-De gerenomn JOH. GË ÏTË 1-, 2-, 3-. J. M. Sigarei THEES mem Beken tl mak L.\ „de Noords 2 Timmermansk Een fatsoenlijk Jon< Verloren gera 1 Vlams f 2,70, Zaadmarkt, i TE KOOF JEen «fon^iuei •- «sers* Tj**SF; raat' w iiifiiBf - De ondergeteekende Directeur maken bekend dat de opneemdagei van de veilingengehouden te Li CastricumAlkmaar, Zuid- en Heilo, Wijk aan Duin, Bergen, 1 bepaald van 4 tot en met 18 Jun Jb. TIEB1E C. VAN Dl een RiJsÜee, 2 jaren oud Te bevragen bij E DE GROO' Alkmaar. Er wordt te koop aangeboden Broodbak kerf), op een flir goed burgerlijk bestaan oplevert. Adres, franco onder letter A, i dezer Courant. VERGADERING op 6 in den 3en gr.-., des avonds te 7 h 2en gr.-., >t Die in den len gr tot nadere gesteld. 84 kunnen dadelijk werk bekomen bij te Groet, gemeente Scboorl. kan in eetie TABAKS-AEFAIRE Adres bij de Uitgevers dezer C( Wordt gevraagd t 1 Augustus een twc en BanketbakI detegen hoog salaris. Brieven frc A, bij den Boekhandelaar P. GEI 18 jaren oud, sinds 1^ jaar bij di werkzaam, zoekt verplaatsin franco brieven onder lett. O, bij de IIs. NEDERKOORN, te Alkmaar. - Zoo spoedig mogelijk kwame Broodbak! gevraagd Brieven fra in persoon bij Jb. GROOT te I Zuid- en Ncordschermeer. een dop van een Coiling'! De vinder wordt beleefdelijk v terug te bezorgentegen beloonin I)E A BURG, in de Valk. Alles met losse branders. De ket nituur. verkoopt in het groot en 1 curreerende prijzen en kw Specialiteiten van SIGAK uit de labriek van den uitsluitend verkrijgbaar 1: bij wien levens voorbande en IJZEREN GEWICHT 35 AllVTGRDill21 ABiSi11 Genl. Ijcefk Arabella, Tor» Ccres, Pltiribi Bij 18/10 kistjes minder, bij Witils Kunnen geplaatst won Restanten worde Turkije. Griekenland. Italië. $ipan$c. ¥erecnig«le Stalen. Ml ^ri/lo*/»öfoolron/1o V'ir «1* rv i„w 1 1 2 De kaapvaart is afgeschaft. Over het algemeen zal de rus- sische bevelhebber handelen overeenkomstig den geest der door de brusselsche Conferentie vooropgestelde beginselen. Het zuidelijk gedeelte der Krim wordt, sterk met troepen bezet. Van Jalta tot Sebastopol wordt een cordon van ko- zakkenpikets getrokken. Op verscheidene hoogtendie de kust beheersehen worden tijdelijke blokhuizen, van gesehut voorziengebouwd. De tartaarsche inwoners hebben tot dusver de door turksche zendelingen onder hen verspreide proclamatiën uitgeleverd maar verscheidene deserteurs die uit het zuiderleger huiswaarts waren gekeerd zijn in de tartaarsche dorpen in hechtenis genomen en bij Simferopol met den kogel gestraft. De meeste gegoede inwoners van Eupatoria, in de Krim, zijn van daar naar Simferopol en andere plaatsen in het bin nenland gevlucht,uit vrees voor de turksche vbot.. De koopvaardijschepen zijn uitgezeildde kleinere vaartuigen heeft men laten zinken of op den wal gehaald. De achter gebleven inwoners hebben groot gebrek aan levensmiddelen. De turken hebben Ardler gebombardeerd en een aantal, op 7 schepen medegebrachte circassiërs aan land gezet op van russische troepen cntbloote punten. Een russisch deta chement is zich bij Soukoum-kaleh blijven handhaven. Aan Vorst haclmarojj is het gelukt, een stam der kurden tot onderwerping te brengen. De bevelhebber Polikowsky door genl. Krawtschenko uitgezonden om de zwervende ben den der abchazen te verstrooienheeft hen in een gevecht van nogal beteekenis groote verliezen toegebracht. Den 22na afloop van een Te Deumis het personeel van het hoofdkwartier van Tiflis naar Alexandropol vertrokken. De brusselsche Nord komt op tegen de verslagenwelke de engelsche consul-generaal te Warschau kolonel Mansteld, in der tijd van de zoogenaamde vervolging der geünieerde grieken in Polen, in 1874 en 75, gegeven heeft, en \ol- gens dat blad letterlijke vertalingen zijn van de warschausche brieven der Dziennik Polski en andere in Galicie verschij nende poolscbe bladen. De regeermg had niets anders be doeld dan het zuiveren van den ritus der geünieerde grieken van de latijnscke elementen, welke met opzet daarin rrebracht waren om de zelfstandigheid hunner Kerk te on- Uermijnenen zij had bij die poging veel medewerking ge vonden maar verzet bij de half-kerkelijkehalf-staatkundige ultramontaanscb-poolsche partij, in die mate, dat zij, na uitputting vau andere middelende gewapende macht tot herstel der orde moest inroepenmet het gevolgdat de soldaten in 2 gemeenten vuur moesten geven en 10 boeren gedood en 24 gekwetst werden. De sedert gevolgde over gangen van velehet drijven der ultramontaansche party moedegemeenten tot de orthodox-grieksche Kerk waren geheel vrijwillig geweest en nimmer toegestaandan nadat de regeering zich van de vrijwilligheid en oprechtheid dezer daad overtuigd had. Grootvorst Wladimir en prins Sergei v. Leuchtenberg zijn den 29 uit Petersburg vertrokken, de eerste naar het Donau- leger, de laatste naar het hoofdkwartier. De bevelhebber van Ardahanwelke vesting reeds zoo spoedig na het openen van het vuur der russische batterijen door de bezetting verlaten iszal vooreen krijgsraad terecht staan. Door de vermeestering van Ardahan hebben de russen de oorlogshaven Batoumwelke voor het zenden van verster kingen den koristen weg naar Kars leverdegeïsoleerd en zich het bezit van liet geheele dal van de Kour en van een deel van het Tschurukdal verzekerd. De ministers hebben ten behoeve van de schatkist afstand van hun tractement gedaan zoolang de oorlog duurt. De paarden van alle civiele en militaire autoriteiten zijn voor het leger opgevorderd. Den 24 hebben de softa's zich naar de Kamer begeven om het wegzenden van het ministerie te eischen en maatregelen om nederlagen zooals te Ardahan te voorkomen. Eene de putatie vau 5 hunner werd toegelaten en daarop is eene zoo stormachtige discussie gevolgddat de voorzitter genood zaakt was lie zitting te schorsen- Door sommige Afgevaar digden werd op de noodzakelijkheid gewezen oiu wegens den hachelijken toestand des Rijks, enkele bijzonder bekwame mannen tot buitengewone ministers te benoemen [Een be richt zegtdat de Kamer reeds den 23 besloten heeftden Sultan te verzoekenRedif-bassa als minister van oorlog te ontslaandewijl hij de verdediging van Ardahan had toe vertrouwd aan een officier zonder ondervinding. Blijkens een later bericht blijft genoemde minister aan bet bewind]. De softa's zijn vervolgens naar het paleis getrokken. Ten gevolge dezer manifestatie is te Konstantinopel en in de voorsteden de staat van beleg afgekondigd. Het desbetreffend besluit verbiedt alle samenscholingen en het dragen van wa penen en geeft aan de overheid het recht om huiszoeking naar wapenen te doen en verdachte personen zonder vorm van proces te verbannen. De krijgsraad, die onder het voorzitterschap van den mi nister van oorlog te Konstantinopel geregeld bijeenkomt heeft zich andermaal verklaard voor het plan om Servie te bezettendaar bij een eveutuëelen overgang van den üonau door de russen bij Kladowa te gevaarlijk acht. De oecumeenische patriarchgesommeerd om het bevel aangaande de verplichte krijgsdienst der christenen te be krachtigen heeft zich onder voorwendsel van ongesteldheid daarvan onthouden. De armeenische patriarch heeft zich beroepen op zijne superieuren in Rusland, met wie hij thans geen verkeer heeft; bij is bereid, ten dezen den oecumeeni- schen patriarch te volgen. Vele personen zijn gevangen genomen en uit de hoofd stad verbannen, o. a. Ismaèl-beygewezen gouverneur van Toultscha beschuldigd van medeplichtigheid aan de demon stratie der softa's. Men spreekt ook van eene ontdekte samenzweringten doel hebbende om den Sultan te ont- troonenen van bet ontdekken door de policie van een grooten voorraad verborgen wapenen. Een aantal aanhan gers der jong-turksche partij heeft het raadzaam geoordeeld, Konstantinopel te verlaten. De Kamer van Afgevaardigden heeft met alg. st. een voor stel aangenomen, waarbij de ministers uitgenoodigd worden, zich met de Kamer te verstaan omtrent de dringende maat regelen die met het oog op den toestand van het leger in Azie genomen moeten worden. Aan den reeds hoogbejaarden opperbevelhebber van het Donau-leger, Abdul Kenm-bassaisin plaats van den tot commandant van Rustschuk benoemden, wel bekwamen maar niet doortastenden, Nedsib-lassaeen nieuwe chef van den generalen staf ter zijde gesteld in Aziz-bassaeen man van 42 jarendie lang bij de artillerie der pruisische garde heeft gediendmilitair-attaché te Berlijn is geweest en eene beriijnsche vrouw gehuwd beeft, een beschaatd man en een hoogstbekwaam officier, vol energie Het weener Tagblatt meldt, dat Moukhtar-bassa afgezet is en voor een krijgsraad zal gebracht wordenomdat hij in laats van over 66,000 mandie bij beweerde uitgerust te .ebbenslechts over 31,000 man kon beschikken. Krijgsbedrijven in Azie. De russen zijn den 22 begonnen met Talisman en Karadagh2 buitenwerken van Karste beschieten. De toestand aldaar is uiterst gevaarlijkten gevolge van het gebrek aan proviand en ammunitie en bet overwicht der russische artillerie. Den 22 was de russische linkervleugel tot op 2 uren van Karakalissa gevorderdvan waar de turksche troepen op Toprack-Kaleh terugtrokken. Tusschen Karakalissa en Kars moeten herhaaldelijk gevechten hebben plaats gehad- Daar omtrent meldt Reuters correspondent te Erzeroum 27 Mei. 2 Turksche regimenten met 2 batterijen hebben een russisch regiment met eene batterij te Maghardazik by Kars aange vallen het gevecht moest wegens den regen gestaakt wor den de russen verloren 150 dooden en even zooveel ge kwetsten. 28 Mei. De russen hebben Hen 27 de versterkte stellingen voor Karakalissa aangevallende commandant Mehemed-lassa attaqueerde den linkervleugelnoodzaakte dien tot wijken en vervolgde den vijand tot Tasholitschai het garnizoen van Peneckwaarvoor de russen verschenen zjjnis naar Olti teruggetrokken. 29 Mei. De voorhoede van den russischen linkervleugel heeft eene schermutseling gehad met turksche ruiterij bij Toprak-Kalek. Van russische zijde wordt gemeld 28 Mei. Het door genl. Krawtschenko bij de hoogte van Apaka geleden verlies bedraagt 2 officie ren en 20 manschappen gesneuveld en 31 gekwetst. 30 Mei. Genl. Tergusakoff ontdekte op een verkenningstocht 3 ver sterkte kampen bij Karakalissa en Masohkertashanmet te zameu 12 bataljons; hij bad een gevecht met een troep kurden die door de kozakken uit elkander werden gedre venaan de russische zijde vielen 2 dooden en 2 gekwetsten; de kozakken-divisie van genl. Melikojf heeft bij Maghardazik eene zegepralende schermutseling gehad met uit Kars ko mende turksche. troepenhaar verlies bedroeg 1 dcode en 6 gekwetstende turken lieten 40 dooden op bet slagveld achter. Te Erzeroum is, ten gevolge van het vooruitdringen der russen van Olti tot. Taistaeene paniek ontstaan. Bij Bar is de helft der betting tegen den vijand uitgetrokken maar zij moest wijkenzoodat er voor Erzeroum rechtstreeksch gevaar bestaat. Alle beschikbaar materiëel is derwaarts overgebracht en daardoor is de bergpas van De'.ibaba-Kara- derbend thans vrij voor de uit Bajusid en Kagysman op rukkende russische koloune. De bezetting van Erzeroum telt nauwelijks 8000 mangrootendeels ongeregelde troepen. Servie. De minister van oorlog Grunic heeft zijn ontslag ingediend. De turken liebben een inval gedaau op een Servisch eiland in de ürina en vele boeren omgebracht of met hun vee medegevoerd. De nationale militie te Belgrado is gelast den 29 in volle wapenrusting op te komen. Ook de oude en met verlof tehuis zijnde soldaten zijn opgeroepen. Roumanie. De Kamer heeft den 22 met alg. st. eene motie van orde aangenomen waarin zij overwegende, dat Turkije den oorlog aan Roumanie verklaard heeft, verklaart, dat de tot dus ver bestaan hebbende banden verbroken zijn en de eenparig gewenschte onafhankelijkheid des lands daardoor officieel be krachtigd isdaarbij vertrouwende op de rechtvaardigheid der waarborgende mogendheden. De Senaat heeft, insge lijks met alg. st„ eene soortgelijke motie betreffende de on afhankelijkheid van Roumanie aangenomen. Bij gelegenheid van den verjaardag van 's Vorsten troonsbestijging, op den 22 zeide de minister Bratiano in zijne toespraak tot den Vorst, dat Roumanie's politieke gedragslijn Rusland en Oos- ten-Hongarije zal bewijzen dat het alleen naar zelfbehoud streeft en alle avonturen afwijst. De minister begroette Vorst Karei als den eersten onafhankelij ken Vorst van Rou manie. Deze uitte in zijn antwoord de hoop, dat Roumanie's onafhankelijkheid onherroepelijk zou zijn en door de mogend heden zou worden erkeudwant deze onafhankelijkheid was een waarborg voor den vrede aan den Donau. In zijn ant woord op de toespraken der deputatiën uit den Senaat en de Kamer, deed de Vorst uitkomen, dat het reeds langvooral sinds 1857bet voordurend streven der roüinauen was om de slecht omschrevenongegronde belemmeringen uit den weg te ruimendie Roumanie's plaats in de rij der vol keren zijne belangenzelfs zijne rechten van oudsher be perkten. De Porte zelve had iu den loop der gebeurtenissen, die Roumanie noch geweuschtnoch bevorderd hadde be staande bauden verbroken; Roumanie zou zeniet herstellen. Een beroep doende op de toewijding van 's lands zonen beloofde de Vorst ook zijnerzijds en voortdurend er naar te zullen strevendat de nieuwe staatkundige toestand van Roumanie Europa's bekrachtiging verkreeg. Hij hoopte dat met krachtige hulp der groote mogendheden de volko men onaf hankelijkheid van Roumanieniet alleen aan de nationale begeerten des lands voldoening maar ook aan de hoogere europeescke belangen een waarborg schenken zou voor de handhaving des vredes tusschen de naburige Staten en alzoo geene bron zou zijn voor nieuwe stoornis des eu ropeesehen vrede. De Kamer heeft eene wet aangenomen waarbij aan alle roumaansche officieren in vreemde legers het recht wordt verleend om in denzell'ien rang in liet roumaansche leger te worden overgeplaatst. In den Senaat heeft de heer Demeter Ghika den 26 aan merking gemaakt op het woord „Koning", door den minis ter Bratiano in zijne jongste aanspraak tot den Vorst ge bruikt. De vergadering heeft zich met deze aanmerking vereenigd. Ten gevolge van hevige slagregens is de Donau in een alles medeslependen stroom veranderd en zijn deze rivier, de Seretk en de Aluta buiten bare oevers gelredenzoodat de russen nog in geen 3 weken aan den overgang van den üonau kunnen denken. Den 26 's morgens te 3 urenis de grootste der turk sche monitors in de lucht gevlogen door middel van torpe do's die eenige uren te voren door 2 russische marine officieren in het Matschiukanaal van den Donau waren gelegd. Wegens de herhaalde ongelukken, die op de spoorwegen zijn voorgekomen is de directeur-generaal door grootvorst Bicolaas naar het hoofdkwartier te Plojesti onthoden. De geheele exploitatie zal zoo spoedig mogelijk in russische handen overgaan. Een nieuw legercorps is gevormd onder bevel van kolonel Genissarbi. De Kamer, tot eene buitengewone zitting bijeengeroepen, heeft, den heer Augerinos met 71 tegen 42 st. tot voorzitter verkozen. Daar het ministerie-Deligeorgis de meerderheid tegen zich hadheeft het zijhi ontslag genomen. De Koning heeft den 29 in eene van het balcon van het paleis tot de menigte gehouden toespraak dank gezegd voor de vaderlandslievende gevoelens der bevolkinger bijvoe gende dat hij zorg zou dragen voor de toekomst en de belangen des lands. De Koning heeft den heer Comoundouros uitgenoodigd een nieuw ministerie samen te stellen. Te Lercaraop Sicilië is de woning van den inspecteur van policie Rizzi, die zich zeer ijverig betoond had toen de heer Rose door den rooverhootdman Leone was opgelicht in den nacht van den 15 heimelijk ondermijnd zijnde - door middel van buskruit in de lucht gevlogen. Hijzijne vrouw en 2 zonen zijn door de op de ontploffing aange snelde policie en bevolking zwaar gewond doch levend van onder liet puin te voorschijn gehaald. De Paus heeft den 23 een duizendtal belgische pelgrims ten gehoore ontvangen, eu in antwoord op de hem overhan digde adressen het belgische volk voor zijne onwankelbare genegenheid jegens de Kerk en zijnen persoon dank gezegd. De Paus herinnerde aan het verblijf van Pius f l te Weenen, toen een vlugschrift verscheen, getiteld: Quid est Papa?, hetwelk in de Nederlanden verboden werd en welk verbod levendige klachten uitlokte. De minister Melegari heeft, den 23 in de Kamer, in ant woord op eene interpellatie betreffende de crisis iu Frankrijk, in hoofdzaak bet volgende gezegd Het blijkt uit de ver klaringen van den President Mac Mahon en den minister Decazesdat- in de vriendschappelijke betreksingen tusschen Frankrijk en Italië geenerlei verandering wordt gebracht door het optreden van een nieuw ministerie. Derhalve be hoeft men geene vrees te koesteren voor woelingen der cle- ricale reactie. Het is volstrekt niet waarschijnlijk, dat Frankrijk zich zal laten verleiden om iets te ondernemen tegen de vei ligheid en het bestaan eener natie, die het zelf heeft helpen vormen. De minister Depretis wees op de bezwaren, welke aan dergelijke interpellation verbonden zijnen zeidedat hij bij de woorden van zijn ambtgenoot dit kon voegen, dat Italië in dit geval volkomen gerust kon zijn. Den 26 heeft de minister Depretis op nieuw verklaard, dat Italië door geen enkel gevaar wordt bedreigdwant tot alle mogenheden staat de regeering in vriendschappelijke betrek king. Met geene enkele mogendheid heeft zij eenige staat kundige verbintenis aangegaan. Er bestaat geen grond hoegenaamd voor de onderstelling dat de regeering eene avontuurlijke staatkunde zal volgen, maar er kunnen om standigheden geboren worden ten gevolge waarvan het land op de loyauteit des Konings en den moed vau het leger zou moeten rekenen. De regeering kan derhalve niet toestaan dat de begrooting eenige vermindering onderga, noch in eene motie berusten welke niet uitgaat van bet beginsel dat bet ministerie het volle vertrouwen der Kamer geniet. De Kamer heelt hierop met 275 tegen 120 st. hare goed keuring gehecht aan eene motie van ordewelke door het ministerie was overgenomen. Vervolgens is met 232 tegen 109 st. het wetsontwerp aangenomen tot verhooging van de belasting op de fabricatie en het verbruik van suiker bin nenslands en tot wijziging van de in- en uitgaande rechten op dat stuk [bijzonderlijk moetende dienen om de afschaf fing van den gedwongen koers mogelijk te maken]. De Koning heeft een zeer vriendsehappelijken brief aan den President Mac Mahon gezonden. De Senaat heeft den 29 liet wetsontwerp tot wijziging der civiele lijst aangenomen. De Kamer beeft den 30 de Jbegrootingen voor financiën en voor buit. zaken aangenomen. In den nacht van 11—12 is de omnibus tusschen Barce lona en S. Martin de Provenzals aangehouden door 9 ge wapende roovers die den 14 passagiers uit den schouw burg huiswaarts keerendewaaronder een achttal zeer rijk getooide damesal hunne voorwerpen van waarde ontnamen. Den 23 is in de Cortes de behandeling begonnen van bet kieswetsontwerpwaarbij het algemeen stemrecht wordt af- gescliafr. De centralisten hebben bij monde van den heer Alonzo Martinez verklaarddat zij zich even als de eigen lijke coustitutioueelen van de discussie en van de stemming zouden onthouden. Alleen de heeren Sardoal en Castelar waren voornemensin naam van de rechten der democratie en van de souvereiniteit der natie te prolesteeren. De gedelegeerden der dagbladpers hebben te Madrid eene algemeene bijeenkomst gehoudenwaarop 57 bladen der hoofdstad en 69 van het overige deel des Rijks waren ver tegenwoordigd en men krachtdadig opkwam tegen het wetsontwerp op de drukpersdoor den minister Romero Robledo ingediendovertuigddat hiermede zelfs aan het restje vrijheid, dat der pers nog gelaten was, een einde zou worden gemaakt. Er is voorts eene vaste commis sie verkozenbelast met het opstellen van een verzoek schrift aan de Cortes en welke bovendien door alle wettelijke middelen den terugkeer zal trachten te verkrijgen tot het gemeene recht en de constitutioneele vrjjheid. Het regeeringsblad heeft een kon. besluit openbaar ge maakt warrbij de fueros der provincie Biseayewegens baar verzet tegen de wetwaarbij die waren beperkteen voudig geheel en ai zijn afgeschaft. De provinciën Gui- puzcoa en Alava hadden in eene schikking berustwaardoor zij voor het minst hare burgerlijke en financiëele administra tie aan de centralisatie hebben onttrokken. In Biseaye echter zijn alle wetten en beschikkingen geldig verklaard welke voor het geheele Rijk van kracht zijnzullende zoolang de provincie weigert hare Staten samen te stellen de centrale regeering in haar bestuur voorzien. Alleen blijft aan de stedendie gedurende den laatsten burgeroor log aan het centrale gezag getrouw gebleven warenhet recht voorbehouden om vrijstelling van eeu en ander voor zich in te roepen. Sedert heeft Biseaye ook nog verkregen, dat den overheden last is gegeven om het bedoelde besluit niet dan van lieverlede en in overleg met de door den Ko ning onlangs aangestelde regeerings-commissiewelke de taak der Prov. Staten waarneemt, ten uitvoer te leggen. KoLONiëN. De genl. Jovellar beeft toegevende aan den aandrang van Martinez-< anipos ten gunste zijner verzoenings politiek en zulks in weerwil van den tegenstand der planters, der vrijwilligers en der partijwelke in het moederland de handhaving der tot dusver tegenover de creolen in acht ge nomen gestrengheid aanprees eene proclamatie uitgevaar digd, waarbij de havens van Cuba worden opengesteld voor alle uitgeweken onafhankelijkheidsmannen, die genegen moch ten zijn om naar hunne haardsteden terug te keeren en wier goederen in den staatwaarin deze zich bevindenzullen worden teruggegevenvoor zoover zij niet bij herhaling tot den opstand overgeloopen of bende-aanvoerders zijn. Mar- tinez-Campos heeft aan zijne hoofdofficieren en commandanten hetzelfde stelsel van verzoening aanbevolenten gevolge waarvan reeds 9000 creolen binnen den operatiekring geko men zijn, ongerekend nog 2000 gevangenen, met ettelijke duizenden paarden en een grooten voorraad wapenen. Den 18 is te Chester, bij Philadelphia, een stoomboot, de Saratogate vroeg van stapel geloopen terwijl nog 40 werklieden onder de kiel bezig waren8 van deze kwamen om het leven en 2 werden doodelijk gewond. De overige zijn er met lichte kwetsuren afgekomen. Eene 95jarige dame te Washington, mevr. Sarah Davis, heeft zich onlangs naar het Witte Huis begeven om den nieuwen President de hand te drukkengelijk zij het al diens voorgangersmet Washington te beginnen reeds ge daan heeft, eene bijzonderheid waarop zij niet weinig trotsch is. De minister van financiën heeft op nieuw eene aflossing van 10 miljoen d. s/80 bonds aangekondigd. Snelpersdruk van Herms. Coster en Zoon,

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 6