m No. 15. Aehtèfueventigsie Jaargang. 876. T ZON DAG 9 APRIL. Openbare Verkoopiog, mbliek worden verhuurd, Nadere Aankondiging. tent tot naricht ABR» SLOOS, Openbare Verkooping, FrankrUk. Groot Brittau|e en Ierland. Ondertrouwd CORNELLS DUIN, Algemeene kennisgeving. A L S CO l Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartsal f franco per post O.Sö, afzonderlijke nommers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM". COSÏEB. ZOON. Bij deze Courant behoort een Bijblad. /w-k. Bijvoegsel van de Al/cmaarsche Courant van Zondag 2 April 1876. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, word1 voor de plaatsing in liet eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. j f 7 a 13, 20 Konijnen 10 a 75 20 I Duiven 10 a 25 ets., 450 kgr. Boter f Kippen 50 a 901^1 Ondertrouwd: f 1.14 a I 01 st. I De bisschop van Orleans is, bij brief aan de Gazette France, opgekomen tegen het aangekondigde voornemen der regeering om de toekenning van academische graden door gemengde examen-commissiëngelijk die bij de nieuwe wet op de vrijheid van het hooger onderwijs werd ingevoerdat te schaffen. Hij ziet in den gevreesden stap der regeering het begin van een krijg tegen de Kerk. Bij de onlangs gebrachte wijziging in het. personeel der prefecten is den heer Cardon de SandrOns, van het dept der Opper-Garonne (betrokken in de verkiezing van bn. d Aygues- vives), vergunning gegeven om zijne rechten op pensioen te doen gelden. Hij is vervangen door den heer Aclnlle Delorme, oud-Afgevaardigde. De minister van buit. zaken, hertog Decazesheett van Koning Alfonso het grootkruis der orde van Karei U t ont vangen, de hoogste onderscheiding, na die van het Bulden Vlies, welke in Spanje verleend wordt. V Universde memorie van toelichting van het ontwerp betreffende de academische graden besprekendekenschetst het daarin op den voorgrond gestelde denkbeeld, als had het recht van promotie met de vrijheid van onderwijs niets gemeen, als eene „fundamenteele huichelarij" en eene reusachtige, o - schoon gansch niet nieuwespitsvondigheid. In het. geheete betoog is volgens genoemd blad geene enkele verontschuldi ging te vinden voor het welberekend stelsel van onderdrukking. De oud-prefect van de Girondede heer Pascalheett in antwoord op het hem toegezonden ontslag den minister Ricard een brief geschreven welke zijne onmiddelijke ver vanging door den secretaris-generaal van het depart, ten gevolge heeft gehad. Intussclien hadden ettelijke maires van liet dept. vrijwillig bij den heer Pascal hun ontslag ingediend. De minister Ricardden 24 de maires van Parijs ontvan gende heeft o. a. gezegd: Wij willen de repubhkeinsche instellingen doen zegevieren maar wij zouden verraad ple gen aan den President, en het land zoo wij die zegepraal niet zochten te verkrijgen door wijze en zeer behoudende maatregelen. r Den 26 hebben p.m. 100 leden der repubhkeinsche lin kerzijde besloten, een voorstel in te dienen tot. intrekking der wet op de verkiezing der maires en adjunct-maires. Senaat. Den 23 heeft de heer Rolland een voorstel in gediend tot intrekking der wet van 20 Jan. '74 op de be noeming der maires, welk voorstel mede-onderteekend is door de heeren Magnin en Bcrrthélémy S. Hilaire. De verkiezing der heeren Falery en Galloni d'lstna op Corsica werd met 151 tegen 122 st. goedgekeurd, nadat een voorstel tot het instellen van een onderzoek met 140 tegen 135 st. verworpen was. Dewijl de beide belanghebbenden aan de stemming deel namen deed de heer Picard het voorstelwaarbij der gelijke partijdige handeling, door hem een „schandaal, maar na berisping van den voorzitter „treurig schouwspel ge noemd verboden werd. Kamer van Afgevaardigden. Den 22 heeft de heer Thourel het verslag ingediend der bijzondere commissie van onderzoek over het voorstel tot intrekking van den staat van beleg in de dep", der SeineSeine en OiseRhone en de Monden van de Rhóne. De heer AUain-Targé drong, ter voorlichting van de leden der Kamer die geene leden der Nat. Vergadering zijn geweest bij de beoordeeling der am- nestievoorstellehaan op mededeeling van een aantal he* scheiden betreffende de Commune. De minister Ricard had hiertegen geen bezwaar, maar vreesde, dat wegens onvoldoend aantaf exemplaren tot een herdruk zou besloten worden en men alzoo langs een omweg zou komen tot vertraging der beslechting van eene kwestie, welke den vorigen dagspoed- vereischend was verklaard. Den 23 deed een der quaestoren verslag omtrent de nog voorhanden exemplaren en een voorstel omtrent de wijze van verdeeling daarvan, waarmede de Kamer zich vereemgde. Door de heeren BarodetLouis BtancFloquetMadier de Montjaude beide Raspails e.a. werd een voorstel ingediend tot intrekking van alle wetten en wetsbepalingen „welke het recht van vergadering en vereenigiug beperken of reglemen teeren" Het werd naar de oommissie van initiatief verwezen. Door den minister Waddingion werd het aangekondigde voor stel ingediend betreffende het verleenen van universitaire Den 24 is na eene zeer levendige discussiewaaraan de belanghebbende zelf en de heeren heller, Brisson en Gambetia deel namen, met 307 tegen 169 st. besloten tot het instellen van een nader onderzoek naar de verkiezing van den graaf de Mm, en wel naar aanleiding der daarbij plaats gehad heb- bende inmenging der geestelijkheid, iets wat de heer de Mun volstrekt niet ontkende, maar natuurlijk en rechtmatig vond. De ministers DufaureChristophle en Decazes en de vice- ministers de Marcère en Louis Passy onthielden zich van de stemming. Ook omtrent de verkiezing van den heer Tron in Opper-Garonne, werd met 268 tegen 172 st. tot een on derzoek besloten omdat ook daarbij door overheid en gees telijkheid pressie op de kiezers scheen te zijn uitgeoefend Den 25 is met 321 tegen 145 st. nietig verklaard de ver kiezing van den heer Aymé de la Chevrelière te MellefDeux- Sèvres); welke te danken was aan allerlei, met eene gansche reeks van bescheiden gestaafde, pressie van overheidswege. Door den heer Thourel e. a. werd een wetsvoorstel ingediend om de voorjaarszitting der Algera. Raden vast te stellen op den tweeden Maandag na Paschen omdat bij de verschil lende door de Raden zeiven bepaalde tijdstippen de leden der Kamer, tevens leden dier Raden, in hunne werkzaam- heden werden belemmerd. Het voorstel werd spoedverei schend verklaard. Tot leden der commissie voor het voor stel betreffende eene amnestie werden benoemd 2 voorstanders eener algemeene amnestie8 voorstanders van het verleenen van grafie aan enkele personen. Eene deputatie, waartoe de kardinaal Manning behoorde, heeft bij den minister van binn. zaken aangedrongen op maatregelen ter bescherming van dieren, die aan de vivi sectie onderworpen worden. De minister verklaarde, dat deze moeilijke kwestie en het eenigen tijd geleden daarover door eene kon. commissie uitgebrachte rapport door de re* geering zeer ernstig overwogen werden. De TimesDaily N'eies en andore bladen nemen het der regeering hoogst kwalijk, dat zij -het speculeeren in pg^pti- sche fondsen zijnen gang heeft laten gaan en het rustig heeft aangezienhoe het rapport van den heer Cape [waaromtrent de minister van financiën in het Parlement verklaard had dat het goede gedachten omtrent de toekomst van Egypte s financiën deed opvatten] daarbij eene rol speeldeterwijl zij besloten had het niet publiek te maken of althans niet wist of het voor openbaarmaking vatbaar was. De Koningin is den 27 naar Baden—Baden vertrokken. Zij heeft haar portret, door een duitsch schilder vervaardigd» den minister Disraeli ten geschenke gegeven. Vele bladen spotten met hetgeen de minister in het Lager huis over de vorderingen van Rusland in Azie heeft aange voerd en vragen of een vijand voor een hoogen titel terugschrikt. De korvet Active met het bijbehoorende eskader is den 23 Eebr. te Whydah verschenen. Er heeft een onderzoek plaats gehad ter zake van beleedigingendoor onderdanen van den Koning van Dahomey eenige engelsehen aangedaan, en er is besloten dien Vorst eene zware schatting op te leggen, binnen 3 maanden te betalen, op straffe eener blokkade. De firma Dent Sf Palmer heeft bekend gemaaktdat zij voldoende geld ontvangen heeft tot betaling van de halve coupon der 1858" bondsdoch niet van de drawn bonds doordien de Engelsche Bank heeft geweigerdde voor haar aandeel verschuldigde 28,210 uit te keeren. Het, aannemcij, van den keizerlijken titel door de Koningin is te Leicester op eene meeting veroordeeld. Te Dover cir culeert een adres van gelijke strekking. Hoogeriiuis. Den 24 is de Royal Titles Ril' voor de eerste maal gelezen. In antwoord op eene interpellatie van lord Hampton over het suikertractaat, antwoordde lord Derby, dat de nederlandsche regeeriug had doen weten dat de Staten-Generaal eerlang een besluit zouden nemen betreffende het afschaffen van den suikeraecijns. De engelsche regeering wachtte dat besluit af o.u mede te deelen wat zij met op zicht tot de conventie denkt te doen. Engeland kon er in geen geval aan denkenden accijns weder in te voeren en moest afwachten, of de andere natiën ook niet tot hetzelfde systeem van vrijheid zouden komen. Den 27 heeft lord Shaftesbury aangekondigd dat hij bij de tweede lezing der Royal Titles Bill zal voorstellen een adres aan de Koningin te richten waarin de wensch word t uitgesprokendat H. M. een titel mocht aannemenmeer overeenkomstig met de geschiedenis en het gevoel der natie van dien van Keizerin. Op voorstel van den hertog v. Aordhumberland werd besloten de benoeming eener kon. commissie te verzoeken belast met, een onderzoek omtrent den schadelijken invloed der fabriekendie voor de gezond heid en den landbouw nadeelige dampen verspreiden. Den 28 is de wet op de octrooien van uitvinding bij derde lezing aangenomen. Lagerhuis. Den 22 is een door de iersche leden inge diend wetsontwerp tot het verleenen eener subsidie van 20000 tot opbeuring der iersche visscherijen bij tweede lezing, met 215 tegen 131 st. verworpen. Den 23 heeft de minister Disraeli, in antwoord op de vraag van den heer Gartwright, wanneer toch eindelijk het rapport van den heer Cave zou worden openbaar gemaaktgezegd dat de regeeringna het gelezen te hebbenvan oordeel was, liet zonder de toestemming van den Khedive, niet te mogen publiceerenen dat de Khedive, met liet oog op den tegenwoordigen onzekeren toesiand der egypLsebe geldmiddelen, verzocht had het niet te doen. De Royal Titles Bill werd hij derde lezing met 209 tegen 134 st. aan genomen na eene levendige discussie waarbij de lieer Glad' stone de houding der oppositie in deze verdedigde, a.s door innige overtuiging gedreven terwijl de meerderheid slechts gedreven werd door de zucht om de regeering te steunen en aan het verlangen der Koningin te gemoet te komen; waarop de PjUUU UIUIIIIL.il, de firma STEMLER ANSINGH in likwidatie, ikmaar, zullen a contant verkocht worden op 'dag, f O April e.k., te beginnen des namiddags uren, in het verkooplocaal van den Heer 'OST, Langestraat aldaar, waaronder groote en ire partijenzoo fijne als ordinaire soorten, eziebtigen en monsters tegen betaling verkrijg- op den verkoopdag van 1© tot 3 uren. insdag, II April 1876 des voormiddags ten e, in het logement het Wapett van de Zijpe, le Schagerbrug in de Zijpe, van: erceelen Weiland, liggende in het Koegras, de gemeente Helder, aan de zuidzijde van den rweg, sectie C, Nummers 1868, 1869, 1870, 1873, 1874 en 1875, te zamen ongeveer ctaren. De kooper kan voor één jaar huren de erswoning en Boet, bij die perceelen staande, afloop, zullen ten zelfden tijde en plaatse, jaren eenige perceelen Weiland lig- als voren, in sectie C, Nummers 1890, 1892, 1893, 1894, 1895, 1896,1897,1898, 4163 en 4165, te zamen ongeveer 38 hectaren, htingen worden gegeven ,ten kantore van de DE LANGE en DE MORAAZaan de raat, te Alkmaar. 8 April. Aangevoerd 7 Pa 65 a 325 12 Koeien f 180 a 225 ,110 nucht,. Kali/* 2,50 a 8, 981 Schapen f 23 a 3018 Lammeren ƒ8 12 Geiten f 3 a 5, 8 kl. Bokjes f 0,40 a 0,75, 14gere Varkens f 15 a 32, 273 Bigeen f 6 a 9, Boter pp 82Va a 92% et. Amsterdam 7 April. Aangt ongeveer 200 Paarden. Van de 14 uitgeloofde premieren a 1200, zijn er 12, samen van f 900 toegekend. Fdam 6 April. 332 Stukkeier 1,30 a 1,58 per P., Kippeneieren 3, Eenden ditoier 100. Haarlem 3 April. Roode Ta 9.25 a 9.50, Witte dito f 9.10 a 9,90, Rogge 6,7rst f 6,75. Haver f 4,50 a 5,25, Bruine boonen 7*8,30, Eib, f 8,30, Duivenb. f 10. 5 April. Kleine Kaas 1(3, verkocht 13 stapels, wegende 2296 kilogr. 7 Ko' 80 a 210, 1 Stier f 30, 1 Graskalf. 39 nucht. Kalverena 8, 67 Schapen 16 a 35 8 Biggen 10 a 12. Hoorn 6 April. Kleine Kaas 0, commissie f 40, aan gevoerd 42 stapelswegende lt.g. Krommenie 5 April. 541 Kopster f 1,25 a 1,45 p. P., 1975 Kippen-eieren /3a 3,50 00. Medemblik 5 April, 13 Slapas, Boter f 1.36, Kip pen-eieren f 3, Eenden dito li 00. Punterende 4 April. Aange49 stapels Kaas, Boter f 1,32% a 1,40 per kiiOgr., .anderen, 15 Paarden 74 vette Kalveren 0,80 a kilogr., 176 nucht. dito f 3 a 12, 37 vette Varkens 0,64 per kilogr., 50 magere dito f 16 a 28, 243 Bi f a 10, 1668 Schapen en Lammeren, Kippen-eieren ;nden dito 4, Kievits dito f 18 per 100. Sc hagen 6 April. Aangevo&>aar^en 50 a 90 3 Stieren f 110 a 160, 73 Geldel/90 a 280i 20 Kalf. koeien 120 a 200, 8 Vaarzen 1130, 75 nucht Kal veren 4 a 12 840 Overborn2q a 328 Bokken en Geiten f 1 a 620 magere V/ 12 a 27,25 Biggen weduwnaar van B. Bakker, en MARIA MARGARET HA HOUFFELAAR, Alkmaar, 6 April 1876. weduwe van J. J. de Roos. Receptie 16 April 1876, Hoogstraat No. 126. Ondertrouwd: K. SLINGER, laatst weduwnaar van A. Breet, te Alkmaar, en A. RIEK ELS. Helder6 April 1876. Ondertrouwd: C. HANSEN en T. GROENEWOUD. Koedijk. 7 April 1876. Ondertrouwd K. A K K ERMAN Jz van Z. en N. Sckermeer, en M. LOS Kd. T. PEEREBOOM Cz van Berkhout, en P. LOS Kd. Z. Schermeer7 April 1876. Erkentelijk voor de blijken van belangstelling, ondervonden bij de geboorte van hun kind betui gen ondergeteekenden hun' hartelijken dank. Alkmaar, C. BOSMAN. 8 April 1876. G. BOSMAN de Groot. flende de aangekondigde publieke ver van ongeveer 38 hectaren LAND met INWONING, en den verkoop van ruim aren LAND, met WONINGEN en BOET, in het Koegras, gemeente Helder, te houden ogement het Wapen van de Zijpeaan de irug, in de Zijpe, op Dinsdag, 11 April es voormiddags 10 uren, ien, door het vergevorderde saizoen, er voor koop van de eene Plaats geen genosgzame ocht bestaan dezeeerst op zich zelf bij (ste bod en daarna in combinatie met de ter verhuur aangeboden perceelen (te zamen hectaren met Woningen), voor (Iric jaren r zal worden aangeboden. inlichtingen te bekomen bij de Heeren VGE en DE MORAAZ, te Alkmaar, en uil de hand te bevragen bij den den Heer A. KRUYER, te Burgerbrug, ue Auidzijpe. Men is van meening, op Dinsdag, 11' April 1876, des middags 12 uren, in de herberg van Maarten Mooy, te Callandsoog in het openbaar te verkoopen 1. Eene i3tii«iiian$%voi)ïng en Erve, op Abbestede, te Callandsoog, kad sectie C, No. 175, groot 0.13.40, met het Erfpachtsrecllt van 0.10.80 van dat perceel, belend ten westen de erven Jan Kater en ten oosten Wietze Zandberg. 2. Drie stukken uitmuntend Weiland, genaamd de Achterste Zandente Callandsoog, aan de noord zijde van den Zandweg, kad sectie C, Nos 134, 135 en 139, samen groot 2.26 00, belend ten oosten het volgend perceel en ten westen J M. Koelman. 3. En een stuk uitmuntend Weiland, te Callands oog, in Zanderpolder, kad sectie C, No. 133, groot 0.74 40, belend ten westen het vorige perceel en ten oosten J M. Koelman. Alles in gebruik bij A. TOES. Te aanvaarden het huis 1 Mei 1876 en de overige perceelen dadelijk. Nadere informatiën te bekomen teil kantore van den Notaris P. VAN LEEUWEN, te Alkmaar. Notaris te Winkel, zal op Dinsdag, den 11 April 1876, des morgens 10 uren, ten huize van den heer JAN KOOYMAN Junior, in de Wee re, gemeente Winkel, PcnijEK verkoopen: 10 Kalf koeien, 2 Geldekoeien10 Alestkalveren, 3 Hokkelingen, 20 Oonschapen met Lammeren, voorts eenige Boerengereedschappen een Modderbak of Schuit, benevens eenig Huisraad en Inboedel, en hetgeen verder ter verkoop zal worden aangeboden. _j^op Woensdag, den 12 April 1876, des voormiddags te 10 uren, op de Plaats OOST 1FIJK, van den Heer J. C. THEISSLING, aan den Mid denweg, te Heer Hugo Waard, over de herberg de Hengstmanvan: 15 Kalfschotten en Kalfvaarzen, die gekalfd hebben of op kalven staan 3 Koeien die Beemstermarkt en November kalven moeten 1 Geldekoe, 2 Mestkalvereu, 2 Merriepaarden, 1 een jarige Veul, 5 beste Bloed varkens, 38 Schapen, die geoond hebben of nog oonen moeten, 60 Over- houders, 2 Boerenwagens, 1 Speelwagen, 1 Zoutkist, alsmede eenig Hooi en Stroo en hetgeen meer te koop zal worden aangeboden. De verkoop geschiedt voor contant geld, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigdeu Notaris H. J, DE LANGE,

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 5