ff Hooio Coster van Handel in Ch< F. H. J. Beuken-, hei- en be A. COM. Dorsch- en Dc Ververij, I) Kunstwas WINKEL Eerste I*r|js voor te Twello 28 Juni (HO( aldaar door 11 niet Vóór de uitspraak der Ju van de mededingende I4il drie aan toeschouwers verko MA AI WERKTUIGEN muelson en Eturgess PAARDENHARKEN vai daags weder) en lloby. HOOISCllUDDERS vai Howard en VKansom Bestellingen op GR CLAYTONSHÜTTLBW STOOMDORSCHWERKTl verzocht. UOEHLE en II MIENT, C No. 11, APOTHEEK DROGERIJEN EN Lakken en alsmede EC11X HOS8 ItlK.tASlidlltl Alt Maakt attent op zijn Slaag-Elixer en uitm dend SVaseliniiddel Sigarenfabrikant f 2,50. tes- f 2 Tegen opzending van pc op aanvrage onder rembours en tegen fabrieksprijs gelevei inhoudende lOO door kws tende Sigarenen daar! ven eene waarde van vijlen Gulden. Verdeeld in aanwijzingen bon 1 bon van 60 v van 2 kistjes Sigarei 200 v 1 n 300 bons. Alzoo een kistje Sigaren bovendien nog veel kans f in geld te krijgen. Een pakketten f 18. tien pa te ALÜil belasten zich met het kenj] van E treeten en Wiss a deposito, plaatsen en hypotheek en sluiten roerende en onroerende goed PALM- en POKHOUT, HAKEIKSlIATEIia voorraad bij de Wed. Gt. GR IK llreelbs te Winkel, belast ziel en verkoopen van V GOEDEREN en bet p] OP HYPOTHEEK. Bij J. PORTUIN, Kar zijn voorhanden Horscl grootten benevens eene parti wordt aanbevolen in de protec Iedere week geregelde verzer Amsterdam, door Mej. B. te Alkmaar. Groot-llrittanje en Ierland. Gi*iek4*iiian<9. 1'urkl|«. Ooütenrgk-Iioiigarye. Italic. Spanje. WereeiBig«ïc Nluten. Ëuid-Aft ïea. öïïTi 1 i 1 n v 1 2 bonnen 50, 4 25, 10 u n n 20, 20 U VB 10, VAN de bonapartist, Mitchell nam onder vernieuwde opschudding den handschoen voor het Keizerrijk op. De firma Lumb W arklyn 8f Co. is failliet met een passief van 170.000. De Times behelst den tekst van het berlijnsche memoran dum over het algemeen overeenkomende met hetgeen daar omtrent reeds van elders is bekend geworden. Voorts een briet van den engelsclien gezant te Berlijn aan den minister Granvillewaarin de aandacht gevestigd wordt op het trac- taat van 6 Juli 1827, tussehen Engeland Rusland en Frank rijk ter verzekering van de onafhankelijkheid van Grieken land gesloten, en een gelijksoortig verdrag ten behoeve van Servie wordt aanbevolen. Aan het Parlement is door de zweedsohe en noorweegsche regeeringen eene missieve gezondenom te protesteeren tegen de nog bij het Huis der Lords aanhangige wet op de koopvaardijschepenwaarbijvolgens het in het Lager huis aangenomen amendement van den heer Plimsoll, de dek ladingen van timmerhout ook voor vreemde schependie in engelscbe havens komen verboden zijn. Zweden en Noor wegen zenden zeer veel timmerhout naar Engelanden de vrachten zullen door die bepaling zeer verhoogd worden. De zweedsche en noorweegsche regeeringen zouden zich daarin willen schikken indien het verbod door de veilig heid der zeelieden geëisckt werd. Maar daar zij meenen dat dit niet het geval is zoo wenschcn zij dat in de wet, in plaats van het amendement van den heer Plimsoll, worde opgenomen de door de éngelsche regeering aanvankelijk voorgestelde bepaling, volgens welke de deklading tot eene hoogte van 3 voeten beperkt wordt. Hoogekhuis. Den 30 is op voorstel van den aartsbis schop van Kantelberg eene commissie van enquête benoemd, betreffende de algemeenheid van het onmatig gebruik van sterken drank en den invloeddoor de wetgeving en andere zaken daarop uitgeoefend. Hij verklaarde een adres ont vangen te hebbendoor 8000 geestelijken geteekend waarin bet wenschelijke van zulk een onderzoek betoogd werd. Den 3 Juli heeft graaf Derby, in antwoord op eene interpel latie medegedeeld dat genl. Tschernaieff (die zich in Ser vische dienst bevindt) uit de russische dienst was ontslagen. De minister kon niet zeggen, of er ook andere russische officieren naar Servie waren vertrokken. Er bestaat bij de russische bevolking groote sympathie voor de zaak van Servie en liet was mogelijk, dat gewezen russische officieren in Ser vische dienst zijn getreden, doch niet waarschijnlijk, dat zij dit zonden hebben gedaan met medeweten, dus nog veel minder met machtiging van het russisch gouvernement. Den 4 heeft de derde lezing plaats gehad van de Slave Trade Bill, die ten doel heeftde inlandsche Vorsten van Britsch-Indie te verhinderen zich met den slavenhandel in te laten. Lagerhuis. Den 28 is de Real Estate Intestacy Bill, de strekking hebbende om te bepalen dat als er geen testament gemaakt isde onroerende goederen onder de erfgenamen verdeeld worden en niet, zoo als het nu is, aan den oudsten zoon komen, met 210 tegen 175. st. verworpen. Den 29 is de Land Tenure Bill van den beer Butt, die de strekking had het den landeigenaar in Ierland volstrekt onmogelijk te maken, een pachter, om welke reden ook, de huur op te zeggen verworpen met 290 tegen 5(5 st. Den 30 is eene Home-Rule-motie van den heer Butt, die eene commissie van enquête wilde benoemd hebben, betref fende den aardde algemeenheid en de billijkheid van den wensch der ierendie een eigen Parlement begeeren met 290 tegen 51 st. verworpen. In Corintbe hebben hevige aardschuddingen plaats gehad. Vele huizen zijn ingestort en vele andere hebben deerlijk geleden. De miridieten, de krijgszuchtigste der volksstammen van Albanië hebben niet alleen verklaarddat zij de turken in een oorlog nooit ter zijde zouden staan, maar met een ge- wapenden opstand gedreigdindien de naar Konstantinopel gevoerde 18jarige zoon van bet laatste hoofd der gezamenlijke miridieten-stammen, den 12 jaren geleden gestorven Bib Dada, niet aan ben werd teruggegeven. Hun voor eemge maanden deswege ingediend ultimatum is tot dusver onbeantwoord gebleven. De grootvizier beeft eene proclamatie uitgevaardigd die oogenscliijnlijk de strekking heeft om eensgezindheid tussehen de buigaren en de muzelmannen aan te kweekenmaar zij delings ook ten doel heeft, de eisehen van die streng geloo- vigen te bestrijdendie geen enkelen regel uit hunne wet willen opofferennoch iets hoegenaamd aan de europeesche instellingen ontleenen. Eene pakketboot van Smirna beeft dezer dagen 3 aanvoer ders der partij van het „Jonge Turkije" te Konstantinopel aangebrachtdie onder het vorige bestuur verbannen waren geworden. De boot werd bij hare aankomst door meer dan 200 vaartuigen omringd, de vrienden der terugkeerenden aan boord hebbende die deze gingen verwelkomen. In de vlakte van Beicos (Bosphorus) wordt een kamp voor 80,000 man der reserve opgerichtten einde een weg te dekken, die op een inham van de Zwarte-zee uitloopt en die ontscheepte troepen in staat zou stellen om de fortificatiën van den Bosphorus te vermijden en zelfs van achteren aan te vallen. Het bij Niseh aan de servisohe grenzen samengetrokken turksehe legercorps wordtdoor toevoer van nieuwe meest aziatischeregimenten van ongeveer 20000 tot 35- a 36000 man versterkt. De aanvoerders der bosnische insurgent en geven in een manifest kennis, dat zij Vorst Milan tot Koning van Servie hebben uitgeroepen. De aanvoerders van den opstand in de Herzegowina hebben bij manifest bekend gemaakt, dat zij den Vorst van Montenegro tot bunnen opperbevelhebber in de „veldtocht tot vernietiging der turken" hebben verkozen. Ook de opstands-comité's der buigaren hebben eene pro clamatie uitgevaardigd aan de „muzelmannen van Bulgarije", waarin zij van hun „lijden" gewag maken en mededeelen dat zij de wapenen hebben opgevat om een ander gouver nement samen te stellendat in staat is hun voorspoed te verschaffenwaarvan ook de muzelmannen hun deel zouden hebben. Zij wekken dezen daarom op, zich aan hen aan te sluitendengenendie hieraan geen gevolg gevenaanzeg gende, dat zij niet als broeders uit één gezin beschouwd en hun leven en hunne goederen niet ontzien zullen worden. Aan alle gemeenten in Bulgarije is door de geheime na tionale regeering het volgeude bevel gezonden: „Bulgareu! De geheime nationale regeering, die weldra te Niseh in het openbaar zal optredenheeft beslotenu allen zonder uit zondering hoegenaamdte gelasten ploeg en weefstoel te verlaten en u naar die plaatsen te begeven welke u door onze agenten zullen worden aangewezen. Wie wapens be zit moet ze medenemenwie geene wapens beeftzal er ontvangen. Niemand mag ze nederleggen zoolang niet de volkomen onafhankelijkheid onzer natie verworven is. Onze bondgenooten zijn machtig en talrijk. Weldra zult gij den vrijheidskrijg over het geheele schiereiland van den Balkan zien ontbranden. Ieder bulgaar. die nog weerbaar is, schare zieli binnen 8 dagen om bet vaandel." De Cournier d' Orient, de Levant Herald en de Stamloul die geschorst waren hebben vergunning bekomen den 2 J uli weer te verschijnen. Te Konstantinopel meent mendat Servie niet meer dan 30- a 35000 man in het veld kan brengen waaronder slechts 20000 man geregelde troepenen dat de Porte daar tegen over kan stellen 3 legercorpsen, tezamen 50000 man sterk, gekampeerd te Novi-Bazar, te Sofia (of te Niseh) en te Widdinde troepen uit het noorden van Bosniëdie op 12000 man geschat worden, en 11000 man, die zich in Opper-Albanie bevinden. Hierbij is nog buiten rekening gelaten eene reserve van 20000 manwelker getalsterkte dagelijks toeneemt, door het inlijven van nieuwe bataljons redifs van de tweede ban. Genl. Klapka is in turksehe dienst getreden en naar het oorlogstooneel vertrokken. De regeering heeft tegenover het Servische ultimatum eene nota aan al de mogendhedendie het traetaat van Parijs onderteekend hebben gerichtwaarin zij verklaartzich ingeval van een aanval van de zijde van Servie van alle be perkende bepalingen ontslagen te achten, en dat zij van baar recht vatt verdediging ook binnen de grenzen van Servie denkt gebruik te maken. Engeland en Rusland zouden reeds hunne toestemming daartoe gegeven hebben. De Sultan heeft de wapening van alle mohamedanen van 17 tot 70 jaren bevolen. Donau-Vorstendommen. De regeering heeft, naar aan leiding van beraamde operatiën van hei turksehe smaldeel op den Donau tegen Serviebij de mogendhedenwelke het traetaat van 1856 onderteekenden, stappen gedaan. De Vorst heeft den 3 eene buitengewone zitting der Kamers geopend met eene troonredewaarin hij herinnertdat Roumanie bij traetaat tot onzijdig grondgebied is verklaard, en de hoop uit, dat de buitenlandsche gevaren op de grens zullen afstuiten zoolang Roumanie zieh onzijdig houdt. Na het uitbreken van den oorlog is bet roumanisehe ob servatiecorps aan de Servische grens versterkt geworden. Servie. De gezamenlijke legermacht van het Vorstendom wordt gerekend uit 115- a 120,UÖ0 [op het papier uit 195.000] man van alle wapenen te bestaanwaarvan 40 a 45000 tot de derde ban (de reserve in oorlogstijd) bebooren en eerst onlangs onder de wapenen zijn geroepen. De eavallerie en artillerie worden geroemd ook het voetvolk bestaat uit goede soldaten maar het is met geweren van allerlei soort gewa pend en wat erger isgeheel van kaders verstoken. Ooi dit hoofdgebrek te verhelpen zijn in de laatste maanden om streeks 100 russische, 30 duitsclie, 50 italiaansche en nog andere officieren in dienst genomen maar deze verstaau het servisch nietalleen de russen zijn er eenigszins mede ver trouwd. Volgens de parijsche Liberté is den 28 daags vóór het vertrek van Vorst Milan naar zijn hoofdkwartier le Paratzin te Belgrado eene proclamatie aangeplakt, waarin hij verklaart zich aan liet hoofd te stellen van 110.000 man, niet om zijne betrekkingen tot Turkije te verbrekenmaar ter verkrijging van een afzonderlijk bestuur voor de bevolking van Bosnië en de Herzegowina. Het vertrek van Vorst Milan uit Belgrado heeft met zekere plechtigheid plaats gehad. De troepen, die in de hoofdstad waren achtergeblevenwaren opgesteld vóór het vorstelijk paleis. De Vorst verscheen daarop, te paard, vergezeld van zijnen staf, plaatste zich onder de troepen, die een carré om hem vormden trok zijn zwaard uit de schede en riep uit„Soldaten en volk van Servie Ik verlaat deze hoofd stad om mij naar het dappere leger te begeven dat mij op de grenzen wacht en mij helpen zal in den strijd tegen den traditioneelen vijand van mijn land en mijne godsdienst. Volk en soldaten van Servie! vaartwel; na de overwinning zien wij elkander weêr." Door den russischen vertegenwoordiger te Belgrado is op direct bevel des Keizers, tot liet laatste oogenblik al liet mogelijke in 't werk gesteld, om Vorst Milan van liet over schrijden der turksehe grenzen te doen afzien. De Vorst verklaarde, door zijn volk gedrongen, niet rustig de ge beurtenissen in Bosnië en de overschrijdingen van servisch grondgebied door turksehe troepen te kunnen aanschouwen. Hij gaf voorts als zijne meening te kennendatindien de Porte bet reeds vroeger geopperd voorstel, om liern tot On derkoning van Bosnië te benoemenbehoudens de volle sou- vereiniteit des Sultanskadde aangenomen dit de beweging en de onzekerheid van den staat van zaken zou hebben doen ophouden. De Porte wilde echter van geene onderhandelin gen met Servie weten. Daarom zag de Vorst zieh genood zaakt aan de stemming des lands gehoor te geven en dit te besehermen. De Polilisc/ie Corresponded geeft een uittreksel van liet servische oorlogsmanifest. Daarin wordt de sedert den op stand in Bosnië on verdragelij ke toestand van Servie geschetst, dat niets gedaan heeft om de pogingen tot verzoening van de opstandelingen met de Porte te belemmeren. Maar thans werd liet voor Servie onmogelijk langer onzijdig te blijven. Het manifest stelt de Porte voor het bloed dat stroomen zalverantwoordelijk. Met de montenegrijnen, de kerzego- winers en de bosniërs zal Servie den kamp beginnen. De buigaren en de grieken zullen, vertrouwt het manifest, ook aan den strijd deelnemen. Het manilest wekt op tot het eerbiedigen van de grenzen van Oostenrijk dat zich door het verleenen van bescherming aan zoo vele broeders uit de Herzegowina aanspraak op dankbaarheid verworven heeft. Het land is in staat van beleg verklaard. Den 2 hebben de servische troepen verkenningstochten langs de zuid-oostelijke grens ondernomen. Daarbij werden eenige belangrijke strategische positiën op turksch gebied inge nomen en vielen eenige onbeduidende schermutselingen voor. Serajova gaat met hetservische leger van de Drina en een corps ambtenaren uit alle afdeelingen van openbare dienst naar Bosnië om zoo noodigbet bestuur over dat land te regelen. N.B. De berichten omtrent reeds geleverde gevechten zijn zoo tegenstrijdigdat daaromtrent nadere opgaven ingewacht moeten worden. Montenegro. De Vorst heeft eene oorlogsverklaring aan den Sultan gezonden. Hij zegt dank voor de waardeering van zijne loyale houding jegens de Porte, maar verklaart, dat hij thans inzietterwijl de turksehe troepen aan zijne grenzen geposteerdsteeds vermeerderd zijnniet langer zijne pogingen om zijne onderdanen van het ondersteunen der opstandelingen terug te houden te moeten voortzetten, en dat hijdaar de Porte niet in staat blijkt een einde aan den opstand te maken, tot eene openlijke oorlogsverklaring meent te moeten overgaan. De oorlogsverklaring is gevolgd door de organisatie van corpsen opstandelingen in de Herzegowina- Deze hebben zich te Grahovo BanjaniGrebci, Juboi en op andere plaatsen vereenigd om vervolgens te Banjani geconcentreerd te worden. Reeds den 2 waren er montenegrijnen te Gra hovo aangekomen die den 3 over de grenzen zouden trekken. De Vorsi is met gevolg en escorte naar de Herzegowina vertrokken. In den vroegen ochtend van den 2 had voor het paleis te Cettinje eene plechtige godsdienstoefening plaats waarbij aan de zeer talrijke volksmenigte eene proclamatie werd voorgelezen, de aankondiging inhoudende, dat de oorlog aan Turkije verklaard was. Deze kennisgeving werd door het volk met gejuich begroet. Een half uur later verscheen de Vorst met de oorlogsvlag voor de in slagorde geschaarde troepen en sprak ben aldus toe: „Wees gegroet, leger! Wij gaan in den naam van God. Vaandeldrager, neem de oorlogsvlag aan." Hierop ving het leger, met den Vorst aan het hoofd, en door iuide „civios begroet den naarsch aan. In plaats van Plamenac heeft de neef van Vorst Nikita, Petrovick, het opperbevel over het montenegrijnsche leger aan de grenzen van Albanië aanvaard. De Keizer heeft aan den russischen gezant Noinlcojf het grootkruis van de Stefanusorde verleend. 2 Monitors, de Leithos en de Baros, zijn naar Semlin ge zonden om op den Donau voor de belangen van Oostenrijk te waken. Bovendien zal bet grenscordon door een divisie van het, leger versterkt, worden die bij Scliabatz post vat ten zal. Hongarije. Het regeeringsblad behelst eene aanschrijving van den minister van binn. zaken aan de plaatselijke over heden haar, onder de strengste persoonlijke verantwoorde lijkheid gelastende om alle opruiing tegen het met Oostenrijk in vrede levende turksehe Rijk te beletten of volgens de wet te straffen. Het gerechtshof te Budapest heeftkrachtens zijne be voegdheid voor gevallen van hoogverraadde gevangenne ming bevolen van den Afgevaardigde Miletics (het hoofd der servische ümladina) te Neusatz. Den 5 heeft die gevangen neming plaats gehadalsmede van verscheidene andere leden der Omladinahongaarsche onderdanen. De Senaat heeft den 29 het wetsontwerp betreffende de spoorwegen in Opper-Italie in zijn geheel aangenomen. De goedkeuring door de Kamer van de overeenkomst van Bazel betreffende de Opper-italiaanscbe spoorwegen beeft den 27, na een 4daagsch debatmet 344 tegen 35 st plaats gehad. De commissie had den prijs der overnemingniet op den werkelijken staat der lijnen maar op het daarvoor oorspronkelijk bestede kapitaal berekend, veel Je hoog, het materieel veel minder waard dan de schatting gevondenen zij voorzag als onvermijdelijk gevolg der overnemingeene verhooging der hegrooting met ten minste 11 miljoen. Maar, zoo redeneerde zij de door het vorige ministerie gesloten, overeenkomst zou noodzakelijk tot exploitatie door den Staat hebben geleid en nu het ministerie-Depretis dit gevaar, door middel der additioneele overeenkomstbad weten af te lei den ofschoon de overige daarin bedongen voordeelen niet veel beteekenden was het, voor de eer van Italië plicht geworden de overneming te bekrachtigen. De genl. Cialdini is tot ambassadeur te Parijs benoemd. Den 28 Juni is de Kamer tot de opening van het nieuwe zittingjaar uiteengegaan. Omtrent haren arbeid gedurende de laatste dagen van baar samenzijn dient nog vermeld te wordendat het wetsontwerp tot bekrachtiging van de over eenkomst met den hertog di Galliera, betreffende de verbetering der haven van Genuadoor haar is goedgekeurd. Volgens voorstel der commissie nam de Kamer vooraf met, alg. st. eene motie aan, waarbij de Volksvertegenwoordiging hare bewondering uitsprak voor liet bekende schitterende geschenk des edelmoedigen genueeschen patriciërs. De minister van o. werken gaf, uit naam der regeeringzijne instemming met deze hulde te kennen. Onder de verder behandelde wetsont werpen was er een tot verbetering van het lot der lands- ambtenarendaaromtrent betoogden sommige sprekersdat niet zoozeer verhooging van hun inkomen als wel verminde ring van hun aantal noodig was, andere, dat de voorgestelde verhooging veel te gering was enz. Eindelijk is het onver anderd met 176 tegen 133 st. goedgekeurd, nadat de minister Depretis gezegd en herhaald haddat de regeering er op bedacht, was, later een meer doortastend voorstel in te dienen. Den 30 is hetzelfde ontwerp ook door den Senaat aange nomen nadat de heer Borgatü de gelegenheid had waarge nomen om met grooten nadruk de nadeelen eener buiten sporige centralisatie in het licht te stellen. Bij de jongste gemeentelijke verkiezingen kan de tegen woordige regeeriug in zoover gezegd worden de nederlaag geleden te hebben, als nagenoeg overal de kiezers, zich meer door de gemeentelijke belangen dan door politieke overwe gingen latende leiden, de gematigde gemeentebesturen hebben herkozen. Alleen te Napelswaar. zoo men zich herinneren zalde Raad op min of meer willekeurige wijze door den minister Nicotera ontbonden wasis liet tegenovergestelde het geval geweest. De gematigde partij onthield zich van den strijd, in de overtuiging, dat de „progressisten" over eigen aardige middelen, d. i. over den steun der regeering, te be schikken hadden. De ministeriëele crisis, waarvoor men wegens het verschil van gevoelen tussehen den minister Salaverria en de begroo- tings-commissie em oogenblik beducht wasis voorloopig op zeer eenvoudige wijze verdaagd geworden. De minister, de tegenkanting der commissie niet kunnende te boven komen, heeft zich voor eenigen tijd aan het staatsleven onttrokken en naar de baden van Santander begeveninmiddels door zijnen ambtgenoot Canovas vervangen. Laatstgenoemde haastte zich om bij het eerste het beste onderhoud met de commissie de beraamde verbooging van de grondbelasting met 2 pc. te laten varen. Die belasting zou 13,780,000 peseta's hebben opgebracht en deze zijn nagenoeg gevonden door de schor sing van de jaarlijksehe amortisatie der gedwongen territoriale leening van Ï873. De ïmparcial zegtdat de commissie uit de Kamer voor de openbare schuld in de voorstellen van het engelscbe co mité heeft toegestemd, als aannemelijker voor de spaansche schatkist dan die van Parijs, Brussel en Amsterdam. In het Congres is het wetsontwerp gelezen betreffende de conversie der schuldwelk ontwerp vervolgens naar de be- grootingscommissie verwezen is. Men houdt bet er voor dat deze liet niet in overweging zal nemen alvorens de uit komst der te Parijs aangeknoopte onderhandelingen te kennen. De heeren Jarett en Palmer, directeuren van Booths The ater te Nieuw-York, hebben den 1 Juni, met 22 andere personen, eene reis om de wereld aangevangenwelke, a la Jules Vernebinnen 80 dagen moet volbracht zijn. De toebt naar S. Erancisco is met een extratrein, die vóór alle andere doorging, in 80 uren 20 minuten 2y2 uur minder dan de raming afgelegd. Te S. Erancisco was den reizigers een allerprachtigst feestmaal bereid Den 25 Juni hebben 2 detachementen troepen, onder be vel van genl. Custer en majoor Renoin de bergpas Litte- horn een aanval op 2500 indianen ondernomen. Het detache ment, van Custer werd verslagen; hij zelf alsmede 16 officieren en 300 man sneuvelden. Met moeite trok Reno terug en bereikte bij zijne reservetroepen. De viering van het eeuwfeest der amerieaansche onafhan kelijkheid is den 1 Juli begonnen met eene groote openbare bijeenkomst op liet Onafhankelijkheidspleiu te Philadelphia, waarbij men de onafhankelijkheidsverklaring herdacht, den 2 Juli 1776 door bet koloniaal Congres aangenomen. "Vele afstammelingen der onderteekenaren waren tegenwoordig, en toespraken werden gehoudenafgewisseld met muziek. De duitsclie gezant heeft den President Grant een eigen- handigen brief van Keizer Wilhelm aangeboden, waarbij deze den President en het amerieaansche volk geluk wensoht met het eeuwfeest van America's onafhankelijkheid. Den 5 heeft in het noorden van Iowa een orkaan gewoed. Rockdale werd overstroomdruim 40 personen kwamen bij deze ramp om het leven terwijl een 30tal huizen vernield werd. Het spoorwegverkeer op Darlington is gestremd. De kaffers hebben op de zuidelijke grenzen van het Trans- vaalsche eene zoo dreigende houding aangenomendat Pre sident Burgers ge eend heeft een commando van 2000 man te moeten oproepen ter bescherming van den f taat tegen in vallen of strooptochten. Die maatregel is door den Volksraad goedgekeurd en aan de regeering de noodige volmacht ge geven om die bewegingen te stuiten. Over het algemeen zijn alle handelingen van den Presidentde door hem ge sloten tractaten en overeenkomsten nopens den spoorweg enz. bekrachtigd, zoodat aan zijne herkiezing in het volgende jaar niet getwijfeld wordt. Snelpersdruk van Herms. Coster en Zoon,

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 6