m. 9, Achtènzeveiiügsle Jaargang. 1870. ZONDAG 27 FEBRUARI. Ocbeclte Schuldvorderingen (en laste van het 8t"|k. (^Ic&cltjftsche Bcriehlcn Belgle. Fraukr||k. Binnenland. £tA&S-2Hcïlï»3. 13feb. Martinus Fredericus Marie Bmams en Anna Chris- (ina Menken, L MA A SC A Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f O,SS, franco per post f 0,S0, afzonderlijke nommers S Cents. Brieven franco aan de Uitgevers 1IERM". COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0.75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. De COMMISSARIS des KONINGS in NOQRDHOLLAN herinnert alle autoriteiteneu een ieder die daarbij belang heeft, aan de bepalingen der wet van den 8 November 1815 (Staatsblad No. 51). en aan den inhoud van art. 29 der wet van den 5 October 1841 (Staatsblad No. 40), betreflende de vereffening van schuldvorderingen ten laste van het Rijk, met aanmaning om zoodanige schuldvorderingen zoo spoedig mogelijk, immers vóór den eersten Juli aanstaande in te dienen, aangezien aan die wetsbepalingenzoo nu als in het vervolg stiptelijk de hand zal worden gehouden. Haarlem den 7 Februari 187'i. He Commissaris des Konings voornoemd, Roel n. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat zij heden gunstig beschikt hebben op het verzoek van de heeren D. BOSMAN ZOON alhier, om vergunning tot plaatsing ecner stoommachine van 3 paardenkracht met bijbehoorende ketel in hunne werkplaats op de werf het Hondsbosch. Burgemeester en IT ethouders voornoemd. Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 22 Febr. 1876. De Secretaris HUHOUT van der VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van de belanghebbenden dat ter gemeente-secretarie de gelegenheid is opengesteld tot het aangeven van Vrijwilligers voor de Nationale Militie, op voorwaarden en voordeelen als in de aangeplakte publi- catiën vermeld staat. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 25 Feb. 1876. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van de belanghebbenden dat de Militieraad in dit districtzijne eerste zitting bestemd tot bet onderzoeken der redenen van vrijstelling van lotelingen dezer gemeente, zal houden ten raadhuize der gemeente Alkmaar, op Donderdag 16 Maart e.k., des voormiddags ten 11 ure. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 25 Feb. 1876. De Secretaris, NUHOUT van per VEEN. P O L I C 1 E. Ter terugbekoming aan het Commissariaat van Polioie voorhanden het navolgende gevondene, ais: een zak aard appelen een grijze kinderhatdschoeneen zwarte voorschoot. Verder zijn aldaar inlichtingen te bekomen omtrent een bloedkoralen kettingje met, gouden slotje, een rozenkrans met dop. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de 1". helft der maand Januari 1876. D. W. SchultzeMw. Vreede, W Buchoven, wed. Meijer, H. HeemskerkP. de Laat, Amsterdam; J. Teeuwisse Bor- culoD. DeutekomHoogwoudS. Bakker, Kolhorn C. de Jong, Limmen; H. Bierman, de Rijp; H. van Dalen, Veen- huizen. Van de Hulpkantoren Dirkshorn Raap Amsterdam. HoogwoudVerschuur, Amsterdam. Oterleek, K. Bruin, Alkmaar. De Gcuzenhond te Antwerpen heeft den 16 bij acclamatie aangenomen een door den heer Michiels voorgesteld programma voor de verkiezingen in Juliwaarmede de candidaten zich zullen moeten vereenigen, en hetwelk van den volgenden inhoud is: „Het onderwijs in de staats- en gemeentescholen zal uitsluitend neutraal zijn. Geen confessioneele of in welk opzicht ook aan het geestelijk gezag onderworpen school zal door den Staat of de gemeente kunnen worden aanvaard. Het lager onderwijs zal verplicht en kosteloos zijn, doch de gemeenten zullen het recht hebben om op hare kosten scholen met school geld te vestigenna voldaan te hebben aan de eischen voor het kosteloos onderwijs. De wetten van 1842 en 1850 zullen in dezen geest worden herzien. Erznl een bijzonder ministerie van onderwijs worden opgericht. De in Belgie gesproken talen zullen op gelijken voet worden onderwezen. De Senne heeft boren en beneden Brussel uitgestrekte bouw- en weilanden overstroomd. Sedert 1850 was het water niet zoo hoog geweest. De Kamer heeft den 18 het wetsontwerp tot uitbreiding van het personeel van verschillende rechtbanken met alg. st. aangenomen. Bij de behandeling van een wetsontwerp betreffende de academische graden en de universitaire examens, op den 22, heeft de minister van binn. zaken verklaard dat hij hierin van het gevoelen der centrale afdeeling verschillendezich niet vereenigen kon met de afschaffing van den graad voor de letteren noch met de door haar voorgestelde torpassing van het stelsel der gemengde examen-commissie op de vak scholen verbonden aan de staats-universitciten te Luik en te Gent. De heer Lenoir, gérant van de Rèpubligue Frangaisehet blad te teren Gambettais door de rechtbank' te Parijs tot 1 maand gevangenisstraf en 2000 fr. boete veroordeeld wegens beleedigende artikelen tegen den minister Buffet. Den 17 is te Calaisbij het doen van proefnemingen door een misslag van een bediendeeen bom van groot ka liber gesprongen waardoor 4 personen op de plaats dood bleven. De administratie der domeinen heeft de inbeslagneming bevolen der goederen van deu heer Courbetdiezoo men weetveroordeeld is in de kosten van de wederoprichting der Vendöme-znil. Zij bedragen 301,550 fr. In een der mijnschachten te Roost-Warindin bij Douai, is de hijschtoestelwaarin 13 werklieden opstegen, in bot sing gekomen met een ander en zijn de mijnwerkers allen naar beneden gestort en verpletterd. De heer Patin, oudste lid en vaste secretaris der Eransche Academie, is in 83jarigen ouderdom overleden. De Seine is op verscheidene plaatsen buiten en zelfs op den linkeroever binnen Parijsbuiten hare oevers getreden. De heer Ollivier heeft nogmaals een verkiezingsmanifest uitgevaardigden wel aan de boeren van de Var. Hij ver zoekt hem te stemmen en te lachen met de dorps-advoeaten die hem beschuldigen van den oorlug gewild te hebben. „Wie zoo spreken zegt hij liegen willens en wetens. Zij wetendat ik ailes gedaan heb om den oorlog te verhinde ren en dat de pruis ons gedwongen heeft door zijne onbe- schaamheiddat het leger gereed wasmeer dan ooit te vorenen datzoo onze soldaten overwonnen geworden zijnhet niet mijne schuld isdie geen generaal ben", enz. De vroegere voorzitter der Nat. Vergadering, Jules Grévy, zegt in een manifest aan de kiezers te Döle (Jura), dat het kinderachtig zou zijn het droombeeld te koesteren, dat de vijanden der republiek de wapenen hebben nedergelegd. De dynastieke partijen, die, blijkens de geschiedenisnimmer afstand doen van hare aansprakentrachten thans in de constitutie binnen te dringen om haar te vernielenen Frankrijkdat de republiek wilzal deze nog geruimen tijd tegen haar moeten verdedigen. Bij manifest, van het linkercentrum aan de parijsche kie zers, wordt de verkiezing aanbevolen van besliste en ge matigde republikeinenen gewaarschuwd tegen belagers der volksgunst, valscke vrienden der constitutie en sectarissen. Te Lyon is door de radicalen van het dep. der Rhone een centraal comité gevormd dat een programma heeft op gemaakt, waaraan zich zijne candidaten onvoorwaardelijk heb ben te onderwerpen, zich o.a. dienovereenkomstig verhinden- de om eene algemeene amnestie te eischen voor alle poli tieke veroordeeldenin geene wijzigingen der constitutie of nieuwe wetsbepalingen toe te stemmen dan in die welke de grondslagen van de democratische, republikeinsche staatsre geling verbreedeu de volkomen vrijheid te eischen van druk pers vereeniging eu vergaderingbenevens de scheiding van Kerk en Staat, de onverwijlde intrekking van den staat van belegde afschaffing van aile uitzonderingswetten neutraalkosteloosverplicht onderwijsherziening van het belastingstelsel tot ontheffing van den arbeid en de produc tie het herstel der gemeentelijke vrijheden de benoeming der burgemeesters en hunne adjuncten door de gemeente raden voor alle burgers gelijkelijk verplichte krijgsdienst uitsluiting van het Presidentschap der republiek van alle leden der familiëndie over Frankrijk hebben geregeerd. Voorts zal de lasthebber „voor zooveel zulks doenlijk is rekenschap moeten geven van de door hem aangewende po gingen om alles te verkrijgen wat zijnen kiezers ter harte gaat." Den 17 heeft de heer Gambetta in verschillende plaatsen van het dep'. Vaucluse het woord gevoerd, 's Avonds zou hij dit doen in eene particuliere bijeenkomst te Cavaillon doch aan een voorafgaaud banket kwam hem de commissaris van poiieie uitnoodigen om de bijeenkomst niet te houden aangezien de overheid niet bij machte zou zijn om dreigende wanordelijkheden te voorkomen. Gambetta liet, hiervan pro ces-verbaal opmaken en door al de gasten onderteekenenen begaf zich vervolgens naar de vergaderzaalwaar meer dan 2000 personen bijeen waren. Hij vermaande tot rust en tot, geduld en gematigdheid, welke reeds 5 jaren betoond en nog drie weken, binnen welke eene nieuwe poliliek zou ge vestigd wordennoodig waren. Toen de burgemeester het woord wilde nemenwerd dit door een geweldig rumoer belet. Na eene vernieuwde aanmaning van den heer Gambetta ging men uiteen. Heengaande is hi( met steenen geworpen. Te Marseille, waar hij den volgenden dag kwam, heeft de militaire pverheidter voorkoming van ongeregeldheden 3 bijeenkomsten van radicalenlegitimisten en bonapar- tisten, welke 's avonds gehouden zouden worden, verboden. De verkiezingen voor de Kamer hebben tot, uitslag gehad, dat gekozen zijn: 230 republikeinen «n radicalen, 100 constitnti- oneelen en leden van het linkercentrum, 60 koningsgezinden en legitimisten en 60 bonapart.ist.en; terwijl ruim 80 herstemmingen moeten plaats hebbenwaarvan de kansen meerendeels den republikeinen gunstig zijn. Te Parijs zijn verkozenThiers met, 10t81 st. tegen 5923 op DaguinTirurd (rep.) met 6311 tegen Haussmann (bonap. 2958), Barodet (rad.) niet 8929 tegen Fautrain (candidant der Débats, 4357), Floquet (rad.) met 18220, Gambetta (rep.) met 10000 tegen Doney (rad. 1000), Louis Blanc (rad.) in 2 arrond"., in het eene met 9822 tegen Delacour (cand. der Débats3902), Denfert (cand. der Débats en Siècle) met, 8975 tegen Collin de F er diere (bonap. 5295); in het steeds zoo bonapartistische 8e arrond. moet herstemd worden t.ussehen den minister Decazes 3810, den republ Chauffour 3612 en deu bonap. Raoul Duval 3492. In het, arrond. Corbeil is benoemd de oud-prefect van policie Lêon Renault, met 7600 st., tegen 3100 op deu prins de IFa- gram (bonap.). Te Pontoise is verkozen Eug. Rendu (bonap.) met, 6645 tegen 6087 op den predikant de Prcssensé. De mi nister Dufaure is te Marennes verkozeu, de minister Decazes leed te Aveyrou de nederlaaggelijk de minister Buffet te Cast.el-Sarrasin met, 8974 tegen 9654 op Lasserre, candidaat van het linkercentrum te Vericourt met 6953 tegen 8566 op Bresson, en voorls te Mirecourt, Commercy en Bourges. üesjardm, Baragnon en Fm. Ollivier zijn evenmin verkozen, Te Marseille bekwam Gambetta 6957 st., tegenover 1900 op zijn „ouverzoenlijken" mededinger Naquet. Ook in andere plaatsenwaar hij als candidaat was opgetredenheeft hij gezegevierdbehalve te Avignon. Louis Blanc is ook te S. Denis gekozen. Order de gekozenen bevinden zich verder: Cassagnac (vader en zoon), geul. Allard, Casimir Périer, Albert Grévy, Lockroy, Keiler, Ordinaire, Ferry, Remusat en Rouher (te Riom en te Bastia;, welke laatste bovendien te Ajaceio in herstemming komt met prins Napoleon. L'Univers is over den uitslag der verkiezingen zeer ver stoord en ziet de Commune reeds in aantocht. De nederlaag der erkende conservatieven zegt het blad is volkomen, volstrektradicaal. De minister Buffet heeft den President zijn ontslag aan geboden. De President heeft dit verleend en den lieer Dufaure tijdelijk belast met het ondervoorzitterschap van den minister raad en met de portefeuille van binn. zaken. Ook de heer de Ueaux heeft zijn ontslag als minister van landbouw ge vraagd docli blijft voorloopig met het bestuur der zaken van zijn departement belast. De heer Harant, de (met 3S van de 64 st.) nieuw benoemde voorzitter van den parijsehen gemeenteraad, heeft den 23 die betrekking aanvaard en daarbij eene toespraak gehouden waarin hij de hoop uitte, dat weldra de drievoudige wensch naar eene amnestieeene vermeerdering van de macht der gemeentebesturen en gemeentescholenmet verplichtdoor leeken te geven onderwijsvervuld mocht worden. Vervolg der Builenlandsche Berichten in het Bijvoegsel. Prins Hendrik is den 18 uit Luxemburg in de residentie teruggekomen. Staten-Generaal. De 2e Kamer heeft den 22 hare werk zaamheden hervat. Ingekomen zijn wetsontwerpen: tot ver hooging (met f 85,706) en wijziging van hoofdstuk VII B der staatsbegrooting voor 1876, tot invoering van de nieuwe organisatie van het kadaster, vervat in de besluiten van 5 eD 10 Dcc, 1875; tot wijziging der wet op het notariaat, wat betreft de legalisatie der handteekeningen van notarissen tot verhooging der pensioenen voor het personeel der loods- dienst voor zeeschepen; van den heer Moens tot wijziging Van enkele bepalingen der wet van i857 nopens het laser onderwijs. Volgens laatstgenoemd ontwerp zullen er 13 Rijks-kweek scholen (10 voor onderwijzers en 3 voor onderwijzeressen) en ten minste 20 normaallessen van wege het Rijk komen. Gemeente-Rijksscholen worden bij oprichting minstens voor de helft, van Rijkswege bekostigd. Geene hulponderwijzers zullen meer aan het hoofd van buurlscholen mogen slaan. Een hulponderwijzer zal slechts voor 30, 2 voor 60 en 3 voor 120 leerlingen onderwijs mogen geven. In eene school met meer dan 120 leerlingen moet minstens één hulponderwijzer met, hoofdonderwijzers-acte zijn. Het tractement van een hulp onderwijzer zal minstens zijn f 500; van een hulponderwijzer met eene acte als hoofdonderwijzer f 800van een hoofd onderwijzer t 1000, behalve vrije woning. Het eigenlijk stelsel van kweekclingen vervalt, hoewel jongelingen tot op 19jarigen leeft ijd onder toezicht werkzaam zullen mogen zijn tot eigen oefening. De kosten der minimum-uitgaven voor de scholen zullen half uit 's Rjjks kas worden gedragen en half door de gemeente en art. 36 der wet wordt in dien zin gewijzigddat. de bijdragen der provincie voor hulpbe hoevende gemeenten niet meer verplichtend zijn. De beraadslaging over de suikerconventie werd op 28 Eebr., die over de wet op het hooger onderwijs op 6 Maart bepaald. Benoemingen enz. De Koning heeft rnet ingang van 1 Mei een pensioen van f 850 verleend aan den heer A. B. Schreuder, predikant te Akersloot. Te Heyloo is tot, lid van den gemeenteraad verkozen in plaats van wijlen jr. mr. G. G. Fontein Kerschuir, de heer J. Mulder. Eerbewijzen. De directiën der 5 in Nederlaud geves tigde exploiteerende spoorwegmaatschappijen hebben den 21, te 's Gravenbage, in eene toepasselijk versierde zaai van het Hotel de VEuropeeen diner aangeboden aan den minister van oorlog, jr. Merck, afgetreden adviseur voor de spoor wegen. De ministers van binn. zaken en van financiën be hoorden tot de gasten. 's Rijks Mijnt. In 1875 zijn vervaardigd en afgeleverd: voor rekening van het Rijk 3.015.000 centen, 2.026.000 halve centen; voor rekening van particulieren 4. ild.OOO tiengulden stukken te zamen uitmakende eene nominale waarde van 41.140.280. Scheepvaart. De burgemeesters van Amsterdam en Rot terdam eenige ingezetenen van beide gemeenten en eenige leden der 2" Kamer hebben een adres aan den minister van binn. zaken gericht, naar aanleiding van den onvoldoenden toestand van het vaarwater tusscben beide steden. Nijverheid. Directeuren der Maatschappij van Nijver heid hebbeningevolge besluit der algemeene vergadering een adres aan den minister van binn. zaken gezonden, waarbij maatregelen worden voorgesteld om liet gebruik van mei schadelijke verfstoffen bekleede voorwerpen tegen te gaan. Militaire zaken. Bij kon. besluit van den 10 zijn, ter voorziening in de ongenoegzaamheid der soldijen en ter be vordering van de dienstneming te Kampen en te Schoonhoven, de soldijen der onderofficieren bij de landmacht en der kor poraals-titulair bij de instructie-corpsen in beide steden op nieuw verhoogd. Schutterijen. De minister van binn. zaken heeft aan de zaandamsche schutters die vernietiging van het veel be sproken vonnis van den schuttersraad verzocht hadden ge antwoord dat geene wettelijke bepaling hem daartoe de bevoegdheid geeft en dat dus hun verzoek niet kan inge willigd worden. Onderwijs. De gemeenteraad van den Haag heeft den 22, naar aanleiding van een indertijd door ingezetenen van Sclie- veningen ingediend verzoek, in beginsel besloten tot de oprich ting eeuer school voor meer uitgebreid lager ouderwijs aldaar, Aanbestedingen. Den 24aan het departement van binn zakenhet maken en stellen van den metalen bovenbouw voor 8 bruggen te Rotterdam, waarvan 6 tusscben de Delft- sche poort en het Hofplein en 2 bij Fijenoord, minste inschr. F. Kloos 8f Zoon, te Alblasserdam voor f 158,900. Gieten. "Wijlen jonkvr. E. R. F. de Bellefroid te Zwolle heeft, aan de S. Vincentius-vereeniging aldaar 1000 vermaakt. Wijlen mevr. de wed. P. M. Schouten -Boelhouwer te Haarlem heeft vermaakt aan het gereformeerde weeshuis en het diaconiehuis aldaar elk f 1000 in gereed geld en /"8000 inschrijving 2) p.c. W.S. onder den last van vruchtgebruik. Wijlen mevr. de douair. bn. v. Scherpenzeel Heusch de Kuyper heeft aan de r. e. S. Eusebius-kerk te Arnhem f 3000 vermaaktvrij van rechten. Rampen. De Maas is den 17 bij Maastricht buiten hare oevers getreden en heeft de dorpen Heugem, Limmel, Borg haren, Itteren en andere overstroomd. Ook het lage gedeelte der stad is ondergeloopen. Den 19 is de Beersche Overlaat bij Grave beginnen te werken en zijn de wegen om die stad overstroomd. Volgens de berichten van den 24 was het water op onze rivieren nog wassendebet, land bezuiden Deventer geïnundeerd en drong het water te 's Hertogenbosch in de woningen langs den havenkant. Te Wijk bij Duurstede en elders werden buitengewone maatregelen genomen Den 19 is een gedeelte der oude minderbroederskerk te Maastricht, vroeger arsenaal en sedert eenige jaren tot kazerne ingerichtingestorten wel van de noordergalerij en het dak daarvan, gelnkkig thans niet door manschappen bewoond, wat in den Taatsten zomer wel het geval was. De gehpeie kerk is dadelijk door de troepen ontruimd. Den 22 is eene hoeve der Maatschappij van Welstand te Someren (Noordbrabant) afgebrand, waarbij van het huisraad en bouwgereedschap schier niets gered is en 6 koeien en 1 paard in de vlammen omgekomen zijn. Den 22 zijn bij de Zijpersiuis 2 mannen in het Noordh. Kanaal verdronken, doordat het schuitje, waarmede de een den ander overzettedoor een stoomboot werd in den grond geboord. De veerman was de broodwinner zijner moeder, zijn passagier, een werkman van den landbouwer A. Kruijer, laaf eene vrouw met 3 kinderen achter. Rechtszaken. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft den 17 O. v. V. en zijne beide zonen te Nederweert,ver oordeeld den eerste tot 6, de beide andere tot, 5 jaren tucht huisstraf wegens het, in den laten avond van den 11 Oct. op den openbaren weg aanranden van den 84jarigen J. Ga briels en diens zoon J. Gabriels, die zij niet zware stukken hout hevig geslagen en zwaar gewond en daarna tot over gaaf van hun geld gedwongen hebben. De rechtbank te Goes heeft den 21 den geneesheer Th. Persant Snoep te Capelle schuldig verklaard aan manslag door achteloosheid, en hem veroordeeld tot f 300 boete of 14 da gen gevangenisstraf. Hij had een kind zwart zwavelzuur doen toedienen in plaats van eene bereiding van ijzer met kweesap; de vergissing was reeds bij zijn leverancier ge schied, terwijl hij verzuimd had het geleverde te onderzoeken^ Overleden, den 18 te Utrecht, de gepens. s. b. n. Tl. Kem per. lid van liet hoog militair gerechtshof. Den 20, te 's Gravenbagemr. E. J. A. graaf v. Bylandt, gewezen commissaris des Konings in Overijsel en Zuidholland, later lid en voorzitter der 1" Kamer. Den 24. te Amsterdam, dr. J. P. Tleije, kinder-en volks dichter, sedert 1843 secretaris der Maatschappij tot bevorde ring van Toonkunstoud bijna 67 jaren. KoLONiëN. De procureur-generaal in Suriname heeft een bevel tot aanhouding uitgevaardigd tegen A. li., kassier der Surinaamsche Bank, en J. W. S., ontvanger der in-en uiig. rechten en ace., beiden laatst gewoond hebbende te Parama ribo. Er is hier spraak van een diefstal van ruim f 30000 uit de koloniale kasin combinatie met een diefstal van 20000 uit de kas der Bank. De heer Tl. F. W. Grottendieckpredikant bij de evang.- lutherscbe gemeente alhier, is beroepen naar Leeuwarden. Het bestuur der zangvereeniging Euterpe heeft op 14 en 21 dezer ingewisseld 459 bons a 37% cent, welke, als vrucht van liet gegeven concertdoor de inteekenaars aan behoeftigen zijn uitgereikt; alzoo een bedrag van /"172,12%. De beleefdheid, door de hoornsche liedertafel aan Alk maar bewezen is slechts door weinigen op prijs gesteld, het groote publiek heeft zich onverschillig betoond, en op enkele uitzonderingen na zijn ook onze beoefenaarsbeminnaars en beschermers der toonkunst, hij de op 1.1. Woensdag gegeven soiree musicale afwezig gebleven. Sappho had waarlijk beter bejegening verdiend en Tiet strekt haar tot eer, dat zij zich voor liet kleine gehoor even verdienstelijk gekweten heeft als zij liet voor eene volle zaal had kunnen deen. De uil voering der verschillende stukken gaf blijk, dat er flink gestudeerd was, dat het, niet aan goede elementen en aan goede leiding ont brak. Het moge de leden van Sappho tot, eenige voldoening verstrekken, dat haar optreden hij de hoorders een zeer gnn- st.igen indruk heeft achtergelaten, inzonderheid ook hun tenor- solist, en violoncellist, wier namen wij tot:ons leedwezen niet in staat zijn te melden. De herstelling van den toren van het diaconiehuis is den 25 besteed voor 1414-aan J. J. Tesselaarals den minsten van 4 inschrijvers en tot een bedrag beneden de ra ming. De andere inschrijvingen beliepen f 1600. 1620 en f 1016. BURG 15 RLUKE S T AND. ONDERTROUWD. 24 Feb. Sipke van Berkumte Helder, en Clasina Schut, te Alkmaar. Fieter Pover en Engelina de Moor. GETROUWD.

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 1