JlAgbt. Binnenland. van het Huis, als hof geconstitueerdmaar toen de secreta ris van het Huis zijne beschuldigingen kwam indienenhad de Senaat zijne zitting verdaagd. De rechtsgeleerde raads lieden van den gouverneur verschenen vervolgens voor den Senaat en eischten dat de aanklacht op grond van de on wettige wijzewaarop men te werk was gegaanzou wor den afgewezenen met 25 tegen 9 st. werd dus besloten. Het Huis had gehooptdat de gouverneur gedurende het geding in zijn ambt zou geschorst worden, in welk geval zijn voorzitter, gedurende het reces van het Huis, dat ambt zou waarnemen. De Senaat van Massachusetts heeft met 19 tegen 11 st. een voorstel verworpen strekkende om vrouwen het stem recht te gevenbenevens de bevoegdheid om stedelijke amb ten te bekleeden. Het italiaansche schip Nueva Ottavievan Genua naar Baltimoreis den 1 Maart ten noorden van Kitty Hawk Station, Noord-Carolinagestrand, waarbij 15 van de 19 personen der bemanning zijn omgekomen. Den 2 heeft het Huis van Vertegenwoordigers een door de commissie voor de groote tentoonstelling ingediend wets ontwerp goedgekeurdwaarbij de bevolking der graafschap pen en steden wordt uitgenoodigd om op 4 Juli bijeen te komentot het aanhooren van een overzicht der geschiede nis van die gewesten en plaatsenvan deze verhandelingen zullen afschriften voor de boekerij van het Congres opge zonden worden. Bene commissie van het Huis heeft den 29krachtens een daags te voren genomen besluit, een begin gemaakt met een getuigenverhoor, in zake de kwade practijken der eigenaars van de Emmamijn die door bedriegelijke middelen o.a. door gebruikmaking van den naam van den genl. Schenck, gezant te Londenhaar met voordeel poogden te verkoopen en hare aandeelen opjoeg, hoewel men wist dat het erts uitge put was. Een der oorspronkelijke eigenaarsJames E. Lyon, lag voor den generaal zeer bezwarende verklaringen af. De heer Schenck heeft zijn ontslag ontvangen als gezant der Unie te Londen en is vervangen door den heer Ricard H. Dana. Zekere Marsh heeft aan de commissie voor het onderzoe ken der uilgaven van het departement van oorlog bekend, dat hij aan de echtgenoote van den heer Belknap, minister van oorlog, 10,000 dollars heeft betaald om eene betrekking bij het gouvernement te verkrijgenen zich verbonden heeft om jaarlijks eene belangrijke som te betalen. Toen die be schuldiging ter kennis van den heer Belknap was gebracht heeft deze zijn ontslag gevraagd. Hij werd tijdelijk vervangen door den minister van marine Robeson. Een der democrati sche leden van het Huis van Agevaardigden heeft voorge steld den heer Belknap in staat van beschuldiging te stel len welk voorstel den 2na een pijnlijk tooneelmet alg. st. is aangenomen. Uit het rapport der commissie bleek dat de minister gedurende 6 jaren 25000 d. voor de be noeming van Marsh heeft ontvangen. De President heeft het door den heer Belknap gevraagd ontslag verleendhet welk hem. van democratischen kant euvel werd geduid, omdat de heer Belknap geen minister zijnde, misschien niet. voor den Senaat zou kunnen gedaagd worden. De President heeft verklaard dat hij toen hij het ontslag aannam den omvang van het misdrijf niet kende. Het besluit van het Huis is den 0 door eene commissie aan den Senaat bekend gemaakt met uitnoodiging hem ter verantwoording te roepen. De heer Belknap heeft geweigerd te spreken behalve voor de recht bank, die het vonnis over hem vellen zal. In den minis terraad den 3 gehoudengaf de President te kennendat hij ofschoon niets willende doen dat naar eene vervolging zou zweemennogthans voor geene verantwoordelijkheid zou terugdeinzen. Hij gaf derhalve het verlangen te kennen dat de advocaat-generaal onverwijld eene gerechtelijke ver volging tegen Belknapzijn zwager TomlinsonMarsh en alle medeplichtigen zou instellen. De ministerraad droeg daarop den heer Pierrepont op, eene vervolging in te stellen bij het crimineele hof van het district Columbia, voor het welk de zaak zal dienenongeacht het onderzoek voor den Senaat. Den 5 is bevel gegeven tot, inhechtenisneming van Belknap en dien ten gevolge is eene wacht voor zijne woning geplaatst. De Senaatscommissiebelast met liet, onderzoek of de Se naat bevoegd is den heer Bellcnap voor zich te dagenheeft beslist, dat het ontslag van den beschuldigde zulks niet in den weg staat. Den 6 heeft de Senaat dienovereenkomstig beslotenaan de beschuldiging van het Huiswanneer deze zal zijn ingekomengevolg te geven. Den 4 hebben niet minder dan 8 commissiën van het Huis zitting gehouden, belast met het onderzoek naar bedriegelijke handelingen op allerlei gebied, als: ten aanzien van spoor wegen, spaarbanken, het departement van marine, leveringen aan de indianen, posterijen, specuiatiën in landerijen enz. De heer Sherman heelt, den G in den Senaat eene rede voering uitgesprokenwaarin hij n.et nadruk opkwam tegen de intrekking der wet tot hervatting der betaling in klin kende munt. Bij het Huis van Vertegenwoordigers is den 6 door den heer Rondall een wetsontwerp ingediend betreffende de on schendbaarheid van getuigen waarbij o. a. wordt, bepaald dat geen getuige wegens eenig misdrijf kan worden in hech tenis genomen na zijne dagvaarding, en nimmer kan worden lastig gevallen over iets, dat hij bij het afleggen van getui genis heeft openbaar gemaakt,en dat het. bevreesd maken van een getuigedoor hem met eene vervolging te bedrei gen zal worden gestraft als een crimineel misdrijf. Den 7 heeft het Huis eene motie goedgekeurd waarbij der commissie voor juridische zaken is opgedragen te onder zoeken of een regeerings-ambtenaar of een ander persoon [de oud-secrelaris van President Grant, geul. Babcockon langs beschuldigd van knoeierijen ten aanzien van de belas ting op de whisky, doch door de gezworenen vrijgesproken] eene poging gewaagd heeft om door oneerlijke of onwettige middelen de rechtspleging in de hoven van Columbia tc be lemmeren of te verijdelenmet, volmacht, om personen voor zich te ontbieden en mededeeling van bescheiden te eischen. Tevens is eene anderetegen den attorney-gene ral gerichtemotie aangenomenstrekkende om door eene bijzondere commissie te doen onderzoeken ot een regeerings- ambtenaar den verweerders, hunne vrienden of pleitbezorgers bij de behandeling van bedoelde kwade practijken raadge vingen documenten of andere bewijsstukken verschaft heeft, en of eenig ambtenaar op de vervolging invloed heeft pogen uit te oefenen. Do commissie van het Huismet het onderzoek naar de uit gaven van het dept. van oorlog belast, heeft geweigerd aan eene aanschrijving om inlichting van het „Police Court" te Washington (waarvoor Belknap is aangeklaagd) te voldoen, aangezien zulks jliet. bij de commissie aanhangige onderzoek zou kunnen prejudiciëerenen het Huis heeft de com missie gelastop bedoelde aanschrijving geen acht te slaan. Het heeft, echter den 8 beslotende vervolging en de in staat, van beschuldiging stelling voor onbepaalden tijd te ver dagen wegens het verdwijnen van den getuige Marsh. De financicele commissie heeft eene vermindering van meer dan 10 miljoen dollars voorgesteld van de op de begrooting uitgetrokken posten voor de Uitvoerende en de Wetgevende De heer" Belknap is den 8 voor de rechtbank versohenen en tegen een borgtocht van 25000 d. op vrijen voeten gesteli. In den nacht van 67 is eene spoorwegbrug in Virginia, in het Shenandoah-dalonder een trein ingestort. 11 Per sonen kwamen om en 7 werden gewond. Den 7 is de linkervleugel afgebrand van het door 185 verpleegden bewoonde oudemannen- en vrouwenhuis te Wil liamsburg. bij Nieuw-York, waarbij 2 der bewoners uit de vensters sprongen en dood neder vielen en 20 in de vlammen omkwamen. De heer Alfonso Tafteen der voornaamste rechtsgeleerden van Cincinnatiheeft de portefeuille van oorlog aanvaard. In het in 1874 aangevangen proces der ingezetenen van Nieuw-York tegen Tweed heeft de jury ten gunste van eerst- genoemden uitspraak gedaan en hun een bedrag van 6,537,117 d. toegewezen. De Senaat heeft met 32 tegen 29 st. geweigerd den heer Pmchüack uit Louisiana (een neger) als lid toe te laten. Prins Frederik is den 6 van zijne buitenlandsche reis in de residentie teruggekeerd. De prins v. Oranje is den 7 naar het buitenland vertrokken. Verkiezingen. Te Rotterdam is tot lid der 2«. Kamer verkozen mr. II. C. Verniers v. d. Loeff, met G85 van de 759 geldige stemmen. Staten-Geneeaal. De minister van binn. zaken heeft de amendementen der commissie van rapporteurs (de heeren Jonckbloet, de Bruyn Kops, Moens en Messchert v. Vollenho ven) eenigszins gewijzigd overgenomen. Dien ten gevolge vervalt ook de aansluiting der gymnasia bij de hoogere bur gerscholen en verkrijgen de gymnasia een zevenjarigen cursus. Volgens het ingekomen ontwerp wordt het, aantal kanton gerechten van 150 tot 107 verminderd, door opheffing van 47 (in Noordholland die te Beverwijk, Edam, Enkhuizen, Nieuweramst.el en Weesp) en vestiging van 4 nieuwe. De 2° Kamer beeft den 6 met 47 tegen 24 st. besloten, de behandeling der suikerconventie voort te zetten en alzoo niet de prioriteit te geven aan het voorstel-ffe Bruyn Kops, tot afschaffing van den accijns. De conventie werdna nieuwe verdediging door den minister van financiënmet 56 tegen 17 st. verworpen. De minister heeft daarop de suikeraccijnswetten ingetrokken. De behandeling van het voor- stel-rfe Bruyn Kops, ten gunste waarvan adressen van vele belanghebbenden te Amsterdam en te Rotterdam en van de Vereeniging van beetwortelsuikerfabrikanien zijn ingekomen, werd verdaagd tot, na die van de wet, op het hooger onderwijs. Den 8 zijn de beraadslagingen aangevangen over het wets ontwerp tot regeling' van het hooger onderwijs. Nijverheid. Bij kon. besluit van den 4 is aan mr.IV. Staats Evers, te Arnhem concessie verleend voor de ontgin ning van steenkolen over eene terreinsuitgestrektheid van 445 bundersgelegen in de gemeenten Heerlen en Yeenendaal provincie Limburg. De gemeenteraden van IIeyloo en Limmen hebben besloten tot de heffing eener belasting op de honden. Die van Heyloo heeft bovendien bij strafverordening bepaald, dat ieder, die met velocipèden op de openbare of tot algemeen gebruik bestemde wegen in die gemeente rijdtverplicht is daarmede stil te houdenwanneer hem rijtuigen tegen- of achteropkomen. Onderwijs. Op 1 Eebr. j.l. waren alle candidaten voor de openbare armenscholen te Amsterdam geplaatst,. In 1872 waren er nog 1900, die op plaats wachtten. Aanbestedingen. Den 3 door de Rotterdamsche Ilan- delsvereeniginghet maken van werken op Pijenoordaan J. de Bruyne te Kralingen, voor f 226,284; te Leeuwarden, het verlengen van den stroomleidenden dam op de Pollen vóór Harlingen, minste inschr. Volker, te Dordrecht, voor f 282,500. Den 8, te 's Gravenhage, het verrichten van graaf- en bas- gerwerken aan de n.z. van den benedenmond der doorgraving van den Hoek van Holland, minste inschr. P. A. Bos, te Dordrecht,voor f 55000. Den 10, te Amsterdam, het maken van 2 overdekkings- kappen met hellingen en kaaimuren op 's Rijks werf, ter conservatie van stoomkanonneerbooten, minste inschr. Schep en Ambagtsheer, voor f 184,800; te Haarlemhet herstellen van 's Rijks zeewering op Wieringcn minste inschr. J. Poppen, te Wieringen, voor t 6583 Het vergrooten der Rijks hoogere burgerschool te Middel burg is aangenomen door IV. v. Uije aldaar, voor f 14,430. Bouwwerken. De gemeenteraad van' Amsterdam heeft den 8 besloten tot verfraaiing der Botermarkt, door bet vormen van breede trottoirs en rijwegen, en van een daardoor omgeven, door een hek aftesluiten plantsoen, in het midden prijkende met het standbeeld van Rembrandt. Landverkoop. Den 7 zijn te Haarlem door het, hoog heemraadschap Rijnland, in het openbaar, voor f 128,135 aan mr. J. L- de Gres te Ginnekenverkocht, 46,29,80 wei en hooiland uitmakende het zuidelijk gedeelte van het voor malig eiland Ruigoordin het drooggemaakte IJ. Gieten. De heer E. A. v. Vloten te Brussel heeft f3000 voor de Sumatra-expeditie beschikbaar gesteld. Wijlen mevr. de wed. v. Lidth de Jeude te Tiel heeft aan de herv. diaconie aldaar f 2000 vermaakt. Dierenbescherming. De leden van het bestuur der haagsche afdeeling van de Vereeniging tot bescherming van diereu hebben aan den minister van justitie verzocht om tot buitengewone onbezoldigde Rijks-veldwachters t,e worden benoemdten einde overtredingen ter zake van dierenmis handeling te kunnen constateeren. Arbeiderskwestie. Den 8 is te Haarlemin het, ge bouw der vereeniging „Des werkmans vriend" aan de Spaarn- wouderstraatdoor de Coöperatieve Winkelvereeniging een winkel van kruideniers- en grutterswaren geopend. Het duitsche stoomschip König Wilhelmsedert onge veer 3 jaren te Helder op bet, strand zittende, is door den hoogen vloed in den nacht van 78 Maart ongeveer 50 passen zeewaarts geschoven. Rampen. Den 7 is tusschen Moordrecht, en Nieuwerkerk een 17jarig meisje door den spoortrein overreden, dat voor een sluitboom stond te wachten op een trein van Rotterdam, en, toen deze gepasseerd was, onder den sluitboom doorkroop op hetzelfde oogenblik, dat de trein uit Gouda passeerde, Zij leefde nog eenige uren en vertoonde geen ander letsel dan eene blauwe plek aan bet hoofd en eene kleine bescha diging van de hand. Den 7 is de bliksem geslagen in den kerktoren van het seminarium te Roldue (Limburg), waardoor belangrijke schade is aangericht. Den 8 werd de heer v. d. G. te Eindhoven, op zijnen molen naar eene geweldige hagelbui ziende, door den bliksem ge troffen. zoodat zijne kleederen vuur vat'ten en weldra in volle vlam stonden. Hetzelfde lot trof in minder mate iemand, die zich nabij hem bevond. Men hoopt beiden in het leven tl behouden. De hooge waterstand der rivierendoor hevigen wind en regens verergerd, is veel zorg blijven baren wegens het, ver- weeken en afkabbelen doorsijpelen en overloopen der dijken. Ook de zeedijken te Zwartsluis, Vollenhove, Blankenham en Kuinre zijn zwaar geteisterd. De kade van den polder van Willige Langerak bij Schoonhoven is den 3 doorge broken. Misdrijven. Den 3, 's avonds, is te 's Gravenhage brand ontstaan in een door een uit Atchm teruggekeerd en gepen sioneerd militair bewoond bovenhuisaan dc Korte Krane- straat. Toen men te hulp sneldedreigde de militair ieder die boven kwam met een mes te zullen te lijf gaan s en toen 2 personen de door hem met een touw om de kruk vastge houden deur wisten te openenwerd een hunner gevaarlijk aan de pols gewond. De brandstichter, die, wegens oneenig- heidfeitelijk van zijne vrouw gescheiden leefde, werd echter overmeesterd en het vuur gebluscht. Rechtszaken. De rechtbank te Nijmegen heeft J. Daa- men, vroedmeester, vroeger wonende te Doornenburg, schuldig verklaard aan doodslag door onvoorzichtigheid, gepleegd op eene door hem behandelde schippersvrouw, en hem veroor deeld tot 1 jaar eenzame opsluiting en f 300 boete (subsi diair 1 maand eenz. opsl.). Het gerechtshof te 's Gravenhage beeft den 4 drie kantoor bedienden te Rotterdamwegens bet oplichten voor een be langrijk bedrag van de Bijbank der Ned. Bank en de kassiers Schaay Sf Ledcboer, door middel van valsche wisselsver oordeeld respectievelijk tot 6 jaren tuchthuisstraf en 22 boe ten van f 50 5 jaren tuchthuisstraf en 18 dergelijke boeten en I jaar eenzame opsluiting en 10 dergelijke boeten. Het gerechtshof te Amsterdam heeft den 8 den gevangene uit Hoorn L. M. Pijnenburgwegens brandstichting met ge vaar voor menschenlevensveroordeeld tot 7 jaren tucht huisstraf. Overleden, den 5, te Arnhem, mr. J. Rau v. Gameren, laatst president van liet hof in Gelderlandcurator der utrechtsche hoogesclioolpresident-commissaris der Rijnspoor weg-maatschappij oud 76 jaren. Den 6 te 's Gravenhage, mr. AS. bn. Mackay v. Ophemert en Zennenijnenvice-president van den Raad van State, mi nister van Staatoud ruim 70 jaren. Den 7, te 's Gravenhage, jr. J. W.v. Loon, lid der 2'. Kamer voor Amersfoort, oud 59 jaren. Hij werd op straat, door een aanval van kramp getroffen en bezweek kort nadat ge neeskundige bijstand was verleend. KolonicN. Blijkens een bij het departement van koloniën ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van N Indie, is den 7 dezer, door den overste, Engel, uit Atchin het navolgende aan de Indische regeering bericht Na hevigen tegenstand werd Lambaroe genomen en aldus de tijdelijk door den vijand verbroken ge neenschap tusschen de moskee van Pager, Ajer en Kajoeio, waar de kolonne Alekeren eene versterking opricht hersteld. De kapitein Beekman en de luitenants Godin, IV alpot en Kobus werden gewond. De vijand liet 38 lijken achter. De gezondheidstoestand was beterendebet, cholera-hos- pitaal ledig. Bij Barms 8f Co., te Amsterdam, is verschenen liet, eerste nummer van de Omroeper, „Maandlijst van aangeboden en ge vraagde machineriëngereedschappen en materialenonder hoofdredactie van den heer JW. Willekes Macdonald. De redactie geeft volledige iulicLtingen omtrent, de in de Omroeper aangeboden voorwerpenzij belast, zich tevenswaar dit verlangd wordt,met een deskundig onderzoek naar hunnen toestand en hunne waarde. GEMEENTERAAD. Zitting van 8 Maart 1876. No. 2. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig met, kennisgeving de heeren ConijnBruinvis de Lange en Vonkwegens onge steldheid, de heer Wellan wegens uitstedigheid en de heer van den Berg. De vergadering geopend zijnde, worden 1. de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. 2. Deelt de Voorzitter mede, dat het grasgewas in den hout en de plantsoenen gedurende 1876 verpacht is voor f 756,95 daaronder begrepen dat der stationswegen ad f 59. en dat eenige gronden ter bepoting met aardappelen verpachi zijn voor 35,80. Zijn medegedeeld de sedert de vorige vergadering in gekomen stukken. 5. Bripf yan den Commissaris des Koningshoudende kennisgevingdat de heer A. Maclaine Pont is herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente en als zoodanig op 14 Fe bruari beëedigd is. Voor kennisgeving aangenomen. Brieven van Gedep. Staten ten geleide van 4. het goedgekeurde raadsbesluit tot, het overnemen van een stuk grond in de Oompagniestraat. 5 de goedgekeurde 2» suppletoire gemeeni,e-begrooting voor 1875 en een goedgekeurd besluit lot af-en overschrijving in de gemeente-begrooting voor die dienst; 6. het, goedgekeurde raadsbesluit tot regeling van het onderwijzend personeel aau de openbare scholen. 7. Berigt van Ged. Statendat art. 40 der algemeene politieverordening bepalendein welke gevallen Burg. en Wetk. liet losloopen der honden kunnen verbieden, niet, be hoeft gewijzigd te worden. 8. Verslag van den sfads-muziekrneester omtrent den toe stand der stads-inuzieksckooi over het afgeloopen kwartaal. Het aantal leerlingen bedraagt 37, waarvan 6 kosteloos wor den onderwezen. Nos. 4 tot en met 8 voor kennisgeving aangenomen. 9. Verslag der commissie van toezigt over het museum over 1875. Voor kennisgeving aangenomen onder dankbetuiging voor den ijver, waarmede de commissie zich van bare taak heeft, gekweten. 10. Verslag der plaatselijke schoolcommissie omtrent den toestand van het, lager onderwijs in 1875. 11. Verslag der commissie van loezigt op het middelbaar onderwijs omtrent den toestand van dat onderwijs in 1875 Nos. 10 en 11 voor kennisgeving aangenomen. 12. Verzoek van A. Hola, om eervol ontslag als 3" hulp onderwijzer aan de openbare burgerschoolmet, ingang van 1 Meiofzoo daarvoor geen termen gevonden worden met, ingang van 15 Mei. Verleend met incang van laatstgenoemd tijdstip of zooveel vroeger als in de vacature mogt zijn voorzien. 13. Verzoek van D. J. Tigchelaar, gemeen te-vroed vrouw te Schoorlom benoemd te worden tot gemeente-vroedvrouw in plaats van Mej. de wed. J. J. de Roos. Gesteld in handen van Burg. en Wet.h. om bij het op maken eener aanbeveling daarop zooveel acht te slaan, als zjj zullen venneenen te behooren. 14. Verzoek van T. Diepen om zijne perceelen aan de Schelphoek van den gemeentegrond te mogen afscheiden door een houten heining. 15. Verzoek van M. Zwaan om zijnen grond nabij het Klein Nieuwland van den gemeentegrond te mogen afscheiden door geverwde paaltjes, hoog 9 decimeters, doortrokken met ijzer- draad en aan de binnenzijde te beplanten met een haag|e. Nos. 14 en 15 gesteld in handen van Burg. en Wetk. om berigt en raad. 16. Verzoek van Mej. de wed. J. J. de Roos om eervol ontslag als stads-vroedvrouw. Overeenkomstig art. 9 der instructie eervol verleend met ingang van 23 Mei a.s. of zooveel vroeger als in de vacature mogt zijn voorzien. 17. Verzoek van den heer WG. ten Houte de Lange, om eervol ontslag als stads-vroedmeester, op ongezegeld papier geschreven. De adressant zal uitgenoodigd worden dat verzoek alsnog op gezegeld papier intedienen. 18. Verzoek van D. Nierop, timmerman, thans zich bereid verklarende tot het in eigendom aannemen van een stuk ge meentegrond zijnde een deel der boomkweekerij aan het plantsoen, op de door den Raad bij besluit van 25 Aug. 1875, No. 19, gestelde voorwaardenwaarvoor hij aanvankelijk be dankt heeftdaar hij dien grond bepaald noodig heeftwil hij zijne thans reeds gesloopte perceelen herbouwenzoodanig, dat de aldaar bestaande onreine toestand voor goed ophoudt. Behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten den grond alsnog afgestaan. 19. Ontvang-berigt, van Ged. Staten van de in de vorige vergadering vastgestelde verordening, waarbij verschillende ver ordeningen werden ingetrokken en verder eenige bedenkingen aanvoerende tegen de redactie der in diezelfde vergadering vastgestelde verordening omtrent het gebruik en het lossen van petroleumondervindende de strekking dier verordening geen bezwaar. Gesteld in handen der vaste commissie voor de verorde ningen waarop straf is bedreigd. Van de commissie van financiën. 20 Rapport op het verzoek van commissarissen der stads apotheek, om magtiging tot het doen eener af- en overschrij ving in de begrooting voor 1875. De conclusie strekt om de gevraagde magtiging te verleenen. Aangenomen. 21. Rapport op den brief van Burg. en Weth., waarbij van berigt en raad wordt gediend op het verzoek van B. W Pallemans, om het erf der vroegere Beestenwaag aan de Doe lenstraat van de gemeente t,e mogen koopen tegen f 4,per centiare, om daarop een huis te bouwen. Burg. en Weth. nierken op, dat die grond, groot 1 are, 76 centiaren, niet direct voor de gemeentedienst noodig is; hij was dan ook in den laatsten tijd verhuurd tegen 1,per week. Het ter rein grenst ecliter aan dat der Rijks hoogere burgerschool en zou daardoor misschien te eeniger tijd voor de gemeente van nut kunneu zijn. De beslissing aan den Raad overla tende, merken zij echter op, dat, zoo de gemeen te het terrein behoudt, de muur aan de straatzijde wel eens mag vernieuwd worden en dat,zoo tot verkoop besloten wordt, deze in het openbaar moet plaats hebben, daar C. Baan reeds 4,50 per cen tiare na de inkomst van het eerste adres geboden heeft. De commissie van linanciën raadt den openbaren verkoop aan onder de bepaling dat geene toewijzing zai plaats hebben zoo de opbrengst blijft beneden liet hoogste thans gedane bod van f 4,50 per centiare of f 792,voor het geheele terrein. De Voorzitter wil dezen grond voor de gemeente behou den en is daarom tegen den verkoop. De lieer Bruinvis is voor den verkoopwanneer daaraan de voorwaarde wordt verbonden dat. de grond bebouwd wordeen doet daartoe het voorsteldat aangenomen wordt met 8 tegen 2 stemmen van de heeren T. L. hoorn en Bosman. Daarna wordt met 6 tegen 4 stemmen van de heeren T. L KoornStuart, van Leeuwen en de Voorzitter tot den verkoop besloten onder voorschreven voorwaarden. 22. Rapport op het verzoek van regenten van het gasthuis, om magtiging tot het doen van af- en overschrijvingen in hunne begrooting voor 1875. De conclusie strékt om de gevraagde magtiging te verleenen. Aangenomen. 23. Rapport op een voorstel van Burg. en Weth., tot regeling van eenige uitgaven op de gemeentebegroting dienst 1875. De conclusie strekt, het aangeboden besluit onveranderd vasttestellen. Vastgesteld. 24. Verzoek van J. B. H. Reussparticulier, om ver gunning tot afscheiding zijner perceelen aan liet. Ritsevoort, met hunne erven uitkomende aan en afgescheiden van den openbaren weg naar den molen "de Groot", door een in zeer slechten staat verkeerende houten schuttingtot de vernieuwing van welke afscheiding hij door Burg. en Weth. uitgenoodigd is, door middel van een van hout zamente- stollen rasterwerk. Burg. en Weth. hebben geen bezwaar tegen het verleenen dier vergunning wanneer bet rasterwerk gemaakt wordt volgens eene door den gemeente-architect overgelegde teekening. Zij stellen voor onder die bepaling en verder onder de gewone bepalingen vergunning te ver leenen onder mededeelingdat de adressantmede aange schreven tot opruiming van het, aan den openbaren weg uitkomende privaatzich daartoe bereid heeft verklaard. 25. Verzoek van de wed. IV. Rol, herbergierster, om 4 centiaren gemeentegrond te mogen koopen van het plantsoen achter haar perceelgelegen aan het Ritsevoortten einde de daarachter te stichten paardenstal in eene regte rigting te kunnen bouwen. Burg. en Weth. stellen voor, afwijzend op dat verzoek te beschikken omdatwordt die grond af gestaan cn bebouwd, in het, plantsoen aldaar een inspringende hoek wordt gevormdwelke aanleiding zal geven tot het neierwerpen van v-uilpuin enz., waardoor een minder wen- sjiielijke toestand zal ontstaan. Bovendien zou liet, niet onmogelijk zijn, dat, de gemeente dien grond noodig zou hebbenwanneer het plantsoen en de weg naar den molen eens veranderd werden. Van nos. 24 en 25 zonder beraadslaging de conelusiën aangenomen. 26. Voorstel der plaatselijke schoolcommissie, om aan de hulponderwijzers P. Verhoeven Kars en Jvan der Meuten thans ook toetekennen de verhoogde jaarwedde, voor 3' hulp onderwijzers aan de openbare armen- en tusscbenschool vast gesteld. De verhoogde jaarwedde toegekend met ingang van 1 Maart 1876. 27. Gaat op voorstel van den Voorzitter de vergadering over in eene zitting met, gesloten deuren na heropening waarvan 28. de heer T. I, Koorn vraagt, of aan JBReekers Cz. alsnog niet eervol ontslag moet worden verleend als Directeur der thans opgeheven slads bank van lecning? Nadat de Voorzitter en d» heer Verhoe ff den loop der zaken hadden medegedeeld tej bet.oogedat daarvan geen sprake kan zijn wordt, de vergadering gesloten. Snelpersdruk van Herin». Coster en Zoo*.

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 6