I! I Coster van Le< lëTën-hoe i Uit de hand te 1 Baa^-Knec Eene gemeubeleerde Bi a 4 a 12 Cents per VERMIS' ViatMON NAAIMACHI li 11 een nieuw gebouwd Woonhui voor 2 koeienen een stuk Kom land, groot 1 bunder, 74 roe staande en gelegen te fleilo. Te t hulppostkantoor te Heilo. Zitdag tot ontvan bollengelden, op Maand 1875, en wel: te Aken middags van 10 tot 12 uren, in Jon». Forrer, en te Limmendes 1 tot 3 uren, in de herberg van C De Directeuren TIE BI IEMAND, van de R. C. Godsdi nende rijden en met paarden ooig: de bouwerij bekendwenschte tegei betrekking als Baas-B4iiecht. onder letter J, bij de Uitgevers de IEMAND, eene nel vende, zoekt SCII BI< Inforinatiën omtrent komen bij Ds. D. RIJ te AL 54*1 AAI belasten zich met het keopen en van EfTectcn en Wissels, n a deposito, plaatsen en bezorge hypotheeken sluiten assi roerende en onroerende goederen. TE HUUR, met kost en bc hetzij voor een Heer alleen of vc met huiselijk verkeer. Adres met onder lett. K, aan de Uitgevers de is9 - I* en renten, zijn ten kantore van den i\'o SCHUT, te Alkmaar, groote en kl onder le hypothecair verband, op waarden beschikbaar. Verkrijgbaar bij de Boekhand COSTER ZOON, te Alkmaar. De ondergeteekende geachte clientèle bekend lit 1MB is van het naar de Laathet 5ie huis van de E zich tevens bij voortduring aanbeve ken van Baltics- en I4indci SiuntelN enz. L. W. V, De ondergeteekende A. VOA te Mchoorldani, brengt ter k< hebbendendat hij onder zijne bt Actcil van den te Schoorldant s hebbenden Notaris inn viiiH Lanoe, van het jaar IN45 tot 186». A. Y Notaris te M< Zondag, 31 October, 1 Waars, c zwarte hakken. Inlichtingen wordt P. SEVENHUYSEN, te Schoorlda Mejufl'rouw de wed. J. J. DE ROO vrouw, van de Laat, wijk A, No Hoogstraat, wijk B, No. 126, naast t in alle soorten steeds verkrij CL A.. "W" O H IK Mient No. 27, te Alkr if jil&ntfiar, by SQHUÏ £QQN Groot-Brittan je en Ierland. TurkUc. Oostenryk-IlongariJe. Kneden en A'oorwegen. Biislanil. Italië. Knitsci'laiui. Spanje. Egypte. Ycreenigde Mtnlen. Snelpersdruk van üerni». Coster en Zoon. I 31 l Tegen aandoeningen de longen stoormsse irestel en maaglydei Preparaten ran Dr. Apotheek de Adelaa als het uitmuntendste komenste genees iniddel hetwelk naar de oorsproi van dien arts onverv wordt. De verschillen Cocaspiritus en Coca No. 1 by keel en long r—No. II by maaglyde zenuwziekten eu verzwakkingen, No.IV by) de Cocaspiritus en likeur tot ondersteuning-mi doos fl. 2 en per flacon fl, 2 en zyn in alle gcede apoth den minister Baf et om in de eerste plaats de kieswet te behandelen. De linkerzijde heeft een dergelijk besluit ge nomen. Het gebouw der Magasins Réunis aan de Place du Cha teau d'Eau te Parijs wordt door den americaanscben paar denspel-directeur Myers verbouwd tot een hippodrome, dat 6000 toeschouwers zal kunnen bevatten. Den 29 is te Parijs eene private bijeenkomst gehouden waaraan door ongeveer 2000 „burgers"'werd deelgenomen, onder wie eenige republikeinsehe Afgevaardigden en gemeen teraadsleden. De heer Ploquet bield eene rede om te be- toogendat, in geval van herziening der constitutie, de republikeinen moesten aandringen op afschaffing van den Senaatof althans op zijne samenstelling bij algemeen stem recht beperking van bet. gezag van den President der re publiek intrekking der wetwaarbij Parijs „onthoofd" is kosteloos neutraal onderwijs van alle graden enz. Te Bordeaux is den 31 in het Circus eene vergadering van republikeinen gehouden, welke door 4000 personen werd bijgewoond. De 6 republikeinsehe Afgevaardigden van het departement hebben er hunne houding in het Parlement toe gelicht waartegen ofschoon de aanwezige „onverzoenlijken" tot spreken werden genoodigdgeenerlei protest werd in gebracht. De hertog v. Coimbra is uit Brussel te Parijs aangekomen. Eene groote deputatiewaartoe mannen van allerlei rich ting behoorden heeft bij den algemeenen secretaris van den gouverneur van Ierland een adres ingediendwaarin het beginsel van liet in het vorige jaar door het Parlement ver worpen wetsontwerp op het sluiten der herbergen in Ierland op zondag, verdedigd en hij verzocht werd, bij de regeering op het in werking brengen van dat beginsel voor Ierland aan te dringen. De overheid van West-Sussex heeft zich tot den Privy- Council gewend met liet verzoekdat de regeering maatre gelen nemen zal tegen het zich steeds uitbreidend mond- en klauwzeer. De Times dringt daar mede op aan. Het blad begroot de schade, in 1872 door die ziekte onder het vee veroorzaaktop 600.000en de sedert 1839 toen de ziekte zich het eerst in Engeland vertoondeaangerichte schade op 13 miljoen p. st. De regeering heeft den commandant van het engelsclie eskader m de chineesclie wateren gelastmaatregelen te nemen tegen de engelsclie stoomboot Gordon Castledie kanonnen en krijgsbenoodigdheden voor China heeft ont scheept. Men zegt, dat verscheidene andere stoombooten met oorlogsbehoeften voor China onderweg zijn. In eene depeche van den heer Wade, den gezant in China, d.d. 18 October, wordt gemeld, dat de waarborgen, welke hij voor zijn vertrek uit Peking van de chineesclie regeering verkregen had ook inhouden de afzending van een gezant schap naar Engeland om verontschuldigingen aan te bieden wegens liet gebeurde in Yunnan, alsmede een vrijgeleide tot en over de grens om een onderzoek in Yunnan in te stellen. Bij een besiuit van 28 Sept. was aan bet departement van buit. zaken opgedragenmet de andere departementen van algemeen bestuur in overleg te treden omtrent de kwestie der persoonlijke aanraking van den Keizer met de vertegen woordigers van het buitenland te Peking. Aan den inspec teur der douanen was last gegeven, een volledig rapport op te maken omtrent de rechten die van den btiitenlandscUen han del geheven worden. De chineesclie regeering heeft beloofd, dat zij na den afloop van het onderzoek een bekwaam chi- nsesch ambtenaar zal benoementen einde niet den engei- sclien ambtenaar den grenshandel tusschen Birniah en China te regelen. Met de particuliere expeditie, welke in Januari, onder de leiding van den gewezen officier der marine Armittnaar Nieuw-Guinea zal vertrekken gaan 20» man als kolonisten mede, gekozen uit ongeveer 1000 die zich aangemeld hadden. Er zijn belangrijke giften en bijdragen voor de expeditie ingekomeneen enkel persoon heeft, den ondernemers een schip van 1200 tonmet de daarbij behoorende uitrusting, een ander eene stoomboot ten geschenke gegeven. De nieuwe lord-mayor van Londen heeft voor het op 9 Nov. ter gelegenheid zijner inhuldiging te geven diner geene uitnoodiging gezonden aan de gezanten van Honduras, Costa-Rica eu Paraguayen zulks wegens de rolo.a. door dien van Honduras, bij het sluiten van insoliede leeningen gespeeld. De gezant van Costa-Rica beklaagt zieh hierover in de Timesverzekerende niet liet minste deel in de be ruchte Costa-Rica-leening gehad te hebben. De lord-nmyor antwoordt hieropdat hij den gezant persoonlijk gaarne onschuldig houdtnaar dat de kwestie nationaal en niet personeel is. De hertogin v. Edinburgh is den 29 voorspoedig bevallen van eene dochter. De Koning en de Koningin van Denemarken zijn den 2 met hunne dochter, prinses Tliyra, van Calais te Dover aan gekomen en door de prinses o. Wales, de hertogen n. Edin burgh en Cambridge, den deenschen gezant, de autoriteiten en eene eerewacht ontvangen. Zij hebben onmiddelijk de reis voortgezet naar Londen. In eene vergadering der kamer van landbouw te Leicester is met alg. st,. eene motie aangenomenwaarbij liet ter be strijding van het. mond- en klauwzeer wensclielijk verklaard werd, dat van 20 Dec. '73 tot i Maart '76 geen vee naar eene markt zal mogen worden gezonden dan met verlof van de overheid en onder haar toezicht. Een lijkbezorger te Southampton, in wiens wouing 15 kinderlijkjes waarvoor hij het begrafenisgeld ontvangen had, verborgen zijn gevonden wordt van regeeringswege gerech telijk vervolgd. Kolonicn. De prins v, W ales is den i Nov., aan boord van de Serapiste Aden aangekomen, aldaar aan wal gestapt, en door de burgerlijke en militaire overheden ontvangen. Een deputatie van iniandsche kooplieden bood hem een adres aan. De stad was schitterend versierd. Bij de ambassadeurs te Konstantinopel is een bericht inge komen, gedeeltelijk door officiëele berichten der turksclie re geering bevestigdinhoudendedat de troepen in Bosnië verscheidene dorpen met christelijke bevolking geplunderd en de inwoners vermoord hadden alsmede dat verscheidene op standelingen die in de Herzogewina naar hunne woonplaat sen teruggekeerd waren om zicli te onderwerpen op hevel der plaatselijke overheden waren opgehangen. De reeeering heeft omtrent een en ander onmiddelijk inlichtingen aan den gouverneur van Bosnië gevraagd en bevolendat de schul digen indien die berichten waar zijnstreng gestraft zullen worden. Uit Mostar wordt d.d. 30 Oct. aan de Times gemelddat de consuls eenparig van gevoelen zijn, dat, Turkije, in de tegenwoordige omstandigheden niet in staat is om het land te bevredigen en dat eene tusschenkomst onvermijdelijk is. Bij besluit van 30 Oet. is bepaalddat uitgegeven zullen worden 5 p.e. schuldbrieven, tot een bedrag van 35 mil joen, aflosbaar door middel van jaarlijksche amortisatie van 1 p.c., van 31 Januari 1887 af, en bestemd voor de betaling de helft der vervallende coupons. Sbrvie. Het officiëele regeeringsorgaan deelt een aantal adressen mededievan groote geestdrift en gehechtheid aan Vorst Milan getuigende, bij gelegenheid van 's Vorsten huwelijk uit alle deelen des lands hem toegezonden zijn. n u ^j:ui)sc'1''na heelt den 29 bepaald, dat ambtenaren, die bij de brandweer zijn ingeschrevenook bij liet, staande leger moeten worden ingedeeld. Op verlangen der Afgevaar digden heeft de Vorst de vergadering eene maand verdaagd. 9 ossische Zeitung zegtdat de Skupschtina verdaagd isdewijl zij geene machtiging aan de regeering wilde geven tot het aangaan eener leening van 120 miljoen piasters, dan onder voorwaardedat 7 barer leden op de beraadslagingen over die leening en op het gebruik der opgenomen gelden toezicht zouden houden. De regeering behoeft genoemd be drag niet slechts voor het onderhoud der troepen aan de grenzen (150.000 piasters, circa 18000, daags), maar ook tot, aanschaffing van al liet, noodzakelijke voor het leger, over welks uitrusting genl. Sumarahoff, de vertegenwoordiger van den Czaar bij het huwelijk van Vorst Milanzich zeer on gunstig had uitgelaten. De vertegenwoordiger der oostenrijksche regeering te Bel grado .prins Wrede, heeft zijnen post met verlof voor eeni gen tijd verlaten, waaruit meu opmaakt, dat de vrees voor verdere verwikkelingen zoo goed als geheel geweken is. Oostenrijk. In Dalmatie is de veepest uitgebroken, ver moedelijk overgebracht door vee van vluchtelingen uit de Herzegowina. De minister van koophandel heeft bij liet Huis van Afge vaardigden eene spoorwegwet ingediend, die eene uitgaaf van 76% miljoen vereischeu zal.' waarvan ruim 23% mil joen op de begrooting voor J876 uitgetrokken zijn. Zij om vat eene lijn langs den Donau, de verbindingslijn t,e Weenen, de Arlberger en Predil-spoorweg, de voltooiing der galieische lijneneen spoorweg van de noordwestelijke hons-aarsche lijnen door Boheme en Moravie naar de westelijke grenzen des Rijks, en eene verbindingslijn der zuidwestelijke hongaarsche spoorwegen met, die van Dalmatievoorts de voltooiing der thans in aanbouw zijnde spoorwegen. De voorgestelde hoofd lijnen zijn 256, de locale 284, de thans in aanbouw zijnde staatsspoorwegen 396 k.m. lang. Dr. Strousberg is. failliet verklaard wat, zijne fahviek van spoorwegrijtuigen te Bubna bij Praag en zijne hoogovens en ijzersmelterijen op het landgoed Zbirow betreft. Hel bericht daarvan veroorzaakte onder zijne arbeiders veel gistimpdie eerst bedaarde bij de bekendmakingdat de werkzaamheden voorloopig niet zouden gestaakt worden. De regeering had reeds maatregelen genomen om ongeregeldheden te voorko men, en heeft geld voorgeschoten om de arbeiders voorshands te kunnen betalendaar er niets in kas was. Op den Eranz-Joseph-spoorweg is den 3, 's avonds, de uit Praag vertrokken trein tusschen Göpfritz en Scliwarzenau gederailleerd, blijkbaar ten gevolde eener misdadisre hande ling. Een der rails van de buitenzijde was namelijk op kunst matige wijze opgebrokenterwijl spijkers en schroeven on verlet daarnaast werden gevonden. Door deze spoorwegramp hebben 5 personen het, leven verloren en zijn 9 gewond. Hongarije. Het, nieuwe kabinet-YVrji/ is den 4 voor liet eerst in het Huis der Afgevaardigden opgetreden. De pre sident-minister hield eene redevoeringwaarin hi) deed uit komen dat de politiek der regeering geene verandering had ondergaan. Voorts toonde hij het wenschelijke aan der hand having van het gemeenschappelijk toigebiednoemde de baukkwestie een uitsluitend economisch, dus geenszins poli tiek vraagstuk en gaf de verzekeringdat. de regeering elk conflict zou trachten te vermijden. De democratische partij past thans een eenvoudig middel toe om haren aanhangers reeds bij de verkiezingen voor het Storthing ten volgenden jare het stemrecht te verschaffen. Zij vormt overal vereenigingen van lieden die geen grond bezitten en door kieine contribution zooveel bijeenbrengen, dat ieder een stukje kan bekomen en alzoo stemgerechtigd wordt. De constitutie eischt daartoe van de landbewoners „landbezit" zonder meer, van stedelingen het bezit, van minstens 300 species waarde. In de gemeente St.od heeft de „stemrechtvereeniging" voor 3600 schillings 90) 50 ellen veengrond aangekocht en daarmede 50 barer leden tot kiezers gemaakt. Beide wetten zijn met eene groote meerderheid de eerste met 35.000 tegen 17.000, de tweede met 30.000 tegen 22.000 stemmen aangenomen. Genl. Garibaldi is den 26 te Rome teruggekomen en aan de station door den burgemeester ontvangendie hem ver volgens in zijn rijtuig naar zijne woning begeleidde. Bij schrijven van den 27 heeft de burgemeester hem toe gezonden 3 exemplarenin goud, zilver en brons, van den gedenkpenning, volgens besluit van den gemeenteraad van 12 Pebr. geslagen, ter herinnering aan hetgeen hij in 1849 voor de stad verricht heeft. Den 31 heeft de minister Minghetti aan een banket te Co- iogna (Venetië) eene redevoering uitgesproken waarin hij zeide, een deficit van 16 miljoen op de staatsbegrooting voor 1876 te verwachten, op welke begrooting 27 miljoen voor nieuwe spoorwegen zouden worden uitgetrokken. Hij hoopte, dat het evenwicht, ten gevolge van vermeerdering van inkom sten later zon worden hersteld. De stand der geldmiddelen zon echter ook in dat geval rnoeielijk blijventen gevolge van de vlottende schuld en van den gedwongen koers. In antwoord op de tot de regeering gerichte beschuldiging van protectionisme heeft de minister gezegddat hij bij het slui ten der nieuwe handelsverdragen de rechten op de scheepvaart zal wijzigen. Hij hoopte ook de inkomende rechten te kun nen afschaffen en zeide eene regeling van den uitvoer van wijnen toe. Zijne redevoering is toegejuicht geworden. De Opinione betuigt er haar misnoegen over, dat op de postkantoren worden in beslag genomen de buiténiandsche dagbladendie verslagen behelzen over liet rechtsgeding ter zake van het vermoorden van den dagbladschrijver Soraogno te Rome. Deze was fel gebeten op de godsdienst en de priestersen werd omgebracht door mannen zijner eigen partijdie daardoor eene dienst aan Garibaldi meenden te bewijzen. De hoofdbeschuldigde Luciani heeft korten tijd in het Parlement zitting gehad. Dezer dagen is voor de eerste maal een israëlict tot offi cier bij liet leger benoemd. De Handels- en beieeniagsbank te Moskou beeft hare betalingen gestaakt. Er zijn maatregelen tot, bescherming der grenzen in Azie genomenwegens het uitbreken van een nieuwen opstand in het Khanaat Khokand. Het regeeringsblad behelst een veel opzien barend artikel over de gebeurtenissen in Turkije. Daarin wordt gewaagd van Ruslands sympathie voor de slavische christenenvan zijnen ijver ter bescherming van de ongelukkige herzogewi- ners„die door overmatige belastingen en onderdrukking tot het uiterste gedwongen zijn," van zijne in overeenstemming met Duit.scliland en Oostenrijk-Hongarije tot Turkije gerichte, door Frankrijk Italië en Engeland ondersteunde, vermanin gen om met de opstandelingen een vergelijk te treffenen van de groote beloften daarop verkregenmaar tevens ge zegddat aangezien dergelijke, vroeger den Sulfan door de mogendheden afgedwongen toezeggingen nimmer nagekomen zijn het vertrouwen op zulke beloften geheel verloren is segaanen liet alzoo thans de plicht der mogendheden is het liunne te doenom dat vertrouwenzonder hetwelk Turkije eene ernstig voorgenomen hervorming niet kan in voeren, te doen herleven. De bekende „spoorweg-koning" Strousberg is den 25 van Moskou te Petersburg komendeaan de spoorwegstation in hechtenis genomen en den volgenden dag naar Moskou terug gebracht. Men zegt, dat hij door de rnssisclie regeering in zijne boheemsche fabrieken bestelde en vooruit betaalde spoor wegrijtuigen aan andere bestelders afgeleverd heeft; volgens andere berichten is zijne arrestatie een gevolg van liet fail lissement der Bank van Handel en Beleeningen te Moskou, welke hemtegen bedriegelijke waarborgeneen credietvan 6 millioen roebels zou hebben verstrekt. Den 31 hebben allerwegen verkiezingen voor den Natio- nalen Raad (de 2" Kamer der Bondsvergadering) plaats ge had. De liberale meerderliaid schijnt even groot gebleven te zijnal hebben ook de ultraniontanen in Tessino en St. Gallen eenige stemmen gewonnen. In den Berner Jura zijn, trots alle inspanning hunner tegenstanders, de liberale candida- ten met, 10800 tegen 8200 st. verkozen. In Lucern koos de stad liberaalhet, kanton ultramontaanscli. In het kan ton Zurich hebben de liberalen met ongeveer 2500 st. de democratische partij overwonnen. In het kanton Bern heeft te gelijker tijd de volksstem ming plaats gehad over „de wet, tot verzekering van den confessioneeien vrede", waarvan de terugkeer der uit den Jura verbannen catliolieke geestelijken afhankelijk was, en j over de wet tot verhooging der onderwijzerstractemeuten. i De minister van binn. zaken heeft den heer Pascal Casas en ettelijke andere oud-Afgevaardigden en ambtenarentot de republikeinsehe partij behoorendevergunning geweigerd om hunne geestverwanten met het oog op de verkiezingen voor de Cortes tot bijeenkomsten op te roepen. De minister verklaarde die vergunning niet te kunnen verleenen aan eene partijwelke de bestaande staatsinstellingen niet ver kiest te aanvaarden. De bekende Marfori, die te Madrid was gekomen om den terugkeer van Koningin Isabella voor te bereiden en om treen opzien te barenin een hotel van minder rang zijnen intrek had genomen, is daar niettemin ontdekt en door de regeering gelast zich onmiddelijk naar Cadix te begeven en aldaar nadere bevelen af te wachten. In den avond van den 23 is hij derwaarts vertrokken. "Verseheidene berichten hebben gewaagd van eene over winning door genl. Reina bij Lumbier, in Navarreop de carlisten behaald. De correspondent, der Indépendance ver zekerde echter, dat dit niet geschied was dan t.en koste van zware verliezenen de TJrivers maakt 2 door de carlisten onderschepte brieven openbaar, namens den generaal door zijnen kolonel Samamiego aan der. opperbevelhebber Quesada geschreven, welke gewagen van zeer dringend gebrek aan ammunitie en levensmiddelen. Naar men verzekert, bedraagt het aantal der in Catalonie aanwezige carlisten niet meer dan J500. Genl. Lorna heeft Ordunain Alavabezetde carlisten naar Ourango terug drijvende. Don Carlos heeft Tolosa in allerijl verlaten en zieh naar Biseaye begeven. Den 31 is te Madrid in de vroegere vergaderzaal van den Senaatop nieuw eene bijeenkomst van invloedrijke mannen gehoudenwelke door 27 hunner werd bijgewoond. Na eene korte aanspraak van den oud-minister Canóvas del Castillo is eene commissie benoemd van 8 personen onder wie de heer Canovas zelf, belast met bet, zoeken naar eene formulewelke zou kunnen dienen om eene verzoening te bewerken tnsseiien hendie voor de nieuwe constitutie de staatsregeling van 1845 ten grondslag willen nemen, en de genen die hiertoe de constitutie van 1869 verkiezen. Genl. Cabrera die zich van Biaritz naar Engeland beo-e ven beeftheeft aan Koning Alfonso geschrevendat hij afzag van het inkomenaan zijne waardigheid van kapitein- generaal der spaansche krijgsmacht verbonden. I' Unieers zet, dat de alfonsistisehe regeering zijne benoemingwelke hem op het vermelde inkomen recht zou gevennooit in haar officieel orgaan heeft durven opnemen. In Badajoz zijn steenkolenmijnen van de beste kwaliteit ontdekt. Het gebrek aan gereed geld neemt te Madrid toe. De egyptische troepen zijn Abyssinië binnengerukt. De troepen van Koning Johannes trokken terug zonder eenden tegenstand te bieden, i Het in werking treden der gemengde rechtscoilegiën is uitgesteld tot, 1 Jan. 1876. opdat Frankrijk, de eenige eu- ropeesche mogendheid welke zich nog niet aan de hervor ming van liet rechtswezen heeft aangesloten uithoofde van den tegenstanddien zij bij vele hier te lande gevestigde franschen vindt,zich nog in tijds ten aanzien van zijne aansluiting zou kunnen verklaren. De prins v. Wales heeft zich den 26 te Suez aan boord van de Serapis begeven en zijne reis naar Britsch-Indie voortgezet. De gelieele handelswijk van de stad Virginia, in Nevada, is door een brand verwoest. De schade wordt op 1 miljoen d. geschat. liet, grootste gedeelte daarvan was bij buiten- landsche maatschappijen verzekerd. Ongeveer 10000 personen zijn door deze ramp van nuisvesting beroofd. De President, heeft op zijne reis naar Desmoines, in Iowa, ook Salt Lake City bezocht. De gouverneur van Utah was hem tot Ogden te gemoet gereisd en liet mormonenlioofd Brigham Young bewees hem gelijke eer. De lieer Lane, candidaat der democraten, is tot, Afgevaar- digdt naar liet Congres, voor den Staat, Oregon, met eene meerderheid van J200 stemmen verkozen. In Maryland en in Mississippi hebben de democraten bij de verkiezingen de meerderheid behaaldmen verwacht,in laatstgenoemden Staat de verkiezing van den lieer Jefferson Davis tot, lid van den Senaat. In Virginia zijn de candidaten der conserva tieven verkozen. In Massachusetts. Kansas, Minnesota, Nieuw-Yersey en Pennsylvania,waar de heer Hartrauft als gouverneur herkozen werd, is de zege aan de republikeinen verbleven. Te Nienw-York heeft, de Tamany-ring de neder laag geleden hetwelk als een belangrijk verlies voor de democraten wordt, beschouwd. Volgens verslag van het, bureau van landbouw blijkt de geoigste tarwe aanmerkelijk in hoedanigheid achter te staan 14 pc. beneden de gemiddeld -goede kwaliteit. De maïs is' buitengemeen goed uitgevallen, 20 po. boven de gemiddelde hoedanigheid.

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 6