van Zondag 7 Mei 1876. 1876. COcfcclijfcechc Bcrtcfitcn DuitSCtllaml. Mei te jaatst- IfcclgSe. ess Serial»!. {''rankr^k. Den 28 heeft een postpakketboot, dienstdoende tusschen ijfcsciic iScvtchtcn. Bijblad c Alkmaarsche douranl iruTrax: cc1 *a*-3rx-gacg-^£-3g .jCKim..aate ■3fcagas^jgfe^££S7l De Keizer heeft het door den heer Delbrück gevraagde ontsla0- ais voorzitter der Rijks-kanselarij verleend. Het is niet mogelijk geweest den heer Delbrück van zijn besluit terug te brengen; de gevolgen van te groote inspanning van lichaam en geest nopen hem om af te treden. Dr. Hotmannde liessische president-minister, volgt den heer Delbrück op als president der Rijks-kanselarijde om- van0- zijner werkzaamheden wordt eclitei kleiner dan die van zijnen voorganger, dewijl er zelfstandige afdeelingen voor justitie en voor Elzas-Lotharingen worden opgericht. Pruisen. Het Kamergerecht te Potsdam heelt den 27 graaf Harry v. Arnim veroordeeld tot ontslag uit, 's lands dienst en tot betaling der kosten. Den 26 heeft het Huis van Afgevaardigden de eerste ,e- zing aangevangen van het wetsontwerp betreffende de Rijn spoorwegen. Nadat de heer Richter het bestreden had als strekkende tot bevordering van centralisatie, en het vermoe den had geuit, dat de aanneming der wet den minister Camnhaitaen zou nopen het voorbeeld van den minister Del brück te volgen, verklaarde prins Bismarck, dat de vaste ijk bepaalde aftreding van den minister Delbrück noch met, liet vraagstuk betreffende de spoorwegennoch met eemg ander vraagstuk samenhangt. Er bestöad, zeide hij, niet het ge ringste verschil van gevoelen tusschen den genoemden lieer en den Keizer of hem zeiven. Persoonlijk zou hij de verdaging der belangrijkste vraagstukken verkozen hebben boven het aftreden van den heer Delbrück, doch na de afmattende werkzaamheid der laatste 10 jaren was het dezen met, mo- o-elijk verder te arbeiden. De ministers Camphausen en Achen- bach en de heer Lacker spraken voor, dr. Reichemperger tegen de wet Daarna stelde prins v. Bismarck de onverdragelijkheid eener verdeeldheid van Duitschland ten aanzien van de spoor wegen op den voorgrond, Zoo bestonden er 6! spoorweggroe- pen waarvan 40 in Pruisen, die. allen zelfstandig, meermalen vijandi0- tegenover elkander stonden en meer op haai eigene belanden dan op die van het publiek verkeer bedacht waren. De constitutie des Rijks kon op dit stuk volgens hem slechts waar heid worden, wanneer de spoorweglijnen aan het Rijk over gingen. Teven den wil der verschillende blaten kop dit laatste hunne lijnen niet verkrijgen. Men behoorde zich zoo °-ing hij voort, voor overijling te wachten cu van liever- lede verder te gaan. Wensclielijk was het, daarbij alle po- litieke bijbedoelingen te verwijderen en alleen de econo m- sche belangen in het, oog te houden. Den 27 is in strijd met bet votum van het centrum en der polen, besloten, do wet niet naar eene conrrnissie te verzenden maar de tweede lezing in plenaire zitting van bet Huis te doen plaats hebben. Den 28 is het wetsontwerp betreffende do inlijving van Lauenburg aangenomen Van de 24 op- Den 23 heeft de minister van oorlog bij de Kamer een j Conquet en Ouessantschipbreuk geleden, wetsontwerp ingediendstrekkende om den onderofficieren varenden zijn slechts 3 gered, va.u het leger een bepaald gedeelte van zekere categoriën j Uit Algiers wordt gemelddat de opstand der Bonazidi van betrekkingen bij het burgerlijk bestuur voort.e behouden, geheel onderdrukt is. Alle opstandelingen zijn inonderwer- 1 1 1 ping gekomen, Achmet ben Aiech en verschillende hoofden gevangengemaakt,. Het verslag van den beer Paris, uit naam van de Senaats commissie voor het amnestie-voorstelis aan de leden van Den 26 heeft dezelfde minister, in antwoord op eene vóór de vacant ie door den beer Bergé gedane interpellatie, te kennen gegevendat de 2 officieren te üeut niet door hun nen kolonel berispt zijn wegens bet bijwonen eener zooge naamde burgerlijke begrafenis, maar omdat het. de begrafe- den Senaat rondgedeeld en openbaar gemaakt. Het strekt nis betrof van een herbergier, met, wien de officieren niets uitstaande hadden en welke zeer licht tot eene partij mani festatie had kuunen ontaarden. De heer Bare nam met deze uitlegging geen genoegen en verlangde 1e weten, of het den officiereu voortaan al dan niet vrij zou staan om burger lijke begratenissen bij te wonenm. a. w. of hunne gewe tensvrijheid even als die der andere burgers op bescherming rekenen kou. Na eeue stekelige woordenwisseling antwoord de eindelijk de minister, dat klaarblijkelijk in beginsel geen officier wegens het bijwonen eener zoodanige begrafenis kon worden berisptofficieren konden evenmin als andere bur gers wegens hunne overtuiging worden lastig gevallen. Den 27 heeft de minister Malou medegedeeld dat, ten gevolge van de verwerping der overeenkomst betreffende de suiker door de nederlandsclie 3" Kamer, de belgiscoe regee ring den contracteerenden mogendheden nieuwe onderhande lingen en vervolgens het hervatten der conferentie had voor gesteld de fransche regeering had hierin bewilligdzonder echter terug te willen komen op den inmiddels genomen maatregel tot herstel der, ten srevolge der overeenkomst van 1864, afgeschafte surtaxe van 2 fr. op de 100 k.g. De heer 'Nolet de Brauwere v. Steeland, v. Uriessche en v, Lee aan wie de taak was opgedragen om eene regelings- commissie samen te stellen voor liet 15e, te Brussel te hou den Ned. Taal- en Letterkundig Congres, hebben die taak neergelegd wegens ondervonden moeilijkheden welke hen deden vreezen voor staatkundige of godsdienstige twisten in het Congres. De onderhandelingen met, de nederlandsclie regeering over eene wijziging der overeenkomst van 1874, betreffende de haven van Terneuzen, hebben tot het sluiten van een nieuw traetaat geleidwaarbij de aan die haven toegekende voor- deelen van het belgische tarief tot 15 jaren beperkt worden. De gemeenteraad van Antwerpen heeft den 22 besloten, zic'n nogmaals over deze aangelegenheid tot, de regeering te wen den. L'ficho du Parlement verzekert, dat de wijziging van genoemde overeenkomst alleen verkregen is onder beding van de overneming door Belgie van den Luik-Limburgschen spoor weg waarmede dc nederlandsclie Exploitatie-maatschappij „zulke kwade zaken maakt." Do Koning en de Koningin zijn den 30 naar Wiesbaden vertrokken. In eene den 2 gehouden algemeene vergadering van aan deelhouders in de „Banque de Belgique" is met bijna alg. st. eene schikking goedgekeurdvoorloopig met de leden welke partij met uitzondering dr. Lasker was de bepaling Den" 29° is "de "spoorwegwet bij tweede lezing met 206 tegen j van den Raad van Administratie aangegaan, volgens 165 st aangenomen TVen stemden liet centrum, de polen, de gouverneur, de vicc-gouverneur en de. 3 directeuren zich, 4 nationaal-liberaien, 2 vnj-conservatieven en de fortscliritts- met verwerping van het beginsel hunner verantwoordelijkheid, van dr. Lóioe. Op voorstel van j verbinden tot, het doen van persoonlijke opofferingen geza- vescbrapt, die de regeering imenlijk ten bedrage van fr. 2,625,000, ten einde de gevolgen machtigde om ook Pruis'ens rechten van toezicht op particu liere spoorwegen aan het Rijk over te dragen. De Afgevaardigde Lassen beeft den 1 Mei verklaard, dat hij als noord-sleeswijker den eed op de constitutie niet, afleggen kan, zoolang art. 5 van liet Prager vredestraciaal niet was uitgevoerd endaar hij van dien eed niet, ontslagen kan worden, zijn eerst onlangs ontvangen mandaat, nederlegrie. Hij heeft een door 400 "noord-sleeswijksetie kiezers onder teekend adres aan het Huis doen toekomen waarin op bet j der Academiën houden der volksstemming in Noord-Sleeswijk wordt aange drongen die nu 10 jaren geleden door art. 5 van genoemd traetaat was voorgeschreven. 13e engelsche ambassade te Berlijn heeft het voormalige hotel van dr. Strousberg gehuurd voor den tijd van 12 ja ren tegen een huurprijs van 50000 mark per jaar. Den 30 is de tusschen Rüdesheim en Binger varende stoomboot Louise uit elkander gesprongenwaarbij ongeveer 30 personen omgekomen zijn. De Koning en de Koningin van Belgie zijn den 1 J\ iesbaden aangekomen en door den Keizer ontvangen L der voorgevallen onheilen te matigen. Den 4 Juli zal an dermaal eene vergadering worde gehoudenhebbende de Raad, ofschoon zijn ontslag handhavende, zich bereid ver klaard om tot zoolang in functie te blijven. Bij kon. besluit is het, paleis der Rue Ducale te Brussel ter beschikking gesteld van de Academie van Wetenschappen, Letteren en Schoone Kunsten en van de Academie van Ge neeskunde. Het zal voortaan den naam dragen van Paleis genoemde bracht daarna een bezoek aan Catib Rüdesiieim en Geisenbeim om zich verslag te doen geven van de aldaar voorgevallen ongelukken. Te Wiesbaden teruggekeerd gat Z. M. een gala-diner ter eere van bet belgische vorstelijk paar De Keizerindie den Keizer te Rüdpsheim was komen bezoekenis den 2 van Coblenz over Ostende naar Engeland vertrokken. Beieren. De Koning heeft, de oprichting van een gedenk- teeken voor Bismarck te Kissingen bij de bron waar deze herstel van zijne gezondheid heeft gevonden (en dus met ter plaatse van den moordaanslag), goedgekeurd. Door de Kamer is den 29 het voorstel van den lieer Herz verworpen, strekkende om de beierscbe gezantschappen bij andere dan duitsche regeeringen af te schaffen. De minister van buit. zaken verklaarde, dat de regeering nimmer in zoodanig voorstel zou toestemmen, en deed tegenover de ultramon- taanscke sprekers uitkomen dat de Rijks-kanselier nooit op Beierens recht om gezantschappen te hebben inbreuk had pogen te doen. Tegen de onderstellingalsof de beiersehe gezanten te beschouwen waren als controleurs van de Rijks gezanten verklaarde de minister met nadruk te moeten protesteeren. Elzas-Lotharingen. Bij keiz. besluit van 28 Aprilis de wet, van 24 Jan. '73, betreffende de verkiezingen voor de gemeenteraden kreits- en districtsvergaderingen gewijzigd en het kiesrecht teruggegeven aan allen, die voor Frankrijk geopteerdmaar het land niet, verlaten hebben. Den 20 zijn de lijken van Koning Leopold I, zijner ge malin en van de in 1869 en 71 overleden kinderen uit feet, vorstelijk Huis overgebracht naar den nieuwen giafkelder Laeken, wat. het. eerste betreft in liet niet gewijde gedeelte en zonder den bijstand der geestelijkheid. Den 22 is te Namen de jaarlpsche algemeene vergadering van het Verbond der catliolieke Vereenigingen met eene toespraak van het Senaatslid de Cannart d' Ham ale geopend Het gemeentebestuur had bij besluit van den 18 alle samen scholingen en belemmeringen van het verkeer en alle open bare manifestation van welken aard ookonder bedreiging van gevangenisstraf en boete, verboden, tot verwerping van bedoeld voorstelwelks aanneming in het geheele landmet, name ten aanzien van de goede orde een slechten indruk maken en een zeer gevaarlijk precedent stellen zon. De wegens deelneming aan de Commune ver deelden splitst het verslag in twee deelenin verleiders en verleiden namelijk, en te kennen gevende, dat de laat- stenvoor zoover daartoe termen zijn aan de goedertieren heid van den President der republiek mogen overgelaten wordenbrandmerkt het in scherpe bewoordingen de ver leiders die zooveel doenlijk bet land ruimden om de ge volgen te ontgaan van de door hen aangestookte gruwelen. Indien er, zegt, het verslagwerkelijk onder de vluchtelin gen te BrusselLonden en Genève zijndie berouw hebben en met dankbaarheid gebruik zonden maken van de vergun ning om in hun land terug te keeren zoo beschouwen zicli tot de meeste als martelaren der staatkunde en begeeren zij alleen weder te keeren in zegepraal. Daar huns inziens de republikeinscke regeering hun de amnestie schuldig iszou de toekenning daarvan bij ben volstrekt geen gevoel van erkentelijkheid opwekken, en zij zouden dezelfde gevaarlijke vijanden der maatschappelijke orde blijven, die zij zich tot dusver getoond hebben. Den 27 is te Portsmouth van stapel geloopen bet groote gepantserde ramtorensckip de Inflexible, dat beschermd wordt door platen van 24 duimen dikte4 kanonnen zal voeren elk van 81 ton, en indien het alles aan boord heeft wat bet behoeft de vroeger nimmer bereikte zwaarte van 11407 ton zal hebben. De doop geschiedde door prinses Louise als vertegenwoordigster der Koningin. De Inflexible kost 7 mil joen gulden [in Italië worden thans de Dandolo en de Duilio gebouwd, die nog zwaarder pantser en elk 4 kanonnen van 100 ton bet stuk bekomen]. De proclamatie, waarbij aan de Koningin de titel van „Keizerin van Indie" wordt toegekend, is versohenen. Zij bevat tal van beperkende bepalingen omlrent bet gebruik van dien titel. Den 1 Mei hebben de sheriffs en onder- sheriffs van Londen en Middlesex ziek in statie naar de londenselie beurs begeven ennadat eenige malen op de trompet geblazen was de proclamatie op de trappen van het gebouw doen voorlezen. Daarna gingen zij die plechtigheid op nog 2 andere plaatsen herhalen. Hoogeriiuis. Den 2 heeft, lord Selborne de regeering ge ïnterpelleerd over bet, weglaten in de proclamatie betreffende den keizerlijken titel van de vroeger door de ministers be loofde beperking tot Indie, en heeft bij de intrekking of verbetering van die aankondiging verlangd. De lord-kan- selier ontkende de noodzakelijkheid daarvan en evenzeer de beweerde schending der ministeriëele toezeggingen in Gr. Brittanje zou de titel nooit anders gebruikt worden dan in zulke staatsstukken, die, ofschoon in Engeland uitgevaar digd tevens op Indie betrekking hadden. Lagerhuis, üeu 26 is de jaarlijksche bill tot het ver- leenen van het stemrecht aan de vrouwen met 239 tegen 152 st. verworpen. De heer John Bright, vroeger een voorstander de wet,verklaarde er zich thans tegenhij had zieh vroeger meer door zijne sympathie voor den heer Stuart Mill dan door de kracht van diens argumenten doen leiden. Tot de sprekers voor het entwerp behoorden de heeren Jacob Bright en Fawcett. Den 27 heeft de heer Cowen lord Hartington gevraagd, of hij ais leider der liberale partij wilde medewerken tot be handeling der motie-Fawcett, op grond dat de iudische bladen de onjuistheid aanwijzen van 's ministers bewering, volgens welke de Vorsten en de inlandsche bevolking den keizerlijken titel wenschcn. De lieer Anderson vroeg daarop den minister Disraeliof bij de uitvaardiging van het besluit wilde uit stellen tot lord. Hartington zich hieromtrent verklaard had. De minister antwoordde ontkennend. De heer Pawcett stelde toen de verdaging van het Huis voor, en richtte een scherpen aanval tegen de regeering, haar verwijtende dat zij het debat vreesde. Lord Hartington antwoordde den heer Cowen, dat bij bleef weigeren zieh verantwoordelijk te stellen voor de motie-Fawcettmaar dat luj liet wijs van de regeering zou geacht hebben, zoo zij zelve een dag aangewezen had. De minister herhaalde diarop zijne verklaring, dat, hij gaarne een dag wilde toeslaan, indien lord Hartington meende, dat de regeering te laken was. De heer Fawcett trok ten laatste zijne motie van verdaging in. Den 1 Mei is weiier over de Merchant Shipping Bill be raadslaagd. Hoewel de regeering vroeger verklaard had, dat het onmogelijk was den tegenstanders der deklading hunnen zin te gevenkwam zijna" het debat der vorige week nn toch met de bepaling, dat eene boete van hoogstens 100 zal opgelegd worden aan bet schip, dat tusschen 1 Oct. en 1 Mei zware lading bovendeks voertof lichte lading ter hoogte van meer dan ,3 voeten en dat buitenlandsche sche pen die in engelsche havens komen laden zich mede aati dit voorschrift, moeten onderwerpen. Een amendement van den heer PlimsoU. om ook de lichte lading te verbieden, werd met 142 tegen 134 st. verworpen. Den 2 deed de heer James eene interpellatiegelijk aan die van lord Selborne in het Hoogeriiuis. De minister van financiën antwoordde, dat de proclamatie het gebruik van den nieuwen titel in Engeland in sommige gevallen mogelijk maken moest, dat zij dit, deed en dus volkomen doeltreffend was. De beer Lewis bracht ter sprake de onlangs door den heer Lowe in eene redevoering te Retford afgelegde verkla ring, dat de Koningin reeds van 2 vorige eerste ministers den keizerstitel verlangd had; was dit zoo, dan moesten 2 eerste ministers den eed gebroken hebben, waarbij zij be loofd hadden, geheim te bonden wat tusschen hen en de de linkerzijde, met 60(15(de ultra-radicaal Chohrt 5578 j Kroon voorviel. De beer Lowe ontzeide den spreker het 1 'recht,, tenzij het een persoonlijken aanval op hem betrot hem ter verantwoording te roepen wegens eene elders ge houden redevoering. De minister Disraëli meende, dat een politiek man van zulk eene beteekenis als de heer Lowe in geen geval zulk eene verklaring had moeten afleggen, al behelsde zij waarheid. Was zij onjuist, dan had hij geen woorden sterk genoeg om het gedrag van den heer Lowe af De prefect der Seine heeft bij den gemeenteraad van Pa rijs een voorstel ingediend tot het aangaan eener leening van 120 miljoen fr., tot het openstellen van nieuwe gedeelten vau de avenue der Opera en van den boulevard S. Germain en tot, liet verlengen der Rue de Rennes. De staat, der geld middelen veroorlooft dezen maatregel zonder de bevolking nieuwe lasten op te leggen. Volgens het ontworpen plan voor de wereldtentoonstelling, in 1878 te Parijs te houden, zal de te bezigen uitgestrekt heid grond 10000 vierkante ellen grooter zijn dan in 1867 het hoofdgebouw, van 220.000 vierkante ellenjzal op het Champs de Mars geplaatst, en door een over de Seine strek- kenden zuilengang verbonden worden met een ander gebouw op liet Trocadero. Den 25 is de vrouw van Louis Blana begraven. Een aantal Senatoren en Afgevaardigden, benevens eene groote menigte woonden de plechtigheid bij. Ter begraaf plaats werd de stoet begroet met de kreten „leve de republiek en „amnestie en werden toespraken gehouden door den predikant Deed en door Fictor Hugo. Een jong parijsch heelkundigeLéon Labbéis er in ge slaagd om door eeDe goed gelukte operatie een vork te ver wijderen uit de maag van een persoondie haar 2 jaren geleden, een goocbelaarskunst willende nadoen, bij ongeluk ingeslikt en daardoor, vooral sedert October 1.1., ondrage lijke smarten geleden had. De prefecten hebben last, gekregen om zeer nadrukkelijk te protesteeren tegen alle wenschendie door de Algemeene Raden ten gunste der amnestie mochten worden geformuleerd. Den 26 beeft in den Algem. Raad cler Rhone de heer Ferrer dergelijken wensch voorgesteld. De prefect bleef niet in gebreke aan zijnen last te voldoendoch na eenige dis cussie is het voorstel door den voorzitter naar de „com mission des voeux" verwezen. De beer Bomoit heeft voor gesteld den wensch uit te brengendat de bekende verordening van den gewezen prefect Ducros betreffende de burgerlijke begrafenissen te Lyon moge worden ingetrokken. Bij den brand van den schouwburg te Rouaan zijn 3 bur gers en 2 soldaten oriigekomen5 burgers en 7 soldaten gekwetst, en bovendien nog 3 soldaten vermist. Den 30 zijn bij herstemming tot Afgevaardigden verkozen: in het, l7e arrond. van Parijs de heer Pascal Duprat, van de bonapartist Desprez 2529) st.; te Bordeaux de heer Simiot. gematigd republik m, met 643 1 (dejpidicaal Hgyaal 5055) st..; en te 8. Amand de heer Bollet, republikein, met 6634 (do conservatief Sauveur) 5137 st. Het orleanistisciie Journal de Paris is met. uit0. April op gehouden te verschijnen. k N T i, voor elke regel meer 15 ling tot Zaterdag namiddag ilgend nommer ingestaan; rs, uit overdreven voorzichtigheid en angst- dienst als contrabande op de school gingen dwaling welke trouwens reeds voor lang nspeeteur in Drenthe, bestreden is. ezen en de eigenschappen daaraan toege- glieid, alomtegenwoordigheid, almacht, 1liefde mogen de onderwijzersals ier in opzettelijk theologiseeren te verval- rlingen spreken, en dezen opwekken tot igehoorzaamheid dankbaarheid liefde Wezen. Ik heb door proeven aangetoond, uit onkunde, handelt lichtvaardig; wie r ingelicht te zijn, doet erger, t maal, door niet angstvallige onderwij- ir de wet bevolen neutraliteit, gezondigd zijn openbare onderwijzers kunnen zieh als andere mensehen, onderwijzers van m er onder begrepenmaar ik hou de iwege of voor verzonnen of voor sehro- oor hendie geen slijk en steenen genoeg op liet openbaar onderwijs te werpen daartegen wantrouwen te wekken. De in onder eene strenge controle van het londerden scherpe kinderooren van liard- lie met gretigheid elke fout uitbazuinen exploiteerenzij stellen zich bii het mis- arenboven bloot aan het verlies hunner in zich dubbel in acht. te nemen. C. W. BRUINVIS. De 2e. Kamer heeft den 5 op ver teller, den heer de Bruyn Kops, de be- ntwerp betreffende den suikeracoijns on- s ingekomen eene nieuwe muntwet. De e aanneming van den gouden standaard denstukken). Pasmunt zal zijn: zilveren guldenstukken en bronzen 2(4,. 1 en '/2 den Raad van State aanhangige wets- indiseh muntwezen strekt om in Indie sn en alzoo de munteenheid met Neder- Tevens zijn wetsontwerpen ingediend hoofdstuk VII B der staatsbegrooting ■au fondsen tot uitvoering der muntwet), 3id der muntbiljetten, en tot wijziging ng voor 1876, en wel tot, beschikbaar- n voor den vestingbouw. Alsdan zullen iverblijven van de batige sloten van voorstel-Gratama e.s. tot intrekking der betreft de bijzondere bescherming der itbedrijf na verwerping eener motie s tot, schorsing der discussiemet uit- akelijkheid van de algeheele herziening srste artikel met 39 tegen 25 st. verwor- ïheele wetsvoorstel werd ingetrokken, tsontwerp tot regeling der voorwaarden e afzonderlijke bevoegdheid tot nitoe- runst aangenomen met 45 tegen 22 st. eemdelingenelders examen afgelegd e uitoefening bevoegd kunnen verklaard idslaging aangevangen over liet ontwerp lilitiewetnadat een voorstel van den behandeling tot Febr. 1877 uit te stel- e sckutterijwet daarop dan onniiddelijk 55 tegen 7 st. verworpen was De mi- heeft het, aanvankelijk voorgestelde larlijksch contingent met 590 man ver- racht op 14000 man. ot Z'. M'. Commissaris in Zeeland is Six. 7 zijn te Amsterdam door ongeveer ioor ongeveer 200 werklieden vergade- let belang eener invoering van liet alge- regeering heeft geen gebruik gemaakt totterdam om f 250u0 bij te dragen ter wegruiming der ondiepte in den nien- groiid dat in deze reeds het noodige •dt, verricht. iling te Parijs der verzameling schilde- scke meesters van wijlen den heer Ne- i 's Gravenhage zijn 12 stukken voor ring aangekochtte zamen voor onge- ronder eene Diana met hare nymphen 10000 fr. Voor de 121 opengestelde plaatsen e Academie hebben zich slechts 31 as- Den 9, te Amsterdam, het bonwen t kerktoegang en nevensstaand woonhuis k aan de Brouwersgracht minste insckr. A. J. de Haan, voor f 19780. het verbeteren van het fort Kijkduin, minste insckr. J. J Bekker, te Lent, Arnhem gegeven soiree musicale ten ien en der nagelaten betrekkingen van dn heeft 541,38 opgebracht, itabeien der herv. gemeente in den Be oben geholpen door den heer J. Bas- Groote kerk f? Haarlemeen orgelcoa»

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 5