Kimeman êi de IFisser, Htli WIJNHANDEL. Vlissingen»< Geijkte IJzerei De il IJ I A L A II O H E Publiciteit. Mateis, voor ïisa PAYGLOP, hebben weder ontvangen een groot assortiment Broderiën, Heeren- en Dames-LavallièresDames-en Kinder- moirée en linnen Boezelaars, glacé Handschoenen, Fronts, Boorden en Manchetten, Oxforder katoenen en Morgenjaponnen. H.H. VEEHANDELAARS. van Tapisseriën en Broderiën. Ch. DE KANCOüRtT" Maison de Vin et Spirilueux. Tc huur gevraag* Voor Brabantsche Cei eene Tweede Mei< Biga Lijnzaadbale kaukasiscF" Wandluizen - Vergif. Persisch Insecten-poeder Frijskolven en Pr ij sb i Ij ar ten. BALANSEN EN BASCULES, PRIJSKOLVEN, HARDDRAVERIJ, De ondergeteekende neemt de vrijheid zich aan te bevelen tot den VCrSiOWJï van SeveiltS en geslacht A'ee. SIETSE DE JONG Sz. Londen, Aug. 1876. Ten kantore der BRANDWAAR BORG-MAATSCHAPPIJ te oud karspel wordt gevraagd ËËN BEDIENDE. Nuttig en lielungrjjk voor velen. De Directeur der Belgische Spoorweg-maatschappij Grand Central Beigete Antwerpen, en de heer HACKSTROH stationschef te Etten en Leur, lijn BredaAntwerpen, verklaren, dat het Station aldaar, hoven bestaande in bedsteden en kasten, geheel vau hout samengesteld finaal onbew oonbaar Verdronkenoord, D, No. 188, Alkmaar. BORDEAUX, ROTTERDAM, Rue Danjou. Rue Wijnstraat 122. Pournisseur breveté par la Reine de Hollande le Roi de Portugalle Roi de Suède et de Norvège et S, A. Royal le Prince Frédéric des Pays Bas. De Directie bericht H.H. Exporteurs vctiading van kaag» e» aut Queensboro' naar Londen en a way; der Midland, Great Northc semententegen billijke doorvrachten. Heeren D. en P. KIEVITSte Amster KONIN IK> Turkije. ©E EAU B5E COLOGNE bij S«l. IS. van eSer Ween. kan men TAB A 34 en SIU» A REN tusschen 52 en, 8'A uren bij A. J. ELZAS, Mevrouw COSTERUS te Edam of met om dadelijk Loon naar in dienst te treden bekwaamheden. o De voortreffelijke 2 paai DER te Berwick on Tv PLEET, voor 22 0,— Agentschap LEONARD S! tegen veel verminderde prijzen te verkrijgen bij KOOLTUIN. D, J. CO HEM. van KRAEPELIEN en HOLfêl, Apothekers te Zeist, 'is het volkomenste aller Kina-bereidingen van een aangenamen smaak; derzelver doeltreffende eigenschappen zijn algemeen door HH. Geneeskundigen erkend tegen aigdiseeite zwakte, zoowel bij kinderen als volwassenen; gebrek. asm edits*!, slecble spijsvertering, zenuw ziekte en vele harer gevolgen, als: hoofdpijn, aangezichtspijn enz.; in het tfjdgscrk der her- Stelling na zware ziekte of kraambedkoorts en hare gevolgen, enz. In de Geneeskundige Courant van 20 Sept. '74 wordt deze bereiding ten zeerste door de Redactie aan A Ihnmar, 8 JVM E S en E E BS E BB O O M. Spanje. Wereenigde Staten. Verder in de meeste Apotheken te bekomen. en mij volkomen genas door zijn wrijven bijgestaan door het van Thclelens SSagncitisch Wonderwater, zoodat ik die vroeger op een kruk voortstrompelde nu het voorrecht geniet van mij vrij te kunnen bewegen. Openlijk breng ik daarvoor mijnen dank en acht ik mij verplicht, in het belang der lijdende menschheid, zulks openbaar te maken. J. MENSING. Nieuwediep J. WOLFERT. Den Bommel. Bovengenoemde Heer houdt des KomSags en des KblaanrfagS consult van 10 tot 2 ureu, in de Utrechtsche Dwarsstraat, No. 10. Amsterdam. Zeker middel tegen Wandluizen, geheel onscha delijk voor de gezondheid. Het nest wordt geheel verdelgd. De flesch 70 ct. met gebruik en 35 c. vernietigt spoedig MottenVlooienMieren, Mug gen enz. Per doos 30 ct. met gebruik en 60 c. Verkrijgbaar bij J. BRONGERS Gz. De Bazar. pen foren 's morgens op 11 uren Maandag 14 Augustus 1876, laten om PRIJS en PREMIE, en op Dinsdag, den 15, doen houden eene door paarden van zessen klaar, cm een prijs van 8©eerste premie van f AO en tweede premie van f 52©. De paarden moeten des middags te 12 uren bij genoemde kasteleines op stal zijn, waartoe Heeren liefhebbers worden uitgenoodigd. Brieven worden franco ingewacht onder het motto Assurantiënaan de directie. STOomm-m w?:j ju' De ondergeteekende heeft de eer aan de Dames te berichten dat zij een Magazijn van Dar/ies-hand- werken GEOPEND heeft aan de Langestraat, ir. 166. Zij belast zich met het maken en in orde bren gen van alles wat tot dit genre behoortterwijl zij tevens ONDERRICHT wenscht te geven in ge noemde HANDWERKEN, des avonds van 6 tot 7 j uur Gelegenheid tot plaatsing van 2 KOST- MEISJ ES. Mej. G. S. C. SCHOUWENBURG. Alkmaar, 10 Aug. 1876. De ondergeteekendede aandacht zijner geachte begunstigers en van het publiek vestigende op zijn ruimen voorraad van belegen WIJNEN, van de beste soortenveroorlooft zich bijzonder aan te bevelen zijn ÏSt. B'lslejillt" llédoe, uit muntende TufeiwUn ad f 34 (de 45 11., met inbegrip van accijns). Prijscouranten gratis te be komen. S. DB LANGE PAz. On dernande des Ppiv-Pnnronf« Amsterdam 9 Augustus 1876. een Klilkelhnis, geschikt voor affairevan kleinen omvang. Opgaaf van stand en aanvaarding, onder het motto bij de Uitgevers dezer Courant. Brieven teweeggebracht. De regeering heeft reden om te gelooven dat de wreedhedeu sedert eenigen tijd hebben opgehouden en dat de schuldigen eene voorbeeldige straf bekomen heb ben. Zij heeft een consulair agent te Pbilippopel benoemd, om een meer dadelijken invloed te kunnen uitoefenen. Deze agent heeft speciale instruction ontvangenzoodat de re geering nu rechtstreeks berichten kan bekomen van hetgeen in Bulgarije voorvalt. De uitgifte van papiergeld zal niet doorgaandaar de Porte er op het laatste oogenblik nog in geslaagd is om met de bankiers te Galata eene leening van 100,000 turksche ponden te sluiten. in antwoord op het adres der softa's aan hunne christe lijke medestrijders, hebben do armeenische vrijwilligers ver klaard dat zij bereid zijn om in dienst van hunnen wetti gen Vorst de gevaren en opofferingen van den krijg deelen, maar dan ookd ezelfde rechten als de muzelmansche onder danen verlangen en geen giaours (ongeloovigen) genoemd willen worden'. De policie te Belgrado heeft de logementhouders aange schreven, logies gereed te maken voor 160 russische militaire artsen. Volgens oostenrijksohe dagbladen heerscht te Belgrado eene formeele paniek en brengen de kooplieden hunne goe deren reeds in veiligheid op oostenrijKsclio stoomschepen. Bij besluit van den Vorst is de genl. Tschernayejf tot op perbevelhebber van het vereenigde leger aan de Timok en aan de Morava benoemd. Ben operatieplan is aangenomen, volgens 'twelk Saitschar zonder stijd verlaten is en de lijn SaitsekarKnatsjevatz als geene goede strategische linie be- schouwdt wordtvermits het bezet houden dier linie eene versnippering van strijdkrachten ten gevolge zou hebben en I die stellingen niet licht te verdedigen zijn. Roumanie. De minister van financiën heeft bij de Kamer een wetsontwerp ingediend tot verandering van de hoofde lijke belasting in eene belasting op het vermogen. Den 1 Aug. besloot de Kamer met bijna alg. st., het voor stel tot het in staat van beschuldiging stellen der vorige ministers in overweging te nemen. De regeering deelde mededatmet. toestemming van de Porie, het vertrek naar gS1» 11H. lï inkeliers worden dringe-, geven op den naam van onzen re De verhouding tusschen de mohammedaanscke en de ehris- Servie veroorloo(d was van eene roumaansche ambulance van t.élijtóe bevolking in Bosnië is nog meer gespannen geworden ',et.R°°de Aru'®- dan vroeger, sedert die provincie nagenoeg geheel van turk-Nederland heeft het verlangen te kennen scke troepen ontbloot is. De turken zijn zoo opgewonden dat de buitengewone commissaris Baiddr-efendi zich niet op straat durft te vertoonen dan onder sterk militair geleide, ter bescherming van zijn persoon tegen de aanslagen zijner geloofsgenooten. In sommige districten is reeds eene lor- meele christenvervolging georganiseerd u orden de weerloo- zen vermoord en de dorpen in de asch gelegd. In de stad Turksch-Brod zijn softa's en ehodja's verschenen, die den heiligen oorlog prediken en op publieke plaatsen de moham medanen tegen de christenen opruien. De turksche troepen hebben den 4 de barakken bij Kiek in brand gestoken en zich vervolgens aan boord der oor logstoomboot Foethie ingescheept. Ook de plaats Utovo heb ben zij in brand gestoken en daarop verlaten. 2000 Vrijwilligers van het Servische ürina-leger zijn op eigen hand den krijg in Bosnië gaan voeren. Zij hebben Vorst Milan om officieren en den kolonel Despotonich tot hunnen bevelhebber verzocht. Kolonel Czolak-Antich aanvoerder van het Servische Ibar- leger, dat niet alleen Sjenitza ingesloten houdt, maar ook het kamp bij Nisc-h, een der punten van uitgang der turkseha linie van aanvalbedreigt, heeft eene egyptische divisie op den weg van Sjenitza naar Novibazar verslagen. De servische kolonel Bonatovie de hoogten van Tressibaba 4 dagen lang tegen een overmaebtigen vijand, onder Ilafiz- bassamet afwisselend geluk verdedigd hebbendezijn zijne uitgeputte troepen ten laatste teruggetrokken naar de pas sen tusschen Knjasejvatz en Banja. Den 5 hebben de turken, na 2 dagen strijden Knjasjevatz vermeesterd waarbij die stad eene prooi der vlammen is geworden. De turken hebben ook alle naburige dorpen aan beide oevers van de Timok in brand gestoken. De servische genl. Leschjanin, vreezende afgesneden te worden heeft Saitschar ontruimd en zich met het legercorps van genl. Tschernayeff vereenigd. De turk sche troepen zijn zonder strijden Saitschar binnengerukt, waar Osmun-bassa zijn hoofdkwartier heeft gevestigd. Tscher- nayef bezet uitmuntende stellingen en heeft versterking van manschappen en wapenen ontvangen. Servie. De russische genl. Belcher is benoemd tot chef van den servischen generalen staf. 1^ 4W tot ongekende lage prijzen zeer ges aardappelen en grove zadenbij J. FORTUIN. Kaasmarkt t IIII. Medici aanbevolen, alsook de IJZERHOUDENDE QUI NA LA ROCHE, tegen chlorosis of bleekzucht, teringachtigheid, groote zwakte, bloedsgebrek, kwalen van critisclieu leeftijd enz. Prijs per flacon f 1,90, bij de volgende HH. Apothekers: gegeven tot het sluiten van een handelsverdrag. De Senaat heeft het handelsverdrag met Rusland' goedge keurd en voorts een wetsontwerp aangenomen tot wijziging van de voorwaarden der leening van 42 miljoen benevens f een ander, waarbij het toltarief van het handelsverdrag met Oostenrijk voor Duitschland Frankrijk, Griekenland, Enge land en Italië van kracht wordt verklaard. In weerwil van het verzet van onderscheidene ministers heeft de Kamer besloten, eene commissie te benoemen ten einde de aanklacht tegen de vorige ministers door te zetten en als rechter van instructie op te tredenmet preventieve inhechtenisslelling der beklaagden. Het ministerie heeft daarop zijn ontslag aangeboden, hetwelk door den Vorst is aangenomen. Een nieuw kabinetonder voorzitting van den heer Joan Bratiano is, met behoud van 2 der aftredende ministerssamengesteld. Het zal ten opzichte van de bui- tenlandsche staatkunde eene strenge onzijdigheid in acht ne men met scherp toezicht op de openbare veiligheid en de grenzen des lands. Montenegro. De bij Urbiza behaalde overwinning is te Cet- tinje met groote plechtigheid gevierd. De metropolilaan, de se natoren enz. gingen de Vorstin geluk wensehen terwijl eene groote menigte voor het paleis hare vreugde door zingen en dansen te kennen gaf. Vervolgens werd in de kerk een dank stond gehouden terwijl te gelijkertijd de veroverde wapenen, vaandels en krijgsgevangenen aankwamen. De Vorst heeft den gesneuvelden Selim-bassa met alle eer ter aarde doen bestellen en Osman-bassa vertrekken in het groote hotel aan gewezen. Hij heeft den laatste ook tot een maaltijd ter viering der overwinning uitgenoodigd. De onderhandelingen omtrent eene conversie der buiten en binnenlandsche schuld hebben den 4 tot eene bevredigende uitkomst geleid. De vermaarde schrijfster Fernan Caballero is overleden. Zij was de dochter van den hamburgschen consul te Cadix, en tweemaal gehuwdhet laatst met don Antonio de Arron spaansch consul in Australië. Het gezantschap bij het beiersche hof is opgeheven. Den 5 heeft de minister van financiën met de Bank vaul Spanje den vertegenwoordiger van het Huis-Rothschild/ enl verscheidene spaansche bankiers de uitgifte vastgesteld vaiil hypothecaire schuldbrieven door genoemde Bank, ter vervai-I ging der vlottende schuld. Het bedrag zal zijn: voor Spanje! 320 en voor het buitenland 250 miljoen peseta's. De brieven,! elk van 500 peseta's, zullen 6 pot. 's jaars rente geven! betaalbaar in driemaandelijksche termijnen te rekenen vail 1 October a.s. De amortisatie zal, eveneens bij driemaand»! lijksche termijnen, gedurende 12 jaren geschieden tot een bedrag van 70 miljoen 's jaars. De koers van uitgifte is op 85 pc. bepaald. Het minimum van inschrijving is voor het buitenland gesteld op 50 stuks, en 20 p.e. van het ingi schreven bedrag zal dadelijk moeten gestort worden Het lluis van Vertegenwoordigers heeft, na eene dial cussie o>er hei, verslag van zijne commissie voor marincza- kenbetreffende onregelmatigheden in het departement va marine gepleegdde zaak naar de commissie voor rechts- aangelegenheden verwezenten einde deze de vraag onder- zoeke in hoever er redenen bestaan om den minister van marine in staat van beschuldiging te stellen. De Senaat heeft een wetsontwerp aangenomenwaartij machtiging verleend wordt om de ruiterij met 2500 iriai| te versterken met het oog op de operatici tegen de sioux- indianen. Het Huis heeft een amendement op de constitutie goed gekeurd waarbij het bezigen van 's lands gelden ten be hoeve van seetaire doeleinden en het toezicht van wege eenige secte op de openbare school worden verboden. Ook is een voorstel aangenomen, om in de wet op de hervatting der betaling in specie den daarvoor gesteiden datum te doen vervallen. Tevens is besloten eene commissie te benoe-l men die belast zal worden met een onderzoek der middelen! om de hervatting der betaling in specie gemakkelijk te maken. De gewezen minister Belknap is door den Senaat vri)ge-l sproken. 35 Leden verklaarden hem schuldig en 25 on-l schuldig zoodat de voor eene veroordeeling vereischte meer-j derheid van der stemmen niet verkregen werd. Bij eene boodschap heeft President Grant den Senaat ken nis gegevendat hij den gouverneur van Zuid-Carolim schriftelijk eene scherpe veroordeeling had doen toekomen, betreflende eene onwettige executie op 9 Juli van eenige ne ger-miliciens te Hamburg door een groot aantal blanken,dit aldus hunne haat tegen de kleurlingen koeldenen genoem den ambtenaar aangespoord had tot het nemen van gestreng! maatregelen tegen de schuldigentot dit doel ai de mede werking belovende, waartoe de constitutie hem de bevoegd heid geeft. Volgens de Neio-Yorlc Tribune zijn 53 blankei wegens het vermoorden van negers in genoemde plaats in staat van beschuldiging gesteld. Eene italiaanscheSpelterini genaamd heeft het waagstuk van Blondin herhaald om op een gespannen koord den water val dor Niagara over te steken. De republikeinsohe candidaat voor het gouverneurschap van Indiana, de vroegere gezant te VV eenen Godlove S. OHk, heeft zich genoodzaakt gezien zich terug te trekken. Bij een onderzoek door eene commissie van enquête uit het Congres gehouden moeten sommige antecedenten van hem op den voorgrond zijn getredenwelke de republikeinen hebben genooptnaar een anderen candidaat om te zien. Snelpersdruk van Herms Coster en Zoon. Amsterdam, wed. C. Hesterman Zn., i Enkhuizen, de Koning Roldanus Zn. Kalverstraat, hoek Schapenplein. Hoorn, S. van Halm. Edam, S. S. Hoola van Nooten. Medemblik, K. de Vries. Monnickendam, J. W. L. Cocx. Purmerende, P. v. d. Vooren. Scha gen, W. A. Hazeu. Zaandam, G. Traus. C. BLOKKER, kastelein te Warmeuhuizen is voornemens, op Woensdag, 16 Aug. as, te laten Piiiskolven en SVgjsfryiarteii, om fraaien Prijs en Premie. H.H. liefhebbers worden beleefdelijk uitgenoodigd deze. partijen met een bezoek te vereersn. Snelpersdruk van Herms. Coster en Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 6