van Zondag 17 September 1876. 1876. IER. Vervolg der We!icl|jkse!ie IScrieiiten. TVtil&schlttnd ISeSgie. Frankrtik. feirool ESritlange en Ierland. ;n ficnvgbEvicfeiem Bijblad van de Alkmaarsche Courant Onperwijs. De regeering heeft zich bereid verklaard een der Rijkskweekscholen te Deventer te stichten onder voorwaarde, dat de gemeente een gebouw daartoe aankoope of opriclite ten genoegen der regeering. De Synode der Ned. Herv. Kerk heeft een adres aan den Koning gericht, waarin verzocht wordt, aan de wetgevende macht zoodanige wijziging voor tc stellen der wetten op het lager, middelbaar en hooger onderwijsdat de schooluren door de bevoegde macht in de gemeentena overleg met de plaatselijke kerkelijke autoriteitenzoo geregeld worden, dat voor het van wege de kerkgenootschappen te geven gods dienstonderwijs voldoende tijd overblijft. Den 11 is te Amsterdam de stedelijke kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen geopend, met 34 mannelijke en 38 vrouwelijke leerlingen. Den 11 en 12 heeft mej- Jacobs haar doctoraal examen in de geneeskunde met goed gevolg aan de hoogescbool te Groningen afgelegd. - Den 13 is te Amersfoort gevierd het 500jarig bestaan der bij Lessenin Henegouwenzijn door een reusachtig steen- latijnsclie school, waarvan de laatste 150 jaren in verband met blok 7 werklieden verpletterd en verscheidene andere gekwetst, het daar gevestigde eollegie der oud-bisschoppelijke clerezie. r>°" ln w veroordeeld tot 100 boete of 14 dagen gevangenisstraf. De eerste rechter had eene boete van 300 opgelegd. Overleden aan bcord van het stoomschip Hollandop de terugreis naar Nederland, de gepens. genl.-majoor C. L. S. A. 31. de Roy v. Zuydewijngeboren te Breda in 1825. Pruisen. Te Millen kreits Heinsbergis den 3, gedu rende de godsdienstoefening, de bliksem in de kerk geslagen, waardoor 1 persoon gedood en nog 2 anderen getroffen en en velen door nederst.ortende stukken steen gekwetst zijn. Bovendien hebben vele personen in het gedrang kwetsuren bekomen. Saksen. De Keizer heeft de groote herfstmanoeuvres in de nabijheid van Leipzig bijgewoond en tijdens dezelven in het koninglijk paleis aldaar gelogeerd. De burgerij der stad toonde door vlaggenversieringenilluminatiën enz. hare ingenomenheid met dit bezoek. Ten gevolge van eene ontploffing in eene steenkoolgroeve Aanbestedingen. Den 8, te Zwolle, voor rekening van den Staat, het bouwen eener nieuwe schutsluis met bij behoo- rende werken te Zwartsluis, minste insclir. de firma Jansen Hollander en den Boester, te Utrecht, voor f 265,000. Den 11 door het prov. bestuur van Noordbolland het Den 10 is te Gent het vijfde congres van onderwijzers geopend, waartoe 1200 personen waren opgekomen. Zij wer den ten stadskuize verwelkomd door den burgemeester en den schepen Ragener. 's Namiddags is de groote historische optocht voor de derde en laatste maal gebonden; gelukkig was de regendie den gansehen morgen in stroomen neder- herstellen van de terp en den onderbouw voor eene school vielte goeder ure opgehouden. en onderwijzerswoning op het eiland Marken, minste insehr. K. Krilter, te Schoorl. voor f 12,400; aan bet prov. gou vernement van Zuidhollandhet maken van 3 steenen zie kenbarakken en het verrichten van eenige daarbij behoorende werkzaamheden op het terrein van het academische ziekenhuis te Leidenminste inschr. 31. Geverdente Rotterdam voor 31,680; te Utrecht, het verbeteren van het verdedings- werk bij den Korten Uitweg in de stelling Honswijkaan W. 31. Schram, voor f 211,900. Den 14, te 's Gravenhagehet op de hoogte brengen van het voorplein van het station buiten de Delftsche poort te Rotterdam, minste insehr. G. Key, te Rotterdamvoor f 81,950. Gieten. Kerkvoogden der ned. herv. gemeente te 's Gra venhage hebben van een onbekende f 1000 ontvangen voor de restauratie der Groote kerk. Wijlen mej. E. v. Dompseler heeft aau de herv. diaconie te Nijkerk f 1000 gelegateerd; wijlen de heer H. v. Schoon hoven aan de herv. gemeente te Veenendaal de helft in eenige vaste goederen. Aan Behagel, thans te Delfshaven wonende, is namens den hoofdcommissaris van polieie te 's Gravenhage eene som van 80 uitgereikt. Rampen. Den 9 is de bliksem geslagen in de r. c. kerk te Helden (Limburg), waardoor nog al belangrijke schade is aangericht. Ongeregeldheden te Amsterdam. Nadat den 11 eenige kermistenten, die zonder vergunning opgericht waren, door de polieie waren afgebroken, zijn 's avonds talrijke volks- hoopen op den Dam en het Thorbeckeplein verzameld, en, een spotliedje op den burgemeester zingend daarna ook bij in 101 perceelen de glazen inwerpende en de lantarens stuk slaande, door de stad getrokken. De cavallerie (reeds bij voorbaat met 100 man uit Haarlem verstrekt) en de in fanterie werden gerequireerd en de schutterij opgeroepen. Verscheidene personen werden in hechtenis genomen. Den f-eheelen nacht is gepatrouilleerd en den volgenden morgen fs eene kennisgeving van den burgemeester aangeplakt, waarbij samenscholingen van meer dan 5 personen verboden zijn. Van wege het Algemeen Nederlandscb Werklieden-Verbond werden de werklieden uitgenoodigdniet aan oproerige de monstration deel te nemen en door hunne afwezigheid van de openbare plaatsen te toonen, dat zij dergelijke rustversto ringen afkeuren. Uit Haarlem werdsn weder troepen ont boden. 's Avonds was het weder zeer onrustig; de zingende benden waren niet zoo talrijk als den vorigen avond, maar op sommige plaatsen was het verzet tegen de militaire macht hardnekkigzoodat verscheidene charges noodig waren waarbij 11 personen door sabelhouwen enz. gewond zijn, 5 daarvan ernstig en 1 door een bajonetsteek zeer gevaar lijk zoodat hij een paar dagen later is overleden. Na de ontruiming van het Koningsplein werden aldaar 224 stee nen gevonden, die niet uit de straat gebroken, maar van elders aangevoerd waren. De openbare gebouwende gasfa brieken en het huis des burgemeesters waren door sterke wachten bezet. Hier en daar werden weder glazen ingewor pen. Ongeveer 100 belhamels of onwilligen oiu zich te ver wijderen zijn gearresteerd. Te 12 uren arriveerden nog 160 man infanterie en 120 man cavallerie uit Haarlem. Tegen half twee hielp eene geduchte regenbui de menigte uiteen drijven. Den 13 heeft de burgemeester eene nieuwe proclamatie uit gevaardigd, waarbij een ieder gewaarschuwd werd, zich niet door nieuwsgierigheid aan levensgevaar bloot te stellen. Aan B. en W. werd door eenige aanzienlijke inwoners een adres aangebodenwaarbij zij zich zeer ingenomen verklaarden met° de tot handhaving der orde genomen krachtige maatre gelen en hunne persoonlijke medewerking aanboden, 's A- vonds is het veel rustiger geweest dan de beide vorige avonden. Alleen op het Koningsplein was de uiteendrijving menigte door de militaire macht noodig, waarbij 1 persoon gewond en 17 meest beschonkenenin hechtenis genomen werden. Uit den Haag waren bereids 100 man huzaren naar Haarlem gezondenom des noodig naar Amsterdam op te rukken. Te Utrecht en Amersfoort werden voorts detachementen veldartillerie en te 's Gravenhage jagers ge reed gehouden. Den 14 hadden de ministers van binn. zaken en van oorlog eene conferentie met den burgemeester, ter bepaling der noodige versterkingen, 's Avonds was liet weder rustiger, maar moesten toch het Koningsplein en de Leidsche- straat weder door de cavallerie schoon geveegd worden. 16 Personen werden in hechtenis genomen, 3 door sabelhouwen gewondwaarvan 1een rustig burger, gevaarlijk in den nek. 's Nachts vaardigde de burgemeester eene proclamatie uitwaarbij de sluiting van alle tapperijen in den omtrek van het Koningsplein, van 's avonds 8 tot 's morgens 8 uren, gelast werd. Vrijdagavond en nacht is alles rustig gebleven. Den 16 werd het bataljon jagers, gebracht op eene sterkte van 650 manuit den Haag verwacht. Rechtszaken. Het gerechtshof te s Gravenhage heeft den 8 RS. B., te Rotterdam, wegens het zonder vergun ning houden eener oDderhaudsche loterijin hooger beroep Den 12 is op het paleis te Brussel door den Koning eene conferentie van aardrijkskundigen geopend door hem bijeen- pen tot het beramen van de oprichting eener vereeniging met het doel om de verstrooide krachten te verzamelen en de middelen te bevorderen ter beschaving van het bin nenland van Africa. De welbekende Regnier, die gedurende het rechtsgeding tegen den maarschalk Bazaine eene min of meer twijfel achtige rol speelde en plotseling uit den lande verdween heeft thans te Leipzig een vlugschrift het licht, doen zien Metz et Trianon getiteld, en waarin, onder den vorm van een brief aan den hertog v. Aumale, de handelingen verhaald worden van genl. Boyer, den maarschalk Bazaine en den schrijver zeiven. Het werkje is aan de grens in beslag genomen. De Petit Lyonnais is met eene boete van 1500 fr. gestraft voor laster tegen den nieuwen aartsbisschop van Lyon. Het blad had beweerddat bij het feestmaalter eere van des prelaten intocht gehoudengedurende den verboden tijd wild was voorgediend. Het hoofdgebouw op het Champ de Mars voor de parijsche wereldtentoonstelling van 1878 zal 689 ellen lang350 breed zijnen het terrein 240,000 ellen in omvang hebben tegenover 153,000 van dat der vorige tentoonstelling. Het plan voor de gebouwen op den rechteroever der Seine en dat betreffende de vereenigingsbrug zijn nog niet vastgesteld. Den 4 heeft de President een besluit geteekend waarbij, ten aanzien der rechten van in- en uitvoer, de voor de ten toonstelling bestemde localen tot een entrepot worden ver klaard. De ingezonden koopwaren, welke ten verkoop worden aangebodenzullenwelke iiaar oorsprong zijn moge, alleen onderworpen zijn aan de rechtengeheven van dergelijke producten der meest begunstigde natie. De minister van onderwijs heeft aan mevr. Ribardde tweede fransche vrouw die het doctoraat in de medicijnen heeft verworven, restitutie verleend van de kosten barer studiën. De turksehe ambassade te Parijs laat het bericht tegen sprekenals zouden de turksehe troepen het Roode Kruis niet eerbiedigen. Hoewel Turkije daartoe niet verplicht was, omdat het niet met eene vreemde mogendheid in oorlog is, zijn de strengste bevelen tot nakoming van de bepalingen der geneefsche conventie gegevenen deze wordenaltijd volgens den ambassadeur, nauwgezet nagekomen. Tot groote ergernis der liberale bladen is den 3 in te genwoordigheid van het 8°. legercorpseene plechtige mi litaire mis in de open lucht gevierd waarbij de bisschop van Nevers den pauselijken zegendoor genl. Dvcrot uitdrukke lijk verzocht, heeft uitgesproken. Nate Grand-Lemps de manoeuvres van liet lle legercorps bijgewoond en een maaltijd aan den genl. Bourbaki en zijne hoofdofficierenden prefect van Isèreden burgemeester vau Grand-Lemps en den bisschop van Grenoble te hebben aan geboden is de maarschalk-President den 9te 2 uren, le Lyon aangekomen waar hij door den prefect der Rhone den genl. Bourbaki en den gemeenteraad ontvangen werd. De voorzitter van dezen laatsten verklaardedat deze naar stige stad geen anderen hartstocht kende dan arbeidzaamheid, geen eeredienst dan die van den plichtgeene begeerte dan die naar hare gemeentelijke aan alle lyonneezen zoo dierbare autonomie. Door eene talrijke menigte toegejuicht, reed de President naar het stadshuiswaar hij later op den dag de autoriteiten ontving. De Alg. Raaddie in zijne vergader zaal zijne beurt afwachtte om te worden toegelatenis waardoor blijkt niet voorbijgegaan en daarop, op voorstel van eenige leden, eenvoudig uiteengegaan. De prefectdit ver nemende, zond den chef van zijn kabinet en daarop den se cretaris-generaal, aanbiedende om terstond den loop der recep tie te schorsen en den Raad te introduceeren. De leden weiger den echter en verwijderden zichna een protest aan den maarschalk te hebben opgesteld. De voorzitter van den Raad, uitgenoodigd om deel te nemen aan den maaltijddoor den maarschalk den autoriteiten aangebodenheeft zulks van de hand gewezen in een briefje aan den maarschalk zeiven, op grond, dat men de betamelijkheid jegens den Raad uit het oog verloreu had. De redewelke de voorzitter zou uit gesproken hebben, is sedert openbaar gemaakt; daarin wordt gezegddat de Raad zich verplicht aehtden maarschalk de wezenlijke gevoelens der bevolking te doen kennenge voelens dikwerf door vijandige partijen in een valsch licht geplaatst; dat hij vertrouwt dat de President, getrouw aan zijnen lastbrief en de wettelijke regeering des lands doende eerbiedigenzich ten allen tijde aan partij invloeden zal we ten te ontrekken; dat hij meent dat den President bovenal het prerogatief dierbaar zal zijn't welk hem vergunt, door eene rechtmatige goedertierenheid de smartelijke sporen van een droevig tijdperk uit te wisschen. 's Avonds hebben lal- rijke troepen volks onder het zingen der Marseillaise de straten doorkruist, maar de orde is nergens verstoord. Vol gens de Rêpublique Frangaise waren de zangers vermomde bonapartisten. Aan de hoofdkerk werd de maarschalk den 10 door den aartsbisschop en zijne geestelijkheid met eene toe spraak ontvangen, 's Namiddags heeft hij de stad verlaten, zich begevende naar Poligny. Aldaar werd hij door den hertog v. Aumale met zijnen staf en de overheden ontvangen. De stad was feestelijk verlicht. Den 11 begaf zich de maar schalk vergezeld van de hertogen v. Aumale en v. Nemours, naar Andelat, om de manoeuvres van het 7e. legercorps in den omtrek bij re wonen. Aan de station werd hij door den uit Parijs overgekomen minister van oorlog verwelkomd. De minister van marine en koloniën heett bij de Kamer een wetsontwerp ingediend tot het maken eener haven bij de Pointe-de-Galetsop het eiland Reunion, en het aan leggen van eenen spoorwegdie deze haven met S. Pierre en S. Benoit verbindt. De kosten zijn geraamd op 34 mil- j oen fr. Den 7 is het departement Loiret door eene geduchte wind hoos geteisterd. Te Ozoire-le-Breuil wierp zij een molen omver, te Villambiain werden 10 huizen verwoest, te Tour- noisis 25 beschadigd en te Coinees bleven er van de 46 slechts 2 verschoond. Don Carlos is te Parijs aangekomen. Den 6 is een vlugschrift van den heer Gladstone uitgegeven betreffende de in Bulgarije gepleegde gruwelenwaarin hij aandringt op maatregelen tegen eene vernieuwing daarvan als zoodanig aanbevelende het onttrekken van Bosniëde Herzegowina en Bulgarije aan het onmiddelijk bestuur van Turkije- De schrijver, wenseht, dat Engeland met de overige mogendheden in overleg tredeten einde het ophouden van het turksch bestuur "in Bulgarije te verkrijgen. Hij ver langt niet de terugroeping van den gezant Elliot, maar wel, dat de ambassade en de consuls in Turkije werkzaam zullen zijn tot ondersteuning der s'achtoffers en dat^ de engelsche regeering de geheele natie zal opwekken om hiertoe gelden bijeen te brengen. Hij verheelt nietdat hij den heer Dis raeli wantrouwtmaar hij spreekt zijn vertrouwen uitdat lord Derby, als maar eenmaal duidelijk gebleken iswelke de wil der natie isdien ook zal volbrengen. Van den heer John Bright is op eene meeting te Roch dale een brief voorgelezenwaarin hij ten sterkste protes teert tegen het vasthouden door de regeering aan de, reeds 20 jaren geleden door hem bestreden politiek van den Krim- oor'log. Hadden de turken niet op Engelands steun ver trouwd dan zouden zij niet gewaagd hebben de gruwelen in Bulgarije te bedrijvenen had Engeland met Rusland gemeene zaak gemaakt, dan zou de oorlog tussohen Servie en Turkije verhoed zijn. Vertegenwoordigde de regeering werkelijk de meening der engelsche natiedan zou zjj waar schijnlijk den britschen gezant uit Turkije teruggeroepen en geweigerd hebbenlanger een turksch gezant te Londen te dulden Kardinaal Manning heeft geweigerd eene meeting betref fende de bulgaarsche gruwelen bij te Monen. Hij ziet geen heil id eene beweging, die zich geene bepaalde politek ten doel stelt en die tot een európeeschen oorlog zou kunnen aanleiding geven. Hij geeft echter zijne afschuw van de gepleegde gruwelen te kennen en uit den wenseh dat de christenen in Turkije van het juk der muzelmannen ontslagen mogen worden. In een door de Times openbaar gemaakten brief van lord Stratford de Beddijfe over de oostersche kwestie wordt een gemeenschappelijk optreden der zes waarborgende mogend heden aanbevolenten einde eene oplossing te verkrijgen door het vestigen van eene reeks van onafhankelijke Staten van de Zwarte-zee tot de Adriatisohe-zee. De schrijver be treurt het dat het wantrouwen van Engeland het belet heeft, van den aanvang af gemeenschappelijk met de andere mogendheden te handelen. Den 9 is te Blaek-lieathde heide bij Greenwicheene meeting gehouden waaraan ondanks den zwaren regen 12000 personen hebben deelgenomen. De heer Gladstone voerde een uur lang het woord. Hij zeidedat de Krim- oorlog aan Engeland plechtige verbintenissen heeft opgelegd. De tegenwoordige oostersche kwestie was geene partij-kwestie, geene "nationaal-engelsche kwestie, zelfs geene kwestie van christendomwant zij was eene kwestie van algemeene menschelijkheid. Turkije had alles stoutweg geloochend wat tegen zijn beheer is aangevoerd; het had de beschuldigers gestraft en de bedrijvers van de ergste euveldaden beloond. Men wilde Servie als Bulgarije behandelen. Zij, die, daartoe de macht hebbendeaan de gruwelen geen einde maken zouden de verantwoordelijkheid er van dragen. De heer Gladstone sprak vervolgens ten gunste eener samenwerking tussohen Engeland en Rusland. Engeland mocht niet met argwaan jegens Rusland vervuld zijn en zich door oude grieven laten leiden. Spreker had nooit eene groote kwestie gekend omtrent welke de mogendheden en volken van Eu ropa beter tot overeenstemming konden komen. Alleen van hartelijke samenwerking kon ten opzichte dezer kwestie iets goeds bereikt worden, De spreker wees verder op de voor- deelen eener samenwerking met OostenrijkDuitschland Erankrijk en Italië. Engelandzeide hij ten slottekan niet afzonderlijk handelenmaar wel vereenigd met andere mogendheden. Een door den heer Gladstone voorgesteld adres aan de regeeringwaarin samenwerking der mogend heden verzocht werd tot het doen eindigen van het turksehe bestuur in BulgarijeBosnië en de Herzegowina „met de minst mogelijke veranderingen in den territorialen en poli- tieken toestand van Europa", werd met overgroote meerder heid goedgekeurd. Te Dublin is eene groote meeting gehouden, waarop alle richtingen en partijen vertegenwoordigd waren en waarop motiën werden aangenomen, waarbij werd verklaard, dat de bedrijvers der bulgaarsche wreedheden behoorden te worden gestraft; schadevergoeding aan de nog levende slachtoffers verstrekt en aan de turksehe regeering van wege het britsche gouvernement duidelijk tc verstaan gegeven moest worden dat menschelijkheid, godsdienstige verdraagzaamheid en recht vaardigheid ook in Turkije geëerbiedigd dienen te worden. Aan een banket te Sheffield heeft lord Hartington eene bespoedigde bijeenkomst van het Parlement aanbevolen en gezegddat de vraagstukken betreffende het Oosten niet door een oorlogmaar door de groote mogendheden zouden worden opgelost. Die oplossing was moeilijkmaar onver mijdelijk. Engeland moest riet langer al datgene tegenhouden wat hét zelf niet had voorgesteld. Den 11 heeft graaf Derby 2 deputaliën, van de londensche Trade-Unions en van de Yredehonden der werklieden, ten ge- hoore ontvangen. Hij verklaarde, dat de redenen voor het hand haven der territoriale integriteit van Turkije van blijvenden aard A NT. voor elke regel meer 15 ing tot Zaterdag namiddag Igend nommer ingestaan; 3 groote verbrokkeling van eigenaren de iding dezer aanzienlijke en in de laatste verbeterde bezitting, wier grootte 1296 waaronder circa 360 bunders wei- en rderijen terwijl de overige gronden uit .ijke jachten bestaan te midden waarvan ras het bekende Zwanenwater, ligt, dat plannen van droogmaking in ongeveer 3 te herscheppen. E R L IJ K E STAND. D. te Amsterdam en Kaatie Maykels Jlelchert Zwart, wedr. van Antje Trijntje Smit, wed. van Hendrik Kemps. enwedr. van Cornelia Burgeonen 'pel. Cornells Koeman en Hillegonda 'ngh, wed. van Jannes Jacob Doll. >hannaD. van Jan Nierop en Maria ■hnstinaD. van Jacob Romijn en Chris- azes. an Albertus Hendrikus Hofstee en Eli - elis Z. van Klaas Kager en Geertruida Geertruida CatharinaD. van Gerardus liper en Maria Bregettha Wagenaar. m Anthonie Bernardus Boogh en Maria nnes L. van Cornells Morsch en Grietje Johannes Hendrieus Hazes en Geertje van Gerrit Oudes en Antje Steen, 3 j. 'AN VASTE GOEDEREN. 20 Sept. Notaris H. J. DE LANGE. Payglop, sectie A, n°. 625 gedeelt. Str. J. Zuurbier 3855, irige perceel, 625 gedeelt. Str. D. Spits 2750,— mderhof, 633. Str. F. S. G. Henning 1430, lerswinkel) N.z. Koningsweg Str. D. Wiggers 3550,- ijnsteeg1653. Str. H. Henning n 1105, otaris W. E. G. L. GOUWE, iet Schuur, Tuingrond enz., Zuiderhout, 195 geheel en 678 gedeelt., groot —.41,14. Strijkgeld P. Bloothoofd 4455,— .678 gedeelt., goot —,27,60. Strijkgeld J. Rozemeijer 2370,— jeheel en 678 gedeelt., groot Strijkgeld II. Henninq 3100,— (Afslag 27 Sept.) 2J Sept. lotaris J. BAKKER SCHUT. Ide Spiegel, N.z. Luttik-Oudorp, C 448- Str. J. Lind f 6600,— (Afslag 28 Sept.) Aangevoerd 7 Koeien 195 a 295, 28 a 1057 nucht. dito 14 a 19,' i 36, 82 vette Varkens 54 a 70 ets. dito 20 a 26. caas 41, commissie f 40, middelbare i t 23, aangevoerd 450 stapels, wegende ;r graanmarkt aangevoerd 2735 heet., logge f 7,50 a 8,75, Gerst/5,70 a 6,75, Haver f 4,25 a 5,75, Paardenboonen dito t 11 a 13, Kanariezaad wit 15 aad f 20 a 26, geel idem 18 a 21, a 20karweizaad 24,75 per 50 k°., a 18, grauwe f 18,50, vale ƒ14 a 16, erd 13 Paarden 85 a 375, 23 Koeien lit. Kalveren 14 a 22734 Schapen 3 a 9, 207 magere Varkens f 15 a i 12, Boter per kop 100 a 115 et. Heine kaas 27 a 38,50 verkocht 61 i0 kilogr. .ken Boter 1,50 a 1,60 per k., Kip per 100. Kleine kaas 39,25, verkocht 17 kilogr., Karweizaad/25, blauw Maan- Mosterdzaad 25 per mud. loode Tarwe f 8,50, Witte dito 10,10 ,10 a 7,75, Gerst /6.5Ü a 7,25, Haver e erwten f 13,50. :rd 16 Koeien 100 a 270, 4 Stieren m f 60 a 80 12 nucht. Kalveren /9 20 a 28, 10 Biggen f 10 a 17, 5 Veu- -leine Kaas 19 a 39,50 verkocht 25377 kilogr. Kleine Kaas 39,50, aangevoerd 65 lippen-eieren ƒ3,70, Eenden dito/4,75. Aangevoerd 188 stapels Kaas, Boter ogr., 297 Runderen45 Paarden21 Kalveren 0,70 a 0,90 per kilogr.,

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 5