Denemarken. fl'iirk}}*». Zuid-Africa. lereenigde Nlalcu. .S&trt&p-C! tcuwjtï. jflarhl- ca tjtrurabc v teftica geven, De motie werd met 170 tegen 51 at. verworpen.— In antwoord op cene interpellatie zeid do minister Northcote, dat de regeering de handelwijze van den heer Haring goed keurde die naar Konstantinopel is teruggekeerdomdat hij de vrijspraak van Tessouu-bey en 8 andere bij de gruwelen in Bulgarije betrokken personen in strijd achtte te zijn met de afgelegde getuigenissen. Bij het Parlement is een adres ingekomen van welgestelde ingezetenen van onderscheidene districten van Bulgarije, de tusschenko.nst vau het Parlement inroepende om de Porte tot het aannemen der voorstellen van de conferentie te bewegen. KoLONiëN Sir Jung Baliadoor, de bekwame en machtige eerste minister van den Nizam van Nepaulis overleden. Het Polkething heeft met 53 tegen 4 st. het regeerings- voorstel aangenomen om 1 miljoen kroonen uit de schatkist beschikbaar te stellen ter werkverschaffing aan noodlijdende arbeiders en bovendienmet 44 tegen -27 st... een voorstel der linkerzijde om nog een miljoen beschikbaar te stellen ter verdeeling onder de gemeenten als ondersteuning voor de armenzorg. De regeering heeft aan de engelsche voorgesteld om aan de Porte eene tijdruimte van een jaar te laten voor het ten uitvoer leggen van het program der conferentie. De genl. Iqnatieff is naar Londen, Berlijn, Parijs, Weenen en Rome gezonden naar men meent om te onderzoeken of de mo gendheden geneigd zijn om zich gezamenlijk borg te stellen voor de invoering der lurksclte hervormingen Het Journal de Saint Pétersbourg wederlegt het gerucht volgens hetwelk Rusland, bet mislukken der conferentie niet vergetende, zich zou terugtrekken Zoodanige politiek, zegt het blad ware onmogelijk. Het mislukken der confe rentie is nog geen oplossing der kwestie. Rusland moet voorshands zorgenden onbeslisten toestand niet langer, dan volstrekt noodzakelijk, te laten duren. Krachtens keiz. decreet van 3 Maart zal een achtste le gercorps gevormd worden uit eenige divisien uit de militaire districten Petersburg, Wilna, Warschau en Moskou, als mede een regimentgrenadiers. Deze maatregel schijnt niets anders te zijn dan een gevolg der sedert 2 jaren ingevoerde nieuwe legerorganisatie. Volgens de brussel-che Nord kunnen de ontmoetingen van genl. Ignatieff gedurende zijne reis slechts één doel hebben: de samenwerking der europeesc ie mogendheden te verze keren door eensgezindheid aangaande de maatregelen, „welke zullen moeten genomen worden in het. ongelukkig maar al te waarschijnlijk geval, dat bet, feitelijk bewezen wordt, dat het hardnekkig vertrouwen der britsche regee ring in bet hervormingsvermogen der Porte ongegrond is." Het is namelijk volgens de Nord duidelijk dat zelfs een begin van uitvoering der turksclie hervormingen zeer wel hoegenaamd niets bettekenen kan „en dat er geen andere deugdelijke waarborg voor de vestiging van een beteren staat van zaken is dan eene internationale overeenkomst ien tracta.t, betwelk geen be=luit van het ottomanisch Parlement vernietigen kan." Uit verschillende deelen des Rijks komen klachten over ontelbare vervalscbingen van het nieuwe papi rgeld. De Porte heeft naar verscheidene provinciën bijzondere commis- siën gezonden om deze zaak te onderzoeken. De geheele stam der miridieten is in opstand gekomen en beeft, het beleg geslagen voor de forteres Puka Der- msch-bassa heeft troepen uit Scutari gezonden om Puka te omzetten en ook van Prisren ziju troepen vertrokken om den opstand te dempen. Den 1 Maart zijn te Konstantinopel de ratification uitge wisseld van het vredesverdrag met Servie. De minister van buit, zaken heeft, aan de vertegenwoor digers van Turkije in het buitenland medegedeeld dat te Konstantinopel eene school voor burgerlijke ambtenaren is opgericht, toegankelijk voor alle lurken zonder onderscheid van godsdienstige gezindte. Deze stichting zou bet bewijs opleveren dat het den Sultan ernst is met, het. plan niet al leen om aan de ambtenaren hoogere ei-ellen te stellen, maar ook om, wat de benoeming betreft, geen onderscheid tus- schen turken en christenen te ntakenen baar van de bekwaam heid van den pe-soon te doen afhangm. Üe Sultan heeft Achmed-Pefik ejfendi, een geleerd en vrij zinnig mantot voorzitter van bet te openen Parlement benoemd zonder de voordracht van 9 candidaten af te wach ten uit welke hij ingevolge de constitutie behoort te kiezen. Den 3 zijn te Konstantinopel de vredesonderhandelingen aangevangen met, de aldaar daags te voren aangekomen tnon- tenegrijn-tclie gevolmachtigden. Den 5 hebhen deze schrif telijk nunne voorwaarden aan den minister van buit. zaken overhandigd. De toenemende beweging onder de mohammedaansche be volking van Klein-Azie, vooral verwekt door de afkondiging der constitutiewelke in Syrië met eene reeks van geweld dadigheden tegen de christenen is begroet, heeft, de buiten landers te Smyrna bewogenzich te wapenen en dagelijks geregelde waciitposten te betrekken. De aankomst van een duitsch korvet; en de aangekondigde komst van een oosten- rijksch gepantserd fregat heeft eenige geruststelling gegeven. In Armenie is de gisting groot. Sanuk-bassade com mandant van het vierde legercorps heeft te Erzeroum eene samenzwering ontdekt, die het plunderen en verbranden van de christenwijk der stad ten doel had- De in hechtenis ge nomen raddraaiers waren meereudeels pas uit Konstantinopel gekomeu redtfs. De oproeping van alle manschappen van 16 'o' 70 jaren voor de krijgsdienst doet de struikrooverij bloeien, daar velen uit vrees voor de dienst naar de bosschen en liet. geoergte onto lucht zijn Te Pera (voorstad van Konstantinopel) zijn 3 artneniërs 1 griek en 1 israëliet tot leden van het Parlement verkozen. Servie. Het, regeeringsblad van den 6 behelsde eene proclamatie van den Vorstwaarin het tot stand komen van den vrede aangekondigd en gezegd werd dat men voortaan in vreedzamen arbeid en broederlijke liefde nieuwe kracht behoort te zoekeu tot. ontwikkeling der "olkswelvaart. De termijn voor liet betalen der achterstallige belastingen s bij een afzonderlijk decreet verlengd tot 1 Juni. Oostenrijk- In eene bijeenkomst van ledender Verfassungs- Partij, die door 194 Afgevaardigden werd bijgewoond, is bij hoofdelijke stemming met 123 tegen 62 st. de volgende motie van den beer Herbst aangenomen: „De Verfassungsp-irtij ver klaart terwijl zij zich geiieele vrijheid van stemming over voor stellen betreffende bet Vergelijk en rle Bankwet, bepaaldelijk overde kwestie van de aanstelling der viee gouverneurs van de Bank. voorbehoudtdat zij overigens de door de regeering in hare mededeeltng voorgeslagen samenstelling van den Algemeenen Raad der Bank niet voor aanneming onvatbaar acht." Üe gemeenteraad van Weenen beeft eene commissie be noemd om maatregelen te l eramen t,ot het ondersteunen der vele arbeiders aldaar, die thans zonder werk zijn en liet in de bestaande omstandigheden ook niet licht spoedig zullen vinden. Kapitein Boyion is den 16 Febr., ten aanzien van den Koning en van duizenden toeschouwers, in ziju drijfpak van Cnpri naar Napels, een afstand van 30 kilometers, overgestoken, zonder een oogenblik te rusten. Zijn tocht duurde van 3 uren 's morgens tot 's avonds 7tfa. Op het initiatief van den prins di Campagnano en den hertog Salviutiisin eene algemeene vergadering der Ver- eeniging voor de catholieke belangen \an Route, een pro test. eenstemmig goedgekeurd tegen het wetsontwerp betref fende liet misbruiken van bet ambt der geestelijken waarin dat ontwerp, op grond van verschillende overwegingenvoor „onrechtvaardig en onzinnig" wordt verklaard. üe Kamer heeft den 3 Maart bet wetsontwerp betreffende de onvereenigbaarheid van sommige ambten met bet lidmaat schap der Kamer, na eenige hoogst verwarde en onstuimige vergaderingen, bij geheime stemming met, 170 tegen 126 st. aangenomen. Een amendement van den heer Hertaniten aanzien waarvan de regeering de kwestie van vertrouwen stelde en 't welk strekte om de wet van kracht te verklaren te gelijk met de toegezegde kieswetis met 199 tegen 15 st verworpen. Alsnu zullen slechts 40 ambtenaren de minis, ters en secretarissen-generaal uitgesloten tot leden der Ka mer benoembaar zijn en bij verkiezing van een grooter aan- lal door loting eene reductie plaats hebben. H|tan|4'. Gevolg wenschende te geven aan de uitnoodiging van den Koning van Belgieheeft de Koning een spaanscb aard rijkskundig genootschap geconst.tuëerdwaarvan tot eere voorzitters zijn benoemd Koning Frangois d'Assise en de hertog v. Alontpensier l)e Koning heeft zich den 21 Febr op reis naar bet, zuiden begeven, allereerst over Albacete naar Cartliageua, waar de vloot hem wachtte. Rij heeft aldaar de werken ingewijd voor eene nieuwe haven met. rui ne bassins. Z. M. wordt op zij nen tocht door de ambtenaarswereld en de gegoede standen met opgewondenheid verwelkomdmaar het volk toont zich voor de feestendoor de hooge overheid en de gemeente raden op touw gezetgeheel onverschillig. De engelsche commissaris, sir Theophilus Shepstone is op zjjue reis door de Transvaal met geestdrift ontvangen. Bij Pretoria werden de paarden van zijn rijtuig gespannen en werd dit door arbeiders getrokken. Een adres werd hem aangeboden en m zijn antwoord het „Godsave the Queen" aangeheven. De heeren Kruger en Jorissen zijn aangewezen om met tiem te onderhandelen. Ten aanzien van het ontwerp eener americaansche Noord pool expeditie en het vestigen aan eene kolonievan waar uit de onderzoekers der Noordpoolstreken zullen vertrekker,, is in het Huis een gunstig verslag uitgebracht De minister van Gnanciën heeft de aflossiug van Staats- bonds aangekondigd tot een bedrag van 10 miljoen d. Het hooggerechtshof heeft beslist, dat de Staat het recht, heeft, het tarief voor het vervoer van reizigers op de spoor wegen vast, te stellen. De Senaat, heeft den 1 Maart met alg. st. de tegenwer pingen verworpendie tegen de certificaten van het votum van Vermont waren gemaakt. Dien dag hadden in het Huis der Vertegenwoordigersnaar aanleiding van de po gingen der democratische meerderheid om het tellen der stemmen niet binnen den vereisebten termijn 4 Maartte doen afloopenhoogst onstuimige tooneelen plaatszoodat de militaire macht te hulp geroepen werd om het binnenge drongen publiek t.e verwijderen en de orde te herstellen. Den 2 's morgens te 4 u. 12 m. werd in eene vereenigde zitting der 2 Huizen van bet Congres beslistdat de heer Hayes met 185 van de 369 st tot President der Unie ver kozen was. De heer Hayes is den 2 te Washington aangekomen. Hij bracht zijnen voorganger Grant en de leden van bet minis terie een bezoeken ontving daarna op het kapitool de meeste repubiikeinsehe en een aantal democratische leden van liet Congres. President Grant telegrafeerde nog den zelfden dag den commandant van Nieuw-Orleans, genl. Au gur, dat voortaan geene troepen in Louisiana meer tot po litieke doeleinden mogen worden gebruikt, maar alleen om de rust. t.e handhaven en de burgerlijke overheid bij te staan; en voorts da! de beer Packard behoorde op te houden zich met, ulp der troepen als repubhkeinsch gouverneur te doen gelden, daar zulks tegen de openbare meening indruischte eu eeu onrecht was tegen de meerderheid. Het Huis van Vertegenwoordigers nam het wetsontwerp aanwaarbij bet leger tot 17000 man verminderd en bet gebruik van troepen tot. politieke oogmerken verboden wordt De Senaat zich niet met dit wetsontwerp vereenigd hebbende, is de begrooting van uor.ug niet goedgekeurd geworden. Het Congres heeft den 3 de bezoldiging van den Presi dent der Unie op 5U,0o0 d. vastgesteld. De commissie van het Congres, heiast met het onderzoek der muntkwestie, heeft rapport uitgebracht. De conclusie der „eerderheid luidt ten gunste van de wederinvoering van den dubbelen standaard, met onbeperkt recht van aan munting zoowel van goud als van zilver; zonder dien acht de meerderheid het hervatten van de betaÜDg in specie niet uitvoerbaar. De democratische meerderheid van het Huis van Verte genwoordigers beeft den 3 eene motie aangenomenwaarin verklaard wordt, dat naar hare meening op de heeren Tilden en Hendrickx 196 st zijn uitgebracht en deze dus President eu Vice-President der Unie behoorden te zijn Zij heelt voorts een adres aan het volk gesteldwaarin tegen de benoeming van de heeren Hayes en Wheeler geprotesteerd wordt. De republrktinsetie gouverneur van Louisianade hepr Packard, heeft, verklaard tegenstand te zullen bieden aan de poging van den heer Nicholls, om het repubiikeinsehe gou vernement, omver te werpen. Hij heeft zich in het gouver nementshuis te N. Orleans versterkt.. Prins Albert van Pruisen is den 4 van Voorburg naar Duitschland teruggekeerd. Staten-Generaal. Bij de 2". Kamer zijn ingekomen wetsontwerpen tot verhooging van hoofdstuk marine der staatsbegrooting voor 1877 met f 4U00 voor burgerlijke ambtenaren aan het departement, 315.000 voor werken ten dienste van bet Noordzeekauaal (voor bet loodswezen en de verlichting) en f 5500 tot herstel der marine-schut- siuis te Willemsoord; tot, goedkeuring van het traotaat van koophandel met de Zuid-Africaansche Republiek; tot verkoop van voormalige vestinggronden aan de gemeente Maastricht; toch bekrachtiging van onderltandschen verkoop van liet voormalige verdedigingswerk Kostverloren bij Delfzijl aan de provincie Groningen; tot wijziging der begrooting voor den aanleg van staatsspoorwegen voor I 876 (verltojging met 1,555,5011 uit net saldo der dienst van 187" De 2e. Kamer heelt den 6 met 53 tegen 17 st. aangeno men bet, tweece der rechterlijke wetsontwerpen, zijnde da; t >t wyziging vt n eenige artikelen der rechterlijke organisatie, op de kantongerechten betrekking hebbende. Met vorwerping van verscheidene amendementen zijn de regeeringsvoorstellen goedgekeurd inhoudende dat de kantonrechters griffiers en ambtenaren van het O. M. moeten zijn meesters in de rechten, dat de kantonrechters worden benoemd voor het leven hunne plaatsvervangers voor 5 jaren de griffiers en ie ambtenaren van bet O. M tot wederopzeggens. Nadat tene motie van den lieer Bredius. om de indeelingsontwerpen 37 te behandelen na ontwerp 8 (betreffende de tract.ement.en, liassen enz.) met 58 tegen 15 st. verworpen was, is over gegaan tot, de indeeling van bet rechtsgebied van het bofte 's Hertogenbosch. Den 7 is dit ontwerp met, 47 tegen 22 st. aangenomen, echter met deze wijziging, dat liet kanton Ou- tienboseh vervangen wordt door het kanton Zevenbergen. Alle overige amendementen zijn afgewezen dat tot behoud der rechtbank te Eindhoven met 43 tegen 29 st. Den 9 is ontwerp 4het rechtsgebied van het hof te Arnhem, met 51 tegen 2! st. aangenomen, na verwerping .•au alle amendementen (tot behoud der rechtbank te Nijme gen met opheffing van die te Tiel met, 45 tegen 28 en tot behoud van Deventer met opheffing van Zut.fen met 4? tegen 27 st.). De minister heeft overgenomen ameudementen om ÏJselstein, Jutphaas en Vreeswijk van het kanton Vianen over te brengen tot het kanton Utrecht,, om Stad en Ambt Vollenhove en Blokzijl van het kanton Steenwijk over te brengen tot het kanton Zwolle, en om Elburg van het kan ton Kampen over te brengen tot bet kanton Harderwijk. Zie verder Stadsnieuws.] De heer Ha ff mans beeft den 9 verlof bekomen om de re- geeriug nader te int.erpeHeeren over de opheffing der pause lijke consulaten te Amsterdam en te Rotterdam. Benoemingen enz. Mr./. A M utsaers isop zijn verzoek, eervol ontslagen als lid van den Raad van State, en benoemd ot mini-ter van Slaat. Aan den heer S. v. Deventer Jz„ lid van den Raad van N Iodieis op zijn verzoek, met ingang van 6 April, eer- ol ontslag verleend uit 's lands dienst. Aan mr. F. F Karseboom isop zijn verzoek, eervol ont slag verleend als procureur-generaal bij den II. Raad. Tot zijnen opvolger is benoemd W. Romer, thans adv.-genl bij gemeld college. De beer A- Beeloo isop zijn verzoek eervol ontslagen als inspecteur van het lager onderwijs in Noordholland en vervangen door dr. E. H. vBaumhauer, te Haarlem, De lieer II. Koomen is herbenoemd als burgemeester vanWiukel. Zuivelbereiding. Van de It) soorten van kazen door de Holl. Maatschappij van Landbouw ter tentoonstelling voor de melkerij en zuivelproducten te Hamburg ingezonden, tebben 6 de eervolle onderscheiding „hochfein," 2 die van ..fein" en 2 die van „gut" verworven. Onderwijs. Aan de hoogere burgerschool voor meisjes \e Deventer is tot wederopzeggens toe eene Rijks-subsidie van f 3u00 's jaars verleend aan die te Arnhem eene van 3500. De Rijks-instelling voor onderwijs in de iudische taal-, and- en volkenkunde te Leiden met de invoering der nieuwe vet op het booger onderwijs opgeheven wordendebeeft de gemeenteraad aldaar B. en W. gemachtigd o i aan het mi dst,erie van koloniën eene subsidie te vragen voor eene dergelijke gemeente-instelling. Aanbestedingen. Den i Maart, te Wageningenhet nriebten der proefstation voor den landbouw, minste in sofar. A. Pink, te Utrecht, voor 67,869. Den 2het bouwen eener infirmerie te Amersfoort minste inschr. G. Prinsaldaar, voor 153,800. Te Uit huizenliet. herstellen der stormschade van den Eemspolderdijk minste inschr. Schreuders, teWinkel, voor 352,000. Het werk is niet gegund. Den 6door B. en W. van Groningende opruiming van den dam te Pekel-Aminste inschr. Schreuderste Winkel voor 156,000. Den 7. te 's Gravenhage, door het parochiaal kerkbestuur van S. Jacob den Meerdere, liet bouwen eener pastorie, ninste insofar. L. hnakhorstte Rotterdam, voor f 37,750. Bouwwerken. De gemeenteraad van Nijmegen beeft he loten tot bet oprichten van eeu badhuis aau den linker Waaloever, waarvoor f 12' tOO op d.e begroot.ing is gebracht. Hoofdingelanden van den polder Assendelft hebben be sloten tot den bouw '.au een stoomgemaal. Noordzeekanaal. Sedert de afschuiving in den nacht Tan 1011 Jan. door bet spuien met de groote deuren, taan de werkzaamheden tot bet verbreeden en uitdiepen an het kanaal stil, en wel door de vraag, of de ingekomen rrond op kosten van den Staat of van de tegenwoordige tannemers uitgebaggerd moet. worden. Geschenken ür. W. C. H. Staring heeft zijne bihlio- 'heek, voor zoover de lar.dbouw-litteratuur betreft, aan de Kijks-landbouwschool te Wageningen aangeboden. Rampen. De ringkade, door welke men de Pierssenspolder, lij Sluiskil, ontlast, bad van liet bij de doorttraak van 30 -31 tan. ingestroomde water, is door den storm en bet hooge ij van den 27 bezweken, en de polder alzoo op nieuw door iet zeewater overstroomd. Veepest. In 88 limburgsche en 20 groningsche gemeen ten is het houden van markten en openbare verkondingen van alle veemet. uitzondering van paarden verboden. Te Maastricht, zijn gevankelijk binnengebracht 1 sergeant ■n 2 manschappen, verdacht van toelating van frauduleuzen invoer van vee uit Pruisen. Rechtszaken. Het gerechtshof te Arnhem heeft den 1 len voorntaligen hulpapotheker v. Hulleman, wegens snoeiing van rijksdaalders te ZwolleKampen enz., onder aanneming van verzachtende omstandigheden, veroordeeld tot 5 jaren uchthuisstraf. De H Baad heeft den '2 verworpen de door den Staat mpest.elde cassatie van het vonnis der rechtbank te Haar lem waarbij de Staat veroordeeld is den beer Pisser v. Ha zerswoude te herstellen in het bezit van eene strook grond nevens zijne buitenplaats onder Haarlem in den toestand vaarin zij zich vroeger lieeft. bevonden. De rechtbank te Breda heeft den 5 L. C. Schoort, wegens iplichtingveroordeeld tot t jaar eenzame opsluiting. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft den 5 den direc- eur der z g. verdeelingsvereenigingen de Concurrent en Een- Iracht maakt macht te Rotterdam wegens bet houden van erboden loterijenonder aanneming van verzachtende o - handigheden veroordeeld tot 2 boeten van f 100. I nternationale tentoonstelling van tuinbouw te \msterdam. Uit bet buitenland zijn aangiften gedaan ■an belangrijke inzendingen, üe Koningin heeft, eene groote gouden medalje en eene dubbele medalje toegezegd. Bjj gelegenheid der tentoonstelling zal eene loterij worden ge- touden van 100,000 lotena I per loten waarin voor werpen van groote waarde zullen voorkomen in de eerste plaats een wintertuin, die op f 15000 geschat wordt Staats-lotekij. Trekking der 3' klasse, No. I6i83 F 250d0, No. 2113 f 5000No. 2790 f .20- o, No. 7 26 ■n 13920 f 1500, No. 5117, 8210, 14258, 16Ü63, 16210, 64 >7 ett 18o8 11 00. KOLONlëN. Op Curasao is een adres in omloop ten einde len Koning te verzoeken een algeheel verbod van uitvoer van wapenen uit die koioriieals bet. beste middel om de havens van Venezuela weder voor den kolonialen handel en scheepvaart geopend te krijgen. Maandag avond is eene buitengewone zitting van den gemeenteraad geoouden waarin de heer S. C. Coster als raadslid geïnstalleerd werd en voorts de beraadslagingen met gesloten deuren zijn gevoerd. In de woensdag gehouden vergadering der afdeeling van Volksonderwijsdoor een 50tal leden bijgewoond, heeft men zich in hoofdzaak vereenigd met bet, adviesdoor bet hoofdbestuur ten aanzien der regeeringsvoordraeht tot herzie ning der wet op bet lager onderwijs in den Bode uitgebracht. Als wenschen der vergadering werd tevens uitgesproken: dat de vage uitdrukking- van liet, wetsontwerp omtrent de regeling der schooltijden in verband met bet, godsdienstonderwijs zou worden vervangen door de bepaling, dat de gemeente- bis uren na overleg met den godsdieDstleeraar of de gods- d e» tleerareu, een huiven of des noodig een Iteeleu schooldag zullen aanwijzen waarop het schoolonderwijs ten behoeve van het, godsdienstonderwijs zal stilstaan en dat in het wetsontwerp worde opgenomen eene hepalingwaarbij het aantal leerlingen voor eene school wordt beperkt, tot hoogstens 300, behoudens zeer bijzondere omstandigheden, in welk ge val op votrdraebt: van den schoolopziener door Ged. Staten een booger cijfer zou kunnen toegelaten worden. Over de wenschelijkheid om het genot van het pensioenfonds ook tot de weduwen van onderwijzers uit te strekken werd eene discussie gevoerdmaar daaromtrent geen besluit door de vergadering genomen. - Naar aanleiding van het voorstel door den heer de Jong in de 2'. Kamergedaan om niet de rechtbank te Hoorn maar die te Alkmaar op te beffen, hebben de heeren v. d. Kaay en de Bruyn Kops voorgesteld om indien Hoorn be houden wordt, als zetel van het arrondissement niet, aan te wijzen Haarlem dat aan het. uiteinde ligt maar Alkmaar, dat in bet. midden tussclien de grenzen van dat uitgestrekt gebiedNoordwijk en Vlielandgelegen is. li URGE R L IJ K E STAND. ONDERTROUWD. 8 Mrt. Pieter Bodewijk Volkers, wedr. van Hendrtca Ban ning, en Maria Mogdalena Biskanter. Jan Hen drik Ooijvaar eu Elisabeth Purmer. GETROUWD 4 Mrt. Wijnand Willem Krijt en Aafje Slijper. 8 Diederich Bakker, wedr. van Louisa Anna Lansdorp, en Alida Margaretha Lansdorp. GEBOREN. 1 Mrt. Maria 1). van Jacob Groot en Trijntje Huibert.s. 3 Gerardus Johannes, Z. van Johannes Grootewillink en Pietertje Overtoom. Trijntje, D. van Pieter Hermanus Sebreuder en Anna Geertruida Heiland. 5 Gerrit Jan, Z. van üerk Jan Hekkert en Johanna Hillegonda van Koot. 7 e Corneïis, Z. van Dirk van Vliet en Maria Margaretha van Leersum. Dirk, 7/ van Pieter Johannes Teu- nisse en Gerardina Vollenga. Johanna Elisabeth FranciscaD. van Johann Dropmann en Dorothea Margaret :ta Geels. 8 Maria Margaretha ClasinaD. van Christiaan Over en Johanna Maria Hogervorst. Hendrik Pet rus, Z. van Arnc.ldus Groot en Maria Josepha Reuter. OVERLEDEN. 3 Mrt. Wilhelmina Kant, eelitgen. van Johannes Porck 47 j. Barbara Wilhelmina ElisabethD. van Hendricus Zwerver en Catiiarina Maria Hotneyer, 7 w. Hil legonda D. van wij:en Jan Boukes van de Ree en Jannetje Schilder, 7 j. 5 Judik de lough, wed. Salomon Deen. 71 j. en 5 m. 9 a Antjevan Remmert Jonker en Grietje Wester, 3 m. Petronella van der Puttenecbtgen. van Johannes Zonderhuis. 38 j. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 5 Maart. Door den Notaris W F. G. L GOUWE. 1. HuismanswoningBod, Wagenhuis, Tuin enz.. Noorder vaart in de Schermter, gem. Alkmaar, sectie G 319 en 320. Sir. E. v. d. Horst f 4900, 2. Weiland, naast No. 321, groot 1.17.50. Str A. Spaan u 4950, 3. Dito, naast No. 1gem Oudorp, C 7, groot .69.40. Str. C Bijpost2865, 4. Dito, naast No. 3, 6 en 231, groot 1.09.20. Str. M. Hemke 4530, No. 14 uiet verhoogd. No t en 2 gecomb. 9850, Str. W. Ke'zer 9915, 3 eu 4 gecomb f 7395,Str. CSpaan 7455, 14 gecomb. 17370,Str. M. Hemke 18205, Verhoogd door Smit met 10, 8 Maart. 1. Winkelhuis, Z z. Koningsweg, sectie A 266. St.r. J. H. Kerssensf 1460, 2.Huis. O.z. Gedempte Nieuwesloot., 198- Str. H de Wijn n 2015, Door den Notaris J. G A. VERHOEFF. 1.Huis. Z.z Koningsweg, B 358. StrJ.J.Boogh f 1640,— 2. Pakhuis, N.z. Ramen, B 394. Str. de Raat Az. 1255, 3 HuisZ z. LangestraatA 82. Str N. Geels 2830, 4. Dito, N.z. Langestraat, B 76. Str. C. Boom n 2200, (Afslag 15 Maart.) Alkmaar 5 Mrt.. Aangevoerd 3 Koeien f 25066 vette Kalveren f 32 a 105, 4r> nucbt.. dito f 4 a 16, 2 Schapen f 3394 vette Varkens 0,46 a 0,64 per ktlogr. 9 Maart. Kleme Kaas 39 commissie f 34, middelbare f :t3,50laagste prijs 20aangevoerd 94 stapels, wegende 19115 kilugr. Ter graanmarkt aangevoerd 2298 heet., Tarwe 8,25 a II, Rogge t 7,30 a 8 Gerst f 5,50 a 6,50, idem Chev. /7a 7,50, Haver f 4,50 a 5,25, Paarden- boonen f 6,75 a 7,25, bruine dito /9a 11 witte dito t 19 a 20, Kanariezaad 6 a 9,50, rood Mosterdzaad 23,50, Erwten: Groene r 14 a 18, grauwe 14 a 20. 1Maart. Aangevoerd 5 Paarden 65 a 250, 8 Koeien f 175 a 210, 138 nucbt. Kalveren li a 16, 673 Schapen f 26 a 34 2 Geiten 4, 14L magere Varkens 18 a 24, 111 Biggen 18 a 14, Boter per kop 100 a 110 ets. Enkhuizen 7 Mrt. Karweizttad 26,75, blaauw Maanzaad 17,25, Mosterdzaad 26,50 per mud. Edam 2 Mrt. Kleine kaas 22 a 35verkocht 2 sta pels wegende 571 kiiogr. 8 rt. 19 i Stukken Boter /1,35 a 1,48 per kilogr., Kip peneieren /4a 1.75 per 100. Haarlem 5 Mrt. Aangevoerd 257 Paarden f 80 a 600. Matige handel. Roode Tarwe 1.10 a 11 Witte dito 8,20 a 10,75, Rogge 7.25 a 7,40, Gerst, f 6a7 50, Haver 4,iU a 5, Duiv.mboonen /7a 7,50, Paardenboonen 7 a 7,35, Kanariczaad 8,50 a 9, groeue Erwten f 9,25 a 12.

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 2