, is voor 6maal het vereischte bedrag ingeschreven. De aartsbisschop van Toulouse heeft bij circulaire van 26 Sept. de medewerking der aartsbisschoppen en bisschoppen van het zuiden des lands ingeroepen voor de stichting eener vrije rocmsche universiteit in genoemde stad. De République Franqaise behelst een manitest, van den heer Gambettaop nieuw verzekerendedat de aanstaande ver kiezingen eene groote meerderheid aan de republikeinsche partij zullen verschaffen. Hij bestrijdt voorts het, scrutin d'arrondissement en geeft een overzicht van de taak der aan staande Nationale Vergaderingen, die eene vrijzinnige politiek zullen moeten volgen, de financiën hervormen, de militaire dienst organiseeren op den grondslag van algemcene dienst plichtigheid en de nationale opvoeding aan den Staat opdra gen, De heer Gambetta uit de hoop, dat daardoor de ver zoening der partijen zal tot stand komen en dat alsdan eene amnestie voor de Commune zal worden afgekondigd. Het schrijven van den heer Gambetta is een antwoord op eene uitnóodiging van „de democratie der Rhöne" om een banket bij te wonen door gezegde democratie te Lyon haren 4 Vertegenwoordigers aangeboden, voor welke uitnoodiging hij beleefdelijk bedankt. Dezer dagen heeft de Afgevaardigde Jules Ferry een geheel burgerlijk huwelijk gesloten, waarbij de heer Bordoux, secre taris-generaal aan het departement van justitie, als getuige optradhetgeen niet weinig de ergernis heeft opgewekt van de Univers en zelfs van den Monitcur Universel. Het dagblad Roussillon behelst een brief uit Perpignan van zekere Carmen de Pedralsdie daarin verhaalt hoe haar vader, Hyacint he de Pedralshoofd van het distriet Prixcerda. den 17 over de greHS gevlucht, op een afstand van 1500 ellen zich veilig aelitende en zich gereed makende om zijn ontbijt te gebruiken onverhoeds door 7 alfonsistische rui ters overvallen en in een oogenblik met karabijnschoten al- gemaakt, werd. De zittingen van den H. Raad van O. Onderwijs zijn den 26 geopend met eene rede van den minister Wallon, waarin deze o. a. de indiening mededeelde van een drietal voor stellen betreffende de uitvoering der nieuwe wet op de vrijheid van liet hooger onderwijsde inschrijvingen voor de geïsoleerde cursussen de voorwaarden waarop eeu stu dent van de eene faculteit tot eene andere kan overgaan. Voorts deed hij uitkomen hoe het staat,s-onderwijs na de aanneming der genoemde wet maatregelen vereischte om zijne plaats behoorlijk te blijven bekleeden, en herinnerde hij dat het gemeentebestuur van Lyon de vestiging^eener rechts geleerde faculteit aldaar, overeenkomstig den vóór meer dan 2 jaren reeds uitgesproken wensch van den H. Raad zeiven, thans had mogelijk gemaakt. De bekrachtiging van het daartoe gereed liggend besluit, zeide de minister, was alleen uitgesteld geworden, opdat, de Raad v. O., met het oog op de tegenwoordige omstandigheden, er vooraf zijn zegel aan zou kunnen schenken. Verder kondigde de heer Wallon eene proefneming aan met het stelselin Duitschland als dat der „private docenten" bekend. Den 30 zou te Dijon een standbeeld van de republiek worden onthuld, door den gemeenteraad besteld om den heldhaftigen wederstand, gedureude den laat,st,en oorlog aan den genl. v. Werder geboden, te vereeuwigen. Toen de prefect Souoestre liet eenige dagen vroeger kwam bezichti gen ontdekte hij, de zeilen wegschuivende, dat het beeld niet naar het, door het gouvernement goedgekeurde model was vervaardigd, maar de republiek voorstelde met phrygi- sclie muts, fladderende haren en ontredderde kleed ij. Op zijn rapport gaf de minister van binn. zaken last, de ont hulling af te stellen en het beeld van zijn voetstuk neder te halen. Het schijnt, dat daartoe geen werklieden te vindeu waren, althans liet geschiedde door soldaten, iu tegenwoor digheid van 3 generaalsdoor afdeelingen gendarmerie en ruiterij vergezeld. Vooraf had het gemeentebestuur eene proclamatie doen aanplakken, waarin het verklaarde als „eerbiedig dienaar der wet" den „pijnlijken plicht der ge hoorzaamheid" aanvaard te hebben, en de bevolking ver maande om zich rustig t,e houden. Het, Journal Officie! maakt het besluit openbaar, waarbij te Lyon eene rechtsgeleerde faculteit wordt, ingesteldmet 10 leerstoelen, onder aanvaarding der aanbiedingen, door den gemeenteraad voor het verschaffen der noodige localenhet onderhoud der meubelen, jaarlijksche stortingen enz. gedaan. Het programma voor de aldaar te openen r. c. faculteit der rechtsgeleerdheid bevat niet de bepalipgen op de tucht, welke in het, reglement voor de universiteit te Angers den liberalen zooveel aanstoot gegeven hebben. Ook worden niet, als te Angers protestanten en Israëlieten uitgesloten mits zij. door eenvoudige onderfeekening van hunne inschrijving als student, verklaren „het onderwijs der Kerk" te „eerbie digen." Bij circulaire van 14 Oct. heeft, de minister van eeredienst aan de protestantsche eousistoriën kennis gegevendat hij is teruggekomen van zijndoor beide partijen in de Herv. Kerk afgekeurd, voornemen om den President der republiek voor te stellen de door consistoriën en presbyteriale raden in strijd mei de synode gedane benoemingen van predikan ten voorloopig goed te keuren zonder echter in iets op de toekomst vooruit te loopen. Ten einde echter in den nood der liberale gemeenten zooveel mogelijk te voorzien, zullen den voorzitter der betrokken consistoriën enz. de vereischte sommen worden verstrektom de godsdienstoefening in de vacante kerspelen te doen houden. Het gepantserd admiraalschip Magenta, dat in 1861 van stapel gelaten is en eerstdaags buiten dienst ges'eld zou worden is den 39 te Toulondoor onb 'kende oorzaak in brand geraakt en in de lucht gevlogen. In eene den 31 gehouden bijeenkomst van leden der ui terste linkerzijde heeft men zich overeenkomstig het advies van den heer Gambetta, vereenigd met het denkbeeld van N 0,75, voor elke regel meer 15 ïzending tot Zaterdag namiddag irstvolgend nommer ingestaan; let in Juli en Aug. te Rotterdam gehouden eft, bij eene uitgaaf van f 26.790, een batig 4510 afgeworpen, zoodat op ieder aandeel tevens tot toegangbewijs gedurende de feest iend ongeveer f 3 als dividend kan worden n 39 van de 75 in leven zijnde leden der voor- 'e flankeurs-compagnie groninger en franeker roningen feestelijk gedachtenis van den tijd en geledenten getale van 135 uittrokken des vaderlands. GEN. Den 11aan het ministerie van binn. m en stellen van den metalen bovenbouw der ver de Waalbeneden Nijmegenminste m Actiën Gesellscliaft te Dortmundvoor Heeg (Friesland), het bouwen eener r. c. kerk tan A. P. Molenaar, te Sneek, voor/35.494. Vekelijkschs Berichten in het Bijblad. 1. W. Grottendieck predikant hij de evang.- ente alhier, is beroepen bij die te Amersfoort, is voor de prov. commissie te Haarlem het erwijzeres in nuttige handwerken verworven Krom. de Jong te Schoonhoven heeft bedankt voor iredikaut bij de christ.-geref. gemeente alhier, eerlang bij den boekhandelaar Kluitman, uit hoek van Alkmaar, zal een advertentieblad den waarop wij de aandacht vestigen van lankotidigingen geruimen tijd onder de oogen wenschen te doen blijven. R G E R L IJ K E S T A N li. JWD. ebooni en Petroxella Mara van den Wijngaard, seplius Stam. - Barend Jacobsonte Alk- Bebekka Serluite Amsterdam. Willem hoppe, laatst, wedr. van Elisabeth en Martha van der Hoorn. - Bernardus Hollmann en Aleida Maria Theodora Heijer- Cornelis Johannes Ooijkaas en Elisabeth van - Johannes Hofstee en Maria Elisabeth van - Fredrik Koot en Rendrika V'alentijn. hannes Bijl en Grietje Benjamin. Johannes Oloeck en Trijntje Bouman. 'i'ranciscus. Z. van Lourentius Jacobi s Luijcx Cath&rina Willenborg. L. van Coruelis Mooij en Geurtje Schut. Bernardus, Z. van Clemens August Tenberg na Christina Heijne. D. van Bastiaan Carel van Veen en Jannetje Alida Wilhelmina, li. van Arend van Bre- Johanna van 't Iloff. Gerritje, D van Meijer en Sjoukje van den Berg. Wil- an Christiaan Gerardus van Groos en Alida □oster. van Johannes Lambertus Hendricus Jo- istenberg en Pietje Visser. Martha Alida, rnoldus Groot en Maria Joseplia Reuter. Z. van Cornelis Besteman en Clasnr st. ohannesZ. van Adriaan Luiks en Catharina ia Bruin, 2 j. en bijna 9 m. indreas Thomsen70 jWillem Fredrik endnk Post en Johanna van der Meij, 7 j. 0 m. e Fries, 22 j. en 11 m. Margaretha D. van Hendrik Lijnbach en Hasina Hoogland, 4j.en8 m. Martinus van Jan van de Beid en Agms van der ïjna lj. 1 Anna Engelina Oortmeijereelilg. van icker, 35 j. Johannes Hendrikus van den j. Maria Catharina, D. van August Maria Catharina Leuehten lij. VAN VASTE GOEDEREN. 10 Nov. i Notaris J. VAN DER TANG. voning met Wagenhuis en Erf, en 16.45.90 Schermeer, onder Alkmaar. Gemijnd door Jb. Water f 56628, 11 Nov. Notaris W. F. G. L. GOUWE, ter wezelD, Nos. 180- -184. Str. C. P. Rijkenberg f 510. Verhoogd door J. Dam, met n Noiaris H. J. DE LANGE, irdensteeghoek Nieuwcsloot, B 50,- 414. Str. F. S. G. Henningf 2705, u' één dak, Koningsweg, B 359 H. Kesleru 1065.- 51. Str. H. Henning 295. '2. Str. J. Lindu 530. iotB 363. Sir. W. de Visser 435, 4. Str. A. v. d. Voort. 410, ■lieuweslootsectie A 1324 en A. H. de Langen 203

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 5