Wapenstilstand. No. 45. Achtënzevenügsle Jaargang. 1876 Z O N D A G 5 NOVEMBER. #ffictcel (Rtebccltc SÜLtcfccUjfióchc üeuicïitcn Binnen land. iÖocfil- en Ëtuvdbcrühlen. 62' 751 98; 114 52 i'b 97 os; 295 •287 51 A 541 128 A A T. Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal 0,63, franco per post 0,80, afzonderlijke nommers 5 Cents. Sneven franco aan de Uitgevers HERM". GOSTER ZOON. <l:.« De Advertentiën kosten van 15 regels f 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in bet eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een Bijblad bevattende Wekelijkache BerichtenVerslag van den Gemeenteraad en Advertentiën. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennisdat zijnaar aanleiding van het bij de behandeling der gemeente-begrooting voor 1877 aangenomen beginsel om 'net aan de gemeente behoorende gebouw aan de Oudegraoht, wijk D, n°. 332, gebruikt wor dende bij het burg. armbestuur tot turfschuur voor de armen, te verkoopen, heden den Raad ter vaststelling hebben aan geboden; a. een ontwerp-besluit, waarbij dat gebouw verklaard wordt n^et meer ter openbare dienst bestemd te zijn; b. een ontwerp-besluit voor den openbaren verkoop van dat gebouw; kunnende zijdie bezwaar mogten hebben tegen de onttrek king daarvan aan de publieke dienst, zich te dier zake tot den Gemeenteraad wenden vóór 15 November 1876. Burgemeester en W ethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 3 November 1876. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. De personen, die voor NOODHULP KAASDRAGER in aanmerking wensehen te komenworden verzocht zich ter gemeete-secretarie aantemelden. Aan de openbare tnsschenschool te Alkmaar wordt gevraagd een 3®. hulponderwijzer op f 550,jaarwedde. Sollicitanten worden verzocht hunne stukken vóór 20 November 1876, intezenden aan het Gemeentebestuur van Alkmaar. De gelegonh8id tot het bekomen van BADEN in het Gasthuis is, van af Maandag 6 November 1876 vastgesteld op Woensdag en Zaturdag van iedere week. POSTERIJEN. De Directeur van het Postkantoor te Alkmaar maakt be kend, dat de heer G. F. BINNEMAN, kruidenier, wonende noordzijde Verdronkenoord dicht aan de Bierkade, is aange wezen tot Rijksdepöthouder voor den verkoop van Postzegels, Briefkaarten enz. De Directeur voornoemd GOUWE. Aan belanghebbenden wordt ter kennisse gebrachtdat er eene nieuwe DIENSTREGELING van het Postkantoor alhier is verkrijgbaar gesteld, tegen 10 cents het exemplaar. De Directeur van liet Postkantoor te Alkmaar, GOUWE. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de le. helft, der maand October 1876. Mej. G. Castricum, Amersfoort; C. P. Seholl, Amsterdam; I. P. Otto, F. C. Volmer, Anna PaulownaA. v. Dam, Noordschermer. Van het Hulpkantoor te Ouclcarspel H. C. GulOostpolder, te SchermerhornH. Maas A msterdam. Briefkaart: Gebrs. RiesselmanAmsterdam. P O L I C 1 E. Ter terngbekoming aan het Commissariaat van Policie voorhanden het navolgende gevondeneals: een moirée boezelaar, een bruine parasol, een witte springbok. Verder zijn aldaar inlichtingen te bekomen omtrent een paar witte handschoenen, een bruine damesschoot van een japon met zwarte franje, een klok- en kamerspel, een kinder sjaaltje en een eind touw. Alexinat.z is stormenderhand ingenomen, geheel Servië ligt voor de Turken open. Zoo luidden de laatste berichten van het oorlogstooneel. De strijd was alzoo beslist. Servië, dat de stoutheid had gehad van de wapenen op te vatten om de broederen in Bosnië en de Herzegowina bij te staan in bun verzet tegen de Turksche overlieersehingdat buiten twijfel had gerekend op een meer algeraeenen opstand van de niet- Mohammedaansche bevolking van bet Turksche Rijk en op het bondgenootschap van Griekenland en Rumenië Servië ligt machteloos aan de voeten van den overwinnaar. Toch zal de overwinnaar Servië niet aan zich onderwerpen, en de toestand van den vernederden aanvaller zal na den oorlog niet ongunstiger zijn dan te voren. En over dit ongewone feitdat de verslagene ten slotte overwinnaar zal worden mag men zich naar onze meening van harte verblijden. De wereldgeschiedenis is een wereldgericht. De heerschappij der Turken in Europa heeft zieh zelve veroordeeld. Zij is ge bleken niet in staat te zijn een billijkrechtvaardig, draag lijk bestuur in de overheerde landenover de overheerde rassen te vestigen. Zij heeft geeri toekomst. Zij is gebleken onvatbaar te zijn voor hervormingen daarom is zij ver oordeeld om te vallen, om te verdwijnen. Niet nu reeds, niet eensklaps maar allengs. Wat de uitkomst zal zijn van de onderhandelingen der mogendheden gedurende den wa penstilstand of er vrede op volgen zal of hervatting van den strijdniemand die het kan zeggen. Maar één ding is zeker": de macht der Turken over de eenmaal door hen onderworpen volksstammen over de in vroeger eeuw ver overde landen zal verkort worder. Het overwonnen Servië zal vrij blijven, en in Bosnië, de Herzogewina en Bulga rije zal in ruimeren of engeren zin, zelfbestuur aan de be volking worden gegeven. Zoo zal het misschien weer eenige jaren blijvendan zal de Turksche heerschappij op nieuw wordén ingekorten eindelijk zal de Halve Maan van de Sophia-kerk te Kpnstantinopel verdwijnen. En dan zal Rusland eindelijk zijn doel hebben bereikt wordt ons toegeroepenen wij worden aangemaaud onze vreugde de temperenwantzegt men elke terugtred van Turkije is een stap voorwaarts van Ruslandeen stap voor waarts op zijn weg naar IConstantinopel. Rusland wordt door geen andere drijfveer dan eigenbelang en heerschzuclit bewogen en aan geen ander dan aan den Noordschen beer zal de nalatenschap der Turken in handen vallen. Zoo spreekt en zoo profeleert men. Wat zullen wij er op antwoorden? Wie kan de toekomst voorspellen'' Alleen dit mogen wij op goede gronden er tegenover stellenis het mogelijk dat Turkije de buit wordt van Ruslandeven mogelijk is het dat het niet gebeurt. Even mogelijk is het, dat er zich in het zuid-oosten van Europa eeu aantal kleine onafhankelijke Staatjes vormen zooals dat immers tot no<? toe gegaan is. GriekenlandServiëRumenië hebben wij zien wordenen waarom zou het ontbindingsproces van Turkijetevens wor dingsproces van een nieuwen toestand, niet op dezelfde wijze kunnen worden voortgezet? Die kleine Staatjes zullen zeker niet bestemd zijn om lang te duren. Zij worden geboren met de vatbaarheid en de neiging om zich allengs t.e veree- nigeu en samen t.e smelten zooals reeds met, de beide Donau- Vorstendommen het geval is geweest., die thans een enkelen zelfstandigen Staat vormen tusschen Rusland en Turkije. Hiervan kan men zieh bij voorraad verzekerd houdendat, de Christen-bevolking in Turkije liever niet onder Rusland wil komen, evenmin als Rumenië of Servië. Van die ge zindheid kan de Europeesche diplomatie gebruik maken om uitbreiding der Russische heerschappij te voorkomen maar dan moet nietzooals tot nog toeRusland alleen de red dende engel zijn. Dan moet niet de Turksche heerschappij zoolang mogelijk vergoelijkt en gehandhaafd wordentotdat men door de feiten worat verrast en meegesleept. De Staten die Rusland wantrouwen en zijn overwicht in het oosten vreezen, die gelooven dat zijn bepaalde toeleg is meester te worden van den Bosporus en Konstantincpel te bezitten, die Staten vooral hebben tot nog toe met onverantwoordelijke zorgeloosheid gehandeld. Zij vooral behoorden te weten wat. er in Turkije en de aangrenzende landen omging. Zij hadden bet zich niet moeten verhelen, dat liet Turksche wanbestuur in Europa op den duur onhoudbaar is, en maatregelen moeten beramen om den toestand te verbeteren. In plaats van t.e waken en met het oog op de toekomst gebruik te maken van bet beden, in plaats van gedurende de vele jaren, waarin Rusland tot volkomen of betrekkelijke machteloosheid was gedoemd hun invloed op de Turksche regeering aan te wen den tot het voorbereiden en langzamerhand tot stand brengen van een meer bevredigenden toestand, hebben zij violen laten zorgen, zieh niet behoorlijk bekend gemaakt met den waren stand van zakenof tegen beter weten in zich voorgedaan alsof er geen reden tot bezorgdheid bestond. Maar het, kwaad wordt niet gestuit door het, eenvoudig te ontkennen en te verbergen. Alleen die politiek die vooruit ziet, die gevaren afwendtdie door tijdige maatregelen de zaken in de goede richting stuurt en allengs tot een goed einde brengtdie daardoor hevige schokken en botsingen voorkomt, alleen die politiek verdient onze hulde eu onzen dank. De politiek die alleen geweldige uitbarstingen voor het oogenblik tracht te belettenin de hoop dat alles zich later nog wel ten beste zal schikken, maar die alles verder ook maar aan zijn natuur lijken loop en aan den tijd overlaatis van twijfelachtige waarde. Nu reeds isdunkt ons, geblekendat de trouweloosheid en onoprechtheid van Rusland voor een groot deel in de verbeelding zijner heftige tegenstanders hebben bestaan. De uitkomst van den strijd heeft genoegzaam aangetoond dat in Servië althans geen Russisch leger tegen de Turken heeft gestreden. Dat. er enkele duizenden Russische vrijwilligers onder de Servische vanen dienen kan bezwaarlijk iemand vreemd voorkomen, die op de geestdrift die bij het Russische volk wordt gevonden voor elke anli-Turksche beweging, voor eiken strijd tegen de Porte, waar en door wie ook onderno men. Dat Rusland ook de regeeringniet alleen het volk -overigens aan Servië van ganscher harte de over winning kan gegunden nooit, zou toelaten dat Turkije dit eenmaal onafhankelijk geworden land op nieuw aan zich on derwierpwas en is duidelijk voor ieder. Dat is in het oos ten zijn taak, en het is oneindig beter, dat, Rusland de partij kiest van de Christenen in Turkijedan dat, het, met de Porte samenspande om hen te onderdrukken, en haar dezelfde goede- buurdiensten bewees als eenmaal aan Oostenrijk bij het onder drukken van den opstand der Hongaren Niet de heersck- zucbtniet het opstoken van Rusland is hier de oorzaak van opstand en oorlog. Wij hebben bier met een volksbeweging te doendie op den duur even onweerstaanbaar is als voor eenige jaren die in Italië; en voor de gelukkige ontwikkeling van Rusland en het Russische volk zelf schijnt, het beter, dat die beweging er bijval en steun dan miskenning en be strijding vindt. Jammerlijk is daarentegen in onze oogen de houding der Hongarendie onverholen aan de Turksche wapenen de overwinning toewenschen. Als er iets is dat de oogen kan openen voor het zelfzuchtige van hun gedrag en hen met schaamte kan vervullen over hun onwaardige houding, dan zou het het aanbod van de Turksche regeering moeten zijn om hun alles terug te gevenwat eenmaal de Turken als zegeteekenen en oorlogsbuit, uit hun land hebben weggevoerd. Meermalen toch hebben de Turken ook bun land verwoest en de inwoners als slaven weggevoerd; en zoo zij er zich niet voor goed hebben gevestigd, dan bobben de Hongaren, die thans volkomen onverschillig blijven bij den strijd'der Serviërs en Moutenegrijnen en het lijden van Bul garen en Bosniërs dit voor een groot deel te danken aan den bijstand der Duitsehe Keizers. Verkiezingen. Tot hoofdingeland van de banne en pol der Ursem is bij herstemming?verkozen de heer K, Pater, met 54 st., tegen 48 op den heer C. Brak; en tot hoofd ingeland van het Geestmerambachtmede bij herstemming de lieer Jb. Ruyter, met 62 st,., tegen 33 op den heer P. Koppes. Benoemingen. De beer Tengbergen Rijks-ontvanger te Noordsebarwoudeis verplaatst naar Oegstgeest. Tot hoogleeraar aan de Rijks-academie van beeldende kun sten te Amsterdam is benoemd de beer J. A. Alberdingk Thijm. Tot commandeur van de Eikekroon is benoemd de heer Herman ten Katetot officier de heeren Marie ten Kate en Heemskerck v. Beest, tot ridder van den Gouden Leeuw van Nassau de beer I,andede. Kerkelijke Zaken. De zesde algemeene vergadering van den Protestantenbond, den 1 Nov. te Arnhem gehouden, beeft de volgende motie van prof. Rauwenhojf aangenomen „De vergadering keunis genomen hebbende van de beslui ten der Synodebetreffende de voorwaarden van het lid maatschap der Herv. Kerk verklaart de heillooze strekking van die besluiten te betreuren en betuigt bare ingenomen heid met de pogingendie worden gedaan om de begin selen van het protestantisme in het herv. kerkgenootschap t,e handhaven." De Bond telt thans 5550 leden. Vervolg (ler Wekelijksche Berichten in het Bijblad. De lieer D. Rijndersberoepen predikant te Middelburg, heeft zondag-avond in de Groote kerk zijne afscheidsrede gehouden, naar aanleiding van Hebr. 13 vs. 20 en 21. Op liet drietal voor de vacante predikantsplaats zijn gebracht de beeren J. Kromsigt te Cortgene, E. ff. Heinecke te Renswoude en E. Barger te Lunteren. De luit. ter zee 2e. klasse J. P. Lubbe Bakker wordt met 16 dezer geplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord. Zondag jl. gaf de jeugdige liedertafel Alkmaars Man nenkoor uArionu hare eerste uitvoering. Over bet algemeen kan deze als gelukkig geslaagd beschouwd worden, althans de uitgevoerde nummers maakten op liet nog al talrijk opge komen publiek een gunst.igen indruk. Het valt echter niet te ontkennen, dat, de intonatie hier en daar nog veel te wensehen overlietvooral in Frühlings-an- dacht van Kreutzer, doch met volhardende en ijverige studie twijfelen wij niet of die moeilijkheid zal spoedig overwonnen kunnen worden. Een bijzondere lof moet nog worden toe gebracht aan de heeren Blom en Bakker, die door hunne fraaie voordracht, eerstgenoemde met het recitatief en aria uit Jozeph van Méhul, de tweede met de liederen, nik ken een lied" en Lentelied van de Mol iedereen in verrukking brachten. De nieuwe vereeniging verdient alleszins waardee ring van ieder, die niet ongevoelig is voor de pogingen, welke worden in het werk gesteld om den mannenzang 1e verheften. Donderdag heeft ook de heer Vervtoet zijne schouw burgzaal geopend, en wel met de opvoering van uJacob de Zeeheld». Al was de opkomst beter dan 's weeks te vo ren in Diligentiazij liet niettemin t.e wensehen over. Ilet. tooneelgezelschap onder directie der beeren Judels en Bouw meester kan niet vergeleken worden met. het, door „het Neder- landseh Tooneel" te zamen gebrachtewelke vereeniging in st.aat is de beste krachten tot zich te trekken. "Vooral ten opzichte van het dames-personeel moet liet gezelschap Judels- Bouwmeester achterstaanal valt ook de ijver der daaraan verbonden actrices te prijzen. Wat echter veel vergoedt is het spel van den directeur Bouwmeester, die werkelijk een verdienstelijk acteur is en zijne rol als kaper-kapitein, driftig en nobel ais een franschman flink vervulde. Vooral in liet vierde bedrijf: de uitdaging, verwierf bij veel bijval. De heeren Tartand en Besselinkals luitenant Paul en matroos Kaspard, toonden, zich mede goed berekend voor hunne rollen. Het publiek dat met elke kermis toont dit gezelschap zeer genegen te zijn riep ten slotte de hoofdvertooners terug. De Koningin is den 28 Oct. naar Frankrijk vertrokken BURGERLIJKE STAN I). OT> DERTROUWI). 2 Nov. Dirk Jacobus Kok, wednr van Trijnlje Rezee en Aalte Kramer, wede. van Johannes Anthonius van Maassen, beiden alhier, laatstgen. onl. te Rotterdam. Carl Ernst Theodor Müller, te Rotterdam en Anna Catharina Smitte Alkmaar. GETROUWD. 29 Oct. Simon Hart en Maart je Smit. Bernardus Francis- cus Huijbers en Catharina Noort. Jan Dijkman en Trijntje Ploeger.Johannes van Riessenen Cornelia Pijpers. Antonius Blom, wedr. van Helena An- t.honia Willebrands en Maartje Wokkewed. van Jan Ballus. 30 Johan George Slender en Christina TP ilhelmina van der Haagen. GEBOREN. 27 Oct. Jacobus, Z. van Jacobus Raves en Alida Margaretba Bant. 29 o Aaltje, D. van Bartel Harteveld en Johanna Cornelia van der Linde. 30 v Trijntje, D. van Teunis Komen en Guurtje Koel. 31 Jacoba, D. van Louwrens Pnt en Maria Wardenier. 1 Nov. Margaretlia Anna, D. van Jacob Schipper en Grietje Komen. 2 Corneliavan Barend Koeleman en Elisabeth Dclver. Simon, Z. van Kornelis Weel eu Antje Zonneveld OVERLEDEN. 25 Oct. Maria Theresia Bernardina Koch47 j. (verzuimd in een vorig No. optenemen). 28 u Margaretha, D. van Pieter Evers en Grietje Pover, 1 m. Wilhelmus Joliannes Bernardus Keuss, 29 j. en bijna 11 m. 29 Cornelis Johannes Christoffel, Z. vau Christoffel Meerscb en Marigje de Ruiter, 9 w. 31 David Johannes, Z. van Agedius Jelis Pekelharing en Elisabeth Anna Blom7 m. 1 Nov. Johannes Franciscus Reinrich Z. van Jacobus Jo hannes Nieuwenkuizen en Anna Geertruida Catharina Duink 17 d. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. Door den Notaris W. F. G. L. GOUWE. 2 Nov. 1. Huis, tusschen het Kanaal en den Steeweg, sectie B 2481. Str. C. v. d. Pol f 4475,— Opgehouden op 50, 2. Weiland, aldaar, 2415, groot .19.50. Str. P. Hart- 1550,— Verhoogd door C. G. v. Groos met 60, 3. Twee woningen onder één dak, 2413 en 2414. Str. C. v. d. Pol v 1970, Opgehouden op 30, Nos. I, 2 en 3 gecomb. Opgehouden. ALGEMEENE BEWAARSCHOOL. Oudersdie hunne kinderen op bovengenoemde school wensehen geplaatst te zien, vervoegen zich, voorzien van de inëntings- en geboortebewijzenin 't locaal aan de Doelen straat, op Dinsdag, 7 Nov. e.k., 's avonds te 8 uren. J. van der KAAY, Secretaris. Alkmaar 30 Oct. Aangevoerd 6 Koeien f 210 a 275 71 vette Kalveren f 48 a 174, 1 nucht. dito f 18, 1283 Schapen f 28 a 40, 145 vette Varkens/0,60 a 0,70 per kgr., 2 magere dito 17. 3 Nov. Kleine kaas f 40, commissie f 40,50, middelbare f 42 laagste prijs t 22 aangevoerd 426 stapelswegende 91981 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 3264 heet., Tarwe t 8 a 12,50, Rogge f 7,75 a 9, Gerst 5,50 a 6,80, idem Chev. f 7 a 7,75, Haver f 3,25 a 5,75, Paardenboonen f 7,25 a 8,50, bruine dito f 10,50 a 13,50, witte dito 12 a 16, duiven dito f 8.50, Kanariezaad wit/13 a 15, rood Mos terdzaad 19 a 22,50, geel idem f 18 a 22,50, blauw Maan zaad 15 a 17, Erwten: Groene 16 a 19, grauwe f 20 a 22 vale f 14 a 18, witte f 12 a 16. 4 Nov. Aangevoerd 14 nucht. Kalveren f 12 a 21, 150 Schapen f 19 a 28, 10 Geiten f 3 a 5, 81 magere Varkens f 16 a 28, 385 Biggen f 6 a 11, Boter per kop 100 a 115 c. Edam 28 Oct. Kleine kaas f 28 a 38, verkocht 58 st., we gende 11255 kilogr. 2 Nov. 205 Stukken Boter /1,50 a 1,70 per kgr., Kip peneieren 6.50 a 7,50 per 100. Enkhuizen 1 Nov. Kleine kaas 37,50, verkocht 21 sta pels, wegende 5712 kilogr., Karweizaad/'26, blauw Maanzaad 17,50 per 50 P., Mosterdzaad 23 a 27 per mud. Haarlem 30 Oet. Roode Tarwe f 9 a 11,76, Witte dito 10 a 11,75, Rogge 7,25 a 7,60, Gerst f 6 a 6,30, Haver f 4,25 a 5,35, Duivenboonen 8,75 a 9,75, Paardenboonen f 9, Bruine boonen /9a 9,40 Groene erwten 114,50. Aan gevoerd 33 Varkens 0,58 a 0,66 per P., 79 Biggen/7 a 11. 1 Nov. Aangevoerd 23 Koeien 100 a 200, 1 Stier 60, 14 Vaarzen 50 a 155, 5 nucht.. Kalveren f 8 a 15, 26 Schapen 12 a 22, 1 vet Varken 60 c. p. kgr. Kleine Kaas 20 a 38verkocht 56 stapels, wegende 13465 kgr. Medemllik 1 Nov. Kieme Kaas f 39,50, aangevoerd 37 st., Boter f 1.76Ivippen-eieren 5, Eenden dito 5,50. Purmerende 31 Oet. Aangevoerd 199 stapels Kaas, Boter f 1,55 a 1,60 per kimgr. 308 Runderen, 33 Paarden, 65 vette Kalveren 1 0,80 a 1 per kilogr., 58 nucht. dito 1 12 a 30, 52 vette Varkens 0,58 a 0,66 per kilogr., 24 magere dito 16 a 20, 447 Biggen 6 a 9, 2709 Schapenen Lam meren, 486 Ganzen 2,75 a 3 48 Zwanen /6a 7,25, 403 mud Appelen /3a 4,50, 40 mud Peren 4 a 6, Kip peneieren/ 5 a 5,50 per 100. Behagen 2 Nov. Aangevoerd 30 Ossen 80 a 140, 25 Stieren 70 a 120, 775 magere Geldekoeien 120 a 190, 100 vette dito 180 a 240, 50 Kalf koeien 190 a 230, 200 Vaarsen 70 a 120. 150 Graskalveren 36 a 55 6 nuobt. dito /15 a 20, 10 Rammen 30 a 40, 460 magere Schapen 18 a 24, 242 vette dito 28 a 35 4 Bokken en Geiten 2 a 7 12 magere Varkens 15 a 2240 Big gen f 7 a 11, 10 Konijnen f 0,10 a 0,60, 40 Kippen/0,25 a 1,45 100 Eenden f 0,50 a 0,75, 150 kilogr. Boter /1.60 a 1,73 40 kilogr. Kaas 0,35 a 0,45 per kilogr., 1000 Kip peneieren 5 a 5,50 per 100. Uitgeest 1 Nov. Aangevoerd 40 Schapen en Lammeren 18 a 30 1 vet Varken (per kilo) 0,60, 104 koppen Boter (van 0.65 kil.) 1,05 a 1,10. Schiedam 2 Nov. Moutwijn 13,25, Jenever f 18.75. Zaandam 2 Nov. Kleine kaas 38 verkocht 40 stapels. Amsterdam 4 November 1876. Nederl. C. NScb. 2 pet. dito dito 'in dito dito 4 n Spanje, Obligat. 3 dito Binnenl. 3 Portugal 1853 3 u Rusl. 1798-1816 5 Oblig.-leen. 1864 5 Aand.Z.Rs. 1864 5 dito dito 1866 5 n Oostenr. Obl. inp. 5 dito in Zilver 5 Kandeelen 1864 Turk. Obi. 1865 5 pet. Egypte 1868 7 N. Amerika 1885 6 pet. dito 1904 5 101 99/, 104 Brazil.Obl.1865 5 pet. 931 JteicoObl.1851 3 s Maatscb.expl. Staats-sp. 94' Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. 260 Russ. Sp. Kiew Brest 114 Aand. Balt.-Spoorweg 125 Ulin.Cent.-Spw. Mts. Ct.v.Aand. I Chicago N. WestCert. 551 UnionPac.Hoofdl.6 941 Chicago Z.W. 7 84 u St.Vincent.Br.7 51 Alt.Miss Ohio 7 161 Peru 1870 6 j 161 1872 5 131 Aand. Erie-Spoorw.j 91 e Union Pacific. |SanJoa<juiaYbüey 6potv 821

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 1