J Süïlckclijfiöclic ficcicïitcn Slukschland. Belgle. Frankryk. KrIUuiije en leriuud. Euilaud. Turk |{e. Griekenland. BIJBLAD van Zondast 2,'J Februari Pruisen. Het lid van den pruisischen Landdag en den duitschen Rijksdag v. Gerlaeh is den 18 oierleden; hij was nagenoeg 8*2 jaren oud. Ben paar dagen vroeger trof hein het ongeluk overreden te worden, en de daarbij bekomen ernstige kwetsuren zijn de oorzaak van zijnen dood geweest. Hij was vroeger een van de aanvoerders der streng conser- vatieve partij en medewerker van de Rreuzzeitung. De laatste jaren was hij een van de 3 of 4 zoogenaamde hos- pitanten ot protestantsehe leden van de ullramontaanscke centrumspartij. Bij de verkiezing van een lid voor den Rijksdag in het derde district van Berlijn is de heer v. Saucken van de fortschritts-partijmet 8643 van de 16741 uitgebrachte steramen gekozen. Wurtemberg. Prins Willem, de vermoedelijke troonop volger, is te Arolsen in het huwelijk getreden met prinses Marie van "Waldeck-Pyrmont. In den nacht van 1516 is in een schoenmakerswin kel te Brussel een brand uitgebroken, waarbij de vrouw van den eigenaar, zekeren Boeharten eene dienstbode in de vlammen zijn omgekomen. Te Antwerpen zijn 3 hollanders, vader en 2 zonen, gevat, die valsche banknoten vervaardigd hadden. Te CharleroiNamen en Aalst zijn door de clericalen bijeenkomsten gehouden over bet kieswetsontwerp van den minister Malou en adressen aan de Kamer gezonden waarbij dat ontwerp onvoldoende wordt geoordeeld tot het voorko men van bedriegelijke handelingen en tot het handhaven van het geheim der stemming. Het besluur van de lederatie der liberale vereenigingen heeft besloten dat, zoo de pogingen van de linkerzijde der Kamer om van het ministerie en de meerderheid eene recht vaardige kieswet te verkrijgen, „waardoor eene nationale grieve wordt verholpen," mochten mislukken, ai de li berale vereenigingen. welke van de Bederatie deel uitmaken, tot eene algemeene bijeeukomst te Brussel zullen worden opgeroepen ten einde te zamenzonder de perken der wet te overschrijdende door de omstandigheden vereischte maatregelen te nemen. De pastoor van Ceysérieux heeft in eene brochure aan het licht gebraent,, dat de Afgevaardigde Durand aldaar in 1820 geboren, wiens vader een savoyaard was, die zich nimmer liet nationaliseerenzichvertrouwende op zijne italiaansche afkomst, in 1841 of 42 niet heeft aangegeven voor de nationale militiederhalve het radicaal niet bezit van fransebmanen op dien grond geschrapt behoort te worden als lid der Kamer. Dc heer Lturanddie als gede porteerde onder het tweede Keizerrijk eeuige jaren in eene strafkolonie heeft doorgebracht, is in Sept. 1870 lid van een Comité van Algemeen Welzijn te Lyon geweest, en staat bekend als een hevig tegenstander der geestelijkheid. Het hof van appèl heeft tegen de prinses de Beauffremont, die, na in Prankrijk eene scheiding van tafel eu bed tegen haren echtgenoot te hebben verkregen in Duitschland met. den prins Bibesco gehuwd is, beslist, dat zij 1000 fres. boete, van de opbrengst barer in Frankrijk iu beslag geno men goederen te heffenbetalen zal voor eiken dagdien zij weigert hare beide kinderen uit haar vorigvolgens de fransche wet alleen wettig huwelijk aan hunnen vader uit te leveren. De Seine is den 14 buiten hare oevers getreden en heeft een gedeelte van den omtrek van Parijs overstroomd. Ten gevolge van eene wolkbreuk zijn te Montbéliard en Besan- pon de lagere gedeelten dier plaatsen ondergeloopen. Den 17 isin de kapel van het Hotel der Invaliedeu de uitvaart gehouden van geul. Changarnier, in tegenwoor digheid van den President* der Republiek, den minister Jules Simon, de hertogen v. Aumalev. Nemours en d'Au- dijfret Pasquierden prins v. Joinoiie, de genls. Ducrot Bourbakide Cissey en d'Aurelles de Paladinesvele Se naatsleden enz. Na de mis werd de kist op eeu met vlag gen versierden lijkwagen geplaatst, waarvoor al de troepen defileerdenen vervolgens naar Autun vervoprdom in het familiegraf te worden bijgezet. Het publiek schijnt zich volkomen onverschillig te hebben betoond. De extraparlementaire commissiebelast met het ontwer pen cener gemeentelijke organisatie, heeft zich in eene den 4, onder voorzitting van den minister Simon gehouden vergade ring, verklaard voor de vertegenwoordiging van industri- eele maatschappijen, haudelsvereenigingenminderjarigen, gehuwde vrouwen meisjes en weduwen in de gemeenteraden, voor zoover zij onder de hoogstaangeslagenen behooren, die bij leeningen en buitengewone belastingen met de raadsleden mede stem hebben. Naar aanleiding van het sedert het te Parijs gehouden werklieden-congres zeer aan de orde zijnde vraagstuk aan gaande den arbeid der gevangenen, heeft de Hooge Raad voor het gevangeniswezen den 6 Jan. een advies uitgebracht, waarin het recht van den Staat tot zoodanige werkverschaf fing in het belang zijner geldmiddelen en in het belang der gevangenen zeiven betoogd wordtin de bezwaren dei- nijverheid wordt reeds voorzien door de bepaling, dat de kamers van koophandel de tarieven voor elk vak vaststellen. In het proces, den heer Gambetta en zijnen gérant dooi de aandeelhouders van de République Frangaise aangedaan is hij veroordeeld het kleinere bladwaarvan hij tot een bedrag van 300,000 fr. de onkosten en de schade op de rekening van het grootere had doen overschrijvenaf te schaffen of van naam te doen veranderenen tevens de de som van 800,000 fr., uitgegeven voor het koopen en meubeleeren van het door hem en den gérant bewoonde hotelaan de aandeelhouders terug te geven. De overste de la Tour du Pin, vroeger adjudant van den gouverneur van Parijs, voor eeuigen tijd overgeplaatst naar Avignon wegens eene toespraakin eene bijeenkomst van roomsche werkiiedenvereenigingen gehouden en waarbij hij te kennen gaf, dat de ware vlag des franschen legers de pau selijke was, is thans tot militair attaché bij het fransche ge zantschap te Weenen benoemd. 53 Onderprefecten zijn ontslagen. Alle departementen op 11 na worden door dien maatregel min of meer getroffen. Senaat. Den 15 heeft de voorzitter, bij de opening der zitting, eene lofrede gehouden op het overleden lid, gerl. Changarnier. Een voorstel van den oud-minister de Cissey, om het overschot des generaals op kosten van den Staat m het Hotel der Invalieden bij te zettenwerd spoedverel schend verklaard maar ingetrokken toen de heer Jules Si mon namens de regeering verklaardedat deze reeds uit eigen beweging besloten hadde uitvaart op het plechtigst te doen geschieden. „Zelfs zij zeide hij die in hunne politieke beginselen van genl. Changarnier het meest ver schilden behooren aan zijn graf aan niets anders te denken dan aan zijnen militairen roem en zijne verdiensten." Door den heer Schóelcher werd een wetsvoorstel ingediend tot af schaffing der in de bagno's in gebruik zijnde bastonnadestraf. De Senaat heelt den 20 bij tweede lezing het eerste artikel van een door de Kamer eu bij eerste lezing door hemzelven goedgekeurd wetsontwerp met 147 tegen 121 st. verworpen, waarbij bepaald werd. dat de voorzitters der raden van scheidslieden tusschen patroons en werklieden met volstrekte meerderheid door de leden dier raden zouden verkozen in plaats vangelijk tot dusver, door de regeering benoemd worden. In overweging werden genomen 3 amendementen, alle hierop nederkomendedat de voorzitters door de re geering maar op voordracht van de raden zouden benoemd worden. Kamer van Afgevaardigden. Den 15 is door den mi nister van o. werken een crediet aangevraagd van 50U.0 0 fr., bestemd om de noodlijdende werklieden te Lyon te hulp te komen door bestellingen aan de zijdefabrieken aldaar. Het wetsontwerpwaarbij de stad Marseille gemachtigd werd om eene leening van 89 miljoen aantegaan voor de conversie barer schuld, werd goedgekeurd. De heer Alb. Qréoy brac. t, namens de commissie voor de herziening der wetsbepalingen op de drukpers een eerste verslag uit, con- cludeerende tot terugbrenging van drukpersdelicten onder de rechtspraak van gezworenen. De heer Naquet en verschei dene zijner medestanders dienden een ontwerp in oip voor de begane drukpersdelicten amnestie te verleenen. Over eenkomstig het eenstemmig maar ongemotiveerd advies der betrokken commissiewerd zonder beraadslaging verworpen het voorstel van den bouapartistischen baron Dufour, strek kende om de bewerkers der omwenteling van 4 Sept. '70 en hunne medeplichtigen in staat van beschuldiging te stellen. Den 19 is na langdurige discussiebij tweede lezing, met 372 tegen 67 st. aangenomen het wetsontwerp, strekkende o o te Point-des-Galets, op het eiland Réuniuu, eene zeeha ven aan te leggenbenevens eenen spoorwegter verbin ding van die haven met al de produceerende streken des eilands. De heer Beausstre, van het linkercentrum, heeft een wets voorstel ingediend, strekkende om de eoimaissiën der Kamer te vergunnen, des verkiezende Ie Parijs bijeen te komen, iets datmet name reeds door de begrootingscommissieop eigene hand gedaan is. De met het onderzoek van dit voor stel belasie commissie heelt het goedgekeurd, maar besloten om in haar verslag de bedoelde eommissiën uit te noodigen om van hare bevoegdheid geen misbruik te maken en te letten op de ongelegenheid, welke zulks aan de te Versailles wonende Kamerleden veroorzaken zou. De minister van koophandel heeft een ontwerp ingediend tot wjjziging van het tarief van in- en uitvoerrechten, waarbij o.a. verhoogingen wurden voorgesteld voor wild braad en gevogeltevleesch eieren oliën ruwe was kaas, riviervischoesters, kreeften, rijst, vruchten, hier, hoptichelsteenen verfwaren, geweven goederenhoeden enz-, welke verhoogingen eene vermeerdering van opbrengst van 9,709,000 fr. zouden mogelijk maken. De overgelegde diplomatieke correspondentie betreflende het oostersche vraagstuk 'rengt o. a. de volgende bijzonder heden aan het licht. In de instruct.iënaan lord Salisbury voor de conferentie gegeven, zegt lord ütrbydat Turkije onmachtig is om hervormingen tot. stand te brengen zonder medewerking der groote mogendheden Engeland echter verzet zich tegen eeue buit enlandse he occupatie. Lord Salis bury schrijft: „De Keizer van Duitschland meent, dat de Czaar tot zijne staatkunde gedwongen wordt door de om standigheden en de onderdrukking zijner geloofsgenooten", „De Keizer van Oostenrijk beschouwt de belangen van zijr.e monarchie en van Engeland als identiek in het tegenwoor dige stadium van het vraagstuk." „De minister Melegari verklaart, dat Italië onzijdig blijven zal, maar zich tegen buiteniandsche occupatie van turksche provinciën verzet,." Sir henry Elliott schrijft, aau lord Derby: „De invloed van Engeland bij de Porte is door de beweging van den heer Gladstone verminderd." Lord Salisbury gaf bevel tot het vertrek van de britsche vloot uit de Besikahaai naar Athene, om te doen zien dat Turkije op hulp van Engeland niet rekenen kon. Na de zitting van den Grooten Raad schreef lord SalisburyDe Sultan was genegen om de voorstellen der mogendheden aan te nemenmaar Midhat-lassa was tot verzet besloten en wist die voorstellen zoo in te kleeden, dat de Groote Raad ze wel verwerpen moest. Verslag gevende van de nieuwe constitutie, zeide lord Salisbury, dat hij daarvan niets verwachtte, omdat de Sultan het recht van verbanning behoudt en de verbannenen hunnen zetel in den Senaat zouden verliezen - Vóér het vertrek van lord Sa lisbury uit Konstantinopel had lord Derby hem gemeld dat de Koningin al zijne Handelingen volkomen goedkeurde. Eene later nog openbaar gemaakte depeche van lord Derby aan sir Elliott d.d. 25 Mei 1876, zegt, dat hij aan den turkschen ambassadeur te Londen te kenDen gaf, dat, hoewel Engeland het inemorandu van Berlijn verwierpde om- standigheden en de stemming in net land sedert den Krim- j oorlog zoodanig veranderd warendat de Porte hoogstens zou kunnen rekenen op moreelen steun, indien de moeilijk heden niet op bevredigende wijze uit den weg geruimd mochten worden. Te Wilton is de heer Herbert (conservatief) tot lid van het Lagerhuis gekozen met, 751 st., tegen 187 op den heer Norris, candidaat der liberalen. Lagerhuis. Den 12 is met eene groote meerderheid overge gaan tot de tweede lezing van het ontwerp van den heer Smyth, tot sluitingjder tapperijen des zondags in Ierland. De regeering liet haren vroegeren tegenstand varen en verzocht, alleen et beginsel van het ontwerp overnemendede benoeming van eene commissie, wier taak het zou zijn om over de wensckelijkheid van de toepassing dier wet op alle plaatsen in Ierland uader rapport uit te brengen. Bepaaldelijk zou die commissie moeten onderzoeken of deze wet iu steden als Dublin, Belfast, Cork, Limerick en Waterford met goed gevolg zou kunnen toegepast worden. De minister twijfelde daaraan. Tot de benoeming van die commissie werd beslo ten ofschoon de voorstanders van 'de wet daarbij als hunne overtuiging uitspraken, dat de wet voor de groote steden nog noodiger was dan voor het platteland. Sir Stafford Northcote antwoordde op eene vraag van den heer Muir, dat de laatste coupon van de leening van 1855 door Turkije be taald is en dat omtrent de leening van 1854gelijk door de regeering indertijd aan het Parlement beloofd is, door Engeland en Frankrijk vertoogen tot de Porte zijn gericht. Uit het antwoordaan de heeren Ashley en Gladstone gege venbleek, dat de turksche overheidspersonen en bevelheb bers, die voornamelijk schuld aan de bulgaarsche gruwelen dragen hunne straf nog niet ondergaan hebben. Den 13 antwoordde de lieer Bourke, op eene vraag van den heer Mills, dat, naar hem door den turkschen gezant verzekerd wasde val van Midhat-bassa geene verandering zou brengen in de hervormingspolitiek der Porte. Op eene vraag van den heer Samuelson, of lord Beaconsjield de vre delievende verzekeringen van den Czaar, in de depeche van lord Loftus van 2 Nov vervat, gelezen had vóór hij zijne redevoering in de Guildhall hield, antwoordde de minister Northcote toestemmend. Met 173 tegen 123 st. werd ver worpen een voorstel van den heer Fawcettom eene com missie te benoemen voor een onderzoek naar de financiën en het, financicele bestuur van Britsch-Indiehetwelk hijmet het oog op de waardevermindering van het zilver en de dubbele hongersnood, die met nieuwe leeningen en belastin gen dreigdenzeer noodig achtte. Den 16 heeft de heer Bourke, in antwoord op eene vraa" van sir Ch. Dillceverklaard dat de regeering voornemens is, antwoord te zenden op de jongste russische circulaire, maar dat de bepaling van den datum der verzending ver traagd werd en nog wordt door: 1" het optreden van een nieuw ministerie te Konstantinopel2° de onderhandelingen over den vrede tusschen Turkije, Servie en Montenegro; 3» het teit, dat liet in deze zaak van algemeen belang wensckelijk is, met de zienswijze van andere kabinetten be kend te zijn alvorens de onze te kennen te geven. De heer Gladstone heeft de aandacht gevestigd op lord Derby's depeche van 5 Sept. aan sir Henry Elliott en aan getoond. dat de regeering tot dien datum meende ten gunste van Turkije te moeten tusschenueide komen. Spr. vermoedde, dat er behalve de openbaar gemaakte depeches nog geheime instruction bestonden, die de Porte tot 8 Jan. op materiëelen steun van Engeland deden rekenen. Hij betoogde voorts, dat het tractaat van 1856 Engeland niet verplicht om voor Turkije oorlog te voerenen eindigde met, de vraag, of de regeering zich nu van de overige verplichtingen, door dat tractaat opgelegd, zou weten los te maken. De heer Hardy antwoordde namens de regeering, dat Engeland van de be doelde verplichtingen niet ontheven is en dat bet niet billijk zou zijn, Turkije van de voordeelen van genoemd tractaat te berooven, terwijl het door de overige bepalingen van het tractaat gebonden bleef. Indien op -Turkije verplichtingen rustendan rusten die in gelijke mate op Europa en moet men blijven bij de grondslagen der conferentie: de integri teit en onafhankelijkheid van Turkije. Spr. protesteerde voorts ten stelligste tegen het denkbeeld om Turkije gewa penderhand te dwingen. De minister Northcote deed uitko men, dat de toestand hachelijk isdat de oogen in ^eheel Europa thans op het Huis der Gemeenten gevest igd° zij n dat men nu staat tusschen de beslissing over vrede of oorlog' Hij beloofde de oppositie hel, uitlokken van eene definitieve discussie gemakkelijk te zullen maken. Lord Hartington heeft daarop verdaging van het debat verlangd tot den 23. Den 20 antwoordde de heer Bourke op eene vraag van den lieer Hopwood, dat de regeering niet voornemens Ts, bij Oostenrijk aan te dringen op bevrijding van de in dat 'land gevangengehouden herzegowiner insurgenten. De heer Ward Hunt antwoordde op eene vraag van den heer Pim, dat het russische eskader te Ban I rancisco i3 samengesteld uit eene korvet en zes kanonneerbooten. Hij deelde niet in de vrees van den heer Pim voor het uitbreken van een oorlog tus schen Engeland en Rusland. De verhouding tusschen beide mogendheden is vriendschappelijk. De heer Lowther, in ant woord op eene vraag van den heer Courley, zeide te geloo- ven, dat annexatie van de Transvaal voordeelig zou zijn voor die Republiek. Don Carlos is den 11 te Petersburg aangekomen. Krachtens beschikking van den minister van binn. zaken is de verkoop van de Golos in het openbaar verboden wegens een feuilleton over het, schoolwezen, verschenen in het num mer van 19 Jan., en wegens e^n hoofdartikel over de recht spraak en rechterlijke inrichting in het nummer van 22 Jan De regeering heeft den overheden in het zuiden des lands opgedragen zooveel mogelijk maatregelen te nemen met het oog op eene oproeping van den landstorm [dienende tot ver dediging van de grenzen tegen een buitenlandschen vijand en tot handhaving der goede oidc in het binnenland]. De grondbezitters van het zuiden hebben aangeboden op hunne j kosten bedoelde troepen uit te rusten, terwijl de Staat voor j de wapening zorgt. Het zuiderieger, hetwelk gereed is om Turkije binnen te I rukkentelt i 80,000 man infanlerie, 12000 man cavallerie en 120 batterijen met 720 kanonnen. De brug, die over den Donau geslagen moet worden, en de torpedo's, die tegen de turksche kanonneerbooten gericht moeten worden zijn volkomen in orde. De Golos trekt nadrukkelijk te velde tegen een zeer oor logzuchtig artikel van prins Meschtscherskim de Graschdanin. Een aan den genl. Klapka toegeschreven artikel van de Levant Herald van 6 Febr. behelst het volgende: „Militaire autoriteiten verzekeren ons eenparig, dat de turksche strijd krachten derwijze verdeeld zijndat er weinig hoop bestaat om een russischen inval met goed gevolg te kunnen afslaan. Alles wat, het departement van oorlog gedurende den krijg met Servie geleverd heeft was erbarmelijk, want een talrijk en dapper leger is vergelijkenderwijs machteloos geworden ten gevolge van de zwakte en onbekwaamheid der generaals en van de slechte administratie. Immers er is geene andere reden te vinden voor het feit, dat 60,000 a 70,000 Servische miliciens 4 maanden lang stand gehouden hebben tegenover een g,.ed gedrild leger van 250,000 man. Het plan van den veldtocht, dat door een vreemden generaal voor den opper bevelhebber was ontworpen, is bij de uitvoering op de jam- merlijkste wijze bedorven en elk strategisch voordeel is, tot verbazing van alle krijgskundigen, ongebruikt verloren gegaan. De troepen in het vilayet van den Donau zijn sedert 31 Jan van 60000 op 150090 man gebracht en die in de Do- nrudscha van 2000 op 4000 man. Het garnizoen van Rust- schuk telt omstreeks 12000 man. Montenegro heeft er in toegestemd om te Konstantinopel over den vrede te onderhandelen. De Senaatsleden Petrome en Kadonic zijn den 21 derwaarts gereisd. Sedert de afkondiging der grondwet zijn de bosnische turken opgewondener en wraakgieriger dan ooit. Openlijk prediken zij den „heiligen oorlog", en in openbare bijeen komsten, waar zelfs regeerings-ambtenaren tegenwoordig zijn, kan men hen de overtuiging hooren uitspreken, dat de christenen van Bosnië tot den laatste toe moeten uitgeroeid wordenzal het land zich eindelijk eens in eene duurzame rust mogen verheugen. Er hebben dan ook dagelijks nieuwe gewelddadigheden plaats. In den omtrek van Zwornik, aan de servische grens, in de nabijheid van Tuzla, ten noord westen van daar, en te Maglajaan de Bosna is het tot moordt,ooneelen onder de christenen gekomendie eensdeels de vlucht van vele gezinnen, anderdeels het vormen van verscheidene nieuwe benden opstandelingen ten gevolge heb ben gehad. De genoemde dorpen liggen alle drie in het oosten van Bosnië. In het westen des lands hebben echter insgelijks gruwelijke tooneelen plaats gehad. Bij Prjedor, bij Stari Majdou, bij Kamengrad en Kljuc hebben de turken', verbitterd door de afkondiging der constitutie, naar de wapenen gegrepen en velerlei wreedheden jegens de christenen gepJeegd. len gevolge hiervan zijn uit die streken ongeveer oUUÜ christenen gevlucht en hebben zij getracht Oostenrijks grondgebied te bereiken. Bij het overtrekken van de Unna echter zijn vele honderden dezer arme lieden, die niet zwem men en geene boot vinden konden, jammerlijk verdronken. De overige hebben in het oostenrijksche district Glina een wel is armoedig, maar veilig onderkomen gevonden. De 6 of 8 benden onder Despotovicdie zich sedert den vorigen herfst in het noordwesten van Bosnië bevinden, hebben ge brek aan krijgsbenoodigdhedenvoedsel en kleeding. Zij durven de wapenen niet nederleggen, omdat de turken hun genade zouden weigeren. Kort vóór zijn ontslag had Midhat-bassa een brief aan den bultan gerichtwaarin hij hem met zekereD nadruk zijne plichten als constitutioneel Vorst voor oogen hield en wel omdat Abdul-Hamid sedert eenige dagen hardnekkig weigerdezekere veranderingen te brengen in het personeel der hoogere staatsambtenarendie Midhat noodig keLrde. Het is den nieuwsbladen verboden van Midhat-bassa te spreken. De minister voor de policie-aangelegenheden zet het onderzoek naar de beweerde samenzwering ijverig voort; tot dusver moet men slechts allerlei onvoorzichtige uitlatingen van Midhat, maar geenerlei bewijs eener samenzwering aan het licht hebben kunnen brengen. Men zegt, dat de gezondheidstoestand van den Sultan ongunstig is en zijne geneesheeren beducht zijn voor eene verweeking der hersenen. Hij leefde vroeger tamelijk inge togen en vergenoegde zich in den regel met zijr.e 4 wettige vrouwen, maar sints zijne troonsbeklimming worden hem, overeenkomstig liet gebruik, door de leden zijner familie de hooge staatsambtenaren enz. schoone circassische slavinnen geschonken en is hij voor de verleiding bezweken. De Porte heeft bij depeche aan hare vertegenwoordigers in het buitenland de loopende geruchten tegengesproken. De Sultan had slechts aan kiespijn geleden De Porte heeft gelast, de 2 servische gevolmachtigden, de Staatsraden Christie en Maticmet alle eerbewijzen te ont- vangen; de grootvizier heeft daarom den redacteurs der dag bladen doen weten, dat gedurende het verblijf dezer gevol machtigden iu de hoofdstad elke uittarting van Servie achter wege gelaten en integendeel het mogelijke gedaan moet worden om de muzelmansche bevolking tot verzoening te stemmen. Servie. Bij de verkiezingen voor de Skupschtina zijn meerendeels voorstanders van den vrede gekozen; te Bel grado is voor het eerst een Israëliet verkozen. Roumanie. De commissie belast met, de voorbereiding der vervolging van de afgetreden ministers heeft hare acte van beschuldiging gereed. De Kamer heeft 5000 francs beschikbaar gesteld om dat stuk te laten drukken. Door de Porte is nog niet geantwoord op de nota van 20 Jan., waarbij zij werd uitgenoodigd eene schriftelijke verklaring af te leggen, dat Roumanie niet begrepen ia on der de ottomanische gewestenin de nieuwe turksche con stitutie vermeld. De staatsbegrooting is geraamd op 36 miljoen drachmen m ontvang en evenveel in uitgaaf, behalve de uitgaven voor oorlog. 9-

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 5