van Zondag 25 Maart 1877. Werwolf «Ier fl'ekeUjliche Berichten. Dultsehland Helmie. Frankrtfl ESoneniarkeii. ilruof BriUauje en Ierland. lurkte. OwMtnirijk-lIuiijfurlle. Zwifserlnnd. Italië. Djlilad van de Alkinaarsche i-onra Het gevraagd ontslag is den beer v. Slacuef der ad miraliteit, den 19 door den Keizer verleet De pogingen van den kroonprinsgraal Moltke en andi personenom bet geschil tusseben hem en den Rijks-kanier bij te leggen, vraren vruchteloos gebleven. Rijksdag. Den li beeft pvins Ri'swcrraedegcdeeld, dat het Rijks-departement,dat sedert eenigenjd met de zorg voor de openbare gezondheid is belast, z thans voorna melijk aan het onderzoek naar de vervaling der levens middelen, in de eerste plaats van wijn enier. wijdt. Ook op bet drinkwater in de groote steden enp het zuiver hou den van kanalen en rivieren zou gelet w<en.— Het voor- loopig onderzoek van betgeen voor wijfn bier verkocht wordt bad reeds verrassende uitkomsten geleverd. Bij de daarop gevolgde behandeling der begroot' van buit. zaken is de gevraagde verboogiug van tractemevoor den ambas sadeur te Londen met 157 tegen 147 stnrworpen. Prins Bismarck beeft daarop zeer nadrtikkelijaangedrongeu op bewilliging van de eveneens voor de amisade te Peters burg gevraagde verhoogingmet dit gdgdat, die met 163 tegen 148 st. is toegestaan. De Rijkanselier meende, dat men gevaar liep van den tegenwoogen ambassadeur te verliezenindien bij zijnen post n langer met een jaarlijkse,i verlies van ruim 30,900 markoest bekleedeu De begrootingseommissie heeft zich n de voorgestelde vermeerdering van het, aantal kapiteinser infanterie met 122 kapt. D. kl. vereenigd, 1 oewel de brooting daardoor jaarlijks met, 465.000 mark wordt verboo. Het doel van dezen maatregel is, bij het begin een mobilisatie meer bataljons-commandanten beschikbaar te hben voor de for matie van reserve-corpsen, waarvoor dkaders der regi menten thans te zwak zijn. De fractiën in den Rijksdag hebben ziithans geconstitu eerd, en wel in de hieronder opgegevciterktehet tus schen haakjes geplaatste cijfer wijst aanjoe sterk de frac tiën in den vorigen Rijksdag waren. Duch-conservatieven 40 (22); vrij-conservatieven 38 (31); nataal- liberalen 126 (147); fortschritts-partij 35 (37); centns-partij 99 (9^)> sociaal democraten 12 (9); polen 14 (li wilden 33 (39). Onder de laatstgenoemden beliooren 12fgevaardigden uit den Elzas en Lotharingen (de 3 overia hebben zich bij het centrum aangesloten) en de 9 ledeidie zich met den heer Lótce verleden jaar v.,n de fortsHtts-partij hebben afgescheiden. Den 17 is, na 4 uren beraadslagens, eerste lezing het, wetsontwerp aangenomen, bepalende, t wetten voor den Elzas en Lotharingen door den Keizer t goedvinden van den Bondsraadzonder medewerking ,n den Rijksdag uitgevaardigd kunnen wordenindien Lands-commissie van den Elzas en Lotharingen met die itten instemt. Den 19 is de door den Bondsraadiet slechts 1 stem meerderheid goedgekeurde wet tot vestig van het, hoogste gerechtshof des Rijks te Leipzig voor eerste maal gele zen. Een groot aantal sprekers voerdef voor die stad ot voor Berlijn het woord. Den 20 i» de tweede lezing ten eir; gebracht van het ontwerp betreffende de landswetgevingi Elzas en Lotha ringen, waarbij dit,, op voorstel vame fortscl rittspartij ondersteund door 20 Afgevaardigd! van verschillende fraction met goedvinden der regeeringin dien zin gewij zigd is, dal de van wege het Rijk uitvaardigde landswet ten ook slechts door het Rijk kunnen'orden ingetrokken of veranderden de rekeningen rakde de landsuitgai en aan de Landscommissie ter bekracljmg moeten worden voorgelegd. Pruisen. Uit het, Muzeüm te Berl is eene kleine sclu,- derij van Jan v. Eyck gestolen de agd Maria met het kind Jezus in eene got.hische kerk vcstellende. Voor het terugbrengen in onbeschadigden toeind is 300 mark uit- ^Door den storm van 12 Maart het pas gedichte op 31 Jan. geslagen groote gat in denemsdijk bg Weener. spoorweg Nieuwe Schans—thrhove ,'eêr open geraakt, zoodat men genoodzaakt is op nieu te beginnen. Loor den aandrang van het water zijn w: groote stukken uit den spoorweg geslagen en is de pas legde noodbrug over het Weenerdiep grootendeels vernield De stad Brussel heeft eene leeig van 20 miljoen fr. aangegaan met het Huis Rothschild.e Parijs de Sociélé Génerale Beige en de Banque de Pan De Kamer heeft een voorstel om t verbod van in- en doorvoer van aardappelen van verdacl herkomst voor den tijd van een jaar te verlengen aangémen. maire van Orthez die in strijd met de bevelen van den prefect het planten van een Christusbeeld aan den weg naar Pautot, groote ergernis der protestantsche bevolking, had doorgedreven en zich met zijnen adjunct aan het hootd der processie gesteld hadwelke daartoe was uitgetogen. De minister Jules Simon verdedigde den maatregel en de heer hesneiong heeft, het len slotte bij eene repliek gelaten. Kamer van Afgevaardigden. De minister van oorlog heeft den 14 voor de betrokken commissie zijne zienswijze aangaande het bekende wetsvoorstel van den heer Laisant kenbaar gemaaktmet, nadruk zich verklarende tegen de daarbij verlangde vermindering van den diensttijd tol 3 jaren in plaats van 5want ofschoon deze 3 jaren voldoende zouden zijn voor het voetvolkwas zulks volstrekt niet het geval voor ruiterjj en artillerie. Werd het voorstel wet dan zouden de beste manscnappeu na 1, de daarop in gehalte volgende na 2 jaren naar huis worden gezonden zoodat er voor het derde jaar slechts een zecielijk en pbysiek weinig bruikbaar contingent zou overblijven. Zelfs zooals de zaken nu stonden kouden onderofficieren te nauwernood worden bewogen om na verstreken diensttijd in het letter te blijven, en dit, zou door de aanneming van het voorstel nog zeer worden verergerd. De commissie heeft besloten, den vijf jarigen diensttijd in stand te houden. De minister ven justitie, denzeifden dag in de begroo tingseommissie gehoord over een amendement, strekkende om de seminariënbestuurd door niet erkende geestelijke ordenals die der jezuïetenfranciscanen enzuit te sluiten van de voor zoodanige inrichtingen bestaande beur zen, verklaarde zich omtrent eene zoo gewichtige zaak niet te kunnen uitlaten zonder met zijne a.nbtgenooten daar over in overleg te zijn getreden. Den 15 heeft de minister Jules Simon het lang verwachte wetsontwerp ingediend betreffende de attributen der ge meentebesturen. Het werd verwezen naar de commissie voor het gemeentewetsontwerp. Uit naam dier commissie bracht de heer Ferry verslag uit over het eerste gedeelte van laatst genoemd wetsontwerp. Den 16 is met, 286 tegen 174 st. machtiging verleend tot het vervolgen van den heer de dssagnacde rechterzijde en de uiterste linkerzijde stemden tegen. De beklaagde sprak met nadruk, maar bedaard, eene breede zelfverdediging uitwaarin hij zocht, te betoogendat de liberalen ongelijk werden aan zich zeiven, door in den persoon van een Afge vaardigde de volstrekte vrijheid van drukpers te willen treffen Door talrijke aanhalingen uit de geschriften en redevoeringen van den 'minister Simon bewees hij juist hetzelfde gebruik van de drukpers te hebben gemaakt, als de heer Simon vóór hij minister werd voor onvermijdelijk redelijk, plicht matig en vaderlandlievend was verklaard. De minister verweet hem hierop, bescherming te zoeken achter de begin selen zijner tegenstanders en voor zich zeiven eene vrijheid te eischen, die het bonapart isme nooit aan anderen heeft toegestaan. Den 17 is een wetsontwerp aangenomen tot afschaffing van de belasting op de zeepenwelkezooals de minister van financiën bei oogde, op haar hoogst 3 miljoen fr. opbracht en voor Marseille, waar de fabricatie bijna uitsluitend ge schiedt,, ondragelijk was, ja zelfs aldaar tot, eene crisis be- „on te leiden. Aan de leden werd rondgedeeld het, regeermgs-ontwerprakende het nieuwe algemeene tarief van in- en uitvoerrechten; in sommige gevallen kan het worden aangemerkt als een overgang »an volstrekt verbod van in- en uitvoer tot een stelsel van beschermende rechten; zoo buitensporig zijn de belastingen, krachlens het bestaande tariel in de bedoelde gevallen geheven. Wederom zijn, overeenkomstig de conclusie der betrokken commissie, krachtens de daaromtrent bestaande bepalingen door de Kamer eenige verzoekschriften tot verbanning der jezuieten, verbeurdverklaring hunner goederen enz. naar deu minister van justitie verwezen. In de overwegingen, welke de commissie aan litre conclusie doet voorafgaan wordt o.a gezegd, dat de bedoelde orde niet alleen niet erkend, maar krachtens nooit ingetrokken wetten in Erankrijk verboden iswelke wetten de regeering verplicht is gestrengelijk ten uitvoer te leggen; dat de door de jezuïeten ingegeven Syllabus een vermetel verzet uitmaakt tegen het. burgerlijk recht, en meer dan ooit de orde van Loyola een broeinest is van politieke bovenal de staatsregeling, waaronder Erankrijk voor goed moet levenvijandige politieke Kuiperijendat zelfs onder de regeering van den Ratsten Bonaparte, „die in de instelling en den geest der jezuieten machtige nondge- nootcn vond," het recht, van den Staat bij verschillende ge legenheden in herinnering gebracht en uitdrukkelijk erkend isenz. bericht van le JSord~\ vervangen worden door dezede mo gendheden zullen samenwerken om aan te dringen. Nader verneemt men, dat de regeering de voorgestelde wijzigingen niet. heeft goedgekeurden verlangtdat Rusland uitdruk kelijk zijne ontwapening zal beleven. Lagerhuis. Den 14 is met, 253 tegen 90 st.. de tweede lezing geweigerd van een wetsontwerpstrekkende om in Schotland de uitgifte van vergunningen voor het openen van drankwinkels te schorsen totdat, het. aantal daarvan tot, 1 op elke 500 ingezetenen zon zijn verminderd en bij elke aanvrage om vergunning tot, het oprichten van eene nieuwe herberg de inwoners binnen zekeren afstand daarvan in de gelegen heid le stellen om zich daartegen te verzetten voorts zou den kruideniers het verknopen van sterken drank in open glazen enz. en bij mindere hoeveelheden dan een kwart flcsch worden verboden. Den 16 heelt de minister van financiënin antwoord op eene vraag van den markies v. Hartmgton omtrent den staat der onderhandelingen over de oostersehe kwestie, medege deeld, dat. de regeering van Rusland een voorstel ontvangen had om toe te treden tor, een protocol, waarin de zienswijze der mogendheden omtrent den toestand in het Oosten zou worden nedergelegd. Het ontwerp daarvan, gelijk het door de russische regeering werd voorgesteldwas den 11 aan lord Derüy overhandigd en sedert"in overweging genomen door de regeering, die eenige wijzigingen in de redactie heeft voorgesteld.— Volgens le Nord herinnert dit protocol de voornaamste besluiten der conferentiemet uitzondering van dat betreffende de instelling van christelijke gouverneurs, en vervat het daarentegen het verbod van nieuwe kolonisa- t.iën van circassiërs en het gebruik van ongeregelde troepen, tenzij bij inval van eene vreemde mogendheid. Het, bepaalt verder, zoo gaat het genoemde blad voortdat van wege Europa een toezicht [surveillance] zal worden uitgeoefend met. betrekking tot de verwezenlijking der vastgestelde her vormingen en dat,indien Turkije deze niet uitvoert,de europeescbe mogendheden in overleg zullen treden omtrent de wijze van handelen om het tot stand komen er van te waarborgen. Den 19 heeft de heer Bourkein antwoord op eene vraag van den heer Simon, medegedeeld, dat, ten gevolge van Engelands vertoogen, aan de uit Roumanie verdreven israë- lieten vergunning is verleendaldaar terug te keeren. Koloniön Den 15 is het financiëel overzicht door den On derkoning bij den Wetgevenden Raad van Brit.sch-Indie inge diend. Daaruit blijkt dat de toestand bevredigend en de toekomst moedgevend is. Wegens de uitgaven tot, leniging van den hongersnood is eene leening van 6,250,000 p. st,. uoodig, waarvan de uitgifte tot een beo.rag van 2,500,000 p. st. in Indie zelf geschieden zal. De Onderkoning zal de engelsche regeering uitnoodigen om van het Parlement machtiging te vragen, het overige in Engeland te plaatsen Intusschen z,.l de minister voor lndie in 1877—1878 tot een bedrag vau 138,500,000 ropijen trekken en stelt hij voor, gedurende de maanden Apiil en Mei wissels op Iudte te verknopen voor 2,650,000 ropijen 's weeks aan de schuldeiscliers van Turkije in overleg met hunne vertegenwoordigers de noo. ige waarborgen te verschaf fen voor het nakomen der jegens hen aangegane verplich tingen. Eene kieswet, eene provinciale en gemeentewet een weth. van burg rechtsvordering eene wet op de be noeming van ambtenaren en hunne pensioenen eene wet op de drukpers, eene wet betreffende de instelling eener reken kamer en de begrootiug zullen ingediend en er zal eene school opgericht worden om bekwame burgerlijke ambtena ren te vormen De hoop wordt, uitgesproken op een gun- stigen loop der vredesonderhandelingen met Montenegro waardoor de Porte in staat, zou zijn om „de tegenwoordig onder de wapenen gehouden soldaten tot. groot voordeel van den landbouw huiswaarts te zenden." Ten aanzien der conferentie wordt gezegddat zijhoewel niet geslaagd toch het bewijs heeft geleverd dat de regeering bereid is die wenschen der mogendheden te voorkomenwelke in overeenstemming kunnen gebracht worden met de traetaten en de behoeften van den tegenwoordigen stand van zaken. Door gematigdheid aan den dag te leggen hoopt, de Sultan de banden te zullen aanhalen, die Turkije aar. het groote europeesche gezin verbinden. Nadat, de Sultan het Parlement geopend hadheeft de minister van buil. zaken de aanwezige leden van het, corps diplomatique namens den Sultan dank gezegd voor hunne tegenwoornigheid waardoor zij in staat waren geweest om (le stellige verzekeringen te vernemen van Zr. Ms. oprecht voornemen om het, lot der bevolking te verbeteren. Serner-bassa is benoemd tot, voorzitter van den Senaat. Servie. Den 20 heeft Pertew Effendi den keizerlijken firman aan Vorst Milan overhandigd. Hij werd ontvangen met het ceremoniëelvoor vertegenwoordigers van buiten- landsche mogendheden gebruikelijk. Roumanie. De verklaringdoor den engelsehen vice- minister Bourke omtrent de israèlieten in het Lagerhuis afgelegd, stemt niet met de feiten overeen. De weinige israëlietendie de wet op den verkoop van sterken drank overtreden hebben zijn noch uit Roumanienoch uit het district Vasluis verbannen Er is derhalve geene pressie uitgeoefend om hunnen terugkeer te verkrijgen. Hunne eigendommen konden niet verkocht worden, want zij bezaten geene eigendommen. De regeering heeft, bij de Kamer een voorstel ingediend strekkende om den duur der voorloopige handelsovereen komsten met 9 maanden te verlengen. De 1». Kamer heeft de begrooting aangenomen naai den wensch der regeering; slechts de weinige leden der linker zijde stemden voor de amendementen der 2e. Kamer, die voornamelijk ten doel hadden om de ruim 4 miljoen kroonen, die de regeering als buitengewone uitgaven voor de lands verdediging verlangt, tot minder dan 1 miljoen te beperken. De pakketboot Ouessant is met rnacn muis vergaan. Het uit omstreeks 20 huizen beandeop de helling van eenen berg gebouwde gehuent Cal (Ariège) is den 11 voor een gedeelte onder een sneeuwvtbedolven waardoor 7 huizen met. 21 personen begraven trden. 6 Menschen zijn levend uitgegravende overigen (gekomen. Een der gereddenzekere Sallédie bij dit ueil 3 kinderen ver loren heeft, was 2000 ellen ver doide vallende sneeuw medegesleept en o a. een waterval oveislingerd ter hoogte van 30 ellen. Uilloirde moordenaar van de wewe le Manacwier in stukken gehouwen lijk in der tijd t de Seine is opge haald is den 15 ter dood veroordeeld Bij het aanhooren van dit vonnis was hij zeer aangedaanmaar hij heeft niets srczefjd. De markies d'Abzae, eerste aide-de-op van den President der Republiekis uaar Berlijn vertrokn om Keizer Wil- helm een brief van gelukwensching ovec brengen ter gele genheid van zijnen 81"" verjaardag. Voor de kerk van het H. Hart, oden Montmartre te Parijs te bouwen, is tot. 11 M art 3,4,521 fr. ingekomen. Er is ongeveer 15 miljoen noodig. De 8 (juriste bisschop van Langres igr GuerJnis den 9 zich aankleedende om iu de hofkerk het feest van S. Joseph te vieren plotseling dood gleven. Senaat. Den ;7 heeft de lieer Chelong de regeern g in het breede ondervraagd wegens het horsen van zekeren Den 14 is te Swathling. bij Southampton, de gewezen dictator der Argent jjnsche Republiek, genl. Juan Manuel de Rosas, op 84jarigen ouderdom overleden. 2 Oorlogschepen hebben gedurende 3 weken in de Noord zee en de noorweegsche wateren vruchteloos gezocht naar de sedert de stormen in Februari vermisie visschersscbuiten uit Yarmouth, Lowestoft, Grimsby, Hull en Ramsgate. De lord-mayor van Londen heeft eene inschrijving geopend voor de 88 weduwen en 164- kinderen der 215 omgekomen visschers. Den 15 heeft in het noordwesten van Schotland een zware storm gewoed, waardoor 15 schepen op de kust zijn geworpen Genl Ignatieff is den 16 uit Parijs te Londen aangeko men en den volgenden dag naar Hatfieldhet buitenverblijf van lord Salisburyvertrokken. Na met, zijne echtgenoot gezelschap van lord Derby en graaf Schouualoffdoor de r»n f na n crpn is hii den 22 n&iir r ar ijs te* in eezeisuuau vau ïuiu r- - r> 4 Koningin te zjjn ontvangen, is hij deu 22 naar Parijs te- ^irden^iaclit van 18—19 is de stoomboot Ruslandvan Antwerpen naar Nieuw-Yorkbij Longbranch gestrand en vol water geloopen. Ai de passagiers en de bemanning zijn I door de reddingboot behouden aan wal gebracht. Hoogerhuis. Den 9 heeft graaf Derby gezegd, dat de russische gezant het ant woord zijner regeering had ingediend, en dat d< arin eenige wijzigingen m Engelands voorstellen betreffende het, protocol zijn voorgesteld die nog in ovei- we"ing moesten genomen worden Voorts, dat, de regeering den onmiddelijken terugkeer naar Konstantmopel verlangt, van sir H. Èlliot, maar, aangez en deze nog eenigen tijd •rust. wenscht te nemen, tijdelijk in zijne functiën zal voorzien. De door Rusland voorgestelde Wijziging moet hierin bestaan, j dat de woorden „wijze van bandelen m de paragraat be- 1 treffende de uitvoering der hervormingen [zie hieronder het Volgens de Polit. Correspondent dringen de vertegenwoor digers der Porte in het buitenland bij den grootvizier aan op° eene tijdelijke toenadering tot Rusland, ten einde zich rechtstreeks met deze mogendheid te kunnen verstaan. Te Konstantinopel zijn dezer dagen manifesten aangeplakt,, waarin de verbanning van Midhat-bassa onwettig genoemd, de vrede met Servie afgekeurd en de aanneming der monte- nesrnjnsche vredesvoorwaarden ontraden werddaar liever het zwaard weder opgevat dan een afstand van grondgebied bewilligd moest worde,'. Dat manifest schijnt van een deel der Sofia's te zijn uitgegaan; het is afgescheurd en de softa's die verdacht werden van het stuk te hebben opgesteld, zijn j in hechtenis genomen. Omtrent de vredes-ondprhandelingen met Montenegro ver neemt men nader, dat Sav/ct-bassade minister van buit zaken, verklaard heeft, dat. de Porte onmogelijk kan treden in bet afstaan van de vesting Nicsic, de zeehaven Spizza en den in zuidelijk Montenegro inspringenden driehoek welks basis de rivier Morastscha vormt. De Porte wil eene rectificatie der grenzen toestaan hij Zubci Banjsni, Piva Drobnjak en Scharantzibenevens vrije vaart op het meer van Scutari en door de Bojana naar zee; zij verlangt daar entegen eene rectificatie der grenzen ten gunste van Turkije bij Vojevitz. Hoewel de eischen der montenegrijnen verwer pende heeft de minister doen verklarendat, de Porte de onderhandelingen wenscht voort te zetten. Vorst Aicolaas heeft sedert aan zijne afgezanten machtiging verleend om af te zien van den eisch betreffende Spizza en alleen de vrije vaart op de Bojana (volgens een ander bericht ook den afstand van Nicsic) te vorderen. De wapenstilstand met Montenegro is verlengd tot 12 April Den 16 is het russische-stoomschip Lazaren met graan en meel te Cattaro aangekomen. De lading werd in 5 lictiter- schepen door de Bojana naar oostelijk Montenegro vervoerd Vorst Nicolaas heeft de noodige paarden beschikbaar gesteld bm de turksche vesting Nicsic over Scutari en Podgoritza te proviandeeren. Tusseben Bonaventura en Drezgrai heeft den 18 gedurende 6 uren een hardnekkig gevecht plaats gehad tusseben de insurgenten en de turken. Laatstgenoemden zijn naar Liono, in de Herzegowinateruggetrokken. Aan beide zijden zijn belangrijke verliezen geleden. o t Den 19 is het Parlement geopend door den Sultan, die de openingsrede door zijnen secretaris liet voorlezen. Aide zaakgelastigden der buitenlandsche mogendheden waren aan wezig behalve die van Duit.schlaud en Ruslandwelke zich door hunne tolken hadden doen vertegenwoordigen. In de s troonrede werd een historisch overzicht gegeven van vroe- o-ere hervormingen, welker invoering belemmerd was door 'den Krim-oorlog en door misdadige kuiperijen, welke de re- i geering dwongen groote legers op de been te houden en de j schatkist uit te putten. De opstand in de Herzegowina noodzaakte haar bovendienden interest der staatsschuld te verminderen. Thans zullen maatregelen genomen worden om Oostenrijk. Aan hei Huis van Afgevaardigden is den 16 ingediend een regeerings-ontwerp betreffende de verkie zing eener deputatie uit den oostenrijkschen Rijksraad welke met eene deputatie uit den hongaarschen Rijksdag zal hebben te onderhandelen over het aandeeldoor elk der beide Rijks-helften ten behoeve der gemeenschappelijke aan gelegenheden bij te dragen. De constitutioneele partij heeft, na eene langdurige dis cussie, het voorstel van den heer Sturm betreffende eene wijziging der wet op de delegatiën met 102 tegen 58 st„ verworpen. Hek Huis van Afgevaardigden heeft de supplementaire crediet.en toegestaan door de ministers van koophandel en landbouw en van justitie aangevraagd om het tekort te dek ken van de posten, waarop die aanvragen betrekking heb ben en om de middelen te erlangenwegens de overne ming of het ondersteunen van sommige spoorwegen vereischt. De minister van financiën is gemachtigd om eene leening van 6,857.000 ff. aan te gaan, waarvan de rente in goud betaalbaar zal zijn. De hongaarsche luitenant Zubovits heeft den 18 bij Wee- nen den Donau te paard overgezwommen, met hulp vaneen door hem uitgevonden zwemgordel. Hoewel de stroom ten gevolge van de vele regens der laatste dagen zeer sterk was, bereikte de ruiter in 7 minuten den overkant. Hongarije. De minister van financiën heeft den 21 bij het Volkshuis een ontwerp ingediend, strekkende om de re- geering te machtigen tot. het aangaan eener leening, rentende 6 pet., in goud betaalbaar, ter converteering der vlottende schuld ten bedrage van 76l/a miljoen. De minister gat daarbij te kennendat de eerlang te verwachten verandering van den politieken toestand gunstig voor deze operatie zou zjjn. De Bondsraad heeft beslotenal de mogendheden uit te noodigen tot, eene internationale conferentie over de maatre gelen welke tegen de uitbreiding der druifluis genomen dienen te worden. Toen de policie te Bern den 18 de vlag van eene inter nationalistische manifestatie deed verwijderenhebben de manifestanten zich verzet. Een gevecht was hiervan het gevolg waarbij van sabels en messen gebruik werd gemaakt. Verscheidene gendarmes en internationalisten zijn gekwetst. Dc Internationale heeft eene zeer woelige zitting gehouden. Den 18 is, ten overstaan van een 3000tal belangstellen den een gedenkt.eeken onthuld ter vereeuwiging van hen die den 26 Get,, i 867 in het gevecht van Monto Rotondo sneuvelden. Deputatiën van "vrijmetselaars en werklieden waren uit Rome gekomen om aan de plechtigheid deel te nemen. L)e Senaat heeft den 17 met 07 tegen 21 st. cie wet tot wijziging van de militaire indeeling des lands bij geheime stemming goedgekeurd. De minister Mancini heeft den procnreurs-generaal instruc tion gezonden, naar aanleiding der aanspraak van den Paus in het jongste consistorie. Na den ongunstigen indruk te hebben geconstateerd, volgens hem door Plus' buitensporige taal tegen de wetten, de instellingen en den Souverein van Italië op alle reclitscliHpen gemoederen gemankt, en die taal te hebben gegispt als eene ondankbaarheid tegenover de vrij heden aan de Kerk toegekend doel hij uitkomen, dat in werkelijkheid in de pauselijke toespraak een beroep ge daan wordt, op al de bisschoppen der Christenheid om de buitenlandsche regeeringen tegen Italië op le zetten. Geene rftsrccrin^» zoo do minister voort, is wellicht gehouden om zulk een hoon zoodanige uittartingen te gedongen en het O. M. zou de onschendbaarheid des Pausen eerbiedi gendede dagbladen kunnen vervolgen, welke zijn rede [in dé Foce della Feritd en de Osseroatore Romano het j eerst openbaar gemaakt] mochten overnemen. De regeering

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 5