<«ro«( Strillanfc en Ierland. Turkfje. OuNteni'llk-Bloiijgarfje. Italië. Span ge. Egypte. Ecuador. ISinneniand. .Sfabs-fHeuws. iHiirkt- en Scursbcrtchlew. commissie aangenomen conclusie strekt om bet ontwerp aan te houden,'ten einde den minister gelegenheid te geven om, zoo hij dit oorbaar keurt, nieuwe onderhandelingen aan te knoopen„welke tot overeenstemming op deugdelijke grond slagen zouden kunnen leiden." Den 29 is de derde zinsnede van art. 19 der kieswet, na verwerping niet, 992 tegen 224 st. van een amendement van den heer Testelinstrekkende orn arrondissementen met meer dan 75000 zielen een Afgevaardigde meer te doen kiezen voor elke 75000 of gedeelte daarvan onveranderd aangeno men, en vervolgens de vierde volgens eene nieuwe, door den verslaggever Ricard, in overeenstemming met den minister Dufaurevoorgestelde lezing, aldus luidende: „ln dit geval [wanneer de bevolking van een arrondissement namelijk meer dan 100,000 zielen bedraagt en het arrondissement dus op meer dan één Vertegenwoordiger aanspraak heeft] worden de arrondissementen in districten verdeeld waarvan de tabel bij de wet zal worden opgemaakt en slechts bij de wet zal kunnen worden gewijzigd." Het geheele artikel werd aan genomen met 987 tegen 187 st., terwijl 132 leden, waaron der ettelijke bonapartisten en legitimistenzich onthielden. Bij art. 19 stelde de heer Feray voor, terug te komen op de bij de tweede lezing bepaalde vermindering der Afge vaardigden van Algiers van 2 op 1 per departement. Zijn amendement werd eeliter na langdurige discussie met 366 tegen 317 st. verworpen. Bij de commissie voor openbare werken te Londen is van wege de bewoners van dat gedeelte der stad't welk van de jongste overstroomingen zooveel te lijden gehad heeft, aangedrongen op het aanleggen van eene kade, ook aan den zuidelijken oever van de Theemszoo noodig iets hooger dan de kadewaarvan de noordelijke oever voorzien is. De Onderkoning van Egypte heeft Engeland aangeboden zijne 176.602 aandeelen in bet Suez-kanaal [het ganscbe kapitaal der onderneming bedraagt 400000 aandeelen van 20] voor 4 miljoen p. st. over te nemen. De regeering heelt dit aanbod aangenomen, onder voorbehoud der goed keuring van het Parlement. De Onderkoning betaalt van de koopsom 5 p.c. 's jaarstotdat Engeland als houder der verkochte aandeelen, waarvan de Onderkoning de coupons van 1869 tot 1894 aan de Maatschappij beeft afgestaan ter vorming der 120.000 „delegation," welke recht geven op de aan zijne aandeelen verbonden dividenden, - recht zal heb ben op zijn deel in de dividenden der maatschappij. De regeering heeft den gouverneur der Straits Settlements gelastzich van een streven naar annexatie te onthouden en alleen de moordenaars van den heer Birch te straffen. De Koningin heeft aan de jongste kinderen van den heer Birch een pensioen verleend van 75 voor elk per jaar. Van regeeringswege is bekend gemaaktdat de heer Stephen Cavelid van het Lagerhuis en betaalmeester-generaal, zich naar Egypte zal begeven belast met eene bijzondere zending. Het doel daarvan is den Onderkoning van advies te dienen tot regeling der egyptische financiën. KoLONiëN. De prins v. Wales is den 24 te Bombay terug gekeerd en den volgenden dag aan- boord van de Serapis naar Ceylon vertrokken. Den 27 is hij op zijnen tocht der waarts te Goa aan wal gekomen en door de portugeesche autoriteiten met de verschuldigde eerbewijzen begroet. De Poht. Correspondent meldt,, dat 6000 montenegrijnen met 12 bergkanonnen in de vlakte van Graliovo samenge trokken zijnwaarschijnlijk bestemd om bij den aanstaanden beslissenden strijd tusschen de turken en de opstandelingen in de Herzegowina tusscbenbeide te treden. De weener Montags Revue verzekert, dat aan het laatstgeleverde gevecht meer dan 2000 montenegrijnen hebben deelgenomen. Toen de Porte den Vorst van Montenegro daarop opmerkzaam maakte, verklaarde deze niets van deelnemen zijner onder danen aan een gevecht te weten. Uit Ragusa wordt bericht, dat Montenegro, ten einde eene anders noodzakelijke tusschenkomst van Oostenrijk te voorkomen, aan Servie voorgesteld heeft, een of- en defensief verbond ten gunste van de Herzogewina te sluiten. De Kreuz-Zeitung verzekertdat de turksche regeering zich tot de kabinetten van Petersburg en Weenen beeft gewend met bet verzoek, om door hunnen invloed te Cettinje Vorst Aieolaas van stappen af te houdendie tot verdere verwik kelingen zouden kunnen leiden. Volgens de Polit. Correspondent heerscht onder de turksche troependie in geen 20 maanden soldij ontvangen hebben een zeer slechte geest. Op verscheidene plaatsen hebben muiterijen plaats gehadwelke in één geval eerst door de hulp van cavallerie en artillerie bedwongen werden. Oostenrijk. Graaf Potocki is tot stadhouder van Galieie benoemd. De regeering heeft den 26 in het Huis van Afgevaardig den in antwoord op de tot haar gerichte interpellatiën om trent hare handelspolitiek te kennen gegeven: dat de handels- traetaten met Engeland en Frankrijk vóór het einde des jaars worden opgezegden dat gepoogd wordt van de duitscbe regeering, nog vóór den termijn van opzegging, eene herzie ning te verkrijgen van het in 1868 gesloten handels- en tol- tractaat; dat de opzegging der handels- en zeevaart,tractaten met Belgie en Nederland onnoodig is, vermits daarin niets o'mtrent de tarieven is vastgesteld; dat de regeering het ont werp van een algemeen toltarief bij den Rijksraad denkt in te dienen nadatovereenkomstig de bepalingen van het ver gelijk, hieromtrent overeenstemming met de hongaarsche re geering verkregen isen nadat de grondslagen van een nieuw handelstractaat met Frankrijk en Duitschland zijn vastgesteld; dat het niet de bedoeling is om met Engeland en die Staten, welke Oostenrijk als „meestbegunstigde natie" aanmerken schikkingen te treffen voor het vaststellen van een toltarief; en eindelijkdat de apprêtage en andere dergelijke aan den internationalen handel toegestane faciliteiten voortaan niet ver leend zullen worden dan naarmate en voor zoover zij met de belangen der nationale industrie overeenkomen. Door het Huis werd besloten, het voorstel van den heer Eskopp nopens de echtscheiding niet naar eene commissie te verwijzen, zoo dat het geheel vervallen is. De overleden hertog van Modena heeft een 12jarigen zoon van den aartshertog Karei Lodewijk tot universeelen erfgenaam benoemd. Deze komt daardoor'in het bezit van 80 miljoen florijnen, onder voorwaarde, dat hij den titel Este bij zijnen naam zal voegenzoodat de naam en de titel van den over leden hertog blijven voortleven. Don Carlos en zijn broeder Alfonso ontvangen ieder een miljoen florijnen als legaat, de aartshertogin Maria Theresia van Beieren krijgt domeinen ter waarde van 8 miljoen en 250.000 florijnen in geld. Aan onderscheidene inrichtingen zijn legaten toegekend. Hongarije. In eene den 29 gehouden bijeenkomst van leden der liberale partij heeft de minister Tisza medegedeeld, dat de regeeiing den 23 het, handelsverdrag met Oostenrijk schriftelijk had opgezegd. Hij had echter goeden grond om te hopen dat men het met dc oostenrijkseiie regeering eens zou wordente meer omdat deze zieh bereid toonde het mogelyke te doen om de eenheid van tolgebied te handhaven. De president-minister heeft den 30in antwoord op eene interpellatie, in het Volkshuis medegedeeld, dat de regeering het opzeggen van het handelverdrng met Engeland heeft goed gekeurd. Voorts zeide de minister, dat voor het vernieuwen van het tol- en handelsverdrag met Oostenrijk-Hongarije voor namelijk streelde naar restitutie der verbruiksbelasting en naar eene met, Hongarije's belangen overeenkomende vaststelling van het toltarief. Daar men het niet eens was kunnen wor den was het verdrag opgezegdmaar de hongaarsche regee- ring wenschte overeenstemming te verkrijgen en zij zou alleen dan gedwongen worden de zelfstandigheid van het hongaar sche tolgebied te proelameeren, wanneer de onhandelbaarheid van Oostenrijk het tot stand komen van een met de belangen van Hongarije strookend tolverdrag belette. Het Huis heeft zijnen bijval aan dit antwoord geschonken. Den 21 is te Florence eene school voor sociale weten schappen met name rechtsgeleerdheid staathuishoudkunde geschiedenis en letterkundegeopendonder voorzitting van het Senaatslid markies Alfieri. De markies de Ferrarihertog di Galliera, die reeds vroe ger Genua met een prachtig gebouw begiftigd en aanzienlijke sommen besteed heeft voor arbeiderswoningen in verschillende wijken der stad, heeft thans 20 miljoen tr. beschikbaar gesteld voor de gewenschte verbetering van de haven. Den 27 heeft eene groote manifestatie ter zijner eere plaats gehad. Den 22 en 23 heeft de Kamer de voorloopige begrooting van oorlog tot een bedrag van 2094/5 en die voor openbaar onderwijs tot een bedrag van 23'/3 miljoen lira's goedgekeurd. Het wetsvoorstel der hoeren Corte en Mauriyi betreffende de kieswet is in overweging genomen. Den 27 deelde de voorzitter der Kamer het overlijden mede van den heer Matteo Raeli en bracht hijonder algemeene toejuichingen, hulde aan de deugden en verdiensten van dezen burger. De minister van justitie vereenigde zich namens de regeering met het gesprokeneen de heer Selladie met den overledene deel had uitgemaakt van het ministerie-Lama, schetste hem af als „eene der zuiverste typen van de natio nale revolutie." De Koning heeft eene bijdrage van 1000 fr. geschonken voor het gedenkteeken ter eere van Alberao Gentili. Den 28 heeft de burgemeester van Romeuit naam van den gemeenteraad,, den Koning een drievoudig exemplaar aangeboden van den gedenkpenningonlangs ter eere van genl. Garibaldi geslagen. Den 23 heeft don Carlos „onder den indruk van eene levendige blijdschap" over het hervatten van den strijd, welke met het beteugelen der revolutie en het vallen van Alfonso eindigen zal uit Durango eene proclamatie tot zijne vrijwilligers gerichthen aansporende om den nieuwen aan val van het noorderleger ten krachtigste af te slaan. Zij werd echter koel ontvangen. Genl. Quesada heeft zich achtervolgens van den berg Escoba en op 24 Nov. van het door den vijand benarde Pampeluna meester gemaaktna de earlisten uit hunne versterkingen verjaagd en 12 hunner bataljons 3 dagen met voordeel be vochten te hebben. In een door den Koning gepresideerden ministerraad is besloten, het tijdstip van het bijeenkomen der Cortes [op 1 Febr. bepaald] vóór 5 December bekend te maken. Voorts is tot. eene geheele wijziging van het ministerie besloten. De heer Canovas zal in de volgende week het voorzitterschap aanvaarden. De heer Torenomaire van Madridzal den heer Galiano als minister van buit. zaken vervangen. Een koninglijk besluit is uitgevaardigdwaarbij schade vergoeding verleend wordt aan de spoorweg-maatschappijen voor verliezendoor den oorlog veroorzaakt. Maarschalk Serranode heer Sagasta, een aantal gewezen republikeinsche generaals enz. hebben den 28 eene receptie ten hove bijgewoondter eere van des Konings geboorte feest, gehouden. De Keizers van Rusland en van Oostenrijk, de Koningen van Belgie en van Portugalde genls. Espar- tero en Cabrera en een groot aantal andere personen hebben Z. M. gelukwenschingen doen toekomen, en niet minder dan 1655 invloedrijke mannen zijn daartoe persoonlijk ten hove verschenen. De Gaceta behelst 2 besluitenwaarbij eene algemeene amnestie voor alle misdrijven tegen het gemeene recht en den lieer Canovas del Castillo de Orde van het Gulden Vlies ver leend wordt. Genl. Quesada is te Madrid aangekomen. Don Carlos heelt genl. Mogrovejo tot hoofd van zijn mili tair huis benoemdter vervanging van Tristanydiezoo liet heettot opperbevelhebber der [niet meer bestaande] carlistische krijgsmacht in Catalonie is benoemd. Te Motrico is krijgsvoorraad voor de earlisten ontscheept, bestaande in 2 engelsche Woolwieh-kanonnen2 miljoen kardoezen40000 kilo lood en 25000 kilo salpeter. De minister van buit. zaken heeft aan de buitenlandsche vertegenwoordigers te Caïro mededeeling gedaan van de inlijving van het Emiraat van Harrar, een zuidwaarts van Abyssinie gelegen, door ruim 1% miljoen mensehen bevolkt, buiten gemeen vruchtbaar gebied. Op de nadering der op 19 Sept. van Zeyla opgerukte troepen (1200 man onder Reoef-bassd), had de Emir zijn zoon naar de grenzen gezonden om zijne onderwerping aan te bieden. De bevolking had na de aan kondiging dat het planten van koffie vrij voor allen zou zijn, den opperbevelhebber, die den 11 Oct. de hoofdstad van 30000 zielen binnentrokals een bevrijder ontvangen. De Emir zal liet voorzitterschap voeren in den Raad, die inge steld zal worden om recht te spreken. De Senaat en de Kamer hebben te zamen beslotendat voor den vermoorden President dr. don Gabriel Garcia Moreno een waardig praalgraf en een marmeren of bronzen stand beeld zullen worden opgericht. Voorts is ten blijke van eeuwige dankbaarheid en innige vereering zijn naam ver heerlijkt door den titel van Doorluchtige» Hersteller des Vaderlands en Martelaar der Catliolieke Beschaving Prins Frederik is den 1 Dec. uit Duitsehland in den Haag teruggekeerd. De prinses v. Wied kwam er den 2 met hare kinderen en vergezeld van den Vorst van Reusz Hendrik V LI, duitsche gezant te Petersburg), die zieh dadelijk naar Am sterdam begaf, om zich onder geneeskundige behandeling te stellen. Staten-Generaal. De bij de 2» Kamer ingediende be grooting voor Curapao beloopt in uitgaaf 492,989 voor f 85,738 te dekken door eene bijdrage uit 's Rijks schatkist. De minister van oorlog heeft in zijn antwoord op het af- deelingsverslag over zijne begrooting medegedeeld, op welke sterkte het leger bij verhooging van bet, contingent zal kun nen gebracht worden, t.w. 58.700 soldaten, waarvoor de milicie zuiver levert 55600 man, zoodat eene aanvulling van 3100 vrijwilligers noodig is. De voorgestelde contingents- verhooging vau 2100 man zal jaarlijks 5% ton kosten. De 2' Kamer heeft aangenomen de volgende hoofdstukken der Si.aatsbegroot.ing voor 1876: Huis des Konings, Hooge Collegiën van Staat en Justitie met alg. st., Buitenl. Zaken met 53 tegen 3 st. Bij de behandeling van laatstgenoemd hoofdstuk werd voortgezet de interpellatie van den heer v. d. Putte over het geschil met Venezuela op voorstel van den heer Cremers in besloten zitting. Ter zake der over eenkomst met de Rijnspoorwegmaatschappij (loslating der aansLuiting te Rotterdam, is eene nieuwe commissie benoemd, bestaande uit de heeren de fries, MackayGodefroi, v. Was- senaer en v. d. Does. De 1' Kamer heeft den 2 Dec. alle hoofdstukken der in- disclie begrooting met alg. st. aangenomenen is daarna uiteengegaan. Benoemingen. Tot dijkgraaf van den Oosterzijpolder, te Heyloo, in plaats van jhr. mr. G. C. Fontein Ferschuiroverleden, is verkozen jhr. mr. P. v. Foreest. De 4 te Elst gekozen raadsleden tegen wier toela ting bezwaar was gemaaktzijn in eene onvoltallige raads vergadering geïnstalleerd, nadat reeds 2 malen de gemeenteraad daartoe te vergeefs bijeengeroepen was. Stoomvaart. De engelsche Star Ball Line heeftten gevolge van liet verlies van het stoomschip Thomas Sorby en de min gunstige vooruitzichten der retourvrachten althans voorloopig hare dienst tusschen Rotterdam en Java gestaakt. Scheepvaart. B. en W. van Amsterdam hebben een adres gericht aan den minister van binn. zakenwaarin wordt aangedrongen op het brengen van gelden op de Rijks-be groeting voor 1876 voor het verbeteren der gemeenschap tusschen de hoofdstad en de rivieren Rijn en Waal, bij voorkeur door het maken van een kanaal door de geldersehe vallei. Belastingen. Het ontwerp van den minister van finan ciën tot het belasten van tabak heeft groote sensatie verwekt onder de tabakshandelaars en fabrikanten. Te Amsterdam, Rotterdam en elders zijn druk bezochte vergaderingen ge houden om te protesteeren tegen de voorgenomen belasting waarvan men verlegging der groote tabaksmarkt en achter uitgang der onder het stelsel van vrijheid tot belangrijken Moei gestegen tabaks- en sigarenfabrieken vreest. Door een 50tal vleeschhouwers te Amsterdam is een adres aan de 2» Kamer gezoudenwaarbij zij de afschaffing van den accijns op het geslacht in strijd met het algemeen belang achten. Onderwijs. In 1873 is uitgegeven: voor het hooger on derwijs door het Rijk f 635.536, door de provincie Noord holland 10000 en door de gemeenten 319.199, totaal f 964.735, of na aftrek der schoolgelden 860.512; voor het middelbaar onderwijs door Rijk en gemeenten f 1.492.377 of na aftrek der schoolgelden 1.224.735; voor het lager onderwijs door Rijkprovinciën en gemeenten f 6.259.665 559.220 meer dan in 1872), of na aftrek der schoolgelden f 5.220.951. Beesten. Het „Collegium Musicum Ultrajectinum" te Utrecht vierde den 26 het 50jarig jubileum van zijnen con certmeester H. J. Duimen met een concert, waarhij hem wer den aangeboden een lauwerkrans met gouden bladereneen in fluweel en goud gebonden album met de portretten zijner vereerders en leerlingen, het diploma van eerelid van het collegie een jaargeld tot het dubbele bedrag van zijn ho norarium namens den minister van justitie (een zijner oud- leerlingen) een pakket, inhoudende liet ridderkruis van de Eikenkroonen ten slotte een souper van 50 couverts. Kermis. De gemeenteraad van Ilpendam heeft verworpen het Toorstel van B. en W. tot afschaffing der kermis aldaar en te Purraerland. Kapitein Koyton heeft dezer dagen te Amsterdam Utrecht en Leiden proefnemingen verricht met zijn merk waardig zwemeostuum. Aanbestedingen. Het bouwen van een post- en tele graafkantoor te Baarn is aangenomen door D. Limner, voor f 16000. e Den 2, te Haarlem, het driejarig onderhoud van het Gr. Noordh. Kanaal, minste insclir. voor perceel 1 B. v. d. Bos te Sehellingwoude, a 27,220, voor pere. 2, 3 en 7 R. Kroon te Buiksloota 52,400, voor perc. 4 K. Kriller te Schoorl, a 10,275, en voor perceel 5 en 6 Schuit te Alkmaar, a f 35,670, alles per jaar. Giften. Wijlen mevr. F. J. Fisler—Scholten te Yelp heeft 2000 aan de Maatschappij van Weldadigheid gelegateerd, Wijlen mr. W. H. Cost Jordens te Deventer heeft gele gateerd aan de herv. diaconie 2000 aan het r.c. armbe stuur f 700, aan het lutk. armbestuur 300, aan de ge meente Deventer zijn kostbaar muntkabinet en boeken ter keuze voor de stads-bibliotheek. Geschenken. 117 Utrechtsche studenten hebben den 30 prof. de Jong, wegens het niet aanvaarden van het hem aan geboden professoraat te Leiden op plechtige wijze aangeboden een prachtig gebonden exemplaar van v. d. Velde „Le Pays d'Israëlcollection de 100 vues d'après nature dans la Svrie et la Palestine." Bouwwerken. De gemeenteraad van 's Gravenhage heeft den 30 goedgekeurd het plan tot verbreeding van dè Lange Pooten onder bepalingdat daarvoor de medewerking der hooge regeering zal worden gevraagd. Witte Kruis, ln de eerste algemeeue vergadering der „Noordhollandsche Vereeniging ter afwering van epidemische ziekten en tot hulpbetoon tijdens epidemiën," den 26 te Am sterdam gehouden, is het reglement vastgesteld en een hoofd bestuur benoemd van 9 leden, waarvan 5 van buiten die stad, n.i. de hecren JSteens te Haarlem, dr. J. F. v. Hengel te Hilversum, T. üaitsma Muiier te de Rijp, P. J. A. de Bruine te Hoogwoud en G. C. v. Balen Blanken te Benningbroek tevens werd beslotendat de vereenigingwelke verscheidene afdeelingen en ruim 600 leden telt, den naam zal draden van „Witte Kruis." Kloosters. De trappisten uit het klooster Mariawald te Heimbach zullen zich te Deurne, in Limburg, vestigen, alwaar het huis „Landzicht" voor hen is aangekocht. Rampen. Den 27 is het pakhuis van den heer E. G. Ver- kade te Zaandam, dat onlaugs bij den brand zijner patent- oliefabriek door den ijver der brandweer gespaard gebleven was, ingestort. De voorraad lijnzaad en olie stroomde overal heenen een gedeelte daarvan kwam in de r.c. kerk terecht, door een raam dat voor den aandrang bezweek. In den laten avond van den 28 is te Haarlem h et huis verbrand van den broodbakker Hagedoorn aan de Frank estraat. Te Oudehorne is de boerderij verbrand van P., met 6koeien 2 kalveren1 paard 3 varkenshooi enz. In den nacht van 27—28 is op de kust van Ameland ver brijzeld een schipvermoedelijk een deensehe schoener. De bemanning is zeker omgekomen, zijnde het lijk van een jong menseh aangespoeld. Onder Ridderkerk is den 28 's avonds een beschonken persoon tusschen het kamrad en den muur van een water molen verbrijzeld. Hij opende een verkeerde deur en stortte onmiddelijk naar beneden. Overleden, den 25, te 's Gravenhage, de kunstschilder F. Breuhaus de Grootoud 79 jaren. Staats-loterij. Trekking 'der 4e klasse. No. 17720 25000, No. 6631 5000, No. 7805 2000, No. 9348 en 16876 1500, No, 94, 708, 2801, 15422 en 18133/1000. De heer J. M. Keen heeft bedankt voor zijne benoeming als hoofdonderwijzer aan de bijzondere school voorm.u. 1. o. te Zaandam en aangenomen de benoeming tot hoofdonder wijzer aan dergelijke school te Wieringerwaard. Naar aanleiding van een gedaan verzoek door den genl. v. Stirumte 's Gravenhage, zal, op Donderdag, den 9 December a.s., des avonds te 8 uren, in den Nieuwen Doelen, eene vergadering worden gehoudenonder de leiding van jhr. van Spengler alhier, in zake de „Anti-dienstvervangings- bond." Leden en belangstellenden worden tot het hijwonen dezer vergadering dringend uitgenoodigd. B U R G E R L IJ K E STAND. ONDERTROUWD. 2 Dec. Dirk Purmer, wedr. van Maria Anna Pander en Eli sabeth Bruin. Frederik Weeder, wedr. van Grietje Otter, en Kniertje Daane, wed. Jan Hartogbeiden wonende alhier, laatstgen. onl. te Anna Paulowna. GETROUWD. 28 Nov. Barend Jacobson en Rebekka Serlui.Jan Peereboom en Pelronella Maria van den Wijngaardwed. Jo- sephus Stam. 2 Dec. Arend van Bommel en Catharina Maria de Weerth. GEBOREN. 26 Nov. Anna Maria Paulina, D. van Leonardus Cornelis Johannes van Overeem en Johanna Bernardina Herens. 28 Johannes, Z. van Louis Room en Dientje Pot. BartholomewsZ. van Johannes de Jong en Alida Ooije. Johannes Jacobus, Z. van Johannes Kes- selaar en Aagje Blokker. 29 Dientje, D. van Gerardus Hendricus Arbous en Dientje Zimons. 30 Margaretha AlbertdinaD. van Johannes Duits en Wielsje de Gnot. Engelina Cornelia Adrianu, D. van Jacob van der Wal en Pieternella Kamsteeg. EleonoraD. van Dirk Poll en Neeltje de Vries. Maria Anna, D. van Cornelis Zomerdijk en Angenita Maria Ricke. 1 Dec. NicolaasZ. van Nicolaas Dekker en Antje Taan- man. Jacoba GeertruidaD. van Gerrit Peter Bakker en Geertruij Jacoba van Schoondrhger. OVERLEDEN. 26 Nov. Margaretha Johanna, D. van Dirk Cornelis Luijt en Maria Margaretha Vlasveld4 w. 27 Carel Johannes, Z. van Carel Johannes Snijders en Maria Catharina Arnoldina van der Maas7 d. Henderika, D. van Adrianus la Grange en Grietje Koopman ruim 7 m. 28 e Klaas Bloot hoofd60 j. en 11 m. 29 n IVillem, Z. van wijlen Jan Gerrit Hoogvorst en van Josephina Elisabeth Hand, 20 j. en ruim 9 m. I,odewijk Johannes, Z. van Lodewijk Johannes Toe poel en Margaretha Praat, 12 d. Wilhelm, Z. van Cornelis Besteman en Clasina Zweekhorst, 17 d. 1 Dee. Trijntje, D. van Jacob Houtkooper en Trijntje van der Horst, 14 w. 2 r Simon, Z. van Doris Paauwels en Grietje Delver, 14 w. 3 Maartje, D. van Fredrik Siegmond Gottfried Hen- ning en Maria Guertruida de Graaff, 11 w. ALGEMEENE BEWAARSCHOOL. Oudersdie hunne kinderen op bovengenoemde school wenschen geplaatst te zien, vervoegen zieh, voorzien van de inëntings- en geboortebewijzenin 't lokaal aan de Doelen straat. op Dinsdag, 7 December e.k., 's avonds te 8 uren. J. van der KAAY, Secretaris. P O L I C I E. ^Onlangs te Bergen gevonden 14 stuks bloedkoralen en op 25 Nov. j.l. een gekleurd paardendek. Van beiden zijn inlich tingen te verkrijgen ter secretarie aldaar. Alkmaar 29 Nov. Aangevoerd 23 vette Kalveren f 36 a 116, 7 nueht. dito 14 a 21 1689 Schapen 28 a 40, 164 vette Varkens 48 a 64 ets. per kilogr. 3 Dec. Kleine kaas 38,50, commissie f 43, middelbare f 44, laagste prijs t j.8, aangevoerd 222 stapels, wegende 54125 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 569 heet.. Tarwe f 8,75 a 9,50, Rogge r 7.75 a 8,25, Gerst f 5,50* a 6,50, id. Cbev. f 7 a 7,75, Haver ƒ4.25 a 6,25 Paar- denboonen 8,50 a 8,75, bruine dito 12 a 13,50, Kana riezaad 32,50 a 33. Erwten: groene 12,50 a 18, grauwe 20 a 24, vale 13 a 16 witte 17. 4 Deo. Aangevoerd 6 Paarden 45 a 125, 16 nucht. Kalveren 12 a 21207 Schapen ƒ17 a 266 Geiten /4 a 8, 49 magere Varkens f 16 a 30, 180 Biggen 4 a 8, Boter per kop 100 a 110 et. Enkhuizen 2 Deo. Kleine kaas 37, verkocht 25 st., wegende 6880 kilogr. Haarlem 29 Nov. Roode Tarwe 8.05 a 10, Witte dito 8 a 9,25, Rogge 6,75 a 7,10, Gerst f 6,30 a 6,50, Haver ƒ4,50 a 5,25, Paardenboonen ƒ8,15 a 8,35, Duiven- boonen 9 a 9.10, groene Erwten 9.25. 1 Dec. Kleine kaas 20 a 35,50middelbare 42,50 verkocht 51 st., wegende 11318 kilogr. Aangevoerd 10 Koeien t 100 a 160, 1 Stier 908 Vaarzen 70 a 115, 4 nuchtere Kalveren 9 a 12, 15 Schapen 14 a 26. Hoorn 2 Dec. Kleine Kaas 38,75, middelbare f 43 commissie f 42, aangevoerd 105 st., wegende 28918 k.g. 4 Dec. 1 heet. Tarwe f 10, 30 heet. Gerst 7 83 heet. Haver ƒ6, 24 heet, Boonen bruine 13,50, paarden ƒ9,50. 14 heet. Erwten graauwe 24 vale 20 groene f 1 s! Op monster verkocht.: Mosterdzaad 20, Karweizaad 22,50. 25 Paarden 75 a 200, 24 Kalveren 12 a 26, 400 Scha pen 20 a 33, 45 Varkens 13 a 24, 250 Biggen 6 a 9, 1700 koppen Boter 1,55 a 1,70 per kgr., 150 Kippen 0,80 a 2, 800 Kippeneieren 6 per 100 stuks, 1550 Eenden 0,50 a 0,80 per stuk. MedemUik 1 Deo. Kleine kaas 8S,50 aangevoerd 46 stapelsBoter 1.(56, Kippen-eieren 6. Purmerende 30 Nov. Boter 1,40 a 1,60, 264 Runderen, 20 Paarden 24 vette Kalveren 0,80 a 1per kilo<*r 57 nucht. dito 14 a 28 71 vette Varkens U,4S a 0 60 per kilogr., 3 magere dito 15, 195 Biggen 4,50 a V M00 Schapen en Lammeren, 835 Ganzen ƒ3,25 a 3,75', 338 Zwanen /7a 8,50, Kippen-eieren 6, aangevoerd 145* stapels kaas. Sr ha gen 2 Dec Aangevoerd 2 Geldekoeien 60 a 63 2 llokkelingen 30 a 33. 10 nuchtere Kalveren 8 a 14, 404 Schapen 16 a 24, 800 vette dito 25 a 36., 466 Overhouders 16 a 26, 12 magere Varkens 12 a 22 20 Biggen 6 a 7, 10 Konijnen 40 a 60, 30 Kippen 35 a 150, 200 Eenden 50 a 75 ets., 225 kgr. Boter 1,46 a 1.53 20 st. Kaas 42a 52% cis. per kilogr., 800 Kippen eieren 6,50. Zaandam 2 Dcc. Kleine kaas 28 verkocht 24 stapels. Londen 2 Dec. Aangevoerd 700 Runderen 6,4, 6u00 Schapen en Lammeren 7,4, 200 Kalveren. 6.10, Varkens 6,

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 2