van Zondag 3 Juni 1877. Uuitidiland Helmie. Franki'Hk. GKriiianje en Ierland. i&uslavttl. Alkinaarsche Courant i^XSTZt KM Vervolg der Wekelijksche Berichten. De onderhandelingen met Ooslenrijk over de herziening van het handelstraetaat zijn gestaakt, omdat Oostenrijk-Hon- garije de inkomende rechten wilde verhoogen, Duitschland ypi» |o ftpn Het Armee-Verordnungsblatt behelst eene keizerlijke kabi netsorder van den 26, betreffende de garnizoensverande ringen tot versterking der bezetting in het Rijksland EJ- zas-Lotharingen. In den aanvang van deze order verklaart de Keizer gedurende zijne jongste aanwezigheid in genoemd Rijksland tot de overtuiging gekomen te zijn. dat de tegen woordige bezetting aldaar niet voldoet aan de eiscken van de militaire dienst op den voet van vrede. Pruisen. Prins Bismarck is den 24, na eenige dagen te Berlijn vertoefd te hebbenmet, zijne familie naar Kissingen, vertrokken. De veldmaarschalk von Manteuffel heeft den 1 Mei j.l. zijne 50jarige dienst bij het leger herdacht. Hij heeft toen niet alleen van den Keizer, maar ook van prins Bismarck een brief van gelukwensching ontvangenmet de verzekering, dat de duitsche diplomaten nooit hadden kunnen bereiken wat nu verkregen is, indien het leger niet, mede door Man- ieuffels verdiensten, zoo uitstekend voor zijne taak berekend was geweest. Naar Wezel is gevankelijk overgebracht eene vrouw uit Berlijn, als medeplichtige der vervaardigers van valsche nederlandsche n untbiljetten te Slerkrade. Tot nog toe zijn deswege 12 personen aangehouden. WurTEMBEKG. Den 23 is in de Kamer wederom strijd gevoerd over het behoud der buitenlandsche gezanten. Ten slotte is de post te Berlijn bijna eenstemmig, te Munchen met 69 tegen 11, te Petersburg met 74 tegen 8 en die te Weenen met 59 tegen 23 st. goedgekeurd. Den 22 heeft de Kamer de algemeene beraadslagingen over het kieswetsontwerp des ministers Malou besloten. Het nieuw benoemde socialistische lid Janson hield eene sterk gekiuide redevoering in welke hij het bewind als „het kabinet der on bekwaamheid en der vreesachtigheid" kenschetste, en het noodig verklaarde, dat het deel der Kamer, dat „uit bedrog en omkooping" was voortgekomenzich zou laten zuiveren,— eene uitdrukkingwelke hem eene vermaning van den voor zitter op den hals haalde. Den 23 en 24 zijn alle artikelen op 2 nawaarover men het nog niet eens kon worden aangenomen. Den 21 is te Gent een gedenkteeken onthuld voor den vlaamschen dichter Destamberg. Te Seraing heeft gedurende eenige dagen eene werksta king van 7000 arbeiders in de kolenmijnen plaats gehad welke den 25 een ernstig karakter vertoonde, zijnde op een gensdarme een revolverschot gelost. Door de zending eener sterke troepenmacht bleef de orde verder gehandhaafd, en het werk is thans hervat. Het kabinet is voltallig geworden door de benoeming van den vice-admiraal Gricguel des Touches tot minister van marine Hij is legitimist en geen lid van den Senaat of van de Kamer. Den 21 is geen enkel engelsch blad aan de abonne s te Parijs bezorgd. Havas' Agentschap maakte den 22 bekend, geen enkel blad uit Eizas-Lotharingen, Zwitserland of Bel- gie ontvangen te hebben. De moordenaar Aublinwiens merkwaardige vlucht uit een spoortrein men zich herinnertis door het hoi van assises in het Noorder-departement ter dood veroordeeld- De dieven van de onlangs uit de syndica.e kamer der effectenmakelaars te Parijs ontvreemde 750UU0 fr. zijn ont dekt, door te Londen gedane pogingen om de gestolen stukken aan den man te brengen. De hoofdschuldigen hou den zich aldaar nog schuilmaar te Parijs zijn verscheidene personen in hechtenis genomen. De legitimistische partij is er zeer door ontsticht, dat zij bij de benoeming der nieuwe prefecten misdeeld en het leeuwendeel den bonapartisten te beurt gevallen is. „De toestand is ernstigzegt de Union en aangezien wij door de omstandigheden tegenover de regeering geplaatst zijnzullen wijdes noodigtot den maarschalk over de hoofden der ministers heen weten te spreken Wij zullen in den strijd [tot verdediging der maatschappij] op onzen post zijn, de maarschalk weet het; maar zijne minis ters zullen wèl doen met het niet te vergeten. De departementale bladen behelzen een groot aantal pro testen en brieven van onderprefectendie bij den minister van binn. zaken hun ontslag hebben ingediend. Don Carlos is met zijne gemalin en zijn zoon uit Parijs vertrokken naar Gratz waar zijne moeder zeer lijdende is. Zijn vertrek schijnt niet geheel vrijwillig te zijn geweest, maar een gevolg van eene nota van den spaanschen ambas sadeur aan de regeeringwaarvan hij de uitwerking niet heeft willen afwachten. Den 23 hebben eenige leden van den parijscken gemeen teraad bij gelegenheid eener volksvergadering, zich verant woord wegens het aanzitten te Londen met veroordeelde oud-leden der parijsche Commune. Zij hadden, zeiden zij, dit niet gedaan als leden van den gemeenteraadmaar als bijzondere personen. Het plan van een onderzeeschen tunnel tusschen Frankrijk Engeland schijnt voor goed opgegeven. Daarentegen heeft, ziuo eene maatschappij gevormdwelke door deskundigen wil doen onderzoeken in hoever het, mogelijk zou zijp, over het Kanaal eene op pijlers rustende brug te spannen. De maarschalk Mac Malion heeft den 25 de werken der wereld-tentoonstelling bezocht. Hij werd ontvangen door den prefect van de Seine. De maarschalk verklaarde dit bezoek te brengen wegens de geruchten, volgens welke de tentoonstelling zou worden uitgesteld, llij stelde er prijs op, te verzekeren, dat de tentoonstelling op 1 Mei 1878 zal' geopend worden gelijk aangekondigd was. Ook ver klaarde hijdat hij ernstig de vrijheid van den arbeid wenschte te handhaven. Volgens het berlijnsche Tageblatt heeft de minister Deca zes aan de vertegenwoordigers van Frankrijk te Berlijn Weenen, Petersburg en Londen gelijkluidende depeches gezonden waarin hij van de optreding van een nieuw mi nisterie kennis geeft en verzlaartdat de buitenlandsche politiek van Frankrijk geene verandering heeft ondergaan en dat met name in de oostersche kwestie onzijdigheid zal worden in acht genomen. Aan den gezant bij de italiaansche regeering is eene eenigszins hiervan afwijkende depeche en zicb gezonden, waarin van de godsdienstkwestie gewag gemaakt en geruststellende ophelderingen gegeven worden. In zijne depeche aan den gezant te Madrid heeft de heer Decazes Frankrijks houding ten opzichte der carlisten aangewezen, ten einde de spaansche regeering hieromtrent gerust te stellen. Aan de provinciale bladen is de volgende nota gezonden: „Gedurende de drie maanden, welke verstrijken zullen tus schen de ontbinding der Kamer en de algemeene verkiezin gen is de maarschalk volkomen hevoegd om den staat van beleg af te kondigen waar hij zulks als voorzorgsmaatregel ter handhaving van de goede orde oorbaar acht, en al geeft men toedat hij deswege aan de nieuwe Kamer verant woording zal moeten doenzoo is het zeer onwaarschijnlijk, dat hij zich door deze eventualiteit bezwaard zal gevoelen Den 23 bevatte het Journal Officiel de benoeming van 3 prefecten en van 69 onderprefecten of secretarissen-generaal bij de Prefectorale Raden. Volgens den parijschen berichtgever van de Times hebben de nieuwe prefecten last gekregen om door alle middelen als offieiëele candidaten diegenen te ondersteunendie het bekende manifest der linkerzijde niet hebben onderteekend en den 17 Mei niet voor de motie van den heer Gambetta hebben gestemd. Bedoelden prefecten zou voorts aange zegd zijn dat de nederlaag van zoodanigen candidaat hun ontslag ten gevolge hebben zou. In de arrondissementen, waar bij de vorige verkiezingen de bonapartisten met aan zienlijke minderheden de nederlaag ledenzouden hunne candidaten die der regeering zijn. In al de overiged. i. in ongeveer 280, arrondissementen zouden de prefecten eiken ant.i-republikeinsclien candidaat moeten ondersteunendie kans van slagen heeft. Bij eene reeks van besluiten zijn veranderingen gebracht in het, personeel der rechterlijke macht,. 2 Daarvan baren groot opzien. Bij het eene is de procureur-generaal Serre te Grenoble, van zijn ambt ontzet, welke heer Serre inder tijd in eenen brief aan den minister van justitie, door dezen aan de Kamer voorgelezenhet arrest van het, hof van Besanpon voor betreurenswaardig verklaardewaarbij de befaamde „gemengde commissiën" van Napoleon lil in be scherming werden genomen. De minister Martel had den genoemden magistraatspersoon, blijkbaar wegens zijne hou ding in deze zaakdoor hem van Besanpon naar Grenoble over te plaatsen bevorderd. Het andere der 2 bedoelde besluiten betreft den heer Berger, procureur-generaal t,e Chainbéry. wiens benoeming als zoodanig te Nancy, volgens de Débatsden 15 reeds gereed lag, ja door den maarschalk de Mac Mahon, evenals ettelijke andere benoemingen, reeds geteekend was. Bij besluit van den 24 heeft, de minister de Fourtou den gewezen medewerker der DébatsUeury Arondie bij het optreden van Dufaure den heer Daudet als direcleur der regeeringsbladen opvolgde, vervangen door den heer Edm. Pillet ar d. Bij besluiten van den 25 heeft de President wederom aan 26 wegens den Commune-opstand veroordeelden verandering, vermindering -of kwijtschelding van straf verleend. Den 26 heeft hij eene landbouwtentoonstelling te Com- piègne bezocht en bij die gelegenheid verklaarddat, de politieke daadonlangs door hem verrichtallenen in 't bijzonder hen 'die arbeidenmoed behoort te geven en ge rust ts stellen. Zij had niets anders ten doel dan zijne re geering de kracht te hergeven, welke zij behoeft om de duurzaamheid binnen- en den vrede buitenslands te verze keren. Frankrijk zou zich in geenerlei buitenlandsche ver wikkeling mengen niemand in Europa zou zijn woord in twijfel trekken en dagelijks ontving hij hiervan de verzeke ring, Hij benoemde den maire der stad het tot de gematigde linkerzijde behoorende Senaatslid Aubrelicquetot ridder van het Legioen van Eer. Den 2S is in de Notre Dame te Parijs zonder buitenge wone plechtigheid onthuld het marmeren standbeeld van den in 1871 door de Commune gefusilleerden aartsbisschop Dar- boy hem voorstellende in de houding waarin hij gestorven is. Te Bordeaux is een oud-kapper in hechtenis genomen die sedert 2 maandendoor middel van een valschen sleu tel iederen nacht de brievenbussen bestal. Op een zijner laatste strooptochten vond hij in de gestolen brieven voor ongeveer 80( 0 fr. in waarden aan toonder. Van dat geld leefde hij vroolijk met 4 vrouwen. De heer Périvier, procureur-generaal aan het hof van Be- sanpon, bij besluit van den 2_5 tot raadsheer aan het hof te Caen benoemd, heeft voor deze betrekking bedankt, in eenen brief aan den minister de Broglie, waarin hij zich in dezer voege uitlaat: „Mijn verleden, volkomen aan de dienst der republiek gewijd, en de gebeurtenissen, welke thans hebben plaats gehad^ gaven mij aanspraak op de eer van pen ruiterlijk, onbewimpeld ontslag. Het belreurende, dat ik deze rechtmatige, en bescheiden voldoening niet heb kun nen verwervenheb ik de eer, mijnheer de ministerbij dezen mjjn ambt neder te leggen Het Journal Officiel van den 29 bevat eene laatste reeks van wijzigingen in het personeel van's Rijksadministratie, waar van de beteekenis door de officieuse Frangais dus gekenschetst wordtde door de ministers Ricard, de Marcère en Jules Simon ontslagen ambtenaren zijn hersteld, de door genoemde bewinds lieden benoemde afgezet. Voorts deelt het offieiëele blad eene circulaire mededoor den president-minister de Broglie aan de procureurs-generaal gerichtwaarin na verzekering dal de nieuwe politieke gedragslijndoor den maarschalk president Mac Mahon aangenomenten doel heeft de over- heersching van radicale theoriën tegen te gaan den pro cureurs-generaal verzocht wordt, met verdubbelde vastheid te waken voor de opvolging der wetten welke de zedelijk heid de godsdienst en den eigendom beschermen tegen de aanvallen der drukpers, terwijl hun de beteugeling wordt aanbevolen van elke verheerlijking der Communevan be- leedigingen tegen het Hoofd van den Staaten van valsche tijdingen ten doel hebbendede meening ingang te doen vindendat er in Frankrijk eene partij zou bestaan, misda dig genoeg om den oorlog te willen doén ontbranden. De heer Louis Passyvice-minister van financiënheeft zijn ontslag gevraagd, hetwelk hem verleend is. De heer Serre heeft den hertog de Broqlie een krassen brief gezondenwaarin hij zich er op verheft den toorn en den on^erzoenlijkeu haat verdiend te hebben eener partij welke niets vergeet, en verklaart dat hij, had niet het manifest van de groepen der linkerzijde hem gedwongen tot heden toe op zijnen post te blijven, den minister de vol doening niet zou hebben gelaten van hem te ontslaan, daar hij onder 's ministers bevelen wil noch kon dienenbeducht zijnde van den schijn op zich te laden van iets hoe gering ookgemeen te hebben met het regeeringsbeleid en de handelingen van het kabinet, dat door het land verworpen wordt. Het Journal des Débats deelt een langen brief „aan een vriend" mede van den heer Jules Havre, lid van den Se naat waarin betoogd wordtdat de opvattingdoor den President in zijnen brief aan Jules Simon en zijne bood schap aan de Kamer omtrent zijne taak en zijnen plicht uitgesprokenmet den geest noch met de letter der con stitutie is overeen te brengen. Niet aan den President maar aan het Parlement komt het recht toe Frankrijks wil uit te drukken; het laatste woord moet aan het Parlement behoo- ren en gaat het uitvoerend gezag tot ontbinding der Ka mer over, waartoe hij meent dat de Senaat geene toestem ming zal geven dan moet hetop straffe van oproerig te zijn, pleeluig bekend maken, dat het,, na de proefne ming te hebben uitgelokt, bereid is om zich onvoorwaarde lijk aan de uitspraak des lands te onderwerpen. Eene deputatie uit de arbeiders van Chatham en Roches ter heeft tot den minister van binn. zaken het, verzoek ge richt om beperking of geheele afschaffing van den arbeid van gevangenen aan de openbare werken. De minister heeft een beleefd officieel antwoord gegeven. Den 13 is in de Exeter Hall te Londen eene zeer talrijke bijeenkomst gehouden van afgevaardigdenvooral uit, den landbouwenden standuit alle oorden van Engeland om de door den heer Trevelyan in het Lagerhuis voorgestelde motie tot, uitbreiding van het stemrecht voor het platteland te ondersteunen. De heer John Bright hield eene lange redevoering en 2 motiën werden aangenomenten gunste van uniform stemrecht in de steden en op het platteland, en van eene volkomener vertegenwoordiging van de stembe voegden in hel Parlement. In een brief aan het bestuur van de Labour representation league betuigt de heer Gladstone zijne ingenomenheid met de talrijke bewijzen van bijval, door de natie geschonken aan zijne zienswijze omtrent Engeiands politiek in de oostersche kwestie. Op eene meeting, den 22 te Heresford gehoudenis een brie! van den heer Gladstone voorgelezenwaarin hij ver klaarde, het mogelijk te achten, dat de tegenwoordige crisis in het Oosten Engeland in omstandigheden zou kunnen brengen, waarin de handhaving van de eer en het waarachtig belang der natie zou afhangen van de vastberadenheid en de part ij-tucht der liberalen. Het genootschap „London Liederkranz" bood den 22 Richard IVagner, ter gelegenheid van zijn 64'° verjaardag, een prachtig diner aan. Graaf Lladislaus Plater heeft, bij schrijven aan den heer Gladstone, diens sympathie ingeroepen voor de polen, die haar zeker niet, minder verdienen dan de buigaren. Het ver baast den graaf, dat de heer Gladstone niet reeds vroeger zijn medegevoel voor Polen heeft doen blijken, omdat althans sommige stukkenwaaruit de gruwelijke onderdrukking der polen bleekbij de engelsche regeering zijn ingekomen ter wijl de heer G. nog eerste minister was. Den 18 werd door de bewoners van het kerspel S. James te Hatcham eene kerkelijke bijeenkomst gehouden om te protesteeren tegen het gedrag van den auglicaanschen gees telijke Toothdiewegens het invoeren van ritualistische plechtigheden uit zijne betrekking ontslagen en wegens ver zet tegen het vonnis der kerkelijke rechtbank tot gevangenis straf veroordeeldna zijn ontslag uit de gevangenismet een aantal zijner aanhangers door de vensters zijn vroeger kerkgebouw binnengedrongen was en aldaar, in weerwil van den tegenstand van den koster, eene godsdienstoefening naar zijn eigen smaak gehouden tiad. Op de bijeenkomst versche nen ook de aanhangers van Tooth, en zoodra eene motie tot afkeuring van zijn gedrag was voorgesteld kwam het her haaldelijk tot, grootere en kleinere vechtpartijen. De verga dering werd inmiddels zoo goed het kon voortgezet en ten slotte de motie goedgekeurd. De hertogin v. Edinburg (eenige dochter van den Keizer van Rusland) is den 24 over Calais naar Coburg vertrokken. De oud-President der Ver. Staten, de heer Grant, is den 27 te Queenstown aangekomen. Den 28 is hij te Liverpool aan wal gestapt en op den britschen grond door den mayor der stad met eene toespraak verwelkomd. In Northumberland is eene werkstaking van de mijnwer kers aan den gangdie waarschijnlijk aanleiding zal geven tot eene lock-out van 12000 arbeiders. De werklieden op de scheepstimmerwerven aan de Clyde hebben eene werkstaking begonnen, die een lock-out ten ge volge heeft gehad. In Hyde-park te Londen is den 26 eene demonstratie ten gunste van de buitenlandsche politiek der regeering beproefd, die geheel mislukte. Groote plakkaten, onderteekend door een zich noemenden Britophilen, hadden alle belangstellenden met veel ophef daartoe opgeroepen. Ten bepaalden tijde ver scheen een kleine stoet, voorzien van eene banier, met- het opschrift: „britsehe belangen boven russisehe belangen;" eene turksche vlag was er aan gehecht en daaronder eene russi sehe maar ten onderste boven. Een welgekleed man zich als „Britopkile" aan de aanwezigen voorstellendenoodigde ettelijke der toeschouwers uitde vergadering te leiden. Niemand wilde die taak op zich nemen. Hij aanvaardde haar daarop zelf en vroeg, wie eene motie had voor te stellen. Iedereen zweeg. Toen stelde hij zelf eene motie voor, waarbij het gedrag van Rusland jegens Turkije afgekeurd werd maar niemand ondersteunde haar. Er had eene kleine vecht partij plaatsomdat iemand der aanwezigen eene motie in tegenovergestelden geest wilde voorstellen en „Britophile" dat niet wilde toelaten. Ten slotte vroeg de voorzitter, of er tien personen warendie bereid warenhem naar lord Derby te vergezellen. N iemand bood zich aan de banier en de vlaggen werden opgerold en de meeting was af- geloopen. Te Londen is aangekomen de minister van buit. zaken van Kashgar, die, namens den Emir van dat midden-aziatisch Rijk, Jakoeb Khan, komt onderhandelen over het aanknoopen van handelsbetrekkingen. KoLONiëN. Ten gevolge van een misgewas door gebrek van regen, worden de britsch-indische provinciën Madras en Bombay, met, eene bevolking van 12 miljoen zielen, en ten deele ook de half onafhankelijke Staten Hyderabad en My sore door een nieuwen hongersnood bedreigd. De Regeeringsbode bevat een keizerlijk besluitwaarbij de maatregelen worden bevestigd welke Rusland in den met Turkije gevoerden oorlog wil volgenten opzichte der on derdanen van den vijand en van neutrale mogendheden. Aan den neutralen handel zal zooveel mogelijk bescherming wor den verleendvoor zoover de militaire operatiëc dit toelaten, NT. r elke regel meer 15 it Zaterdag namiddag l nommer ingestaan; door ambten uit te deelen, j icvo uij te voegen. ..er Iiug hare burg, ui baar bekende grieven tegen de iger onderwijs; maar toen eindelijk ïjziging van de bestaande wet was teekenden een achttal harer leden elijke nota, waarin dat wetsvoorstel en „algeheele miskenning van den ze Kamer straks twintig jaren ge it „het diepste leedwezen" vervulde. ;r Regeering schenen hun „weinig ng met den eerbied, dien een zoo s"bet hier geldt, zelfs den tegen- i te boezemen". Zij aarzelen niet, lijke uitspraak der Regeering dat □g van dit wetsvoorstel de onder- schen zin van het staatkundig ge- :n een beleediging te noemen van ne beginselen", en hebben zicb af- verre deelneming aan de behande- werp zieli met hunne overtuiging nog ooit in ons land een voorbeeld 3n toestand 'f i, wier onderling verbond dit Mi- maakte wedijveren met elkander in iever. en beschuldigingen. Katho- Hutionairen verklaren van dit Ka- te verwachten en het hoofdorgaan 1het Dagblad van Zuid-Holland en ons, dat het Ministerie niet kan kt „als uitdrukking van een politieke egenwoordiger van een politiek be st van de samenstelling der Kamer relke gedragslijn het tegenwoordig gen." met schik niet. Wij hebben alzoo Ministerie zonder leidende gedachte, >eginselendat eenvoudig bereid is id mee te gaan't zij dan te rechter- mogelijkdat zulk een Ministerie Door niets anders dan dat de alle stelselmatige oppositie hebben egeeringsvoordrrchten zooveel heb- verbeterd, als naar hunne meening g noodig was, en daarna hebben ze tot wet te verheffen. Voor die id tweeërlei aanleiding, plaats wenschten de liberalen het gelegenheid te stellen om het be- ingediende wetsontwerp tot regeling aderwijs met de Staten-Generaal te le troonrede bij de opening van het et wetsontwerp aangekondigd, maar helft van December, toen de Tweede tond om uiteen te gaan, werd het Kamer kwam echter spoediger dan ijeen, en half Maart verscheen reeds rslag. Tot nog toe is evenwel het Regeering uitgebleven en de Kamer de verkiezingen staan voor de deur, belangrijk volksbelang geregeld is De liberale partij in de Kamer heeft t willen dwingen, maar haar de maat kwestie van het onderwijs heeft jaren volk in beroering gebracht en de erscht. De tegenwoordige Regeering e regeling toegezegdwaarvan de ■r den bestaanden toestand zich veel Zij behoort in de gelegenheid gesteld aar ontwerp in de Kamer te verde- lissing te verkrijgen. Bij de stembus nieuw, nu voor de laatste maal, van en blijken, Zij zende mannen naar hoofdzaak de tegenwoordige regeling uden maar alleen betere waarborgen inderdaad en in alle opzichten v o 1- openbaar onderwijs en voor een in ildoend onderwijzend personeel, öf le gemeentekas betaling eischeu van 1 e onderwijs zoowel van de bijzon- ichool van particuliere personen en s van de openbareen aan de open- ts plaats gunnen als aanvulling van erwijs. Van de kiezers hangt op ng af. Blijven zij getrouw aan hun L875, dan is het behoud niet alleen, (ring van de openbare school voor d. Is hun meening veranderd, dan e school voortaan meer en meer op en wordt het onderwijs overgelaten en, dat wil tegenwoordig zeggen: der kerkelijke partijen, et wetsontwerp tot regeling van het al waarschijnlijk ook over het lot van islisseu. Het voorloopig verslag is it een aanneming van het ontwerp is, wanneer de Regeering met de je liberale partij verlangtgenoegen verkiezingen belangrijke verandering ïrhouding der partijen in de Kamer de liberalen. VFanneer dus de ver- er in het voordeel van het Ministerie val aanstaande. Het behoort do ihouden, om zijn schoolwet in beraad- en en te verdedigen maar, behou- tardekan het niet blijven bestaan, 3nden verlaten en door de liberalen Dan zullen noodwendig de liberalen worden geroepen; maar een liberaal ju mogelijk wanneer de niet-liberale r het voorbeeld volgen van de libe- ich onthouden van stelselmatige op zij zich weer aaneen tot bestrijding iberale Kabinet, dan is een liberale nogelijk. Met een meerderheid van en" tegenover een aaneengesloten ministerieel leven gewaarborgd, en eenig belang worden tot stand ge ren, et

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 5