Bijblad van de Alkmaarsche Courant van Zondag 20 Februari 1870. 876. Frankryk. Strooi SlriUanje en Ierland. Rusland. Turk tie. OoMi-9ffiiiik-Sa<mKari$c. &3-Ülicï(W3. '.dericus Marie Bmrrn en Anna Chrk' Vervolg der Wekelijksche Berichten. De Agence Bavas meentdat de heer Léon Renault zijne betrekking van prefect van policie met zijne candidatuur voor de Kamer in Seine en Oise onvereenigbaar achtte en daarom zijn ontslag verzocht heeft. Volgens audere berichten was de minister Buffet ten hoogste misnoegdniet alleen over de republikeinsche vrijzinnige wijzewaarop de heer Renault zich tegenover de kiezers had uitgelatenmaar vooral over de warme aanbeveling, welke door het te Lyon verkozen republikeinschen Senaatslid Valentin ten zijnen behoeve was openbaar gemaakt. De minister van binn. zaken heeft de prefecten uitgenoo- digdhem de onder hen gestelde ambtenaren op te geven die bij den verkiezingsstrijd van hunnen invloed mochten gebruik maken teu bate van hunne persoonlijke voorkeur. Van de 452 prefectenonderprefecten en secretarissen- generaal zijn 211 aangesteld onder het Keizerrijk. 112 on der de ministeriën de BroglieFourtouen Buffet, 104 onder het bewind van den heer Thiers en 25 door de regeering der Nationale Defensie. De prefect der Ardennen heeft aan zijne maires een aan schrijving gerichttot waarschuwing der houders van koffie huizen en tapperijen waarvan er 2 „zich verstout" hadden om in hunne gelagkamers lijsten op te hangen van de on langs verkozen Senaatsleden met vermelding van hunne po litieke gezindheid. De gerant van het blad la France iswegens het te kwa der trouw opnemen van een onwaar bericht omtrent den minister Bujjettot eene boete van 1000 fr. veroordeeld. De heer Haussmam wensohtblijkens een door hem aan den maarschalk Mac Mahon geschreven brief, zijne candida tuur beschouwd te zien als eene bij uitnemendheid „parij- sche", en zijne verkiezing niet aan den uitsluitenden steun van eenige partij verschuldigd te zijn. Hij bewaart eene dankbare herinnering aan de persoonlijke goedheden des Keizers en betreurt de staatsregelingwaaraan Frankrijk jaren van rust en welvaart en Parijs zijne herschepping te danken heeft. Maar hij weigert door stelselmatige vijand schap het. werk te belemmeren welks organisatie de staats machten tot taak hebben voort te zetten. De republikein sche constitutiewelke hij niet gewenscht heeftbehoort met volkomen goede trouw te worden toegepast. De zich noemende „Conservatieve Franscbe Unie" onder geul. Changarnier heefttot groote verontwaardiging van de legi- timistische Unionvoor den heer Haussmam partij gekozen tegen markies de Ploeuconder-directeur der Franscbe Bank. De heer Targetgezant te 's Gravenhageheeft zich te Lisieux (Calvados) candidaat gesteld. Hij wil zich niet scha ren aan de zijde van hen die de constitutie als eene voor- loopige aanmerken en de herziening willen verhaasten, noch van hendie eene botsing willen uitlokken tusschen de toe komstige Kamer en den maarschalk-President.. Hij wil het. werk der bevredigingden 25 Febr. iugewijdvoortzetten. De minister Buffet heeft, de candidatuur te Castelsarrasin (Tarn en Garonne) aanvaard, als een blijk van vertrouwen, „minder aan zijnen persoon dan aan de regeering van den maarschalk de Mac Mahon" De oud-president der rechtbank van koophandel Daguin heeft zich er toe laten vinden om in het 9e arr. van Parijs tegenover den heer Thiers als „conservatief" candidaat op te treden. Het republikeinsche verkiezings-comité te Yalencijn heeft daarop hare vroeger aan den heer Thiers gedane aan bieding hernieuwd en de aldaar gestelde candidaat Girard heeft aangeboden zich terug te trekken. De heer Thiers heeft echter bedankt,, èn omdat hij geene reden ziet de plaats in te nemen van een zoo verlicht en bezadigd man als de heer Girard, èn omdat hij niet twijfelt aan de standvastige gene genheid der kiezers, die hem reeds meer dan 30 jaren get,rouw zijn gebleven. Op eene den 13 door de partijgangers van den heer Da guin belegde en door 800 personen bijgewoonde vergadering heeft dc stemming tot den uitslag geleid, dat niet hij. maar de heer Thiers met alg. st. op 9 na tot candidaat is gepro clameerd. De heer Raoul Duval heeft denzelfden dag, in eene door zijne bonapart,istische geestverwanten belegde vergadering, eene rede gehoudenwelke de verontwaardiging van een groot deel der aanwezigen voortdurend gaande maakte en ten laatste 'zulk een oproer verwektedat er niet van kon inkomen de candidatuur in omvraag t,e brengen. Te Pont-l'Evéque (Calvados) heeft de heer Cornélis de Witt zich candidaat gesteld „als beproefd vriend van den maarschalk Mac Mahon, als conservatief, vastelijk besloten om de maat schappelijke orde voor te staan en om de instellingen te doen eerbiedigen welke de President der republiek ons thans uit- noodigt', niet t,e herzien, maar te goeder trouw toe te passen." De keizerlijke prins heeft in een brief aan den heer Fran- ceschini Pietri de candidatuur van prins Napoleon op Corsica bestreden en verklaard dat, laatstgenoemde zijne politiek niet, vertegenwoordigt. De heer Gambetta heeft den 9 te Avignon en den 10 te Marseille in kiezersbijeenkomsten eene redevoering uitgespro ken waarin hij wederom aandrong op eendrachtgematigd heid en volharding. Op laatstgenoemde plaats is t,en slotte eene discussie ontstaan tusschen Gambelta en Naquetdie den redenaar verweetdat hij de republiek niet oprechtelijk gewenscht had. De heer Gambelta noemde dit eene logen. Een der aanwezigen stelde voor, den heer Naquet uit te noodigen zijne staatkundige meening te ontwikkelen. Deze verklaarde zich daartoe bereidmaar de vergadering besliste, dat het niet noodig was den heer Naquet te hooren. Bij de gehouden stemming over beider candidatuur verkreeg de heer Gambetta 52de onverzoenlijke Naquet 45 stemmen. Te Bordeaux was tegen den avond van den 12 in een circus, dat 3000 menschen bevatten kau eene openbare bijeenkomst belegdmaar de toevloed was zoo groot, dat het Gambetta onmogelijk waszelf binnen fe komen. Den volgenden mor gen hield hij eene rede in eene besloten vergadering van 2500 personen. De beer Georges Périn beeft, zich in een zeer kras gestel den brief aan den minister Buffet er over geklaagddat hij willekeurig door de polieie verhinderd is geworden als can didaat eene kiezersvergadering bij te wonen. Hij zal te ge legener tijd en plaats den minister wegens wetsverkrachting tot verantwoording roepen. Den 14 is het tijdperk der openbare kiezersvergaderingen gesloten en dat, der uitsluitend particuliere bijeenkomsten begonnen. De minister Decazes heeft in eene door 400 genoodigden bijgewoonde kiezersvergadering te Parijs verklaard, dat de herziening der constitutie te vergenalvorens er te goeder trouw de proef mede genomen te hebbenblijk gaf van eene bevoorQprcleelde verborgen vijandschap tegen de bestaande staatsregeling, de republiek, waartoe bij voor ziob nimmer de band zou leenen. Genoemde minister heeft de candidatuur te Villefranche- de-Rouergue (Aveyron) aanvaard. Eene den 15 te Parijs gehouden particuliere bijeenkomst van kiezers, waarin de beer Viollet-le-üuc de radicalen had uitgenoodigd om de candidatuur van heer Thiers te bestrijden, heeft eene tegenovergestelde uitkomst gehad, zoodat de opge- komenen onder den kreet van „leve Thiers!" zijn uiteengegaan. De minister van o. w. Caillaux heelt aan zij ue ambtenaren eene aanschrijving gericht, waarin hij, het recht der regeering handhavende om voor de kiezers hare politiek te bepleiten en de candidaten te doen kennenwaaraan zij zou wenscben dat de voorkeur gegeven werd dien ambtenaren den plicht voorhoudt zich van elke tusschenkomst in tegenovergestelden geest te onthouden. Tegen de Rêpublique Franqaise is eene vervolging ingesteld wegens een artikel tegen den minister Buffet. De Aigle. het dagblad van den heer Rouher, is in beslag genomen en zal vervolgd worden wegens de openbaarmaking der proclamatie aan het franscbe volk, door Napoleon III in 1871 van Wilhelmshöhe uitgevaardigd, waarbij genoemd or gaan toelichtingen gevoegd hadzeer heftige aanvallen tegen de regeering behelzende. De heer Félix Achardonder de regeering der Nationale Defensie prefect der Aisne, sedert Maart '71 archivaris van het dep'. Vaucluse, is als zoodanig ontslagen omdat 'lij een banket, door de demoeraten van Avignon den heer Gambelta aangeboden bijgewoond bad. Terwijl de vorstelijke stoet zich den 8 naar bet Parlements gebouw begafwerd door de vrienden van den beer Kenealy eene demonstratie te zijner eere gehouden. Men vlaggen en banieren volgden zij bet rijtuig waarmede hij zich naar het Parlement begaf. Den 8 's avondszijn in de beide Huizen van bet Par lement adressen van antwoord op de troonrede aangenomen, na eenige discussie over de deelneming der regeering aan de pogingen tot bevrediging der Herzegowinaover de slaven- circukires en over den aankoop der aandeelen in het Suez- k an aal. Den 14 is in Exeter-Hall te Londen eene talrijk bezochte bijeenkomst gehouden ouder voorzitterschap van prof. Fawcett, die de regeering berispte wegens hetgeen zij ten opzichte der slaven-kwestie gedaan had en het benoemen eener ko- ninglijke cpinmissie verlangde om die zaak te regelen. Aan het Parlement zijn nog verdere stukken over den Suez-koop overgelegd. Daartoe behoort de briefwisseling over het voorstel, in 1871/72 door den heer de Lesseps ge daan om het kanaal te verkoopen 'twelk door de heeren Thiers en de Rémusat werd goedgekeurdterwijl Italië de zeemogendheden tot, eene overeenstemming trachtte te bren gen. Lord Granville had een beslissend antwoord voorbarig geacht, en de Porte bad zelfs niet, iu beginsel het plan wil len goedkeuren van een verkoop of internationale admini stratie van een door haar gebied loopend kanaal. De correspondentie betreffende de zending van den beer Cave is openbaar gemaakt. Zij omvat, 16 stukken, loopende van 30 Oct. tot 10 Dec. Daaruit blijkt bet volgende De Khedive had den wensch te kennen gegeven van in zijne dienst te hebben een britsch ambtenaar, geschikt om een einde te inaken aan de verwarring in het departement van financiën, en voorts 2 ervaren personen omonder opzicht van den minister van financiën's lands inkomsten en uit gaven te bekeeren. Aan den beer Cave is de taak opgedra gen een onderzoek in te stellenten einde de engelsehe re- geering vollediger omtrent de verlangde hulp in te lichten, en de heerStokes is aan den heer Cave toegevoegd om na te gaan welke positie Engeland als bezitter der onlangs gekochte Suez-aandeelen zal hebben. Te Londen is eene maatschappij gevormd tot aanleg van spoorwegen in China. De aanleg van de eerste lijn zal be proefd worden tusschen Shanghai en Woesoeng. Het mate rieel is reeds op weg naar Shanghai. De hertog v. Cambridgeopperbevelhebber van liet leger, heeft tot, de officieren eene cireulairo gericht,waarin op de dikwijls voorkomende insubordinatie der soldaten gewezen en als eene der voornaamste redenen daarvan de ruwe en onredelijke behandelingwelke zij van hunne superieuren ondervinden genoemd wordt. Uit China is vernomen, dat de genl. Hee-see-tai gedegra deerd en gelast is, zich naar Yunnan-foo te begeven, ten einde wegens deelneming aan het vermoorden van den beer Margary terecht te staan. De lioogeschool te Weenen den oxfordschen hoogleeraar Max Midler het professoraat in het Sanskriet aangeboden hebbendeonder belofte van voor de uitgaaf zijner werken te zullen zorgen, is den 15 te Oxford in eene vergadering besloten hem, wil bij daar blijven, van zijne verplichting tot het bonden van voorlezingen en bet geven van onderwijs te ontslaan opdat bij zich ongestoord aan de studie van bet Sanskriet zal kunnen wijden. Hqogerhuis. De lord-kanselier heeft den 11 eene wet ingediend volgens welkein strijd met de voorstellenin de laatste jaren van liberale zijde gedaan bet Iioogerhuis de rechtbank van hoogste appèi zal blijven echter zoodanig, dat zeker aantal leden van dat Huis die rechtbank zullen uitmaken en daarvoor afzonderlijk bezoldigd zullen v. orden Lagerhuis. Den 10 beeft de minister van financiën een wetsontwerp betreffende de zee-assurantiën ingediend en de heer Adderley een wetsontwerp betreffende de koopvaardij schepen. Het laatste verbiedt deklading en gelast, andere, reeds door den heer Plimsoll aanbevolen maatregelen. Het eerste stelt maatregelen voor ter wering van het misbruik der valued policies, waardoor schepen ver boven hunne wer kelijke waarde konden verzekerd worden. Beide ontwerpen zijn voor de eerste maal gelezen. De minister Cross heeft een wetsontwerp ingediend strek kende om in het belang der gezondheid, te voorkomen dat de gemeentegronden, parken, ruime openbare plaatsen enz., door de toenemende bebouwing met huizen enz. geheel ver dwijnen. De minister van financiën heeft den 14 een crediet, van 4,089,000 aangevraagd ter betaling der aangekochte Suez- aandeelen. Het Parlement was voor die zaak niet vroeger bijeengeroepenten einde klachten over gebrek aan tijd voor overleg te voorkomen. De minister gaf vervolgens een over zicht van de geschiedenis van het kanaal en van den finan- cieëlen toestand der maatschappij. Hij meende de benoodigde som in 35 jaren te kunnen aflossen en stelde voor, als waar borg de door Egypte te betalen 5 °/0 interest 200.000) te geven. Ten gevolge van den aankoop waren vriendschap pelijke betrekkingen met den heer de Lesseps aangeknoopt en de onderhandelingen over de kwestie van het tonnengeld en andere punten duurden voort en zouden waarschijnlijk tot eene bevredigende uitkomst leiden. Er zouden 3 verte^enwoor digers van Engeland in de administratie zitting krijgen Er bestond geenerlei reden om te gelooven, dat de Khedivê den interest met zou betalen. De beer Cave was zeer goed ont vangen en men had bem alle mogelijke inlichtingen verschaft De uitslag van zijn onderzoek wasdat de hulpbronnen van Egypte belangrijk zijn, maar dat het beheer der financiën gebrekkig is geweest. De engelsehe regeering was van oor deel, dat, indien de Khedive de zedelijke kracht verwierf om zijne uitgaven te beperken en de onvruchtbare uitgaven af te schaffen het voor Egypte mogelijk zou wordenzoo danige schikking te makenwaardoor het aan al zijne ver bintenissen zou kunnen voldoen en de staat, zijner 'financiën van bevredigenden aard zou worden. De minister eindigde met te zeggendat de koop der Suez-aandeelen voor alle belanghebbenden voordeelig zou zijn. Overeenkomstig het verzoek der heeren Hartington, Gladstone en Forster en met goedvinden van den beer Disraëli werd de discussie tot den 21 verdaagd. KoLONiës. De prins v. Wales was den 12 te Terai Tan- dab een dag uitrustende in een indisck jagerskamp dat 200 olifanten, 550 kameelen, 120 paarden, 1000 inlanders en 75 soldaten telde. De voornaamste hoofden van den opstand in Kliokand zijn in de macht der russiseke troepen gekomen. De befaamde Abdurrahman Autobatschi heeft ziek vrijwillig met, 46 offi cieren en 400 man bij den genl. Skoboleff aangemeld en aan de genade van den Czaar overgegeven. De pretendent Fulat- begdie zich tot „beschermer van den Islam" had opgewor pen is met de russen in onderhandeling getreden en Ka- lendar-begde eerste schuldige aan den opstand, is den 1 Eebr. in hechtenis genomen. De gezanten heuben den 13 bij de Porte vertoogen in^e- diend betreffende de verbanning door den gouverneur van Brusa van 6 aanzienlyke armeniërsdie weigerden den anti- hassounisten het bezit te waarborgen van de kerk der has sounisten welke hun was ingeruimdalsook betreffende zekere gewelddadige handelingente Angora tegen hassou nisten gepleegddie hunne kerk weigerden af te staan. Het gebouw werd namelijk door de troepen bezet en daarbij werden 22 bassounisten gewoud. De vizier beeft de handelwijze des gouverneurs van Brusa afgekeurdde 6 gebannen armeniërs naar Konstantinopel ontboden en den gouverneur van Angora ontslagen. De bultan beeft den 13 de Irade onderteekend, waarbij de uit het. oostenrijksche voorstel bekende hervormingen wor den toegestaan. Het antwoord der Portewaarin van dat besluit kennis wordt gegeven, is 's avonds aan de G ambas sadeurs medegedeeld en aan de vertegenwoordigers van Turkije bij de 6 betrokken mogendheden getelegrafeerdHet punt betreffende het besteden van een gedeelte der opbrengst van de belastingen voor plaatselijke verbeteringen zal geregeld worden door eene gemengde commissie. Van slavische zijde wordt gemelddat de insurgeuten in de Herzegowina de door graaf Andrassy voorgestelde hervor mingen van de hand hebben gewezenomdat zij zich niet aan de heerschappij van lurkije willen onderwerpen. Van regeeringswege is het volgende bekend gemaakt, ren einde de rampen van den opstand in Bosnië en de Her zegowina te doen ophouden en te voldoen aan de vriend schappelijke raadgevingen van de groote mogendheden, heeft de Sultan, de algemeene beschikkingen van den jouesten firman bevestigende, de invoering in Bosnië en de Herze gowina bevolen van de bijzondere, vroeger vermelde her vormingen welke in de nota van graaf Andrassy worden gevraagd. Die hervormingen worden toegestaan aan degenen, die door misdadige raadgevingen op een dwaalspoor gebracht, zioh weder wenscben te onderwerpen. Hun wordt eene alge- meene amnestie verleend. De 2 gemengde commission zullen worden voorgezeten door hooggeplaatste ambtenarendie onverwijld hunne betrekking zullen aanvaardentc weten Haidar-ejffcndi in Bosnië en I assa-effendi in de Herzegowina. De Servische Istok meldt, dat den 15 bij Ivanskoje tus schen dc turken en de insurgeuten een gevecht heeft plaats gelmd, 'twelk 10 uren duurde en waarin de turken 18 doo- den en 50 gekwetsten verloren. Montenegro. De officièele Qlas Czernagorcza bevestigt, het bericht omtrent aanbiedingen der Porte tot vergrootte" van grondgebied. Nadat er reeds vroeger 2 gedaan waren", is het laatstelijk geschied door Kecket-effendieen zwitser' in turkscke dienst. De Vorst beeft ze echter afgewezen, uit tegenzin tegen eene schikking met Turkije, alsook omdat hij in de turksche voorstellen eene vijandelijke strekking tegen Oostenrijk meende te zien. Donau-Vorstendommen. Ofschoon het votum van den Senaat meer in het bijzonder gericht was tegen den minister Majoresco, heeft, het geheele kabinet van den heer Catargiu zijn ontslag ingediend. De Vorst droeg het samenstellen van een nieuw ministerie op aan den voorzitter der Kamer en de 2 onder-voorzitters van den Senaat. Nadat echter de Senaat een votum van vertrouwen ten aanzien van den beer Catargiu had uitgebrachtwerd bem weder bet vormen van een kabinet opgedragen, llij beeft, die laak volbracht en het nieuwe ministerie bestaat gedeeltelijk uit dezelfde leden als liet, vorige doch de beer Carp is tot minister van on derwijs de heer Balaceana tot minister van buit,, zaken en de heer Strat tot minister van financiën benoemd. Beide Kamers hebben aan deze combinatie bare goedkeuring ge hecht. De Senaat iieeft de reeds door de Kamer aange nomen voorstellen van den minister van oorlog insgelijks aangenomen. Oostenrijk Het Huis van Afgevaardigden beeft den 9 eene wet betreffende bet huwelijk aangenomen waarbij over eenkomstig het gevoelen van de meerderheid der confessio- neele commissiewaarmede de receering zich vereenigeu konis^ bepaalddat, de leden der boogere geestelijke orden alleen in liet huwelijk zullen kunnen treden, indien zij te gel ijker tijd de catholieke Kerk verlatenmaar dal de ove- rige geestelijken de leden van kloosterorden volstaan kun nen met, uit hunne orde te treden. De staathuishoudkundige commissie heeft met 16 tegen 8 st. het tractaat met Roumanie goedgekeurd. Er zijn door de minderheid 2 voorstellen gedaan, het eene strekkende om de kwestie te verdagen, het andere om over te gaan tot de orde van den dag. L elke regel meer 15 Zaterdag namiddag nommer ingestaan; :n 24aan het departement van binn tellen van den metalen bovenbouw rdam, waarvan 6 tusschen de Delft- in en 2 bij Pijenoord, minste inschr. dasserdam voor 58,900. rr. Fj. R. F. de Bellefroid te Zwolle s-vereeniging aldaar 1000 vermaakt. P. M. Schouten -Boelhomoer te aan het gereformeerde weeshuis en lk f 1000 in gereed geld en /"8000 onder den last van vruchtgebruik, tir. bn. v. Scherpenzeel Heusch de e. S. Eusebius-kerk te Arnhem in rechten. i den 17 bij Maastricht buiten hare de dorpen Heugem, Limmel, Borg- overstroomd. Ook bet lage gedeelte n. Den 19 is de Beersche Overlaat erken en zijn de wegen om die stad berichten van den 24 was bet water ssendehet land bezuiden Deventer iet water te 's Hertogenboscb in de enkant. Te Wijk bij Duurstede en one maatregelen genomen site der oude minderbroederskerk te iaat en sedert eenige jaren tot kazerne i wel van de noordergalerij en het lans niet door manschappen bewoond, mer wel het geval was. De getoete troepen ontruimd, der Maatschappij van Welstand te i afgebrand waarbij van bet huisraad bier niets gered is en 6 koeien en omgekomen zijn. Zijpersiuis 2 mannen in het Noordb. ordat liet schuitjewaarmede de een lor een stoomboot werd in den crond was de broodwinner zijner moeder, man van den landbouwer A. Kruijer, kinderen achter. ;erecktshof te 's 11' rtogenbosck heeft ie beide zonen te Nederweertver- 6, de beide andere tot, 5 jarentucht- in den laten avond van den 11 Oct. aanranden van den 84jarigen J. Ga- Gabriels, die zij met zware stukken n zwaar gewond en daarna tot over- z'ongen hebben. ies heeft, den 21 den geneesheer Th. e schuldig verklaard aan manslag door 'eroordeeld tot t 300 boete of 14 da- tij bad een kind zwart zwavelzuur lts van eene bereiding van ijzer met g was reeds bij zijn leverancier ge- limd bad bet geleverde te onderzoeken, te Utrecht, de gepens. s. b. n. Ti. Rem- nilitair gerechtshof, ihagerar. E. J. A. graaf v. Bylandt, es Konings in Overijsel en Zuidholland, der 1" Kamer. am, dr. P. Heije, kinder- en voiks- icretaris der Maatschappij tot bevorde- >ud bijna 67 jaren. 'ureur-generaal in Suriname heeft een litnevaarriigd tegen A. li., kassier der a J. W. S., ontvanger der in- en uiig. laatst gewoond hebbende te Parama- k van een diefstal van ruim f 30000 in combinatie met een diefstal van r Bank. Ue minister van oorlog beeft de bepalingen omtrent de voorwaarden voor de zoogenaamde eenjarige vrijwilligers- dieiist veranderd iu dien zindat zijdie na bun dienst jaar niet in staat, zijn het examen ais reserve-officier af te leggen, gehouden zuilen zijn om nog een jaar of onder zekere omstandigheden nog 2 jaren in dienst te blijven. Tol, Grottendieckpredikant bij de evang.- hier, is beroepen naar Leeuwarden, r zangvereeniging Euterpe beeft op 14 lid 459 bons a 37 centwelkeals ren concertdoor de inteekenaars aan reikt; alzoo een bedrag van /"172,12%, door de hoornscke liederlafel aan Alk- lit,s door weinigen op prijs gesteld, bet ieli onverschillig betoonden op enkele i ook onze beoefenaarsbeminnaars en mist bij de op 1.1. Woensdag gegeven g gebleven. Sappho had waarlijk beter m het strekt, haar tot, eer, dat zij zich ir even verdienstelijk gekweten heeft als e zaal had kunnen deen. De uitvoering ken gaf blijkdat er flink gestudeerd oede elementen en aan goede leiding ont leden van Sappho tot, eenige voldoening optreden hij de hoord-rs een zeer gun- ihtergelaten, inzonderheid ook hun tenor- wier namen wij tot ons leedwezen niet jn. van den toren van het, diaconiehuis is r 1414-aan J. J. Tesselaarals den jjvers en tot een bedrag beneden de ra- schrijvingen beliepen f 1600, f J620 en Efih IJ KE STAND. T. irkum1e Helder, on Clasina Schut, te Piet er Pover en Engelina de Moor.

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 5