van Zondag 15 October 1876. 2 876. E li. B&uitschlaud. ISelgie. I'Vankryk. jJraot lli'ittanfe en üerianil. rit. Bijblad van de Alkmaarsclie Courant Bij den Bondsraad is een voorstel van den Rijks-kanselier ingekomen, strekkende om, met liet oog op de in Zuid- Duitschland opgedane ervaring, art. 4 der muntwet van 9 Juli '73 dus te wijzigen, dat het bedrag der aantemun ten nieuwe zilveren Rijksmunt wordt bepaald op 15 iij plaats op van 10 mark per hoofd der bevolking. Peuisen. Terwijl de provinciale Landdag van Hannover zich tot de regeering gewend heeft met het verzoek, het in beslag genomen vermogen van Koning George hem terug te gevenis de hoofdredactie van het welfische orgaan te Han nover, de Deutsche Volkszeitungeensklaps vervangen door eene andere, die met groote letters aankondigt, dat zij van geene verzoenende stappen weten wil en ten krachtigste zal strijden voor het herstel van Hannover als koningrijk en lid van het Duitsche Rijk onder zijne eigene dynastie. Ten vorige jare is in de kreits Stargardt eene vergade ring door de policie ontbondenomdat de discussie in het poolsch gevoerd werd en daardoor het toezicht onmogelijk was. De belanghebbenden hebben deze kwestie iu rechten uitgemaakt willen zien in eerste instantie is de policie in het gelijk gesteld in tweede instantie echter is die uitspraak vernietigden thans heeft het „Oberverwaltungsgericht" zich met het gevoelen der rechters in tweede in tweede in stantie vereenigd. Den 5 was bij het Staatsgerechtshof de zaak van den heer v. Arnimbeschuldigd van landverraadaan de orde. De beschuldigde was niet verschenen en had een uit Ouchy gedagteekend verzoek om uitstel ingezonden omdat de tegenwoordige weersgesteldheid hem belette eene langdurige reis te ondernemen. Het Hof besloot, daar de ziekte niet wettig was bewezende hehandeliug van het proces bij verstek voort te zetten. Dientengevolge werd overeenkomstig art. 23 der wet van 22 October 1852, den verdedigers van den beschuldigde het woord ontnomenen voorts besloten de zaak in geheime zitting te behandelen. Na 3 uren beraadslagens is vonnis geveld maar daarvan eerst den 12 bekendmaking gedaan houdende veroordeeling tot 5 jaren tuchthuisstraf, wegens landverraad en beleediging des Keizers en prins Bismarck. De graaf heeft een vervolg op zijne brochure „Pro Nihi- lo" in het licht gegevenwaarin hij zich verdedigt tegen de voornaamste beschuldigingenvan de zijde van prins Bis marck tegen hem ingebracht. Zoo deelt hij een telegram mede door hem terwijl hij ambassadeur te Parijs wasvan den Rijks-kanselier ontvangen, waarin van de onderhande lingen over de ontruiming van het fransehe grondgebied door de duitsche troepen gezegd wordt: „Wij kunnen het afwachtenof de fransehe regeering onze voorstellen aan neemt." Graaf Arnim nu was beschuldigd die 'onderhande lingen eigenmachtig vertraagd te hebben hij beweertdat het telegram in de processtukken verminkt isimmers de hierboven aangehaalde woorden niet bevat. Ook beroept hij zich op het getuigenis van engelsche staatsliedenten be- toogedat men te Londen geenszinsgelijk prins Bismarck beweerdebezwaren had om hem daar als duitsch ambassa deur te ontvangen. Baden. De Koning van Griekenland is den 11 te Baden- Baden aangekomen en door den Keizer en den Groothertog zeer vriendschappelijk ontvangen en naar zijn hotel begeleid. Den 1 Oct. is te Leuven het door de stad a 70,000 fr bekostigde bronzen standbeeld van den bekenden staatsman Silvain v. d. Weyer onthuldin tegenwoordigheid van den Koningde Koningin, de ministers van binu.- en van buit. zakenvan o. werken enz., van de weduwe met haren zoon en 3 dochters. Vóór de sluiting van het te Brussel gehouden congres voor openbare gezondheid en veiligheid is op voorstel van den voorzitter der russische delegatie bij acclamatie besloten, het bestuur te belasten met een dank-adres aan Koning Le opold, waarna de voorzitter een brief van den directeur van het Kabinet des Konings voorlasmededeelendedat Z.M. voor het eerstvolgende congres eene gouden schaal beschik baar steldeter waarde van 5000 fr. en bestemd tot prijs voor de stad, de plaatselijke overheid, de vereeniging of den persoondie door het verbeteren van de woningen der behoeftige klassen er in slagen zou het aanmerkelijkst en met de minste kosten het gemiddeld sterftecijfer onder -■HffT'-rTOITgjt T-TffT-fT die klassen te verminderen. De Koningin stelde harerzijds eene gouden medalje ter beschikking van net volgende con gres voor de openbare of particuliere inrichting tot weezen- verplegingwaarin het gemiddeld sterftecijfer het laagst zou zijn. Op voorstel van den president is hierop besloten dat in bet bovenbedoelde adres den ^oning en der Konin gin voor een en ander uitdrukkelijk zouworden dank ge zegd. Verder zijn motiën van dankbetuiging aangenomen aan de Vorsten regeeringen en comité's van het buitenland, aan de belgische ministers en aan de stad Brusselvoor hetgeen ten behoeve van de tentoonstelling en het congres door hen verricht werdvoor de gegeven feesten enz. Den 5 heeftin tegenwoordigheid des Koningsde plech tige uitreiking plaats gehad der op de jongste tentoonstel ling verworven bekrooningen. De tentoonstelling is gedu rende de 3 maandenwelke zij geopend was bezocht door 278,000 personen, behalve 18000 kosteloos toegelatenen, be- hoorende tot de scholende bezetting en het spoorwegper soneel. De uil gaven worden geraamd op 460,000, het tekort op 80,000 fr. Reeds hebben verscheidene buitenlandsche Vorsten hunne instemming betuigd met de plannen onlangs te Brussel om trent de beschaving van Midden-Africa vastgesteld. Graaf dc Lesseps heeft daartoe 5000 fr. geschonken. De minister van oorlog heeft aan de generaals eene aan schrijving gericht, waarin hij zijn verlangen te kennen geeft, dat generaals en hooge militaire ambtenaren voortaan het voorzitterschap bij prijsuitdeelingen en andere plechtigheden niet zullen aanvaarden dan na daartoe 's ministers vergunning gevraagd en verkregen te hebben. De aanleiding tot deze aansctrijving is te zoeken in zekere toespraken in meer of min ultramontaanschen geest, bij prijsuitdeelingen enz. door sommige hoofdofficieren gehouden. De minister van j ustitie heeft de bepalingen in herinnering gebracht betreffende de residentie der geestelijken en de machtiging, welke deze zoowel van den minister als van hunnen bisschop behoeven om hunne standplaatsen gedurende zekere tijden te verlatenen zulks om een misbruik te keer te gaan, ontstaan uit de gewoonte der bisschoppen om priesters uit te zenden tot het bedienen van andere kerspelen dan waarin zij wonenen die wegens geringe bevolking of om andere redenen geen eigen pastoor of kapelaan bezitten. De schat kist betaalde daardoor een groot aantal bezoldigingen ten behoeve van pastoorsdie niet bestonden. De rechtbank te Nancy heeft 5 wijnhandelarenwegens vervalsching van hunne waar met arsenikhoudende fuchsine, elk tot 14 dagen gevangenisstraf en 50 fr. boete veroordeeld, met openbaarmaking van het vonnis in eenige dagbladen en vernietiging van den in beslag genomen wijn. Den 27 en 28 Sept. zijn te Le Vigan (Gard) ruim 200 protestantsche predikanten uit het zuiden des lands verga derd geweestom van gedachten te wisselen over het ont worpen maar door de vertegenwoordigers der liberale partij te Nïmes van eene „verklaring" voorzien verzoeningsplan. Met alg. st. werd de volgende motie aangenomen: „De con ferentie verklaart, dat, zoo er onder de Evangelisclien vóór de bijeenkomst te Nimes verschil van opvatting omtrent het verzoeningsplan kon zijn, er thans, na de besluiten, op die bijeenkomst genomengeene aarzeling meer mogelijk is en het plan moet worden opgegeven". Voorts werd de hoop te kennen gegevendat zoo spoedig mogelijk eene nieuwe sy node zou worden bijeengeroepen ten einde de crisis in de Kerk te doen ophouden zonder echter de beslissingen van 1872 en 73 betreffende de Verklaring des geloofs en de ver plichte instemming met dat geloof eenigermate te verzwakken. De nieuwe fransehe gezant in China is belast om van den Onderkouing van Nanking voldoening te vragen voor de ern stige beleedigingenden catholieken missionarissen in de provincie Anhwei aangedaan. Te Ning-kwo is een hoop soldaten en gemeen de kerk binnengedrongen, de priester voor liet altaar vermoord en het lijk van een anderen priester, dat iu de kerk lag om hegraven te worden, verminkt. Verschei dene chineesche bekeerlingen werden evenzeer vermoord, de kerk en de woningen der zendelingen vernield. Te Szechuen zijn ongeveer 600 huizen van inlandsche christenen vernield en 50 personen vermoord. Door de manderijnen is niets gedaan om de schuldigen te keer te gaan en te straffen. Den 2 Oct. is te Parijs het werklieden-congres geopend99 afgevaardigdeu uit de departementen250 uit de hoofdstad, een aantal vrouwen en vele dagbladvertegenwoordigers waren aanwezig. Tot voorzitter werd de parjjsehe graveur Chabert, tot secretaris de „burgeres" Andrée benoemd. In de tweede zitting is de arbeid van vrouwen en meisjes besproken en zeer geklaagd over de ellende der arbeidende vrouwen te Parijs, ten gevolge van de ongelijke mededinging der gevan genissen, weeshuizen en vooral der kloosters, welke, volgens den „burger" Dautier, meest als fabrieken dienst doen. In de vijfde bijeenkomstden 7 is gehandeld „over de recht' streeksche vertegenwoordiging van het proletariaat in het Parlementwaarbij de sprekers stellingen verdedigden die geene mindere strekking hadden dan den grondslag der par lementaire vertegenwoordiging in Frankrijk te veranderen en het stelsel, sedert 1789 toegepast, te vervangen door dat van afgevaardigden volgens de standen. Den 11 is het congres met een banket besloten. Toen den 8 voorgesteld werdvrouwen daaraan voor half geld te laten deelnemen zeide de „burgeres" André: „Burgers, gij hebt gewild, dat de vrouw hetzelfde loon genieten zal als de manwelnu laat haar ook met hem gelijk staan in de uitgaven Deze toe spraak verwierf levendige toejuichingen. Opmerkelijk is het, dat de werkstakingen geene verdedigers op het congres heb ben gevonden. Voor het geraamte van het aanstaande tentoonstellingsge bouw te Parijs zal 27.690.000 kilogr. gesmeed en gegoten ijzer noodig zijn. Aan het dept. van oorlog wordt door eene commissie zit ting gehouden om de bepalingen te onderzoeken van het uit vroeger jaren dagteekenend besluit, betreffende de militaire eerbewijzen bij de uitvaart van ridders van het Legioen van Eer. Den 5 fende de Alg. en Gemeenteradenmet uitzondering van de wijze van verkiezingin de koloniën nog van kracht is. De Senaat en de Kamer van Afgevaardigden zijn tegen 30 Oct. bijeengeroepen. is te Marseille het orienlalisten-congres geopend met eene redevoering van den heer de Lesseps. Den 7 werd de zitting bijgewoond door den heer Thiersdie met luide toejuichingen en door den voorzitter met eene toespraak be groet werd. Bij zijne komst in de stad was hij met groote geestdrift door de bevolking ontvangen; een 20.000 men- schen stonden hem in de straten op te wachten. De gewezen prefect van Lyon Ducros, die na zijne af treding als zoodanigbelast werd met een daartoe ingesteld departement voor algerijnsche aangelegenheden aan het mi nisterie van binn. zakenis ook uit deze betrekking ont slagen. De Siècle isnamens de gravin de Montijo, tegen 9 Nov. voor den rechter ter verantwoording geroepenwegens de openbaarmaking van een stuk voorkomende in een uiterst zeldzaam zooveel mogelijk vernietigd oud nummer van de Gazette des Tribunaux, waarin verslag werd gedaan van een lang vóór Napoleons troonsbestijging gevoerd procesuit hetwelk bleek, dat de gewezen Keizerin Eugénie 3 jaren na den dood van den graaf de Montijo geboren was, en men slechts door middel van vervalsching van geboorteregisters er in geslaagd was het feit te verbergen. Den 8 hebben in de gansche republiek de verkiezingen plaats gehad van de nieuwe maires en hunne adj uncten, die, volgens de nieuwe wetin alle gemeentenbehalve de de- partements-, arrondissements- en kantonshoofdplaatsendoor en uit de gemeenteraden moesten worden benoemd. De goede orde is daarbij nergens gestoord geworden. Een soldaat van het 27" regiment infanterie is door den krijgsraad tot 60 dagen gevangenisstraf, waarvan 8 als cel lulaire correctie, veroordeeld, omdat hij, onlangs opgeroepen om aan de manoeuvres deel te nemenaan zijne ouders om geld geschreven hadvoorgevendedat op hoog bevelten einde de reservisten aan de ontberingen van het soldatenle ven te velde te gewennengeen ander voedsel werd uitge reikt dan 2 beschuiten en 1 kop koffie daags. Als verzwa rende omstandigheid kwam bij dezen laster, dat de compagnie, waartoe hij behoorde, in de garnizoensplaats is achtergebleven, zoodat hij aan de oefeningen te velde geen deel genomen had. De bevelhebber van het 8» legercorps, genl. Ducrot heeft dit vonnis bij algemeene order bekend gemaakt. De Raad van State, deswege door den minister van kolo niën geraadpleegd, heeft geadviseerd, dat, hoezeer bij besluit van de regeering der nationale verdediging, van 3 Dec. 1870, in de koloniën het algemeen stemrecht ook voor de verkie zingen van Algemeene en Gemeenteraden was ingevoerd sommige koloniale gouverneurs ten onrechte ook vroegere wetsbepalingen betreffende de organisatie en attributen dier lichamenin het moederland van krachtvan toepassing hebben verklaard; weshalve de keizerlijke wetgeving betref- Dezer dagen is te Portland ontslagen de heer William Roupelleen voormalig lid van het Lagerhuis, die 12 jaren geleden wegens valschheid in particulier geschrift veroordeeld was Ofschoon hem reeds herhaaldelijk verkorting van straf tijd aangeboden washeeft hij die steeds geweigerd. Zijn uit stekend en zelfopofferend gedrag gedurende zijne gevangen schap had hem den bijnaam van den „engel der galeien" verworven. Door zekeren heer Lancaster is eene aanklacht ingediend tegen een bekenden londenschen spiritistden heer Slade krachtens het verbod van waarzeggerijdat in de engelsche wetten geschreven staat. Lord Stratford de Rcdcliffeeen man van gezag in de oostersche kwestie, geeft in de Times wederom zijne meening omtrent hetgeen nu geschieden moet. Servie wil hij in het status quo ante helium laten, maar het moet toch door eenige verhooging van zijne schatting of door het bezetten van eene enkele vesting door de turken en door een bezoek van Vorst Milan te Konstantinopel eenige boete doen. Monte negro zou eene haven aan de zee moeten verkrijgen; Bulga rije Bosnië en de Herzegowina allen zelfstandigemaar cijnsbare Staten worden. Voorts allerlei hervormingen in het geheele turksche Rijko. a. geene verpachting van de inning der belastingen, en politieke gelijkheid van alle klassen. Voor de uitvoering moest gezorgd worden door de mogend heden die onderling en met de Porte eene overeenkomst behooren te sluiten, en de uitvoering der hervormingen aan eene gemengde commissie, door haar en de Porte te benoe men zouden moeten toevertrouwen. Op eene groote meetingte Birmingham gehoudenis een votum van vertrouwen aan de regeering gegeven en geprotesteerd tegen de „onvaderlandlievendedoor de aan voerders der liberalen opgewekte agitatie, die er op aangelegd was om de regeering te belemmeren bij haar pogen om be middelend in het Oosten op te treden." De Daily Dews deelt een brief van genl. Tschernaye/j mede, volgens welken, ook door soldaten der geregelde turksche troepen gevangenen en gewonden op de gruwelijkste wijze worden gespietstverminkt en gemarteld. De Times deelt een brief mede van Hobart-lassa, den ad miraal der turksche vloot een geboren engelschman waarin hij .poogt, aan de engelsche natie de andere zijde der medalje te laten zien. Hij doet uitkomen, dat de opstand in Bulgarije begon toen in alle deelen des Rijks Turkije be dreigd werd, en dat die opstand volstrekt in den aanvang gesmoord worden moest. Hij denkt er niet aan de gepleegde gruwelen te vergoelijken, maar beweert tochdat de bulgaar- sche christenen in den aanvang, ofschoon op veel kleiner schaalzich aan dergelijke gruwelen hebben schuldig gemaakt. Voorts beweert hij, dat Turkije wel degelijk tot deugdelijke hervormingen bereid en in staat is. Als men Turkije eene eerlijke kans laat, dan zal het blijken, meent hijwelk eene groote levenskracht het bezit Op eene liberale meeting, waarop de heer Vreeman het woord voerdeis eene motie aangenomendie geheele schei ding der christelijke provinciën van Turkije wenschelijk achtte en op eene bijeenroeping van het Parlement aandrong. Op eene meeting te Hackney, waar de liberale Parlements leden Eolms en Eawcett het woord voerdenis verklaard dat eene najaarszitting van het Parlement noodig is. In eene den 6 gehouden bijeenkomst van het bestuur der Conservatieve Vereeniging in de City van Londen zijn re- solutiën aangenomenwaarbij vertrouwen in de regeering betuigd en het bijeenroepen van het Parlement onnoodig verklaard wordt. De oud-minister Torster heeft den 7 voor zijne kiezers te Bradford eene redevoering uitgesproken, waarin hij zijn leed wezen er over betuigdedat Engeland niet van den aanvang af met de mogendheden is medegegaan, en zijne goedkeuring hechtte aan de laatste depeche van graaf Derby aan den ge zant te Konstantinopel. De redenaar verdedigde voor het overige de oorlogsverklaring van Serviebeweerdedat dit land tegen Turkije is opgewassen, en uitte de hoop, dat En geland alsnog Turkije zou doen begrijpen, dat het niet langer op Engelands ondersteuning kan rekenen. Engelands politiek behoorde niet beheerscht te worden door vrees voor het ge vaar, hetwelk de sympathie der mohammedanen in Indie voor de turken oplevertmaar door de rechtvaardigheid. De aanwezigen hebben eene motie aangenomen waarbij de Ko ningin verzocht wordt het Parlement bijeen te roepen. In een openbaar gemaakten brief van den heer Gladstone veroordeelt deze strengelijk de politiek der regeeringdie volgens hem zich wel telkens anders voordoetmaar toch hetzelfde doel blijft najagen. De schrijver ziet, ook na het laatste voorstel van graaf Derby, dat voor verschillende uit leggingen vatbaar zou wezen, niet af van zijne oppositie tegen de regeeringen hij dringt op het bijeenroepen van het Parlement aanomdat de regeering het oneens is met het volk. Hij verlangt wezenlijke autonomie voor Bosnië en Bulgarijezoolang deze niet is verleendzou het volk zijne demonstratiën niet staken. In eene den 9 in St. James Hall te Londen gehouden groote bijeenkomst van werklieden, belegd met het doel om tegen de houding der regeering te protesteeren en eene spoedige Parlementszitting te eischen, is de bovengenoemde brief van den heer Gladstone onder luide toejuiching, voorgelezen. Ook in het Hydepark werd eene volksbijeenkomst gehouden maar, volgens de Standard, door niet meer dan 1500 personen. Graaf Derby heeft aan den gezant Elliott te Konstantino pel eene depêche gezondenwaarin hij zich gunstig uitlaat over het denkbeeld van een bijzonderen gouverneur voor Bulgarije te benoemen dieindien hij geen christen is het vertrouwen der christenen behoort te genieten. KonoNiëN. De engelsche gezant Wade en de chineesche ambtenaar Li-hung-hang hebben de overeenkomst tot regeling der yunnansche aangelegenheden geteekend. Al zijn de schul digen aan den moord van den heer Margary niet ontdekt toch zal eene schadevergoeding aan zijne familie uitgekeerd en het officieel verkeer naar Engelands wensch geregeld wor den voorts zal China de rechtsbedeeling voor de vreemde lingen wijzigen4 havens openstellen en aan eenige grieven van den handel te gemoet komen. Den 17 heeft de chineesche regeering de overeenkomst geratificeerd. In het regeerings- blad heeft zij haar leedwezen betuigd over het vermoorden van den heer Margary, «n het recht van vreemdelingen ow A N T. voor elke regel meer 15 ng tot Zaterdag namiddag gend nommer ingestaan; t het verbeterhuisdie veroordeelden vrije burgers moesten doen blozen, die, aderlandsehe liederen aanhieven slechts als dat van „Haagsche leen" wisten te irs is naar aanleiding onzer feestviering gebrek aan nationalen zin gewezenwij ■ze afkeuring even sterk waser in ons m willen doen blijkenonze nieuwe er- s er ditmaal niet van te zwijgen. :svoorlezing van wege het departement der it van 't Algemeen is den 17 gehouden geweest. Als spreker trad op de heer elende over kunst met het oog op het ken. Hij schetste hoe de schilder een moet geven van de natuur en de werke- verriandige keuze, daar niet alles wat >on of geschikt tot reproductie ismaar iet moet geven eene slaafscheziedooze ien afbeeldsel waaruit blijkt wat hem in i heeft, wat bij het zien daarvan in hem it zijn werk moet blijken eene gedachte, dat de aanschouwer die begrijpen kan. op datwaar de schilder ter bereiking r lijnen en kleuren beschikken kande lechts van de eersten kan bedienen, en des te moeilijker wordt; terwijl de rnoei- dien zijn werk niet, als eene schilderij lar van verschillende zijden kan waarge- )dat zijn beeld nergens richtingen of lijnen liet, schoon zijn en het oog onaangenaam herinnerde voorts hoeveel bezwaarlijker le stugge grondstol niet een substantieel voortestellen maar een geestelijk iets :n, te verzinnelijken, in aanschouwelijken irm te brengen en hij toonde aan hoe heer Stracké gelukt was, de leus „van Victorie" in een schoon en treffend kunst- in. Hij beschreef de beteekenis van het zijne hoorders in bijzonderheden er op end de kunstenaar de opdracht der com- daardoor een pronkstuk geleverd had j ons ten zeerste mogen verheugen. Ter- achting uitsprak dat het monument op rbiedigd en van eene fraaie omgeving u, drong hij tevens krachtig aan op eer- ntsoenen, welke nog steeds veel te wen- ir ieder stadgenoot ter harte moet genomen egaafde spreker, die zijne rede toelichtte :ld aan het gebied der kunst ontleend k gelegenheid vond tot vaderlandslievende sporiugenbehoeven wij niet te verzeke- teloo droeg na de pauze voor: Op Staal- ■rk. ee 2". kl. J. P. Luhbe Backer is op non- vernemen wij, dat de minister van finan- in den directeur van het postkantoor al- eeft verleend tot het aanstellen van een Ier. IE RL IJK E STAND. en Ii.aatje MayjTcels. nna Maria Klein. Adriaan Swin- Iberldina Maria, D. van Gerardus Jose- ke en Dient je Lammers. Hubertina Idegorda Maria, D. van Hubertus Ge- phus Benedict en Anna Maria Christina Q,uat. CornellsZ. van Jan Kaal en van Abraham Mattheus de Jong en rn. Johannes Franciscus Heinrich 'L. is Johannes Nieuwenhuizen en Anna Catharina Duink. 'ederikaD. van Jan Kroon en Geertje ef. 5. van Arie Peperkamp en Guurtruida Jannetje, D. van Weijert Smit en njer, wonende te Purmerende. Ber mnesZ. van Willem Martinus vau Leeu- tje Zein. I, 'L. van Pieter Metselaar en Maria \ema46 j. Hermanns Hendrik, Z. is Penders en Maria Margaretha van Dijk, n 8 m. Anna Elisabeth D. van Pieter Wilhelmina Pouwilina Maus 1 m. idman67 j- en 7 m. Willem Klaver, 'enjamin, Z. van Barend Bruin en Jaco- :es, ruirh 8 ra. VAN VASTE GOEDEREN. 18 Oct. Notaris J. VAN DER TANG.,, onder Heilo groot 15 bunders29 roe- 38680,— 26 roeden20 ellen onder 44805,— te zamen f 83485, Notaris W. E. G. L. GOUWE, over de r. c. kerk, sectie A 1829. Str. I. Manheim f 3905, (Afslag 25 Oct.)

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 5