I T LI 1 i I E R. Ö/t). öcurs&sricivlcn. Staten-Genbraal. Ingediend is een wetsontwerp tot bekrachtiging eener met Duitscliland gesloten overeenkomst nopens de verbinding tusschen nederiandsehe en pruisische kanalen. De minister van financiën heeft zijn hoofdstuk der staats- begrooting verhoogd met 2 miljoen, voor „uitgaven vallende op de versmelting van zilveren standpenningen lot, baren en op den verkoop dier baren," met daarop vallende kosten, waardeverschil erz., en zulks ter uitvoering der nieuwe muntwet. De 2". Kamer heeft, bij de behandeling der begrooting van binn. zaken, den 9 met 37 tegen 31 st., aangenomen een amendement van den heer de Fries om art. 76 te ver minderen met f 3800 (aanstelling van een Rijks-architect), ten einde tot geene eenzijdige richting in de bouwkunde aanleiding te geven; den 11, met 4-6 tegen 23 st,., aangenomen een amendement van de heeren Tak en Stieltjesom een memoriepost op te nemen lot ondersteuning van de verbete ring der Berkel en Regge; en met 36 tegen 34 st. verworpen een amendement van dezelfden om dergelijkeu post te stellen voor den aanleg van een kanaal van Amsterdam naar ae Waal, en alzoo de verbetering van den waterweg van Am sterdam naar den Rijn aftesctieiden van de droogmaking der Zuiderzee [de ringvaart van den Zuiderzeepolder wenseht men gedeeltelijk voorden nieuwen waterweg te benuttigen]; de minister heeft overgenomen een amendement van den heer Schimmelpenninck v. d. Oyetot terugneming ter nadere overweging van den post voor de verbreeding van den IJsel bij Westervoort; een amendement- dér heeren /Ajlker en Schepel tot inlassching van een nieuw artikel ter subsi- diëering der spoorwegconcessie-». HeemstraA einders en Docen in Groningenwerd ingetrokkennadat de minister zich bereid verklaard had met de concessionarissen te onderhandelen; den 14, met 37 tegen 24 st., verworpen een amendement van den heer vAsch v. FFijck, tot hel schrappen van 6500, subsidie voor de middelbare meisjesscholen te Deventer en te Arnhemden 15met 31 tegen 32 st., verworpen de nieuwe post voor de instelling van een raad van landbouw terwijl de minister art. 222 (normaalschool-voor onderwijzers in het teekenen) voor memorie heeft uitgetrokken, in afwach ting van nader onderzoek. Het geheele hoofdstuk „binnenl. zaken" is den 15 aangenomen met alg. st- op 1 na. Den 12 zijn met alg. st. aangenomen de ontwerpen tot wijziging en verhooging der hoofdstukken III en II 15 der staatsbegrooting voor 1875; tot kosteloozen afstand van wegen en waterleidingen aan de gemeente Groningen op de voormalige vestinggronden aldaar en tot verkoop aan die gemeente van een gedeelte der vestinggronden tot regeling der ontvangsten en uitgaven van het pensioenfonds voor burgerlijke ambtenaren over 1877; en tot wijziging en ver hooging met f 362,400 der indische begrooting voor 1875 [de dienst over dat jaar zal toch een overschot opleveren van ongeveer 6 miljoen]; den 13, met alg. st„ de begroo ting der landsdrukkerij voor 1877 de ontwerpen tot wijzi ging van hoofdstuk 'V der begrootingen van 1875 en 76 tot verandering der grenzen tusschen Deventer en Diepenveen en tusschen eenige zuidhoilandsche en zeeuwsche gemeenten, tot onteigening voor de verbetering van het Apeldoornsche kanaal, en tot bekrachtiging van provinciale belastingen (wat F'riesland betreft met 44 tegen 19 en wat Limburg betreft waarin de minister om aan gemaakte bedenking te ge- moet te komen, subsidiën voor kerken en pastoriën en bij dragen voor de eerediensten veranderde in subsidiën voor kerken en pastoriën en bijdragen voor woninqenmet 58 te gen 2 st.); voorts met 42 tegen 17 st. het ontwerp tot het onderwerpen der aniline-fabrieken aan de bepalingen op de inrichtingen die gevaar en hinder kunnen veroorzaken; en n0. 72, 242, met alg. st. de begrooting voor de staatsspoorwegenwaarop 4,94,0, 7216, met 52 tegen 14 st. is goedgekeurd een amendement der-qoOO, heeren v. Kerkwijkv. Baar en Stieltjes om de plaats der j Maasbrug voor de lijn Venlo-Nijmegen alsnog niet te Heu- men te bepalenhebbende de minister overgenomen amende- menten van de heeren IFijbenga en huyhenom voor de lijn i Stavoren-Leeuwarden 2V3 en voor de lijn Zwaluwe-'s Her-j togenbosch 1 ton in plaats van memorieposten uit te trekken. De 1". Kamer heeft den 13 hare werkzaamheden hervat. Spoorwegen. De heeren Kuinders, v. Heemstra en Docen, wier spoorwegconcessie met 31 Dec. vervalt indien aisdan niet, eene vennootschap is opgerichthebben bij adres aan d#» 2e- Kamer eene subsidie van 3 miljoen gevraagd voor den aanleg der hun vergunde lijnen in Groningen en voor spoorwegen van Groningen over Drachten en Heerenveen naar de Lemmer, en vau Leeuwarden over Dokkum naar Drachten, met een zijtak naar Oostmahorn. Hunne daartoe met den ondernemer Lescamie Perdoux te Parijster op richting eener Ned. Noorder-Spoorwegmaatschappijgesloten overeenkomst door den minister van binn. zaken niet goed gekeurd zijnderoepen zij de hulp der Kamer inzich be reid verklarende het gestorte waarborgkapitaal van 1 ton met 1 ton te vergrooten. De minister van binn. zaken heeft bij de behandeling der begrooting voor de Staatsspoorwegen in de 2e Kamer mede gedeeld, dat de heeren d'Engelbronner en Cohen Stuart con cessie hebben gevraagd met 30 pet. subsidie voor spoorwegen -Ji .11JTunni-nitor ii m o 4 rlpn ministpr Te Roermonde^ heeft de clericale meerderheid van den gemeenteraadbij de behandeling der begrootingeene mo tie aangenomenwaarbij zij verklaarde het te betreuren dat zij het tractement van den commissaris van policie [ter zake zijner houding ten opzichte der processiën] niet van de begrooting kon schrappen. 4 Ledeu stemden tegen de begrooting, omdat zij geen vertrouwen stelden in het, dage- lijksch bestuur. Landverkoop. Den 13 zijn 530 bunders kleigrond in den IJpolder, beoosten het zijkanaal naar Halfweg, te Am sterdam in openbare veiling verkocht voor f 1,654,763. Veepark te Amsterdam. De heeren jr. mr. H. Hoeufft v. Felsen en J. A. IFC. Sieburgh hebben het gemeentebe stuur concessie aangevraagd voor het, aanleggen van een veepark met veestallen aan den Westerdoksdijk ongeveer op de hoogte der zwemschool. Giften. Wijlen de douair. jr. JE. bn. v. Lewe v. A- duard heeft aan het burgerweeshuis te Amsterdam vermaakt de helft in een kapitaal van f 10,000. De commissie tot ondersteuning der slachtoffers van den typhus te Kuinre had tot 6 Dec. ontvangen 3632,61. Als zuivere opbrengst eener door eene commissie te 's Her togenbosch op touw gezette loterij ten voordeele van den Pausis aan den nuneius te 's Gravenhage een bedrag van 38000 fr. ter hand gesteld. Rampen. Den 11 is in het Koegras afgebrand de boe renhofstede van den heer J. Loopuit, bewoond door J. H. Het huisraad werd grootendeels gered, het hooi ging ver loren. Bijna alles was verzekerd. De brand was ontstaan in het houten verlengstuk van den schoorsteen. Den 12, 's avonds, is op de Noorderhaaks gestrand en door de hevige branding spoedig uit elkander geslagen de fr&nsche bark Pondicherymet salpeter van lquique naar Hamburg. De bemanning bracht een verschrikkelijken nacht op het wrak door en werd den volgenden morgen ontdekt door 2 vletten, lu 3 tochten werden 16 personen aan boord van 2 vischschuiten over- en te Nieuwediep aangebracht, de kapitein en een engelsche loods echter schijnen zich in eene sloep te hebben willen redden en verdronken te zijn. 125 Ingezetenen van Amsterdam, onder welke alle kas siers en verscheidene voorname effectenfirma's hebben een adres aan den gemeenteraad ingediendwaarbij zij naar aanleiding der herhaalde nachtelijke inbraken in huizen en kantoren zonder dat de daders ontdekt worden, aandringen op maatregelen ter verbetering der veiligheid. Rechtszaken. De H. Raad heeft den 11 verworpen het beroep in cassatie van FFS. d B„ directeur der vereeniging „Eendracht geeft voordeel" te Rotterdam door het, gerechts hof te 's Gravenhage, wegens het zonder vergunning aan leggen en houden-eener loterij van voorwerpen boven ƒ100, tot geldboete veroordeeld. Overleden den 11, te Doesburg, de gepens. vice-adml. H. F. Tengbergen, oud 81 jaren. KoLONiëN. Genl. Guzman Blanco President der "Vereen. Staten van Venezuela, heeft op het bericht van den nood door den orkaan op onze W. I. eilanden veroorzaakt, naar Cura?ao een geschenk gezonden van 100 stuks slachtvee, 1000 kop maïs, 2400 pond bruine suiker, 2000 kop boonen en erwten 5000 pond rijst en 2000 pond koffie. Den 1 Nov. is de landbouwschool te Buitenzorg (Java) plechtig geopend. Staats-loterij. Trekking der 5e. klasse2e. week. No. 12872 25000, No. 6085 10000, No. 12210 ƒ2000, 500 523 2498 2535 2866 3935 4362 8439, 10402, 11697, 12094, 15654 en 20902 De Vereeniging voor Volksonderwijs, de haar door het Schoolverbond "nagelaten taak de bestrijding van het school verzuim ijverig ter harte nemendeheeft aan alle onder wijzers toegezotfffex maand- en kwartaalstatcnde eersten betreffende den leeftijd waarop de leerlingen de school ver laten, de laatsten betreffende het verzuimen van schooltijden. Deze kwartaalstaten zijn in overeenstemming met eene ver anderde inrichting der gunstig bekende en algemeen gebruikte absentielijsten vau Roelants. Van den ijver der onderwijzers mag voorzeker verwacht worden dat zijdoor eene nauw keurige invulling en stipte toezending dezer staten aan de afdeefingen of correspondenten van Volksonderwijszuilen medewerken tot het verkrijgen van eene betrouwbare statis tiek de gemeente willen bevorderen, zu de gewijzigde absentielijsten van Roelants aan hunne onder wijzers te versohaffen. B. missie een exemplaar van de door hem op 9 October 11. gehouden toespraak, bij gelegenheid der Onthulling van het Monument Alcmaria Fictrix. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen, wordende verder besloten tot plaatsing van vorenstaande boekwerken in het gemeente-archief, onder dankbetuiging aan de schenkers. Zijn medegedeeld de sedert de vorige vergadering ingekomen stukken. 3. Brief van den heer Jb. Helling, waarbij hij kennis geeft, dat bij door woonplaatsverandering verpligt is de betrekking van lid van den Gemeenteraad nedert.eleggen en verzoekt eervol ontslag als Regent van het Mannen- en Vrouwen- Gasthuis. Het eerste gedeelte voor kennisgeving aangenomen en het ontslag eervol verleend, onder dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen diensten. Fan Gedeputeerde Staten. 4. Brief ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit tot afstand van gemeentegrond aan de Molenbuurt aan de weduwe C. Bommezij. 5. Brief ten geleide der goedgekeurde gemeentebegrooting voor 1877. Nos. 4 en 5 voor kennisgeving aangenomen. 6. Voorstel van Burg. en Wetb om de jaarwedde van de 3e hulponderwijzeres aan de openbare school voor meisjes mej. J- Loosjesmet ingang van 1 Januari a.s. te brengen van 550,op 600,met het. oog op de omstandigheid, dat. zij onlangs den rang van hoofdonderwijzeres heeft ver kregen en bovendien reeds acte bezit voor de vreemde talen. Gesteld in handen der plaatselijke schoolcommissie om berigt en raad. 7 tot en met 10. Brieven van de gemeentebesturen van Oterleek, Oude- en Nieuwe Niedorp en Heer Hugo Waard, waarbij zij dringend verzoeken de Breelaan niet met keijen maar met klinkers te bestraten, lettende op de keienbestra ting te Schermerhorn en ondersteunen het door het gemeen tebestuur van Oudorp aan de gemeente Alkmaar gedaaD aan bod in zake die bestratingwanneer gebruik wordt gemaakt van keijen. Aangehouden, om gelijktijdig behandeld te worden met het straks in behandeling komende voorstel van Burg. en Welk., tot bestrating van tlien weg. 11. Driemaandelijksch verslag van den stads muziekmees ter omtrent den toestand der stads muziekschool. 5 Leerlingen verlieten haar en 6 traden toe; het getal leerlingen bedraagt 45, waarvan 7 gratis onderwijs ontvangen. Het aantal les uren bedraagt 12 per week. Voor kennisgeving aangenomen. 12. Dankbetuiging der algemeene commissie ter viering van het derde eeuwfeest van Alkmaar's Onlzet in 1573,11a die feestviering nog werkzaam gebleven als commissie ter stich ting van het Monument Alcmaria Fictrix, voor de uitnemende wijzewaarop de Raad voldaan heeft aan haar verzoek om van den dag der onthulling en overdragt van dat Monument een algemeenen feestdag te maken, tevens den Raad aanbie dende de schriftelijke oirkonde van die gebeurtenis. Voor kennisgeving aangenomen, zullende die oirkonde in het archief geplaatst worden. 13. Voorstel der commissie van toezigt op het middelbaar onderwijs om, evenals in andere gemeenten van ons Rijk, aan enkele kinderen van onvermogende ouders de gelegenheid te verschaffen, om voor rekening der gemeente het onderwijs aan de Rijks hoogere burgerschool bijt ewonen. Zij zou die ge- j legenheid aan hoogstens tien kinderen van onvermogende ouders willen verschaffen en wel in dier voege, dat telken jare 2 leerlin- i gen, die met vrucht het onderwijs aan de armen- of tusscken- school bijgewoond en blijken van bijzonderen aanleg en be kwaamheid hebben gegeven, na afgelegd examen op de hoogere burgerschool worden geplaatst. Vooraf zouden zij ter aanleering der Fransche taal 2 jaren kosteloos de burgerschool moeten bezoeken. Voor de tien leerlingen berekent de commissie de uitgaaf op 600,per jaar (ƒ30,schoolgeld en 30, schoolboeken), behalve de kosten voor schoolbekoeft.en op de burgerschool. Bij aanneming van het beginsel is zij bereid in nader overleg te treden omtrent, de uitvoering. Gesteld in handen van Burg. en Wetli. Een voorstel des Voorzitters om het in handen van Burg. en Wetli. te stellen, de plaatselijke schoolcommissie gehoordonder bijvoeging naar aanleiding van gemaakte opmerkingen van de commissie van e-. se in Noordbolland en Eriesland waarover hij met den minister van financiën in overleg is. Stoomvaart. Voor de leening der maatschappij Zeeland is ingeschreven voor een bedrag van 3,405,000. Onderwijs. Te Beverwijk is eene r. e. parochiale school geoptnd met ruim 50 leerlingen. Het aantal ingeschrevenen aan de Polytechnische School te Delft bedraagt thans 281, waaronder 143, die voor meer dan één vak zijn ingeschreven. Het gemeentebestuur van Limmen heeft het tractement van den hoofdonderwgzer met 200 verhoogd in te gaan I Januari 1877. Kerkelijke zaken. De bisschop van Haarlem heett tol. pastoor te Warmenkuizen benoemd den heer J. J. Fentrop ter vervanging van den heer». Gorssel, die naar Zoeterwoude verplaatst is met benoeming tot deken. Aanbestedingen. Den 9te Arnhemhet bouwen v woningen voor gehuwde militairennabij de stadminste inschr. G. H. v. d. Heyden, voor 81200. Den 14 door het prov. bestuur van Noordholland het maken der fuudeering en grondmetselwerken voor het, t,e Amsterdam te bouwen Rijks-muzeümminste inschr. Schoo- nenburg en C. J. Maks, te Amsterdam, voor 197,500; het leveren van 8,400,000 stuks gebakken metselsteen op het terrein voor dat muzeiim, minste inschr. AvBerkel, te Berlijn, voor 187,225. Den 15, aan het ministerie van koloniën, het leveren van 27,184 kubieke ellen houtwerken ten behoeve der haven werken te Batavia, minste inschr. Meelbaum, te Amsterdam voor 1,248,561,12. De gemeenteraad van Amsterdam heeft den 13 besloten eene subsidie van 3000 te verleenen voor de in 1S77 tt houden internationale tuinbouw-tentoonsteliingen zulks na verwerping met 20 tegen 11 st,. van een amendement om 5000 tè verleenen. Het hoofdbestuur der tentoonstelling had verzocht om 10,000. De gemeenteraad van Haarlf.m heeft den 13 met II tegen 9 st„ verworpen het voorstel van B. on W. om het weegloon der kaas van 20 tot 40 cents per loO ponden te yerkoogen. en schoolbesturen, die dit goede werk van financieu werd verworpen met, 5 tegen 7 stemmen llen wèl doen, met het begin van 1877 de heeren T. L. Koon, Fonk Wellan, Conijn, Bosman, der Drift en J. C. Koorn. GEMEENTERAAD. Zitting van 13 December 1876. No. 14. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Font. Tegenwoordig aanvankelijk 12 later 14 leden. De Voorzitter opent de vergadering, waarna 1. de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 2. Deelt de Voorzitter mede, dat bij de op 21 November 1.1. gebonden aanbesteding van de levering der voor 1877 benoocligde steenen, de levering van 159UU0 blaauwe ijssei- klinkers gegund is voor 7,95 per 1000 aan Schalijen BetiLer te Schoonhoven, zijnde 0,55 beneden de raming en die van 831600 straatklinkerwaalmoppen niet gegund is aan den eent- gen inschrijver S. Mvan Wijck te tieteren voor f ^5,4-5 per IU00, als f 4,74. boven de begrooting; dat daarop eene her- besteding voor die steenen is uitgeschreven, welke gisteren heeft, plaats gehad, en waarbij de levering der geheele hoe veelheid is gegund geworden aan H. G. van der Houven van Oordt steenfabriekant te Apeldoorn, voor 20,49% per 1000; dat, Burg. enWeth. gemeend hebben daartoe te moeten over gaan oDmdat, het van algemeene bekendheid is, dat de prijs der steenen in den laatsten tijd aanzienlijk gerezen is; dat geen daling in die prijzen te verwachten is en dat, zij zich vleijendat de andere op de begrooting uitgetrokken wer ken wel zooveel beneden de raming zullen worden aan genomen, dat liet eindcijfer van alle werken geene verhooging ondergaat. Verder dat op 18 November m het openbaar voor 4 jaren de aan het burgerlijk armbestuur behoorende landerijen verhuurd zijn voor 567,per jaar, 9, meer; de aan de gemeente behoorende Mijzerkade voor 318,— per jaar, 13,— minder, en het grasgewas langs den Iwui- verweg voor f 55,per jaar, 5, meer. Eindelijk dat de Koninklijke Akademie van Wetenschappen te Amsterdam, op verzoek van den schrijver, aan het Ge meentebestuur ten geschenke heeft aangeboden een exemplaar van de in hare werken opgenomen verhandeling over; liet Dijks- en Molenbestuur in Holland's Noorderkwartier onder de grafelijke regering cn gedurende de republiekdoor den heer Mr. G. de Fries Az„ Oud-Minister van Justine en Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaalen de heer Mr. D. F. van Leeuwen, Voorzitter der Stichtingscont' 14. Voorstel, om in het belang der openbare reinheid in- tetrekken de in 1864 verleende vergunningen tot het houden van mestfaalten op den gemeentegrond aan de Kanaalkade en aan Torenburg. Zij meent, dat bij de bestaande plannen tot verfraaijing van het plantsoen bij de Friesche draaibrug en tot verandering der Bokkesluis het geschikte oogenblik is aangebroken om die vergunningen intetrekken, indertijd, zoo zij zich niet bedriegt, verleend, omdat de toenmalige gebrui kers van dien grond ter goeder trouw meenden, dat het hun eigendom was.In den tegenwooriigen tijd, waarin zooveel gedaan wordt om de reinheid te bevorderen en te lateD op ruimen het bij particulieren bestaandedat daaraan niet be vorderlijk is, ligt het op den weg der gemeente, zijne ter openbare dienst bestemde gronden niet langer voor mestfaal ten te laten gebruiken. Dat niet alleen mest bewaard wordt, bleek voor een paar jaren toen behoorlijk kon worden ge constateerd, dat op eene dezer mestfaalten privaatstoffeu werden geworpen. Dat, zij onmisbaar zonden zijn gelooft, do com missie niet,; daartoe wijst zij op het logement van D. Kos en op andere in de gemeente gelegen stalhouderijen, welke ook geen gemeentegrond in gebruik hebben voor mestfaalten. Ook'stelt zij op dezelfde gronden de opruiming der mest faalt aan de Nieuwlandersingel nabij den Kennemerstraatweg voor. Gesteld in handen van Burg». enWeth. om berigt en raad. 15. Dankbetuiging der marktmeesters van de kleine vee markten voor de hun toegekende verhooging van jaarwedde. Voor kennisgeving aangenomen. 16. Verzoek van de hulponderwijzers aan de openbare armen- en tusschenschool om verbooging van jaarwedde. 17. Gelijk verzoek van den gymnastiek-onderwijzer. Nos. 16 en 17 gesteld in handen van Burg. en Weth. om berigt en raad. 18. Verzoek van 206 kooplieden in vee (hoofdzakelijk be zoekers der groote veemarkten in het najaar uit Noord- en Zuid-Holland, Noord-Braband en Belgie), om zoowel de jaar- lijksche als de wekelijksehe veemarkten te verplaatsen naar de noordzijde der stad, naar de zoogenaamd^ Paardenmarkt, welk plei in de nabijheid van de veelading van den spoor weg en van het aan de gemeente behoorende Kanaaivak een bijzonder gunstig terrein aanbiedt. Gesteld in "handen van Burg. en Weth., de Kamer van Koophandel en Fabrieken gehoord. 19. Verzoek van bewoners vau den Berger- en Stations weg, om bestrating van het voetpad langs hunne woningen en "van den grindweg langs den straatweg aldaar. voor elke regel meer 15 tg tot Zaterdag namiddag ;end nommer ingestaan; ia, D. van Johannes Hermanus Wessels Zwetsloot. van Pieter Bakkum en Ariaantje Bont. van Jan Jacob Bnogh en Antje de Vries. UisabethD. van Klaas Schoof en Pie- la, D. van Johannes Jacobus Houtkamp Kops. Johannes, Z. van Joseph Mo- en Emelia Cohen. niusZ van Jacob Andries Sonnevelt Nierop. Christiaan Gerardus, Z. van der Burch .en Adriaua van Heerden. 'ancisca Henrica Elisabeth Fabritius i Andries Kluppel, eerder wed. van ijs83 j Jacob Houtkooper en Trijntje van der ■rethaD. van Dirk Jacohus Kok en ■ijntje Rezee lj en 10 m. Sijbregt 1. Nieolaas Lansdorp, 70 j. iber 1876, le en 2e Kerstdag, van legenheid tot aangifte bij den td. AN VASTE GO EDE REN. 21 Dec. otaris J. BAKKER SCHUT. O.z. AchterstraatSectie A 1794. 5t,r. C. Spruit6400,- Koningsweg 5. Str. K. Kuiper a 825,- Str. C. Spruit 1355,- Str. H. Henning 775,- lit, 2421-, Str. D Haasbroek 800,- 5. Str. S. Siebrands 805,- -Oudorp, B 259. Str. O. van der Tand 20Ö5,— E 796. St,r. Corns. Bruin 1515,— ged. Str. J. Rozenmeijer 1500, ged., groot .01.79. 'tr. H. Henning 620,- ttopjeskuil 851 ged., groot C. Spruit1210,— ged., groot —.02.86. Itr. FF. F asbinder 420,- Notaris H J. DE LANGE, z. Verdronkenoord, sectie B 2319. itr. J. H. A Oomen 4545,- ek, B 2320. Str. N. Geels 2100,- evoort, A 10S6. St,r. A. Geels 3125,- (Afslag 28 Dec.) Aangevoerd 57 vette Kalveren f 48 a 14 a 19, 1435 Schapen ƒ28 a 43, 188 i a 0,65 per kgr. 3 magere dito 20. tas 41commissie f 38 middelbare 19, aangevoerd 789 stapels, wegende 'er graanmarkt aangevoerd 4989 heet-, Rogge 7.25 a 8,25, Gerst 5,50 a 7,75 Haver 4 a 6, Paardenboonen ie dito f 11,25 a 13, witte dito 17 0 a 10,50, geel Mosterdzaad ƒ18 8 23, a 19, grauwe 18 a 21, vale ƒ15 a 19, :rd 11 Paarden 35 a 300, 6 Koeien t,. Kalveren 13 a 24, 353 Schapen 4 a 10 79 magere Varkens 14 a a 13, Boter per kop 87 j a 95 cents. ne kaas ƒ35 8 40, verkocht 51 stapels, ;n Boter 1,36 a 1,42, per kgr., Kippen- 100. Kleine kaas 37,50, verkocht 23 sta- logr., Karweizaad 27 per 50 P., blauw erdzaad 26,50 per mud. .oode Tarwe ƒ8,75 8 10,60. Witte dito ge 7,50 a 7,80, Gerst 6,20 a 7,50, Uuivenboonen 7,50 a 8,75, Paar- 5. rd 14 Koeien 100 a 920, 2 Stieren n f 70 a 100, 3 Graskalvercn 30,15 8 a 19, 19 Schapen 22 a 28, 2 vette er P., 7 Biggen ƒ6. Kleine Kaas 69 stapelswegende 38403 kilogr. Kleine Kaas 37, aangevoerd 72 st., ■eieren 6, Eenden dito 6. Aangevoerd 203 stapels Kaas, Boter 155 Runderen, 36 Paarden, 55 vette ter kilogr., 80 nucht. dito 10 a 30 J,52 a 0,68 per kilogr., 15 magere dito en /7a 1-1 1525 Schapen en Lam- 2,50 a 3, 160 Zwanen 4 a 7, Kip per 100. ngevoerd 1 Rund ƒ1184, 116 Schapen Varken (per kilo) 0,27% 4 ma- ;gen 12, 139 koppen Boter (van 0.65 89 Eeieren f 7 per 100.

Alkmaarsche Courant | 1876 | | pagina 7