Oastenrfjk-Hon^argje. zZwïtserllaml. Italië. ^I»anj|c. Vereenigdc Malen. Egyple. .Stafeisi-ilimiws. Ilïarhi- en fseursberichlen. TK gatscommandant tot degradatie en 10 jaren gevangenisstraf veroordeeld. Abdul-kerim-bassade minister van oorlog, wiens vertrek naar het leger door ongesteldheid vertraagd washeeft zich den 7 op reis begeven naar Nisch om het opperbevel aldaar te aanvaarden. De Porte heeft Yorst Milan vervallen verklaard van cte kroon van Servie. De Sultan heeft eene proclamatie gericht aan zijne „ge trouwe" bosniërs, die hij, van den ouderdom van 17 tot 70 jaren, uitnoodigt om de wapenen op te vatten en met zijne soldaten den opstand van Servie en Montenegro te bestrijden en te vernietigen. Hij belooft t.e zullen bidden voor hunne zegepraal. Omtrent de krijgsbedrijven van het Servische leger wordt van den 10 gemeld: De hoofdmacht van 30000 man, onder Vorst Milanstaat van Nisch op turksch tot Alezeinac op servisch grondgebied en heeft nog geen gevecht geleverd. De westelijke vleugelonder Miljutin Jovanovicheeft ge tracht de stad Prokoplje te veroveren en alzoo den weg naar Oud-Servie vrij te makenmaar is teruggeslagen. Men ver zekert dat hij later de stad Leskovac, welke een belangrijk kruispunt van wegen omvat, vermeesterd heeft. Tschernayeff houdt steeds Ak-Palanka bezetmaar heeft de stad Pirot niet in zijn bezit; zijne voorposten stonden den 8 in de nabijheid dier stad. Alstoen overrompelden de serviërs 3 turksche bataljons, maar deze bekwamen ten laatste versterking en joegen de aanvallers in wilde vlucht tot nabij Ak-Palanka terug. Den 9 moet een hoofdtreffen ten zuiden van Nisch hebben plaats gehad. De te Konstantinopel verschijnende Correspondance Oriën tale zegt in haar nummer van den 11, dat het eenige door de turksche troepen behaalde voordeel te danken is aan een gevecht, dat hen op de oevers van den Timok tot onder de muren van Zaïtchar bracht. Maar een sedert bij Belgradschik, op turksch gebiedderhalve achter de eerst bezette stel lingen geleverd gevecht doet vermoedendat de turken weder teruggetrokken zijn en de serviërs hunne offensieve bewegingen hervat hebben. Nisch was waarschijnlijk door de serviërs ingeslotenalthans derwaarts werden te Kon stantinopel geene telegrammen meer aangenomen. Een hooggeplaatst beambte voorzien van volmacht om de schuldigen voorbeeldig te straffen is door de Porte als buitengewoon commissaris naar Bulgarije gezondenten einde de buitensporigheden der soldaten aldaar tegen te gaan. Vorst Nikita is, zonder hardnekkigen tegenstand te ont moeten steeds verder noordwaarts gerukt en bevond zich den 13 nog slechts weinige mijlen van Mostar. Het laatste ernstige gevecht vond plaats bij Gacko of Metokiagelijk de stad ook genoemd wordt. Hier hadden zich 6000 tur ken bij de nadering der montenegrijnenonder bevel van Selim-bassaverzameld. Vorst Nikita bezette Crnica, ten zuiden van Metokia, en meende deze plaats reeds te kunnen omsingelentoen Selim-bassa met meer dan de helft zijner troepen de stad verlietom door den bergpas van Zalom noordwaarts naar Nevesinje en Mostar af te trekken. De montenegrijnen hadden dit voorzien en eene kolonne van 1200 man afgezonden om dien pas te bezetten. In den vroegen ochtend van den 11 kwam het hier tot een gevecht, dat tot laat in den nacht duurde. Selim-bassa was wel vier maal sterker dan zijne vijanden, maar had het terrein tegen zich daar hij met zijne troepen in de bergengte voorwaarts moest rukken, terwijl de montenegrijnen de hoogten bezet hiel den. Het gelukte hem dan ook eerst na 12 uren strijdens en met zware verliezen om den weg naar Nevesinje te bereiken. Na het vertrek van Selim-bassa kon Metokia niet lang meer weerstand bieden. Den 12 Juli bezette Vorst Nikita de plaatsen LipnikKljuc en Batjevica, die Metokia omrin gen en heesch men in deze stad de witte vlagnadat het garnizoen van 2000 man de 2 forten bezet had, die ten noor den van Metokia liggen. Vorst Nikita bezette hierop de stad, liet voor de forten een observatiecorps van 1000 man achter en zette nog 's avonds den marsch naar Nevesinje voortvan waar men in één dag Mostar bereiken kan. Peko Paulovic, de bekende aanvoerder der insurgenten in de Herzegowina, is met 6000 man westwaarts getrokken om de turksche haven van Kiek te vermeesteren. Hier stonden 500 man baschi-bozoekswaaraan zich de geheele muzel- mansche bevolking had aangesloten. Deze rukten Peko Pau lomc tegemoet en vielen hem den 11 bij Gradac aan, 2 uren boven Kiek gelegen. Na een gevecht van 2 uren werden zij teruggeslagen en moesten zij terugtrekken naar Kiek en naar Neumwaar zich sinds maanden een verstrekt turksch kamp bevindt. Den 12 werd de strijd vernieuwd en leden de turken de nederlaag, naar Neum teruggedreven wordende. Nu evenwel te 11 uur in den ochtend keerde de kans; de baschi-bozoeks kregen niet slechts eene versterking van 3000 gewapende burgersmaar ook de artillerie van het kamp mengde zich met zulk gunstig gevolg in den strijd dat de insurgenten tegen 1 uur naar Gradac moesten terug trekken. Servie. Alle manschappen der reservezonder uitzonde ring hoegenaamdzijn den 19 bij trommelslag tegen den 22 opgeroepen om i'n den wapenhandel geoefend te worden en naar het leger op te rukken. Roumanie. De minister van buit. zaken heeft den 12 een wetsontwerp ingediendhoudende machtiging tot het sluiten van een handelstractaat met Rusland, Duitschland, Erankrijk en Griekenland. De minister stelde voor, deze Statentotdat de tractaten tot stand gekomen zuilen zijnop gelijken voet als Oostenrijk te plaatsen. De Kamer heeft den minister van financiën gemachtigdgedurende 9 maanden het tol tarief van het handelsverdrag met Oostenrijk toe te passen op al die Statenwelke den wensch te kennen hebben ge geven om met Roumanie handelsverdragen te sluiten. 80 Leden der Kamer hebben voorgesteldhet vorige mi nisterie in staat van beschuldiging te stellen. Met het oog op het steeds dreigender wordende oorlogs gevaar heeft de minister van oorlog den 16 aan de Kamer een ontwerp voorgelegd tot het mobiliseeren van het leger en oproeping van een gedeelte der reserve. De regeering verklaarde met deze mobiliseering geene oorlogzuchtige oogmerken te hebbenmaar alleen het obser vatiecorps aan de Servische grenzen te willen versterken. Den 20 heeft de minister het ingediende wetsontwerp tot bijeenroeping der reserve weder ingetrokken. De Kamer benoemde eene commissie om een onderzoek in te stellen naar de handelingen van het vorige ministerie. Verscheidene bladen te Bucharest leggen eene levendige sympathie voor Servie aan den dag en keuren Roumame's neutraliteit af. Uit Bucharest is eene memorie naar Konstantinopel gezon den, waarin Roumanie verschillende eischen stelt: 1° erken ning van den naam Roumanie door Turkijegelijk hij door de overige mogendheden erkend is2° toelating van een roumaanschen agent in het corps diplomatique te Konstanti nopel; 3° erkenning der jurisdictie van dien agent over zijne in Turkije gevestigde landslieden; 4° nauwkeurige grensschei ding der eilanden in den Donau5° sluiting van handels- en uitleveringstractatenpost- en telegraaf-overeenkomsten tusscken de Porte en Roumanie; 6° erkenning der roumaan- sche reispassen7° rectificatie der grenzen aan de monden van den Donau, Niet alleen is de haven van Kiek voor de turksche troe pen gesloten, maar ook die van Cattaro voor toevoeren voor de Slaven- 2000 üalmatiërs- zijn naar het kamp der montenegrijnen vertrokken. Graaf Wimpffengezafit te Romeis benoemd tot gezant te Parijs. Door de regeering zijn mededeelingen aan de andere mo gendheden gezonden betreffende het verhandelde te Reichstadt en de gevolgen daarvan. In alle hongaarsche bladen is eene oproeping geplaatst waarin de natie wordt uitgenoodigd bijdragen in te zenden tot het oprichten van een gedenkteeken voor den heer Deak. Den 17, op den middag, zijn te Weenen en op vele andere plaatsen in Oostenrijk eenige vrij hevige schokken van aardbeving gevoeldwaardoor vele gebouwen schade hebben geleden (gescheurde muren en plafonds, neergestortie schoorsteenen enz). De Keizer is den 19 te Salzburg aangekomenwaar 's avonds ook de Keizer van Duitschland arriveerde. Den 21 vertrok laatstgenoemde naar Gastein. Den 9 heeft de, door 8UOOO burgers volgens de constitutie geèischte, volksstemming plaats gehad over eene nieuwe wel, waarinbij wijze van equivalentvoor hendie wegens lichaamsgebreken hunnen dienstplicht niet konden vervullen, eene belasting van 8 p.c. hunner roerende en 6 p c. hunner onroerende goederenwerd bevolen. Zij is met 165,000 tegen 145,000 st. verworpen. De pauselijke Osservatore Romano behelsde den 6 een ar tikel strekkende om de geloovige leden der r. Kerk te waarschuwen tegen manoeuvres van liberale zijde om de wijze van verkiezing der pastoors en van den Paus te veranderen. Genoemd blad behelst een „communiqué", waarin de bisschop van Piedimonte-Alifemsgr. di Giacomagestren- gelijk gegispt wordt wegens zijn verschijnen op 28 Juni, in volle geestelijke drachtin den Senaatter deelneming aan de werkzaamheden van da\ staatslichaam. De overheid heeft in eene hoevedrie mijlen van Girgenti, een berucht rooverhoofdmanSajevamet 5 man van zijne bende aan eenen weelderiger: maaltijd overvallen en gevangen genomen na een kort gevechtwaarbij een der bandieten sneuvelde, een ander, even als Sajeva zelf, gewond werd. Tot aller verbazing herkende mende gevangenen nauwkeu riger opnemendeonder hen een drietal personen uit den gegoedenzoo niet aanzienlijken stand. Alzoo is men voor het eerst „Maffiosi met witte handschoenen aan" meester gewordenliedenomtrent wier uitgebreid roofstelsel door sommigen zooveel verhaalddoor anderen met minachting de draak gestoken werd. De kroonprins en de kroonprinses zijn den 12 uit Rome vertrokken om een bezoek te brengen aan het russische hof. De diligence van Sevillawelke o. a. eene som van 40000 piastersaan de Rio-Tin to-maatschappij behoorendenaar Huelvh voerdeis overvallen door eene rooverbende van 25 manwelke den koetsier wondde en de reizigers uit plunderde. Verleden week heeft, bij de beraadslaging over de begroo ting van ontvangstende heer MoralesAfgevaardigde voor Navarre, in eene uitgebreide redevoering de privileges en vrijheden dier provincie verdedigd en er op aangedrongen, dat zij ten aanzien van de belastingheffing niet met de andere gewesten des lands zou worden gelijkgesteld. De minister Canovas dal Castillode aangevoerde bewijsgronden weder leggende, betoogde de noodzakelijkheid van Navarre aan de bepalingen van het gemeene recht te onderwerpenals ver- eischte van de vestiging der constitutioneele eenheid. Ook werd het door den heer Morales voorgestane amendement op de begrooting met niet minder dan 117 tegen list.verwor pen, waarmede feitelijk het vraagstuk der zoogenaamde„fueros" door de Kamer is uitgemaakt. In de regeeringskringen wordt het van elders vermelde bericht bevestigd, volgens hetwelk, nadat de Senaat de staats- begrooting zal hebben aangenomen, de maandelijksche amor- tisatiën der openbare schuldtot een bedroeg van 3 miljoen realen per maaDdzullen aanvangen en wel met de loopende maand Juli. Het Huis van Vertegenwoordigers heeft met 108 tegen 94 st. het wetsontwerp betreffende de verdeeling van het overschot der te Genève verleende schadeloosstelling aange nomen. Daarbij wordt het Hof tot onderzoek van de zooge naamde „Alabams-aanspraken" bestendigd en 2 nieuwe soor ten van deze erkend namelijk die wegens schadedoor de kruisers der Geconfedereerden in open zee toegebrachten voorts aanspraken op schadevergoeding voor premiën voor verzekeringen tegen oorlogsgevaar na het uitzeilen dier krui sers. De eerste soort heeft den voorrang boven de tweede indien het beschikbare geld niet toereikt. Ook heeft het Huis met alg. st. de door den Senaat aangenomen motie ter voltooiing van het gedenkteeken voor Washington goedgekeurd. Vermits de regeering geweigerd heeft, de vonnissen waarbij zij in het ongelijk werd gesteld, te doen ten uitvoer leggen, heeft de heer Haakman, voorzitter (en tevens voor Nederland zitting hebbend lid) der rechtbank in eersten aanleg te Alex- andrië, den 20 in de volle vergadering der rechtbank ver klaard dat deze van nu af weigerteenig proces meer te behandelen, en derhalve hare vergaderingen sluit. Er heerschte dientengevolge eene groote agitatie in de stad. De rechters zijn tol eene conferentie bijeengekomen. KÏUïUSieil.Uaïïii. De Koning is den 15 weder naar het Loo vertrokken. Den 18 heeft Z. M. van daar een uitstap gemaakt naar Soest- dijk, ten bezoeke van prins Hendrik, bij wien prins Alexander voor eenige dagen kwam logeeren. Prinses Marianne is den 17 uit Duitschland op haar bui tenverblijf te Voorburg aangekomen. Prins Frederik heeft zich den 20 in generaalsuniform naar Minden begeventen einde het feest bij te wonen ter her denking dat vóór 60 jaren het pruisische regiment aldaar naar hem genoemd is. De kroonprins en de kroonprinses van Duitschland hebben den 15 Amsterdam bezocht en aldaar de schilderijenkabi netten van den heer Six en de douair. v. Loon-Winter, het Muzeüm-v. d. Hoophet stadshuis en het Musêe Louis XP (de prins ook de Nieuwekerk) bezichtigd, terwijl bij den heer Royack, duitsch consul, een dejeuner werd gebruikt. De kroonprins heeft zich den 16 naar Berlijn begeven om den kroonprins van Italië te bezoeken, en is den 19 van daar te Scheveningen teruggekeerd. Den 20 hebben de prins en prinses een bezoek aan Haarlem gebracht en aldaar de Groote kerk, Teylers Stichting, het Stedelijk Muzeüm het Rijks Muzeüm van schilderijen op het Paviljoen en de tuinbouwinrichting van den heer Krelage bezichtigd. In den Haag teruggekeerdbrachten zij een bezoek aan prinses Marianne te Voorburg, Staten-Generaai,. De regeering heeft bij de 2" Kamer een wetsontwerp ingediend tot onteigening ten behoeve eener verbeterde bemaling der gemeente Dordrecht. De Pkov. Staten van Gelderland hebben besloten eene subsidie van 3 ton te verleenen voor het bevaarbaar maken van den Ouden IJsel, ingeval de uitvoering van dat werk binnen 8 jaren en door het Rijk geschiedt. Benoemingen. Tot hoogleeraar in de faculteit der ge neeskunde aan de hoogeschool te Utrecht is benoemd dr. S. Talma. Kerkelijke zaken. Het kerkbestuur der herv. gemeente te Leiden heeft besloten tor, het heffen van een hoofdelijken omslag van f 8000, naar den maatstaf van den aanslag in de plaatselijke directe belasting. De 1200 aangeslagenen moeten van 80 cents tot f 110 betalen. De bisschop van Roermond heeft zijne toestemming ge weigerd voor de vestiging van 2 nieuwe kloosters waarvoor de gebouwen reeds in aankoop waren. Eene vermeerdering van het reeds groote aantal acht bij niet wenschelijk. Nederl. Zendelinggenootschap. De jaarsvergadering heeftmet bet oog op den staat der geldmiddelen met bijna alg. st. bet hoofdbestuur gemachtigdal die maatregelen te nemenwaardoor de Minabassa van Menado geheel buiten de financiëele zorgen van het genootschap zal worden gebracht Harddraverij. Bij de harddraverij, den 18 te Schoorl- dam gehouden waaraan door 16 paarden werd deelgenomen, is de prijs, bestaande in 2 kristallen madera-karaffen met zilver gemonteerdbehaald door het paard Dina, eigenaar de heer O. Sevenhuysen, te Warmenhuizenpikeur J. Dam, en de premie, bestaande in een lepelkistje met zilveren ie peitjes, door het paard Eva, eigenaar de beer Sde Wit, te Zijpepikeur A. de Wit. Aanbestedingen. Te A lmelo, het bouwen van een rech tervleugel aan de villa Alexandriavoor het klooster „de Goede Herder", minste insehr. v. d. Heuvel, voor 1 42.250. Den 20, door het prov. bestuur van Noordholland, het bouwen van eene school met onderwijzerswoning te Naarden, minste insehr. D. B. Streefkerk, aldaar, voor f 28.555. Gieten. Wijlen dr. J. P. Heye beeft f 6000 2% p.ets. N.S. vermaakt tot een stichting, waarvan de renten moe'ten strekken voor 4 tot kapitaalsvergrooting en voor voor de gemeenteschool en de naai- en breischool te Abbenes, elk voor de helft. Schaakspel. De beroemde schaakspeler Zulcertortuit Londenheeft den 14 te Rotterdamtegenover 12 geoe fende schakers, 12 partijen blindelings gespeeld en daarvan 11 gewonnen. Den 15 speelde hij 18 partijen te gelijk, aan 4 verliezers revanche gevende, in het geheel alzoo 22 par tijen voor bet bord, waarvan hij 18 won, 2 verloor en 2 remisex gaf. Den 17 speelde hij in Diligentia te 's Graven- hage weder blindelings 11 spellen te gelijk, waarvan hij er 8 won 2 verloor en 1 remise gaf. Rampen. Den 15 is de jeugdige echtgenoot van den heer Wte Leeuwarden door het omvallen of springen van een peterolie-kooktoestel zoo gebrand, dat zij na een paar dagen lijdens is bezweken. De beer C. J. H. Malingré, burgemeester van Oud-Heusden en Elsboutis den 15, met anderen in een vaartuig op de eendenjacht zijnde, door een geweerschot van den heer Ver hoeven doodelijk getroffen. Laatstgenoemde had hem gewaar schuwd te bukkenwaaraan hij voldeed, maar niet lang ge noeg om het schot te ontgaan. Den 19 is te Zaandam de houtzaagmolen de Rietvink, be nevens de daaraan verbonden jalousiën-zagerijbeide behoo rende aan de firma de wed. A. de Pries en Zn., door brand geheel vernield. Den 20 is een gedeelte ingestort van den steiger der in aanbouw zijnde r. c- kerk aan de Parkstraat te 's Graven- hagewaardoor 5 werklieden van eene hoogte van 9 ellen naar beneden vielenzoodat 3 hunner, zwaar gekneusd aan hoofd en lendenenin hoogst bëdenkelijken toestand en de 2 overigen met hoop op behoud naar het gasthuis zijn ver voerd. Misdrijven. Den 15 is een gedeelte der tapijtenfabriek „de Industrie", van de heeren de Leeuw, aan den Voorweg buiten Amsterdam verbrand, doordat een 13jarige knaap, wien wegens plichtverzuim het uitbetalen van eenig weekloon geweigerd was, over eene schutting geklommen was en eenig kolenvuur uit een brandend fornuis in een magazijn met grondstoffen geworpen bad. Hij is aangehouden en heeft volledig bekend. Rechtszaken. De voormalige raadsheer van het hoog ge rechtshof van N. Indie mr. J. J. v. Angelbeek, wiens onlangs door het Rijk f 30000 als schadevergoeding is toegewezen is den 14 door de haagsche rechtbank in staat van kennelijk onvermogen verklaard. De H. Raad heeft den 18 verworpen de voorziening in cassatie van G. d. B.te Anna Paulowna, die door bet ge rechtshof te Amsterdam tot 45 dagen celstraf was veroordeeld, wegens het zonder opzet doen ontstaan van gevaar voor een spoortreinhetgeen hij had kunnen en moeten voorzien. KoLONlëN. Blijkens nader bericht is de helft der opva renden van het verongelukte stoomschip Luit.-Genl. Kroesen geredwaaronder ook de majoor Boom. Aan den milit. apotheker 2". kl. W. de Lange is, op zijn verzoekeervol ontslag verleendmet behoud van recht op pensioen. Maandag, 24 Juli, 's middags te 1 uur, zal, van wege de Vereeniging tot ontwikkeling van den Landbouw in Hol lands Noorderkwartier, op de landerijen van den beer J. Zwaag, aan den Middenweg in de Heer-Hugo-Waard, eene beproe ving plaats heoben van een door de heeren ffioeke 8f Huide koper aangeboden americaanschen hooilader, welk werktuig het hooi zonder opsteken op den wagen brengt. Sedert 15 Juli j.l. is door den ondergèteekende nog in dank ontvangen voor den 77jarlgcn oud-onderwijzer Van C. f 5 N. N. te Alkmaar 2 H. B. M. een cou pon van f 1,23%, postm. BurgerbrugK. M. te Haarlem mermeer 2,59; E. S. te Bennebroek 11; L. te Lisse ƒ0,50; van de kinderen van Jb. S. te Koedijk 2. Totaal met de vorige ontvangsten f 184,45. A. HARTLAND, Koedijk, 22 Juli 1876. Hoofdonderwijzer. Bij de christelijk-gereformeerde gemeente alhier is beroepen de heer A. Brummelkamp jr., candidaat (ook beroepen le 's Hertogenbosch en te Wormerveer). De onlangs gehouden fancy fair heeftna aftrek van alle onkosten, zuiver opgebracht f 1741,15. Het haardkleed, door H. M. da Koningin tan geschenke gegevenen de nog overgebleven goederen zullen in de maand October dezes jaars worden verloot. In de raadsvergadering van den 15 dezer, is tot den aankoop der perceelen aan de Korte Mient besloten met 9 tegen 2 stemmen van de heeren Stuart en Conijn. Afwezig waren de heer in Bruinvis, Helling en Wellan. De koopprijs van het huis van den heer Helling bedraagt f 12000,— en van de dames van da Pelde f 10000,—de perceelen worden 1 Nov. 1876 en 1 Eebr. 1877 aanvaard. H.H. Gedeputeerde Staten hebben reeds den 19 dezer dit raadsbesluit goedgekeurd. Naar men verneemt zal de heer Carré met zjjn circus onze kermis bezoeken. Door het stedelijk muziekcorps zullen op Zondag, 23 Juli, des avonds te 7 uren, in den Stadskout, de navolgende stukken worden uitgevoerd 1. Marche Militaire „l'Étape" van Witbrodt. 2. Grande Ouverture couronnée „l'Aurore" van Clément. 3. Le Ere- tillantgrand Galop de Concert van Dunclcler. 4. Grande Pantaisie sur l'Opéra „les Brigands" van Offenbach. 5 Le Saint Martiu, Marehe de Processions van Nihoul6. Styri- ans Melodies van Ruimer. 7. Le Madrilène, Boléro van Humhlet. 8. Grand Bouquet de Melodies Populaires van Clé ment. B U JR GE RL IJ K K 81 A N I). ONDERTROUWD. 13 Juli. Gerrit Johannes de Vries eu Catharina Louisa van Peeren. Gerrit Soecker, wedr. van Wilhelmina Anna Engelina Oortmeijeren Emerentiana Anna Eenhorst. 20 Juli. Teunis Komente Zaandamen Guurtje Koelte Alkmaar, onl. te Zaandam. Burg de Vries en Trijntje Visser, beiden alhier, laatstgen. onl. te Scher- merhorn. Christoffel P/eters en Jacoba Roskam. Cornelis Franciscus Hulskamp en Anna Maria de Jong. Petrus Conneman, te Alkmaar, en Trijntje Bakker, te Castricum. Klaas Koop en Diemoertje Mulder. GEBOREN. 14 Juli. Johanna Pieternella WilhelminaD. van Johannes Adamus Hendrikus Kolb en Pieternella Johanna Nadorp. AaltieD, van Dirk Daniel Room en Tietje Barends Duijf. 15 Piet er, Z van Pieter IJsbrand Twisk en Eefje Kok- kes.Cornelis, Z. van Jan Kes en Maartje Hoog land. Geertruida, D. van Cornelis Groot en He lena Zandbergen. 16 n Hendricus FranciscusZ. van Leendert Dirk Buijs en Margaretha Peperkoorn. 18 Jacob, Z. van Jacob de Veer en Johanna Christina Maria Aveling. 20 n Elisabeth, D. van Klaas Ruiter en Lijsebeth Heins. Cornelis, Z. van Cornelis Baan en Naatje van Zalinge. 21 h Jacob, L. van Barend Walig en Mietje Spier. OVERLEDEN. 16 Juli. Pietertie Gul, eclitg. vauBernardus Anthonius Kolk man 46 j 18 n Maria Margaretha Wilhelmina, D- van Josephus Pe trus Nicolaas Cornelis Mans en Maria Jurriana Meijer, 5 j. en bijna 7 m. 19 Johannes van den Pol, 28 j., wonende te Hasselt. 20 Hendrik Zaadnoordijk42 j. Alkmaar 17 Juli. Aangevoerd 1 Koe f 225 387 vette Kal veren 32 a 105, 13 nuebt. dito 13 a 21, 750 Schapen 29 a 45156 vette Varkens 56 a 66 ets. per kilogr. 21 Juli. Kleine kaas 32,50 commissie f 29,50 mid delbare f 29,50, laagste prijs t 15, aangevoerd 689 stapels, wegende 151730 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 69 hectoliters. Gerst t 6,50 id. Chev. f 7,25 a 7,60 Haver f 4,50, Bruine boonen f 10,50 a 11, Karweizaad ƒ21,50, Erwten: groene 15 a 18, grauwe f 20. 22 Juli. Aangevoerd 5 Paarden 95 a 275, 15 Koeien 150 a 300, 15 nucht. Kalveren 11 a 24 146 Schapen 19 a 35 26 Lammeren 8 a 17 9 Geiten f 2,75 a 8, 93 magere Varkens f 16 a 24, 223 Biggen f 6 a 12 4 kleine Bokjes f 0,40 a 0,75, Boter per kop 100 a 110 et. Edam 15 Juli. Kleine kaas 20 a 33, verkocht 107 st., wegende 24098 kilogr. 20 Juli. 222 Stukken Boter 1,44 a 1,50 per P., Kip peneieren 3,75 a 4 per 100. Enkhuizen 19 Juli. Kleine kaas 32,50, verkocht 47 st., wegende 12476 kilogr., Nieuw Karweizaad 22,50 p. 50 P. Haarlem 17 Juli. Witte Tarwe 10,50, Rogge 7,50, Haver 5,30. 19 Juli. Aangevoerd 12 Koeien 100 a 240, 1 Pink ƒ70, 24 nucht. Kalveren 8 a 16, 3 vette dito 25 a 30, 36 Schapen 20 a 30, 4 Lammeren 8 a 10, 2 vette Var kens 57 c. p. P., 6 Biggen /ll. Kleine Kaas ƒ15,50 8 32,25, verkocht 154 stapels, wegende 38750 kilogr. Hoorn 20 Juli. Kleine Kaas 33,50, commissie ƒ33, middelbare 32 aangevoerd 395 st., wegende 108905 k.g. 22 Juli. 1 heet. Tarwe 10,50, 2 heet. Gerst 7,25, 3 heet. bruine Boonen 12 2 beet. Erwten: grauwe 16, witte groote 13, op monster verkocht: Mosterdzaad f 21, Karweizaad f 23, 30 Paarden 70 a 250, 15 Kalveren ƒ10 a 22, 500 Schapen 22 a 36, 25 Varkens 13 a 22, 80 Biggen ƒ7 8 12, 500 heet. nieuwe Aardappelen 5 8 5,50, 1300 koppen Boter 1,40 a 1,70 per kilogr., 150 Kippen 0,60 a 2,50,13000 Kipeieren ƒ3,30 a 3,40, 200 Eendenƒ0,50 a 0,60, 5000 kilogr. roode Aalbessen/15, 2500 kilogr. zwarte dito 30 a 32. MedemUih 19 Juli. Kleine Kaas 32,50, aangevoerd 95 stapels, Boter 1.56, Kippen-eieren 3,50, Eenden dito ƒ4,25. Purmerende 18 Juli. Aangevoerd 319 stapels Kaas, Boter ƒ1,40 a 1,55, per kilogr., 258 Runderen, 32 Paarden, 129 vptte Kalveren 7 0,70 a 0,90 Jper kilogr.. 47 nuebt. dito 10 a 24, 123 vette Varkens f 0,52 a 0,66 per kilogr., 10 magere dito 25 a 29105 Biggen 6 a 9, 985 Scha pen eu Lammeren Kippen-eieren 3,50 Eenden dito 3,50 per 100. Schagen 20 Juli. Aangevoerd 8 Paarden 80 8 200 3 Veulens 80 a 150 4 Ossen 90 a 120 3 Stieren 80 a 110, 35 Gelde-koeien 80 a 290, 10 Kalfkoeien t 220 a 280, 12 nucht. Kalveren 10 a 23, 200 Schapen 16 a 23, 400 vette dito ƒ26 a 33 8 Bokken en Geiten ƒ18 8, 30 magere Varkens 15 a 28, 25 Biggen f 9 a 14, 40 Konijnen 0,10 a 0,60, 30 Kippen 0,40 a 1,50, 15 Eenden 0,35 a 0,45, Boter ƒ1,40 a 1,54, Kaas 0,35 per kilogr, 3000 Kippeneieren 3 a 350, 2000 Eenden dito 3 per 100. Amsterdam 22 Juli 1876. Nederl. C. N.Sch. 2j.pct. dito dito 3 dito dito 4 n Spanje, Obligat. 3 n dito Binnenl. 3 Portugal 1853 3 n Rust. 1798-1816 5 Oblig.-leen. 1864 5 Aand.Z.Rs. 1864 5 dito dito 1866 5 n Oostenr. Obl. inp. 5 dito in Zilver 5 n Aandeelen 1864 Turk. Obl. i 865 5 pet. Egypte 1868 7 N. Amerika!885 6 pet. dito 1904 5 62| 99 14| 13| 53' 99A 96 314 316 52r'c 541 1254 10 39) 1014 103 Brazil. Obl. 1865 5 pet. 914 MexicoQhl.1851 'in 6J Maatsch.expl. Staat,s-sp. 854 Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. 2594 Russ. Sp. Kiew Brest Aard. Balt.-Spoorweg 127 Ilbn. Cent.-Spw. Mts. Ct.v.Aand. 87| Ch icago N. West Cert. 574 Union Pee.Hoofd 1.6 914 Chicago Z.W. 7 794 St.Vincent.Br.7 84 Alt.Miss Ohio 7 n iPeru 1870 6 n I44 n 1872 5 n 114 Aand. Erie-Spoorw.124 Union Pacific. San J oaquin V alley 6 pct.a 9j

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 2