No. 17. Achteiueventigsle Jaargang. 1876. Z O N I) A i J)e Siiikerbclastiii": 23 APRI L. (Officieel (fScöcclte ttSAclfcïtjfcscftc Berichten. Spanje. ïerecnigde Staten. GEMEENTERAAD. A L ft M A A CO U A T. Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f O,SS, franco per post f O,HO, afzonderlijke nommers S Cents. Brieven franco aan de Uitgevers KERM". COSTElt ZOON. Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. PROVINCIALE WATERSTAAT VAN NOORDHOLLAND. AANBESTEDING. Op Donderdag, den 27 April 1876, des namiddags te half drie uren, zal aan het lokaal van het provinciaal bestuur van Noordholland te Haarlembij enkele inschrijving worden aanbesteed a. De duinbeplanting en h it steli n van rietschut.- tingen op Texel en dan vasten wal van Hoord- holland, in drie percee en, b. He leveren van stortsteen en het bestorten cLcr Heldersche zeewering in twee perceelan. De hestekken zijn, tegen betaling van 20 cents per exem plaar, verkrijgbaar aan het lokaal van het provinciaal bestuur voornoemd, aan bet bureau voor bnitenlandsc.be paspoorten op den Oudezijds-Achterburgwal, tegenover liet Walepleintje te Amsterdam, en bij den Opzichter van den Provincialen Wa terstaat fkPh. de Kruyif, te Helder. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen bij den Hoofd-lngenieur van den Waterstaat te Haarlem en bij den Ingenieur J. M. F. tVellante Alkmaar. P U-B L I C A TI E. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis Dat beden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende verzoek met de bijlagen van Fran- ciscus Penter, te Alkmaar, om vergunning tot liet prigten van eene smederij in bet perceel aan de gedempte Nieuwe- sloot, v ijk B, No. 137, en dat op Zaturdag den 6 Mei 1876, 's namiddags ten een ureten raadbuize gelegenheid wordt gegeven om tegen het oprigten van die smederij bezwaren intedienen Burgemeester en Ik e/houders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 22 April 1876. De Secretaris NUHOUT van dek VEEN. Aan de OPENBARE ARMENSCHOOL te Alkmaar, waar geen avondschool wordt gehouden, worden, op 550,— jaar wedde, gevraagd TWEE HULPONDERWIJZERESSEN, voor het onderwijs in de laagste klassen. Sollicitanten ge lieven hunne stukken vóór 30 April 1876, vrachtvrij iutezen- den aan bet. Gemeentebestuur. Aan de OPENBARE BURGERSCHOOL voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs te Alk ai.r, waar geen avondschool wordt gehouden wordt gevraagd een EERSTE HÜLPON DERWIJZER met acte voor Pransch en Wiskunde, f 700,hoofdondsrwijzersacte bezit tende f 750,jaarwedde; een TWEEDE HULPONDERWIJZER, met acte voor Eransch" 650,jaarwedde; een DERDE HULPONDERWIJZER, f 600,— jaarwedde. Sollicitanten worden verzocht hunne stukken vrachtvrij intezenden aan bet Gemeentebestuur, vóór 30 April 1876. P O L I C 1 E. Ter terugbekoming aan het Commissariaat van Policie voorhanden bet navolgende gevondene, als: een korarel broche, twee rekenhoeken, een zwarte armbandeen ledig peierolieoat een koperen no af band van een rijtuig, een klein wit bokje. Verder zijn aldaar inlichtingen te bekomen omtrent een knipmesjeeen groote paardenborstel, een sleutel, een porlemon- naie met eenig geld. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, over de maanden Januari, Eebruari en Maart 1876 ver zonden geweest naar: Duitschland, Mittelstensekeid C°„ Miilbeim; II. de Vriens, Masthout; C. Lisner, Wesel. Engeland, I. A. Benit, Londen. Over Engeland, P. N. van Doorninck Aden. FrankrijkE. P. LansParijs. i. meer aan helasting werd teruggegeven, dan voor de uitgevoerde suiker ooit was betaald. Eindelijk begrepen de vier genoemde staten aan deze dwaasheid en onbillijkheid jegens eigen in gezetenen een einde te moeten maken, en in 1864 werd voor den tijd van tien jaren een tractaat geslotenwaarbij de heffing der belasting zoo geregeld werddat geen premie op den uitvoer meer mogelijk zou zijn, en al het geld, door de belasting opgebrac.it, in de schatkist zou komen en daarin zou blijven. In die verwachting is men echter teleurgesteld. De ondervinding beeft geleerddat ook de toen ingevoerde belastingheffing ruimte liet voor een premieen toen men eindelijk middelen uitvond om het ware gehalte van de suiker te verbergen, was het duidelijk, dat men naar een ander stelsel van belastingheffing moest omzien. Engeland bad inmiddels zijn suikerbelasting afgeschaftPrankrijk was het oude stelsel, waardoor omstreeks 25 millioen francs voor de schatkist verloren ging en door de raffinadcurs werd gebruikt om tegen lager prijs op de buitenlandsche markt te kunnen concurreeren, eindelijk moede gewordenen had bet zooge naamde exercice-stelsel ingevoerd, dat bestaat in het werken in entrepot onder streng toezicht en overeenkomstig van overheidswege gegeven voorschriften, waarbij alle aanslag en afschrijving, alle verrekening in één woord vervalt, maar de belasting wordt geheven van betgeen feitelijk uit de raf finaderij voor binuenlandscb gebruik wordt uitgeslagen. Bij een nieuw tractaat verbonden Prankrijk en Nederland zich hun suikeraecijns volgens dit stelsel te heffenen ook En geland nam aanals het ooit weer belasting op zijn suiker mocht leggen waar het evenwel in de verste verte niet aan denktdie op een soortgelijke, nader te bepalen wijze te innen. België alleen zou de oude wijze van heffing be houden maar door nauwkeuriger aanslag van de ruwe suiker en verlaging der belasting de premie op den uitvoer aanmerkelijk verminderenja volgens de voorstelling zijner gevolmachtigden, nagenoeg geheel doen vervallen. Zoo zou elk land het volle bedrag van den door zijn ingezetenen be.- taalden accijns zuiver genieten en daar voor de Franscke', Engelsche Nederlandsehe en Belgische raffinadeurs de pre mie op den uitvoer gelijktijdig zou vervallenzouden zij op de vreemde markt ook op gelijken voet tegenover elkander staan. Ünze Tweede Karner heeft echter geweigerd aan dit trac taat haar goedkeuring te geven. Zij twijfelde en zij kon in dit opzicht reeds wijzen op de ondervinding bij het traciaat van 1861 opgedaan of Prankrijk zich wel zeer getrouw aan de overeenkomst zon houdenen geen middel De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. In d« laatste oogenblikken van haar samenzijn heeft de Tweede Kamer inlichtingen van de Regeering gevraagd om trent hare voornemens ten opzichte van de suikerkwestie. De Kamer wenschte niet uiteen te ïraanvoor zij wist, of de Regeeringnu het met Frankrijk Engeland en België geloten verdrag niet is goedgekeurd over een ander verdrag tot bereiking van hetzelfde doel onderhandelt of voornemens is te onderhandelen. De zaak is inderdaad gewichtig genoeg voor de Staten-Generaal om niet onkundig te willen zijn van de handelingen en inzichten der Regeering. Het is bekend, hoe moeilijk de heffing is van een accijns op de suiker, naar haar gehalte en met terugbetaling der betaalde, of afschrijving der verschuldigde belasting voor de verschillende soorten die naar den vreemde worden uitgevoerd. Dc raffina deur wordt in de belasting aangeslagen naar de ruwe suiker die hij verwerkt, en al wederom naar gelang van de soort tot, een verschilDnd bedrag. Van de uitgevoerde geraffineerde sui ker ontvangt hij echter de belasting terugen nu is liet geblekendat de berekeningwaarnaar hij wordt aangesla gen en afschrijving ontvangtsteeds en overal in ziju door deel waszoodat, hij bij uitvoer van geraffineerd0 suiker altijd meer terugontving dan hij voor de hoeveelheid ruwe sui- ker, waarvan zij afkomstig was, indertijd aan de schatkist, had betaald. Dit stelde hem in staat op de buitenlandsche markt zijn suiker tegen lagen prijs aan te bieden en met anderen te concurreeren. Zoo hebben Prankrijk Engeland Neder- land en België vroeger een wedstrijd gevoerd om de geheele 1 wereld goedkoope suiker te leveren behalve natuurlijk hun eigen ingezetenen, die vooreerst den accijus betaalden van - de door hen gebruikte suiker, en daarenboven als belasting schuldigen bet nadeel ledendat uit de schatkist bij uitvoer 1 Tevens kwam de vergadering op zou weten te vinden om zyn raffinadeurs op de vreemde tegen de meening, als zouden de kleurlingen nog eenigen mar ei loc l een voornce tlC tp. hc7.oreren hoven (lp onnnnrrnn. L 14. 4-1 1- Onder de verzoekschriften om de godsdiensteenheid des lands te bandhavenis er een van het dorp Del Valle de Evowaaronder de handteekening van den pastoor gevolgd wordt door 400 namen, waarvan 381 met dezelfde hand ge schreven zijn, dewijl de adressanten buiten staat waren om te schrijven. De Senaat, van Californie heeft eene commissie benoemd om een onderzoek in te stellen betreffende de immigratie van chineezen. De te S. Pranciseo gevestigde genootschap pen van ehiueesche kooplieden zenden dringende telegram men naar Hongkongwaarinmet liet oog op de dagelijks toenemende opgewondenheid der blanke bevolkingeene staking der emigratie wordt aanbevolen. Den 5 is te S. Pran ciseo, door 10000 personen, onder voorzitting van den gou verneur eene meeting gehoudenwaarin motiën zijn aange nomenwelke de aandacht vestigden op de kwade gevolge n van den toevloed der chineezen en, vermits de uitputting van alle plaatselijke hulpmiddelende tussehenkomst in riepen van het tot het sluiten van tructaten bevoegde gezag. Er werd besloten om afgezanten naar Washing ton te zendenten einde bij de regeering aan te dringen op onverwijld bandelen.De policie had uitgebreide maat regelen van voorzorg genomenrondom de chineescke wijken was een cordon getrokkenwaar de bewonersop raad hunner hoofden, zich bijeenhielden. De chineezen hadden zich van allerlei wapentuig voorzien. Te Salt Lake City zijn den 5 vier kruitmagazijnen in de lucht gesprongen waardoor een regen van steenen over de stad geslingerd werd en 3 werklieden in een der magazijnen, 2 jongens in de nabijheid omkwamen. 2 Andere personen verloren onder de neervallende steenen het leven en eene dame stierf van schrik. Vele anderen werden gewond, ver scheidene gebouwen beschadigd en in de ganscbe stad was nauwelijks een glasruit heel gebleven. Te Nashville is eene nationale conventie van kleurlingen gehoudenwaaropv motiën zijn aangenomenstrekkende om bunnen bijstand te verpanden aan de republikeinsche partij, eene afkeuring uit te spreken over oneerlijke practijken in de regeering,s- en ambtenaarswerelden aan te dringen op de wegneming van de politieke slagboomen tusschen de blanken en kleurlingen. markt toch een voordeeltje te bezorgen boven de concurren ten. Zij wees op de ongelijkheid van verplichtingendaar Nederland zich tot de invoering van de exercice verbond, terwijl Belgie het oude, veroordeelde stelsel van belasting heffing bleef behouden. Zij weigerde eindelijk mede te werken om aan de Ned-rlandsehe raffinadeurs een wijze van belas tingheffing op te leggen waardoor de vrijheid van arbeid die eerste levensvoorwaarde van elke industrie, werd belem merd. Evenwel was bet duidelijkdat de meerderheid der Kamer gaarne bereid zou zijn om een tractaat tot stand te helpen brengen waardoor in de vier contracteerende landen alle premie op den uitvoer werd opgeheven en gelijke voor waarden voor de concurrentie op de vreemde markt werden verkregen. Er werd in overweging gegeven, dit doel te bereik, n, niet op de wijze van Prankrijk door invoering eentr scherpe en de vrijheid van werken belemmerende con trole maar door het voorbeeld van Engeland te volgen en de suikerbelastiug af te schaffen. Door het voorstel van den heer de Bruyn Kops tot afschaffing van den suikeraccijns zal de Tweede Kamer weldra de gelegenheid hebben om omtrent dit punt een beslissing te nemen. Maar wat zal inmiddels de Regeering doen? Daaromtrent wenschte de Kamer ingelicht te worden. Zal de Regeering de beslissing der Tweede Kamer omtrent het voorstel van den heer de Bruyn Kops afwachten? Zij scheen aanvanke.ijk inderdaad zoo gezind te zijn. Maar als wij onze suikerbe lasting eens afschaften en dus de mogelijkheid zelfs van eenige premie op den uitvoer ophieven, wat konden wij daarna dan nog aan andere staten aanbieden tegenover liunne ver bintenis om die premie door een andere wijze van belasting- beffing aanmerkelijk te doen verminderen of geheel te doen ver vallen Zouden zij, als wij met ben wilden onderhandelen, ons niet kunnen toevoegen: gij zijl onschadelijk, gij hebt uw belasting afgeschaftuw raffinadeurs genieten geen bescherming meer, waarom zouden wij ons tegenover u verbinden? Gij hebt bij het trac'aat toch niets meer aan te bieden dan gij reeds gegeven hebt. Aldus sprak men in de Tweede Kamer, en men wees er op, dat het toch verstandiger zou zijn voor de af schaffing van den suikeraecijns, een opoffering van 5 miljoen gulden 's jaars, van de andere mogendheden de verbindte- nis te koopendat ook zij hetzij door gelijke afschaffing hetzij door invoering der exercice of andere doeltreffende middelende premie op den uitvoer, de bescherming alzoo van baar raffinadeurs op de vreemde markten zouden af schaften. Met 47 tegen 19 stemmen nam de Tweede Kamer, voor zij uiteen ging dau ook deze motie aan „l)c Kamer, gehoord de mededeelingen van de Ministers van Buitenland sche Zaken en van Financiën, is van oordeel, dat het wen- schelijk is, met de drie mogendheden, welke tot hét trac- j „Floris de Vijfde", door Bilderdijken de eerste prijs voor taat van 11 Augustus 1875 zijn toegetreden, te onderkan- het blijspel (gouden medalje en 200) door de Kon. Maat delen over het opnieuw aangaan van genoemd tractaat, op schappij „de Morgenstar" te Brussel, met het blijspel „De deze voorwaarde, dat bij dat tractaat aan Nederland volkomen dochter van Domenique." vrijheid worde gelaten om des verkiezende den accijns op de Nieuwe ondernemingen. Dijkgraaf en hoogheemraden suiker aftescliaffen." j van Rijnland hebben een adres gericht aan den minister van De beide Ministers hadden zich reeds vóór de aanneming binn. zakenter zake eener in het belang van Rijnland en van deze motie tot, onderhandelingen op dien voet bereid ver-van het Ainsterdair.sche Noordzeekanaal ontworpen nieuwe klaard. Daar reeds den vijfden April één der mogendheden waterioozing te Katwijk, op eenigen afstand van en van meer van het verworpen traciaat van 12 Augustus 1875 aan de vermogen dan de thans aa drie overige mogendheden en daaronder ook aan Nederland, een uitnoodiging beeft gericht, tot het hervatten der onder handelingen mag men aannemen, dat, een nieuw tractaat op dien voet is t,e wachten. De vraag is: is deaschaffing van den suikëraeeijns in het algemeen belang gewettigd aanwezige, voorzii n met stoomge malen om ook bij booge zeestanden dienst te kunnen bewij zen. De kosten zijn geraamd op f 2.200.000, waarin voor- gesti ld wordt dat het Rijk of de Kanaalmaatschappij 1.257.000 betalen zal, blijvende het overige, het onderhoud enz. ten koste van Rijnland. wrok koesteren tegen hunne voormalige meesters. Den 14 is te Washington een standbeeld van Lincoln ont huld, uit giften van kleurlingen, te zamen 17000 d. bedra gende opgericht. De plechtigheid werd door den President Grant bijgewoond en bet Congres verklaarde den dag tot een feestdag. Senaat. Den 3 is eene poging gedaan om terug te ko- j komen op de wetwaarbij het inkomen van den President tot 25000 d. is verminderd, docb het daartoe strekkende voorstel is met 31 tegen 24 st. verworpen. De President heeft intusscken geweigerd deze wet te bekrachtigen. Den 10 is de door het Huis van Vertegenwoordigers aan genomen ,vet tot vervanging van het muntpapier door zilver goedgekeurdbehalve dat gedeeltewaarbij bet zilver als wettig betaalmiddel voor sommen tot 50 d. werd aangemerkt. Het Huis heeft zich den 12 met deze wijziging vereenigd en de President Grant heeft de wet bekrachtigd. Huis van Vertegenwoordigers. Eene motie van den caiiforniscben Afgevaardigde Page is goedgekeurdwaarbij de President wordt, uitgenoodigd om met de ckineesche re- f geerrng onderhandelingen aan te knoopen tot eene zoodanige wijziging van het tussehen America en China bestaande tractaatdat dit alleen een tractaat van koophandel worden zou [zonder regeling van den aanvoer van chineescke werk lieden] De meervertneldedoor den Senaat aangenomen vermin dering van het inkomen des Presidents, met Maart 1877 is door het Huis goedgekeurd. SliiiiicnEuiid. Staten-Generaal. De Eerste Kamer heeft den 18 hare werkzaamheden hervat. Benoemingen. De vice-adml. F. A. A. Gregory is, we gens langdurige dienst, gepensioneerd. Tot vice-adml. is benoemd de s. b. n. J. M. I. Brutel de la Rivière, tot s. b. n. de kapt. ter zee J. v. Gogh en jr. J. H. v. Capellen. Tot, boogleeraren in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de hoogescbool te Utrecht zijn benoemd dr. E. Mulder, buitengew. koogl. aldaar, en dr. li. C. Dibbitsleeraar aan de lioogere burgerschool 1e Amsterdam. De heer J. J. de Lange, ontvanger der registratie te Har derwijkis benoemd tot ambulant-inspecteur der registratie en domeinen. Tooneel. Bij den grooten internationalen tooneelwed- strijd te Breda (Oct. 75 Pebr. 76), uitgeschreven door de rederijkerskamer „Vreugdendal", is de eerste prijs voor het drama (gouden medalje en 500) behaald door de Ver- eeniging „V. U. O. G." van Amsterdam, met bet treurspel Den 18 is te Buitenpost door 30 heeren uit Friesland en Groningen opgericht „De Noord-Nederlandscke Stoomvaart- Maatschappij." Het maatschappelijk kapitaal, reeds voor een groot deel ingeschreven, beloopt 12 ton. Het eerst zal eene lijn HarlingenLonden worden geopend. Voor een ontworpen stoomvaart tusschen Middelburg en Balavia zijn van de benoodigde 4 ton reeds 3 bij elkander gebracht. Aanbestedingen. Den 15 te Utrecht, bet maken van eene zandbedding voor een bomvrij gebouw, het uitdiepen van een gedeelte kanaal langs en het egaliseeren, verbieeden en opboogen van het verdedigingswerk bij den Korten Uitweg, in de stelling van Honswijk, aan W. M. Schram, voor f 37.900. Den 19, aan het ministerie van binn. zaken bet verrich ten van baggerwerk in liet bed der Oude en Nieuwe Mer- wededoor middel van Rnks-baggervaartuigenmet de be diening en bet onderhoud dier vaartuigen tot uit». Maart 1877, minste insclir. A.Volker, te Sliedrechtvoor 113,400; te Schagen het dempen en rioleeren van de gracht tusschen de Hooge- en Lagezijde, aan T. Lanser, te Zijpe, voor f 23,923. Gieten. Wijlen mevr. de wed. W. U. Meijertiovius te 's Gravenliage, beeft aan de Maatschappij van Weldadigheid f 2000 gelegateerdvrij van recht en. Wijlen de lieer F. Ik. Otterbein beeft aan de herv. diaconie te Driebergen 1000 gelegateerd. Aan het weeshuis te Zeist is eene inschrijving van f 50000 op het Grootboek geschonkenonder voorwaarde van uit- keering van J/3 der rente aan de stichting „Bethanie" aldaar en opneming van één wees uit bet naburige Austerlitz. De Gemeenteraad van Rotterdam heeft den 13, met 21 tegen 11 st., verworpen het voorstel van een zijner leden, om het gebruik van bonden als trekdieren te verbieden. Rampen. De schadedoor het hooge water aan de pro vinciale wegen in Noordbrabant toegebracht, wordt op on geveer 25000 begroot; de kosten van de dichting der door braak aan den Krommenhoek onder Alem worden op ongeveer 23000 geschat; de voorloopige dichting dezer doorbraak is aanbesteed voor 5843. De diligence van Hoorn naar Purmerende is in den avond van den 13 nabij Oostbuizen te water geraaktde 9 passa giers alhoewel de meesten geschramd en gekneusdzijn er met een nat pak afgekomen. De Webf oot isna eenige dagen nabij bet N ieuwediep vastgezeten te hebben en gedeeltelijk gelost te zijn, den 14 vlot- en binnengekomen. Daarna is brand in de lading ontdektwaardoor deze aanmerkelijk beschadigd is alvorens bet, gelukte, bet vuur te hlusscben. In den nacht van 1314 is op een rif bij Schiermonnikoog gestrand een noordduitsch galjnotschip met steenkolen, be sterad naar Leer. De 5 opvarenden zijn in den vroegen morgenbij zware brandingdoor de reddingsboot van bet schip gebaald. In den nacht van 1415 is het stoomschip Koophandel, varende van Terschelling over en langs de Vliereede naar Harlingen, in de Vliesloot verongelukt. De opvarenden zijn aan wal gekomen. Den 16 is de boerderij van J. Bakker, onder Diemen, met 2 hooibergen9 runderen en 4 varkensverbrand. Huis en inboedel waren verzekerd. Vermoedelijk is de brand ge sticht door een arbeider, die dan ook is gearresteerd. Te Groningen zijn den 16 15 arbeiderswoningen, bewoond door 21 gezinnen afgebrand. Den 16 ging eene moeder te Breda voor een paar uren uit werken, en liet in dien tusscbentijd hare 3 kinderen van 2 tot, 5 jaren te bed liggen. Het oudste ontstak een lucifer, waardoor brand ontstond die door de buren wel in den aan vang gestuit werddocb de kinderen reeds in hoogst be- denkelijken toestand gebracht had; alle zijn dan ook overleden. Het sehip Catharmavan Bremen met rijstmeel naar Am sterdam is den 17 op Ameland gestrand. Den 18 is een spoorwegwachtster aan een halt niet ver van Breda, die niet tijdig genoeg het hek gesloten had, door den aankomenden spoortrein overreden en vaneengereten. Overleden den 19, te Middelburg, mr. ft. Ik. graaf v. Lijnden, sedert 1860 Commissaris des Konings in Zeeland. Staats-loterij. Trekking der 5'. klasse, 2e. week. No. 9714 15000, No. 1189, 1473, 1675,4497,4693,4792,6452, 8001 8196, 11528 en 12C75 1000. Fer volg -der Wekelijksche Berichten in het Bijvoegsel. Tot vervanging van den heer Huisken is als opzichter over den arbeid in liet Huis van verbetering en opvoeding alhier benoemd de heer S. E. Beyl, magazijnmeester te 's Herto genbosch. Door mej. Ablring is aan het diaconiehuis der herv. gemeente alhier geschonken de som van f 330zijnde het bedrag der aan haar vermaakte nalatenschap van hare over ledene dienst bode flillegonda Loom an. Zitting van 19 April 1876. No. 4. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 11 leden. Afwezig de heeren fkellan, T. L. Hoorn en Conijn. De Voorzitter opent de vergadering, waarna 1. wordt voorgelezen de ingekomen brief van Mevrouw G. J. Bruinvis, weduwe van den heer H. van den Berg, hou dende kennisgeving van het overlijden van haren echtgenoot, in leven lid van den Raad. Op voorstel van den Voorzitter besloten dezen brief met een brief van rouwbeklag te beantwoorden en in de notulen dezer vergadering optenemendat de Raad met leedwezen het overlijden van zijn medelid, den heer H. v. d. Berg, heeft vernomendie gedurende bijna achttien jaren de be langen der gemeente met ijver beeft behartigd.

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 1