VÖJii ifMGUJJEBS! een geheel nieuw Winkelhuis, Oostenrii k-Hongar (i e. Zwitserland. Htalie. Spanje. Vereenigde Stalen. Zuid-Arrica. XXinnenland. Boefcaattkonbtgiug. A«l ver ten tlën. c. W. BÜLLRIOH'S Universeei-Ziiiveringszout De Kamer heeft den 91 met de disaussie over de leger- wet een aanvang gemaakt en het artikel aangenomen dat plaatsvervanging verbiedt. De minister Coumondouros heeft gezegd: Wij moeten ons tegen Mei gereed maken en op offeringen doen voor onze bedreigde eer. Als in 1868 moe ten wij onze rechten verzekeren. Wij verlangen geene ver overingen maar vragen alleen om niet lager dan Montene gro en Servie gesteld te worden. Het oostenrijksche Huis van Afgevaardigden heeft den 14, na eene levendige beraadslagingwaarbij de minister van koophandel krachtdadig de deelneming aan de parijsche ten toonstelling aanbevalhet voorstel van de minderheid der commissieom der regeerine daartoe 600,000 fl toe te staan, met 155 tegen 37 st. in tweede en derde lezing aangenomen. De beroemde dramaturg dr. Salomon Mosenthal is den 17 in 56jarigen ouderdom, te Weenen overleden, waar hij sedert 1851, met den titel van „keizerlijke raad," ambtenaar was bij het ministerie van o. onderwijs. Hij was geboren te Kassei. Het oostenrijksche Heerenhuis heeft den 20 het ontwerp tot aanvulling van de wet op de huwelijken verworpen, en den 22, zonder eenige discussiegoedgekeurd het wetsont werp, waarbij aan de regeerjug een crediet van fl 600 000 wordt verleend tot bekostiging van de deelneming aan de te Parijs te houden wereldtentoonstelling. De korvet Salamander heeft last onvangeu om naar Smyrna te vertrekken. Het oosten en westen des lands is door overstroomingen geteisterd7 spoorweglijnen zijn gedeeltelijk overstroomd en het verkeer is daardoor gestremd. Ook de Bodenzee is buiten hare oevers getreden. Den 15 was de Rijn bij Ba zel 15 voeten boven het gewone peil gestegen. De Paus is bedacht op eene hervatting van het vaticaansch concilie en heeft deswege aan eene congregatie van kardi nalen het volgende drietal vragen voorgelegd: Is het onder de tegenwoordige omstandigheden de gelegen tijd om de handelingen van het vaticaanscti concilie te hervatten? Over welke kwestiën behoort in dit geval het eerst te worden be raadslaagd Moeten hedendaagsche leeringen het onderwerp uitmaken van eene reeks van voorbereidende studiën - Het antwoord op de eerste vraag heeft ontkennend geluid op grond dat de oorzakenwelke het eerste concilie deden schorsenniet hebben opgehouden. Op de laatste vraag is het antwoord bevestigend geweest. Den 14 heeft de Paus den Keizer en de Keizerin van Brazilië ontvangen. De Keizer merkte aan dat Brazilië gedurende korten tijd het tooneel geweest was van oneenig- heden betreffende de godsdienst, maar dat de wijsheid van den Heiligen Stoel en die der braziliaansche regeering het kwaad in de kient verstikt had. De Paus antwoordde dat de Kerk en haar opperpriester niet dan met liefderijke zorg zich konden laten gelegen zijn aan de belangen der godsdienst en het heil der zielen. Den 19 heeft de Keizer de zitting der Kamer van Afge vaardigden bijgewoond. Midhat-bassa is den 16 te Napels aangekomen. De Staten der baskische gewesten hebben een voorstel tot schikking gedaanhierop neerkomendedat er eene enkele rechlstreeksche belasting geheven en in plaats van de nieuwe conscriptie door elke provincie een bataljon vrijwilligers ge vormd zal wordenin oorlogstijd te stellen onder de bevelen der regeeringeen en ander onder behoud van het zelf standig bestuur der betrokken provinciën. De vereenigde junta's hebben deze schikking goedgekeurd. Voor de gemeentelijke verkiezingen telt Madrid thans niet meer dan 45,434 kiezers, d. i. de helft minder dan in den tijd vóór de Restauratieen daarvan bestaat nog een vierde uit ambtenarendie als één man voor de regeering zullen stemmen. Er zijn niet meer dan 14000 kiezers opgekomen en niettemin, of juist daarom, heeft er de oppositie een twaalftal barer candidaten de overwinning verschaft. Bijna overal elders heeft de oppositie carlistenmoderados, fe deralen, aanhangers van Castelar, constitutioneelen en geest verwanten van het centrum zich teruggetrokken, een stemmig verklarendedat de lijsten waren opgemaakt met den tastbaren toeleg om de zuivere ministeriëelen te doen verkiezen. Bij kon. besluit zijn de Cortes ontbonden verklaard en nieuwe verkiezingen tegen 5 April uitgeschreven. Den 17 is het kruitmagazijn der citadel te S. Sebastian waarin zich eene zekere hoeveelheid buskruit en 50000 kar doezen bevonden, in de lucht gesprongen. 9 Artilleristen zijn daarbij om het leven gekomen. Te Barcelona is eene door aanhangers van Zorilla op touw gezette samenzwering ontdektwelke gedurende het verblijf des Konings had moeten uitbreken. Er zijn 7 personen in hechtenis genomen. Aaa de uitgeweken carlisten wordt de terugkeer vergund, zonder dat zij aan eene vervolging zullen blootstaan. Alleen dezulken zijn hiervan uitgezonderd, die zich schuldig ge maakt hebben aan eene misdaadvallende in de termen van het gemeene recht. Naar men zegtheeft de President Grant bevel gegeven j tot het instellen van eene gerechtelijke vervolging tegen het j dagblad Capitol, ter zake van laster en van opruiing tot opstand tegen en het vermoorden van Hayesingeval deze tot President zou gekozen zijn. Van Nieuw-York is per stoomboot eene lading krijgsbe hoeften naar Turkije verzonden ter waarde van 1 miljoen d. Den 15 is een moordaanslag gepleegd op den gouverneur Packard te Nieuw-Orleans, die echter slechts licht gekwetst werd. De moordenaar, mede gekwetstis in hechtenis ge nomen en gebleken krankzinnig te zijn. Den 14 heeft het Huis van Volksvertegenwoordigers eene motie aangenomenvoorgesteld door de commissie van en quête van Elorida, waarin verklaard wordt, dat de demo cratische leden van bet kiescollegie wettig gekozen zijn. De commissie van enquête uit genoemd Huismet het onderzoek van de verkiezing in Zuid-Carolina belastheeft verklaarddat Hayes eene meerderheid had verkregen van 700 st. Ten aanzien der stemmen van Louisiana heeft de commissie voor de Presidentsverkiezingna eene geheime beraadslaging van 9 urenmet 8 tegen 7 st., m'ede beslist dat zij aan Hayes behooren te worden toegekend. Door deze uitspraak het geschil ten voordeele van Hayes en Wheeler feitelijk beslecht zijndehebben de republikeinen honderden telegrammen van gelukwensching aan eerstgenoemdete Columhtus in Ohiogezonden. De democraten zijn natuur lijk moedeloos en ontevreden maar de heer Tilden en an dere invloedrijke leden dier partij doen hun best om de op gewondenheid 1e stillen. Op eene den 17 gehouden verga dering van democratische leden van het Huis van Verte genwoordigers, behielden de gematigden, waartoe al de Afgevaardigden uit het zuiden behoordende overhand. Een voorstel om de handelingen der commissie voor de Presidentsverkiezing nietig te verklaren werd verworpen en met 69 tegen 40 st. aangenomen eene motie van den heer Reaganuit Texasbepalendedat de telling der stemmen zonder oppositie zal worden voortgezet en dat de beslissingen der commissie zullen worden erkend en uitge voerd. Evenwel werd eene zinsnede toegevoegd waarin de democraten plechtig protesteerden tegen de grove en onbe schaamde inbreuken op de wet en op het recht d>sr meer derheid waarvan de beslissingen omtrent Florida en Loui siana blijken dragen. Den 19 werd het besluit der commissie nopens Louisiana in de vereenigde zitting der 2 Huizen van het Congres voorgelezen, en heeft de Senaat zich er mede vereenigd. Het Huis der Vertegenwoordigers verdaagde zijne zitting tot den 20 om den democraten gelegenheid te geven tot het inbrengen der bezwaren tegen de verkiezingen in Ore gon. Alstoen verwierp het het besluit der verkiezingsrom- missie betreffende Louisianadat niettemin van kracht blijft. Daarna is het tellen der stemmen voortgezet en zijn die van verschillende Staten, gelijk den 21 die van Nevada, goed gekeurd. De Senaat wees den 21 de bezwaren vt-n de hand, tegen de Presidentsverkiezing in laatstgenoemden Staat geopperd. De finaneiëele commissie der vergadering bracht rapport uit, waarbij zij de uitgifte voorstelde van 4 pets. obligatiën- In de vereenigde zitting der beide Huizen is men daarna met het tellen der stemmen tot Oregon gevorderd. Het verslag der verkiezingen in dien Staat is in handen van de verkie zingscommissie gesteld. De zoeloe's hebben een inval gedaan in de Zuid-Africaan- sche Republiek en een aantal inboorlingen om het leven gebraqht. Omstreeks 60 gezinnen namen voor hen de vlucht. Paul Krugers candidatuur voor het Presidentschap wordt door de boeren met ingenomenheid begroet. Lord Carnaroons confederatie-plan voor de zuid-africaan- sche koloniën bevat ten opzichte der beide hollandsche re publieken de volgende bepaling: „Zoo tot de Unie worden toegelaten de Oranje-Vrijstaat of de Zuid-Africaanschean ders gezegd Transvaalscke Republiekdan zullen alle lie den die alsdan in gezegden Staat en Republiek gevestigd en in het bezit van het burgerrecht en niet reeds britsche onderdanen zijnverklaard worden van dien tijd af ipso fado genaturaliseerde onderdanen der Koningin te zijn." De Koning is den 17 van het Loo in de residentie aan gekomen. Staten-Generaal. Over het door den heer Haffmans bij de 2'. Kamer ingediende wetsvoorstel tot invoering van het zoogenaamd recht van antwoord is een ongunstig ver slag uitgebracht. Den 19 heeft de Kamer het wetsontwerp tot goedkeuring van eenige bepalingen der overeenkomst, den 12 Oct. a.p. met Duitschland gesloten nopens verbindingen tusschen ne- derlandsche en pruisische kanalen, met 55 tegen 3 st. aan genomen. Benoemingen. Prins Alexander is bij kon. besluiten van den 18 benoemd tot genl.-majoor bij den grooten staf van het leger en tot schout-bij-nacht a la suite. De heeren Th. J. Waller, te Anna Paulownaen WSluis, te Beemst.er, zijn aangewezen om als commissarissen der regeering op te treden bij de in deze maand te Hamburg te openen lentoonstelling van melk- en zuivelbereiding. Rijks-Munt. In 1876 zijn geslagen voor rekening van het Rijk: 1 miljoen tiencentstukken, 200000 vijfcentstukken, 13,047,000 centen, 2,020,000 halve centen; voor rekening van particulieren: 1,581,106 tienguldenstukken en 44,408 gouden ducaten. Spoorwegen. Er is concessie aangevraagd voor een tramwegdienst van Wildervank over Yeendam en Munten dam naar Zuidbroek. Militaire Zaken. De Koning heeft bepaalddat tot de pupillenschool te Nieuwersluisvoor zooveel er plaatsen zijnwerden toegelaten zonen van militairen en van gepen sioneerde of gegageerde militairen, van 12 tot 14 jaren en die overigens voldoen aan zekere toelatingsvoorwaarden. Ook zonen van niet-militairen kunnen tot de school worden toegelaten tegen betaling van eene jaarlijksche bijdrage van f 50. Marine. Den 17 is van de werf der kon. fabriek van stoom- en andere werktuigen te Amsterdam te water gblaten het schroefsi oomschip 4». kl. Macassar, gebouwd voor reke ning van het departement van marine. Aanbestedingen. Door het dept. van koloniën is ten behoeve der bataviasche havenwerken aan de firma Christie Rolet de Kuyper te Delfshaven opgedragen de vervaardi ging en levering van 2 stoombaggervaartuigen en 2 stoom- klepvaart.uigen. Den 15 door het bestuur der spoorwegmaatschappij Lei denWoerden, het maken en stellen van den metalen bo venbouw der bruggen voor den spoorwegminste inschr. de machinefabriek Duitschland te Dordmundt, voor f 95,490, het maken van de aardebaan onderbouw der kunstwerken enz. van den spoorweg, minste inschr. JRutgers, te Gouda, voor f 757,000. Den 19, te 's Gravenhage, door B. en W., het bouwen eener bewaarschool met onderwijzerswoning aan de Volders gracht, minste inschr. P. Borghausvoor 24,300. Den 20door het prov. bestuur van Noordholland het bouwen van eene school en onderwijzerswoning in het Eier- land, op Texel, minste inschr. W. de Jong Jr., te Nieuwe- diepvoor f 14,599door het departement van marine, het maken van een woongebouw voor de dienst van het loods wezen te IJmuiden, minste inschr. Gebr. Moormun, te Helder, voor f 16,390; door B. en W. van Groningen, bij herbe steding het graven van een kanaal door de gronden van Ter Apel tot de zuidelijke grensscheiding van Groningen en Drenthe, aan C. de Jong, te Nieuwolda voor t 156,700. Bouwwerken. De minister van binn. zaken heeft afwij zend beschikt op een verzoek van den heer E. C. Mackay te Amsterdamom concessie tot de aanleg van een pier in zee, 250 a 275 ellen bezuiden den vuurtoren te Sclieveningen. De gemeenteraad van Franeker heeft den 13 besloten tot het bouwen van een nieuw lijkenhuis, tot uitbreiding van het ziekenhuisafgraving van een deel der stadswalien-siat- t.ing en verbetering der wallen van een aanzienlijk gedeelte der binnengracht, tot demping en rioleering van alle nog bestaande soheidingalnoten en tot invoering van het tonnen stelsel. De geldleenmg is dientengevolge van f 13,000 op f 58,000 gebrachtterwijl de hoofdelijke omslag met f 4025 is verhoogd zoodat die nu f 20,025 zal bedragenwaartoe door ieder belastingschuldige naar 5 pc. van zijn vermoedelijk inkomen moet worden bijgedragen. De regeering heeft eene subsidie vtin f 19000 toegestaan voor de herstelling der Groolekerx te Franeker; kerkvoogden der herv. gemeente hebben besloten eene leening van f 15000 aan te gaan ter voorziening in de verdere kosten. De gemeenteraad van Amsterdam heeft den 21 aangenomen het voorstel van B. en W. om het Oosterdok uit te diepen tot 65 en het Westerdok tot 60 palmen onder A.P., zullende kosten f 155,000; en in verband daarmede goedgekeurd een voorstel van 3 ledenwaarbij B. en W. worden uitgenoo- digd, een plan en raming van kosten op te maken voor eene aaplegkade aan den Westerdoksdijk. Noordzebkanaal. Den 18 is het stoomschip Java, va rende in de lijn der Maatschappij „Nederland," van Amsterdam door het kanaal naar Indie vertrokken. Giften. Aan de diaconie der herv. gemeente te Driel is door den heer Jv. Boften een legaat besprokenbestaande in een st.uk bouwlandter waarde van 2500, en bovendien eene som van f 127,750. Wijlen de heer P. A. de Buil heeft aan de r. c. diaconie te Druten een stuk weiland vermaakt ter waarde van ƒ3000. Wijlen de douair. baronesse Lewe v.Aduard heeft aan de herv. diaconie te Laren 300 en aan de herv. gemeente aldaar f 2000 gelegateerdlaatstgenoemd bedrag voor het onderhoud en het doen bespelen van het vóór eenige jaren door haar geschonken orgel. Wijlen mej. T. Das te Hilversum heeft aan de herv. dia conie aldaar f 1000 vermaakt. Geschenken. J r. mr. Victor de Stuers heeft aan 's Rijks verzameling van moderne kunst te Haarlem een portret ge schonken van den schilder M. Jv. Bree door dien kun stenaar geschilderd. Rampen. De schade door den jongsten storm aan de eigendommen der stad Kampen toegebracht, wordt op on geveer f 280,000, die aan de werken aan de Zoutkamp op f 309,647 en die aan de zeeweringen te Delfzijl op /4ü,50u begroot. Ten gevolge van het in de jongste stormen op de holland sche kust vergaan van het vlaardinger loggerschip Marie, wordt de hulp van liefdadigen ingeroepen voor de nagelatene betrekkingen der bemanningzijnde 6 weduwen en 15 kin deren. Te Alkmaar worden daarvoor liefdegiften ontvangen door ds. H. de Boer. Het water van de Maas is dezer dagen door de, ten ge volge van de door sommige grondeigenaars geweigerde gel delijke medewerkingnog niet herstelde openingen ih den Merum-Oolschen dijk in de omstreken van Herten (Limburg) gestroomdwaardoor houderden bunders zijn ondergeloopen. Veepest. De minister van binn. zaken heeft het houden van markten en openbare verkoopingen van vee te Winschoten verboden. Het bericht, dat het in Engeland uit Nederland ingevoerde vee binnen 2 dagen na de ontscheping geslacht moest wor den, is onjuist geweest. Na den door den Geheimen Raad bij besluit van 8 Febr. gestelden termijn van 10 dagen is geen andere gesteld. Ter wering der veepest aan de noordelijke grenzen des !ands zijn detachementen infanterie en huzaren ter beschikking gesteld van den Commissaris des Konings in Groningen. Langs de oostfriesche grens in eene strook aangewezen op welke al het vee wordt opgeschreven en geen vervoer van vee mag plaats hebben zonder verlof van den burgemeester. Misdrijven. Den 15 's avonds is te Amsterdam een I5jarige knaap, de zoon van zeer fatsoenlijke ouders, in hech- enis gebracht,, wegens het baldadiglijk werpen van brandende lucifers in een schip geladen met hooi. Rechtszaken. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft den 15, de straf, bestaande in eene boete van/-3U0waartoe cmand nit Amsterdam, wegens het houden eener verboden oterij door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld was net aanneming van verzachtende omstandigheden verminderd tot f 100 boete. De rechtbank te Haarlem heeft den 14, wegens dergelijke zaak, IP. A. v. T. veroordeeld tot 100 boete of 8 dagen gevangenisstraf. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft den 22 een man uit Oostburgbeschuldigd van moord op zijne vrouwmet vrijspraak van voorbedachten rade veroordeeld tot 20 jaren tuchthuisstraf. Voor de betrekking van directeur der openbare reini ging te FVaneker, waaraan eene jaarwedde van minstens f 900 verbonden is, hebben zich 223 sollicitanten aangemeld. Noordpool-expeditie. De ministers van marine en van oinn. zaken hebben hun steun toegezegd voor het plan eener aederlandsche noordpool-expeditie. In de den 17 te 's Gravenhage gehouden 16". algemeene vergadering van het Aardrijkskundig Genootschap is de vol gende motie aangenomen „De vergadering is van meening, dat de eer van Nederland gebiedend vordertdat door de regeering ten spoedigste worde overgegaan tot het uitzenden eener expeditie naar de Noordelijke IJszee, welke vooral in last zal hebben om een monumentter herinnering aan de overwintering van Heemskerk en Barendsz, in de IJshaven op te richten. Aan het bestuur van het Aardrijkskundig Genootschap wordt opgedragen dit gevoelen der vergade ring aan de regeering mede te deelen." Ter uitvoering van het denkbeeld om een klein geschikt vaartuig uit te zen den, belast met het plaatsen van gedenksteenen op de door de hollanders op Nova Zembla bezochte plaatsen, heeft zich een comité gevormd. Kinderarbeid. Bij het dep', van justitie is in bewerking een ontwerp tot uitbreiding der wet van 19 Sept. 74, hou dende maatregelen tot het tegengaan van overmatigen arbeid en verwaarioozing der kinderen. De minister heeft met be trekking tot sommige hoofdpunten eene lijst van vragen voor gelegd aan de kamers van koophandel en fabrieken. Tweede Eeuwgetijde van Spinoza's dood Den 21 heeft de heer Ernest Renan, in het gebouw voor kunsten en wetenschappen te 's Gravenhageeene rede gehouden over Spinoza. In de zaal was eene gepaste versiering met. Spinoza's beeltenis aangebracht, en de plechtigheid werd met muziek geopend en gesloten. Prins Alexander was tegenwoordig'. Het Spinoza-comité heeft denzeliden dag besloten over te gaan tot het uitschrijven van eene prijsvraag voor het standbeeld. I Staats-Loterij. Trekking der 2". klasse, No. 2745 20000No, 9202 f 5000, No 4391 2000, No 17627 .en 17801 f 1500, No. 3766, 4656, 6385, 16495 en 19592 1000. Het groote werk ter reconstructie van de Hondabossohe zeewering, waarom de kosten ruim 21 tonnen gouds hebben bedragenis in den loop dezer week na vijfjarigen arbeid, geheel voltooid door de aannemers de heeren v. Haatten, opgeleverd l)e uitvoering van dit werk strekt zoowel den aannemers als den hoofdopzichter en opzichters tot eer. Te betreuren is bet, dat de heer dijkgraaf, nu wijlen jhr. mr. C. v. Foreestdie in 1870 het pian tot reconstruc- ie dezer zeewering heeft ontworpende voltooiing' van dit voor een groot deel van Noordholland belangrijke werk niet lieeft mogen beleven. De storm van 30 Januari 1.1., die zoo veel zeeweringen in ons land belangrijk heeft geteisterdheeft aan deze nieuwe zeeweringdie eene lengte bezit van 4400 ellen en eene oppervlakte steenglooiing van bazalt op den kop van ruim 13 bunders, geeue schade toegebracht, niettegen staande de uitloopende golven op sommige plaatsen de dijks- kruin boven de steenglooiing hebben bereikt. In een gouden net gevangen door E. Lynn Linton. Naar het engelseh door Myra. Te Arnhem, bij P. Gouda Quint, f 1,50. De bekwame schrijfster van Patricia KemballJozua Da vids en andere werken schenkt ons onder bovenstaanden ti tel een geestig verhaalwaarvan de moraal deze isvoor geliefden en gehuwden is nog iets anders noodig dan een warmminnend hartdan oprechte trouw en braafheid al dat goede schiet op den duur te kortwaar groot ver schil in beschaving bestaatwaar geboorte stand en op voeding een klove hebben gedolvenwaarvoor een verliefde waan wel de oogen kan sluiten, maar die zich door de best gemeende genegenheid niet voor goed laat overbruggen. Mevrouw Haynes zag dit beter in dan haar zoon Bernard de rijke erfgenaam van Midwooddie smoorlijk verliefd was geraakt op een bevallig landmeisje, een lief en goed kind maar niet passende voor zijne aristocratische omgeving. De slimme moeder, begrijpende dat tegenstand den hartstocht van haar zoon slechts versterken zoubesloot hem een gou den net te spannen en Louise Lancaster Ie logeercn te vra gen. Wat daarvan de gevolgen warentot welke deels koddige deels treurige tooneelen dit aanleiding gaf, deelen wij niet medemen moge het zelf lezen en daardoor hetzelfde genoegen smaken als ons de lezing verschafte. Met volle vrij noedigheid bevelen wij Myra's vloeiende vertaling aan van Lynn Linton's alleraardigst geschreven verhaal. Naar wij vernemenzal de nieuwe uitgave der verschil lende plaatbundels van Alexander VH. door den dood van den heer Last geen staking of vertraging ondergaan. Een ander bekwaam teekenaar heeft de taakom ze op steen te brengen overgenomen en is daarin zeer geslaagd zoodat de dit jaar voorgenomen uitgaaf van de Zoo zijn er Studen tenschetsen geregelde voortgang hebben zal. Aan dezen bundel, uit 52 platen, met bijschriften, bestaande, sluit zich de vroegfer uitgegeven bundelJeugd (48 platen), on- middelijk aan en evenals de beide deelen van Zijn er zoo mede vroeger verscheneneen onafscheidelijk geheel van 100 platen uitmakenaan de maatschappij ontleend zoo ook vormen de bundelsZoo zijn eren Jeugdte zamen ééne serie van 100 voorstellingen van het Studenten leven. De Dijkgraaf van den polder de Uitgeester en Heemskerker Broek maakt bekend dat van de door dien polder aangegane geldleening, groot t 100 000, op heden zijn uitgeloot de aandeelen Nos 141, 55 en 3-4, en deze op den 1 Mei a.s. aflosbaar worden gesteld ten kantore van de Heeren COSTER VAN LEEUWEN, te Alkmaar. UitgeestDe Dijkgraaf voornoemd, 22 Februari 1877. J. J.^BRASSER. UIT DE HAND TE KOOP: bestaande in winkelmet 2 kamersgang kook- keukenwel- en regenwaterbakzolder en vlie ringtot alle gemakken ingericht, met SErf en vrije staande en gelegen op een der beste standen te Alkmaar Te bevragen bij de Uitgevers lezer Courant. ONMISBAAR IS HET Mijnheer! Zend mij wederpakken C. W. BULL- RICH?S Universeel Zuiveringszout enz. U kunt gerust een attest opnemen van den Heer J SIER, kastelein te Enkhuizen welke 20 jaren aan maagpijn heeft geleden. ZEd. ge bruikt het Zuiveringszout nu 5 a 6 weken en heeft al dien tijd geen last gehad, althans bij liet minste gevoel neemt hij weer een kleine hoeveelheid iuen is direct geholpen enz. UEd. l)w. Dienaar, P DE WIT, te Hoogcarspel Het echte UN1 VERSEEL ZUIVERINGS- ZOUT uit de fabriek van C W. BULLR1CH te Berlijn, een beproefd middel tegen maagpijn, zuur, braking, slechte spijsverteiing hartwater, enz, is verkrijgbaar gesteld ui verzegelde pakjes van kilo A 25 kilo A 48 en van kilo a, 90 Cents, te Alkmaar bij W J Bakker. Apoth. Amsterdam, M. Cléban 8f O. HoornC. Schuit Jzn. (Heiligenweg). [N. Diep, Ik. V. Bruinvis. Hoogkarpel, P. de Wit. (Rijp, Wed. D. de Vos.

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 6