mm&mmwm mm zmkMêê&M Oostenrff k-BBungar }|e. Vereenigde Staten. ISiiiiscDland. A-li icitll) A. e:t ficursberichtsu. Jilarhi- pet. pet. 64 J 77} 101; Ui 50,', 98 128 129} 50t't 5+tV 108 94 564 49' 99 12} l°i 12 JHI 3 bocvtcaticu. 23>§tirige Uelifvcreeniging van I HENDERTKUS MEULINK 4 en I I JOHANNA I Alkmaar, 1 Aug. 1877. WORST. Ondertrouwd O A. B. KOCH J C DE WIT. Alkmaar, 2 Augustus 1877. Geen receptie. last ontvangen hebben om in sommige noodzakelijke gevallen met het russische leger samen te werken en aan den strijd een werkzaam deel te nemen Bij besluit van den Vorst is een crediet aangewezen tot vermeerdering van de officieren en onderofficieren van het leger. De russen hebben den 31 op 3 voor Oltenitza kruisende turksche stoombooten gevuurd en één daarvan in den grond geboord, terwijl de 2 andere achter een eiland vluchtten. De passagierstreinen naar Jassy hebben den 31 opgehouden te loopen, wegens het aanvoeren van belangrijke versterkingen voor het russische leger. De minister van financiënbaron de Pretisen de hon- gaarsche ministers Tisza en Szell zijn naar Wecnen ontbo den en namen den 31 deel aan een ministerraad met de 3 Rijks-ministersgraaf Andrassy. baron Hotmann en graaf Bylandtter overweging der vraagof niet het oogenblik gekomen was om in de tot dusver aangenomen passieve hou ding wijziging te brengen door het leger althans voor een deel te mobiliseerenopdat Oostenrijk-Hongarije voor alle eventualiteiten uit een militair oogpunt gereed zou zijn. Graaf Andrassydie dezen stap noodzakelijk achtte, dacht daarbij niet aan eene verandering der oosteurijksche politiek, welke niets anders blijft beoogen dan de waarborging der belangen van de monarchie. Er werd noch tot eene alge- meenenoch tot eene gedeeltelijke mobilisatie van het leger besloten. Graaf Andrassy, wiens staatkunde volkomen werd goedgekeurd, is alleen gemachtigd geworden om, zoo noo- digde langs de zuidelijke grenzen verspreide troepen te versterken. Voorts is beraadslaagd over de kosten voor eene eventuëele mobiliseering van 4 divisiënwelke op on geveer 25 miljoen tl. zijn geraamd. Oostenrijk. Midhat-Pachade ex-grootvizierdie het vertrouwen des Sultans teruggewonnen heeft, is te VVeenen aangekomen en heeft den 28 eene langdurige conferentie gehad met den turkschen gezant Aleko-Pacha. Hongarije. In eene den 26 te Pesth, onder voorzitter schap van Pulsky gehouden, door 8000 menschen bijgewoonde volksvergadering, is, nadat KiralyiKlapka en Helfy het woord hadden gevoerd, eene motie aangenomen, waarbij het door de russen in Bulgarije gevolgde krijgsbeleid afgekeurd en eene uitbreiding van Ruslands macht met de belangen van OostenrijkHongarije onvereenigbaar genoemd wordt. Voorts is bepaald, dat eene deputntie naar de regeering zal gezonden worden ten einde op het verlaten van dit onmen- schelijk krijgsbeleid aan te dringen. De minister van financiën heeft de aflossing van 6 miljoen dollars staatsbonds aangekondigd. Op de lijn van Harrisburg, waar den 23 een oploop heeft plaats gehad, naar Pittsburg, zijn dien dag 2 treinen tegen elkander geredenwaardoor 7 of 8 personen omgekomen en verscheidene andere gewond zijn. Te Pittsburg had de overheid met hulp der troepen het gezag weder in handen hadden de oproerlingen hunne wapenen, en daaronder hunne 3 kanonnenuitgeleverd en waren 50 belhamels van den oploop in hechtenis genomen. Ook heeft men eene aanmer kelijke hoeveelheid der geroofde goederen teruggekregen. De militieuit Philadelphia derwaarts gezondenwerd langs de Pennsylvanie-lijn ingesloten en gaf zich grootendeels over. De werkstakers gaven den manschappen leeftocht, en zonden ben naar huis. Groote hoeveelheden bronolie zijn te Pitts burg verloren gegaan en aan de kust wachtten 200 vaartui gen op bronoliedie niet door Pennsylvanie kon worden worden vervoerd. Te Columbus in Olilo hebben den 24 gewapende benden de spoorweg- en fabriek-werklieden tot werkstaking gedwongen doch de burgerij organiseerde eene wacht van 500 konstabels en herstelde de rust (Later werden de insurgen-ten er meester, doch zij keurden in eene proclamatie de gepleegde geweldenarijen af en in de fabrie ken werd het werk hervat.) Te 8. Louis werden de treinen op alle lijnen tot stilstand gedwongen doch vielen vooreerst geene ongeregeldheden voor. Te Reading in Pennsylva nie waar geene werkstaking was maar het volk liet verkeer stremdezijn den 23 's avonds de langs den spoorweg marcheerende troepen aangevallen waardoor een algemeen gevecht ontstond, waarbij ettelijke policie-beambten en on schadelijke burgers gewond werden hetgeen de opgewonden heid zeer vermeerderde. Tegen middernacht waren overheid en troepen meester, doch niet dan nadat 11 personen ge sneuveld en 40 gewond waren. Te Buffalo zijn denzelfden dag 2 personen gesneuveld en 9 gewond. Eene aanzienlijke troepenmacht is derwaarts gezonden en de burgemeester heeft 2000 buitengewone policie-agenten aangesteld. Ook te S. Francisco is een oploop geweest en werden de troepen onder de wapenen geroepen. Op eene door 10000 werklieden bijgewoonde bijeenkomst werden motiën tegen de ohineezen aangenomen en daarna zijn ettelijke woningen dezer laatsten aangevallen of in brand gestokenen heeft het grauw een inval in de ehineesche wijk gedaan, waaruit het echter, al vorens veel uitgericht te hebbentegen middernacht door de policie verdreven werd. Den 24 begon de werkstaking te Albany waarheen een regiment troepen gezonden werd en op de West-Philadelphia en Erie-lijnenop de laatste hebben de werkstakers een trein van het spoor geworpen waarbij ettelijke personen gewond werden. Te Chicago waar zendelingen uit Boston aanvankelijk te vergeefs oproer trachtten te stokenwerd den 21 's avonds op alle van daar uitgaande spoorwegen het werk gestaakteen geweer winkel geplunderd en eene communistische bijeenkomst ge houdenwelke echter door de policie uiteengejaagd werd bij welke gelegenheid verscheidene personen in hechtenis zijn genomen. Eene andere bende viel de policie aan en behield de overhand tot er versterking kwam en zij met verlies van 2 gesneuvelden en Ifi gekwetsten afdeinsde. Wegens den be- denkelijken staat van zaken zijn ai'e beschikbare Bondstroepen in de nabijheid der stad derwaarts gezonden. Den 25 werd op eene bijeenkomst van burgers een corps van 6000 buiten gewone konstabels georganiseerd. Den 26 bleken echter de opstandelingen der policie en der burgerij te sterk en sneu velde een aantal policie-beambten waarop de burgemeester een regiment troepen zond ter bescherming der policie en op den middag de geregelde troepen met geschut oprukten. Eene algemeene cavallerie-charge met de blanke sabelondersteund door infanterie en artillerie, dreef het grauw met een verlies van 15 gesneuvelden, 100 gekwetsten en evenveel gevangenen uiteen. De meeste dooden en gewonden warennaar hunne namen te oordeelen, polen en Bohemers. De bestuurders van den Penn«ylvaansehen spoorweg alsook der Pittsburg - Fort Wayne- en Ghicago-maatschappijen hebben bekend ge maakt dat zij in geene schikking met de werkstakers tre den, noch loonsverhooging toestaan zouden.De regeering stelde de oostelijke Staten onder genl. Hancock, met hoofd kwartier te Philadelphia, en de Miss issippi-vallei onder genl Popemet hoofdkwartier te S. Louis. Den 25 had de werkstaking zieh ook tot den Texas- en den Pacific-spoorweg en tot versehillende lijnen naar de steenkolenmijnen uitge breid maar begonnen hier eu daar, o.a. van Baltimore weder treinen onder geleide te loopen. 's Avonds werd te Nieuw-York eene vergadering van Internationalisten gehou den om sympathie voor de werkstakers te betuigen. Hoe wel 10000 menschen tegenwoordig warenliep de bijeen komst dank zij de genomen militaire maatregelenrustig af. Bij de stations van den centralen nieuw-yorkschen spoor weg was geschut geplant. Te S. Francisco waar 7000 burgers wacht hielden en 2 oorlogschepen met troepen en mariniers op de reede lagenhad den 25 's avonds een gevecht tusschen het grauw en de buitengewone konstabels plaats. Ettelijke woningen van chineezen werden vernield en verscheidene branden gestichtwelke achtereenvolgens zonder al te groote schade (gezamenlijk toeh 80000 d.) ge- bluscht zijn. Het gemeen verschanste zich op een heuvel welke door 600 man troepen na wanhopigen tegenstand stormenderhand vermeesterd werd. 60 Oproerlingen zijn gevat, 6 gesneuveld, 12 ernstig en 50 minder zwaar ge wond. De Erie-spoorwegmaatschappijwelke ten gevolge der werkstaking eene schade van 1 miljoen d. geleden heeft, trad met de opstandelingen van Hornellsville in eene schik king de wisselwachters en stokers lieten hunnen eisch van hooger loon varen en de werklieden berustten in eene loons verlaging van 10 p.c., zullende geene anderen wegens de werkstaking vervolgd worden dan zij die eigendommen der maatschappij vernield hebben. Deze voorwaarden werden te middernacht onder groot vreugdebetoon der werklieden aan genomen en den 26 werd het verkeer hervat. Ook ver scheidene andere maatschappijen troffen met hare werklieden schikkingen en het vervoer van passagiers werd op meerdere lijnen hervat. Op den centralen spoorweg vsn Michigan kwamen de machinisten en stokers in opstandzonder dat de overige werklieden en beambten hun toevielen. De regeering nam den 26 net besluit om niet te treden in het aanbod der opstandelingen om het noodige personeel te le veren voor posttreinenwaarvan passagiers zouden uitge sloten zijn; en zij besloot ook om door tusschenkomst van Bondstroepen het verkeer op de lijnen van Baltimore Ohio en Pennsylvanie afdoende te herst.ellen. Alle beschikbare troepen der zuidelijke Staten en aan de grensposten werden naar de bedreigde steden in het noorden gezondengenl. Sheridan kreeg last om zich uit de indiaansche landstreken te begeven naar Chicagogeul. Schofield werd over de troepen te Washington gesteld en genl. Hancock vertrok met een sterke troepenmacht van Philadelphia naar Pitts burg. In de kolenmijnen der Lackawanna-valleiin Penn sylvanie werd den 26 door 1001)0 mijnwerkers den arbeid gestaaktzoodat daar de mijnen vol wat.er liepen. Ook in het Frostburg-district van Maryland besloten 6000 mijn werkers hun werk te staken. Te Wilkesbarre raakten de mijnen onder wat.er. Te Baltimore was bijna geen steenkool en te Nieuw-York stond de steenkolenhandel zoo goed als stil. De Baltimore- en Ohio-spoorwegmaatschappij onder handelde den 27 met de opstandelingen, de gevraagde loons verhooging weigerende, maar voldoend werk tegen het ver minderd loon aanbiedende. Dit voorstel werd verworpen maar de Maatschappij kon genoeg andere werklieden krijgen en werd door genl. Schojield afdoende beschermd, zoodat de goederentreinen den 28 weder behoorlijk konden loopen. De voorhoede van gouverneur Hartranfts troepenmacht, 2000 man sterk, is Pittsburg zonder slag of stoot binnengerukt. Te Johnstown hebben muiters getracht een trein met 150 soldaten te doen derailleeren, maar de manschappen sprongen onmiddelijk uit de wagensnamen 50 der oproermakers ge vangen en voerden dezen in een anderen trein naar Pitts burg, waar zij in het, tuighuis werden opgesloten. Intusschen zijn een kolonel en verscheidene soldaten bij deze gelegen heid ernstig gewond. Te Nieuw York werd den 28 de militie naar huis gezondende postdienst werd in zoover hervatdat de brieven naar het westen niet meer over Canada behoefden vervoerd te worden. Genl. hlott maakte aanstalten om met troepen van Nieuw-Jersey den centralen spoorweg in dien Staat en de overige lijnen van Nieuw-York naar de steenkooldistricten te heropenenwaartoe hij met 1100 man en 4 kanonnen te Philipsburg kwam, waar 2000 werkstakenden het verkeer beletten. Te S. Louiswaar het grauw meester was maar weinig schade aangericht had. ten zij door het sluiten der fabrieken en het onmogelijk maken van het verkeer te water, begon het gevormde corps buitengewone konstabels den 28 te opereeeeren. Genl. Ftoble trok met 500 man op tegen het sinds 3 dagen door de opstandelingen bezette Unie-depót en verdreef hen door verscheidene charges met de bajonet. 800 Man onder genl. Stevenson belegerde „Schuyler's Hall", het hoofdkwartier der communistendie na herhaalde aanvallen verjaagd werden en 70 der hunnen gevangen zagen nemen. De buitengewone konstabels bewaakten de fabrieken, waar de arbeid hervat was en de treinen liepen weder. De centrale Illinois-spoorweg was den 28 te Mattoon, Decatur, Carbondale en Effingham door werkstakers (naar het schijnt niet tot het personeel der maatschappij behoorende) ingesloten doch de gouverneur van den Staat gaf last om hen uiteen te jagen daartoe des noods troepen toezeggende. Te Fort \V ayne, waar de werkstakers den 28 met goed gevolg aan de overheid tegenstand boden, zijn zij op de aankomst van troepen uiteengegaan. Te Terre Hautein Indianawaar de werkstakers den spoorweg in gesloten hielden is eveneens door troepen een einde daaraan gemaakt. Den 29 hielden de oproermakers de goederen treinen aan te Keyser, op de Baltimore-Ohio-lijnin West- Virginia den volgenden dag werd door eene derwaarts ge zonden aanzienlijke troepenmacht de orde hersteld. Den 30 's avonds braken de werkstakers, die eerst hadden toegegeven, hun woord en wierpen zij een trein van het spoorwaarbij verscheidene personen gewond werden. 500 Man Bonds troepen kwamen tusschenbeiden en namen 23 der oproer makers gevangen. Te Columbusin Ohioscheen alles geschikt te zijn en keerden de troepen den 29 huiswaarts maar den 30 hervatten de oproerlingen den aanval en brach ten zij verscheidene treinen op den centralen spoorweg van Columbus, Chicago en Indiana tot, staan. Gouverneur Young zond 1500 man troepen naar Columbus. Te Nieuw-Orieans riep gouverneur Nicholls den 30 de militie onder de wapenen, daar de arbeiders van sommige fabrieken hooger loon eischt.en en met eene werkstaking dreigden. - Den 31 is op verschil lende spoorwegen het vervoer hervat. Wegens den ver beterden staat van zaken hebben de ministers den 30 hunne dagelijksche bijeenkomsten gestaakt. Staten-Generaal. Bij de 2«. Kamer is ingediend een gewijzigd wetsontwerp omtrent het vervoer, den invoer, aan maak, verkoop en opslag van buskruit en andere ontplofbare stoffen. Benoemingen. Bij kon. besluit van 27 Juli is de heer M. Buys predikant te Noordscharwoude, benoemd tot pre dikant bij de protestantseho gemeenten in N. Indie. Scheepvaart. Zoowel in het aandeelen-kapitaal als in de obligat.ie-leening der Amsterdamsche Droogdok-maatschappij is voldoende deelgenomen, zoodat de vestiging dezer onder neming verzekerd is. Rampen. In den nacht van 2627 Juli is de stoomhout- zaagmolen van Gebr. Romeyn op Kamstraburen te Leeuwarden afgebrand. Den 2 is de Yncelmolen van A. Borst te Oudcarspel door den bliksem getroffen en afgebrand. Hij was verzekerd. Misdrijven. Uit eene vitrine in 's Rijks museum van oudheden te Leiden zijn 6 zeer antieke gouden ringen met kostbare steenen van egyptischen oorsprong ontvreemd. Rechtszaken. A. Daelin- en uitbreker bij uitnemend heiddie verleden jaar, na op onderscheidene inbraken be trapt te zijn, als soldaat uit de policiekamer te Arnhem wist, te ontsnappen en later, na te Dresden gevangen genomen te zijn, den nacht vóór zijne uitlevering uit de gevangenis te Emmerik wist te ontvluchten is te Andijkwaar bij zich als timmermansknecht verhuurd had aangehouden en over gebracht naar Arnhemwaar hij tevens als deserteur zal terechtstaan. Kermis. De gemeenteraad van Alphen heeft besloten tot afschaffing der kermis. Kunst. De beroemde schilderijen-verzameling der familie v. Loon te Amsterdam is verkocht aan Rothschild te Parijs. Harddraverij. Aan de harddraverij te Heyloo, op den 30 Juli, namen 7 paarden deel. is de prijs, een zilveren tafelschel, behaald door het paard van H. Verduin. bereden door JV er duinde eerste premie, een zilveren lucifersstel, door dat, van C. van der Velde Junior, bereden door A. Berger, de tweede premie, 2 bokalen op zilveren voet, door dat van Ade Waard, bereden door A. Balcker. De leden der jury voor de tentoonstelling van kunst nijverheid te Amsterdam hebben den 28, daartoe uitgenoodigd door de uitvoeringscommissie, een tochtje gemaakt naar Hilversum en Baarn. Zij werden te Soestdijk ontvangen door prins Hendrik, die hen op zijn landgoed rondleidde. Den 31 werd hun in Felix Mentis door de uitvoerings commissie een diner aangeboden waaraan door eenige ver tegenwoordigers van buitenlandsehe regeeringen en burge meesters van gemeentenwaar gelden voor de tentoonstel ling waren bijeengebracht, werd deelgenomen. De ten toonstelling is gedurende de 3 eerste weken bezocht door 71,357 personen. Op 1 Aug. (entrée 25 c.) waren er 8000 bezoekers. Overleden, den 24, te Amsterdam, jr. I. J. Rammel man Elsevier Jroud-gouverneur van Curajaostaatsraad in buitgew. dienst, oud 75 jaren. Den 27 te Oegstgeest, jr. mr. D. T. Gevers v. Endegeest oud-minister van Buit. zaken en oud-lid der 2e. Kamer, oud 83 jaren. Staats-loterij. Trekking der 5' klasse, 1" week, No. 312 f 5000, No. 3391 f 1500, No. 54, 2397, 2682, 7232, 12707, 14133, 15044, 18720 en 20974 f 1000. in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer Gun ning het volgende zestal van predikanten gevormd C. P. van. Oosterzee te HeinoJ. JC. Eykman te Benschop Schouw Sandvoort te Leijerdorp, H. A. J. Lutge te Nederhorst den BergH. M. M. Rappard te Amstelveen en Troostenburg de Bruin te Serooskerken. Door het stedelijk muziekcorps zullen op Zondag 5 Augustus, 's avonds te 7 uren, in den Stadshoutde navolgende stukken worden uitgevoerd I. Concordia, Militaire Marsch van Hójler. 2. Wallen- stein's Lager, Concert Ouverture van Kesling. 3. Introduc tion et Grande Valse „Adelaide" van Laniotte. 4. Fantaisie aus der Oper „Maria Stuart" van Alberti. 5. Napoléon, Marsch Militaire van Parlow. 6. Ahendgebet, Rehgioses Tonslück van Krug. 7. L' Élégante, Grande Polca de Con cert, pour Cornet a Pistons et Carillon, van Dagnelies. 8. Grande Potpourri Populaire van Clément. Bij de herstemming ter verkiezing van een lid van den gemeenteraad zijn ingeleverd 308 stembiljetten waarvan 4 van onwaarde, en is met 171 st. benoemd de heer H. J. Bruinvis, terwijl op den heer H. P. v. d. Tak 133 st. waren uitgebracht. Het kiescollegie der herv. gemeente heeft ter voorziening GEMEENTERAAD. Zitting van Woensdag 1 Augustus 1877. No. 11. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergaderingwanrna 1. de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Zijn medegedeeld de sedert die vergadering voor het dagelijksch bestuur ingekomen stukken. Van Gedeputeerde Staten 2. Berigt, dat zij bereid zijn de door den Raad benoemde commissie te ontvangen op 25 Juli, des namiddags ten een urt aan het provinciaal gouvernementsgebouw, onder bijvoe ging van een nog nader ingekomen adres van M. K. 'donges alhier, waarbij verzocht wordt het raadsbesluit van 7 Juni, betreffende den aankoop der perceelen tot vergrooting van het Waagplein, niet goedtekeuren. 3. Berigt, dat voor kennisgeving aangenomen is het raads besluit tot regeling der uitgaven van het klokluiden bij het overlijden van H. M. de Koningin. Nos. 2 en 3 voor kennisgeving aangenomen. 4. Driemaandelijkse!! verslag omtrent de zangschool van den stads-klokkenist.. Het aantal leerlingen bleef onveranderd de lessen' worden geregeld gegeven en met, voldoenden ijver bezocht. Voor kennisgeving aangenomen. 5. Deelt de Voorzitter mede, dat reeds in handen der vaste commissie van financiën om berigt en raad is gesteld de ingediende verbeterde rekening van het gasthuis over 1876 en de begrooting voor 1878. Voor kennisgeving aangenomen. 6. Verzoek van D. Dekker, landman aan het Zeglis, om vernieuwing der straat van de ballastplaats van Sap tot het bruggetje bij Sempel en tot het geregeld afvoeren van water, daar in Maart 1876 door Burg. en Weth. verbetering in het begin van den zomer is toegezegdwelke niet is uitge voerd en op een in April 1877 ingediend adres van gelijke strekking geen antwoord is ontvangen. Gesteld in handen van Burg. en Weth., om berigt en raad. 7. Verzoek van mej. F. M. van de Velde, om eervol ontslag als onderwijzeres in nuttige vrouwelijke handwerken aan de openbare tusschenschool met ult°. September a.s. Eervol verleend. Zijn behandeld de volgende ter lezing gelegen hebbende stukken: 8. Rapport van de commissie van financiën omtrent de begrooting van het burg. armbestuur voor 1878, in ontvang en uitgaaf voorgedragen op f 6933.05 onder den ontvang begrepen eene subsidie uit de gemeentekas van f 3694.41 f 382.51* minder dan voor 1877 is toegestaan, waarvan f 1251.6) voor de gewone armen en 2442 80 voor den onderstand aan R. C. armen beneden den ouderdom van 60 jaren, te Alkmaar verblijvende, aan wie doorliet, 11. C. paro chiaal armbestuur onderstand wordt geweigerd. De post bedeelingen in geld is zamengesteld uit: eigen armen f 413.— 77.75 minder; voornoemde R. C. armen 1622.30, f 83 95 minder en bestedelingen bij particulieren 552.25 322.25 miuder dan voor 1877 is toegestaan. De commissie beeft legen de naauwkeurig toegelichte ramingen geen bezwaar en adviseert tot goedkeuring der begrooting. De conclusie wordt aangenomen. De heer Stuart vestigt alleen de aandacht óp het feitdat uit deze begrooting met, welker cijfers hij zieh vereenigen kan, daar het burgerlijk armbestuur zich naar zijne meening zeer goed van zijne taak kwijtblijkt, hoe genoemde bedeeld wor dende R. C, armen, door dat het R. C. parochiaal armbestuur zich a&n zijne wettelijke, verpligtingen onttrekt4 maal zoo veel vorderen als de eigen armen. Hij acht bet goed dat op dergelijke feiten van tijd tot tijd in het bijzonder de aandacht wordt gevestigd vooral ook in verband met hetgeen mes verder ziet gebeuren en dat aanstonds ook in deze vergade ring nog zal blijken. 9. Rapport der speciale commissie die onderzocht heeft de gemeente-rekening over 1876 en de daartoe behoorende beseheiden. Dat onderzoek heeft geen aanleiding tot het maken van aanmerkingen of bedenkingen gegeven, terwijl de overgelegde stukken in orde werden bevonden. Zij stelt daarom voor, de rekening voorloopig vasttestellen in ontvang op 1S6.633.74, in uitgaaf op 165.154.44j, met een batig saldo van 21479.29j. Met, de door Burg. en Weth. voor gedragen invorderbaar- en oninvorderbaar-verklaringen kan zij zichéén post uitgezonderdook vereenigen. Onder de personenwier aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1876 als oninvorderbaar wordt voorgedragen komt voor A. op de Laakvroeger hulponderwijzer bij de R. C. jongens scholen en tegenwoordig hoofdonderwijzer der daartoe be hoorende armenschool, aangeslagen voor ƒ7.20. Zij acht dien onderwijzer zeer goed in staat,dat bedrag te voldoen en op grond daarvan stelt zij voor dien aanslag alsnog invor derbaar te verklaren en Burg. en Weth. uittenoodigen, zoo danige maatregelen te nemenals kunnen strekken om de voldoening te verkrijgen. De rekening voorloopig vastgesteld en verder het voorstel der commissie aangenomen: Burg. en Weth. bleven buiten stemming. 10. Rapport op de verzoeken om vergunning tot afvoer van vuil- en hemelwater naar gemeente-water of gemeente- riolen van J. Krabbendam voor zijne in aanbouw zijnde per ceelen aan de Lindegrachtvan H. Krijns voor zijn perceel hoek Laat en Ridderstraatvan de wed. L. de Jong voor haar perceel aan de Popelmanslaan. De conclusie strekt de vergunning tot wederopzegging toe onder de gewone bepa lingen te verleenen. Aangenomen. 11. Brief van Gedep. Staten, waarbij zij, onder mededee- lingdat zij de door den Raad benoemde commissie ontvan gen hebben en dat hare leden hun hekend gemaakt hebben met hunne zienswijze omtrent eenige in de adressen behan delde punten hun verlangen blijven te kennen gevenzoo als zij aan die commissie reeds mededeelden alvorens over het raadsbesLit van 7 Juni te beslissen, een advies van den Raad nopens die adressen te ontvangen. Zij zenden daarom nogmaals die stukken ferug, met verzoek daarover alsnog te willen dienen van berigt en raadbepaaldelijk over de daarin ontwikkelde bedenkingen tegen de geldigheid van dat raadsbesluit, aan de artikelen 44 en 46 der ge meentewet ontleend. Nadat de leden der commissie Terslag hadden gedaan van hun onderhoud met Gedep. Staten en eenige besprekingen waren gehouden, wordt de vraag, door den heer Verhoe ff gesteldaeht de Raad zich voldoende ingelicht of zal vooraf eene commissie tot onderzoek benoemd wordenmet aige- meene stemmen, blijvende de heer Coster buiten stemming, in dien zin beantwoorddat eene commissie tot onderzoek zal worden benoemd. Tot leden dier commissie worden benoemd de heeren Vonk, Stuart, Verhoeff en van Leeuwen. 12. Gaat de vergadering over in eene zitting met, gesloten deurenna heropening waarvan 13. de heer Bruinvis de Lange vraagt naar den stand der werkzaamheden aan de Bokkesluis. De Voorzitter antwoordt, dat Burg. en Weth. onlangs den aannemer aangespoord hebben meer spoed met. dat werk te maken, onder mededeeling, dat zij de boete ten volle zouden toepassen voor de te late oplevering dat daarop een brief met, verontschuldigingen is ontvangen doeli dat in den laatsten tijd de werkzaamheden met kracht, worden voortgezet. 14. Daarna sluit de Voorzitter de vergadering. B U R G E R LIJ K E STAND. ONDERTROUWD. 2 Aug. Hendrik van Ooijente Hilversum, en Wilhelmina Maria Goossens, te Alkmaar, Dirk Kager en Eli sabeth korver. Otto Arnoldus Benjamin Koch, te Arnhem en Jeannette Christina de Wit, te Alkman Willem Baas en Gerritje de Wit. GETROU WD. 29 Juli. Wilhelmus Severin en Helena Sophina Pater. Maartt Schenke en Elisabeth Smit. Jan de Wit en Geet truida Kater. 2 Aug. Hubertus Balvers, wedr. van Grietje Polle, en Ataielh Julia Aalders, wed. van Petrus Adrianus van Lom GEBOREN 28 Juli. Jas, Z. van Klaas Denijs en Izeliag Denijs. He». drikus, Z. van Johannes Leonard Klugt en Catkarii Blom. 29 u Maria. D. van Jan van Koot en Maria Margaretli de Jong. Maria Geertruida, van Arie Winde en Pietertje Bakker. Maria Alida FranciscaD. van Albertus van Giezei en Agatha Maria Middeldorp. OVERLEDEN. 27 Juli. Gerrit HendrikZ. van Hermanns Nederkoorn Maria, Engelina Schellinger, ruim 5 m. Dientje1). van Gerardus Hendrikus Arbous Dient je Zimons1 j. en 8 m. Elisabeth Matin Petronella D. van Willem Hendrik Spierdijk ei Wilmptje Klinkert Storm, 5 m. 1 Aug. Airtje Jantjes, echt,gen. van Aldert Geel56 j. en 11 n 2 Maartje Stam, echtgen. van Pieter van der Meer. 39 j 2 Aug. 30 Alkmaar 30 Juli Aangevoerd a 1,46 per kilogr. 296 vette Kalveren f 2i a 110, 8 nucht. dito /10 a 18, 940 Schapen ƒ24 a 36 15) vette Varkens 0,51 a 0,60 per kilogr., 25 magere diti 14 a 20. 3 Aug. Kleine Kaas f 37,50, commissie f 34, middelhari 34,50, laagste prijs t 23, aangevoerd 671 stapels, wegendi 145271 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 145 hectoliters Tarwe 12,50, Rogge 9, Gerst f 6,75, idem chev. f 7 Haver f 6 Kanariezaad 11 Koolzaad f 14, Karweizaad 1 25,50, groene Erwten ƒ16. 4 Aug. Aangevoerd 8 Paarden 79 a 400, 12 Koeiet ƒ185 a 290, '9 nuchtere Kalveren f 13 a 22, 149 Schapet 20 a 88 58 Lammeren 8 a 17 9 Geiten 3 a 12 3 kleine Bokjes ƒ.0,45, 102 magere Varkens 14 a 22 177 Biggen 5 a 9 Boter per kop 0.92% a 1. Edam 28 Juli. Kleine kaas 28 a 36,50, verkocht 121 stapels, wegende 25591 kilogr. 2 Aug. 2)8 Stukken Boter 1,3 Kippeneieren 3,50 a 4. Enkhuizen 2 Aug. Kleine kaas 36.75, aangevoerd 35 stapels, wegende 9090 kilogr. Karweizaad ƒ25,50, Blauw Maanzaad 16,50 a 17,75 per 50 P., Mosterzaad 31 75 vale Erwten f 12,75 a 13,50, Gerst 6,75 a 7,25 per mud Haarlem 30 Juli. Witte Tarwe ƒ12,50, Rogge ƒ687 Gerst 6Haver f 4,50 a 5,50 Karweizaad 23 75 Olie.' zaad f 13,65 a 14,75. 1 Aug. Kleine kaas 15 a 36,25 aangevoerd 152 stapels wegende 34572 kilogr. 7 Koeien f 130 a 280, 26 nucht Kalveren /5a 16, 1 vet, dito f 20, 44 Schapen 25 a 32 10 Lammeren 18 5 Biggen 9 a 10. Hoorn 2 Aug. Kleine Kaas f 37,75, aangevoerd 294 sta pelswegende 79707 kilogr. 4 Aug. Aangevoerd 5 heet. Tarwe 12, 1 Rogge, 43 heet Gerst 7,50, 3 heet. Haver ƒ6, 5 heet. bruine BoonenZlO op monster verkocht: Karweizaad 25,25 a 25,75,45 Paar den 70 a 275, 10 Kalveren 14 a 28 200 Schapen ƒ2: a 34, 60 Varkens 14 a 20, 250 Biggen 7 a 11, 1201 heet. Aardappelen 2,50 a 3, 30 manden Peren 5 a 6 per heet.. 9500 kilogr. roode Aalbessen ƒ18 a 19 per IOO kilogr., 6000 zwarte dito 44 per 100 kilogr., 1800 koppen Boter 1.40- a 1,50 per kilogr., 9500 Kippeneieren 3 50 a 3.75 per 100 stuks. Krommenie 2 Aug. 105 Koppen Boter 1,40 a 1,70 pei P, 1450 Kippeneieren 3,25 a 3,50 per 100. Medemblik 1 Aug. Kleine Kaas 36,25 aangevoerd 71 stapels. Boter ƒ1,56, Kippeneieren 3,75Eenden ditt 3,50 per 100. Purmerende 31 Juli. Aangevoerd 247 stapels Kaas, Bote 1,35 a 1,50 per kgr„ 205 Runderen, 214 vette Kalverei 0,60 a 0,80 per kilogr., 53 nuchtere dito /8a 30, 101 vette Varkens 0,48 a U.58 per kilogr., ]5 magere' diti 16 a 25, 85 Biggen f 5 a 8, 1022 Schapen en Lammeren Kippeneieren 3,50 a 4 per 100. Behagen 2 Aug. Aangevoerd 12 Paarden 60 a 400 5 Stieren 90 a 130, 30 magere Geldekoeien 160 a 190 25 vette dito 180 a 260, 10 Kali koeien 220 a 310 10 nuchtere Kalveren 8 u 20 200 magere Schapen f ]f a 28 600 vette dito f 28 a 34 20 magere Varkens L a 23, 20 Biggen ƒ7 a 10, 40 Konijnen 10 a 100 ets 2( Kippen 40 a 60 ets.. Duiven 10 a 30 ets., 150 kilogr. Botei 1.40 a 1,53 50 kilogr. Kaas 40 a 50 ets. per kilo°-r 2500 Kippeneieren 3.50 per 100. Schiedam 1 Aug. Moutwijn 12,25, Jenever 17,75. Uitgeest 1 Aug. Aangevoerd 51 'Schapen 30 1 Kal 10, 202 koppen Boter (Van 0.65 'kil.) 0,95 a 1 07% 308 Eieren 3,50, per 100, 140 Kaasjes 1,25 per stuk Zaandam 2 Aug. Kiene Kaas 36.25, verkocht 76 st.' Londen 30 Juli. 2000 Runderen 4.6-6.2, 10000 Schapei en Lammeren 5 6-7, Kalveren 5.-6.2, Varkens 3.8-4 8 2 Aug. Aangevoerd 900 Runderen 4 6-6, 8000 Schapen en Lammeren 5.6-7, 200 Kalveren 5-6.2, Varkens 3.8-4 10 Sedert. C. N.Sch. 2}pct. dito dito dito dito Spanje, Obligat. dito Binnenl. PuHugal 1853 Rusl, 1798-1816 Obiig.-leen. 1864 Aand.Z.Rs. 1864 dito dito 1866 Uosienr. Obl. inp. dito in Zilver Aandeelen 1864 Turk. übi. 1865 Egypte 1868 N. Amerika 1885 dito 1904 Amsterdam 4 Augustus 1877. Brazil. Obl.] 865 5 pet. j J/e«coObl.l851 3 j Maatsch.expl. Staat,s-sp. 102 Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. 103 Russ. Sp. Kiew Brest, 43" Aand. Balt.-Spoorweg j 4&1 Illin. Cent.-Spw. j Mts. Ct.v.Aand, Chicago N. West Cert! Union Pnc.Hoofdi.6 Chicago Z.W. 7 St.Vincent.Br.7 s Alt.Miss Ohio 7 Peru 1870 6 X 1872 5 h Aand. Erie-Spoorw, Union Pacific. San JoaquinValley 6 pet. n Van alle ziektendie dagelijks de sterflijst vermeerderen, is de longtering zeker de meest algemeenede meest, wan hopende voor de huisgezinnen. De ondervinding heeft eerst te Brussel en later bijna overal geleerd dat de teer, die een hartsachtig produet is van de dennen, een zeer merkwaardigen en gelukkigen in vloed heeft op de zieken, die aan tering of bronchitis lijden De beste wijze om de teer te gebruiken is in den vorm van capsules. De teercapsules vati Guyot zijn een der meest populaire geneesmiddelen voor bovengenoemde ziekten Ge woonlijk neemt men twee capsules telkens vóór men gaat eten. De weldadige invloed doet zieh spoedig bemerken Om zeker te zijn, dat men de echte capsules heeft,moet men op de driekleurige handteekening van den heer Guyot oö het étiquette letten. Te verkrijgen te Alkmaar, bii J.j.MO. LENA AR, firma W. SCHUT en Zn., en in de voornaamste apotheken. van Arnhem, en

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 2