ft'o. 23 Achtênzeveriligste Jaargang. 1870. ZONDAG k J U N I. (Officieel (BebeclU en Herijk ran Maten, Gewigten Weegwerktuigen. 2©tckclijfi0cïtc BcHcïitcu. fiirooi itrilianfe en Ierland. Oos(enr|jk-Sl«n$arJje. Italic. %ereenig<lc SSateas. Canada. BSinnenland. MA A SC Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f tr,Göfranco per post f afzonderlijke nommers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM». COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, word^ voor de plaatsing in bet eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. Bij dg ze Courant behoort een bijvoegsel. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis der belanghebbenden: 1» dat naar luid van het K. K. besluit van 9 December 1875 (Staatsblad No. 239), in het jaar 1876 aan den herijk bedoeld in art. 15 der wet van 7 April 1869 (Staatsblad No. 57), onderworpen zijn: de lengtematen, de inhouds maten voor natte waren en de gewigten 2° dat de gemeenten AlkmaarAkerslootBergenHeerhugo- waard, HeilooKoedijk, Urmen, OterleekOudorp, St. Pancras en Schoort voor den herijk der matengewigtan en weegwerktuigen zijn zamengevoegd 3» dat die heriikwelke kosteloos geschiedtzal plaats hebben IN EEN LOCAAL DER BURGERAVOND SCHOOL, hoek Doelenstraat en gedempte Nieuwesloot. te ALKMAAR, van 31 Mei tot en met 21 Juni aan staande, op alle werkdagen, behalve op 6, 7 en 8 Juni en wel op Maandag, Pingsdag, Woensdag en Donderdag van iedere week voor de ingezetenen van Alkmaar, van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure op Vrijdag en Zaturdag voor de ingezetenen der ove rige gemeenten van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 ure, en voor de gewigten, bestemd voor fijnere we gingen op Vrijdag, des namiddags van 2 tot -f uur. Belanghebbenden worden, dringend verzocht niet tot de laat ste voor den herijk bepaalde dagen te wachten met de aanbie ding hunner matengewigten enz., ten einde den geregelden loop van den herijk te bevorderen. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 1&76 De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. 23 BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis: Dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende verzoek met de bijlagenvan Petrus llendricus Bakker, kuiper te Alkmaar, om vergunning tot het oprigten van eene kuiperijin bet perceei aan de Ramen wijk B, No. 401, en dat op Dingsdag den 13 Juni 1876, 's namiddags ten een urenten raadhuize gelegenheid wordt gegeven om tegen bet oprigten van die kuiperij bezwaren in te dienen Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 30 Mei 1876. Be Secretaris NUHOUT van dee. VEEN. DE PATENTEN, tot uitoefening der-bedrijven van koffljschenker, tapper, slij ter, kroeg- en koffijhuishouder, kunnen ter gemeente-secretarie worden afgehaald wanneer de aanslag in het Patentregt over de loopende dienst voor de helft of geheel voldaan is. De volgende personen worden verzocht zieh aantemelden ter gemeente-secretarie te Alkmaar Karei Mulder, Jan Hart. Willem Boots, Jacob Kroon Lourens van Veen Cornells Schipper, Jacob Cornells van de Pol, Willem Visscher, Dirk Huijbers, Johannes de Win ter, Cornelis Jacobus van Santen, Johannes Uermanus Grote Beverborg. Ter gemeente-secretarie zijn inlichtingen te bekomen be treffende tie dienstverbintenis by het instructic-batnillon te Kampen. P O L I C 1 E. Ter terugbekoming aan het Commissariaat van Polieie voorhanden het navolgende gevondenealseen rozenkrans; een gouden kinder-oorbelletje; een sleuteleen ijzeren muilkorf; zes kleine en vier groote lampenhangertieseen sleuteleen geitje; een hond, in strijd met de verordening, ongemuilbaud op straat opgevangen. Verder zijn aldaar inlichtingen te bekomen omtrent een bokje. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de 1». helft der maand Mei 1876. D. Worst, Mej. Eeniveteren, Mej. A. Bierman, F. A. Meijer, G. Bonger, AmsterdamP. Sleutelden Helder; D. Droge Zn-, 's Hertogenbosch G. van Bismark Nieuwe- diepSeezenhuizen Sneek. Van de Hulpkantoren: Benningbroek, Lokker, Amsterdam. Rustenburg, Neelrje Hugtenburg, de Meer. Briefkaart. Mej. J. de Graaf, Rotterdam. De als romanschrijver bekende Henry Kingsley is overleden. De 4 matrozen van de Lenniedie den kapitein en de stuurlieden van Hat schip vermoord hadden, hebben in de gevangenis het over hen uitgesproken doodvonnis ondergaan. De lords der Admiraliteit hebben den commodore sir ikfle- irett gelastde door hem aangekondigde blokkade van de kust van Dahomey van 1 Juni tot, 30 Juni uit te stelen. Te Cork hebben de conservatievenofschoon verreweg de minderheid in bet kiesdistrict hebbende, een zetel in het Parlemeut gewonnenen zulks door de verdeeldheid der iersche partij in nationalisten en kome-rulers. De iersche pastoor O'Keetje, die 6 jaren lang met groote taaiheid den strijd tegen eene beslissing van den kardinaal Culten volgehouden hadheeft zich thans gewonnen gegeven. Het onlangs voor 10,100$ door den heer Agnew gekochte schilderstuk van Gainsboroughdoor den eigenaar in eene galerij in Bondstreet te Londen eenige dagen voor het pu bliek tentoongesteldis in den nacht van 2526 gestolen het doek was uit de lijst gesneden. De heer Agnew heeft 1000 uitgeloofd aan hem, wiens aanwijzingen de gestolen schilderij weder in zijn bezit zullen brengen. Den 25 is de vereeniging van de Hervormde Presbyteri- aanscke Kerk en de Vrije Kerk te Edinburg tot stand ge komen. De Koningin beeft den hertog van Cumberland (den gewe zen Koning van Hannover) tot generaal en zijnen zoon tot kolonel bij het engelsche leger benoemd. De Koning van Belgie is den 30 t,e Londen aangekomen. De koetsiers en conducteurs der omnibussen te Liverpool hebben eene werkstaking begonnen. De directie der Umni- bus-maatscbappij wil wel hun loon verhoogen.naar hunne andere eisckeneenige vrije dagen en vermindering van werkniel toestaan en zoekt thans een ander personeel. Het schip de Challenger, in Dec. 1872 met eene bemanning van 240 personen, waaronder een 12tal geleerden, uitge zonden oin eene wetenschappelijke reis te doen, is, na70000 mijlen afgelegdhoogst belangrijke waarnemingen gedaan en 600 a 700 kisten vol naturalia verzameld te hebben, dezer dagen teruggekomen. Den 23 is de Sultanbet gepantserde schip, dat door den hertog v. Edinburgh gecommandeerd wordt, zieh bij de en gelsche vloot in de Middellandsche-zee gaan voegen. Hoogerhuis. Den 23 is de tweede lezing van lord Grey's wetsontwerp op de begrafenissen tot over 6 maanden ver daagd daar de regeering duidelijk genoeg haar voornemen had te kennen gegeven om zelve een ontwerp op dit punt in te dienen. Lagerhuis. Den 23 heeft de vice-minister van buit. zaken medegedeelddat een tractaat met Zanzibar was gesloten, met het doel om den slavenhandel binnenslands tegen te gaan.De minister van financiën deelde mededat de re geering aan den heer Rivers Wilson bad te kennen gegeven, dat bij de hem voor den tijd van een jaar aangeboden be trekking bij den Khedive niet behoorde aan te nemen zoo lang hij in dienst der britsche regeering was. Den 22 beeft de minister Disraëli op eene interpellatie over de amnestie der nog gevangen fenians geantwoord dat bij daartoe geen voorstel aan de Kroon kon doenver mits 2 aan moord schuldig eu de meeste der 13 andere ook niet wegens louter staatkundige misdaden in hechtenis zijn. Sommige iersche leden ontstaken hierop in woede. Tegen de bewering van een hunner, dat, daar 138 Parlementsleden een verzoekschrift om amnestie geteekend haddende terug komst van den prins v. Wales eene goede aanleiding was om aan dat rekest gehoor te geven werd ingebrachtdat onderscheidene leden het geteekend hadden in de meening dat alleen de zuiver staatkundige misdadigers bedoeld waren. Tot de derde lezing der Merchant Shipping Bill werd beslo tennadat het bij de artikelsgewijze behandeling verworpen amendement van den heer Plimsoll, tot verbod van alle dek lading in de wintermaanden niet 162 tegen 143 at. aange nomen was. Den24 is door een der leden ingediend, maar op bezwa ren van den minister, die een ander voorstel beloofdeweder ingetrokken een ontwerp om de werkgevers tot schadeloos stelling te verplichten indien de arbeiders in hunne dienst door een ongeluk worden getroffenook in geval dut te wijten is aan nalatigheid van opzichters of andere arbeiders. Den 25 is tot de derde lezing besloten van het door de regeering voorgestelde ontwerp op den income-tax. De daarop ingediende amendementen zijn alien verworpen. Het, jaarlijksche voorstel van den heer Trevelyan tot hervor ming van het kiesstelsel is den 30 bestreden door den lieer L we en den minister Disraëli en op nieuw afgewezen. Zijne eerste motiebet wenscheiijk achtendede kiesbevoegdheid opet platte land aan dezelfde voorwaarden te verbinden als in de stedenwerd met 264 tegen 165 st. verworpenen de tweedeeen billijker verdeeling van de kiesdistricten tot volkomener vertegenwoordiging der kiezers verlangende, in getrokken. Het voorstel om op den dag der Derby wed rennen vacantie te houden werd bestreden door den heer Brightdie het onbetamelijk achtteeen vermaak dat tot zooveel kwaads aanleiding gaf, zijdelings aan te moedigen, en door den heer Dawson, maar pet 207 tegen 118 st. aan genomen. De commissie der oostenrijksche Delegatie heeft, op voor stel van den Afgevaardigde Stamm, met 11 tegen 9 st be sloten 3 hooldstukken der legerbegrooting niet, 2.262.600 fl. te verminderen en daarentegen den post voor de voeding der soldaten met J.075.000 te verhoogen. De regeering had dit voorstel bestreden, en de commissie der hongaarscke Delegatie reeds de voorstellen der regeering aangenomen. In de plenaire zitting der Delegatiën op den 24 is de be grooting van buit. zaken aangenomen nadat de heer Herbst, onder instemming van den heer Andrassy, verklaard had, dat daarmede geen votum van vertrouwen bedoeld werd. De Delegatiënzeide hijkeuren de door den heer Andrassy uiteengezette doeleinden der buitenlandsche politiek goed zonder de gebruikte middelen te beoordeelen. Den 29 heeft graaf Andrassy in de zitting der oostenrijk sche Delegatie het voorstel bestredenhetwelk strekt om de getalsterkte van bet leger te verminderen. Oosterrijk is er niet in geslaagdin de bijeenkomst van gezanten te Budapest zoodanige wijzigingen in het berlijnscke memorandum te verkrijgen welke de toetreding van Engeland zouden mogelijk maken. Volgens de Montagsrevue weigert de oostenrijksche regee ring zeer bepaaldeenige verandering van het weener verdrag en de bazeler conventie (betreffende de spoorwegen) goed te keuren en beeft zij met name verklaard dat eene verlaging van den koopprijs geen punt van discussie kan uitmaken. De italiaanscke regeering zou geene andere keus hebben dan de conventie aan te nemen of te verwerpen. Graaf Andrassy heeft den consul-generaal te Belgrado ge last oin tegen het door de servisc.he regeering voorgenomen besluit tot eene algemeene schorsing van den betalingstermijn van handelsschulden te protesteerenindien het ook op bui- teulandscke schuldvorderingen vau toepassing zou zijn. Oostenrijk. Het domkapittel van Salzburg heeft tot aartsbisschop verkozen den abt Eder. Den 26 zijn overleden, te Weenen de genl. John, chef van den generalen staf, te Praag de bistorieschrijver Polacky. Er zijn 20 nieuwe Senatoren benoemd, waaronder de lieer Ferrariboogleeraar in de geschiedenis en wijsbegeertede dichter Pratide hoogleeraar Carrara en de heer Artom (israëliet), oud-seeretaris van ffraaf Cavour. De commissie voor de parlementaire hervormingen heeft zich verklaard voor uitbreiding van het krachtens bekwaam heid verleende kiesrecht, voor verlaging van den census van 40 tot 20 lira's en van den voor de kiezers vereisehten leef tijd van 25 tot 21 jaren. Den 19 en 20 heeft, de oud-minister Bonghi zijne regle menten betreffende de universiteiten in bet breede tegen de gedane aanvallen verdedigd. Daarna verklaarde de tegen woordige minister de meeste bepalingen der gewraakte re glementen te beamen eene nieuwe wet tot afdoende regeling van het booger onderwijs noodzakelijk te achten en eene commissie te hebben belast met het onderzoek of en in hoe ver de bedoelde reglementenwaarvan vele voorschriften hem voor zijn ontwerp zeer bruikbaar toeschenen met de bestaande wetgeving in strijd waren. Ten slotte werd eene motie van den heer Pissarini e. a. aangenomen, waarbij de Kamer verklaardevan de toezeggingen des ministers Cop- pino acte te nemen. Op eene vraag van den beer Bonghi aan den minister bad deze verklaardde door zijnen voorganger ingediende ontwerpen betreffende liet lager onderwijs en bet instandhouden van antieke monumenten maar niet dat op liet middelbaar pnderwijs over te nemen. De minister van o, w. diende wetsontwerpen in rakende de werken aan de haven van Genua en aan de verbetering des Tiberswelke op zijn verzoek spoedvereiscbend werden verklaard. In verschillende zittingen heeft de Kamer goedgekeurd de definitieve begrootingen van justitie, onderwijs, binn. zaken, oorlog en buit. zaken, respectievelijk ten bedrage van bijna 32 23, bijna 63, 203}. en 6} miljoen. De commissie uit de Kamer beeft geconcludeerd tot bet niet aannemen der conventie van Bazel. De Senaat, heeft het wetsontwerp tot verlenging van den gedwongen koers der bankbiljetten met 71 tegen 5 st. aan genomen. In eene den 24, in tegenwoordigheid van den Paus ge houden bijeenkomst der kardinalen is besloten, de betrek kingen met Spanje niet af te breken. De minister Mancini heeft de magistratuur aangeschreven, dat de ambtenarenvolkomen vrij zijnde in het uitbrengen hunner eigene stembij verkiezingen van bunnen invloed geen gebruik mogen maken in- het belang van eenige partij, daar hij het spitsvondig onderscheid tusscben de hoedanig heid van burger en ambtenaar, ten einde partijbejagende handelingen te verschoonen, onaannemelijk keurt. Den 29 is het 7°. eeuwfeest van de overwinning over Barbarossa te Legnano met groote plechtigheid op het Va- ticaan gevierd. De Paus, van een lOtal kardinalen verge zeld en door zijn hof omringdhield eene rede in antwoord op een door den heer Pozzi uit Milaau voorgelezen adres. De lieer Ed. Baele is door den President, aangewezen tot opvolger van den beer Orth als gezant te Weenen. In den avond van 30 Mei heeft te Quebec een hevige brand gewoed, waardoor 1000 huizen verwoest zijn en eene schade van 1 miljoen d. is veroorzaakt. Vervolg der buitenlandsche berichten in het bijvoegsel Prins Frederik is den 30 uit Neuwied in de residentie teruggekeerd. Staten-Generaal. Bij de 2e Kamer is ingekomen een wetsontwerp tot verlenging der termijnen van aanslag voor de beetwortelsuikerfabrikanten. De Kamer heeft den 29 besloten het adres van de Jong, schadeloosstelling verzoekende wegens lansriurige preventieve gevangenis, ter griffie te deponeeren. Een voorstel van den heer v. Kerkwijkom het naar den minister te verzenden met verzoek om inlichtingenwas met 29 tegen 16 st. ver worpen. Den 1 Juni is bet ontwerp tot intrekking van het keiz. decreet van 30 Dec. 1809 betreffende de kerkfabrieken en eenige andere verordeningen van franscben oorsprong omtrent de eerediensten met 36 tegen 29 st. aangenomen, na ver werping van een drietal amendementen. Gedurende 10 jaren verleent de Staat aan kerkgemeenten of bedienaren van de openbare godsdienst (in Limburg)voor eventueel te lij den verlies van subsidiën der burgerlijke gemeenteneene afloopende tegemoetkoming, welke het eerste jaar f 14Ü00 zal bedragen. Den 2 is ingekomen een wetsontwerphoudende nadere bepalingen omtrent bet, muntwezen in N. Indie (invoering van gouden 10- en 5 guldenstukken en behoud der tegen woordige zilveren standpenningen, van welke laat,sten de bevoegdheid tot aanmunting echter geschorst wordt). Het ontwerp tot goedkeuring der overeenkomst met Belgie betreffende bet, kanaal van Terneuzen is ingetrokken. Verkiezingen. De lijst der hoogstaangeslagenen in Noordholland, verkiesbaar tot leden der )e. Kamer, bevat 192 namenbeginnende met jr. J. B. v, Merlen, te Heem stede, a ƒ4518,60%, en eindigende met J. A. Langerhuizen, te Amsterdama f 804,54. Van bedoelde personen wonen te Amsterdam 150, te Haarlem 15, te Heemstede 6, te Bloemendaal 4, te Velsen's Graveland en Koog a. d. Zaan 2, te Schoten. Bergen (mr. J. J. R. v. Reenen f 2106,83), PurmerendeHoorn, Wormerveer, Beemster, Zaandam, Avenhorn Barsingerhorn, Bennebroek en Huizen 1 De gemeenteraad van 's Gravenhage beeft den 30 met 13 tegen 12 st. besloten, niet in hooger beroep te komen van de beslissing van Gedep. Statenwaarbij de heeren de Vries en Kips niet als raadsleden zijn toegelaten. Militaire Zaken. De veld- en rijdende artillerie is thans geheel gewapend met bronzen aehterlaadkanonnen van 8 duimen, zwitsersch model. Spoorwegen. De regeering heeft met de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen eene nieuwe overeenkomst geslotenwaarbij aan haar de exploitatie wordt opgedragen der lijnen Zwolle-Almelo Dordrecht-EistNijmegen-Venlo en Stavoren-Leeuwarden, eene nieuwe regeling wordt bepaald van de fondsen tot vernieuwing van spoorstaven, dwarsliggers, wissels en draaischijvenen de maatschappij zich verbindt orn, ingeval de overdracht van den Lnik-Limburgschen spoor weg aan Belgie doorgaat, eene jaarlijksche subsidie van hoog stens f 20000 te verstrekken voor eene geregelde stoomboot verbinding tusscben Enkhuizen en Stavoren. De algemeene vergadering van genoemde Maatschappij den 30 te Amsterdam gehouden heeft de uitkeering over 1875 bepaald op 4% p.c., machtiging verleend tot het in exploitatie nemen der 4 bovengenoemde lijnenen met 933 tegen 56 st. goedgekeurd de met den Staat getroffen over eenkomst, zoodanig te wijzigen als ten gevolge der ver werping door de belgische Kamer van de wet betreffende de overneming der lijn LuikHasseltzal noodig blijken. Stoomvaart. De Kon. Ned. Stoombootmaatschappij heeft in 1875 door de lage vrachten een verlies geleden van 195,368,63, waarbij in aanmerking moet worden genomen dat voor depreciatie van het materieel niet meer is uitge trokken -dan f 106,200, zijnde het bedrag dat door uitioting van obligatiën aan schuld werd gedelgd. De algemeene vergadering der Maatschappij Nederland, den 31 te Amsterdam gehouden, heeft met 112 tegen 5 st. bet voorstel der directie aangenomen waarbij zij gemachtigd wordt ommet inachtneming van het hoofddoel der ven nootschap zijnde de vrachtvaart tusschen Nederland en N. Indieook stoomvaart te ondernemen naar en van andere landen. Door het in huur nemen der stoomschepen van de Maatschappij Java, komt de Maatschappij n.l. in het bezit van sommigedie minder geschikt zijn voor de vrachtvaart op Indie. De Maatschappij Java heeft denzelfden dag niet 201 tegen 6 st. de gesloten overeenkomst goedgekeurd. De algemeene vergadering der Ned.-Amer. Stoomvaart maatschappij den 30 te Rotterdam gehoudenbeeft besloten het maatschappelijk kapitaal van 2 op 1 miljoen te brengen en de tantièmes uit de winst voor directeurencommissarissen en oprichters tot de helft te verminderen. Kerkelijke Zaken. De Sociëteit van doopsgezinde ge meenten in de provincie Groningen heeft den 29 te Gronin gen het leest van haar 50jarig bestaan gevierd. Ter bevordering van geestelijk leven zijn den 29 te Amsterdam samenkomsten, door vele belangstellenden bij gewoond geopend in de schotsche zendingskerk en de 3 volgende dagen voortgezet in bet, Paleis voor Volksvlijt. Na de vergaderingen werden „broederlijke maaltijden" en ver volgens openbare samenkomsten in de Zuiderkerk gehouden. Tuinbouw. De leerlingen van het tweede studiejaar der Rijks-Landbouwschool te Grignon, bij Versailles, hebben den 31onder geleide hunner professoreneen bezoek aan Haarlem en omstreken gebracht, waar zij de tuinbouwin richting der firma E. H. Krelage en Zoonde kweekorij Bloemhof" en de broeierij op „Lmdenheuvel" bezichtigden, 's Morgens hadden zij in den llaag bet muzeüm en het bosch en den 30 den Willrelminapolder bezocht. De Gemeenteraad van Amsterdam hèeft den 31 het voor stel betreffende den aanleg en exploitatie van paardenspoor wegen door de Amsterdamsche Omnibus-maatschappij met groote meerderheid aangenomen. Het omvat de volgende lijnen: LeidsekepleinSchans -- Plantage, Haarlemmer plein Dam Vondel- en P. C. Hooftstraten Dam Botermarkt Sarpkatistraat, Dam Nieuwebrug—IJgraeht. De Maatschappij moet f 40 's jaars per ry tuig betalen en na 5 jaren f 20 meer, tot een maximum opklimmende van 140. Aanbestedingen. Den 31, te Amsterdam, het bouwen van eene diamantslijperij op een terrein aan de Valkenbur gerstraat,, voor rekening van Qebr. Gomperts, minste insehr. H. J. Meekers, voor 39,985den 31te 's Gravenhagebij herbestedinghet herstellen van den zuiderleidam in het Zwolsche-diepover 3300 ellen minste insehr. C. Both Cz., te Sliedrecht, voor 135,900. Den 1 Juni, aan het ministerie van binn. zaken, de aan- en verbouw van een gedeelte der Polytechnische School te Delft, minste insehr. Jv. d. Vlugt, te Dordrecht, voor37,760. Bouwwerken. De gemeenteraad van Haarlem heeft den 31 besloten, f 4000 te besteden tot verbetering van liet raad huis, 39000 tot verbetering der Wagen-, Kleine Hout- en Zijlwegen en 35000 tot aankoop van terrein en bouw van eene school en onderwijzerswouing in hel Ripperdapark. De door B. en W. voorgestelde uitbreiding der zalen van het muzeüm en overbrenging'der stads-bibliotheek naar de Sta tenzaal, a 16000, en aanleg van een nieuwen weg in het verlengde van het Molenpada f 85500, werden verworpen. Landverkoop. Den 31 heeft de zesde veiling van droog gemaakte - gron'den in het IJ plaats gehad. 487 Bunders werden verkocht voor f 2225 tot f 3100 per bunder, en brachten 1,275,749 op. Spaansche Fondsen. In eene vergadering van houders den 23 te Amsterdamis bet comité gemachtigd omin overeenstemming met de buitenlandsche beurzen een voorstel in te dienen tot regeling der binnen- en buitenlandsche schuld, op de basis van oploopende rente j beginnende 1 Jan. '77,

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 1