Bijblad van de Alkmaarsche Courant van Zondag 12 Maart 1876. 23®te?ïclijfcscïtc Betichten Duitschlaml. Sctgie. Frankrük. llrlüunfe en Herland. Rusland. Turk J)e. OostenrfJk-HonguriJe. Italië. Spanfe. Wereeuigde Staten. werd daarop, na gehouden overleg met eene eomuiisHa Pruisen. De woning van dr. Strousberg te Berlijn is de,n 1 in veiling gekomen en voor 900,000 mark het eigendom geworden van den hofbankier des Keizers, bn. v. Cohn. De reactionaire partijen in het Huis van Afgevaardigden hebben den 1 en 2 getrachtden minister van financiën Camphausenten val te brengenmaar hare pogingenhet laatst tegen het behoud der Seeliandlung gerichtwerden door de liberalendie den toeleg doorzagenverijdeld en al hare voorstellen met cene meerderheid van J der leden verworpen. Het gerechtshof voor kerkelijke aangelegenheden heeft den 8 tot afzetting van den bisschop van Munster, Brinckmann besloten. Beieren. De Kamer heeft de regeering gemachtigd om gedurende het eerste kwartaal van het loopende dienstjaar de belastingen te heftenwaarbij de ultramontaansciie meer derheid te kennen gaf, dat zij dit alleen deed oin geene stoornis in den gang van zaken tc brengenzich voorbe houdende om de begrooting aan een nauwkeurig onderzoek te onderwerpen. Saksen. De Tweede Kamer heeft den 3 met 66 tegen 7 st. eene motie aangenomen, volgens welke de regeering aan een voorsteldat, overneming van de spoorwegen of een der- zelven door het Rijk voorstelt haren steun in den Bondsraad niet behoort te geven. De regeering heeft van de fransche de uitlevering gevraagd van den, met zijnen medeplichtige Rollins p.aar Parijs gevloch ten nederlander Harmens, die, met den brusselschen bankier Samuël in onderhandeling over eene beleening van amerieaau- sche spoorweg-effecten, hem verzocht had eenige dier stukken te gelde te maken welke daartoe naar Amsterdam gezonden, bleken valsch te zijn. De Kamer heeft den 7 de beraadslagingen over het ontwerp betreffende de academische gradenter zake der carnavals- vacantie geschorst, hervat. Don Carlos is den 28 Febr. in Frankrijk gekomen ver gezeld van zijne lijfwacht en andere troepen, die, alvorens de grens te overschrijden, hunne wapenen hadden verbrijzeld. Aan de brug van Arneguy werd hij door den onderprefect, van Manléon ontvangen, die hem met, rij' uier beireleidde naar Pau, waar de prefect, den vluchteling de beschikkingen der fransche regeering kenbaar maakte. Na 2 proclamation „aan de Spanjaarden" en „aan zijn leger" uitgevaardigd te hebben, vertrok hij den 1 Maart naar Boulogne, waar hij den 2 's avonds aankwamdoor het slechte weder opgehouden den 3 omstreeks 150 fransche legitimisten en een 12tal en- gelsche ultramontanen voor damesten gehoore en een door 200 personen onderteekend adres ontving, en den vol genden dag naar Engeland scheep ging. De graaf de aserle heeft zich naar Cannes begeven, waar zijne familie zich bevond. De prefect van het dept. M irbihan heeft tot de maires van het arrond. Pontivy eene aanschrijving gt richt betref fende de bonapartistische woelingen en verkiezings-mauoeuvres in verschillende gemeenten. Hij kondigde hun aan, dat hij deswege ïnlich ringen inwon en hij herinnerde hun, dat reeds 5 jaren geleden Napoleon lil vervallen is verklaard van het Keizerschap, hen tevens vermanende, de plichleu niet, uit het oog te verliezenwelke voor hen uit die vervallenver klaring voortvloeien. Het linkercentrum heeft den 3 in eene door 40 leden bijgewoonde vergaderingbesloten om eene deputatie naar dei minister Dufaure te zenden, ten einde aan ie dringen op de vorming van een homogeen kabinet,; op eene zuivering van bet ambtcnaarspersoneel binnen redelijke grenzen doch zoo. dat de prefecten, die voor bonapartistische candidaten hebben geijverd, worden verwijderd; op het wijzigen dei- wet op het hooger onderwijs en op het. hergeven aan ge meenten met meer r'an 4000 ingezetenen van het recht om hare maires te verkiezen. De deputatie onderhield zich geruimen tijd met den minister, bij wien zich ook de heer Casimir Péner bevond, die ook de vergadering had bijgewoond De kardinaal Guibert heeft den 3 de voorloopige kapel op den Montmartre te Parijs ingewijd ter plaatse waar de kerk van het H. Hart moet verrijzen. In zijne rede deed hij 0.a. uitkomen, dat de catholieke Kerk_ geenerlei regeerings- vortn buitensluit., en kondigde hij een herderlijken brief aan ten hetooge van de stelling, dat de republiek, indien zij niet christelijk isniet duurzaam wezen kan. Bij de herstemmingen voor de nieuwe Kamer, op den 5 zijn verkozen 45 republikeinen, 20 leden der uiterste linker zijde25 bonapartisten en 10 monarchalen. Onder de ver- kozenen komen voor de intransigenten: Rarpail, te Marseille, tegenover den nu gematigden eandidaat. der linkerzijde, Arnat, en Al/red Naquet, t,e Apt,, tegenover den bonapartist Syt- vestre; de bonapartistenRouher, die reeds het mandaat voor Riom aanvaard had, te Ajaccio, tegenover prins Na poleon, Haèiitjenste Le Mans, tegenover den eandidaat der linkerzijde Cordeleten Raonl Duval, te Bouviers, tegen over den lieer Prétaveinevoorts de legitimisten: de la Roche foucauld Hisacciitde Castellanede la Rochejaqueleindeze laatste te Bressuire, tegenover den eandidaat, der linkerzijde Bernard, en eindelijk de gewezen kapitein der kurassiers de Mm. stichter der catholieke werklieden vereenigingendie met den Syllabus tot. programma opgetreden en kort, vóór de herstemming door den Paus tot commandeur de S. Gre- gorius-orde benoemd is. Zijn tegenstander was de bonapar tist iscbgezinde abbé Cadoretoud-hoofd ralmoezier bij dc ma rine en kuiunnik van St. Denis, die o. a. door de Univers met de grootste bitterheid en volharding gedurende de ver- k ez ngsperiode aangevallen is. Te Parijs zijn verkozen de minister Decazesmet 7238 st. tegen 3174 op den heer Ra- oul Due alde heeren Sputter, boofd-redaetenr der République Frangaiseen zijn mede-redactaur Allain-Targébenevens andere candidaten der radicale Republikeinsclie Uniemeest, leden van den gemeenteraad, en de lieer Tirard, oud lid der Nat. Vergadering, van de republikeinsclie linkerzijde. De Unieer",, zeer ontevreden over de p.-mjselie verkiezin gen, zegt,: „Deze groote stad, 5 jaren geleden in brand gestokengelooft, niet meer aan de nel en neemt.de eerste de hest.e gelegenheid te baal om de brandspuiten Gods uit drukkelijk prijs te geven." De nieuwe Kamer kan geacht worden aldus 1e"zijn samen gesteld li0 republikeinen van allerlei aard. 92 Imnapartis- 1.n 38 liberaal conservatieven6i> radicalen en 39 legiti misten. De niet-radicale linkerzijde is alzoo meester var. de» toestand, De waarnemende minister van binn. zaken heeft den pre feeten kennis gegevendat,blijkens proclamatie van genl. Quesada van 29 Febr., de a mnestie voor spaansche vluchte lingen tot. 15 Maart is opengesteld, en zij, die later gevan gen genomen worden, zullen worden gedeporteerd, hetzij om iu het, leger dienst te doen of tot andere nader te bepalen bestemming. Die vóór het kon. besluit van 15 Juli zijn gedeserteerd en gevat worden zullen naar Cuba gezonden worden om daar dienst te doen. Deserteursdie zich om amnestie aanmeldenzullen hunnen diensttijd in de spaan sche koloniën of in Africa moeten uitdienen. Wie zich niet overeenkomstig deze bepalingen gedragen, zullen na den 15 Maart geen onderstand van de fransche regeering meer ge nieten. Den 7 zijn voorbereidende bijeenkomsten gehouden door den Senaat en de Kamer. Na afloop van die der Kamer is de uiterste linkerzijde bijeengekomen en is door den heer Gambctta eene reuevoering uitgesproken waarin hij de nood zakelijkheid betoogd heeft van eene aansluiting aller republi keinen met het oog op den toestand van het tegenwoordig ministerie, welke liet, volgens hem noodig maakt, dat de republikeinsclie partij eene gemeenschappelijke motie aanneemt, verklarende dat zij slechts een uitdrukkelijk republikeinsch kabinet zal ondersteunen. Eene deputatie is naar de verga derde linkerzijde gezondenten einde deze tot eene gemeen schappelijke gedaehtenwisseling over den staat tan het minis terie uit te noodigen. De leden der linkerzijde en der uiterste linkerzijde uit de Kamer en den Senaat zijn daarop, ten getale van omstreeks 220te zamen vergaderden hebben eenedoor den lieer Brisson voorgestelde, motie aangenomen, strekkende om alleen een homogeen kabinet te ondersteunen, dat het land wil besturen in een zuiver republikeinschen zin, overeenkomstig den geest der constitutie en den wil des volks. Koloniën. Prins Arthur van Groot-Brittanjeincognito reizende, is den 3 met, het jacht Eega te Algiers aangekomen. Te Horsham hebben bij de verkiezing van een Parlements lid de conservatieven, wier eandidaat de procureur-generaal Giffard wasweder eene nederlaag geleden. De kerkelijke overheid maakt bezwaar tegen de plaatsing van het, Wellingtons monument (waarvoor het Parlement 20 ja ren geleden 20.000 heeft, toegestaan) in de Paulus-kerk te Londenomdat de hertog te paard zittende wordt voor gesteld en het haar ongepast schijnt, zulk een paard in de kerk toe te laten. De amerieaansche gezantgeul. Schenckheeft een brief in de dagbladen doen opnemen, waarin hij verklaart, dat hij vernomen hebbende hoe hij belasterd wordtvan zijne regeering vergunning gevraagd heeft om onmiddelijk naar de Ver. Staten terug te keeren, ten einde zich te verantwoorden. Don Carlos is den 4 na een stormachtigen overtochtte Folkestone aangekomen, juist toen aldaar eene nieuwe sta tuin werd ingewijd. Afgevaardigden van den gemeenteraad en de kamer van koophandel te Boulogne kwamen, tot. deel neming nan die plechtigheid, met dezelfde boot aan en wer den met een saluutschot verwelkemd. De station was met vlaggen versierd, een muziekcorps op liet havenhoofd hief aan, en de menigte ontving de deputatie bij het aan wal stap pen met gejuich. Don Carlos meende, dat deze hulde hem gold en lichtte in dank den hoed, hetgeen een tegen-demon stratie van afkeurende kreeten en gefluit uitlokte. Bij zijne aankomst te Londen, waar hij zijnen intrek in Browns Hó- tel genomen heeft, werd hij eveneens met uifjouwingen be groet.. De Times keurt dit afals in strijd niet de aan politieke ballingen verschuldigde gastvrijheid, en raadt, aan om zoo weinig mogelijk op zijne tegenwoordigheid te letten, dewijl hij geene eervoller bejegening verdient dan „de am nestie der verachting." De Keizerin van Oostenrijk is den 5 te Londen aange komen en den 6 naar Easton Neston vertrokken, na bezoeken bij de prinses v. IP alesden hertog en de hertogin v. RRin- burq enz. te hebben afgelegd. De hertog en de hertogin v. Edinburg zijn den 7 te Dover naar Calais scheep gegaan op hunne reis naar Rusland. Hoogerhuis. Den 7 heeft de heer Cor dweil een adres ingidiend. slrekkende om intrekking te vragen van de veel besproken slaven-circulaire. De lord-kanselier heeft de nood- zakelykueid van die circulaire betoogd en gezegddat het onmogelijk was haar in te trekken. „Wij staan zeide lord Cairns op het punt van een gewielitigen s*ap te doen ter voorbereiding van den tijd, waarin liet Engelands taak kan worden de afschaffing der slavernij te voltooien." Na eene langdurige discussie is bet, adres verworjien. Lagerhuis. Den 1 is een van de door de iersche partij, voorgestelde ontwerpen en we dat om het kiesrecht voor de groote steden van Ierland beter te regelen en op gelijken voet met die van Engeland te brengen, met 176 tegèn 148 st. verworpen. Den 3 is met. 279 tegen 245 st. verworpen eene motie van den heer Osborne Morgan, luidende: „Daar de kerkelijke be- graalpl.iatsen van Engeland en Wales door de wet zijn aan gewezen ten gebruike van allen die tot de gemeente belmo ren zoo is het billijk, dat het geoorloofd zij, op die kerkhoven begratenissen te doen plaats hebben zonder eenige kerkelijke plechtigheid of met andere kerkelijke plechtigheden dan die van de Engelsche Kerk, en toe te staan dat die door andere personen dan juist door geestelijken van do Engelsche Kerk volbracht worden." Door lord George Hamilton werd voor gesteld, eene commissie van enquête te benoemen, ten einde te onderzoekenwat de oorzaken zijn' van de daling der waarde van liet zilver, welke voor het moederland met, zijn gouden standaard niet veel beteekentmaar voor Britsch- ludie eene zaak van bet hoogste gewicht is. Den 6 heeft, de heer Wolff aangekondigd, dat hij den 17 eene motie zal voorstellen oui de regeering te verzoeken, in overleg met Engelands bondgenooten de noodige stappen te doen, ten einde met inachtneming der rechten van de Porte, pen Khedive en de aandeelhouders internationale waar borgen le stellen voor de neutraliteit van en de controle op het Suez-Kanaal. - De heer Disraëli verklaarde, in antwoord op eene interpellatiedat de regeering heeft geweigerd een commissaris bij de nieuwe Egyptische Bank te benoemen. Zij zou bet, hiertoe gedane voorstel alleen dan in overweging hebben kunnen nemen wanneer de commissaris moest wor den belast met, de ontvangst, van zekere inkomsten, om deze te doen strekken ter vermindering van schuld. De wet belreffeiide den aankoop der Suez-aandeelen werd bij derde leziug aangenomen üe minister van financiën verklaarde dat er, ter betaling der aandeden, schatkistbiljetten zouden worden uitgegeven, rentende 3(4 pc en op verschillende tijdeu vervulbaar; welke echter niet ter beurze gebracht, maar in handen der commissie voor de nationale schuld gesteld en in hall'jaai-lyksche termijnen, de laatste is 1912, afgelost zullen worden. Alvorens tot de behandeling van de artikelen der begrooting van oorlog werd overgegaanverdedigde sir WLawson eene motie, strekkende om te verklaren, dat.de belangen der natie geene uitbreiding van de uitgaven voor de landmacht vereischten. Zij werd met 192 tegen 63 st. verworpen. KoLONiëN. De prins v. /Pales heeft den 4 zijn laatsten tijger geschoten. In het geheel zijn er 28 de meeste door den prins, geveid. Den 5 heeft hij van sir Jung Rahadoor, den eersten minister van den Maharajah van Nepauleen hartelijk afscheid genomenwaarbij van weerszijden prach tige geschenken werden gegeven. De prins ontving o.a. een zeer fraaienuitnemend gedresseerden jongen olifant, een groot aantal vogels en dieren van allerlei soort; en sir Jung o.a. een zilveren standheeldjeden prins te paard voorstel lende eeu paar voortreffelijke buksen en een met goud versierden sigarenkoker. De russische diplomatieke agent in Montenegro heeft in last gekregen om den aandrang der oorlogspartij tegen te gaan en den Vorst tegenover die partij te ondersteunen. De russische regeering zou hare beschermende band van Monte negro aftrekkenindien men aldaar eene uittartende houding aannam. De Vorst van Montenegro heeft bevredigende ver klaringen afgelegd. üe turksehe gezant te Petersburg heeft verklaard, dat naar aanleiding der berichten van russische bladen betredende knevelarijenwelke door turksehe ambtenaren in de Herze- gowina zouden gepleegd zijn, een nauwkeurig onderzoek zal wórden ingesteld en dat de schuldig bevonden personen ten strengste gestraft zullen worden. De Porte heeft eene instructie omtrent het beheer der Vilayets uitgevaardigdwaarin bepaald wordtdat alle ot- tomanische onderdanen gelijk zijn voor de wet; dat het den Valis verboden is om zich in de benoeming der leden en in de uitspraken der gerechtshoven te mengenbehalve in die gevallen waarin de behandeling van strafprocessen vertra ging ondervindtdat het hem verboden is om belastingen te heffen of andere gelden te innendie door de keizerlijke Iradé niet voorgeschreven zijn. Enkele personen die vroeger uit de Herzegowina verban nen warenzijn door de regeering teruggeroepen en met rijke geschenken naar hunne voormalige woonplaatsen ge zonden. In weerwil van de strenge bewaking der oostenrijksche grenzen, zijn den 26 Febr. nog 2000 grensbewoners der Cri- voseie en uit Ledenica naar Zubci gekomen, om ziob bij de daar aanwezige insurgent,en onder bevel van den wojwode Peka Paulovich aan te sluiten. De regeering schijnt zieh voorloopig niet om het verzet der Begs tegen de aan de opgestane gewesten verleende her vormingen te bekommeren, en heeft hun verlangen om talrijk in de gemengde commissiëndie op de uitvoering het, toe zicht moeten houdenvertegenwoordigd te worden van de hand gewezen. Den '1 Maart heeft in het dorp Kolin nabij Hutowo een onbeduidend gevecht plaats gehad. Eene bende opstande lingen aangevoerd door den priester Musicviel een door christenen bewoond dorp aan. Eenige compagniën turksehe troepen trokken, na een kortstondig gevecht^ naar het ge bergte terug. De insurgenten hebben eene proclamatie uitgevaardigd vrijheid en volkomen onafhankelijkheid eischende, gewaar borgd door de groote mogendheden. De beloften van Turkije, tot dusver nooit vervuld geworden zijndeoordeelen zij ook het tegenwoordige plan van hervormingen ijdel. Zij betuigen bunnen dank aan de mogendheden voor hare tusschenkomst en ondersteuning, en verklaren, dat zij den strijd zullen voortzetten. De proclamatie is onderteekend door de woj- wodes van de Herzegowina en den 5 naar het buitenland verzonden. In eene den 4 gehouden bijeenkomst van aanvoerders der insurgenten met den gouverneur van Dalmatiehebben cerst- genoemden verklaard dat zij de aangeboden hervormingen blijven weigeren, maar zich zullen onderwerpenindien Tur kije zijne troepen nit, de Herzegowina terugroept, en den insurgenten alzoo vergunt gewapenderhand met de Begs te onderhandelenof we! indien Oostenrijk of cene andere" mo gendheid met de wapens tusschenbeide komt. De heer von Rodich heeft, geantwoorddat, aan dien eisch onmogelijk kon worden voldaandat Oostenrijk eene stipte onzijdigheid zou blijven in acht, nemende grenzen streng zou bewaken en tegen het einde van Maart de uitgewekenen niet langer zou ondersteunen. De aanvoerders der vluchtelingen,, door den heer v. Rodich aangespoord om met hunne landgenooten terug te keeren hebben verklaard dat zij den terugkeer in elk geval van liet, ophouden der vijandelijkheden afhankelijk stellen. De Polilische Corresponded heeft, van goederhand vernomen, dat de Porie op aanraden der mogendheden eene volledige amnestie afgekondigdden emigranten vergunning om terug te keeren toegezegdkosteloos bouwmateriaal tot opbouw der woningenzaaikoren voor den akkerbouw, vrijstelling van tienden voor dit jaar en van belastingen voor twee jaren aan de Herzegowina beloofd heeft. Regeerings-commissarissen zullen zieh beijveren om den terugkeer der gevluchte inwo ners van de genoemde provincie te bespoedigen. In de nabijheid van Ljubuska heeft eene kleine schermut seling plaats gehadwaarbij 30 turksehe soldaten die op oostenrijksch gebied gedreven waren een huis in brand sta ken en een oostenrijksch onderdaan fusileerden. - Achmed Muchtar bassa is met eene aanzienlijke troepenmacht van Tre- binje opgerukt, ten einde Nikschich van levensmiddelen te voorzien. De insurgenten zijn voornemens de met het ge leide van den voorraad levensmiddelen belaste kolonne aan te vallen. Donau-Vqrstendomm ENDe ondervoorzilter van den Senaat heeft, zijn ontslag gevraagd, omdat de regeering hare aangenomen gedragslijn blijft volgenwaarover de Senaat zijne afkeuring heeft te kennen gegeven. De Senaat heeft geweigerd, dat ontslag te vcrleenen; in welk besluit ander maal eene berisping ligt opgesloten. De flnanciëele commissie heeft het leeningsvoorste! der regeering verworpen. Servje. Op liet onlangs te kennen gegeven voornemen der regeering om 1 2d.000 stuks achterlaadgeweren aan te schaffenzijn verscheidene buitenlandsche wapenhandelaars naar Belgrado gekomen en met, de regeering in onderhandeling getreden. In het laatst van Febr. zijn deze echter op het. departement van oorlog ontboden en is hun te kennen ge- gegeven, dat de regeering voorshands van de» aankoop afzag, De Keizerin is den 2 naar Engeland vertrokkenom zich te Easton-Nestonin Northhampsire aan het jachtvermaak te wijden. Een aantal harer paarden was reeds vooruit gezonden. De gouverneur van Dalmatie isna te Weenen ontboden te zijn, naar Ragusa vertrokken om den terugkeer der vluch telingen uit de turksehe gewesten naar hunne haardsteden voor te bereiden. üe oostenrijksche en hongaarsche regeeringen zijn over eengekomen om de zitting der Delegatiëu die in Mei zou plaats vindenuit te stellen tot na den afloop der onderhan delingen over het tol- en handelsverbond tusschen beide helften der monarchie. Oostenrijk. Het Huis van Afgevaardigden is den 1 Maart uiteengegaan, na zijne dringendste werkzaamheden te hebben afgedaan. Van de wereldtentoonstelling te Weenen hebben de uit gaven bedragen 19.123.270 en de ontvangsten 4.256.349 'fl. üe uitgaven overtroffen de raming met 3.423.270 fl„ de ont vangsten bleven er 2.743.651 beneden. De Rotonde en de „Machinenhalle" blijven nog 5, bet „Paviljoen" nog 10 jaren met verschillende bestemming bestaan, alle overige gebouwen worden afgebroken. Het Heerenhuis heeft den 6 het roumanische handelstrac- taat, goedgekeurd. Bij art. 6 merkte de minister van koop handel aandat alle tol voorrechtendie andere Staten ver krijgen volgens dit artikel naar de zienswijze der regeering ook Oostenrijk en Hongarije ten goede komen. Anders zou het tractaat vernietigd worden. Het Huis nam ook het ont werp op de goudleening aan. De heer Leo Thun sprak daar tegen en ontving van den president eene scherpe terechtwij zing. De minister van financiën ontkendetegenover den heer Thundat de belastinedraagkraeht van Oostenrijk uit geput is. Maar vele belaslingplichtigen onttrekken zich aan de belastingwat hij eene aanstaande belastinghervorming minder mogelijk zal gemaakt worden. Het Huis nam nog verscheidene andere wetsontwerpen aanwaaronder dat op de noteeringsbelasting op de weener Beurs, f: Hongarije, üe Keizer en de Keizerin hebben uit eigen middelen reeds 70060 gulden voor de noodlijdenden door de overstrooming beschikbaar gesteld. Te Alt-Ofen hebben, op eene bevolking van 18000 zielen, 12000 personen hunne woningen moeten verlaten, waarvan de meesten door de kracht van het water zijn ingestort of op instorten staan. De dieven hebben van de verwarring gebruis gemaakt om in groot aan tal de verlaten huizen te bestelen. Msgr. Ledochowski is den 3 te Rome aangekomen. De Paus istoen hij hem ontvingopgestaan uitroepende: wij verheugen ons met ukloeke verdediger des geloofs. Moge God uw edel streven met goeden uitstag bekroonen. Den 4 is het hof van cassatie te Rome op plechtige wijze geopend met eene rede van den minister van justitie P iglianiin tegenwoordigheid van prins Humbert, de ministers en de geheele rechterlijke macht. De minister van buit. zakendaartoe di or de genuëesche werkliedenvereeniging aangezochtheeft bij de spaansche regeering pogingen aangewend tot het terugverkrijgen der overblijfselen van Columbus, welke, in 1536 naarS. Domingo gevoerdzieh sedert 1795 in de hoofdkerk van Havanna bevinden. Het bekomen antwoord luidtdat de regeering volstrekt geen bezwaar maakt, maar dat Havanna nadruk kelijk tegen de verwijdering van het stoffelijk overschot ge protesteerd heeft. Het Parlement is den 6 geopend. In de troonrede wordt het vertrouwen uitgesprokendat in deze zitting voor de eerste maal zonder vermeerdering van belasting uitgaven en inkomsten op de begrooting in evenwicht zullen kunnen gebracht wordenen de hoop op het openen van grootere debouehé's voor de voortbrengselen des landsmet handha ving der beginselen van den vrijen handel. Eene revisie der tarieven in overleg met Frankrijk Zwitserland en Oosten rijk wordt aangekondigdalsmede een tractaat met Oosten rijk een ontwerp betreffende den aankoop en de exploitatie der spoorwegen en ontwerpen betredende het rechtswezen en de administratie. De prins en de prinses v. Piemont zijn den 4 uit Rome naar Rusland op reis gegaan. Het Italiaansch Aardrijkskundig Genootschap heeft den 7, in eene der groote zalen van het Collegio Romana te Rome, eene vergadering gehoudenom afscheid te nemen van den markies Antinoriden hoogleeraar Chiarini en den kapitein Martini, die zich den volgenden dag te Napels voor een toeht naar Midden-Africa hebben ingescheept. Het indult o is toegestaan aan alle carlisten, die vóór den 15 in onderwerping zullen komen (Zie hierover onder Frankrijk). Genl. Moriones is den 1 met 2 divisiën te S. Sebastian teruggekomen en Martinez Campos in de omstreken van S. Esteban aangekomen. Genl. Quesada had een bevel uit gevaardigd, krachtens 't, welk allendie in de thans onder worpen gewesten het rooversbedrijf t,er hand genomen heb ben doodgeschoten zullen worden indien zij den troepen iu handen vallen. De Kamer van Afgevaardigden heeft den 2 met alg. st. aangenomen een voorstel van den heer Candau, cm den Ko ning en het leger geluk te wenschen met de in het noorden behaalde overwinningeneene dergelijke motie werd in den Senaat goedgekeurd. Biscaye en Navarre zullen door 45000 man onder genl. Quesada bezet blijven. In het geheel zijn 112 kanonnen op de carlisten veroverd, ter waarde van 37 miljoen francs. De consul der Unie te TahitiAlwater, is onlangs ge huwd met de erfprinses der zoogenaamde 4 Koningrijken van Polynesieen ten gevolge daarvan tot Koning uitgeroepen van 4 eilanden der Kleine Gezelschaps-eilanclendie thans geplaatst zijn onder het protectoraat der Ver. Stalendat zich tevens uitstrekt over een vijfde eiland derzell'de groep. 2000 Man troepen onder de genls. Crook en Custer zijn naar de Yellowstone-streek in het Rotsgebergte gezonden om te opereeren tegen 1500 opgestane indianen. Een op de Columbia-rivier met het wegruimen van zekere hindernissen bij de watervallen van Unadilla bezig zijnd re- geeringsvaartuig is den 1 in de lucht gevlogenwaardoor 13 personen omkwamen en 2 zwaar gewond werden. Het Huis van Vertegenwoordigers van Louisiana heeft, den 28 Febr. met 61 tegen 45 st. besloten, den gouverneur Kellogg in staat van beschuldiging te stellen. De Senaat

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 5