van Zondag September 1876. 1876. 3 11. Vervolg der Wekelijkselse Sleriehten. DiiHschland. ISelgie. Frankrtik. £}rootBSrlttanje «'si ScrEsuiiS. jcu öcursbcrtclUeu. bücrtcHtiëtu e EdUvcrecniging EECEN Bijblad van de Alkmaarsche Courant Bzorr*W5iaHB32ErmE«5®^;2^^1TS3tiCKaHr?3rA^-.'; ZunuBnmnnMBPBSMBBMsnBSNN IIHIM1IIIIII—I— III antEtRTSSTBET Scheepvaart. De nieuwe haven te Groningenaan den mond van het nieuw Groot-seheepvaartkanaalde Oosterha ven genaamdis den 15 ten gebruike opengesteld. Handel. In 1875 heeft de algemeene invoer bedragen eene hoeveelheid van 6,624,793,866 kilogr,, de invoer tot verbruik 718,846,242, de algemeene uitvoer 3,252.283,504 kilogr., de uitvoer uit het vrije verkeer 538,970,909, de doorvoer met overlading 524,016,402 kilogr., de doorvoer zonder overlading 632,916,506 kilogr. Vergeleken met 1874 is de algemeene invoer toegenomen met bijna 4.94 p.c., de invoer tot verbruik met ruim 7.04 p.c., de algemeene uit voer met ruim 2.65 p.e. en de uitvoer uit het vrije verkeer met ruim 6.05 p.c., terwijl de doorvoer met overlading met bijna 15.63 p.c. en de doorvoer zonder overlading met ruim 3.26 p.c. zijn verminderd. Onderwijs. Den 19 is de Rijks-landbouwschool te Wa- geningen geopend met 62 leerlingenvan welke 32 voor de afdeeling jioogere burgerschool en 30 voor de afdeelingen A. en B. der eigenlijke landbouwschool. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Den 16 is te Rotterdam de algemeens tentoonstelling van akkerbouw, zuivelbereiding, bloemkweekerij en werktuigen voor den landbouw geopend met 1139 inzendingen. Den 18 is de algemeene vergaderingge houden. Tot lid van het hoofd bestuur is benoemd mr. D. Pisser v. Hazerswoudetoteere lid de heer C. A. Cronmelin te Haarlem. Verworpen is het voorstel van Haarlem ombij wijze van proefde tentoon stelling in 1877 in de eerste helft van Juli te houden, en haar alleen te doen bestaan uit paardenvee, pluimgedierte en werktuigenaangehouden het voorstel van Assendelft tot het instellen van een onderzoek naar de inrichting der kaasfabrieken in Engeland en Americaen aangenomen bet voorstel van Haarlemmermeer, tot het houden in 1877 van een wedstrijd van dorscliwerktuigendat van den heer Amers/oordt om van de inzenders van werktuigen ter ten toonstelling der Maatschappij eene geldelijke bijdrage te heffendat van de afdeeling Sloten om van de regeering de toepassing der wet op den arbeid van kinderen ook te ver zoeken op de kinderen die landbouwarbeid verrichten die van het hoofdbestuur om aan de internationale tentoonstel ling van tuinbouw, in 1877 te Amsterdam te houden, eene subsidie van 300 te verleenenen om namens de Holl. Maatschappij te exposeeren op de wereldtentoonstelling te Parijs in 1878. Met acclamatie is besloten de 31e. algemeene vergadering te doen plaats hebben te Alkmaar. De Maat schappij telt thans 68 afdeelingen met 12201 leden. De re kening van het vorige jaar sluit met een tekort van/1409,41. Den 19 is de tentoonstelling van paarden, rund-en wolvee, varkens en pluimgedierte gehouden401 nummers tellende. Bij de harddraverij op den 20is de prijs van 400 be haald door Vitesse van J. Smitste Dubbeldam de tweede prijs van 200 door Cornelia, van W. Doorn, te'sGraven- hage de premie van f 100 door Gravin, van Jv. d. Linden, te Maasdam. Indijking. De Jokannis-Kerkkoven-polder aan den Dol lard is den 15 ingesloten onder directie van den heer K" Breebaartvan Winkel, die met de uitvoering dezer indij king is belast. Aanbestedingen. Den 15, te Utrecht, het verbouwen van 2 perceelen naast het stadshuistot vergrooting van hetzelve, aan H. Vermeer, voor f 16,145. Den 18 te Amsterdam het voltooien der aangevangen, maar door faillissement van den aannemer gestaakte verbou wing van een gedeelte van het stadshuis langs den O. Z Achterburgwal, minste inschr. K. Kriller, te Schoorl, voor 25.500; het verlagen en verbreeden van de Munt- en Dce- lenbruggenminste insobr. C. Meijersvoor 35,484het bouwen" van eene openbare tusschensckool met gymnastiek- locaalaan de Groote W ittenburgerstraatminste inschr. Scheerboom 8f Vliekenvoor 35,395het bouwen van eene openbare burgerschool 1». kl. voor meisjes, op de Schans bij de Raampoort, minste inschr. J. Koster, voor 44,378. Giften. Wijlen de heer D. Bos, te Middelharnisheelt de helft zijner nalatenschap naar schatting f 150,000, aan gewezen tot stichting van een weeshuis voor de gemeenten der ehrist.-geref. Kerk in de provincie Zuidholland. Misdrijven. Een jongeling van Stroobos, H. S- Berghuis, is den 18 's avonds, met een zijner vrienden van de kermis te Bergum huiswaarts keerendedoor den arbeider Paulusma van Suameer met 3 messteken in het hoofd en in de borst gedood. De dader is in hechtenis genomen. Rechtszaken. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft den 15 den gemeente-secretaris te Hoornaar, die door de rechtbank te Gorinchem veroordeeld was wegens misbruik van vertrouwen, vrijgesproken, als hebbende hij gehandeld zonder arglist. Door de maréchaussees te Echt is den 15 proees-verbaal gemaakt tegen den reetor van het seminarium te Empen wegens het onwettig houden eener processie en het niet gevolg geven aan het verzoek om de processie uiteen te doen gaan. De 3 werkliedendie in den loop van den zomer, bij het herstellen der doorbraken in den Nieuwendijk, ten einde hooger arbeidsloon te verkrijgenbet, werk staakten en door bedreiging en geweld hunne mele-arbeiders daartoe eveneens poogden op te ruienzijn door de rechtbank te Tiel tot 4 maanden eenzame opsluiting veroordeeld. Rampen. Den 15 is bij Buss um een zandtrein door een verkeerd geplaatsten wissel gedeeltelijk ontspoord waardoor verscheidene wagens op elkander gestooten en vernield zijn, een werkman onmiddelijk gedood en een ander belangrijk aan het hoefd verwond werd; en is te Yelsen een locomo tief, door het breken van een houten bok waarmede zij op- geheschen werd, in het Noordzeekanaal gestort, gelukkig zonder de daar aanwezige arbeiders te kwetsen. Den 18 zijn te Zaandam eene boerenmeid, die in een land zat te melken, en een jongentje van 11 jaren, dat zich aan hare zijde bevonddoor den bliksem getroffen. De meid vond men bewusteloos, doch het knaapje was dood. 's Avonds is door het onweder in de gemeente Wormer een houtzaag molen verbrand en te Wormerveer een kind gedood. Om streeks middernacht is van den watermolen der banne Nek, bij Purmerendeeen der roeden door den bliksem stuk ge slagen en ook de molenaar getroffen, 's Morgens was de bliksem ook geslagen in eene school te Groningen, dooreen raam binnendringende en door een luchtkoker het locaal ver latende zonder iemand der aanwezigen te kwetsen. In den nacht van 20—21 Sept. zijn te Zaandam, aan de Westzijde, 2 huizen geheeld verbrand en een der belendende perceelen geheel uitgebrand. Den 21 zijn te Amsterdamin de Eerdinand-Bolstraat 2 in aanbouw zijnde perceelen met verschrikkelijk geraas ingestortmet een gedeelte van het daarnevens staande ge bouw waarbij 9 werklieden onder het neervallende puin werden begraven. Door spoedige hulp van poiicie en brand weer zijn 8 mannen weldra te voorschijn gebracht en naar het gasthuis vervoerd1 stervende en 4 in geen bedenkelij- ken toestand. Later werd nog gevonden het lijk van een 64jarig werkman, die eerst niet vermist was. Ongeregeldheden te Amsterdam. De rust is niet op nieuw verstoord. De gevreesde zaterdagavond is stil voorbijgegaan. De schouwburgen waren schier ledig. Er werden 8 beschon ken lieden in hechtenis genomen (gewoonlijk bedraagt dit aantal 30) en daaronder 3 huzaren. Den 17 heeft de bur gemeester de bepaling omtrent het sluiten van tapperijen in den omtrek van het Koningsplein tegen den volgenden dag ingetrokken, 's Avonds wérd er in de herv. en luthersehe kerken geene godsdienstoefening gehouden. Zeer wordt ge klaagd over de woestheid der huzaren, die zelfs op plaatsen, waar geen schijn van oploop was, rustige burgers verjoegen en wondden. Aanvankelijk beeft de heer E. v. Goor Cz. en vervolgens hebben 145 gezeten burgers van de Kalverstraat, den Heiligenweghet Koningsplein en de Leidschestraat een adres aan den Koning gerichtwaarin zij een grondig onderzoek vragen omtrent de wederrechtelijke handelwijze van poiicie en militairen. Yoor zoo ver bekend is zijn on geveer 30 personen gekwetst en daarvan 14 in het gasthuis gebrachtwaarvan 5 na verbonden te zijnhet weder ver lieten. Den 22 heeft de burgemeester het verbod van samen scholingen van meer dan 5 personen ingetrokken. Dien dag is het bataljon jagers naar den Haag teruggekeerd. Overleden, te Parijs, de nederlandsche pianist E. Lübeck, die sedert eenigen tijd aan eene zielsziekte leed. Koloniën. 92 ingezetenen van Samarang hebben bij adres aan de 2®. Kamer verzochtdat een deel van de ko loniale baten moge worden afgezonderd om aldaar eene hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus te stichten en in st.and te houden, dewijl geheel Midden-Java geene en kele inrichting voor middelbaar onderwijs bezit. Pruisen. De Keizer is den 13 te Berlijn teruggekomen. De Aorddeutsche AUgemeine Zeitungsprekende over de vredesvoorwaarden der Porte, is van oordeel, dat de Porte als het ware den handschoen aan de mogendheden toewerpt, door de belangrijksehe punten betreffende eene oplossing van het oostersche vraagstuk eenvoudig te ignoreeren en ten opzichte van Servie zonder eenige gematigdheid den staat van zaken vóór 1867 terug te eischen. De mogendhedenmeent de Norddeutsche, zijn daardoor van alle toegeeflijkheid ontslagen, die zij tot dusver om redenen van staatkundige kieschheid gemeend hadden tegenover de Porte in acht te moeten nemen. Beieren. Den 10 is te Munchen de 24'. algemeene ver gadering van duitsche eatholieken geopend met ongeveer 600 ledenwaaronder 14 leden van den Rijksdag en 3 leden van den pruisischen Landdag. De afdeelingen moesten in verschillende gedeelten der stad vergaderendaar noch de regeeringnoch het gemeentebestuur een gebouw beschik-: haar had willen stellen waarin alle afdeelingen de noodige localen hadden kunnen vinden. Met 1 Oet. wordt te Leuven eene school ten behoeve der vrijwilligers voor de infanterie gevestigdten einde jonge lieden die de militaire loopbaan wenschen te kiezenop te leiden voor onderofficier en het uitoefenen van een burgerlijk ambt na een zeker aantal dienstjaren. Het onderwijs omvat ook bet vlaamsch. Den 12 is de Commissie voor Kunst en Geschiedenis te Gent met de afgevaardigden der deelnemende maatschappijen bijeengekomen"en heeft zij met alg. st. en onder luide toe- j uichingen den wensch uitgedrukt, dat de historische optocht den 17 eene vierde maal zou uitgaangepaard aan eene „geldopkaling" ten voordeele van de armen der stad. Den 13 heeft de gemeenteraad dien overeenkomstig besloten. De geografische conferentie te Brussel is het den 13 eens geworden over de grenzen van het in Midden-Africa te door kruisen gebied, en over het doeltreffende van herbergstations ter bevordering van onderzoekingstochten; en den 14 over de stichting van een internationaal comité en van nationale co mités. Tot leden van den raad van uitvoering van het eerste werden benoemd de keeren Barile Frèredr. Nachtigal en de Quatrefageen het voorzitterschap werdop voorstel van den oostenrijkscken minister v. Hofmann, den Koning van Belgie aangeboden, die bet voor den tijd van één jaar aan vaard beeft. De conferentie eindigde na dankbetuiging aan den Koning voor het door hem genomen initiatief en de vorstelijke gastvrijheid, den leden bewezen. In de eerste zitting had de Koning medegedeelddat bij hem van mevr. Heine Furtado te Parijs ontvangen was eene inschrijving groot 20000 fr., voor ontdekkingstochten in Midden-Africa, uitgaande van een internationaal comité. Den 18 's avonds, toen omstreeks 7000 personen uit Luik en omstreken van een bedevaart naar Scherpenheuvel te Luik terugkeerdenheeft eene menigte volks den trein opgewacht en met gefluit en smaadredenen begroet. Dit liep tenslotte uit op vechtpartijenwaarbij een agent van poiicie een dolk steek in de borst ontving. De dader is nog niet opgespoord, maar een van medeplichtigheid verdacht persoon, een gewezen bakker, is voorloopig in hechtenis genomen. Te Parijs is overleden de genl. Martin des Pallièresdie, te Bazellles ernstig gewond en krijgsgevangen gemaakt, later ontslagen werd en een corps van het Loire-leger aanvoerde. De nieuwe minister van oorlog, genl. Berthaut, heeft zijnen particulieren staf samengesteld uit regelmatig voorgedragen officieren en tot de helft van het gewone personeel. De maarschalk Mac-Mahon is, na de manoeuvres te Cham- pagnole te hebben bijgewoond, den 12 's avonds te Besanfon aangekomen en aldaar o. a. door den burgemeester, het Se naatslid Oudetmet eene toespraak ontvangen. De President was vergezeld door de hertogen v. Aumale en v. Nemours den minister van oorlog enz. Den volgenden avond is hij l na een grooten oflicii'elen maaltijdmet een expresse-trein naar Parijs teruggekeerd. De rede, door den maarschalk tot den voorzitter der kamer van koophandel te Lyon gehou den, waarin hij zich in zeer vredelievenden geest uitliet, is allerwegen in het land aangeplakt. De gerant van Rocheforts Droit de l'homme is wegens bê- leediging van de Kamer van Afgevaardigden tot 3 maanden gevangenisstraf en 3000 fr. boete veroordeeld. Toen den 14 wederom een ridder van het Legioen van Eer, de gepens. cavallerie-officier Monnotop „burgerlijke" wijsd. i. zonder kerkelijke plechtigheidter aarde werd besteldheeft men op nieuw te vergeefs op het gebruike lijke militair geleide gewacht [De militaire voorschriften gelasten het volgen van een lijk van een ridder naar de kerk en het bijwonen van de lijkdienstaan erkende ni'et- catholieken wordt echter het miiitair geleide toegestaan]. De kardinaal-aartsbisschop van Parijs heeft den 8 een zendbrief aan zijne geestelijkheid uitgevaardigdbetreffende de eatholieke universiteit aldaar, tot welks oprichting het bijeengebrachte miljoen grootendeels is besteed, maar tot welks verder onderhoud veel aanzienlijker kapitaal vereischt wordt. Geld en in de eerste plaats leerlingen zijn noodig. Yoorts meldt de prelaat, dat de faculteit der letteren thans georganiseerd isen de laboratoriums voor die der natuur wetenschappen geheel gereed zijn. De minister van binn. zaken heeft den prefecten aange schreven om de gemeenteraden tegen den 8 October bijeen te roepen tot het verkiezen van nieuwe maires en adjuncten. De genl. Bonneau du Martray heeft in het seminarie van Autun eene rede uitgesprokenwaarbij hij volgens de Siècle de plichten uit het oog verloor, welke zijne uniform hem oplegden. Hij deed zich daarin kennen als iemanddie er eene eer in stelde den naam van elericaal te dragen, en die onbepaald instemde met de pauselijke leerstellingenden Syllabus ingesloten. De indertijd wegens flnanciëele knoeierijen veroordeelde oud-minister van het Keizerrijk Clément Duvernois is dezer dagen uit zijne gevangenschap ontslagen. Aan de spoorwegstation te S. Dié zijn 60 vaten met fuch- sine vergiftigde wijn in beslag genomen, door eene wijnbouw- vereeniging aan een wijnhandelaar aldaar geleverd. Den 15 is op de begraafplaats Père-Lachaise te Parijs het lijk van Bellini opgegraventen einde naar zijne geboorte plaats Catania te worden overgebracht. Te Embrun (Boven-Alpen) hebben bij de verkiezing van een lid der Kamer, ter vervanging van den heer deCézanne, de markies de Prunières (legitimist), Ferrari (geavanceerd republikein) en Oilier (constitutioneel) 2638, 2332 en 468 st. bekomen. Er moet herstemd worden. De markies de Chauernaybehoorende tot de aanzienlijk ste famiiiën des lands is in de orde der trappisten getreden. In een der gevechten van 1870 voor dood achtergelaten, werd hij bijkans door de duitsckers begraven. Later ontsnapt, diende bij in het Loire-Leger en werd hij voor de tweede maal gewond en gevangen genomen. De heer Crémieux voor het op 7 Oct. te Parijs te houden werklieden-congres slechts van ééne spoorwegmaatschappij verlaging van vrachtprijs hebbende kunnen verwerven, heeft m^t eene gift van 1000 fr. eene inschrijving geopend ter te gemoetkoming in de kosten. Chartres is in de vorige week door 12000 pelgrims uit allerlei plaatsen bezocht, die aldaar een hemd der H. Maagd kwamen vereeren. Een kerkelijke ommegang trok, van troe pen begeleidde straten door onder het aanheffen #an het bekende „Sauvez la Eranee". Aan illuminationvlaggen en versieringen ontbrak het niet. Het vonniswaarbij het Senaatslid Foucher de Careil, we gens het des onbevoegd bij wonen eener kiezersvergadering tot 1000 fr. boete werd veroordeeldis in hooger beroep bekrachtigd. De vrij radicale Algemeene Raad van het dept. der Rhone heeft den 15 dezer zijne zittingen gesloten, na ettelijke voor gestelde „wenschen" te hebben bekrachtigd, o.a. strekkende, dat de bekende bepalingen van den voormaligen prefect Ducros omtrent de burgerlijke begrafenissen worden ingetrokken; dat de 22 September, de dag van de afkondiging der eerste repu bliek tot een nationalen feestdag verklaard en de tijd der krijgsdienst tot 3 jaren verminderd worden met afschaffing van de vrijwillige dienstneming voor één jaar. Een voorstel om den wensch uit te spreken dat eene algemeene amnestie zou worden afgekondigdwerd door den prefect bestreden op grond van zijn politiek karakter, en met 8 tegen 7 st. verworpen. Te Nimes is dezer dagenterwijl de bewoners afwezig warenbij den heer Ausset, een koopman, door de voordeur ingebroken en aan geld en verschillende voorwerpen van waarde een bedrag van niet minder dan 200000 fr. ontvreemd. Koloniën. Den 28 Aug. heeft de israëlietische bevolking van Algiers hare volkomen inlijving bij het groote gezin des franschen volksd. i. hare deelneming aan de conscriptie en het vertrek der eerste israëlietische miliciens naar het leger met een feest van omstreeks 800 personen in een zomer- sehouwburg gevierd. Het feest droeg een zeer republikeinsch karakter. De heer Lowe heeft in eene te Crayton gehouden rede er grooten nadruk op gelegddat de beweging ter zake der turksche gruwelen in Bulgarije niets van eene partij beweging heeft en ook niet hebben magen voorts de rede van lord Derby aan eene scherpe critiek onderworpenaantoonende dat Engeland wel degelijk eene bijzondere verantwoordelijk heid heeft ten aanzien van Turkije, en dat eene geheel nieuwe staatkunde van de regeering verlangd wordt, waarbij men zich oprecht met Rusland moet trachten te verstaan en alle bescherming van Turkije laten varen. Het bekende iersche Parlementslid Sullivan geeft in een brief in de Times aan zijne verwondering lucht over de po gingen van lord Derby om de houding der regeering te ver dedigen. Krachtig wijst hij aanhoe de regeering o. a. maanden lang zwijgend heeft aangeziendat er eene ware oorlogspaniek en allerlei rampen in de handelswereld door het zenden van de engelsche vloot naar de Besika-baai wer den veroorzaaktterwijl de regeering daaraan terstond een einde had kunnen maken door met een enkel woord te ver klaren dat die vloot alleen de engelsche onderdanen in Tur kije beschermen ging. In een door de Times openbaar gemaakten brief van den beer Gladstone spreekt deze over de laatstelijk door graaf Derby gehouden toespraak en komt hij er tegen op, dat Enge- lands politiek uit prolesten en vertoogen blijve bestaanen dat het zich op nieuw zou laten afschepen met niets bedui dende firmans en beloften. Europa zou eindelijk moeten bepalen wat recht is en dienovereenkomstig moeten handelen, met Engelands krachtige medewerking. De Times hekelt de turksche vredesvoorwaarden. Het weder bezetten der servisehe vestingen door de turken acht zij onmogelijk, omdat daarin een gevaar voor den vrede van A N T. 5, voor elke regel meer 15 ding tot Zaterdag namiddag olgend nommer ingestaan t. Aangevoerd 10 Koeien f 250 a 310, a 28 a 105, 4 nuckt. dito 14 a 21, 1 a 38, 130; vette Varkens f 0,58 a 0,70 re dito f 24. kaas f 42, commissie /40,50, middelbare 1 25 aangevoerd 420 stapels wegende Ter graanmarkt aangevoerd 3603 heet., Rogge f 8,25 a 8,75, Gerst/5,80 a 6,80, Haver f 4,25 a 6, Paardenboonen /8a 11 a 13, Kanariezaad wit 13,50 a dzaad 25 a 28, geel idem /18 a 20,75, 18 a 19 Karweizaad 24,75 a 25 Co- Erwten: Groene 12,50 a 18, grauwe 2 a 18, witte 14. roerd 8 Paarden 75 a 350, 14 Koeien acht,. Kalveren f 12 a 20437 Schapen n 4 a 7 209 magere Varkens f 24 a a 7 Boter per kop 110 a 120 ct. Kleine kaas f 30 a 40,50, verkocht 73 045 kilogr. ukken Boter 1,52 a 1,62 per k., Kip- 5 per 100. ipt. Kleine kaas' f 39verkocht 22 57 kilogr., Karweizaad/25, blauw Maan- per 50 P., Mosterdzaad 20 a 27 p. mud. lloode Tarwe f 10,25 a 10,75, Witte 6,90 a 7,65, Gerst 7, Haver t 4,75 boonen f 14, Karweizaad 15,25, wit Bruin dito 5,85, Maanzaad/19, Groene Kaas 20 a 41verkocht 95 stapels ogr. Aangevoerd 23 Koeien 120 a 5 a 110, 16 nuckt. Kalveren 8 a 20, a 30, 17 Lammeren 18 a 20, 2 vette p. P., 29 Biggen (9a 14, 3 Veulens >t. Kleine Kaas 40,25, aangevoerd 58 Kippen-eieren 4, Eenden dito/4,50. ;pt. Aangevoerd 165 stapels Kaas, Boter kilogr., 408 Runderen, 35 Paarden, 4 e Kalveren 0,70 a 0,90 per kilogr., a 28, 60 vette Varkens 0,58 a 0,68 ;ere dito 20 a 30296 Biggen 6 en Lammeren 633 mud Appelen 2,50 3,50 a 10, Kippeneieren /4,50 a 4,75, r 100, 62 Ganzen /2a 2,25. Aangevoerd 5 Paarden 80 a 200 150, 10 Ossen f 160 a 180, 6 Stieren 'ldekoeien 90 a 26025 Kalfkoeien Vaarsen 70 a 105 20 Hokkelingen Kalveren 8 a 18, 12 Rammen f 60 'IS a 24, 600 vette dito 25 a 35, 160 3 Bokken en Geiten 2 a 4, 30 ma- 28, 35 Biggen 8 a 11 20 Konijnen tippen f 0,50 a 1,50, 20 Eenden 0,40 a 1,73, Kaas f 0,35 a 0,45 per kiiogr. 4 a 4,25 per 100. Aangevoerd 4 Koeien 125 a 315, 1 Paard 19, 158 Schapen 16 a 31 19, 4 Schrammen 12, 256 koppen Bo- 1 a 1,10, 300 Eieren /4,25. Moutwijn 13,25, Jenever 18,75. Kleine kaas f 39, verkocht 45 stapels, ingevoerd 6100 Runderen 6.2., 19000 sn 7,2., 500 Kalveren 5,8., Varkens 5.6. .'oerd 700 Runderen 6,2, 6000 Schapen 100 Kalveren 6, Varkens 5,0. rdam 30 September 1876. Arazfl.Obl.1865 5 pet. MexicoQhl. 1851 3 n Maatsch.expl. Staats-sp. Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. 270 Russ. Sp. Kiew Brest Aand. Balt.-Spoorweg 129 Illin. Cent.-Spw. Mts. Ct.v.Aand. 77} Chicago N. West Cert. 54} UnionPae.Hoofdl.6 96 Chicago Z.W. 7 851 n St.Vincent.Br.7 6} Alt.Miss Ohio 7 Peru 1870 6 17} n 1872 5 it 13} Aand. Erie-Spoorw.8} Union Pacific San J oaquin V alley 6 pet. 84} ct. 62} tt 751 n 99- H 13{ U 12} U 52} II 100} n 97} u 302 n 296 5 3 Vu V 55} 128 ct. O} r 42 3t. 99} V van en KROON. Hunne dankbare kinderen.

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 5