Oosteurfjk-Slongarige. Italië. Spanje. Wercruigde Staten. SSintienland. itliurfcl- eu iïtuvabtruSUcn. pet. pet. 62J 98J 13/, 52» 93^ 87; 256 250 46J 50J 121 99' 000 piasters 's iaars uit de Rijkskas en reiskosten van de Provincie hunner herkomst ontvangen. De zitting, die min stens 3 maanden duren moet, wordt 1 Deo. geopend, maar voor de eerste maal 1 Maart 1877- Voor de eerste maal zullen de Afgevaardigden ook niet door de bur door 1 en 10 p. e. koper. Een aanzienlijk bedrag moet daarvan reeds in omloop zijn. Den 17 hebben de Cortes de behandeling begonneu eener gemeentewetvolgens welke ieder, die eenige belasting be taalt kiezer voor den gemeenteraad isen de burgemeesters ue Aigevaaraigaen ook niet door de burgersmaar i taaltkiezer voor den gemeenteraad isen de burgemeesters de uit rechtstreeksche keuze der bevolking voortgeko- f door de gemeenteraden worden benoemd uitgenomen in de flflminiefritinttn Wndn». J 1,CJ _1ij „1 1fj_l. .ii i ,i i men administratieve Raden in de hoofdplaatsen der provin ciën districten en arrondissementen verkozen worden. Te Konstantinopel zijn aangekomen en op kosten des Sul tans één in het keizerlijk paleisgehuisvest 7 soldaten, die in montenegrijnsche krijgsgevangenschap zijn geweest. Van 5 hunner heeft men de neus en de boveniip afgesneden, en voorts dragen zij een aantal lidteekens van messtekeneen niet minder dan 24. Van 4 medegevangenen waren 2 door de montenegrijnen levend verbrand en 2 andere gepijnigd gebrand, de handen afgesneden en de armen afgekapt, onder welke mishandelingen zij bezweken. Men verzekertdat eene ministeriëele crisis ontstaan is daar de grootvizier geweigerd heeft om in het constitutie- ontwerp van Midhat-bassa toe te stemmen. Servie. Het leger heeft eene nieuwe organisatie bekomen en het actieve is verdeeld in 4 corpsenvan de Sumadija de Drinade Morava en de Timok. De strijdlust onder de miliciens vermindert hoe langer hoe meer, en velejonge- lieden zijn in de laatste weken naar Oostenrijk geweken om zich aan de krijgsdienst te onttrekken. Men schrijft dit toe aan de ruwe behandelingwelke de russisehe officieren de manschappen doen ondergaan en aan het gebrek aan voedsel en kleeding bij sommige afdeelingen. Het Drina-leger heeft hierdoor ontzettend geleden en thans nog richten typhus en koortsen de grootste verwoestingen in hetzelve aan. De gouverneur van Belgrado, genl. Dandevilledie door het slavisehe comité te Petersburg gezonden was om alle uit Rusland komende ondersteuningsgelden te ontvangen en bil lijk te verdeelen, bedacht de corpsen, die onder bevel zijner vrienden stonden, rijkelijk en liet andere gebrek lijden. De genl. Novoseloffbevelhebber van bet Ibar-leger, ontving op zjjne menigvuldige aanvragen niets dan ongekieede manschap pen, de officieren vau bet Morava-leger ontvingen zelfs bon derden flesschen champagne. De chef van het leger aan de Morava beeft aan Tscher- nayeff getelegrafeerddat hij bij den Czaar op audiëntie is geweest. De Czaar heeft gezegd, dat hij zeer rekende op de russisehe divisie in Servie. Deelzeide hij aan de rus sisehe officieren die blijven, mede, dat zij niets verliezen, maar integendeel voorrechten zullen genieten. Tschernayeff deelde deze berichten mede aan Megeninoffchef der russisehe troepen in Servie. De Grootvorst Nicolaas heeft Tschernayeff naar Kichenefï ontboden. De regeering had aan turksche schepen vergunning ver leend om in de havens van Gravosa en Kiek leeftocht en kleeding te ontschepenziekenen gekwetsten in te schepen. Den 23 weigerde eene turksche korvet zich aan demet het oog op de oorlogs-contrabande geboden, visitatie te onder werpen voorgevendedat zij uit nood de haven binnenge- loopen en nog niet tot vertrekken gereed was. Zij werd verdacht van troepen aan boord te willen nemenen is ten laatste vertrokken. De insurgenten-aanvoerder Mussic heeft het oostenrijksch gebied betreden is in verzekerde bewaring genomen en naar Slano gebracht. Lord Salisbury heeft den 25 eene audiëntie hij den Kei zer en 2 malen een onderhoud met graaf Andrassy gehad ten hove gedineerd en eene soiree bij den cngelsehen am bassadeur bijgewoond. Den volgenden dag vertrok hij naar Florence. Oostenrijk. De czechische partij te Praag had het plan gevormd om genl. Tschernayeff eene eeresabel aan te bieden, maar beeft er van af moeten zien omdat de benoodigde 1200 gulden bij lange na niet waren ingezameld. De directie der Nationale Bank heeft het ontwerp der statuten voor eene oost.enrijksob-bongaarsche Bankgelijk die door de 2 regeeringen zijn opgesteld, onderzocht en onaannemelijk verklaard. De Bankeommissie heeft den 27 het besluit der directie goedgekeurd en het voorstel tot het be leggen eener algemeene vergadering verworpen. De regeering heeft voorgesteld om 700,000 gulden beschik baar te stellen voor de kosten der deelneming aan de parij- sche wereldtentoonstelling van 1878. Hongarije. Den 21 heeft de minister Tisza het voorstel van den heer Simonyi bestredendat den 24 door den voor steller ingetrokken is. „Hongarije en de oostenrijksch-hon- gaarscke monarchie aldus liad de minister onder luide toejuichingen verklaard mogen noch turksche, noch rus sisehe fransche of duitsehe politiek volgenzij moeten alleen de belangen der oostenrijksch-kongaarscbe monarchie in bet oog houden." Indien de regeering bet vertrouwen van het Parlement genoot, moest men baar vrij laten in de richting politiek. Hongarije beschouwt de slaven in Turkije harer evenmin als zijne tegenstanders als de in Hongarije wonende. Den 21 heeft de Kamer den ministeriëelen candidaat, den heer Crispihet hoofd der linkerzijde in de oude Kamer, met 234 tegen 20 st. tot voorzitter benoemd. De leden der oppositie, 82 in getal, onthielden zich. Tot vice-presidenten zijn de heeren DesantisSpantigati en Puccioni verkozen. De heer Filopanti, een bekend geleerde en beslist republikein, door Bologna afgevaardigd, legde den eed af, doch toen men hem verhinderde dien toe te lichten, trok hij dien in; op verzoek van den voorzitter verwijderde hij zich. weder Volgens schrijven aan de Dirittowilde hijhet recht der natie voorbehouden om hare toekomst door eene constitu- ëerende vergadering te regelen. Na het bekend worden de zer verklaring, beeft hij vrijheid gevonden om zijnen eed te herbalen en is hij daarop als lid toegelaten. De Koning heeft sir William Armstronq tot grootoffieier der 8. S. Mauritius- en Lazarus-orde en 3 andere leden der firma Armstrong tot ridders van de orde der Kroon van Italië benoemd. Het Senaatslid Rafaele Ferrarihertog v. Galliera en Lu- cedio, oud-ambassadeur van Sardinië in Frankrijk, is overleden in zijne geboortestad Genuawaaraan hij voor stichtingen van verschillenden aard met name voor de havenwerken meer dan 25 miljoen lira's had geschonken. Hij was met den gemeenteraad van Rome in onderhandeling over eene aanzienlijke bijdrage tot de werken van den Tiber, en met de regeering over de vestiging eener exploitatie-maatschappij voor de staatsspoorwegen, waartoe hij 40 miljoen zou hebben verstrekt. Zijn vermogen wordt op 180 miljoen geschat. Zijne echtgenoot overleeft hem. Hij had een aangenomen zoon. John Rosede engelschman, die Onlangs bij Palermo werd opgelicht, is den 24 tot de zijnen teruggekeerd. Men ver moedt, dat het geëischte losgeld van G0000 fr. door tusschen- komst van een of ander lid der Mafia betaald is. Te Valencia en Barcelona moeten werkplaatsen zijn met hydraulische persenknappe werktuigkundigen en graveurs, waarin op groote schaal spaansche, engelsehe en fransche gouden muntstukken worden nagemaakt van 90 p.c. platina hoofdplaatsen der provinciën en de zetels van rechtbanken van eersten aanleg. Een pleidooi van den heer Gastelar, ten gunste van het algemeen stemrecht en de volkomen zelfstan digheid der genieenten, werd door den minister Canovas met een beroep op de belangen der openbare rust, der na- tionole eenheid en van het centrale gezag beantwoordmet de schoone idealen van den heer Castelar, die het onder scheid tusscheu de latijnsche en germaansche rassen uit het oog verloor, zou men eenvoudig belanden bij het federalisme en nergens anders. Den 18 heeft de genl. Salamancadoor eene interpellatie aan den minister van oorlogeindelijk eene openlijke ver klaring der regeering verkregen omtrent het erkennen van carlistische officieren en zelfs van daartoe benoemde gewone burgers in hunne rangen. Daaruit bleekdat metterdaad het bendehoofd Miret te Havanna eene brigade aanvoert even als don Enrique de Borhondie zich onder de inne- mers van het uitgeplunderd Cuenpa bevondop Cuba over een geheel departement het bevel voert. Het comité van toezicht voor de verificatie der bij de Presidents-verkiezing uitgebrachte stemmen in Zuid-Carolina heeft den 22 certificaten uitgereikt aan de kiezers van Hayes en van de republikeinsche candidaten voor staatsambten al daar, in weerwil van een door het gerechtshof uitgevaardigd bevel. Vervolgens heeft het comité zijne zittingen voor goed gesloten. De heer Wade Hampton, candidaat der demoeraten voor het gouverneurschap, heeft een adres open baar gemaaktwaarin hij verklaartdat de handelingen van het comité geenerlei wettige kracht hebbendoch de bevol king aanraadtzieb rustig te houden in afwachting van de beslissing des rechters. De woning van den heer Wade Hampton is in brand gestokenwaarbij zijn gezin te nauwer- nood ontsnapte. Het hooggerechtshof van Carolina heeft al de leden van het comiiéten gevolge van deze handelwijzeveroordeeld tot 1500 d. boete en gevangenzetting, tot dat zij op last van het hof weder op vrije voeten zullen worden gesteld. Op het verzoek van den gouverneur van den Staat om troe- penversterkmgheeft de President Grant den minister van oorlog bevolen, hem tegen elke poging tot rustverstoring te ondersteunen. De minister heeft daarop den commandant der federale troepen in Zuid-Carolina de noodige bevelen gezonden. De leiders der democratische partij hebben tegen deze maatregelen een protest aan den President gezondenbe werende, dat er volstrekt geen reden bestaat om voor eenige rustverstoring van de zijde der democraten te vreezen. Den 28 is de Wetg. Vergadering van Zuid-Carolina bij eengekomen. De toegangen tot het gebouw waren door federale troepen afgezet. Men weigerde de 2 democratische ledenwier verkiezing wegens knoeierij ongeldig was ver klaard maar die door het hoog gerechtshof van bewijsstukken als Afgevaardigden voorzien waren en 6 andere democraten, die mede door de commissie van controle waren uitgesloten, toe te laten; daarop hebben al de democraten de zaal ver laten en ten aanhoore der voor het gebouw verzamelde menigte een protest voorgelezenwaarin zij aankondigdendat zij een beroep op bet, land doen en intussélien elders vergaderen zouden. De republikeinen (5 blanken en 54 negers) hebben vervolgens alleen de Wetg. Vergadering geconstitueerd. 2 Republikeinen sloten zieb bij de democraten aanzich niet met het stelsel van door bajonetten uitgeoefenden dwang kunnende vereenigen. In Oregon zijn 3 republikeinsche kiezers benoemdvan welke één wegens zijne betrekking onbenoembaar was. De gouverneur, een democraatweigert hem te erkennen en wil het certificaat uitreiken aan den demoeratischen candi daat, die het hoogste aantal stemmen verworven had. De republikeinen hebben de tusschenkomst van het hoogge rechtshof van Oregon ingeroepen. Staten-Generaal. De 2". Kamer heeft den 2S de be handeling der staatsbegrooting begonnen. De algemeene beraadslagingen, waarbij het ministerie hevig door zijne geest verwanten werd aangevallen, eindigden den 30. Alstoen is Hoofdstuk IHuis des Koningsmet alg. st. aangenomen. Den 1 Deo. geschiedde dergelijke aanneming van de beide volgende hoofdstukken, Hooge Collegiën van Staat en Bui- tenlandsehe Zaken, zijnde goedgekeurd het amendement der commissie van rapporteurs, om de voorgestelde verhooging van het tractement der secretarissen-generaal bij het dept. van buit. zaken te schrappen. Benoemingen. Tot commissaris van policie te Bolsward is benoemd de heer E. de Veer, inspecteur van policie te Groningen. Eerbewijzen. In eene vergadering van het dept. Hens broek en Obdam der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, is de zilveren eerepenning der Maatschappij uitgereikt aan den heer J. H. Schuijer, hoofdonderwijzer te Oterleekdie gedurende 40 jaren hoofdonderwijzer en lid van dat depar tement is geweest. Spoorwegen. Den 25 is de lijn GroningenIhrhove fees- telijk geopend. De genoodigdenwaaronder de ministers van buit. zakenbinn. zaken en financiënde commissa rissen des Konings in Groningen, Friesland en Drenthe enz. enz., begaven zich van Groningen naar Leer, waar door eenige duitsehe autoriteiten een collation werd aan geboden en van daar met de duitsehe genoodigden terug naar Groningen waar, voor gemeenschappelijke rekening van provincie en gemeenteeen diner werd gegeven, 's Avonds werd een volksconcert in de Koreubeure gegevenwaarvan de voorgevel geïllumineerd was. De ministers enz. bezoch ten zoowel dit concert als eene feestviering in de Harmonie. Kerkelijke Zaken. De synodale commissie der herv. Kerk heeft bezwaar gevonden om te voldoen aan het in vele adressen geuite verzoek tot het bijeenroepen eener buitenge wone synode; en is niet tot een besluit kunnen komen ten aanzien van het verzoek om maatregelen te beramenwaar door de samenstemming der verschillende richtingen met op zicht tot de belijdeniskwestie zou kunnen worden bewerkt. Aanbestedingen. De gemeenteraad van Arnhem heeft den 25 besloten het maken eener waterleiding bij contract ondershands op te dragen aan den ingenieur B. Salbach te Dresden. Den 24, te Utreeht, het verbeteren van het verdedigings werk bij den Korten Uitweg in de stelling Honswijkhet eerste gedeelte aangenomen door J. Boshouwerste Utrecht, voor f 100,900 (ditmaal f 900 boven de raming). Den 24, te Posterholt (Limburg) bet bouwen eener r. c. kerk, aan Groenendal, voor f 22,375. De gemeenteraad van Amsterdam heeft den 29, op voorstel van B. en W., besloten tot heffing van f 8 'sjaars voor liet hebben van eene buis voor den afvoer van faecaliën op bet Liernurstelsel. De gemeenteraad van 's Gravenhage heeft den 28 f 5000 toegestaan tot het bekostigen der voorloopige werk zaamheden voor het riolenplan, en goedgekeurd het plan tot uitbreiding van het noordwestelijk gedeelte der stad. Eene subsidie van 5000 is van Rijkswege toegestaan tot beter herstel en inwendige verbouwing der S. Martini kerk te Franeker dan het kerkbestuur aanvankelijk voor nemens was. Gieten. Wijlen de heer R. M. Putman Cramer te Arnhem heeft f 5000 vermaakt, aan het instituut voor blindenonderwijs en liet blindengestiehtbeiden te Amsterdam; wijlen iaej. JM. Helmich te Zwolle f 4000 aan de r. e armen aldaar. Sumatra-expeditie. Prins Frederik heeft f 500 geschon ken voor de expeditie naar de Boven-Djambi en de Korintji- vallei. Het totaal der bijdragen bedraagt thans f 30,000,39. Rampen In den nacht van 2324 Nov. is het schoonste gedeelte der katoendrukkerij van de firma P. F. v. Flissingen Sp Cie. te Helmond door een hevigen brand vernield, waardoor eene schade van meer dan een ton gouds aangericht en een groot aantal arbeiders van brood beroofd is. Den 29 is de landhoeve bewoond door den beer L. Groot, aan de Zijpersluis in de Zuid-Zijpe, tot den grond toe afge brand. Het vee en huisraad werden gered hooi en graan gingen verloren. Alles was verzekerd. Misdrijven. Aan de pottenbakkerij te Tegelen hebben 2 beschonken werklieden hevig met elkander getwist en heeft de eeu den ander met eene spade zulk een slag op het hoofd toegebrachtdat hij kort daarna overleed. De dader heeft zich vrijwillig in hechtenis begeven. In den nacht van den 24 is inbraak gepleegd bij den no taris B., tu^schen Breda en Prinsenhage. Zijne bejaarde zuster werd, te bed liggende, aangegrepen door een man, diena sleutels en geld geëischt te hebbenop haar wei gerend autwoord met eene prop haren mond stopte en hare handen boeide. De dochter des huizesgerucht hoorende schoof een raam op, en het geluid daarvan deed den dief even geheimzinnig vertrekken als hij gekomen was. Den 27 zijn te Roermonde 2 personen, tot de fatsoenlijke burgerklasse behoorende (waarvan de een gehuwd is en vader) gearresteerdverdacht yan den vorigen avond een hunner kennissen met wien zij eenigen tijd in een bierhuis hadden doorgebracht, voor de ouderlijke woning opgewacht en ver scheidene gevaarlijke steken en sneden toegebracht te hebben. Den 28 is nabij de Woestehoeve, tusschen Apeldoorn en Beekbergen door een steek in den halsvermoord zekere vrouw Wilbrink geb. Gerritsen. De polderwerker Peters zeer onlangs uit de strafgevangenis te Leeuwarden ontslagen, is op vermoeden gearresteerd en heeft, bij het lijk der vrouw gebrachtzijne misdaad bekend. Hij had de vrouw 90 cen ten ontnomen. Kermis. De senaat der hoogeschool te Groningen heeft bij adres den gemeenteraad dringend verzocht om in het belang van het academisch onderwijs de kermis af te schaffen, of haar gedurende de groote vaeantie te doen houden. Aan boord van het stoomschip Prinses Amalia, te Port- Saïd zijn de koloniale militairendie beneden in hun ver blijf geconsigneerd waren omdat de majoor voor desertie vreesde in ernstig verzet gekomen. Toen hun belet werd de luiken op te lichtensloegen zij de lantarens stuk en wierpen zij met de stukken en alles wat zij grijpen konden naar boven. Het scheepsvolk werd gewapend en een gevecht met de sabel ving aandat eerst eindigde nadat er een paar revolverschoten gevallen en 7 oproerlingen gewond waren. De schuldigen waren franseben en belgen. Het bericht van de afschaffing der bank van leening te Bergen op Zoom is van allen grond ontbloot. Het programma der internationale tuinbouwtentoonstelling, in 1877 te Amsterdam te houden is op franco aanvraag te bekomen bij den secretaris van het hoofdbestuur, den lieer ff. Groenewegen Oetewalerweg te Amsterdam. Een exem plaar ligt voor belangstellenden ter inzage bij de uitgevers dezer courant. Te Schoorl is eene Vereeniging voor Bloembollencultuur, onder den naam van Nihil Folentibus Arduum, opgericht met 38 leden. Tot predikant der herv. gemeente alhier is beroepen de heer E. W. Heinekevan Renswoude. Ds. E. B. Gunning is beroepen tot predikant der herv. gemeente te Groningen. De heer P. B. Kraakman, commies 1er gemeente-se cretarie, herdacht den 1 December zijne 25jarige dienstver vulling aan dat bureau. Zoowel burgemeester en wethouders als zijne ambtgenooten toonden bij deze gelegenheid hunne belangstelling door de aanbieding van geschenken van de eersten in eene gouden potloodpen, van de laatsten in eene met keur van stukken voorziene muziekportefeuille bestaande. -Aan de overzetting van Sheridan's School for scandal is j.l. Donderdag eene zorgvuldige uitvoering ten doel ge vallen, welke veelszins recht deed wedervaren aan den geest.igen dialoog van dit blijspel. De heer Albregt en mej. Rapper waren onverbeterlijk als de bejaardegeplaagde sir Peter Teazle en zijn aardig, jong, maar hij ongeluk in de babbel club van mevr. Candour [mevr. Albregtverzeild en daardoor in een zeer verdachten toestand geraakt wijfjede heer Tourniaire zou het ook geweest zijn als den losbol Charles Surface, had hij zich niet doen afleiden door hetgeen achter de schermen plaats had. Zijn spel was levendig als steeds dat van mej. Kapper bevallig en naïef, dat van den heer Albregt natuurlijkzonder eenige poging tot overdrijving. Mevr. Albregt als de onophoudelijke kwaadspreekster, de heer Ros als de indisehe oom Olivier Surface en de heer v. Schoon hoven als de schijnheilige Joseph Surface toonden insgelijks hunne rollen meester te zijn. De keus van dit st.uk had vele bezoekers naar den schouwburg gelokt, die er anders zelden of nooit verschijnentoch liet de opkomst nog zeer te wensehen over, veel t.e gering zijnde tot dekking der kosten. Vrijdag morgen omstreeks 5 uren werd de klok getrokken wegens een naar buiten slaanden brand in het wijnpakhuis der heeren de Keer en Spanjaardt, aan de Korte Nieuwesloot. Het vuur woedde met hevigheid in het achtergedeeltebe staande in de bergplaats van glas enz. en een tijdelijk onge bruikt kantoor. Hoewel het betrekkelijk lang duurde eer met de blusscliing werd begonnen -- de in de nabijheid geplaatste brandspuit bevond zich bij den verver kon, dank zij het stille, natte weder en de geringe hoogte van het geheel uit gebrande gedeeltehet gevaar te 6 uren als bedwongen be schouwd worden, zonder dat de bergplaats der wijnen anders geleden had dan door de hitte. Een vat jenever, dat grooter hitte te verduren had bjeef gelukkig dieht en ongedeerd. Het gebouw en de aanwezige koopmanschap waren verzekerd te Oudoarspel-, het meubilair van het kantoor en eene daar bewaarde boekverzameling niet. Zondag's namiddags te 2 uren, zal door ds. Gunning in de Kapelkerk gepredikt en doopsbediening gehouden wor den. (Verzuimd in de Predikbeurtlijst op te nemen) De afdeeling Alkmaar en omstreken van Volksonder wijs houdt a.s. Vrijdagavond weder eene openbare vergadering, waarin de heer de Fries, van Oudorpen andere sprekers zullen optreden. In de volgende vergadering, in Februari, zal de hoogleeraar Pekelharing, van Delft, het woord voeren. Van wege de afdeeling zullen ook voordrachten gehouden worden te Bergen, Noordsoharwoude en Schermerhorn. BUR.UERLIJKE STAND. GETROUWD. 29 No v. Stephanas Mar/ims van Wijck, en Helena Ja cola Johanna Conign- GËBORFN. 24 Nov. Jacobus Gerardus'L. van Mont.est Michels en An- thonia Geertrnida Hemme. Margaretha Cornelia D. van Arnoldus Hubertus Driesen en Margaretha Cornelia Keuss. Eghertus Johannes, Z. van Egbertus Johannes Wijke en Anna Barendina Clazina Albach. Aaltje, 'JD, van Arie Balder en Maria van der Kolf. Johanna MartinusZ. van Hendricus Warnaar en Elisabeth de Vries. Hendricus Anthonius, Z. van Hendricus An- thonius Schoenmaker en Maria Adriana Willebrands. Johannes, Z. van Aaldrik Arend Blank en Grietje Slinger. DirkZ. van Arie Dekker en Trijntje Klooster. 29 Maria Alida, D. van Pieter Roskam en Maartje Kabel. 30 Hubertus Hendrikus Maria, Z. van Johannes Peeper- korn en Johanna Jaeoba Francisca Vlek. OVERLEDEN. 26 Nov. Anna Helena Theresia Lohmeijer, echtgen. van An thonius Hendricus van Daalhofï, 69 j. 28 Johannes Gerardus Fuuring. 55 j. en 8 m.Maria Catharina, D. van Willem Klaassen en Guurtje Kaan dorp bijna 1 j. 25 26 Alkmaar 27 Nov. Aangevoerd 40 vette Kalveren f 52 a 130, 2 nucht. dito f 19, 1694 Schapen f 26 a 38, 202 vette Varkens f (f58 a 0,66 per kgr. 1 Dec. Kleine Kaas ƒ41, commissie f 43, middelbare f 44, laagste prijs t 20, aangevoerd 248 stapelswegende 56755 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 4433 heet., Tarwe t 8 a 12, Rogge f 7,50 a 8,75 Gerst f 5,50a 6,2ö' idem Chev. f 7 a 7,75 Haver f 3,50 a 5,50, Paardenboonen f 7, a 8,50, bruine dito /9a 12, Kanariezaad wit /9,50 a 10,75, rood Mosterdzaad f 19,50 a 22, geeldito 20, blauw Maanzaad/14 a 16, Erwten; Groene 12 a 19, grauwe f 17 a 21, vale f 15 a 18. 2 Dec. Aangevoerd 3 Paarden 29 a 150 13 Koeien 72 a 210, 22 nucht. Kalveren f 12 a 28, 448 Schapen f 18 a 34, 5 Geiten 3 a 6, 73 magere Varkens 15 a 24, 225 Biggen f 5 all. Boter per kop 90 a 105 cents. Edam 25 Nov. Kleine kaas f 32 a 39,50, verkocht 48 stapels, wegende 10025 kilogr. 30 Nov. 241 Stukken Boter /1,50 a 1,65 per kgr., Kip peneieren 5 a 6 per 100. Aangevoerd 1378 Lammeren 17 a 28,25. Enkhuizen 29 Nov. Kleine kaas ƒ39, verkocht 14 sta pels, wegende 3825 kilogr., Karweizaad/ 26,75, blauw Maan zaad 16 per 50 P., Mosterdzaad 26 a 27 per mud. Haarlem 27 Nov. Roode Tarwe f 9,50Witte dito 8 a 11.50, Rogge/ 7,50a 8,50, Gerst F6,50 a 7, Haver f 4,25 a 5,32% üuivenboonen f 8,50, Paarden dito 8.10, Ka nariezaad 10. 29 Nov. Kleine Kaas /17 a 39,25, verkocht 103 stapels, wegende 23614 kilogr. Aangevoerd 19 Koeien 95 a 230, 11 Stieren 100, 5 Vaarzen 65 a 70, 19 nuchtere Kalveren 6 a 15, 1 vet Kalf f 45, 18 Schapen 20 a 30 10 Lammeren /16a 20. Hoorn 30 Nov. Kleine Kaas 40,50commissie f 43, middelbare 44, aangevoerd 105 st., wegende 27541 kiloer'. 1 Dec. Aangevoerd 10 Koeien, 300 Schapen f 26 a 36 per stuk, 160 Varkens/0.56 a 0,66 per kilogram. 2 Deo. 9 heet. Tarwe 11, 29 heet. |Gerst f 7,25,t 59 heet. Haver f 6,25, 22 heet. Boonenbruine 14, witte 14, paarden f 9, 17 heet. Erwtengrauwe f 22 groene f 16 witte groote 13, op monster verkocht: Mosterdzaad f li Karweizaad 27, 50 Paarden 40 a 250, 25 Kalveren fli a 30, 250 Schapen 21 a 3166 Varkens 15 a 24, 7 Zeugen f 35 a «o- 360 Biggen /9a 12,50, 30 heet. Aard appelen 150 a 175, 30 manden Appelen 2 a 2,10, 2000 kop g_n Boter 1,60 a 1,80 per kilogr., 70 Kippen/0,70 a 2, 2200 Kipeieren 6,50 a 6,75, 250 Eenden /0.60 0 75 Krommenie 30 Nov. 324 Koppen Boter 1,40 a 1,70'per P., 400 Kippen-eiéren /7a 7,50 per 100. Purmerende 28 Nov. Aangevoerd 122 stapels Kaas, Boter 1,45 a 1,60 per kg., 269 Runderen, 21 Paarden, 41 vette Kalveren 0,80 a 1 per kilogr., 85 nucht. dito 12 a 32, 101 vette Varkens 0,56 a 0,68 per kilogr., 15 magere dito r, Biggen 6 a 9, 2248 Schapen en Lammeren, 720 Ganzen f 2,50 a 3 150 Zwanen /5a 6,50 40 mud Appelen 3 a 5, 7 mud Peren f 4 a 6, Kippeneieren /6 50 a 7,50 per 100 22 Nov. 76 Paarden. Schagen 30 Nov. Aangevoerd 166 Paarden 50 a 600 30 Veulens f 80 a 180, 3 Stieren 70 a 110, 35 magere Geldekoeien 80 a 110, 15 vette dito f 180 a 240, 5 nuchtere Kalveren 12 a 18 600 magere Schapen f 16 a 27, 760 vette dito 26 a 37, 400 Overhouders f 16 a 28, 5 Bokken en Geiten /I a 5, 15 magere Varkens /14 a 28, 40 Biggen '8 a 12,25 Konijnen/0,10 a 0,60 50 Kippen /0,40 a 1.50 100 Eenden /"O.CO a 0,75, 350 kilogr. Boter 1,40 a 1 60 30 kilogr. Kaas 0,35 a 0,45 per kilogr., 500 Kippeneieren 6 per 100. Uitgeest 29 Nov. Aangevoerd 156 Schapen 22 a 44 50 1 vet Varken (per kilo) 0,27, 11 magere dito 13 a') 6.' S Biggen 8 a 10, 226 koppen Boter (van 0.65 kil) 0 95 a 1,12% 45 Beieren 7 Ct per stuk. Schiedam 30 Nov. Moutwijn 14,25, Jenever 19 75. Medemblik 29 Nov. Kleine Kaas 39,25, aangevoerd 41 st., Boter 1,70 Kippen -eieren 6. Zaandam 31 Nov. Kleine kaas 38,50, verkocht 18 st. Londen 27 Nov. Aangevoerd 5000 Runderen 6.4 17000 Schapen en Lammeren 7.2, 200 Kalveren 6.9, Varkens 5 6 30 Nov. Aangevoerd 1200 Runderen 6,4, 5000 Schapen* en Lammeren 7.2., 300 Kalveren 7., Varkens 5.6. Amsterdam 2 December 1876. Nederl. C. N. Sch. 2[pet. dito dito 3 ditb dito 4 Spanje, Obligat. dito Binnenl. Portugal 1853 Rusl. 1798-1816 Oblig.-leen. 1864 Aand.Z.Rs. 1864 dito dito 1866 Oostenr. Obl. inp. dito in Zilver Aandeelen 1804 Turk. Obl. 1865 Egypte 1868 N. Amerika 1885 dito 1904 ff Brazil. Obl. 1865 5 pet. 93' MexicoOhL 1851 3 j Maatsch.expl.Staats-sp.' 92£ Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. 247 Russ. Sp. Kiew Brest 102 Aand. Balt.-Spoorweg ill6 Illin.Cent.-Spw. Mts. Ct.v.Aand. 65' Chicago N. West Cert. 53| Union Pae.Hoofdl.6 j 94^ Chicago Z.W. .7 St.Vineent.Br.7 4' Alt-.Miss Ohio 7 Peru 1870 6 16i 1872 5 13| Aand. Erie-Spoorw.9 u Union Pacific. SanJoaquinValley 6 pet. 83

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 2