van Zondag 29 April 1877. No. 19 Negenenzeventigste Jaargang 1877. Vervolg der Wekel|iksche IBeriebten. Duitschland. Belgie. Frankryk. C»root IBrittanJe en Ierland. mbctt Stukken. bs-Dltc«W0- Bijblad van de Alkmaarsche Courant Rijksdag. Den 18 is de verkiezing van den heer Ra- senclever, in 6«. berlijnsche kiesdistrict, nietig verklaard op het protest van een aantal kiezerswier namen niet op de kiezerslijst geplaatst waren en die, hadden zij van hun stemrecht gebruik kunnen makende meerderheid zouden hebben verplaatst. Alleen de 11 sociaal-demoeraten stemden tegen de nietigverklaring. Met alg. st. werd besloten de voorstellen tot wijziging van d# wet op de ambachten en de nijverheid naar eene commissie van 21 leden te ver wijzen ter voorbereiding der tweede lezing tegen het vol gende zittingjaar. Den 19 heeft de Afgevaardigde Kryger voorgesteld om te besluiten, „den Rijks-kanselier te verzoeken, dadelijk maatregelen te nemendat het recht van vrije stemming over hunne nationaliteit aan de inwoners der noordelijke districten van Sleeswijk zoo spoedig mogelijk worde gege ven zooals bun door art. 5 van den vrede van Praag ge waarborgd is." De vice-minister v. Bülow verklaardedat het standpunt der regeering hetzelfde was als 10 jaren ge leden bij de afbakening der grenzen van den Noordduitschen Bond. De bevolking van Noord-Sleeswijkzeide hij, had geen aanspraak op de uitvoering van genoemd artikelmen had uitsluitend met een tractaat tusschen 2 sonvereinen te doen. Voor het voorstel stemden slechts een 50tal Af gevaardigden n 1. de polende elzassersde sociaal-demo craten en een gedeelte der ultramontaansche centrumspartij. De 12 sociaal-democratische Afgevaardigden, bijgestaan door den heer Krygerdoor een lid der zuidduitsche „volks partij" en een lid der vrij-conservatieve fractiehebben een ontwerp tot. wijziging der kieswet ingediendvoornamelijk strekkende tot wijziging van de indeeling der kiesdistricten. Den 23 is de eerste lezing ten einde gebracht van het regeeringsvoorstel om op ijzer, staal en verscheidene uit die metalen vervaardigde voorwerpen een invoerrecht van 75 mark per 50 kilogram te heffen omdat en zoolang in andere landen de uitvoer van die artikelen door premiën aange moedigd wordt. Den 24 isop voorstel der budjetcommissiehet door de regeering bij de begrooting van oorlog verlaagde bedrag voor 122 nieuwe kapiteinsplaatsen toegestaan (de fortschritts- partijhet centrum en de socialisten stemden tegen), nadat de heer v. Aloltie de noodzakelijkheid van dien post betoogd hadop den voorgrond stellendedat ook hij eenen langen vrede begeerdemaar dat de tegenwoordige tijden daarop geene hoop gaven en veeleer het oogenblik met verre was waarop elke regeering alle krachten ter handhaving van haar bestaan zou moeten inspannen. Dit waszeide hijte wijten aan het betreurenswaardige wautrouwen der regeeringen tegen elkander. Ook Frankrijk had in de laatste jaren ten be hoeve zijner weerbaarheid groote dingen tot stand gebracht. Ongemeen groote troepenmassa's ging spreker voort liggen thans tusschen Parijs en de duitscbe grenzen Frankrijk doet alles voor het leger en vindt daarbij onverdeelde instemming bij het volk. Hierin is Frankrijk Duitschland beslist voor uit, dat het reeds in vredestijd kaders voor een oorlog ge reed heeften Duitschland kan zich aan een daartegen op- wegenden maatregel niet onttrekken. De spreker prees de tijden gelukkig, waarin de Staten niet meer noodig zouden hebben om het grootste deel hunner inkomsten voor de ze kerheid van bun bestaan uit te gevenen waarin de regee ringen niet alleenmaar ook de volkeren en partijen over tuigd zouden zijndat zelfs een gelukkige veldtocht meer kost dan hij oplevert,daar het geene winst kan zijn stof felijke roordeelen met raenschenlevens te koopen. Merkwaar dig waren ook zijne volgende woorden„Ik geloofdat de kracht van Duitschland in de homogeniteit zijner bewoners ligt. Wei hebben ook wij aan onze gienzen burgers, die niet van duitsche nationaliteit zijn. Dat is de uitkomst van eeuwenouden strijdvan veldtochten en vredestractaten overwinningen en nederlagen. Want de grenzen van een grooten Staat kunnen niet volgens wetenschappelijke begin selen afgebakend worden. Nu hebben deze niet-duitsche burgers [de polen] naast de duitsche met gelijke dapperheid gestreden; maar dat niet al hunne belangen mei de onze samenvallen daarvan hebben wij in dit Huis meer moeten hooren dan ons lief kon zijn. Zouden wij dan zoo dwaas zijn om ons door gebiedsvergrooting te verzwakkenin plaats ▼an ons te versterken F" Pruisen. Te Wiesbaden is den 14, op 68jarigen leef- tyd overleden de sedert 1873 gepensioneerde, uit de oor logen van 1866 .en 187071 welbekende genl. v. Foigts- Rhetz tijdens den minister v. Hoon directeur van de al- gem ene afdeeling in het dep», van oorlog. De redacteur Aantecki is uit zijne gevangenschap ontslagen, omdat de schuldige ontdekt isdie eene geheime instructie van den directeur-generaal der posterijen aan het blad van den heer K. bad doen toekomen: een commies der posteryen in het district Bromberg De Keizer heeft bevolendat de vaandels en standaarden van het voormalige hannoveraansche leger nu het tuighuis te Berlijn, waar zij bewaard worden, tot eene „Ruhmeshalle" voor het pruisische leger wordt herbouwd naar Hannover gebracht zullen wordenom in bet tuighuis aldaar „een eer vol gedenkteeken aan de dapperheid van dat leger te vormen." De clericale bladen duiden het 3 der ministers zeer euvel, dat zij aan de onkerkelijke begrafenis van den heer Func/c liberaal lid der Kamer voor Brussel, hebben deelgenomen, De kardinaal-aartsbisschop van Mechelen en de bisschop pen hebben tot den Koning een adres gerichtwaarin zijne aandacht gevestigd wordt, op den toestand van afhankelijk heid waarin de Paus verkeert. Den 17 heeft, de Kamer hare werkzaamheden hervat. Den 20 heeft de heer Frere Orban de regeering geïnter pelleerd over hare plannen ten aanzien van de petitie der bisscl oppen en belgische catholieken betreffende de positie van den Paus. De minister van buit,, zaken antwoordde dat, de regeeriug nog niet wi-t wat andere kabinettendie in hetzelfde geval verkeerdendachten te doenen ook zelf nog geene beslissing genomen haden dat zij geene stappen zou doen zonder de Kamer te raadplegen. Ook niet indien de mogendheden Belgie ooit mochten uitnoodigen om pver de romeinsche kwestie in overleg te treden. De heeren Frere en Orts toonden de onmogelijkheid van zulk eene con ferentie aan waarmede Belgie niets te maken zou kunnen hebben. De minister Malou zeidedat de regeering ook geene uitnoodiging voor zoodanige confereutie ontvangen had of verwachtte. De regeering zou in alle omstandighe den de hoofdbeginselen van het belgische staatsrecht hand haven zij stond in de beste verstandhouding met het itali- aansche gouvernement, 'twelk verklaard heeft, dat de Paus volkomen vrij moet zijn in zijn geestelijk ambt. Voor het overige was de minister het eens, dat de behandeling der zaak ontijdig was en verwees hij naar de daden der regeering.— De heer Rara had gewenschtdat de regcering stellig ver klaard had nu of nimmer tusschenbeide te zullen komen de revolutie te Rome was even wettig als die van 1830 in Belgie. De stad Antwerpen heeft besloten tot de oprichting van een gedenkteeken voor Rubens en de gemeenteraad heeft daarvoor 500,000 fr. toegestaan. Burgemeester en schepe nen hebben zich ook tot de regeermg gewend om medewer king maar nog geen antwoord ontvangen. In de negende jaarvergadering van het „Verbond der catholieke vereenigingen", den 21 te Charleroi geopend is met alg. st. een adres aan den Paus goedgekeurdwaarin geprotesteerd wordt tegen de beperking van 's Pausen vrij heid en „de geweldenarijenwelke men voorbereidt." De predikant Bersier en zijne medeleden van het bestuurs- comité voor de evangelisatie in de wijk de l'Etoile te Parijs hebben aan het consistorie der herv. Kerk de vraag gericht, om hunnen arbeid en met name de door den heer Bersier opcrerichte kerk met de herv. Kerk te vereenigen. Bij be sluit van 6 April beeft het consistorie aan dit. verziek vol daan behoudens nadere bekrachtiging der synodeaan welke ook de beslissing voorbehouden isof en in hoever de door den heer Bersier ingevoerde eigenaardige liturgische dienst behouden zal blijven. Het uitstapje van den minister Jules Simon naar Italië moetzegt menten doel gehad hebben de italiaansche regeering aan te sporen tot gematigdheid ten aanzien van den Paus. Volgens la France heeft Koning Fictor Emmanuel dien stap zeer goed opgenomen en is een eerbiedige en welwillende brief van den Koning aan Pius IX er het ge volg van geweest. Uit, erkentelijkheid zou de Paus naar Parijs hebben doen schrijvendat de franscbe catholieken hunne polemiek tegen den heer Jules Simon behoordeu te staken. De rechtbank te Toulouse heeft, op grond van art. 909 van het B. W., 4 testamenten vernietigd, waarbij de gravin weduwe de Figuery den abt Lhosteonderwijzer van haar in 1872 overleden zoon en bestuurder barer goederentot haren algeheelen erfgenaam had benoemd en zulks omdat hij in den laatsten tijd in hare kapel dagelijks de mis gele zen had en bij haar sterven tegenwoordig was geweest. De aanklacht was ingesteld door 2 nichten van de overledene wier nalatenschap 1,800,(100 fr. bedroeg. Het cijfer der pasgeboren kinderendoor ontaarde of wanhopige moeders om het leven gebrachtis in de laatste jaren zoo toegenomen, dat de „Société protectrice de l'En- fance" een prijs van 500 fr. heeft uitgeloof t voor het beste pleidooi ten gunste van het herstel der vondelingsgestichten met geheime gelegenheid tot achterlating van kinderen. De gérant der socialistische Radicalwelke de geschorste Droits de l'homme van Rochefort vervangen beeft, is wegens beleediging van de zedelijkheid door de correctioneele recht bank van Parijs tot, 4 maanden gevangenisstraf en 500 fr. boete veroordeeld. In genoemd blad was namelijk verslag gegeven van een maaltijddoor de redacteurs op Goeden Vrijdag bij wijze van anti-kerkelijke manifestatie gehouden en o. a. een ontuchtig lied afgedrukt, door deze heeren bij die gelegenheid gezongen. De correctioneele rechtbank der Seine heeft zekere juffrouw Chevassuswegens het onbevoegd dragen van het costuum eener wettelijk erkende geestelijke ordetot 2 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De militaire attache's der russische ambassade te Parij en alle zich in Frankrijk ophoudende russendie een rang bij het leger bekleeden hebben den 18 bevel ontvangen zich ten spoedigste bij hunne corpsen te gaan voegen. De rechtbank te Avallon (Yonne) heeft de geestelijke zus ter, beschuldigd van een klein meisje tot straf op eene gloeiende kachel te hebben geplaatstvrijgesproken. Den 16 zijn 6 personen, waaronder 5 vrouwen en jonge meisjesvan Vallabrègues (Gard), die de Rhone overstaken om rijs te gaan snijdendoor het zinken van hun bootje verdronken. De bisschop van Nevers heeft den 7 een exemplaar van de laatste allocutie des Pausen met eene toelichting van zijne handeen afschrift van zijnen bekenden brief aan den President en een begeleidenden brief gezonden aan de mai res zijner diocese. In dezen brief zegt hijdat hij en zijne ambtgenooten door de beperking van des Pausen vrijheid in hunne eigene getast zijn, en mitsdien verplicht om eene ver andering te bewerken in een zoo onnatuurlijken staat van zaken. ,,In de eerste plaats moeten wij deze denkbeelden ingang verschaffen bij de bevolkingenwier belangen ons zijn toevertrouwd. Voorts moeten wij de handen ineenslaan om in de verschillende staatslichamen dien overeenkomstig overtuigingen te doen zegevieren." De minister Jules Simon heeft den prefect der Nièvre ge last om zich tot den prelaat te begeven en dezen te kennen te geven, dat hij niet bevoegd was zoodanige circulaire tot de maires te richten en hem voorts te waarschuwen dat de regeering van de zijde der bisschoppen geenerlei aanma tiging van de rechten der burgerlijke overheid gedoogen zou. De Keizer en de Keizerin van Brazilië zijn den 19 te Parijs aangekomen. Z. M bracht dadelijk een bezoek aan den Presidenthetwelk door dezen en zijne gemalin beant woord werd. Den 20 dineerden H. H. M. M. op het Elysée. De gemeenteraad van Parijs heeft 5000 fr. toegestaan voor een gedenkteeken op het graf vau Michelet. Een aantal leden van den raad, van de Kamer en den Senaat e. a. hebben voor hetzelfde doel eene openbare inschrijving geopend. Ook de kardinaal-aartsbisschop ven Kamerijk en de bis schoppen van At,rechtNimes en Autun hebben herderlijke brieven uitgevaardigd naar aanleiding der pauselijke allocutie. De herlog v. Aosta is den 21 van Parijs naar Genève vertrokken De heer Em. Ollivier heeft bij de Franscbe Academie schriftelijk aanvraag gedaanden dag zijner receptie als lid vast te stellen. Er is echter beslotenzijne receptie voor „onbep&alden tijd" te verdagen. Paul de Cassaqnacredacteur der bonapartistische Pays, is den 21 door de jury, behoudens verzachtende omstandig heden, schuldig verklaard aan het opzetten tot haat en ver achting van de regeermg en van burgers tegen elkander, en veroordeeld tot, 2 maanden gevangenisstraf en 2000 fr. boete. Hij werd vrijgesproken wegens het aanvallen van de consti tutie en de staatsmachten. Zijne zelfverdediging werd door den heer Imgarde de Leftenberg maar zwak bestreden. De gérant van le Paysde beer Pielwerd vrijgesproken. Den 22 heeft de heer Loyson, voor een niet minder groot gehoor dan de eerste maalzijne tweede verhandeling ge houden, en wel over „de hervorming van het gezin." Eenige personen hebben hem een enkele maal uitgefloten, maar zijn dadelijk door daverende toejuichingen tot zwijgen gebracht. Te Constantine is, bij herstemmingmet 2950 st. tot lid der Kamer verkozen den opportunistischen candidaat Thom son redacteur der République Francaisetegen 2600 en 2500 st. op de radicalen tawtier en Treille. De tegen BUloir die zijne bijzit vermoord en haar in stukken gehouwen lijk in de Seine geworpen had uitge sproken doodstraf is door den President in ievenslangen dwangarbeid veranderd. De parijsche geneesheer Carrère31 jaren oud en vader van 2 kinderen, is, even als onlangs dr. intrat, het offer ge worden zijner plichtsbetrachtingnaardien hij na de tra cheotomie bij een aan croup lijdend kind de kwade stoffen uitgezogen hebbende2 dagen later zelf aan die ziekte overleed. De regeering heeftgeheel ongevraagdeene officiëele correspondentie, loopende van Sept. 71 tot Nov. 76 aan het Parlement overgelegd een aantal stukken behelzende die betrekking hebben op de handelwijzewaaraan de rus sische regeering zich in de laatste jaren tegenover de be lijders der geünieerde grieksche Kerk in Polen heeft schul dig gemaakt. De priestersdie zich aan de hervormingen welke genoemde regeering in die Kerk wilde brengengiet onderwierpen werden afgezet en zelfs in hechtenis genomen en naar Siberie verbannenaan de boerendie van de nieuwe hun .opgedrongen priesters niet wilden weten, werd de keus gegeven tusschen geeseling of het teekenen van eene verklaring, waarbij zij de priesters erkenden. Gruwelijke lichamelijke kastijdinginkwartiering van kozakken gevan genisstraf omkoopingverbanning waren bij de zooge naamde bekeering van de leden der geünieerde Kerk sche ring en inslag. Den 16, 17 en 18 heeft er op vele plaatsen een hevige storm uit het oosten gewoed, waardoor huizen ingestort en bescha digd, schepen gezunken, menscken gedood en gekwetst zijn. Den 17 is te Londen eene talrijke meeting gehouden ten gunste van den pseudo-Tichborne. Na eenige opgewonden toespraken werd eene motie aangenomenwaarbij verklaard werd, dat de door de rechtbank voor Arthur Orton gehouden persoon werkelijk Tichborne en zijne veroordeeling alzoo on wettig is. Van Trafalgar-square werd eene deputatie, aan gevoerd door den heer Morgan, naar het Parlementshuis ge zonden waar zij in de koffiekamer een onderhoud met het Parlementslid Whalley had, en vervolgens tot de vergadering terugkeerde, om haar gerust te stellen betreffende de veilig heid van den heer Morgan. Te Salford is de conservatieve candidaat, de heer Walker, met 8642 st. tot lid van het Lagerhuis verkozen. De liberale candidaat, de heer Kay, verkreeg 8372 st. Den 20 zijn uit een kolenmijn bij Porth in Zuid-Wallis mannen gereddie daarin 10 dagen, zonder licht en met slechts een paar kaarsen tot voedselopgesloten waren ge weest Door het bezwijken van een der wanden was het gedeelte waar zij werkten vol water geloopen, en waren zij naar een hooger gedeelte gevluchtdat door de daarin saamge- perste lucht het water terughield. Om ben te redden moest een dikke steenkolenlaag doorgraven worden maar toen ten laatste nauwe openingen tot de vlucht plaats reikten, ont snapte de lucht met slagen als kanonschoten en drong het water telkens hooger in het hol. Pogingen om de opgeslo- tenen door middel van buizen eenig vloeibaar voedsel te doen toekomen mislukten, en den 19 scheen eene uitbarsting van mijngas de pogingen tot redding, waarbij reeds één ■nan was omgekomen, geheel te verijdelen. Maar 8 moedige mannen hielden vol en hadden den volgenden dag het geluk, de doodelijk uitgeputte en tot den hals in het water staande gevangenen te verlossen. Den 23 is te Stratford aan de Avon door lord Leigh, lord-luitenant van Warwickshire en grootmeester der loge in die provinciede eerste steen gelegd van het gebouw dat ter eere van Shakspeare verrijzen en een schouwburg eene bibliotheek en eene kunstgalerij bevatten zal. Hoogerhuis Den 19 heeft lord Derby, naar aanleiding van eene interpellatie over de bindende kracht der tractaten van 1856, o. a. verklaard, dat er noch bij Frankrijk, noch by Oostenrijk in het minst plan bestondom van Engeland de uitvoering van het tusschen die 3 mogendheden in April 1856 gesloten tractaat te eischen; en de regeering had het daarom niet noodig en ook niet gepast geoordeeldstappen te doen om van de verplichtingendie dit tractaat aan Engeland zou kunnen opleggenontslagen te worden. Wat de kwestie van oorlog of vrede betrofmeende lord Derby hoewel de regeering zeker niets zou nalatenwat nog langs diplomatieken weg tot behoud van den vrede kon gedaan worden niet veel voedsel te kunnen geven aan de ver wachting dat de vrede bewaard zou blijven. Maar hij her haalde wat hij in Mei van het vorige jaar reeds gezegd had dat in geval van oorlog de Porte in geen geval op materiëele hulp van Engeland rekenen kan. Den 20 heeft graaf Derbyin antwoord op de vraag be treffende de positie van den engelschen kapitein Hobard thans admiraal der turksche marine met den titel van Robart- bassa, ten opzichte der britsche marine, gezegd dat de re geering in aanmerking nemende, dat Hobart, in 1868 (ook om politieke redenen) van de lijst der britsche marine geschrapt wijl hij zich zonder vergunning der admiralite.t in turksche dienst begeven had door de reorganisatie van de turksche vloot er veel toe had bijgedragen om in de turksche ad ministratie de zoo zeer gewenschte verbetering aan te bren gen,— in 1874 gemeend had, zijne straf te moeten kwijtschelden en zijne betrekking tot het engelscbe gouvernement ten deele te moeten herstellendoor zijn naam te plaatsen op de lijst der britsche officieren, die het aou-activiteits-traetemeat ontvangen, r elke regel meer 15 >t Zaterdag namiddag 1 nommer ingestaan; msterdam is proces-verbaal opgemaakt ie vogels levend plukte, r de policie eene duitsche vrouw ge- :e een valsch biljet van f 10 in een fabrikant op den Zeedijk te Amster- echtenis genomen is wegens het, op- catoenis buiten vervolging en op iden heeft den 8 de „firma Villefort verplichting tot het voldoen door hare islag in de plaatselijke belasting te c gesteld en in de kosten veroordeeld, usterdam heeft den 8 R. A. Maykels boete of 3 maanden gevangenisstraf, stingaangifte drijven van eene fabriek ijn; en I. A. Maykels tot f 300 boete isstraf, wegens verhindering der werk- bekeuring belaste ambtenaren. :n 8 verworpen de voorziening in cas- ingesteld tegen een arrest van het hof bij hij, wegens het aanleggen en hou- 'et toegelaten loterij tot 100 boete J. O. te Barneveld is den 8 door ïem wegens brandstichting veroor- huisstraf. .-genl. van N. Indie isna op zijne len engelschen gouverneur te Singa- te zijn, den 15 Maart ontscheept en te 3 inlindsche Vorsten en hoofden ver- begroet. Naar boord teruggekeerd, re, maritieme en civiele autoriteiten olgende dagen werd het. bezoek aan I is de gouv.-genl. te Batavia terug- Ie lijnen van den Hollandschen IJzeren s verschenen en verdient ten volle de ld publiek. weg is het aantal treinen weder ver- 1 zomer twaalf treinen van Amsterdam it naar Baarn en Amersfoort doorgaan, hebben weinig verandering ondergaan; 5 u. 50 m. vertrekkendegeeft gele- kelijk vroeg buiten te zijnaan hen ïn tot vijf uren aan hun kantoor ge- irtZut.fen is ongeveer geene veran- sbracht. ■randering van de treinenregeling tus- Rotterdam. Niet minder dan twaalf lingzullen die beide handelsteden luiting te Rotterdam aan den Staats- te spoorweg van ons land eene nieuwe ir nu de kortste en goedkoopste route Haag naar Zeeland, Belgie en Frank- n- of Oosterspoorwegmaar over den loopt. n iedere richting bevorderen eene snelle ;rpen, Brussel en Parijs, terwijl ten morgens in den expresstrein een rij- rijs aanwezig is en rijtuigen 1* en 2" wijl in omgekeerde richting doorgaande rden in de treinen 'die te 1 u. 43 m. Is te Amsterdam aankomen, ikken Nederlandsche en vreemde maat- is ingezien, kan eene goede regeling loond worden door concentratie van het droutewaartoe natuurlijk de kortste steden loopende de aangewezene was. sn over Hilversum en Kreukelen naar renzoo zal toch immer de Utrecht- ir karakter verkrijgen, n den eersten trein uit de Helder, is ip den expresstrein naar Brussel en welke gelegenheidin omgekeerde laatsten trein naar Helder bestaat, dag (15 uren) van Helder naar Pa- d. die voor het rechtstreeksch verkeer locale belangen niet uit het oog ver- lerdam en Haarlem loopen in iedere n en tusschen den Haag en Rotterdam 4 u. 50 m. stopt te Vogelenzang en Idaar vertoevende Amsterdammers, en Delft loopt een bijzonder treintje om eu de beide steden te vergemakkelijken. irhand vernemenzal, op Donderdag ivonds te 7 urenin het locaal Di pte Nieuwesloot,, de heer W. M. de idorp. daartoe door eenige onzer stad- het woord voeren naar aanleiding kelijke verkiezingen. Ons verblijdend opgewekt leven op dit gebied ves- t van belangstellendenwij hopen ze leze bijeenkomst. E. k/vvitti pi ij rv t u.fc u utuv liVvtvii(tuuov~w utvu.' .Vil* VllöV anuuivu --J UwLliviWlJflU JG^VsiiCl Xv IY1JW. m ous volgend Nr, .„eeringen. uak en in de fraaie handwerken is den 5 te A. B. Houtsmuller. ouw, bestemd voor post-, hypotheek- lat eerlang aan de Nieuwesloot zal breed, tot de muurplaten 8.75 en tot og zyncn bestaan uit een midden- 18 ellen diepe vleugels, die te za i.eu In het middengebouw is de hoofdin- ntoor, waarboven breed venster met apen voerende dakkapelen zijn voorts ramen geplaatst. De gevels van de de ingangen van de directeurswoning hypothfken en kadaster, en voorts elk loven elkander, zijnde deze gevels, even T vleugels, tot de volle hoogte van het 3 oosterhelft van het gebouw bevat icalen voor het postkantoor, gang, trap, cteurswoning en boven 4 vertrekken de westerhelft beneden 3 kantoren en nede 2 vertrekken voor den concierge. ,r van brand en vocht zijn de kantoren de straatzijde gebrachtde beide ach- s vrijstaande van het societeitslocaal itopeningen opgetrokkende wester- mur van het middengebouw van spou- 'eheel wordt gebouwd in ouden stijl billende kleuren, met lijst en handwerk savonnière-steen met sierlijke ankers Het gebouw moet voor den winter onder en op 1 April 1878 voltooid zijn.

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 5