DamesJS?'™ MiiiiWi; giü¥( Bonis De U Dorseh- en Dek Alkmaar-I Plelziervaart op In alle Boekwinkels i SCHOOL F! van KI?/ drijft en voorkomt den tandstee een Hefelijken geur. Doos 0,5C Dépöth. J. BRONGERS G De Uitgevers der Muziekal 's Gravenhage vestigen de aandai breiden voorraad lllixick van de meesf gezochtste Componist schijnen nieuvre en herdrukte bulletins gratis verkrijgbaar zij vestigd bij den boekhandelaai BALEN, Mient C No. 9 alh VAN OS te Schagerbrug. ÖIRECTEUREN der onderlij BORGMAATSCHAFPIJ JilldN I) CO b! TRACTbericht deelhebbersdat de gnoi*9; ngevolge artikel 24 zal plaats hebben op Maandag in de Schermeer, ten huize van des middags te 12 uren. Namens I K. HAR P. V. D. II Woensdag 28 Juni 1876, 's op het Doelen Toegang og» verdooit c Bij J. EORTUTN, Kaasrr zijn voorhanden Etttl'SCllk grootten benevens eene partij DaGEBIJK! Van ALKMA 's morg. u. en 8 u's n Van AMSTERI 's morg- 9 u. m's na Van ALK.M AAR 's morg. 3 ure AMSTERDAM <t ure Deze Volksuitgave <J( Zij zal bevallen den De Roos van Deka en Talereelen, Vei Zij zal 15 deeltjes vori twee jaar kompleet zal De prijs bij inleekenin De inteekening geldt Van de edilie in 1 Èffi: is het volkomenste eigenschappen zijn algemeen doe bij kinderen als volwasseneng xïekdc en vele harer gevolge tSdelSiiig na zware ziekte of In de Geneeskundige Courant IIU. Medici aanbevolen, alsook eb tegen chlorosis of bleekzucht, leeftijd enz. Prijs per Alkmaar, J Bloemenstandaards. Bloemenpotten. Bloemenmanden. Bloemenhangei Bloemendragt Bloemensch Koorden voor Bloe RE BAZAR J. Bi Tinrklje. Dcnt'isufti'keu $>«st<enr!3k-S&on#4»rUe. £wii«cr!an(3. «51e. Mpanje. Tcrectiigde Canada. IIBII! k Amsterdamwed. O. Hesterman Zn Kalverstraat. hoek Schapenplein. Edam, S. 8. Hoola van Nooten. V( strijd met de beide onlangs door de regeering uitgevaardigde circulaires voor, dat de commandant van het schip waarop de slaaf zijne toevlucht heeft gezochtin elk bijzonder geval zal beslissenof en aan welke autoriteit de slaaf zal worden uitgeleverd bij welke beslissing steeds het belang van den slaaf op den voorgrond zal moeten staan. Hoogerhuis Den 15 beeft lord Derbyin antwoord op eene interpellatie van lord Delaware, uitdrukkelijk verklaard, dat, terwijl volgens het, tractaat van J 856 Engeland, Oosten rijk en Frankrijk op zich genomen hadden de onafhankelijk heid en de geheelheid van het turksehe Rijk te handhaven en ook Roumanie en Servie tot het turksehe Rijk gerekend werden, er alleen spraak was van bescherming tegen buiten- landsche aanvallenen dat het tractaat volstrekt niet de Staten, die het gesloten hadden, verplichtte om tusschen- heide te komen in geschillen tusschen Turkije en de tot Tur kije behoorende en daaraan schatplichtige Staten. Den 20 is het ontwerp op de vivisectie eenigszins gewij zigd, overeenkomstig de daaromtrent door eene deputatie van geneeskundigen kenbaar gemaakte wenschen. Het art ikel dat proefnemingen verbood die niet ten doel hadden kennis, strekkende om het. menschelijk leven te redden of te verlen gen werd gewijzigddoor paaldelijk er in uit te drukken dat „medische of physiologische" kennis bedoeld werd. Ook tot eene wijziging van het artikeldat honden en katten van de vivisectie uitsluit, werd besloten, die waarschijnlijk echter alleen hierop zal nederkomen dat proefnemingen met deze dieren vergund zijn in „bijzondere gevallenwaarvoor bepaalde redenen moeten worden opgegeven en waarvoor de vergunning van den minister van binnenlandsehe zaken ver- eischt wordt." Voorts zijn ook paarden ezels en muildie ren in dit artikel opgenomen. De titel van de wet is ook veranderd. Lagerhuis. Den 13 heeft lord Elcho voorgesteld, maar, na bestrijding door den minister van binn. zaken en anderen, in getrokken eene motie, waarbij het wenschelijk verklaard werd, dat de administratie van de gekeele gemeente Londen in handen van één lichaam kwam. Hij toonde de schadelijke gevolgen aan van het tegenwoordige stelselnu er veel geld verspild en weinig uitgericht wordten iedereen zncht over slecht en duur gas en ondrinkbaar water. Geen der groote steden van Engeland werd zoo ellendig geadministreerd als Londen. Hiertegen werd betoogddat een gemeentebestuur, gelijk lord Elcho verlangdeeene tweede Parlement worden en eene alles behalve gewenschte politieke beteekenis verkrijgen zou dat nauwkeurige kennis van de plaatselijke toestanden aan een gemeentebestuur, dat over zulk eene uitgestrekte gemeente regeeren moestontbreken zouen dat de belangen van de verschillende gedeelten der stad ook te zeer uiteenloopen om van eene dergelijke verandering veel goeds te verwachten. Den 14 is het wetsvoorstel van den heer Wilfrid Lawson, ten doel hebbende om aan elke gemeente het recht te geven om den verkoop van sterken drauk te verbiedenzoo twee derden der belastingschuldigen bet verlangen, met 299 tegen 81 st. verworpen. Den 15 is beraadslaagd over het regeeringsontwerp tot wijziging der wet op het lager onderwijswelks tweede le zing aan de orde was. Door den heer Mundella werd eene motie voorgesteldverklarende, dat geen ontwerp tot wijzi ging van liet lager onderwijs voldoende waswaarin geene rechtstreeksclie maatregelen werden voorgesteld om de kin deren tot schoolgaan te verplichten. Den 16 hebben de heeren Burt en Macdonald eene mon sterpetitie voorzien van 102.000 kandteekeningen, ter tafel getorscktwaarin verzocht wordtdat voortaan door het Parlement geene geldelijke toelagen aan leden van de kon. familie zullen worden gegeven vdór er op eene of andere wijze eene opgaaf is verstrekt van het bedrag van het in komen dat de Koningin tegenwoordig heeft,. Den 19 is het debat over de onderwijswet voortgezet en heeft de tweede lezing van dit ontwerp plaats gehad, waar toe met 356 teeen 78 st. besloten was, nadat de motie van den heer Mundella met 309 tegen 163 st. verworpen was. Den 20 is eene motieom het geeselen bij de marine af te schaffen met 120 tegen 62 st. verworpen. KoLosiëN. In Nieuw-Zuid-Wales bedreigt de langdurige droogte - sedert 4 maanden is bijna geen droppel water gevallen den veestapel met vernietiging. Van de 30 mil joen stuks schapen en rundveewaarop de veestapel geschat wordtzijn reeds duizenden door gebrek aan drinken omge komen. Ook sommige takken van industrie geraken door het gebrek aan water in verlegenheid en het suikerriet ver toont wellicht door dezelfde oorzaakeene soort van bederf. De Koning van Dahomey, wiens kust met 1 Juli zou geblokkeerd wordenheeft zich bereid verklaard de hem we gens het mishandelen van engelsclie onderdanen opgelegde boete van 500 vaten palmolie te betalen. Zoodra echter het dreigende oorlogschip vertrokken waskregen de beambten, die reeds op het punt waren de olie uit te leveren, tegenbevel. In Britsch-Indie heerscht de cholera dit jaar veel meer dan anders. In het om zijne onreinheid beruchte dorp Gol- wood aan de spoorweglijn tusschen Bombay en Baroda, is in 3 dagen de helft der inwoners bezweken. Verscheidene bladen behelzen een stuk dat in het begin van Maart door „eenige muzelmansche patriotten" heimelijk naar EngelandFrankrijkDuitschland en Italië gezonden is om de oogen der europeescke staatslieden te openen voor den treurigen toestand, waarin Turkije door Abdul-Azizwan beheer verkeerde. Opmerkelijk is het, dat daarin reeds van de mogelijkheid van des Sultans onttrooning gesproken wordt, indien „de bezadigde en krachtige partij, welke Midhat-Lassa aan haar hoofd heeft" bij de mogendheden steun vondal was het slechts bij één enkelen gezant te Konstantinopel. Het stuk was gericht in Engeland aan de ministers Disraeli en Derby en aan den oud-minister Granvillein Frankrijk aan den President Mac-Mahon, aan den „ex-President" Thiers en aan den „ex-Dictator" Gambettain Duitschland en Italië aan de ministers Bismarck en fiscenti Venosta. Een manUassan geheeten en eircassiër van geboorte die 4 jaren geleden de krijgsschool als luitenant verliet en sedert tot kapitein benoemd werd om naar het leger te Bag dad gezonden te worden werd om verschillende redenen te Konstantinopel gehouden en was in verschillende betrek kingen werkzaam. Toen hij vervolgens majoor-adjudant ge worden was en eene aanstelling in het leger van Bagdad verkregen had, zocht, hij uitvluchten om niet te vertrekken, werd in arrest gehouden en zou den i 6 naar de plaats zijner bestemming gaan. Toen hij den 15 in vrijheid gesteld werd, begaf hij zich 's avonds naar het hötel van den minister van oorlog en vernemendedat deze met zijne ambtgenooten bij Midhat-bassa was, ging hij daarheen. De wacht liet hem in zijne hoedanigheid van adjudant ongehinderd in de ver gaderzaal komen. Hassan sol oot uit, onmiddehjke nabijheid met een revolver op Hussein-Ao.n-baua. Terwijl de overigen zich haastten den moordenaar Ie vallen werden Radschid- bassa, minister van buit zaken Achmed-bassa, een bediende van Midhat-bassa en een soldaat dooitelijk getroffen, de mi nister van marine en een soldaat werden gekwetst. De moor denaar werd in hechtenis genomen en is reeds den 17 opge hangen. Omtrent de grondslagen voor eens Vertegenwoordiging, in eenen door den Cheikh-ul-Islam en de voornaamste ambtenaren te Konstantinopel bijgewoonden ministerraad, op voorstel van Midhat-bassa goedgekeurd, wordt het volgende medegedeeld: De 9 europeesche en 16 aziatische vilayets alsmede Tripoli benoemen elk 4Konstantinopel een nog onbepaald aantal Afgevaardigden waartoe de Provinciale Raden de kiescol leges vormen. Tusschen muzelmannen en christenen wordt geen onderscheid gemaakt. De Nat.Vergadering zal met den Staatsraad de Wetgevende Macht uitmaken. De Staatsraad heeft het recht van initiatief; de Nat. Vergadering het recht van veto tegen de afkondiging van nieuwe wetten. Overigens zal de laak der Volksvertegenwoordiging bijna uitsluitend bestaan in het toezicht op de financiën des lands en op de regeling der justitie, alsmede in het vaststellen der begroo ting. De ministers zijn tegenover de Volksvertegenwoordiging verantwoordelijk. Saofet-bassa die reeds vele malen minister wasis tot. minister van buit. zakenAbdul-Kerim-bassa die onlangs den opstand in Bulgarije gedempt heefttot minister van oorlog en Halil-Cherif-bassaoud-gezant te Parijs en te Weenen, tot minister van justitie benoemd. De Courrier d' Orient is geschorst. De Stamboul evenzeer, wegens artikelen tegen Hussein-Avni-bassa. De in Engeland nog in aanbouw zijnde oorlogschepen zijn afbesteld. De Sultan heeft 3 zijner zwagers, die onnutte posten in het paleis bekleeddenbewogen om in het leger dienst, te nemen. De bosnische insurgenten hebben het belangrijke blokhuis Jelovac, dat den weg van Banjaluka naar Kostajnica be- heerschte vermeesterd en met behulp van dynamiet vernield. De turksehe bezetting, uit 100 man bestaande, weigerde aanvankelijk de overgaaf, maar ziende, dat de vijand van vuurpijlen pekkransen enz. voorzien was bewilligde zij in eene capitulatiedie haar, met achterlating van wapenen ammunitie en proviand een vrijen aftocht verzekerde. Nog een ander, minder belangrijk fort in Bosnië is in handen gevallen der opstandelingendie ook hier de bezetting lie ten aftrekken. Mouhhiar-hassa heeft den 18zonder eenigen tegenstand te ontmoeten, Niesic kunnen proviandeeren. Dit schijnt mo gelijk te zijn geweest doordien Peko Paulovic en andere aan voerders der insurgenten op last van den Vorst van Monte negro in hechtenis genomen zijn, omdat zij eene proclamatie hadden voorbereid waarin zij zich als „de voorloopige re- geering van de Herzegowina" opwierpen. Hunne benden hadden zich na die gevangenneming verstrooid. Moukhtar-bassa is te Nickorsch binnengerukt zonder insur genten ontmoet te hebben. Donau-Vorstendommen. Bij de verkiezing der kiescol leges voor de Kamer heeft de regeeringspartij de overwinning behaald. Te Bucharest, is de minister Vernescu verkozen de minister Kogalniceanu is reeds op twee plaatsen verkozen. De conservatieve candidaten zijn bijna allen gevallen. Servie. Daar de roumaniscbe regeering gelijktijdig met bulgaarsche insurgenten onderscheidene, servièrs heeft doen gevangennemen, heeft de servisehe regeering daartegen op heftigeu toon geprotesteerd. Montenegro. Een der eerste daden van de nieuwe turksehe regeering is geweestVorst Nicolaas te verzoeken, als vredestich ter te willen optreden t.nsschen de opstandelingen en de Porte. Denll is dit aanzoek dringend herhaald. Het antwoord is ver traagd door den dood van 's Vorsten jongste kind aan de keelziekte, terwijl de Vorstin met hare dochter in üalmat.ie de zeebaden gebruikte. Intussohen is de stemming der be volking niet vredelievend en de Glas Czernagora noemt het dwaasheid van Turkije de kracht tot afdoende hervormin gen te verwachten. De weerbare bevolking is den 11 aan geschreven, den 18 in hare woningen marschvaardig te zijn, de in het buitenland vertoevende montenegrijnen zijn tegen den 20 opgeroepen, de schoen gesloten en t.e Cettinje ever Cattaro 60ÖÖ achterladers en 4 miljoen patronen aangevoerd. In de commissie van het Folkethiug, welke met, het on derzoek der legerwet belast is, is door de meerderheid, uit de linkerzijde bestaandevoorgesteld om tot de orde van den dag over te gaau. Deze wijze van handelen is eene herhaling van de ten vorigen jare plaats gevonden hebbende verwerping der wet, welke de ontbinding der Kamer ten gevolge had. Tevens heeft de de linkerzijde een votum van wantrouwen in de regeering voorgesteld. De Keizer heeft het door den minister van oorlog v. Rol ler aangevraagde entslag verleendonder toekenning van het Grootkruis der orde van den H. Stefauuster erkenning van zijne verdiensten jegens den Keizer en het, leger, en in zijne plaats tot minister van oorlog benoemd den luitenant- veldmaarschalk graaf v. Bylandt Rheidt. Het gepantserde fregat Salamander en de korvet Irinyi zijn van Pola naar Smyrna vertrokken. De korvet Eriedriuh is van hare reis om de wereld te Pola aangekomen. Oostenrijk. De 2 fractiën der czechische partij zijn in overleg getreden om de staatkunde van onthouding te laten varenweder aan de zittingen van den Rijksraad deel te nemen en een program op te stellen. De eisehen zouden nu nederkomen op eene wijziging der kieswet,, eene czechische universiteit en eene wet op de nationaliteiten. De zwitsersche regeering beeft te Bern eene internationale tentoonstelling van schoeisel geopend met het doel een goed schoeisel voor het leger te verkrijgen. De ingezonden schoe nen en laarzen moeten 1°. de voeten der kinderen bescher men tegen misvorming en nadeel2°. de voeten die nog te herstellen zijn genezen en 3». onherstelbaar bedorven voeten gemak geven. Meer dan 400 modellen zijn tentoon gesteld. De mededeeling omtrent de additioneele bepalingen tot de bazeler overeenkomst is niet, juist geweest. De heer v. Roth schildvoor 2 jaren de exploitatie der opper-italiaansche spoorwegen op zich nemendeheeft dit gedaan onder voor waarde van uit de opbrengst aan de italiaansche regeering eene som. van 31% miljoen 's jaars uit te keeren en niet, zooals de Times deed drukken onder beding van die som te behouden. Van den dag af, waarop dc overeenkomst in werking treedt, betaalt harerzijds de italiaansche regeering bij jaarlijksche termijnen 39 miljoen lira's voor de overne ming der lijnen en het materieel der maatschappij. Zijn de opbrengsten minder dan het gewaarborgde bedrag, dan moet de heer v. Rothschild het verschil aanvullenvan hetgeen die meer mochten bedragen, behoudt hij 5 p.c. Bij de gemeentelijke verkiezingen te Rome zijn van de 19000 stemgerechtigden nauwelijks 5000 opgekomen. De cle- ricale partij had te elfder ure besloten zich te onthouden. De uitsluitend door de geestverwanten der linkerzijde ge stelde candidaten werden door de kiezers aan den dijk gezet en de gematigde partij behaalde eene betrekkelijke overwinning. De Senaat heeft een wetsvoorstel van den heer Torelli ter bestrijding van de drijfluis in overweging genomen. De Kamer heeft een wetsontwerp goedgekeurd tot regeling wn sommige punten betreffende de lagere scholen en ter ver betering van den linaneiëelen toestand der onderwijzers. Bij de beraadslaging over de definitieve begrooting der middelen, heeft de minister Dcpretis tegen het begin van het nieuwe zittingjaar de indiening toegezegd van een ontwerp tot ge lijkmatiger verdeeling van de grondbelasting. De geheele begroo ting is tot een bedrag van 1393% miljoen lira's goedgekeurd. Art. tl der ontworpen constitutie, betreffende de gods dienstvrijheid, is den 16 door den Senaat aangenomen met 113 tegen 43 st. Onder de krachtigste tegenstanders be hoorden 2 bisschoppenvooral die van Salamanca. Het ministerie nam eene verzoenende houding aan betuigde hare aanhankelijkheid aan de Kerken beloofde de volkomen eerbiediging van het concordaat van 1851 met uilzondering van de onderdrukkingsmaatregelen tegen hen die niet tot de r. Kerk hehooren. De amendementen der constitufioneelen, ten doel hebbende het verdraagzaamheids-artikel eene rui mere strekking te geven zijn met '40 tegen 12 st. verworpen. De minister van financiën heeft het volgende voorstel der engelsche fondsenhouders betreffende de regeling der schuld aangenomen: Art. 1. De coupons der buitenl. schuld per 30 Juni 1877 worden betaald met die per 31 Deo. 187730 Juni 1881 met 1 die per 31 Dec. 1881 en 30 Juni 1S82 met l'/4 pc. per jaar. In 1881'82 vaststelling eener andere overeenkomst tusschen de spaansche regeering en de obligatiehoudersregelende nieuwen rentevoet en betaling.' Art. 2. Betaling van rente en uitgelote oblig. te LondenParijs en Madrid ten den wisselkoersgelijk die tot dusver werd aangenomen. Art. 3. De 5 coupons, ver vallende 31 Dec. '74, 30 Juni en 31 Dec. '75, 30 Juni en 31 Dec- '76 worden geconverteerd in een nieuw fonds van gelijk bedrag, rentende 2 p.c., te beginnen met 1 Jan. 1877 en aflosbaar a 50 pc. binnen 15 jaren, door halfjaarl. lo tingen te Madrid of Londen. Art. 4. De Council ontvangt p c. commissie van het nom. bedrag der 5 te eonvertceren coupons in 2 p.c. oblig. Art. 5. Bij niet-uitvoering der schuldregeling treden de obligatiehouders in hunne oor spronkelijke rechten. Art. 6. Van de coupons en stukken wordt geenerlei belasting gelieven. Art. 9. Krijgt de spaan sche regeering beschikking over ruimer middelen dan noodig is ter uitvoering der schuldregeling, dan zal dat meerdere gebezigd worden tot amortisatie van schuld. Art. 10. De overeenkomst behoeft de goedkeuring der spaansche Cortes. De vereenigde spaansche schuldeischers hebben hunne toestemming tot het vierde art. geweigerd en beslotende van engelsche zijde gedane voorstellen te bestrijden en die van het spaansche comitéstrekkende om de uitkeering van de helft der coupons te verkrijgen te handhaven. Het Huis van Vertegenwoordigers heeft den 10 de wet tot het uitgeven van zilvergeld tot een bedrag van 20 mil joen aangenomen, alsmede eene. de uitgifte van nog 10 miljoen aan zilvergeld vergunnende. Het Huis heeft eene motie aangenomen, waarbij de President wordt uit.genoodigd om eene additioneele overeenkomst met, China tot stand te brengen ter beperking van den invoer van ehineezen. De begrootingscommissie van het Huis heeft verslag uitge bracht over het wetsontwerp op het leger, concludeerende dat aan de bezoldigingen der officieren en door vermindering van het aantal manschappen eene bezuiniging behoort te worden verkregen ten bedrage van 10 miljoen d. De minister van financiën Bristow heeft zijn ontslag ingee diend, naar men beweert uitsluitend wegens persoonlijk- redenen. Tot zijnen opvolger is de senator Morrill benoemd. De Nationale Conventie der republikeinsche partij is den 11 in het tentoonstellingsgebouw te Cincinnatidat, voor 5000 personen ruimte heeft, en stampvol was, geopend dooi den heer Morganuit Nieuw-York die ten gunste sprak van „eerlijk geld." De heer Pomeroy, mede uit Nieuw-York, werd tot tijdelijk voorzitter verkozen, en gaf een overzicht van den slaat van zaken, aantoonende hoe de democratische Volksvertegenwoordiging hare onbekwaamheid aan den dag gelegd had en omkooping voorgekomen was. Door het vast stellen van een program van onwrikbare beginselen en het stellen van waardige candidaten zou de republikeinsche partij weder machtig worden als weleer. Genl. Loqan voerde daarna het woord en prees den heer Blaine voor het Presi dentschap aan. De constituëerende commissie koos den heer Morton 31' Michaelvan Philadelphia en toen deze weigerde den heer Edward Macpherson, mede uit die stad, tot vast, voorzitter der conventie. Den 15 nain deze motiën aan strekkende tot handhaving der gelijkheid van politieüe rechten tot spoedige hervatting der betalingen in specie; tot protest tegen dictatoriale benoemingen door leden van het Congrestot, het eisehen van stipte rekenschap der ambtenarentot aanneming van amendementen op de constitutie tegen het toestaan van geldelijk subsidie aan ge- ziudte-scholentot het vaststellen van tarieven overeen komstig de behoeften van den arbeid, enz. De heer Hoar diende een adres in van de nationale vereeniging voor het stemrecht der vrouw, en stelde voor om aan mevr. Spencer tot toelichting dezer zaak het woord te verleenen, welk verzoek onder toejuichingen bewilligd werd, waarna genoemde dame eene korte toespraak hield en het adres naar de commissie voor het programma verwezen is. Den 16 heeft de Conventie zich den geheelen dag met, de verkieziugen van een candidaat voor het. Presidentschap be ziggehouden. Het vereischte aantal stemmen bedroeg 379. De heer Blaine was den gelieeien dag aan het hoofd der lijst. Bij de zesde stemming had hij 308 stemmen, Bristow 111, Ilayes 113, Morton 85, Con/cling SI, Ilartranft 50, Washburne 4, 11' heeler 2. Bij de zevende stemming heeft de heer Hayes, gouverneur van Ohio, geboren in 1822, de meerderheid verkregen en it hij tot, candidaat benoemdde heeren Motton en Bristow hadden zich teruggetrokken. De heer If. Wheeler, van Nieuw-Yorx, is tot candidaat voor het viee-presidentscbap der ür.ie benoemd. De heer Blaine heeft zijn gelukkigen mededinger Hayes bij telegram gelukgewensc-ht en hem zijnen ijverigen steun toe gezegd. De President Grant heeft hij het Congres een voorstel ingediendstrekkende om te voorzien in de noodige uitga ven, zoolang de Senaat en het Congres liet omtrent eenige posten der begrooting niet eens zijn geworden. Den 20 zond de President eene boodschap, waarin hij te kennen gaf, dat het, loslaten van Winslow door Engeland moet worden be schouwd als eene schending van het uitleveringst.ractaat, dat hij het daarom in strijd acht met de waardigheid van Ame rica om voortaan de uitlevering van eenig vluchteling te vragen of toe t.e staan, en dat hij zulks niet zal doen, tenzij het Congres het uitdrukkelijk verlangt. Den 18 is te Quebec een geweldige brand uitgebarsten, waardoor bijna het, geiieeie handeldrijvende gedeel e der stad in de asch is gelegd. 200 Huize zijn .afgebrand en onder scheidene personen omgekomen. De schade wordt op 1% mil joen p. st. begroot. Snelpersdruk van Herms. Coster en Zoon,

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 6