No. i± Negeuenzeventigste «Jaargang. 1877. ZONDAG 25 ill A A It T. Hel onderwijs in vreemde talen. €>ffici(ëcl iBcöcciic •«.Clcncüjfiöchc ücrichtcn SiSiiiicnianil. Sfaba-üMeuwsL S C E C A T. Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f 0,65, franco per post f afzonderlijke nemmers 5 Cents. Sneven franco aan de Uitgevers HERM-. COSTER ZOON. Bij deze Courant behoort een bijbladbevallende wekelijktc/ie berichtenraadsverdag en adoerlentiën BRANDWEER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat, overeenkomstig art. 8 der politie-verordening op liet beheer en behandelen der brandbluschmiddelen alhier, door den Gemeenteraad vastgesteld 6 Maart 1872 de loting der ingeschrevenen van dit jaar met de reserve-nummers van het vorige ji.ar, in het openbaar zal geschieden ten raadhuize dezer gemeente op Dingsdag 27 Maart e k„ 's namiddags ten één ure. Burgemeester en W ethouders voornoemd AlkmaarA. MACLAINE PONT. 20 Maart 1877. De Secretaris NUHOUT van der VEEN. BURGEMEESTERen WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van belanglieboendendat titijkens ont vangen kennisgeving bestuurders tevens collatoren van het HENDRIK NANNES en CATRIJN EPES LEEN te Bolswardgoedgevonden hebben, een deel der inkomsten van het leen te begeven aan een jongeling uit het geslacht, der stichters, en dat zij die het genot daarvan mochten ver langenzich tot dat einde, vdór 1 Mei 1877, schriftelijk moeten aanmelden bij den ontvanger des leens den heer J, BINKES te Bolstcard. Burgemeester en ff ethouders voornoemd AlkmaarA. MACLAINE PONT. 2 4 Maart 1877. De Secretaris NUHOUT VAN DEK VEEN. SOLLICITANTEN naar de betrekking van Iste HELP STER bij liet, ouderwijs in de vrouwelijke handwerken aan de openbare armenschool, op t 50,— jaarwedde, en van 2de HELPSTER aan dezelfde school op f 4-0, - jaarwedde, worden verzocht zich schriftelijk aantemelden ter gemeente secretarie, vódr 3 April a s. De volgende personen worden verzocht zich ter gemeente secretarie aan te melden (de neveusstaande plaats is het laatste verblijf Christiaan^ Schuuringlaatst te Schermerhorn; Hendrikus de Boer, van St. PancrasNeeltje Ooijevaar, Velsen; Marijtie Arends, Hoorn; Jacobus TeilemanAmsterdam; Trijntje KreigersBlokker; Christina Earner, Helder; Samuel Bruise, Haarlem; Johannes Broers, West,woudCatharina Elisabeth de Castro, ValburgBicier de Groot, Hoorn; Bieter Hartog en Dirk Jongarts, Amiu Paulowna; Catharina van der ilolen, Egmond binnen; Pilhelmina Rob, Scliagendafje van Rin- surn Bergen Jan dimmer, Castricum Cornells van Gunst, milicien van het regiment grenadiers en jagers. P O L I C 1 E. Ter terugbekoming aan liet Commissariaat van Policie is voorhanden het navolgende gevondene, als: een klein kin- derschoentje, een pakhuissleutel met houten klosje, en een moiré boezelaar. Verder zijn aldaar inlichtingen te bekomen omtrent een snoeimes. vakken liet lager onderwijs, mag men vragen, en waar be gint het middelbaar Door een wijziging der wet van 186'i wil de Regeering de vree nde falen naar'het middelbaar on derwijs overbrengen en alleen voor liet Eransch een uitzon dering makendoor bet onderwijs in deze taal aan de lagere school te veroorlovenblijkbaar met geen ander doel "dan het de leeraren van de hoogere burgerschool niet, al te De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzendine tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. In een klein land als het onzebewoond door een han cleldrijvend én Zeevarend volk, dat uitgestrekte koloniën onder andere hemelstreken heeft 1e belieeren en tot ontwikke ling te brengen, is de behoelte aan de kennis van vreemde talen aanmerkelijk grooter dan elders. En die behoefte bestaat niel alleen waar liet. de stoffelijke belangen des volks geldtniet alleen voor handel en bedrijfmaar evenzeer voor de alge meené ontwikkeling der kleine natie op geestelijk gebied Zij voorat mag zich niet afzonderen en in gewaande zelfge noegzaamheid terugtrekken. Zij mag niet vreemd blijven aan den algemeenen stroom der beschaving, en daarom is ook in dit opzicht een levendig verkeer met haar naburen een kennisneming van hetgeen buiten haar grenzen omgaat op liet gebied van het denken, van het, wetenschappelijk onderzoek en der kunstvoor haar onmisbaar. Beschouwingen van dezen aard hebben er den wetgever van 1857 toe geleidonder de vakken van liet lager onder wijs op te nemen het onderwijs in de beginselen der kennis van de levende talen, meer bepaald van het Eransch, het. Duitsch en het Engelsch. Niet de Regeering, maar de de Tweede Kamer heeft, op voorstel van den heer Bosscha, deze uitbreiding aan het leerplan der lagere school gegeven. Zal van de openbare school niet uitsluitend door de armen, maar ook door de burgerklassedoor den breeden zoom die cr ligt tusschen de armen en de rijken, ook door de ver mogenden worden gebruik gemaaktdan mag dus meende de voorsteller het onderwijs in de vreemde talen daar niet ontbreken. Met 37 tegen 21 stemmen werd zijn voor stel aangenomen. Zes jaren later kwam de wet op het mid delbaar onderwijs tot- stand en onder de vakken van on derwjjs aan de hougere burgerscholen zijn de Franscbe, de Duitse he en de Engelscbe taal opgenomen. Nu lag de vraa; voor de hand behooren de beginselen van deze talen nog langer tot het- lager onderwijs gerekend te worden? De Regeering beantwoordt in haar ontwerp die vraag ont kennend. Zij wil slechts het onderwijs in éene vreemde taai in de lagere school toelaten. De vraag, waar het meer uit gebreid lager onderwijs eindigt en het middelbaar onderwijl begint, is onoplosbaar, zegt zij. Al dadelijk mag wórden opgemerktdatwanneer dit. inderdaad het geval is en daari\ een beletsel ligt voor de handhaving van Fransch Duilscli eu Engelsch in de lagere schoolhetzelfde bezwaar zou moe ten gelden tegen de beginselen der Nederlandsche laai, der aardrijkskunde en der geschiedenis. Waar eindigt in deze lastig te maken en hun lier, onderwijs in de beginselen van het, I ranselt te besparen. Een andere reden voor deze uit zondering ten behoeve van liet, Eransch is toch moeilijk te vinden. Of zou list Eransch niet, zoo grondig behoeven on derwezen te wordeu als het Duitsch en het Engelsch „Het. meer uitgebreid lager onderwijs aldus luidr de toelichting zal worden het, lagere gedeelte van het, mid delbaar onderwijs van waar de leerlingendie dit begeeren en de noodige geschiktheid hebben tot het hoogere weten schappelijke of professioneelc gedeelte (de hoogere burger school) overgaan. Een niet, zeer ingrijpendealthans^be- dachtzame wijziging van de wet op liet middelbaar onderwijs zal hiertoe worden vereischt; wat men op de drie laagste klassen der hoogere burgerschool leert, moet, (betrekkefijk) gemeen goed wordeu; wat op de twee hoogste geleerd wordt, meer in onmiddelijk verband staan met professioneele opiei- ding. In afwachting nu van die „bedachtzame" wijziging der wet, op het middelbaar onderwijs wenselit de Regeering al vast iiet meer uitgebreid lager onderwijs af te schaffen; maar te gelijker tijd stelt zij een overgangsbepaling voor, die tot aan die herziening vergunning geeft om in de vakken van het, meer uitgebreid jager onderwijs aan de lagere school onderwijs te ge ven. De Ri geeriugsvoordracht komt dus hierop neer, dat in beginsel zal worden uitgemaaktdat de wet op het middel baar onderwijs in dien ziu zal worden herzien, dat het onder wijs 111 de vreemde talen en evenzoo dal in de wiskunde geheel t,ot het middelbaar ouderwijs zal worden gebracht zoodat het niet meer op de lagere school mag worden ge geven eu er afzonderlijke scnoleu voor moeten wordeu opge richt, maar dat, voorloopin alles zal worden gelaten zooals het is. Wanneer zal die wijziging tot, stand komen P Men weet het niet. Hoever zal zij zieii uitstrekken? Wij hooren I Heen, dat het een „niet zeer ingrijpende, althans bedacht-I zame" wijziging zal zijn. Is de wetgevende ma In daartoe! bereid? Niemand kan het zeggen. Zelfs of er gronden van I waarschijnlijkheid bestaan voor hef. gelukken van zulk een wij- zigingkan niet worden nagegaan, zoolang van de wijzi- j gingsplannen niets bekend is. In de goede verwachting dat die wijziging binneu eenige jaren zal tot stand komen en wel overeenkomstig de inzichien der tegenwoordige Regee ring zouden wij de wet op het lager onderwijs bij voorraad i reeds veranderen en doen aansluiten aan de wet op het mid- j del naar onderwijs der toekomstwaarvan niemand nog iets weetZoo iets is ondenkbaar. De bedoelde wijziging, hoe I „bedachtzaam" ookzou in elk geval althans in dit opzicht 1 zeer belangrijke gevolgen hebben, dat in alle gemeenten, waar men onderwijs wenselit te geven in racer dan ééue vreemde taal middelbare scholen zouden moeten worden Opgericht ook voor meisjes. Ook dit acht de Regeering een gpring bezwaar. „Geheel onverplicht" zegt zij „hebben de gemeentebesturen gewedijverd om reeds 'in de eerste jaren na de invoering der wet van 1863, de hoogere burgerscho len in te richten naar behoeften en verlangens. Evenzoo is het te verwachtendat eu gemeentebesturen èn bijzondere ondernemers zullen wedijveren om de veel minder kostbare scholen voor den lagereu trap van het middelbaar onderwijs behoorlijk in te richten. Op liet element van vrije mede dinging kan hier, waar het geldt de voldoening der' behoefte van den gegoeden middelstaud met. gerustheid worden ge rekend. Alweer niets anders dan de goede verwachting dat, alies uit muil ten u te recht zal komen! Toch bedenke men, dat er in ons land, ondanks den edelen wedijver waarop de Regeering doelt, niet meer dan 51 hoogere burgerscholen beslaanen dat er althans ruim 30't lagere scholen worden gevonden waar ten minste vier vakken van het meer uit gebreid lager onderwijs worden onderwezenen die alzoo onder de nieuwe wet haar programma van onderwijs zouden moeten inkrimpen. Mag men het oprienten van een 300tal nieuwe middelbare scholen een kleinigheid achten, ook al worden zij „veel minder kostbaar" dan de 51 bestaande hoo gere burgerscholen Van welke zijde mes de zaak beschouwt, blijkt zij een sprong in het duister te ziju waarbij men precies weet, wat men verliesten zelfs met kan gissen wat- uien zal winnen. De wetgevende macht zal zeker geen lust hehben om dien sprong te wagen. Volgens bet voorloopig verslag werd de afscheiding van liet meer uitgebreid van het gewoon lager onderwijs en zijn overbrenging naar liet middelbaar onderwiis, „althans op de wijze waarop zij wordt voorgesteld," dan ook nagenoeg algemeen bestredenen wenschte men de zaak in den tegenwoordigen toestand te laten totdat de wet op liet middelbaar onderwijs zal worden herzien. Ziedaar de eenig praktische weg. Men beproeve een herziening van de wet, op het middelbaar ouderwijs. Eerst dan kan blijken of de verandering wensck< lijk en uitvoerbaar is. 11,1 ■i.'-.P'i.J LLLS JU!A- "."J" 1 "L. I1 LL L'__ li"1. Prins Frederik is den 19 vergezeld van den prins v. Wied, naar Berlijn vertrokken ten emde den verjaardag van den luit sollen Keizer bij te wonen. Staten Generaal Bij de 2e Kamer is een wetsontwerp ingediend tot, vtrhooging der Indische begrooting over 1877 net, 2,832,000 voor de haven t,e Batavia, omdat door den redrukten toestandwaarin op 't oogenblik de ijzerindustrie verkeert, de prijzen buitengewoon laag zijn en de aflevering s|ioediger kan plaats liebbeu dan in normale tijden. De te genwoordige prijzen leveren voor dit werk reeds eene bezui niging op van 1 miljoen. Den 19 beeft de lieer Haf mans de regeerine: geïnterpel leerd over de opheffing der pauselijke consulaten en gevraagd of er zich in den jongst,en tijd een feit had voorgedaan! dat die ojiheffing noodzakelijk maakte en de bestendiging van het status quo sedert 1871 niet gedoogde? Wijl er geen enkele aanneembare reden voor te bedenken was, moest de opheffing de catholieken hitter treffen te meer nu die was uitgegaan van een catholieken minister. De minister van buit zaken antwoordde, dat lijj- niet optrad als catholiek of dis beschermer der catholieken maar als uitvoerder der Rijkswetten. De Kamer zelf had hem gewezen op den on houdhareu toestand, dat, naast een consul vau Italië een consul-generaal aanwezig zou zijn vau den Kerk. Staat, thans eene provincie van Italië. Op aandrang van den ita- liaanscheu gezant, had de minister den consul-generaal herhaaldelijk uitgenoodigd zich terug te trekken en toen dit, niet, geschiedde, moest hij den Koning wel voordragen het exequatur in te trekken. De heer Godefroi verdedigde de handeling der regeering, als een uitvloeisel eener inter nationale verplichting, De iteeren Haffmans en v. Nispen hielden voldat de intrekking onnoodig en onstaalkundig was. Den 2't is het negende der rechteriijKe ontwerpen met, 39 tegen 26 st. aangenomen. De minister had het gewijzigd, zoodat liet beginsel van het aangenomen amendement,- tenting tot ontbinding van alle rechtbanken en kantongerechten in het ontwerp was opgenomen. De daarin aan de ex-griffiers der kantongerechten toegekende bevoegdheid om wissel-pro testen op te maken en verkoopingen te houden is in die mate hederktdat zij onder vast te stellen voorwaarden tot, wederopzeggens toe kan worden verleend. Den 21 zijn verschillende wetsontwerpen goedgekeurd, o a. dat tot vervanging der koperen door bronzen pasmunt, dat tot wijziging der spoorwegbegrooting voor i876 en dat houdende nadere bepalingen omtrent het muntwezen in N. ludieen is, wegens juridieke bezwaren, met 31 tegen 21 st verworpen liet ontwerp tot bekrachtiging der dading met de ambaclitsgerechfigden te Wolfaartedijk. Aangeno men werd eene motie van den lieer de Rooom de ont- werjien nopens de hypotheken en het kadaster niet meer voor het, réeès te behandelen, waardoor verviel eene motie van den heer v. d. Berchom de wijziging tot militaire doel einden der onteigeningswet uit te stellen. Den 21 is dat ontwerp met 13 tegen 14 st. aangenomen, en met evenveel stemmen die tot wijziging van eenige arti kelen der wet op de inkwartiering'en tot verstrekking van Rijks paarden aan officieren. De Kamer is tot nadere bij eenroeping gescheiden. De heereu_ de Bries en Mackay hebben hun ontslag genomen als iid der Kamer, de eerste wegens zijne benoeming tot^ lid van den Raad van State, de tweede wegens de ves tiging zijner woonplaats buitenslands. De le Kamer heelt den 19 hare werkzaamheden hervat. Bij de Kamer zijn een aantal verzoekschriften ingekomen houdende bezwaren tegen de rechterlijke wetten. Tot rap! porteurs over die jvetten zijn benoemd de beeren Cremers v. Akerlaken, Pické en Schimme'prnninck v. d Oye. Benoemingen. De heer dr. E. H. v. Baumhauer heeft zijne benoeming tot. inspecteur van het lager onderwijs in Noord- holland niet aangenomendaar directeuren der Holl Maat schappij van Wetenschappen hem niet vergund hebben, die betrekking gelijktijdig met bet secretariaat der Maatscli'appi waar te nemen. Bezoldigingen. De jaarwedden der Rijks-veldwachters zijn nader vastgesteld als volgt,: 1". klasse f 750, 2'. f 650, 3« f 550; en voor die, bijzonder belast met het toezicht, op ae jacht, en vissclierij 2«. kl. 620, 3" f 525. Ieesten. Den 20 is in liet Odeon te Amsterdam ge dachtenis gevierd van den staatsman A. R.IalekIllOjaren geleden geborenmet eene rede van dr. Th. Jorissenmu ziek- en zanguitvoering. Kerkelijke zaken. De bijzondere kerkeraad der ned. berv. gemeente te Amsterdam beeft den 22, met 45 tegen 22 st, verworpen het voorstel van ds. v Ronkel, om een viertal avondmaalsbedieningen, die volgens den rooster der predikbeurten waren opgedragen aan moderne predikanten, te veranderen in gewone godsdienstoefeningen. Op verzoek van pastoor Maassen beeft, de Paus toegestaan, dat^ in de kapel van Tienray, onder Swolgen (Limburg), de zelfde miraculeuse genezingen en aflaten verkregen kunnen worden als te Gourdes in Frankrijk. Noordpool-expeditie. Prins Hendrik heeft het bescherm heerschap en prins Alexander het, voorzitterschap van het comité voor de beraamde expeditie aanvaard. Internationale Tuinbouw-tentoonstelling te Ah sterdam. Prins Hendrik heeft voor 20 aandeelen in het waarborgfonds ingeschreven en 4 groote gouden 6 dubbele gouden en 6 gouden medaljes benevens 4 groote zilveren en 6 zilveren medaljes geschonken. De voornaamste engel scbe, belgische en duit'sche kweekerijen zullen ruim verte genwoordigd worden. Bezendingen uit Melbourne en N. Indie zijn reeds aangekomen. Ook worden inzendingen verwacht, van den Koning (van het Loo), prins Hendrik en den Koning van Wurtemberg. Tot toewijzing der uitgeloofde prijzen is eene jury van omstreeks 400 personen, uit alle landen van Europa uitgenoodigd. De tentoonstelling wordt vertegen woordigd door sub-comité's in Belgie en Italië en door com mission te Parijs, Keulen, Petersburg, Breinen, Batavia en Chefoo (China). Aanbestedingen. Te Leeuwarden door voogden van het, S. Antonie-gasthuis het afbreken van het bestaande en het bouwen van een nieuw gasthuis, minste insclir. L.J. v. Tienhoven Sf Cie., 1e Utrecht, voor f 144.839. Den 20ioor liet, departement van marinehet, maken van een woongebouw voor de dienst vau het, loodswezen aan den Hoek van Holland, minste inschr. J. Slot, te Maas sluis voor f 16,300. Bouwwerken. De gem-enteraad van Gouda heeft den 16, op voorstel van B. en Wbesloten, geen nieuwe zwem en badinrichting in den IJsei te maken als zijnde te kost- baar [Er bestaat aldaar reeds eene zwemschool]. Rampen. Den 17 is de bliksem geslagen in een der 3 Barnegattcr watermolens nabij Zaandam ."terwijl het gezin om de tafel zat,; de man werd onmiddelijk gedood, de an dere huisgenootén zijn ongedeerd gebleven en aan den molen is geene schade veroorzaakt. Ub Amsterdamsche Omnibus-Maatschappij heeft in 1876 vervoerd 3.081,840 personen en keert, over dat jaar een dividend uit van 7 p c. Het kapitaal is thans 600,000 groot. De Maatschappij bezit 36 omnibussen en 247 paarden, in 1876 werden 77 paarden aangekocht, gemiddeld a ƒ422 per si uk. De geestelijke zusters van den H Eranciscus te Aken hebben het huis, ,,'s Heeren-Anstelb," onder Kerkerade aangekocht,dat tot een hospitaal voor zieken ingericht en eerlang voor liet. publiek geo|iend zal worden. Op Terschelling heeft zich eene commissie gevormd ter oprichting van een monument voor den aldaar geboren zee vaarder Willem Barendsz. Gemeente badhuis te Scheveningen. De exploitatie van de restauratie, liet terras eu de table d' iiöfe is gegund aan den heer Ik. v. Dormolen, kok in het badhuis, voor f 5"00 s jaars. Rechtszaken. Het hof te Amsterdam heeft den 21 P. P H. A. Thiemandie, zich voor jr. Berg v. Dussen Muilkerk uitgevende, 4 hedriegelijke oplichterijen en valsch- lieid in een onderhahdsch geschrift, met, gebruikmaking daar van .gepleegd had, veroordeeld tot 4 jaren gevangenisstraf, 2 boeten van 50 en 4 dito van f 25. Overleden den 19, te Amsterdam, de oud-hoofdonder wijzer P. J. Andnessen, verdienstelijk schrijver voor de jeugd, geb. te 's Graver.hage 17 Dee. 1815. Staats-loterij. Trekking der 4°. klasse, No. 16673 f SsOOONo. 18010 5000, No. 3475 f 2000, No. 3150 /"lü'im'3 f 1500, No. 5083, 14-208, 18268, 18643 en 20207 KoLONlëN. Op Curasao is men ten einde misduiding te voorkomente rade geworden het adres in te trekken waarbij een volstrekt verbod van uitvoer van wapenen zou worden gevraagd. welke op Ceylon zooveel schade aan de komeboomen heeft toegebracht,, heeft zich thans ter westkust van 8timat,ra vertoond en in de meeste districten reeds aan merkelijke vorderingen gemaakt. De gouv.-genl. van N. Indie heeft zich met 's Konings machtiging naar Atehin begeven, om er persoonlijk den staat van zaken op te nemen. Hij is er den 19 aangekomen en heeft den toestand, ook wat de gezondheid betreft bevredi gend gevonden. De radja's van Rigas, Tonom, Telok Kroet eu Babi, op^ de wèslkust, hebben zich onderworpen en zijn den 18 te Kotta Radja beëedigd. Uit onze posten in Groot- Atchin is onlangs een tocht, over land naar Pedir gemaakt zonder dat men tegenstand ondervond. Vervolg der Wekelijksehe Berichten in het Bijblad. Vereenigt de 1». Kamer zich met de dcor de 2". Kamer aangenomen rechterlijke wetten, dan zal de arrondissements rechtbank alhier bestaan uit president, met, eene bezoldiging van 35004 rechters ieder met 2500, officier 3500 substituut-officier 2500, griffier 1600 en subsi, griffier f 1200, en het kantongerecht, uit den kantonrechter,'genie tende f 2500, den ambtenaar van het O. M. f 1200, enden griffier f 800 behalve zijne emolumenten. De gemeenteraad 'heeft een adres aan de 1'. Kamer der Btaten-Generaal gericht, waarin de goedkeuring der door de 2". Kamer aangenomen rechterlijke wetten verzocht wordt, onder aanvoering, dat Alkmaar is het centrale, van alle' zijden toegankelijke en als hoofdmarkt uit alle deelen van liet Noorderkwartier bezochte, puilt der provincie, dat, gelijk de statistiek, zoo gerechtelijke als van handel- en marktwezen, van posterijen en telegrafie, van bevolking en verkeer be-' wijst, in rechtszaken in nijverheid en vertier Hoorn verre overtreft. De ongedachte bijval, welke het amendement-lég Jong bij een groot aantal leden der 2Kamer mocht ver werven noopt den Raad, nog op één der onjuistheden te wijzen, welke de voorsteller zich bij de toelichting vau dat amendement veroorloofde. De anciënniteit van Hoorn als zetel eener rechtbank willende betoogen, noemde hij ten on rechte het jaar 1828 als dat van de oprichting eener recht bank te Alkmaar. Immers reeds bij keizerlijk decreet van 21 Oct. 1811 was deze stad als zetel van een tribunaal van eerste instantie aangewezenzelfs met grooter rechtsgebied dan sedert 1 Oct- 1838, toen liet,, ten gevolge der vestiging van een vierde arrondissement (wet van 28 April 1835), Haarlem, 8 gemeenten verloor. Bij de wel van 22 Deo 1828-'- welke door de gebeurtenissen van 1830 niet in werking is getreden wercl het. noordelijk gedeelte van Holland ver deeld in 3 arrondissementen, waarvan Alkmaar was het tweede, met 5 kantons, waaronder Beverwijk en de Zaanstreek. B U R G E it L IJ K E STAND. ONDERTROUWD. 22 Mrt. Johannes Zeg er van Bommel, te Haarlem en Alida Elisabeth Keuter, te Alkmaar. GETROUWD. 18 Mrt. Johan Diederik Thie en Maria Kuyper. liEBUREN 7 Mrt. G er ai dus Cornells, Z. van Cornelis Pieter van Hoek en Neeltje Veen. - Marijlje, van Eredrik Mad der en Neeltje de Graaf. 18 n Johannes JosephusZ. van Josephus Egbertus Ihink en Maria Margaret,ha Schaepst.all. 19 u Louisa Cornelia JosephinaD van Simon Hooij en Elisabeth Maria Gerardma Zondag. Johannes HermannsZ. van. Klaas Wit en Aaltje Schouten,

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 1