VERMIS KROM <b GRAS- 01GRAAI1 Schilderskr IKEessex. JUPIJK DE VEER en O L.*. „de Noords! Het KANTOOR v Is verplaat Scheepmakershavcn N°. Americaansche Joh HUUR. ALKIHA Steeds voorzien van zuiver Bordeaux- en H)]nn| pagnc Carte Blanche merk GOULET, Hofleverancier ning der Nederlanden voorts Spiritualiën, prima kwalit Prijscouranten gratis te bekon Alkmaar, en bij J. 8PANJAAB Ten spoedigste gevraagd 3 a knechtenvast werk tot pr J. REEVENS Mr. Schilder te In eene groote sorteering 01 Tafeldessert-, voo vorken, brood zak- e len messen. Borduur-, nagel ,winl gat en andere schuren. Patent- en gewone kers, messen voor blik Scheermessen, die niv ven geslepen te werdei Ungelsche messenplank BE BAZAR. J BRON Iliiinh n n /I op Zaterdag 28 Aprilvan de n een SCHlilP, gemerkt met e stip op het gat en blauw op den inlichting omtrent hetzelve kan ge TOG te Alkmaar, zal eene goede be Industricelen W ar moesstraat 209 a uitsluitende Vertegen woordi De Johnstons Gras- en Gra zijn te zien bij en nadere inlichtiu; geven door den Heer J. KOSTE! Beemster. KROl Vergadering in den l«n gr.-., op Mei e.k., flnanciëcl punt, en in den derden gr.-., op Woensd receptie telkens des avonds 8 uren. Ds. W. M. DE VRIES zalop uitnoodiging va teekenden met het oog op de aanstaa van leden voor het Kiescollegie bij d Hervormde gemeente alhier, op Dom a.sdes avonds te half 8 uren in h gentiaaan de gedempte Nieuwesloo populaire voordracht houd Toega Belangstellenden worden tot bijwoning Alkmaar, 12 Mei 1877 P. BRUINVIS DE LANGE SLUYS VEERW. GEVEK BEN DAM, C. BOSMAN, J. S. SCHAAP, Mr. N. H, C. KATER Cr. en A. SIEBE1 ii UB, Bil. SAIJIÏÏM ei GEHAAKT Rieten Hengelstokkei VISCHTUIGEN EN HOE Maakt alle soorten van flcngell OUDEGRACHT, D, 432, ALK 3VL A A (Staande des Zaterdags op het Klein tegenover den Heer Hoi.zmuller). Handelaars in alle soorten Ki en gezaagde Houtwarei bU dc Groote lWynbrug te Rotterd Ter gelegenheid van bruiloften, en andere feesten, zijn alle artikelen benoodigd, in HUUR te bekomen. Groote sorteering in alle soorten van H'( dera-, Likeur-, Bier- en andere 4 Alle nummers van Campengb Ballonsin de nieuwe soorten tege derde doch vaste prijzen. BE BAZAR. J. BRONGERS Gzoon. Rusland. Turkije. OostenrU k-Hongarije. Italië. Griekenland. Mpanfe. Wereenlgdc Stalen. Egypte. Zuid Africa. Snelpersdruk van Herms. Coster en Zoon, L^nivyivxAyu-iatJAK van af 45 Cts. de 5 ons. Specialiteiten van SIGARENKOFFIE en THEE. Slijters genieten rabat. BAODÜIN NAAR DE steld amendement over, waarin verklaard wordt, dat het Huis van oordeel isdat de Porte door hare handelwijze ten op zichte harer onderdanen en door hare weigering van waar borgen voor eene hetere administratiealle aanspraak op de zedelijke of stoffelijke hulp der britsche Kroon verloren heeft.. Hij trok zijne derde en vierde motie in, en daarop ver klaarde lord Hartingtondat de oppositie nu over het alge meen de overige motiën kon ondersteunenzoodat de van liberale zijde gestelde prealabele kwestie werd ingetrokken. De ministeriëele leden waren hierover zeer verontwaardigd en de liberalen der uiterste linkerzijdedie voor de motiën wilden strijdenzeer teleurgesteld. De minister van finan ciën stemde toe in een debat op dezen veranderden grond slag en daarop volgde eene zeer levendige discussiedie 2 uren duurdeen waarbij veie sprekers eene verdaging bepleitten. De heer Gladstone laakte het gouvernement en betoogdedat geene bladzijde der geschiedenis van Enge land zoo betreurenswaardig was als die der laatste 18 maan den. Het laatste antwoord van graaf Derby op de circulaire van prins Gortschakoff welk antwoord niet het gevoe.en van het land uitsprak durfde Rusland verwijtendat het zich tot orgaan had gemaakt van de plechtige besluiten van Europa. Spreker wantrouwde eene oplossing der kwestie door Rusland of Oostenrijk alleen. Sedert den Krim oorlog had Turkije niets gedaan om den staat van zaken te ver beteren welke integendeel nog ongunstiger was geworden Geen der belangen van Engeland verkeerde in gevaar, meende de heer Gladstoneen hij eindigde met eene wel sprekende verdediging van de heilige zaak der verdrukte christenen. In den loop zijner rede deed hij ook op ironi sche wijze uitkomenhoe weinig het Engeland voegt om op het oogenblik, dat het de Transvaalsclie Republiek annexeert, zulk een hoogen toon aan te slaan tegenover mogelijke ver overingsplannen van Rusland. De heer Ik olff stelde een amendement voor, strekkende om elk voorstel te verwerpen, waardoor de regeering in hare handelingen belemmerd zou kunnen worden. De minister van biun. zaken verdedigde de regeering en zeide, dat Rusland verantwoordelijk was voor het plotseling eindigen der gezamenlijke optreding van Europa. Het streven van Engeland was, den oorlog te localiseeren en onzij dig te blijven. Indien de Czaar getrouw bleef aan zijn woord dat hij Konstantinopel niet zou aanvallen zou er geen spraak zijn van gevaar voor Engelands belangen. Den 8 zeide de heer Bourkeden heer Hubbard beant woordende dat de regeering niet gezind is om liet recht der Porte tot het afkondigen van bepalingen betreffende de blokkade te betwistenen dat de Porte er in toestemt eenige dagen uitstel te geven voor engelsche schepen. Den heer Gourley verklaarde hijdat de turksche bevelhebbers instructiën ontvangen hadden om onzijdige schepen op den Donauindien zulks noodig bleekaan te houden. De des betreffende kwestie wordt door engelsche rechtsgeleerden onderzocht. De heer Sullivan verlangde inlichtingen aan gaande de woordenden 7 door den minister Cross uitge sproken toen hij zeidedat Engeland Egypte tegen inter vention en aanvallen verdedigen zou. Steltvroeg spreker, de regeering zich voorEgyptedoor het toezenden van troepenin staat te stellen om als oorlogvoerende aan den krijg deel te nemenzonder gevaar te loopen van represail les Heeft voorts de minister willen zeggendat de re geering besloten is om de engelsche wapenen tegen Rusland te keeren, indien deze mogendheid tegen Alexandrie een aanval doen of represailles uitoefenen mocht Komtvroeg de heer Sullivan verder, de onlangs aan Turkije en Egypte gedane kennisgevingdat hunne voornaamste havens min of meer tegen de vijandelijkheden van de zijde van Rusland zouden worden beschermdniet neer op eene toezegging van engelsche strijdkrachten en eene afwijking van de stipte onzijdigheid? -Sir Stafford Northcote zeide, dat de in terpellatie vooraf had moeten worden aangekondigd. Hierop werd de beraadslaging over de motiën van den heer Gladstone hervat en voerden verscheidene sprekers het woord. De heer Lowe viel met nadruk de regeering aan, welke, zeide hij Engeland isoleerde. De heer Manners antwoord de en de beraadslaging tot den 10 verdaagd. Het slavische comité te Moskou heeft een manifest gericht aan zijne zendelingen in de slavische landen, welke door russische troepen bezet worden ten einde hen tot het be werken der bevolking aan te sporen. De Keizer, de grootvorst-troonopvolger en grootvorst Ik la- dimir zijn den 4 te Moskou aangekomen, aan de station door de Keizerin en de gemalin van den kroonprins opgewacht en door de saamgestroomde menigte met geestdrift begroet wordende. Den 7 hield de Keizer een feestelijken intocht te Petersburg en ontving hij voor het standbeeld van Keizerin Catharina eene deputatie van industriëelen. De gezanten bij de groote mogendheden hebben de in structie ontvangen, om bij het overhandigen der circulaire van prins Gortschakoff te verklaren, dat <*e doorRusland gevoerde oorlog niets anders ten doel heeft dan Turkije te dwingen tot het nemen van maatregelen geschikt om den inwendigen vrede in het Oosten voor goed te vestigen; dat deze maatregelen te gelegener tijd niet door Rusland alleen, maar door Rusland in overeenstemming met de europeesclie mogendheden, zullen vastgesteld worden, en dat de Czaar zich bepalen zal tot het tot stand brengen alleen van die her vormingen waaromtrent de mogendheden zich reeds onder ling verstaan hebben. Bij het kabinet te Londen heeft graaf Schutcaloff bovendien verklaarddat Rusland zich volstrek- telijk van elk plan onthoudt, dat niét ten doel zou hebben het lot der christenen in het Oosten te verbeteren. Door een syndicaat, bestaande uit de firmas Mendelssohn Se C te Berlijn, voor Duitschland, LippmamRosenthal Sf C"„ voor Nederland, en het Comptoir d'Escomptc, voor Frankrijk en Belgiewordt aan de regeering een voorschot verstrekt van 75 miljoen fr., tegen onderpand van obligatiën. Het zuiderlegeronder het opperbevel van grootvorst Nicolaas, bestaat uit 4 corpsen, elk van 36000 man, 8200 paarden en 108 kanonnen; het zoogenaamde kustleger, onder het opperbevel van genl. Semekauit 3 corpsen. Als reserve zijn in Europeesch Rusland nog 27 divisiën infanterie en 11 divisiën cavallerie beschikbaar. Het aantal in Bulgarije geconcentreerde troepen heeft door de komst van 2 divisiën uit Mesopotamie en Syne eene aanzienlijke versterking ontvangen. Het corps m het ver sterkte kamp van Schoumla is zoodanig vermeerderd dat dit reserveleger 40000 man telt. De vestingwerken van Schoumla en van de passen over de Balkan bij die stad zijn sedert 25 April geheel gereed en worden thans met zwaar ^De regeering heeft aangekondigd, dat de geheele russische kust van de Zwarte-zee van den 5 Mei af in staat van blok kade verkeert. Later heeft zij toegestemd in eene verlenging van den termijn voor het binnen vallen oi verlaten der havens door onzijdige schepen tot 15 en 17 Mei. De Porte heeft besloten te Konstantinopel een vreemden legioen te vormen. Een prijs gemaakt russisch schip, dat met zout geladen wasis naar Konstantinopel opgebracht. De Porte heeft in eene circulaire aan de groote mogend heden geprotesteerd tegen de handelwijze der roumaansche regeeringdie naar haar oordeel het recht niet had met het oog op de bepalingen van het parijsche vredes-tractaat, zich onmachtig te verklaren tegenover het bezetten van Roumame door de russische troepen. Het hing, volgens genoemd trao- taat, alleen van de Porte af om de neutraliteit van.Roumame te erkennen en door Europa te laten erkennen. Ook acht zij het buiten twijfeldat Rusland door Roumame te be zettenzijne internationale verplichtingen verzaakt heeft. De Porte heeft aan Roumame den oorlog verklaard de function van den roumaanschen agent te Konstantinopel ge sehorst maar tevens verklaarddat zij de roumaansche on derdanen in Turkije als hare onderdanen beschouwtdie als zoodanig op de bescherming van wet en overheid aanspraak De opstand der miridieten is voorloopig als onderdrukt te beschouwen. Yerseheidene hoofden der miridieten zijn met 60 hunner stamgenooten gevankelijk te Scutari aangekomen. Men verwacht dat hun Vorst, Drenk, zich zal overgeven. De Sultan heeft de afzetting bevolen van Moukhtar-bussa. den gouv.-genl. van Erzeroum wegens het opzenden naar Konstantinopel van valsclie overwinningsberictiteD. Krijgsbedrijven in Azië. De russische rechtervleugel trekt door Genles en Tschaldir, met liet. doel om de tweede verde digingslinie der turken te Soghanie om te trekken. De tin kervleugel tracht den pas van Bajasid langs den weg van Surkoy te forceeren. liet centrum bevindt zich in atwach- ting dezer beweging op de vlakte van Karsen beef den 3 een nieuw gevecht geleverddat tot de volledige insluiting dier vesting leiddede turken vluchtten deels in de vestingdeels langs den weg naar Erzeroumeen belegeringspark van 24 kanonnen nam stelling voor Kars. Poti is "den 3 door een turksck fregat beschoten, zonder uitwerking.Tschuruksu is door de turken ontruimdmaar werd door 7 turksche schepen beschermddie de russen bij hunne nadering beschoten. Het ongunstige weder belem merde cte krijgsverrichtingen. Skrvie. Hoewel Servie ten stelligste verklaart heeft, dat, het onzijdig zal blijvenheeft niettemin de officieuse Istok van 1 Mei de hoop uitgesprokendat „de God der slaven de bevrijding van 12 miljoen slaven door den grooten sla- vischen Keizer toelaten en de wedergeboorte van het bedorven Westen door slavischen geest en slavische beschaving be werken zal." Roumanie. De Kamer heeft liet adres van antwoord op de troonrede goedgekeurd. Het spreekt bijzondere voldoe ning uit over de overeenkomst met Rusland, die de oorlogs- rampen verzacht en de zelfstandigheid van bet land verzekert, en spreekt het vertrouwen uitdat de regeering het lana ook in de toekomst voor botsingen met naburige Staten be waren en in elk geval tegen een inval verdedigen zal, welke het tot een slagveld maken en aan alle gruweldaden van tuchtelooze troepen overgeven zou. De minister Cogolni- ceanu heeft verklaard, dat hij zich steeds verzet had tegen alle verlangen naar eene onafhankelijkheidsverklaring van Roumanieen dat het land zich niet met Turkije in oorlog Onder het russische oorlogsmateriëeldat langs Jassy ver voerd is, heeft men ook 8 uit elkaar genomen kanonneer- booten opgemerktdie op den Donau dienst zullen moeten doen. Zij worden gevolgd door 1400 matrozen en 800 mariniers. De Kamer heeft den 5 de voorgestelde organisatie der mi'itie en de reorganisatie van de burgerwacht goedgekeurd en de voor militaire doeleinden aangevraagde credieten toe gestaan. Bij schrijven aan den president-minister heelt de Vorst 100,000 fr. van de civiele lijst ter beschikking der officieren van' het leger gesteld voor hunne uitrusting- De minister" van buit. zaken heeft aan de Porte officiëel kennis gegeven, dat Roumanie zal voortgaan met het betalen van den verschuldigden cijns en ook al zijne verdere ver plichtingen als vazal" jegens de Porte vervullen zal- Den 4 is de open stad Reni gedurende 3 uren door een turkschen monitor gebombardeerdwaardoor meer dan 60 bommen in de stad vielen. De inwoners van ReniBraïla en Oltemtza hebben ue vlucht genomen. De commandant der voor Oltenitza aangekomen turksche monitors heeft het roumaansche detachement gelast terug te trekken en nadat aan dat bevel was voldaanhebben de turken torpedo's gelegd. De Senaat heeft den 5, met 31 tegen 3 st„ een adres van antwoord op de troonrede aangenomen, waarin bij zegt, nooit eene gevaarlijke politiek te zullen aanraden noch een aanval op Turkije, hetgeen eene onvergeeflijke lichtzinnig heid zou zijn. „Maar vervolgt hij wij zullen onze haard steden verdedigen als zij aangevallen worden." Bij de voor afgaande discussie heeft de minister Cogolmceanutot toe lichting der door de regeering bedoelde neutraliteit, het volgende gezegdWij zullen ons verdedigenindien wij aangevallen worden met de turken sloten wij geene con ventie zij zijn barbarendie aan de consuls te kennen ga ven dat zij Toulteha verbranden zouden indien de russen den'Donau overtrokken. Ons beleedigeh zij aanhoudend zij ontzetten onzen agent te Konstantinopel uit zijne iunc- tiën en behandelen hem als ambtenaar der ottomanische Porte. Geene mogendheid protesteerde tegen de met Rusland ge sloten conventie en zonder zoodanige convenlie zouden de russen zich niet aan onze neutraliteit storendemisschien de regeering des lands verjaagd hebben. Bij het in ont vangst nemen van genoemd adressprak Vorst Karei van de door turken gepleegde vijandelijkheden tegen roumaan sche havensschepenopen steden en vreedzame inwoners. Hij voegde er bijdat de roumaansche regeering tegenover deze aanvallende houding de voorzichtigheid maar ook de energie niet uit het oog zou verliezen, welke de Kamers haar halden aanbevolen. Hij voorzag echter met de Ka mers dat gematigdheid niet zou baten en in dat geval zou geweld met geweld worden gekeerdwant de roumanen waren verplicht hun land te verdedigen. De leden van den Senaat en van de Kamer hebben in vertrouwelijke bijeenkomsten over de vraag beraadslaagdof Roumanie aan den oorlog zal deelnemen. In den nacht, van 67 hebben de turken de havenplaats Bechet beschoten waardoor verscheidene huizen verbrand en 5 engelsche en ettelijke andere vrachtschepen in den grond geboord zijn. De omliggende dorpen waren reeds vorige dagen geplunderd door baschi-bozouks diemet buit beladen over den Donau teruggegaan waren. Den 8 richtten de turksche batterijen van Widdm haar vuur tegen Kalafat, dat echter door de kogels niet bereikt werd. De roumaansche batterijen antwoordden en troffen alleen de schepen voor Widdin. manschappen van 20 tot 30 jaren oud hebben een contingent van 100000 man opgeleverd. Oostenrijk. De minister Lasser heeft den 4 in het Huis van Afgevaardigden, eene interpellatie van den heer Giskra omtrent de houding der regeering tegenover den oorlog in het Oosten beantwoordende, o. a. gezegd, dat de oosten- rijksch-hoDgaarsche regeering thans ten taak heeftalles in het werk te stellen om europeesclie verwikkelingen te ver mijden en omten opzichte van de gevolgen van den oor log op de definitieve regeling der zaken een met de gesteld heid en belangen der monarchie strookenden invloed uit te oetenen. Tot handhaving dezer belangen behoudt zij zich ook na de neutraliteitsverklaringhare vrijheid van handelen voor. „Tot dusver is het haar geluktde ontwikkeling der gebeurtenissen zonder militaire voorzorgsmaatregelen te vol gen. De regeering zal getrouw blijven aau de grondstelling, om de staatshuishouding niet door eene ongemotiveerde mo bilisatie te bezwarenen zij ziet ook nu nog geene aanlei ding tot het nemen van militaire maatregelen. Voor het overige is de regeering zich bewustdat geene mogendheid in Europeesch-Turkije meer voor de hand liggende belangen heeft te behartigenals Oostenrijk-Hongarije. Zij kent dan ook den sreheelen omvang harer verantwoordelijkheid maar ziet, met" het oog op de vriendschappelijke betrekkingen met alle mogendhedenen op de vaderlandslievende gezindheid van bevolking en Vertegenwoordigingde gebeurtenissen met vertrouwen te gemoeten zich in staat om zonder mi litaire maatregelen aan de stem van Oostenrijk-Hongarije de noodige achting te verzekeren. De redevoering des minis ters is met bijvalsbetuigingen begroet. Dc Czas verklaart zich zeer bepaald tegen het oprichten van een poolsch legioen tot ondersteuning der turken tegen de russen. De christelijke polenzegt het blad hebben niets met de zaak der ongeloovige turken te maken. Hongarije. De minister Tisza heeft den 4 in liet Volks huis onder toejuichingen verscheidene interpellatiën omtrent het ooslersche vraagstuk beantwoordende, verklaringen afge legd volkomen eensluidend met die van den minister Lasser hidden oostenrijkschen Rijksraad. Den 30 April is op den Janiculus te Rome de jaarlijk- sche gedachtenisviering gehouden van de wapenbedrijven in 1849 door de krijgslieden der republiek bij de verdedi ging der stad verricht. Bij die gelegenheid werd door den burgemeester V enluri de eerste steen tot een gedenkteeken geleed. De ministers Nicotera en Zanardellicommissiën uit den Senaat, de Kamer, de Prov. Staten en den gemeen teraad en een groot aantal belangstellenden waren tegenwoordig. Uvereenkomstig het vóór haren dood uitgesproken verlan gen zijner gemalin, heeft prins Amadeo. hertog v. Aosia. den Paus een pracht.igen, rijkelijk met edelgesteenten versierden kelk ten geschenke aangeboden, vergezeld van een eigen- handigen brief, waarin de prins den Paus verzoekt, de gitt aan te nemen als van een getrouw zoon en oprecht eatlio- lieken te bidden voor de zielerust zijner echtgenoote. Volgens den berichtgever der Times zijn den Paus by het ontvangen van het geschenk de tranen in de oogen gespron gen en riep hij uitdat het hem de grootste vertroosting washem in den laatsten tijd geworden. De waarde van de kelk wordt op 12,000 lira's gescnat. Den 5 heeft, de Paus bij het ontvangen van bedevaart gangers onder aanvoering van graaf de Damas. uit I rankrijk, zinspelende op de door den minister Jules Simon gemaakte opmerkingen omtrent de „leugenachtige" voorstellingen van zijne gevangenschap, gezegd: „Gij zijt, getuig-n van de ver volging der Kerk de regeeringen hegeven haar, maar zij zal zegevieren. Gij komt hier als een leger, met liet zwaard nietmaar met de rozenkrans gewapend. Echter zijn zekere regceringen bevreesd voor u. W ij leven onder de heerschappij der wanorde. - Van zekere spreekplaats heeft men den Paus een leugenaar genoemd. Ik wil niet weten onder welke regeering.naar men heeft liet gezegd - Bidden wij den Heer, dat hij de heerschappij der orde doe herleven. Laten wij vertrouwen De Senaat heeft den 7 het wetsontwerp tegen de ambts misbruiken der geestelijkheid verworpen met 105 tegen 92 st. De regeering heeft eene nota aan de Porte gericht om te protesteeren tegen de vrijlating van verscheidene gevangen rooverhoofdliedendie vroeger de grieksche grensstreken onveilig maakten. n De reservelysten zijn in het geheele Rijk gesloten. .De Midhat-bassa is den 4 te Madrid aangekomen. Bij de ingediende begrooting wordt de regeermg gemach tigd' om de invoer- en scheepvaartrechten te yerlioogen tegenover die landenwier producten Spanje s handel en producten bijzonder benadeelenen om eene herziening te bewerken der handels-overeenkomsten door jspauje sedert de zegepraal der vrije-handelsbeginselen in 1869 gesloten. Voorts daar zij het geheele tekort van de loopende dienst en van de vorige dienst consolideeren wil omnaarmate de behoefte der schatkist, de bons, welke de Bank van Spanje, krachtens de consolideering van de 515 miljoen vlottende schuld van Salaverria's budjetintrektwederom in omloop te brengen en vervolgens door genoemde Bank; eene nieuwe reeks van obligatiën van 160 miljoen peseta s doen uitgeven, gewaarborgd door een privilegie van 21.90U.UUU op de directe belastingen, welke de Bank voor rekening van den staat int. De buitengewone zitting van het Congres is uitgesteld tot 15 October. De minister van buit,, zaken heeft van den mexicaansehen gezant bericht ontvangen dat de americaansche consul te Acapulco die door de plaatselijke overheid in de gevangenis was gezetop vrije voeten is gesteld. De minister heelt den amerioaansclien gezant in Mexico verzocht,te pro testeeren en volledige voldoening en schadeloosstelling voor het gebeurde te eischen. De minister van financiën heeft de aflossing aangekondigd van 10 miljoen d. 5/20 bons. Het comité van notabelen heeft besloten tot het opbrengen van 12 miljoen als oorlogsbetaling. Dien ten gevolge zal de thans 9Ó00 man tellende egyptische legerdivisie in Tur kije tot 120'tO man verhoogd worden. Het overige gedeelte van het contingent, zal in Egypte blijventen einde het Suez-kanaal te beschermen. De Zuid-Africaansche Republiek is bij Groot-Brittanje ingelijfd. De engelsche vlag is den 12 April te Pretoria gebeschen. President Burgers heeft tegen de annexatie ge- jirotesteerdmaar aangeraden zich rustig te onderwerpen. Afgevaardigden zullen naar Europa en naar America ver trekken om bij de mogendlieden die de Republiek erkend liebben1e protesteeren. Er zijn engelsche troepen in de Transvaal aangekomen; men vreest voor ongeregeldheden, maar men verwacht geen verzet van het leger. De heer l Shepstone heeft de oorlogsbelasting afgeschaft. w Ui- uvxu vX'O«/c.'V/Xty/ dóóc y COHEN STUART. Snelpersdruk van Herin». Coster en Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 6