Kpanjc. Vereenigde Staten. Mexico aöe-iltciuvs iilarfïï- ca ficursbcrtchlca. spreide beticht, dut 10000 miridietsn in het kamp van Scu tari waren aangekomenis valscti. Ret waren 3000 man van een anderen albaneeschen volksstam die ook wel niet van muzel.nansche afstamming zijnmaar toch ten allen tijde met de turken op een beteren voet dan de miridieten hebben gestaan. Yoor de turksche soldaten in Albanië wordt sedert eenigen beter gezorgd. Zij zijn vrij goed van winterkleederen voor zien, en minstens eenmaal per week komen schepen met pro viand in de haven van Antivari. Ondervinden deze schepen vertragingdan moeten de rantsoenen ingekrompen worden, en het is zelfs voorgekomen dat men voor de zieken en gekwetsten in het groote hospitaal van Scutari niet genoeg levensmiddelen bezat. Daarom is de eerste arts luit. kol. dr. Matkovicop last, van üerwisch-bassa naar Triest ver trokken om een miljoen oka's meel en een half miljoen oka's rijst als reserve-voorraad voor het hospitaal aan te koopen. De grootvizier heeft aan de gouverneurs der provinciën eene circulaire gezondenwaarin hij alle onderdanen des Rijks aanspoort tot getrouwe naleving der constitutie, door eerbiediging van elkanders rechten. In den moeilijken en gevaarlijken toestandwaarin de Staat zich door de fouten van het verleden bevindtacht hij het voor de natie van het hoogste gewicht, dat in de oogen der wereld de natio nale eer gehandhaafd en 's volks vaderlandsliefde bewezen wordt. In de zitting der conferentie van 4 Jan. heeft Savfet-bassa de turksche tegen-voorstellen toegelichtdaarbij in bijzon heden het verzet tegen zekere gedeelten van de voorstellen der mogendheden motiveerende. De europeesche gevolmach tigden hebben getracht de turken te bewegen tot het aan vaarden eener discussie over eenige van die gewraakte pun ten. Volgens het weener Tagblatt hield het turksche tegen voorstel het volgende inDe Porte neemt de benoeming van een christen tot gouverneur van Bulgarije aanmaar weigert die voor Bosnië en de Herzegowina. Ook weigert zij eenigerlei militaire occupatie toe te laten, van welke pro vinciën ook. Zij verklaart de ontwapening der muzelmannen overbodig, vermits de christenen voortaan wapenen zullen mogen dragen. De Porte is bereid de Drina als grenslijn van Servie te erkennenmaar verlangt slechting der Servi sche vestingen en eene vergoeding van oorlogskosten. Zij erkent het recht van Montenegro op eene grensverandering en is zelfs tot het afstaan van Spizza bereid, mits de Vorst van Montenegro zich een vazal van den Sultan verklaart Den 6 zijn de vertegenwoordigers der G mogendheden bij genl. lgnatiep bijeengekomen om te overwegen, welke punten van het program met goedkeuring van Rusland konden op gegeven worden, dewijl de turken zich hunnerzijds geneigd betoonden om de invoering van een gewijzigd hervormings plan als eene proefneming voor 6 of 12 maanden aan te nemen. De rol van Europa zou zich in dat geval tot die van eene raadgevende commissie van toezicht bepalen; wellicht ook alleen tot toezicht zonder raadgeving. In de zesde zitting der conferentieden 8, heeft de ita- liaansche gevolmachtigdede heer Cortide door Sa/vet- bassa in de vorige zitting aangevoerde argumenten beant woordende gewezen op het onlogische van Turkije's tegen voorstellen en in herinnering gebrachtdat de Porte tegen de in het plan van den heer Andrassy in der tijd opgeno men commissie geen bezwaar had gemaakt, terwijl zij thans het denkbeeld van eene internationale commissiedie maar voor één jaar benoemd zou wordenverwierp. Lord Salisbury ondersteunde niet alleen wat de heer Corti gezegd had maar deed ook uitkomendat de voorstellen van de conferentie volstrekt niet verder gaan dan de pnncipiëele grondslagen van het engelsche conferentie-programma, 't welk Turkije reeds eenige maanden geleden aannam. De discussie werd hierdoor op een terrein gebracht, waarop de partijen elkander eenigszins verstaan konden, en gaf aanleiding tot eene bespreking, die een verzoenend karakter droeg en waarin menig punt principieel werd afgehandeld. Servie. Dc russische vrijwilligers verlaten bij 10- en lOOtallen te gelijk het Vorstendom. Zij willen niet langer in Servie dienennu hun bevelhebber, de russische genl. Hikitin, verklaard heeftdat zij onder het Servische minis terie van oorlog staan. Zij verlangden eene onafhankelijke stellingonder hunne eigene officierenin het servische leger endaar hun dit geweigerd wordtgaan zij zelfs zonder verlof te vragen heen. Den 2 zijn sterke afdeelingen circassiërs en baschibozouks tegpn Negotin opgerukt, maar door de bezetting dier stad en door eene afdeeling kozakken uit Kladowa na een hevig gevecht teruggedreven. Het verlies der kozakken bedroeg 35, dat der turken 111 man. Kladowa wordt versterkt, omdat men voor een nieuwen aanval beducht is. Het regeeringsblad behelsde den 6 een vorstelijk besluit waarbij de gewone vergadering der Skupschtina tegen 11 Jan. bijeengeroepen, maar de zitting tevens tot 6 Juli geschorst werdindien de Kamer niet vroeger bijeengeroepen moeht worden. Roumanie. Eene talrijke commissie van russische officie ren is bezigal de punten aan den Donau topografisch op te nemen, waar de overtrekking van dezen stroom zou kunnen geschieden. Russische agenten hebben reeds thans met een aantal eigenaars van Donau-vaartuigen overeenkomsten ge sloten krachtens welke deze zich verplichten om hunne schepen voorloopig in de beide nevenn vierende Pruth en de Sereth te verzamelenom ze op het rechte oogenblik den russen tot het slaan van bruggen ter beschikking te stellen. Te Bucharest is een bulgaarsch congres gehoudenwer- waarts de verschillende bulgaarsche comité's in het buitenland vertegenwoordigers gezonden hadden, en waarop besloten is, aan de leden der conferentie te Konstantinopel eene memorie toe te zenden, waarin uit naam der bulgaarsche natie de drie voudige wensch wordt uitgesprokendat Bulgarije tot, een Koningrijk zal worden verklaard, onder inlijving van Thracie en Macedoniëdat dit „Groot-Bulgarije" eene zelfstandige constitutie erlangen zalen dat de mogendheden door eene gewapende tusschenkomst een en ander zullen bewerken. De Senaat heeft den 5 met 27 tegen 12 st. de volgende motie aangenomenDe Senaat wildat alle rechten van Roumanie, bij het tractaat van Parijs erkend en gewaarborgd, even als de daarna krachtens de souvereiniteit des lands gedane politieke handelingen, geëerhiedigd worden en onaangetast blijven, en spreekt den wensch uit, dat het staatsbeleid der regeeriug een en ander op waardige wijze zal handhaven. De regeering heeft aan de Porte medegedeelddat Rou manie zijne rechten geschonden acht door art. 7 der turksche constitutie, dien ten gevolge zich ontheven acht van zijne verplichtingen als vazal en de Porte voor de gevolgen ver antwoordelijk stelt. Dc Porte heeft dit protest als rechtmatig erkend en zich be reid verklaard vo,doening te geven. Zij heeft, zich dan ook ge- j llflflst nTTI ,~M Kol te» WdrHorOT» rlat rJ O nnnctillltio nllnnn Untnnlrlrin» tot hem wendden toen de minister van justitie aangekon digd haddat geene handeling van zoodanige bisschoppen zou erkend worden, volkomen vrijheid gelaten om te han delen naar hun goedvindenaltijd het belang der Kerk in het oog houdende. In de nabijheid van Girgenti hebben eenige roovers zich van een kind van een zekeren Antonio Reina meester gemaakt. Zij vragen een losgeld van 5000 francs. Zij hadden aan Reina een brandbrief gezondenwaarin zulk eene som ge- eischt werden hebbendaar die niet betaald waszijn kind gestolen. Den 2 is de postwagen tusschen Palermo en Sciacea aan gevallen door oandietendie de paarden en een tot het geleide behoorenden ruiter ombrachten. De eenige reiziger, die zich in het rijtuig bevond, is niet gekwetst, doch de postpakkettenwaarin 4000 lira's waarde, zijn door de boos wichten buitgemaakt. Te Grenada heeft men de grondbelasting voor het gebouw der protestantsche school van 32 op 272 fr. in de 3 maan den gebracht. Op de deswege ingebrachte bezwaren werd tot eenig antwoord gegevendat men den protestanten op die wijze wel aan het verstand zou weten te brengendat hunne tegenwoordigheid aan de meerderheid der ingezete nen onaangenaam was. De tusschenkomst van den duit- schen gezantgraaf vort Ratzfeldtbij den minister-president Canovas del Castillo is echter ook ditmaal niet vruchteloos gebleven. Deze laatste heeft op nieuw, even als zijn ambt genoot van buit. zaken, dien gezant en den Vertegenwoor diger van Groot.-Brittanje de verzekering gegevendat de regeering volstrekt niet gezind was om de aanvallendoor de ultramontaansehe partij zelfs tegen uit Spanje geboor tige protestanten gerichtaan te moedigen. De zitting der Cortes is den 5 bij kon. besluit geschorst. Het tijdstip van de hervatting der werkzaamheden is in het besluit niet bepaald. De spoorweg-koning Cornells van der Bilt is den 4 te Nieuw-York overleden. Te S. Erancisco zijn 6 russische kanonneerbooten aange komen en worden er nog 5 verwacht. Ook te Charleston is een russisch oorlogschip aangekomen en worden nog '3 andere verwacht, ter begeleiding van den grootvorst Alexis. Den 8 zijn te Richmond, Washington en in andere noor delijke steden meetings van de democratische partij gehouden. Motiën werden aangenomenwaarbij verklaard werddat alleen de beide Kamers van het Congres bevoegd zijnde verkiezingen voor een President te verificeren, en dat de president van den Senaat in geene deele gerechtigd is, deze kwestie op te lossen. De verschillende sprekers voerden eene kalmemaar vastberaden taal. De commissie van het Huis van Vertegenwoordigersbe last met het onderzoek van de kwestie der Presidents-ver- kiezing, heeft beslist, dat de voorzitter van den Senaat geene bevoegdheid bezit, om deze kwestie uit te maken, en verklaard, dal de verificatie der verkiezingen slechts mag geschieden op de wjjzedoor het Huis van Vertegenwoordigers goed gekeurd. welks gezag ten opzichte dezer kwestie gelijk staat met dat van den Senaat. In een onderhoud met een correspondent der vereenigde dagbladenheeft de President Grant verklaard dat hjjin overeenstemming met zijn kabinet, besloten had, geen der beide in Louisiana gekozen gouverneurs te erkennenen evenmin op eenigerlei wijze tusschenbeide te komentenzij waar het de handhaving der openbare orde mooht gelden. De belastingschuldigen in Louisiana Verklaren over het algemeendat zij alleen aan de democratische regeering be lasting betalen zullen. Den 9 heeft zich een sterk corps militieonder bevel van den democratischen gouverneur Mcholsmeester ge maakt van het paleis van justitie te Nieuw-Orleanswaar het de democratischgezinde rechters installeerdeen van alle policie-bureaux. De republikeinsche gouverneur Packard hield alleen het paleis van den Staat in zijn bezit,maar werd daarin met de Wetg. Vergadering door de democra tische militie geblokkeerd. Na afloop van een den 9 gehouden kabinetsraad is aan den bevelhebber der federale troepen in Nieuw-Orlcans order gezonden om de rust te handhavenzonder echter een der beide gekozen gouverneurs te erkennen. De volksmenigte voor liet paleis van den Staat moest uiteengedreven wor denomdat de President besloten is, niet toe te laten, dat der republikeinsche Wetg. Vergadering overlast werd aan gedaan. De democratische militie heeft daarop de straten ontruimd. Beide Wetg. Vergaderingen hebben leden voor den Senaat te Washington benoemd. De minister van financiën heeft de aflossing van 10 miljoen dollars 6/2() obligatiën aangekondigd. Nog 5 Staten hebben zich bij Diaz aangesloten. Onder scheidene regimenten van Iglesias zijn gedeserteerd. Genl. Mendez, handelende als gemachtigde van Diaz, heeft alge- meene verkiezingen uitgeschreven tegen 28 Jan., daarbij Iglesias en Lerdo van de candidat.uur voor het President- scuap uitsluitende. Staten-Generaal. De le. Kamer heeft den 9 hare werk zaamheden hervat. Bij de 2e. Kamer is ingediend een wetsontwerp tot goed keuring van eenige bepalingen der bij kon. beslnit van 10 Juni 76 aan den heer WC. Timmerman, 1e Amsterdam, verleende concessie tot bedijking en droogmaking van de plassen beoosten de Vecht in Noordholland en Utrecht (5000 bunders). 's Rijks Middelen, voor 1876 begroot op f 85,810,321, hebben opgebracht 7 95,811,257, tegen /91.374-,526 in 1875. Het gedestilleerd leverde 20 miljoen op, zijnde f 1.350.000 (26000 vaten) meer dan in 1875. Spoorwegen. De fransche minister van o. werken Chris- tophle en de leden der Kamer van Afgevaardigden Wilson en W addington, vergezeld van vertegenwoordigers der groote fransche spoorwegmaatschappijen en hoofdambtenaren aan het ministeriehebben den 4 te Utrecht een bezoek afgelegd bij de directie van de Maatschappij tot exploitatie van Staats spoorwegen om zich op de hoogte te stellen van de verhou ding dezer Maatschappij tot den Staat. De heer 's Jacob, directeur-generaal der Exploitatie-maatschappij, bood de heeren ten zijnen huize een ontbijt aan. Den 6 hebben de vreem delingen te Amsterdam, waar zij in het Amstelhótel hunnen intrek genomen haddende spoorwegwerken in liet IJ en de Den 9 is te Amsterdam de paardenspoorweg Leidscheplein— Paleissfraaf,de eerstp ^pr- de stad geopend. Militaire Zaken, ffit contingent sup plet, ie-troepen dat in den loop dezes jaars naar O. Indie zal worden gezonden, is vastgesteld op 2500 man. Onderwijs. Den 4 heeft de minister van binn. zaken in de stads-gehoorzaal te Leiden de bijeenkomst geopend van de senaten onzer hoogescholenom den minister van advies te dienen over de uitvoering der wet op het hooger onderwijs. De gemeenteraad van 's Gravenhage heeft den 9, met. 20 tegen 15 st., B. en W. gemachtigd om aan den minister van binn. zaken te kennen te gevendatniettegenstaande de toegezegde wijziging der voorwaardenhet gymastiek- onderwijs aan de hoogere burgerschool niet volgens hst door he n verlangde stelsel (verdeeling van dat onderwijs tus schen de gewone lesuren) kan worden ingevoerd. De gemeenteraad van Zwolle heeft den 9 besloten tot aan koop voor f 8000 van een huis aan de Schoutensteegom daarmede de^ latijnsche school te vergrootenmet het oog op de invoering van de nieuwe wet op het hooger onderwijs. Kerkelijke Zaken. De heer v. Kluivepredikant te Schermerkorn, heeft het beroep naar S. Maarten en Valkoog aangenomen. Ieesten. De heer A. v. Lier heeft den 8 zijn 25jarig jubileum gevierd als directeur van het Grand Thealre te Amsterdam. Hij gaf bij die gelegenheid in zijnen schouw burg eene receptie aan zijne vriendenfamilieleden en artis- ten. Ouder de vele geschenken, hem aangeboden, behoorde een van eene commissie van vrienden en vereerders uit Am sterdams burgerijzijnde een prachtige landauer met liar- nachement met zilveren beslag. Rampen. Den 5 is voor Terschelling in volle zee ver brand het engelsche schip „Golden Age," van Rangoon met rijst naar Bremen. De bemanning van 23 personen, dis het schip verlaten had, heeft 7 uren in zee rondgezworven, toen hare beide booten opgemerkt werdeu door 2 visschers van Volendam, die haar gered en aan wal gebracht hebben. Veeziekte. Iti 1876 ziju door de longziekte aangetast 1723 runderen, tegen 2227, 2414, 2479, 4009 en 6078 in de 5 daaraan voorafgegane jaren. Misdrijven. Den 6 heeft P. B. van Alkemade zijne vrouw, die wegens ondergane mishandelingen hem verlaten had en bij een hloedv'erwant te Alphen vertoefde, in een vertrek, waar 5 jonge kinderen aanwezig waren, met, ene mes zware verwondingen toegebracht en getracht te verwur gen in welk voornemen hij nochtans verhinderd werd door de tusschenkomst van de ouders der kinderen. Hij is, zich koelbloedig verwijderd hebbendespoedig in handen der plaatselijke policie geraakt en 's nachts gevankelijk naar Leiden getransporteerd. Reeds vroeger was hij voor ge lijke misdaad met doodelijken afloop, tot 15 jaren tucht huisstraf veroordeeld geweest. TeAmsterdan, waar in de laatste maanden vele inbraken zijn voorgekomen, hebben den 7, 's morgens tusschen 10 en 12 uren, dieven met een looper de deur geopend van een huis aan den Singel, hoek Romeinsarmsteeg, waarvan de bewoners ter kerk waren en de effectentrommel en andere preciosa uit een kaswaarin de sleutel gelaten was ver- meesterd en medegenomen. Den 9's morgens te 5 uren, ontmoetten 2 policie-agen- ten te Zwolle een vreemd manspersoon. Toen zij hem wilden aanhoudenloste hij een pistoolschot op één hunnerdie j hem daarop aanpakte; bij de worsteling loste hij 4 revolver- schoten, waarvan 3 een agent lichte verwondingen aan bee- j nen en armen toebrachten. Deze echter hield den vreemde ling vast en slaagde er in geholpen door zijn kameraad hem te arresteeren. Ruim f 62000 en eenige breekijzers werden bij hem gevonden. Een paar uren later bleek het, dat bij l ad ingebroken in het kantoor der likeurstokerij van de heeren Doijer en van Deoenter, alwaar de brandkast en de lessenaars opengebroken werden bevonden. De gearresteer de J. de Jonq van Rotterdam, heeft in het policie-bureau zijne boeien verbroken en getracht zich op te hangen. Deze toeleg is echter bij tijds ontdekt geworden. De gemeente raad heeft den eenen agent van de 3". tot de 2e. klasse be vorderd en eene gratificatie van f 50, den anderen eene van 25 toegelegd. Rechtszaken. Het bericht omtrent een rechterlijk on derzoek dat te Hengelo zou hebben plaats gehad in ver band met het overlijden van den zoon van W. aldaar, is geheel verzonnen. Die zoon is gestorven ten gevolge van misbruik van sterkeu drank en bevriezing. Sumatra-expeditie. In eene den 6 te Amsterdam ge houden commissie-vergadering van het Aardrijkskundig Ge- nootsohap zijn de leden geïnstalleerd der expeditie naar de Boven-Djambi en de Kormtji-valleiwelke den 13 per Con rad naar Padang vertrekt,. Zij bestaat uit de heeren JSchouw Santvoort (chef), O. D. Veth, JP. Snelleman, den controleur v. Hasselt en waarschijnlijk den heer F. Wilke. Na af loop der vergadering bood het bestuur den verUekkenden een diner in het Amstel-kótel aati, De Gemeenteraad van Haarlem heeft den 10 vastge steld het plan tot uitbreiding der gemeente aan de zijde van de Brouwers- en de Leidschevaart. Overleden den 6in de Beemster, Jacobus Bouwman, voorheen landbouwerschrijver van een „Gedenkboek van de Beemster" en van andere werken, oud bijna J8 jaren. KoLONiëN. Den 24 Febr. wordt de vaart op Australië door de O. I. Stoomvaartmaatschappij heropend. Voorloopig zullen slechts 5 reizen per jaar gedaan worden en het ned. indisch en het australisch gouvernement ieder eene subsidie betalen van f 20000 per reis. Door een ingezeten van Soerabaya is concessie aangevraagd voor den aanleg van een vast dok op Madura, waarin de grootste stoom- en zeilschepen zullen kunnen worden op genomen. Atchin. De nieuwe radja van Simpang-Olim heeft de voor waarden aangenomendie voor de onderwerping van dat landschap gesteld waren (waaronder de bevoegdheid van het gouvernement om de belastingen tegen schadeloosstelling over te nemen). Nadat hij was beëedigd, is op den 5 dezer op plechtige wijze de nederlandsche vlag te Simpang-Glim geheschen en op den 7 de blokkade opgeheven. GEVALLEN REGEN. Van Maandag den 8 tot Woensdag den 10 Jan., beide dagen des morgens te 8 uren77.5 m.M., dat is in twee etmalen '/i0 vaa den gemiddelden regenval in een geheel jaar. tot de rol van het wachtschip te Willemsoord, ia met 10 Jan. weder op non-activiteit gesteld. ,Ofi Z. M. heeft met 8 Maart: a. s. herbenoemd als kanton rechter alhier de heer mr, JP. F. v. d. Mieden v. Opmeer, Bij de aanbestedingden 9, van het onderhouden der gemeente-gehouwen, bruggen, walmuren, riolenbuiten wegen, voetpaden en den scliëlpweg naar /Egmond aap. den Hoef benevens vernieuw|«gen aan gebouwen, brug® en walmuren ajsmede liet vervangen der Bokkesluis dopt een ijzeren cpaaj§>rüg te zaitten; geraamd op; 35.711 ik'voor de massa miflsté'inscbrijvér gebleken de/heer F. Tester' alhier, voor f 32,740. De zeer talrijke opkomst ter volksvoordracht van 1.1. Dinsdag, bewees hoezocp 4e heer de- Prms, van Oudorp, die ditmaal weder optradbij eene. vorige gelegenheid zijne plaats alhier als gewild vo'lksted'eh'aaf Vèroverd had. „Olie en gestoofde paliög" was het voor hen, die de fraaie engel sche volksprenten kennen, njej, meer. vreemde opschrift zijner lezing, waarin het gebruik van de rechte olie werd aanbe volen tot verzachting en wegneming der stroefheidwelke zoo dikwerf in het maatschappelijk en vooral in het huwe lijksleven heerscht, vrienden en echtgenooten steeds verder van eikander verwijdert en steeds grooter kwaad sticht waar inschikkelijkheid, zachtmoedigheid en HSfïë toenadering en vrede zouden kunnen stichten, verdwenen geluk en wel vaart terugvoeren. Na de pauze hield de spreker eene voor dracht o> er ,.ja'' en „neen." welke als eene aanvulling zijner eerste kon beschouwd worden. Onze meegaandheid en in schikkelijkheid mooht nooit ontaarden in laffe of gemakzuch tige toegevendheidin prijsgeven van beginselenin het huisgezin tusschen man en vrouw en bij de opvoeding der kinderenin de maatschappij tegenover de zoogenaamde eisehen van mode en fatsoen, mocht nooit geen „ja" gehoord worden waar een „neen" door plicht geboden werdgeen a" dat voet gaf aan verkeerde neigingen, welker tijdige onderdrukking voor groote onheilen vermag te bewaren. De heer de Pries versierde zijne lezingen met een aantal goed gekozen fragmenten van onze beste dichters, en vond zich zeker beloond door de nauwlettende aandacht zijner vele hoorders. Denzelfden avond werd het concert van wege de S. Vin- centius-vereeniging gegeven. Het mocht zeer gelukkig ge slaagd heeten, en wat de uitvoering en wat de opkomst van het publiek betrof. De zangnummersdoor een zestigtal heerenmet accompagnement van piano door mevr. v. d. Mieden en dubbel strijkkwartet (4 meesters van hier en 4 van Amsterdam), werden onder de leiding der heeren Schuurman en Schrader verdienstelijk ten gehoore gebracht, het best zeker de Pius- cantate van Terhulst. Uok het vioolspel van den lieer Hofmeestervooral zijn tweede nummer, voldeed zeer, hoewel de in de zaal heersehende hitte voor den toon van zijn instrument ver van gunstig was. Wij vernemen, dat de bruto-opbrengst van het concert 735 heeft bedragen. - Nadat zieb op den 13 Dec. des vorigen jaars eene af deeling „Alkmaar" van den Ned. Protestantenbond had ge constitueerd, werd er op 22 Dec. d.a.v., des avonds te zeven nrenten huize van den heer van Tellingeneene verga dering gehouden. In deze vergadering werd door Jentink eene lezing gehouden over de Kerk in onze dagen. Daarna ging men over tot het vaststellen van een huishoudelijk re glement en werd er een bestuur gekozen van zeven leden r de heeren R. J. KoningH. I'. W. GrottendieckP. Bruin vis de Lange, C. de IJ oilJ, van Loon, A. Jentink en A. H. Claasen. In eene bestuursvergadering van Maandag, 8 Ja nuari 1.1., werden gekozen tot voorzitter d». C. de Hol/, tot penningmeester de heer P. Bruinvis de Lange en tot secre taris d'. A. H. Claasen. STAN D. werken van het Noordzeekanaal (ook IJmuiden), den 7 haast officieel te verklaren dat de constitutie alleen betrekking j het Trippenhuis, het Paleis voor Volksvlijt, den dierentuin en heeft op de turksche gewesten, en dat de Porte er volstrekt het centraal bureau der brandweer bezichtigd. Den 6 gaf niet aan denkt, inbreuk te maken op de rechten der Vor- jj de fransche consul-generaal een diner ter hunner eere. Den stendommen, die bij internationaal verdrag gewaarborgd zijn. 1 8 is te Rotterdam een bezoek aan de spoorwegwerken en laan de werken der Handelsvereeniging op Eeieuoord gebracht. Ij De tweede serie van 100,000 der leening van 500,000, Reeds 18 bisschoppen, waaronder die van Brindisi, hebben j uitgeschreven door de Rijnspoorwegmaatschappijis ruim het exequatur aangevraagd. De Paus heeft, naar men meldt, 16 maal volteekepd, waarvan 14 maal door de bestaande aan de bisschoppendie het niet bezaten en zich om raad 1 aandeelhouders. Den 6 viel een man in beschonken toestand over de leu- ningder Kennemerbrug in de singelgraobt. Door zijne beide makkers werd hij, met behulp van anderen, in bewusteloozen j staat op het drooge gebracht en in een naburigen stal over een ton gelegd om het binnengekregen water kwijt te ra ken. Nadat dr. Simon Thomasondersteund door een paar 1 policie-agenten, doelmatiger hulp verleend hadwerd de tot het leven teruggekeerde drenkeling op een wagen vervoerd naar het gasthuiswaar hij echter 2 dagen later aan de j gevolgen van zijneji val in het water is overleden. De luit. ter zee 2e. kl. JP. Lubbe Bakker, behoorende BURGERLIJKE ONDERTROUWD. 11 Jan. Johannes JQattheus Zonderhuis en Geertruida W ijde- man, Gerardus Michael Pedroliwednr. van Ja- coba Roozendaal en Johanna Theodora Q,uant, beiden alhier, laatstgen. onl. te Alphen. Dirk Hendrik Leijdente Koog aan de Zaan en Clara Johanna Maria de Jongh alhier. GETROUWD. 7 Jan. Aris Termaat, wedr, van Cornelia Bruin, en Neeltie de Jong. Dirk Schipper en Jansje Smit. GEBOREN. 5 Jan. Jacobus Petrus Josephus, Z. van Theodoor Kraakman en Anna Bert,els. 8 Jacob, l. van Willem Kuijt en Grietje Dolleman. 10 n PieterZ. van Pieier Deugd en Carolina Henning. Leonardus MarinusZ. van Hendrik van den Berg en Helena Catharina Brackemeijer. JohannesZ. van Johannes Hoekmeijer en Naatje van den Burg. 11 s Simon, Z. van Johannes Albertus Bruijn en Stijntje Kwast. Andrea Johanna Maria, D. van André Johan Marie Peeters en Johanna Petronella Walraven. OVERLEDEN. 6 Jan. Tryntie Breek, wed. Jan Visser, eerder wed. van Cornells Breek, 69 j. 7 Maria l'ransen, echt.gen. van Johannes Landman, eerder wed. van Willem van Lieshout, 57 j. Cor nells, Z. van Pieter van Hoek en Wilhelmina Mooij, 2 j. en bijna 6 m.Adrianus, Z. van Jan van Wes- terop en Jannetje Bakkum, 3 m. Hendrik Cornells, Z. van Hendrik Segaar en Engelina Blom, 2 j. en bijna 4 m. 8 Cornelia Maria, D. van Anthonius Wilhelmus Jo hannes van der Steen en Maria de Groot, 15 d. Pieter Blom, 43 j. en 9 m. 9 Bernatdus Johannes, Z. van Hermanus Stephanus Haarmans en Cornelia Hilbers7 w. 11 Agnes Alphome Wilhelmina Louise, D. van Matthens Leonard van Gemert enAlphonse Henrifette Johanna Berkelmans, 2 j. en ruim 3 m. Neeltje Ploeger, echtgen. van Pieter Roos, 25 j. Alkmaar 8 Jan. Aangevoerd 1 Koe f 250, 43 vette Kal veren f 54 a 130, 8 micht. dito f 14 a 24, 581 Schapen f 26 a 42, 150 vette Varkens f 0,56 a 0,66 per kgr. 13 Jan. Aangevoerd 9 Paarden 67 a 225, 1 Koeien f 230, 11 nucht. Kalveren f 13 a 28, 345 Schapen 17 a 42, 4 Geiten 3 a 5, 122 magere Varkens ƒ14 a 28, 175 Biggen 18 a 11 Boter per kop 90 a 100 cents. Edam 6 Jan. Kleine kaas f 22 a 34, verkocht 6 stapels, wegende 1156 kilogr. 11 Jan. 230 Stukken Boter/1,40 a 1,50 per kilogr., Kippen eieren 5,50 a 6,50 per 100. Enkhuizen 10 Jan. Karweizaad f 26,75 blauw Maanzaad 16,75 a 17, per 50 P., Mosterdzaad 27 per mud. Haarlem, 8 Jan. Roode Tarwe/S,75 a 11,40, Witte dito 10,15 a 11,30, Rogge 6.80 a 7,50, Gerst /7a 7,40, Haver t 4 a 5,30Duivenboonen 7,60 |,a 8,90, Paarden dito 7 a 7,40, Kanariezaad/9 a 9,75, Groene Erwten/10,

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 2