van Zondag \A Mei 1876. 1876. I. belo- Duitsclilaiul. Helmie. Fraiskryk. Ërrlmtd. £«root SSrlÉiaassfe Turk üe. ^uMtarljk-ïioiigat'Oe. clijfischc Berichten SSïnisseiïSttBBtii. Bijblad van de Alkmaarsche Courant A N T De minister Delbrück heeft een eigenhandigen brief des Keizers ontvangen, niet minder dan 4 bladzijden lang, waarin hem in de vleiendste bewoordingen dank. wordt gezegd voor ziine aan het Rijk bewezen diensten en de hoop wordt geuit, dat zijn ontslag'slechts van tijdelijkeu aard zal zijn. De Medusa beeft, last ontvangen om onmiddelijk van Mes sina naar Salonica te vertrekken. Pubises. Den 2 heeft het Huis van Afgevaardigden de Rijksspoorwegwetna een debat van 5 urenbij derde lezing aangenomen benevens eene door dr. Lasker voorge stelde motie, die de regeering verzoekt om met de overdracht der pruisiscbe spoorwegen aan het Rijk tevens al Prmsens rechten van toezicht op de spoorwegen aan het Rijk over te dragen. De geheele wet is daarop met 216 tegen 160 st. g9DeSeminister Camphausen heelt den 3 raar aanleiding van een voorstel van dr. Kapp om het in 1867 gesloten tractaat, waarbij het Vorstendom Waldeck onder Pruisens beheer ge steld is op te zeegen en niet stilzwijgend voor 10 jaren te verlengen, medegedeeld, dat werkelijk die opzegging zal geschieden, ten einde het tractaat door een voor de Pruisische financiën minder bezwarend te vervangen. Den 4 is een begin gemaakt raet de tweede lezing der wet op de organisatie der Evang. Kerk. Art. 1 werd met groote meerderheid aangenomen, tegen de stemmen van het centrum en de fortschrittspartij. De heer thndthorst ver klaarde dat het centrum aanvankelijk buiten stemming had willen blijvenomdat het den Staat niet, gerechtigd achtte op de organisatie der Kerk invloed uit te oefenen, maar nu besloten had tegen te stemmen, omdat het in het aanhangig ontwerp eene schennis van de bestaande constitutie der Evang- Kerk meende te zien. Den 5 is bet ontwerp bij tweede lezing aangenomen 111 den vorm, waarin het door de commissie gewijzigd was. Een amendement der fortschrittspartijom het treden uit het verband der Evang. Kerk op dezelfde grondslagen te regelen als ten oprichte der oud-catholieken tegenover de r c Kerk het geval iswas door den minister balkten einde het verlaten van het evang. kerkgenootschap niet aan te moedigen, bestreden en verworpen. De centrumspartij stemde er tegen om dezelfde redenenwaarom zij tegen de oud- catho liekenwet had gestemd maar dr. Windt horst stelde de inconsequentie der regeering in het lichtdie voor de Ev. Kerk bestreed wat zij voor de catholieke zelve ver- lanf)en'1!'J1' is de wet bij derde lezing met 211 tegen 141 st. aangenomen. Tegen stemden het centrum, de fortschritts partij en een gedeelte der nat.-liberalen Het Huis heeft het wetsontwerp betreffende de verandering van het begin van het dienstjaar en van de vaststelling der staatsbegroting naar de budjet-eommissie verwezen. Uit eeue menagerie te Elberfeld is een raip-aarddien men in een ander hok wilde doen overgaanontsnapt en naar de bosscheu geweken. Er zijn jachten ondernomen om hem te dooden maar tot nog toe te vergeefs. Het „Staatsgerichtshof' heeft de behandeling van het ge dine teüeu graaf vArnim wegens landverraad, overeenkom stig den eisch van den beschuldigdetot 5 October ver daagd De heer Thiers en graaf Hompesch zullen als getui gen a' décharge gedagvaard worden. Het verzoek om ook prins Bismarck te hooren is afgewezen; insgelijks dat tot overlegging van nieuwe bescheiden uit, liet dept. van buit. Z* Beieren. De nieuwe bisschop van Passau, de heer '/'««- kert heeft den 30 zijn ambt aanvaard eu 2 herderlijke brie ven uitgevaardigdeen in het duitsch aan zijne dioceesanen en een m het latijn aan ziine geestelijken, die zich beiden door hunne gematigdheid onderscheiden. De 2'. Kamer heeft met 77 tegen 65 st. de verkiezingen te M unchen nietig verklaard waardoor de ultramonlaansche meerderheid van 2 st. in de Kamer tijdelijk tot 10 verhoogd wordt. Van de retrospectieve tentoonstelling van inöustnëeie kun sten'te Brussel beeft men afgezien bij gebreke aangeschikte localen en besloten om haar slechts voor een gedeelte te doen plaats hebbenen wel voor de vakkentapisserieën brocaten, kanten, geperst en korduaan lederwerk De prins de Liane die, op de weigering van de gevraagde localen door 'de regeeringzijn ontslag genomen had als voorzitter van het hoófdcomitéis daarvan op aandrang der commissie van uitvoering teruggekomen. De rechtbank te Mechelen heeft den 2 uitspraak gedaan ter zake der aldaar plaats gehad hebbende ongeregeldheden. 2 „Cle- ricale" muzikanten zijn tot boeten van 40 en 26 fr. veroor deeld wegens rebellie en het toebrengen van suigen. Een ander'kreegbij verstek, 10 dagen gevangenisstraf en een beambte aan de station 40 fr. boete. Te Gent is op nieuw eene zoogenaamde burgerlijke begra fenis gehouden welke door ettelijke officieren ra uniform 13 Tengevolge van het nederleggen van het mandaat door de regelingscommissie voor het, XVs Taal- eu Letterkundig Congres hebben de voorzitters van 21 brusselsche Letter-, Tconeel- en Kunstgenootschappen tegen den 5 eene verga dering van alle voorstanders der moedortaai belegd, ten einde eene regelingscommissie te verkiezen. Alstoen zijn 60 personen aangewezen ter benoéming van het, regelingscomite en bij acclamatie benoemd tot voorzitter de heer Conscience en tot eere-voorzitters de heeren Anspach en Fandenpeereboom Dezelfde waardigheid zou ook den minister Delcour en den nederlandschen gezantbn. Gericke v. Bermjnen, worden aan- g De burgemeester van Antwerpen heeft den minister van buit. zaken verzocht, te mogen weten wat er aan was van de dagbladberichten omtrent eene wijziging van de overeen komst met Nederland betreffende het kanaal van lerneuzen, maar een weigerend antwoord bekomen, op grond dat van de bedoelde „diplomatieke handeling" nog niet aan de V\ etg. Macht was kennis gegeven. Het gemeentebestuur van Gent heeft den 5 een verzoekschrift, tot, de Kamer gerichtwaarin verzocht wordt, niet uiteen te gaan alvorens de overeenkomst te hebben goedgekeurd. De minister Becrnaert heeft den 2 b\j wijze van amen dement op het ontworpen wetboek van koophandel bij de Kamer ontwerpen ingediend tot regeling van het goederen vervoer op de spoorwegenen ter wegneming der door den beer Dansacrt geopperde bezwaren omtrent de verantwoor delijkheid van den Staat op dit stuk. Den 5 is de begroo ting van o. werken inet alg. st. aangenomen. De bij besluit van 13 April ontslagen prefect der Deux- Sèvresmarkies d'Aurayheeft den 28 even als reeds door de heeren Pascal en de Cliazclle was gedaaneen brief ge richt aan den minister Ricardwelke door de republikeinsche bladen als een toonbeeld van aanmatiging en tevens als een bewijs aangemerkt wordthoe noodig het was om het per soneel der prefecten eene wijziging te doen ondergaan. Den dag na zijn ontslagderhalve 14 dagen te voren had hij een brief aan den minister geschreven waarin hij om bevor dering verzocht,, erkennende dat hij zijn depart, behoorde te verlatenen zijn voornemen te kennen gevende „om de •epubliek en het staatsbeleid der regeering te dienen." Het te Rodez verschijnende conservatieve blad le Peuple is tot eene boete van 1000 fr. veroordeeld, wegens een voor den President beleedigend artikel. Te Montpellier is in den nacht van den 2 eene herberg afgebrand, waarbij eene jonge vrouw met, 2 kinderen, die aldaar haren in het krankzinnigengesticht opgesloten man kwam bezoekenin de vlammen zijn omgekomen. Bovendien zijn er 4 paarden verbrand. De uitgever van Rocheforts dagblad, Les Droits de VHomme, is wegens belastering der krijgsraden en verontschuldiging der onder de Commune gepleegde misdrijven, tot 2 maanden gevangenisstraf en 3000 fr. boete veroordeeld. Het voorstel tot het aangaan eener leening van 120 mil joen vindt bij den parijschen gemeenteraad geen onverdeelde inslemming; 2 t.egenont,werpen zijn ingediend. De raad heeft van verschillende toelagen, ten bedrage van te zamen 123.0' 0 fr., welke tot dusver aan 84 liefdadige instellingen verstrekt werden een groot aantalbijna alle tot doeleinden van ker- kelijkeu of godsdiensiigen aardgeschrapten anderevoor instellingen van meer maatschappelijken aard, ten behoeve van werklieden enz., verhoogd. De minister Ricard heeft de prefecten aangeschreven om alle maires en adjunet-mairesdie niet uit leden der ge meenteraden genomen zijn, door anderen te vervangen, en ten spoedigste de noodige voorstellen tot onverwijlde recon- stuëering der gemeentebesturen in te dieuenom de druk perswet vrijgevig uit te voerenhet verleenen van de ver- eisohte vergunningen aan de colporteurs niet te bemoeilijken eu die vergunningen alleen om ernstige redenen te weigeren of te herroepenen omhet aandeel van het Uitvoerend Gezag in het belang van het welzijn van den Staat hand havende, aan de natie het hervatten van haar zelf bekeer gemakkelijk te makenzonder door partijgeest geleid te worden en openlijk gevoelens voor te staan welke met de aan genomen staatsregeling in strijd zijn. De begrootingscommissie heeft den 5 eeue toeiaag van 100000 Ir. goedgekeurd om fransche werklieden naar de tentoonstelling te Philadelphia af te vaardigendoch een voorstel van den heer Floquet verworpenstrekkende om den minister van koophandel te verzoeken, voor de aanwij zing der te zenden personen in overleg te treden met de werklieden-vereenigingen. Genoemde commissie heeft den9 den minister Decazes gehoord betreffende het amendement van den heer Ttrardstrekkeude om den post van 110.00!) fr. voor de fransche ambassade bij het Vaticaan te schrappen. De minister heeft het amendement, bestreden, vooral met. hel oog op een conclave. De commissie heeft het amendement met 17 tegeu 7 st. verworpen en de voorsteller heeft het daarop ingetrokken. Eene divisie oorlogschepen heeft last ontvangen om naar de wateren van öalonica te vertrekken. De Alg. Raad van de Rhone heeft het voorstel om wen- selien uit te brengen ten behoeve der amnestie en de benoe ming der maires door de kiezers verworpen. Den 5 is te Charleville [dep. der Ardennen] een hevige brand uitgebarsten welke een groot deel eener daar aan wezige boekerij ongeveer 30ÜÜ deelenmeest van groote waardevernield en bovendien eene schade van 300,600 fr. aangericht heeft. Den 8 is eindelijk, nadat 10 zittingen er aan gewijd wa ren de artikelsgewijze behandeling der Merchant Shipping De fabrikanten van drukinkt, en plantaardige machine-olie A. B. Fleming Cie. te Edinburg hebben, ter gelegenheid van de op handen opening der tentoonstelling te Philadelphia, hun uitvoerig adres dus drukken in alle europeesehe en voorts in de chineescke, japansche, singaleeschesanskrietisclieja- vaansche syrische arabische ckaldeeuwsche, hebreeuwsche, te zamen 72 talen, en voorts in stenografie en telegraafteekens, alles vormende eene advertentiewelke de ^ausclie eerste pagina der Daily News van 1 Mei beslaat. 4 Matrozen2 turken en 2 griekendie den kapitein en de stuurlieden vau het engelsolie schip Lennieop reis van Antwerpen naar N ieuw-Orleans vermoord hadden zijn I er dood veroordeeld. Zij hadden den hofmeester v. Ueydonck een belgals den eeuigen die wat van het zeemansbercep afwistgespaard eu hem gedwongen naar Griekenland koers te zetten, maar deze wakkere man had, vaak gewantrouwd en in levensgevaar, geholpen door den hollandsclien scheeps jongen, die een aantal briefjes, waarin om hulp gevraagd werd, schreef en in flesschen over boord wierp, het vaartuig te Brest binnengebracht, waar eenige der flesschen gevonden en de onverlaten, die nog in de boot trachtten te ontvluch ten in hechtenis genomen werden. Volgens 'de Morning Post van den 10 is een in het Huis der Gemeenten eirculeerend adres aan de Kroon ten gunste der gevangen fenians reeds door 108 leden onderteekend. Den 1 is bij de besturen der verschillende musea te Lon den een protest ingediend tegen het sluiten dier inrichtingen op zondagden eenigen dagwaarop het den werkman mogelijk is ze te bezoeken. De overgifte had plaats door eenen optocht van ettelijke duizenden menschen. Lagerhuis. Den 3 heeft de heer I,otec zijn diep en op recht leedwezen betuigd over de meeting, door hem te Ret ford uitgesproken, aan wier juistheid hij toen geloofde, maar wier onjuistheid thans zonneklaar gebleken was. Het smartte hem zeer, dat de Koningin daardoor verplicht was geweest door haren minister zulk eene verklaring in het Huis te doen afleggen, en dat baar naam door zijne schuld in de debatten gemengd was. De heer James kondigde aandat, hij eene motie zou voorstellen om de regeering te berispen wegens de bewoordingen waarin de. proclamatie betreffende de Ko- ilingin vervat, is. De minister Disraëli verklaarde, dat hij 'die motie niet alleen als eene motie van berisping, maal ais een votum van wantrouwen zou aanmerken. Hij bepaalde de discussie daarover op den 4. Bill ten einde gebracht. KoLoniëN. De Koning van Birmah heeft eene stoomboot en een aantal troepen beschikbaar gesteld om het engelsche escorte te versterkendat den heer Grosvenor vergezelt op zijnen tocht naar Yunnan tot het instellen van eeD onderzoek naar de moordenaars van den heer Margary. Blijkens berichten uit Mesopotamie heerschte de pest te Bagdad (18 April 256 gevallen, 179 dooden, 9 April 74 gevallen, 31 dooden, 10 April 56 gevallen, 26 dooden), Hillah Nedjef-Ali en Hamrab. Ter vervanging der geconsolideerde en gevestigde schuld wil men voor 125 miljoen p. st. nieuwe obligatiën uitgeven, gedurende 5 jaren 5 en daarna 6 p.c. rentende. De oprich ting der Banque Eermièrewaaraan de Ott.omanische Bank den 3 hare adhaesie gegeven heeft, zal mdt een kapitaal van 3,600,000 geschiedenwaarvan de helft te storten in gelijke deelen door de buitenlandsche deelhebbers de ban kiers te Konstantinopel en de regeering. Derwisch-bassa eerst sedert 3 weken als minister van oor log opgetredenvan wiens veerkracht men voor het spoedig dempen van den opstand zooveel verwachting hadis tot gouverneur van Diarbekir benoemd en als minister van oorlog vervangen door Abdul-Kerim-bassa, in wiens plaats Raeserli- bassa als minister van marine optreedt. Volgens bericht uit Petersburg verlangt de Porte van de mogendheden hare zedelijke, geene gewapende medewerking om de ondersteuning der opstandelingen door hunne naburen te verhinderen. Regeeringsberichten bevestigen, dat Moukhtar-bassa er in "■eslaagd is het konvooi met levensmiddelen en ammunitie te Niesic te brengen en aldaar zelf een nacht (2829 April) heeft doorgebracht. Op zijnen terugtocht was hij 2 malen aangevallen] maar had hij de opstandelingen telkens geslagen en uiteengejaagd. Het verlies der turken bedroeg in de 3 geleverde gevechten 54 dooden en 157 gekwetsten, dat der opstandelingen 1500 man. Volgens een ander bericht was Moukhtar in zijne zending geholpen door een uitval van het garnizoen van N'icsicen hadden de insurgenten hem op zijnen terugtocht, vooral den derden dag, gevoelige ver liezen toegebracht. Den 4 zijn 2800 turksche soldaten uit Azie te Kieck aan- gokomeu. Moukhtar-bassa heeft 3500 ruiters bijeengebracht en schijnt eene nieuwe expeditie te willen ondernemen naar Niesic. 2 Oostenrijksche consuls en 1 turksche bassa zijn den 4 te Knin aangekomen, belast met het aankneopen van onderhandelingen om Bosnië tot den vrede te bewegen. De opstandelingen in Bosnië hebben eene proclamatie uit gevaardigd aan de mohamedaansehe bevolking van deze pro vincie waarin zijnu de Porte niet slechts aziatische troepen ter hunner bestrijding bezigt maar broeders tegen broeders ten krijg roepthunne landgenootenwel van ver schillende godsdienst maar van denzelfden stamaansporen om gemeene zaak met hen tegen de vreemde onderdrukkers te maken, all hans zich van ondersteuning der laatst.en te onthouden. Er zijn onlusten uitgebroken te Tatar-Bazardejik, in Bui- garije, teil gevolge van gevechten tusschen bulgarijsche boeren [en muzelmannen. Er zijn troepen derwaarts gezonden. 1 Te Salonica beeft een opstand plaats gehaddewijl de I grieken den 5 een jong christen meisje, dat tot de mohame- daansche godsdienst wilde overgaan aan de muzelmannen ontrukten. De fransche en de duitsche consul werden door I de muzelmannen vermoord. De fransche en de duitsche ge- zanten te Konstantinopel hebben zich onmiddelijk na het, j bekend worden hiervan vereenigd, om bescherming der chris- I tenen en een streng onderzoek naar het voorgevallene te eisehen. De grootvizier verklaarde zich bereid om al de verlangde maatregelen te nemen, eu deed zijn innig leedwezen I over bet. gebeurde betuigen. 2 Oorlogschepen werden naar j Salonica gezonden met versterking van liet garnizoen en 2 buitengewone commissarissen aan wie de duitsche consul te Pera en de tweede tolk van het fransche gezantschap waren toegevoegd. Moulchtar-bassa heeft den 9 Pira van levensmiddelen voor zien zonder op den tocht derwaarts of op den terugtocht naar Gazko opstandelingen te hebben aangetroffen. Dohau-Vorstendommen. Het minis! crie-Florescu heeft zijn ontslag genomen. Een nieuw is opgetreden onder voor zitterschap van den heer Manclachi Costachi. Het ministerie heeft als zijn programma opgegeven eene vreedzame staatkunde tegenover het buitenland, met eerbie diging der tractatenen binnenlands in de eerste plaats zui nigheid goede orderechtvaardigheid en verbetering van den toestand der plattelandsbevolking. Keiivie. Het nieuwe ministerie is tot stand gekomen on der voorzitterschap van den heer Slewosa, die tevens de por tefeuille van o. werken aanvaard terwijl de heer Ristic die van buit. zaken bekwam en ondervoorzitter was. Door den Vorst bekrachtigd en de 6 opgetreden, is het nog denzelfden dag weder afgetreden. De klip, waarop het reeds dadelijk j schipbreuk leedwas de oorlogskwestie. De moeilijkheden tusschen de regeering en den oosten- j rijkschen consul-generaal zijn nog niet geheel uit, den weg geruimd, omdat de servische vertaling van de prins Wrede aangeboden verontschuldigingen wegens de bekende ketelmuziekgelijk die in het regeeringsbbid heeft gestaan blijkbaar onjuist was, en omdat de deelnemers aan die de monstratie nog steeds ongestraft blijven. Prins Wrede heeft zijn gezin Belgrado doen verlaten. Het nieuwe lOjarige vergelijk tusschen de beide helften der monarchie berust op dezen grondslagdat Oostenrijk heeft toegestemd in het behoud der tegenwoordige^ verdee- ling van de gemeenschappelijke lasten (Hongarije 30 p.c.), terwijl Hongarije daarentegen zijne eisehen omtrent de ver teringsbelasting heeft laten vallen Voorts heeft Oostenrijk nog ten opzichte van de restitutie der tolrechten eene con cessie gedaan en Hongarije daarentegen iu de Baukkwestie, zoodat de vraag, of eeii deel van den metaalvoorrhad der Nat. Bank naar Pesth zal worden overgebracht als grondslag voor het cijfer van het op Hongarije vallende deel der uit te geven biljetten, blijft rusten tot aan de onderhandelingen van Hongarije met de'Nat. Bank over de verlenging van haar privilegie, dat met het einde van 1877 afloopt. Een aantal belastingen en aecijnsen ondergaan volgens het nieuwe YW» gelijk verhooging. 0,75, voor elke regel meer 15 (ending tot Zaterdag namiddag stvolgend nommer ingestaan; belang van het onderwijseisclit de belioor- n den aanstaanden onderwijzer zeivendat isteld wordt onder liet onderwijzend personeel' ;ds bijna den geheelen dag wordt gebezigd zer terwijl hij nog al zijn tijd noodig heeft s moeilijke en gewigtige taak te bekwamen scli tegenover de bijzondere school evenzeer openbare worden volgehouden. Maar tegen ol, van zoo talrijk en bekwaam onderwijzend u zal de bijzondere school niet kunnen con- nen. Wat is er van dit bezwaar? ioot Nautilusdie op den weg was naar •last zich naar Konstantinopel té begeven, jn reeds vertrokken de Medusa en de kn- <et en vertrekt binnen eenige dagen het bestaande uit de fregatten Kaiser, Deutsch- Friedrich Karl en Aviso Pommcrania. eene nieuwe „Catholieke Vereeniging voor eriehtdie zich op het voetspoor der „Ver- cke Catholieken" de „verdediging der rechten m de catholieke Kerk, handhaving der cliris- op elk gebied des levens" enz. ten doel stelt. Ier Alexander is den 11 te Berlijn anngeko- Keizer, den kroonprins, de prinsen van het ;rtog van Mecklenburg en de genls. v. Wran- aan de spoorwegstation afgehaald. De koning- tyingeu hem in het russische gezantschaps- zijne aankomst ontving hij prins Bismarck qwelke laatste ook een onderhoud met a eene conferentie met de heeren Gort- •clt had. Bij het ontvangen van graaf An- saar, wijzende op de 3 decorationwelke e van S. Georgehet Theresiakruis en de te) „ziedaar de grondslag van mijne poli- raclit hij bezoeken aan prins Bismarck en ;n Wrangel en Mardeuffcl, en had ten hove its, hetwelk ook door de 3 kanseliers werd 13 dejeuneerden de beide Keizersde dere vorstelijke persoonen bij de officieren Keizer Alexander. De conterentiën der n onmiddelijk tot volkomen overeenstem bij den tegenwoordigen stand vau zaken maatregelen. Men zal Turkije aaumaneu m eenen langdurigen wapens'tilstaud om r de invoering der hervormingen en mis- 3uderhandelingen met de insurgenten; en tieme strijdkrachten in de turksche wate- •oor prins Gortschakoff is eene zinsnede mdedat de opstandeliugen verschillende iformuleerd waaronder eenige die vol- ijnen op te leveren om in overweging te De genomen besluiten werden aan de Ingeland, Prankrijk en Italië medegedeeld bben al spoedig de instemming hunner iet beslotene betuigd). Den 14 heeft de beraadslagingen der staatslieden be- vertrok de Czaar naar Ems, daartoe door ekaald en vergezeld naar de station, waar romen waren om afscheid te nemen. De e gemalin vergezelden hein tot station Indrassy vertrok den 14 naar Weenen en n 15 naar Ems. Gedurende de conferen- te Berlijn o.a. ook de montenegrijnscke de russische ambassadeur te Weenen, de ïeraal te Ragusa Joninede aanstaande •kanselarij Hofmaan, en de heer Wesse- ische zijde waren er bij de confereerehde gen ingekomen, 'strekkende 0111 er de aan- i en er verzet tegen uit te lokken dat iar Europa trokken uit plaatsen waar de Elberfeld uit de menagerie-tent van 77'ei- aard is in eene schuur ontdekt en, door ïem door middel vangstrikken levend te (endoodgeschoten. beriienedornin Westp'ialen, bijsterken ouwen, waaronder eene nieuwe school ing en kapelgeheel afgebrand. De be- kunnen redden en ook veel vee verloren, i een stoomketel in eene fabriek gespron- geheele fabrieksgebouw vernield en ook gebouwen groote schade toegebracht, is en 9 zwaar gekwetst zijnvan welke op op hun behoud geven, leeft zijnen rechtsgeleerden raadsman ge- sdiscipiinarhof" te Leipzig liooger beroep n het door de „Üiseiplinarkamer" te uitgesproken vonniswaarbij hij uit tslagen. le Koningin van Belgie hebben den 15, aden-Baden naar Brussel, te Ems een. den Keizer van Rusland hetwelk on- werd. 1AKDIGDEN. Den 15 is het wetsontwerp senna eene zeer levendige woorden- lezing met 230 tegen 92 st. aangenomen. ;elezen en naar de begrootings-commissie wetsontwerp t,ot het herscheppen van het in oem pruisiscbe „Ruhmeshalle", waar- over 8 jaren verdeeld, zal benoodigd laging keurde de heer Windthorst (uit il af, als voet gevende aan partioularis-.

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 5