avfeï- cu ËcuisbcrtchU'n. gevierdo. a. met wedstrijden waaraan door verschillende vereenigingeu uit de hoofdstad cu van elders werd deelge nomen. Die op den 26, met het geweer, werd bijgewoond door prins Hendrik. Hakddp»averij, te Purmerende, 30 Aug. 16 Mededingers, Prijs 250 la Vitessevan JSmits te Dubbeldam Is. premie, 100, Cornelia, van IV. Dom te 's Gravenhage 2e. premie50Alexander, van C. Broers te Bennebroek. Aanbestedingen. Den 26, te Amsterdam, door de Ka naalmaatschappij het maken van 50000 vierk. ellen rijsbe- slag met, het leveren van wintermaterialen aan de kanaaldij ken in het voormalig westelijk IJ, minste insohr. T. Volker, te Dordrecht, voor f 41,700; te Velsen, liet bouwen van eene nieuwe gemeenteschool voor 350 leerlingen aan P. Rings Jr., voor 13,700 (f 1200 boven de laagste inschrijving). Den 28te 's Gravenhagehet uitbouwen van een der vleugels van het academisch ziekenhuis te Leiden, minste inschr. H. A. v. Lithaldaar, voor 26,276. Den 1 Sept., aan het ministerie van koloniën het maken van werken tot stichting van eene zeehaven voor Batavia met vaart en spoorwegminste inschr. Lefevre Sr Cie., te Londenvoor 18,965,000. Bouwwekken. De restauratie van den gevel van het stadshuis te Gouda zal bekostigd worden door het Rijk, met eene bijdrage der gemeente groot 1700, het bedrag, dat door den raad voor eene eenvoudiger herstelling was toegestaan. Giften. De heer E. Lind te Amsterdam heeft aan de Maatschappij van Weldadigheid f 1000 ter hand gesteld, als een mondeling besproken gift van wijlen den heer C. Lind. De onroerende goederen behoorende tot de aan de herv. diaconie en aan een opterichten oudé mannen- en vrouwen huis te Veenendaal vermaakte nalatenschap van wijlen mej. de Prill, hebben f 15,410 opgebracht. Rampen. Den 24 's avonds is ter reede van Vlissingen brandende uit zee gekomen het belgische stoomschip C. F. Funckvan Nieuw-York, geladen met, talk, olie, spek en stukgoederen. Beneden Rammekens werd het op den wal gezet, waar het vervolgens geheel is uitgebrand. De equi page is 's nachts van boord gehaald. De bom van den heer J. Conijn is den 24 te Egmond aan aan Zee in de branding omgeslagen waarbij 3 der schepe lingen zijn omgekomen. Schipper JZwart had het geluk een der gaten van de bom te grijpen cn werd met veel moeite gered. Eene poging daartoe met de reddingboot had men moeten opgevendaar deze vol water sloeg. Den 24 zijn in de gemeente Stratum 4 hofsteden verbrand. Al de gebouwen waren tegen brandschade verzekerd. Uit 2 der panden is van den inboedel niets gered kunnen worden. Te Vaals is een lakenfabriek met alle zich daarin bevin dende goederen eene prooi der vlammen geworden. Zij was slechts voor een gering bedrag verzekerd. Op de Arnhemscke Stoomboot II is de machinist nabij Eek en Wiel tusschen de machine beklemd geraakt en ten gevolge daarvan overleden. Den 25 is de reddingboot van de Koog op Texel, bij het doen eener gewone proefnemingterwijl het water vrij hol was, nabij de tweede bank omgeslagen. De bootsman P. M. de Waardeen kloek zeemande eenige van de bemanning diein weerwil van de aanmaning der directie verzuimd had zich van een drijfgordel te voorzien, verloor daarbij het leven. Den 28 is een arbeider, werkzaam bij het, slechten der vestingwallen te Bredaonder een hoop neervallend zand bedolven en gestikt, alvorens men tot zijne redding op daagde. Hij laat eene zwangere vrouw en 3 jeugdige kin keren achter. In den nacht van 2728 is een van de, in de buitenha ven van het Noordzeekanaalvoor zwaar anker liggende stoombaggerpompen door den sterken n. w. windbij opko mend water, tegen den zuidelijken lcidam stuk geslagen. Den 31 heeft over de provincie Groningen een onweder gewoed, vergezeld van zwaren hagelslag, waardoor veel schade aan de te veld staande gewassen is toegebracht. Te Rotterdam is denzelfden dag een der houtzaagmolens van de heeren A. v. Stotk en Zn. door den bliksem getroffen en afgebrand. Aldaar is denzelfden dag op de Maas een roeibootje, bezet met 8 werkliedendoor aanvaring van een lichter omgesla gen, met het noodlottig gevolgdat 2 hunner, vaders van gezinnen verdronken zijn. Misdrijven. Onder Giessen-Nieuwkerk heeft tusschen 2 boerenzonen een hevige twist plaats gehadwaarbij een hunner zoodanig gestoken werddat hij aan de gevolgen overleden is. Rechtszaken. De brigadier-majoor titulair en de briga dier-titulair van de Rijks-veldwachtdie door de rechtbank te Haarlem tot celstraf, geldboete enz. veroordeeld waren omdat zü zich zouden hebben laten oinkoopen om geen pro ces-verbaal op te maken tegen 2 personendie zich ter ge legenheid der kermis te Velsen tegen den brigadier verzet en hem geslagen zouden hebben, zijn den 28 door het gerechts hof te Amsterdam vrijgesprokenop grond dat het hof de wettelijke overtuiging niet verkregen haddat zij gelden hadden aangenomen met het oogmerk op het opmaken van proces-verbaal na te laten. Zekere R. te Assen in hechtenisverdacht van moord in Eebruari j.l. te Ansen, gemeente Ruinen, gepleegd, is wegens onvoldoende bewijzen weder in vrijheid. Staats Loterij. Trekking der 5® klasse, 4" week. No. 65, 380, 1468 2319, 3053, 4514, 5248, 7435, 9971, 11954 14641, 15262, 16672 f 1000. No. 13931 100,000 en premie van 30000. Kolonipn. Den 1 Juli is te Samarr.ng door den direc teur der burgerlijke openbare werken op plechtige wijze de eerste spade gestoken voor het afleidingskanaaldat dienen moet tot keering der jaarlijksche overstroomingen en waar voor 1,600,000 is toegestaan. Het lioode Kruis in Ned. Indie heeft in 1875 ontvangen 74,463 en uitgegeven 67,028. Fedor von koppen's levensbeschrijving van Prins Bismarck, vertaald door dr. Dozy (uitgave van Blomhert en Timmermans te Nijmegen) is thans gevorderd tot de 12". aflevering, of de vierde van het tweede en laatste deel. In dit deel worden de gewichtige gebeurtenissen der laatste jaren besproken, waarin de staatsman zoo groote rol speelde, waarin hij tot stand bracht wat, ondanks allen tegenstand, zoolang door hem was voorbereid: de vestiging van een krachtig duitsch Rijk, ont trokken aan den invloed van Oostenrijk en bestand tegen denan- vallen van Erankrijk. De 4 jongst verschenen afleveringen schet sen de gebeurtenissen van Gastein tot Nikolsburg, de vestiging van den Noordduitsehen Bond, het verblijf van Bismarck t.e Varzin, den geweldigen cu zegevierenden krijg van het vereeniede Duitschland tegen Erankrijk. Dat alles is geen dagbladlezer onbekend, maar niettemin zal v. Koppen's boeiend verhaal zijne belangstelling in hooge mate wekken zoowel om het verband waarin al het voorgevallene beschouwd wordt, als om het licht waarin daardoor te meer de man verschijnt, die wist wat hij wildede toekomst voorzag en de omstan digheden door zijn genie bekeeerschtedie aan zijn door zicht en onverzettelijkheid een openheid en eenvoud paart welke voor hem innemen. Vele min bekende bijzonderheden uit ziju leven, tal van gesprekken doen hem te meer kennen en verhoogen het belangrijke en pikante van genoemd boek werk dat alle aanbeveling en inzonderheid de aandacht van leesgezelschappen verdient. Landré 8p Glinderman Spuistraat No. 6 en 8 te Amster dam zullen op de van 16 tot 20 Sept. a.s. te Rotterdam te houden 24". algemeene tentoonstelling der Holl. Maat schappij van Landbouw vertegenwoordigd zijn door eene allerbelangrijkste inzending van landbouwwerktuigen, van Marshall, Edward, BentallTurner, Biddle, Lawrence, Has- kin, Buckeye, Garrett en 6orbett. De wanmolens van laatstge noemde verwierven hier te lande reeds 8 eerste prijzen. Onder de in te zenden voorwerpen bevinden zich van 20 tot 4400 verkoopprijs tot de grootste bekooren 2 stoom-dorsclimachines voor koolzaad, tevens geschikt voor alle granen en zaden. J.l. zaterdag middag heeft in het Groot Noordhollandsck Kanaalin de nabijheid van het Boekelerbrugamljc, ecu droe vig ongeluk plaatsgehad. Cornells Wiedemeyer, boerenknecht, die zich met een schuirje, waarin hij zijn verhuisgoed over bracht, had begeven achter een door een sleepboot getrokken schip, is door de felle beweging van het water, met schuit, en al onder bedoeld schip geraakten ten gevolge daarvan in weerwil van alle aangewende pogingen om hem te redden, jammerlijk verdronken. De ongelukkige was te voren door 'den kapitein op het gevaarlijke zijner handelwijze opmerk zaam gemaakt. Maandag28 Augustus, had in de lutherscie kerk de promotie der leerlingen van de latijnsche school plaats. Na eene korte voorafspraak van den reetor werden de beide het door hem op dat erf te bouwen pakhuis en medegedeeld, dat C. Baan zich bereid verklaard beeft, alsnog dat erf van de gemeente te koopen tegen 1 4.50 per centiare, zullende daarop een woonhuis bouwen volgens overgelegde teekening Burg. eu Weth. geven de voorkeur aan het plan van C. Baan. en stellen voor dat erf aan hem af te staan al is de koop prijs iets lageromdat daardoor grooter verbeteriug wordt verkregen en meer bereikt wordt des Raads bedoeling met de bij besluit van 8 Maart 1876 gemaakte bepaling, dat het. erf bebouwd moest worden, dan door het bouwen van eene turfloods aldaar. De commissie van financiën omtrent dat voorstel gehoordverschilt van gevoelen 2 leden vereenigen zich daarmedeals van oordeel dat liet aanzien der Doelen straat, waarin in den laatst.en tijd verscheidene huizen verbe terd zijnineer zal winnen door het bouwen van een woonhuis dan van een pakhuis; het meer in de bedoeling lag van den voor steller, om aan den openbaren verkoop te verbinden de voor waarde,dat het bebouwd moest worden en dat het de vraag is, ot het aanbevelenswaardig is een turtpakkuis te stichten, dat onmiddelijk grenst, aan het gebouw voor chemisch onderwijs bij de Rijks hoogere burgerschool en dat, het geldelijk belang bij de. beoordeeling van dergelijke zaken bij de gemeente riet van overwegenden invloed behoort te zijn. Dc twee andere leden stellen voor aan J11. Kesler het erf af te staan, omdat hij f 88 meer koopprijs biedt; dat turf pakhuis in de Doelenstraat volstrekt niet zal misstaan daar in die straat toch niet zulke aanzienlijke perceelen gevonden wor- jj den en Kesler zijn pakhuis aan de Ramen tot 2 woonhuizen j, zal verbouwen, waardoor aan die straat eene verbetering wordt, verkregen, en voor omliggende perceelen geen bewaar uit het bouwen van dit pakhuis zal ontstaan. Eindelijk jj merken zij op, dat, was het erf bij den openbaren verkoop J #->/-. l' oor» nalrllllic VlQfl tlinnPn 1 -de dames van de Velde aangekochte huizen aan de Korte Mientin den aanstaanden winter te sioopen en in het openbaar voor afbraak te verkoopen. Aangehouden. 15. Is overgegaan tot het benoemen van: «.een Directeur der burgeravondschool en leeraar in het hand- en regtlijnig teekenen in de plaats van den heer IV. Verbeet. In overeenstemming met den Inspecteur dragen Burg. en Wcth. voor de eerste betrekking voor den leeraar ür. 11. IV. tv aalewijn met, voorstel zijne tegenwoordige wedde van 3"0 tot 500 t.e verhoogen en voor de tweede betrekking den heer R. F. Jlloeterink te Lochemmet voorstel hem voorloopig voor één jaar te benoemen, alles ingaande 1 Sept. a.s. Voor deze regeling wordt een ent- werp-besluit ter vaststelling aangeboden. Met 12 stemmen benoemd tot Directeur de heer Waale wijn en tot leeraar in het hand- en regtlijnig teekenen mede met 12 stemmen vóór één jaar de heer Roeterink, Het besluit vastgesteld. b. Een lid der vaste commissie van financiën in plaats van wylcn den lieer H. van den Berg. Met, 8 stemmen be noemd de heer Bosman tegen 4 stemmen op den heer Bruinvis. 16. Gaat op voorstel van den Voorzitter de vergadering over in eene zitting rnet. gesloten deuren na heropening waarvan de vergadering wordt gesloten, daar geen der leden iets in het midden bad te brengen. leerlingen der hoogste klasse tot de boogeschool bevorderd, gegund geworden daarop ook een pakhuis had kunnen H Coster en AP H. de Lange. De eerste hield eene de- i worden gebouwd, daar de Raad wel bepaald had dat, het clamatio over het boekje van Tacitus de moribus Germanorum, bebouwd moest worden, met dat daarop een woonhuis moest j.-w t~"\ .1I i- nr/-vvriz>r» rrocti r> il f de laatste over Phocion van Athene. Daarna werden bevor derd tot de vierde klasse: IV. F. A. Verhoetf en F. M. de Vries van Heysttot de G. B. Noothoven van Goor; tot de tweede klasse: C. J. van ArkelJ. de IVit, J. Bots en J. IV. Ie Grom. Door den reetor werden, namens h.h. curatoren, met lof vermeld: eveneensde heer van IV. F. A. Verhoeft, J- IV. Kool, F. M. de Vries van Heyst wensebt dit terrein en J. de IVit. Ten slotte bedankte de leerling IV. Kool, daartoe door h.h. curatoren aangewezenomdat hij het gun- j stigste op de schoolhjsten stond aangeteekend, de toehoorders voor hunne tegenwoordigheidmet eene korte toespraak in de latijnsche taal. Ter verbetering eener zinstorende drukfout, die van de woorden „te voren" gemaakt had „te 8 uren", herhalen wij het bericht uit ons vorig nommer, dat de aandacht onzer lezers moest vestigen op de Algemeeue Vergadering der Evan- gelische Maatschappij welke 's avonds te voren in de Lutliersche Kerk in een voor ieder belangstellende toeganke- lijke samenkomstdoor de predikanten Hugenholtz Jrvan j Amsterdamen G-oqszen van Schiedam ingeleidop woensdag 13 september e.k.. den heer Vervloot zal worden gehouden. Naar wij van goederhand vernemen staat ook voor leden der Maatschappij die geen afgevaardigden zijn, de gelegen heid tot het bijwonen dier vergadering als gasten open, mits zij zich daartoe vóór 9 Sept. wenden tot, den hier gevest ig- den correspondent, den heer van Heyst. Onk aan het diner, dat 's woensdags, na afloop der vergadering, in liet lokaal Harmonie aan de Lombardsteegzal gehouden worden, kunnen alle leden en begunstigers der Maatschappij, die zich daartoe vóór 11 sept. bij den heer Vervloet aanmelden, deel nemen tegen 2,50 per couvert. W ij vernemen, dat de tienc burgerschool alhier aanstaanden maandag met 70 leerlingen zal geopend worden. worden gesticht. De Voorzitter deelt mede, dat, eenige bewoners van de derde 'kiasse: JIV. Kool en f Doelenstraat bij ongezegeld adres verzocht hebben dat erf niet voor turfpakhuis af t.e staan. De heer Bruinvis de Lange is vóór afstand van dit erf aan Kesler; de heer Stoel Leeuwen is tegen eiken afstand en voor de gemeente te behouden. Het voorstel tot afstand aan C. Baan wordt verworpen met 5 tegen 8 stemmen. Vóór stemden de heeren Verhce/J, van der Drift, J. C. KoornStuart en de Voorzitter. Daarna wordt met 10 tegen 2 stemmen van de heeren Verhoetf en van Leeuwen tot den afstand aan Kesler besloten. 10. Rapport op het verzoek van J. C. Malejijt oin van de gemeente te mogen koopen 80 centiaren bosch gelegen ter zijde van zijn grond aan de Bockenlaan. Werd het voorstel ingewilligddan zou een groote boom vervallen en hoewel die aangevraagde strook zooveel versmald zou kunnen wor den dat die boom behouden bleef, het aldaar aanwezige kreupelhout zou bijna geheel vervallenomdat die grond grootendeels zou worden ingenomen door de daarop te hier ter stede inliet lokaal van f stichten woningen, hetgeen evenzeer zal misstaan als wan neer het, geheel vervielomdat de laan dan aan die zijde breeder zou worden hetgeen niet zou overeenkomen met het verdere gedeelte. Op grond van deze bezwaren en in verband met het meermalen door den Raad genomen besluit om geen grond van den Stads Hout aftestaan, wordt voor gesteld afwijzend op dit verzoek te beschikken. Afwijzend op het verzoek beschikt. Zijn nader verzoek wordt in handen van Burg. en Weth., om berigt en raad gesteld. 11. Rapport op bet verzoek van bewoners van het Pay- giop en de Boterstraat om hunne zeilen of zonsckermen op dat de tiende cursus der Rijks hoogere de tegenwoordige hoogte te mogen behouden. Artikel 9 - der algemeene pohtie-verordemng schrijft voor, dat geene der stoep mogen uitstekenzonder GEMEENTERAAD. Zitting van 30 Augustus 1876. No. 11. Voorzitter de Burgemeester A. Haclaine Pont. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de heeren C. Bosman, J. M. F. ffellan en J. C. Vonk. De Voorzitter opent de vergadering en stelt voor 1. overtegaan tot de beëediging van den heer IV. F. Stoel, als lid van den Raad, daar geene bezwaren zijn gerezen tegen het besluit om dien heer als zoodanig toetelaten. Daartoe besloten zijnde, wordt de beer Stoel door den Se cretaris in de vergaderzaal binnengeleid en legt hij de bij art. 83 der grondwet en art. 39 der gemeentewet voorgeschreven eeden af, waarna hij door den Voorzitter geluk wordt ge- wenscht met het door de kiezers iu hem gestelde vertrouwen en zitting neemt. 2. Vervolgens worden de notulen der vorige vergadering gelezen cn goedgekeurd. Zijn medegedeeld dc sedert die vergadering ingekomen stukken. 3. Ontvang berigt van Ged. Staten der verordening tot herziening der plaatselijke strafverordeningen. 4. Verzoek van bewoners van de Zij-, Voor- en Achterdam alsmede Appelsteeg om hunne zonsehermen in den tegen- woordigen toestand voor hunne woningen t.e mogen behouden. Aangehouden om gelijktijdig behandeld ie worden met het straks aan de orde der beraadslaging komende rapport van burg. en weth. op een dergelijk verzoek. 5. Verzoek van marktmeesters der kleine veemarkten om verhooging hunner jaarwedde. Gesteld in handen vaD Burg. en Weth. en daarna van de commissie van financiën om berigt en raad. 6. Verzoek van G. Hartwed. C. Bommezij, om haar, tegen betaling van f 4,per centiare, aftestaan 9% centi aren gemeentegrond aan de Molenbuurtdeel uitmakende van de ongenummerde wegenwelken grond zij ten ge volge van de haar verleende rooijingmoet bebouwen. Gesteld in handen van Burg. en Weth., om berigt en raad. 7. Verzoek van JC. Malejijt, om hem aftestaan 18 cen tiaren gemeentegrond, grenzende aan zijn terrein nabij de Boekenlaauwanneer op zijn eersle verzoek, om hem 80 centiaren grond aftestaanafwijzend mogt worden beschikt, Aangehouden om gelijktijdig behandeld te worden met het straks aan de orde 'der beraadslaging komende rapport van Burg. en Weth. op zijn eerste verzoek. 8. Brief, ten geleide der gemeentebegrooting voor 1877. j Tot de trekking der sectiën overgaandewordt beslist, dat de le. sectie zal bestaan uit de heeren 2e. 3e. Conijn, Stoel, T. L. Koorn en van Leeuwen; Bruinvis de LangeWel- lan, Bruinvis en Bosman. Helling J. C. Koorn, Vonk en Stuart. Aan de eerste sectie wordt toegevoegd de heer Wethou der Verhoe ft; aan de tweede de heer Wethouder van der Drift; aan de derde de heer Burgemeester. Zijn in behandeling genomen Van Burgemeester en II' et houders. 9. Rapport op de adressen van J. H. Kesler, om te mo gen koopen het erf der voormalige beestenwaagtegen f 5 per centiare. Bij het rapport wordt overgelegd de door Kesler op daartoe gedaan verzoek ingezondeu teekening van zeilen buiten de rand j vergunning vail B. en W., en niet lager dan 2.10 Meter van i den grond. De omstandigheid, dat op verscheidene plaatsen de zeilen veel lager hingen dan 2.10 Meter en zonder ver gunning buiten den rand der stoep uitstaken, hetgeen hin derlijk is voor de openbare veiligheidvooral in naauwere straten, heeft burg. en weth. aanleiding gegeven de naleving van dat voorschrift in herinnering te brengen. Dit verzoek 1 strekt dus om wijziging te verkrijgen eener bestaande bepa- ling in de politie-verordeninggevende zij verder in over weging om die verordening aantevullen met eene bepaling dat met paarden bespannen rij- en voertuigen de Boterstraat slechts mogen inrijden van den kant der Laat en het Payglop van den kant der Langestraat. In overeenstemming met het omtrent verzoeken van dergelijke strekking aangenomen be ginsel wordt voorgesteld, dat verzoek ter secretarie te deponeren. Aangenomen nadat op eene door den heer van Leeuwen gedane vraag door den Voorzitter was geantwoord, dat de jj bedoeling van dat aangenomen beginsel isdat alleen leden van den Raad voorstellen kunnen indienen tot wijziging van verordeningen en dat door een verzoek van strekking als het onderwerpelijke ter secretarie te deponeren, aan de leden de gelegenheid wordt gegeven van den inhoud s kennis te nemen ten eindezoo zij zulks noodig achten een voorstel tot wijziging eener bepaling in de verordeningen te kunnen indienen. Naar aanleiding eener opmerking van den beer Stuart ten aanzien van den tegenwoordigen toestand der zonsehermen, verklaart dfe Voorzitter zich bereid dat artikel der algemeene politie-verordening bij de eerstvolgende vergadering der commissie voor de verordeningen ter sprake te brengen. 12. Rapport op het adres van de .heeren G Sweroer en J. Zuurhier, betreffende de verbetering van den uitgangsweg der Wogineer. Onder mededeeling van de door ben in den laatsten tijd met Dijkgraaf en Heemraden van den polder de Wogineer gevoerde briefwisseling over die wegsverbetering en over de oorzakenwaardoor zij nog niet tot, stand is gekomengeven Burg. en Weth. te kennendat zij die verbetering gaarne tot stand zagen komen, en dat zij gelouven, dat de Raad, die eenmaal reeds getoond beeft door het toezeggen eener bijdrage in de kosten van verbetering haar evenzeer te wenschen, zijne vroegere toezegging gestand moet doen en zich op nieuw moei bereid verklaren tot liet verleenen eener bijdrage van f 1000 in de kosten van ver betering wanneer zekerheid bestaatdat de overige kosten jj verkregen zijn en dat in het voortdurend onderhoud be- 1 hoorlijk is voorzien. Zij stellen voor, dienovereenkomstig te besluiten en van dat besluit kennis te gever., zoo aan de ver zoekers als aan de polderbesturen van de Wogmeer en van Ursem ter bevordering dier verbetering. Aangenomenonder bijvoeging op voorstel van den Voorzitter, dat ook aan de Gedeputeerde Staten kennis zal worden gegeven van dit besluit, met verzoek de verbetering te bevorderen. 13. Voorstel om in het belang van het behoud van het plantsoen bij den ijskelder, een ijzeren afsluithek om dien kelder te plaatsenaangesloten bij den ingang door twee vleugelmaren, waarvan de architect de kosten raamt op/4:2. Verscheidene leden verklaren bezwaar te hebben tegen het toestaan dezer som. Een voorstel van den heer Stoel om alleen de vleugelmuren te makenwelke naar zijne meening voldoende zijn en eene uitgave van ongeveer 1 70 zullen vorderenwordt aangenomen. 14. Voorstel om de onlangs van den heer J Helling en BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 31 Aug. Teunis Kansen, wedr. van Cornelia Burgeon, en Trijntje Keppel. Cornelis Koeman en Hillegonda Maria de Jongh, wed. van Jannes Jacob Doll. GETROUWD. 27 Aug Simon Brand en Evertje Hendrica Johanna Schollé. GEBOREN. 27 Aug. Agatha Elisabeth D. van Johannes Adrianus Man nes en Margaretba Elisabeth Ris. Engel, Z. van IJsbrand Bourgonje en Maartje Groot. Aa/je, D. van Dirk Elderbeek en Grietje Prins. 28 Grietje Elisabeth van Pieter de Boer en Antje Eloris. 30 Willem Johannes, Z. van Johannes de Vries en Wil- helmina Eortgens. Cornelis, Z. aan Dirk Kuijper en Sophia Sporre. Elisabeth, D. van Israel Cohen en Vrouwtje Langedijk. OVERLEDEN. 5 Aug. Jan Potman, 51 j., overleden te Meppel. 19 Elisabeth van der Neer, wed. Wijbrand van der Oord, eerder wed. van Simon Hoogland, ruim 78 jaren, overleden te Akersloot. 26 Maria Agatha Hierop, echtg. van Johannes Nicolaas Smet, 41 j. Cornelia, D. van Gerrit. Butter en Trijntje Stormruim 7 w. Cornelis Wiedemeijer, 29 j. 29 u Maria Besteman, 39 j. 30 Jannetje Pijs, wed. Arie Boes, 78 j. 31 Pieter Kabel, 50 j 1 Sept. Klaas de Groot, 52 j. Petrus Wilhelmus Domini- ciis, Z. vau Jaeobus Anthonius Netten en Elisabeth Maria Snijersruim 7 w. Alkmaar 28 Aug. Aangevoerd 1 Koe f 150, 248 vette Kalveren f 28 a 956 nueht. dito 13 a 24, 1909 Scha pen f 25 a 38, 112 vette Varkens f 50 a 72 ets. perkgr 1 Sept. Kleine kaas 40 commissie f 43 middelbare f 44laagste prijs t 20aangevoerd 465 stapels, wegende 95235 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 2327 heet, Tarwe t 10,25 a 10.50, Rogge f 8,25 a 9,25, Gerst/5,60a 6,65, id- Chev. f 7 a 8 Haver f 4,25 a 5,75, Kanariezaad wit f 14, rood Mosterdzaad f 22 a 23, geel idem f 18 a 22 blauw Maanzaad 17 a 18 Karweizaad f 24,50, Erw ten Groene t 11 a 17. vale /"li a 16. 2 Sept. Aangevoerd 9 Paarden 85 a 475, 11 Koeien f 136 a 210, 10 nueht. Kalveren f 12 a 18, 214 Schapen f 21 a 38 12 Geiten f 4 a 9, 121 magere Varkens f 18 a 30, 123 Biggen f 8 a 12, Boter per kop 100 a 115 ct. Edam 26 Aug. Kleine kaas f 25,50 a 36, verkoGht 100 st-, wegende 20696 kilogr. 31 Aug. 180 Stukken Boter t 1,50 a 1,55 per k., Kip. peneieren /4a 4,50 per 100. Enkhuizen 30 Aug. Kleine kaas 36,50, verkocht 31 st., wegende 7056 kilogr., Nieuw Karweizaad 24,75 per 50 P,, Mosterdzaad 22,75 per uiud. Haarlem 28 Aug. Witte Tarwe f 10,25 a 10,75, Rogge 7,25 a 7,50, Gerst f 6 a 6,25, Haver 5,10 a 5,25, Mos terdzaad f 20,50. 30 Aug. Aangevoerd 9 Koeien 100 a 225 21 nueht. Kalveren 8 a 16 62 Schapen 20 a 30 14 Lammeren f 6 a 201 Veulen 130. Kleine Kaas 17 a 37,25, verkocht 134 stapels, wegende 31340 kgr. Hoorn 31 Aug. Kleine Kaas f 38.50, commissie/37, mid delbare f 37, aangevoerd 223 st., wegende 54703 k.s\ 2 Sept. 7 heet. Tarwe 10,50, 28 Gerst 6,75, 22 heet. Haver f 6, 2 hert,, bruine Boonen 13,50, 5 heet. Erwten, grauwe f 14,50, groene 16, op monster verkocht: Mosterd zaad/23,50, Karweizaad 25,25, 25 Paarden 65 a 275, 8 Kalveren 8 a 23, 1400 Schapen 20 a 36, 50 Var kens 15 a 25 7 Zegen 40 a 65280 Biggen 6 a 9, 3000 manden Appelen 1,90 a 2, 6000 manden Peren/1,75 a 1,80 17000 kibgr. roode Aalbessen f 17 a 17,50 per 100 kilogram, 1200 koppen Boter 1,60 a 1,70 per kilogr., 300 Kippen 0,50 a 2", 15000 Kipeieren 3,50 a 3,60 per 100. Behagen 31 Aug. Aangevoerd 8 Paarden 45 a 145, 2 Veulens t 120 a 165, 5 Ossen /140 a 170, 4 Stieren /80 a 130, 64 Geldekoeien 90 a 285, 10 Kalfkoeien 170 a 220, 12 Vaarsen 160 a 200, 12 nueht. Kalveren /8a 18, 534 Schapen 16 a 24, 600 vette dito 26 a 35, 50 Lrmmeren 12 a 18, 3 Bokken en Geiten 1 a 6, 25 ma gere Varkens 17 a 24, 30 Biggen 8 a 12, 20 Konijnen 0,10 a 50, 40 Kippen f 0,35 a 1, 6 Duiven /0,10 a 0,20, Boter 1,40 a 1,46, Kaas 0,35 a 0,40 per kilogr., 3000 Kippeneieren 3,50 a 4 per 100 stuks. Amsterdam 2 September 1876, Nederl. C. N.Seh. 2} pet., 62 r'5ijifr«z«7. Obl.1865 5 pet. 92J dito dito 3 75' MexicoQihl. 1851 3 dito dito 4 Spanje, Obligat. 3 dito Binnenl. 3 Portugal 1853 S'.ml. 1798-1816 Oblig.-leen. 1864 Aand.Z.Rs. 1864 dito dito 1866 Uostenr. Obl. inp. dito in Zilver Aandeden 1864 Turk. Obl. 1865 Egypte 1868 pet. N. Amerika 1885 6 pet. dito 1904 5 99| Ht\ 13; 53 lOOj 98} 321 541 58 130 12} 46} 99»' Maatsch.expl. Staat.s-sp. 90} Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. 270 Russ. Sp. Kiew Brest 120 Aand. Balt.-Spoorweg 132 Illin.Cent.-Spw. Mts. Ct.v.Aand. j Chicago N. West Cert. 55} UnionPac.Hoofdl.6 95} Chicago Z.W. .7 84 St.Vincent,.Br.7 1 7} Alt.Miss Ohio 7 Peru 1870 6 u 15} 1872 5 ff 12} Aand. Erie-Spoorw.9T ff Union Pacific53 San Joaquin Valley 6 pet. 84}

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 2