WIJNHANDEL. Om uitteveenen Rijks Hoogere Burgerschool. Hotel en Stalhouderij FASLL Eenc egens Tuinmanski Aan de kiez Cornells I ter. top. TE YV een© Hl tt a. at n m? rnnD Mvr(on§«he IV -A.. BC BloemenstandE Bloemenpot Bloemem Bloenu Blot I Koorden voo Zweden en Noorwegen. Rusland. Turklie. Griekenland. Oomtenryk-llongariic. .ikmaar Italië. Span ge. Wereenigde Stalen. Kuid-itrrica. Canada. !ES lengc- pasta loeder >el biedt men UIT DE veer 28 bunders best kander gelegen in Noordhollandsch Kan Te bevragen bij de De ouderaeteekenden bevelen zich beleefdelijk aan eene partij eiken vierkant bezaagdei bij J. VERWEEL, i durend blijft aanbev Rij vonnis der Alkmaar, in dato d grosse geregistreerd, i smid en winkelier, wi te zijn in staat van fs genomen op dieuzelfd den Edel Achtbaren l TERZËERechter Rechter-Commissaris Procureur te Alkmaar Mr. E. II Alkmaar, 8 Augustus Bij vonnis derArro maar, van 7 Au NAT li AN PRINS, waren, wonende te H gustus 1877, te verk< In dit faillissement is saris de Heer Mr. C. der genoemde Regtbai LAAS HENDRIK Alkmaar. De creditei worden opgeroepen to gemagtigde, eener ver worden op Vrijdag, middags te 12 uur, ii Regtbankop het St tot de verificatie der van genoemden G. N Alkmaar, 10 Aug. 1877. te Berlijn gefabricee 15 8*1 S en Maiiloor prijzen. OPRUIMING van af l©i- Cents per rol I). Bij R. C. gezinnen niet de kost, i Men adresseere zich ir kost en inwoning den Boekhandelaar P. Ten spoedigs KLAAS AKKER! bij de Noordervaart. Tuinman, bij Alkmaar met kost en loon naar RE BAZAR. Nu de oudergeteekei N ieuwedieper Courant Lid voor den Gemeeni gevoelt hij zich gedrc keling van stemmen t verklaren dat hij bij (liet in aanmerking 't Zand, in de Zijpe 10 Aug. 1877. Aan U, die met oi willen bewandelendie gemeente en van 't vo vertrouwen aan zulke i sefl'endat zij door U aigemeene maatschappe ter bevordering van 1 hij moge rijk of arm', aan U allen geachte dit woord gerichtom tot eene getrouwe opk< en uwe stemmenzou gen ookte laten ve op den He te brengen die uitdrukkelijk verkl tuëele benoeming, het licimac zou aanvaarden. uit de verschillende Koloniën. Te Madras is onder voorzitting van den gouverneur eene openbare bijeenkomst gehouden, waarop be sloten is den bijstand der engelsche natie tot, leniging van den nood in zuidelijk Indië in te roepen. In de daartoe strekkende motie wordt verklaard dat eene bevolking van 20 miljoen zielen in nood is en in het presidentschap Madras alleen 1.750,000 personen dagelijks onderstand ontvangen dat de sterfte bijna een half miljoen heeft bereiktde nood de hoogere standen niet verschoont en de toestand eerst wanneer in Januari de oogst wordt binnengehaald een einde nemen kan. Volgens een nader bericht is in de oostelijke districten van Bombay vrij wat regen gevallen maar neemt in het westen de nood in omvang toe. In bet, noordwesten is ook regen beginnen te vallen en de bezorgdheid verminderd. Er wordt thans onderstand verleendin Madras aan 957,000 personen door werkverschaffing en 839,000 zonder; in My sore respectievelijk aan 48,000 en 151,000, in Bombay aan 24S.000 en 149,000 personen. Den 3 zijn in al de moskeeën van Calcutta openlijke dank stonden gehoudennaar aanleiding der overwinningen, door de turken te Plewna en Eski-Saghra behaald. Zwbden. De 6000 inwoners tellende havenstad Sundsvall ismet uitzondering van het oostelijk gedeeltedoor een brand verwoest. In het gouvernement Nischny-Nowgorod woedt sedert 16 Juli een boschbrand die door de groote droogte reus achtige afmetingen verkregen heeft en eene aanzienlijke uit gestrektheid der domeinbosschen dreigt te vernielen. Eerst bij het invallen van regenachtig weder hoopt men den brand meester te kunnen worden. Bij keizerlijke ukase, gedagteekend uit Bjela van 22 Juli, is de oproeping bevolen van 188,600 manschappen der land weer, en de onverwijlde mobilisatie van het geheele corps der garde en van verscheidene legerdivisiën. Het grootste deel der garde en eenige legerdivisiën moeten zich dadelijk bij bet, leger in Bulgarije voegen, hetoierige deel der nieuw gemobiliseerde troepen is tot versterking van het leger in den Caucasus bestemd. De montenegrijnen hebben den 1 Aug. het fort Tsjad- schawitza veroverd't welk als de sleutel van Nicsic be schouwd werd. Binnen deze slechts met 12 kanonnen gewa pende vesting hebben alle vrouwen en kinderen uit de stad en de omliggende turksche plaatsen toevlucht gezocht. De nieuwe Scheikh-ul-lslam Ralil-effendiis een aanhan ger der oud-turksche partijzoodat zijne benoeming eene bedreiging is, niet alleen voor Midhats werk van hervorming, maar ook voor de christenen der hoofdstad, die in Hairoullah- ejfendi, den voorganger van Halil, steeds een waarborg tegen uitbarstingen van het muzelmansche fanatisme zagen. Alle pogingen worden ingespannen tot vermeerdering der strijdkrachten. Men verzekertdat de intertijd naar den Caucasus tot opruiing der bevolking gezonden troepen terug gevoerd wordenen tevens dat de turksche schepen last hebben om ook de cireassiërs mede te voerendie voor de wraak der russen beducht zijn. De Porte heeft de hoofden der christengemeenten uitge- noodigdeene militie van christenen te organiseeren ten einde gezamenlijk met de gensdarmerie de openbare veilig heid te handhaven. Bij besluit van den Sullan is bepaald, dat de bezoldiging van alle ambtenaren tot aan het einde van den oorlog met de helft wordt verminderd. De russischc stoomboot Constantijn is den 3 voor Kilios (Bosporus) verschenen en na eenige kononsehoten gelost te hebben weder vertrokken. Volgens een bericht, uit Konstantinopel aan de Times heeft Kadri-bey. de voorzitter van den Staatsraad, aan den oos- tenrijkschen gezant in vertrouwen verklaard dat de Porte bereid is vrede te sluiten indien Rusland niets anders ver langt dan de autonomie van Bulgarije met christen-gouverneurs. Den 4 heeft een hevig gevecht van 7 uren plaats gehad tusschen de bosnisehe opstandelingen onder Despotovic en de turken. Eerstgenoemden werden verslagen en leden groote verliezen, Despotovic moest met 300 insurgenten op oosten- rijksch gebied overgaan waar zij ontwapend en geïnterneerd werden. Er is besloten eene bijzondere keizerlijke garde te organi seeren voor de bescherming van Konstantinopel. De Porte heeft den engelschen gezant doen weten dat zij de versterkingen van Gallipoli voltooien en het garnizoen versterken zal, ten einde de stad zelve te kunnen verdedigen. Toen de russen den Balkan overschreedden kwamen op onderscheidene plaatsen in Thracie de bulgaren in opstand. Die opstand is snel onderdruktwaarbij vele bulgaren om het leven zijn gebracht. De krijgswet is op genoemde plaat sen van toepassing verklaard. Arifi-bassade ontslagen minister van buit. zakenis voorzitter van den Senaat gewordenwelken post zijn op volger Server-bassatot dusver had bekleed. Krijgsbedrijven in Azie. 15000 Man russische versterkings troepen zijn de grenzen overgetrokken en hebben eene sterke stelling ten noorden van de ruïnen van Ani bezet, aldus de rechter flank en het centrum der turken bedreigende. Van russische zijde wordt gemelddat in het turksche legerkamp de dyssenterie is uitgebroken. "Bulgarije. De drie duitsche militaire attache's bij het russische leger verklaren in hunne rapporten eenstemmig en ten stelligstedat de russen zich aan geenerlei wreedheden jegens de muzelmansche bevolking schuldig makennoch de linietroepennoch de kozakken. Een aantal verslaggevers van dagbladen bevestigen het verminken en vervolgens vermoorden van russische gewon den die bij een gevecht in den Schipkapas in handen der turken waren gevallen en zulks terwijl ter zelfder tijd 50 turksche gekwetsten uit hetzelfde gevecht in de russische ambulances zorgvuldig verpleegd werden. De verslaggevers za gen het verminkte lijk van een rus nog liggen op de draagbaar, waarmede zijne makkers hem van bet slagveld hadden willen voeren, en zelfs de dragers lagen onthoofd daarnaast, hoewel zij den band van bet, Roode Kruis om den arm droegen. De kolonel Wellesley, de britsche militaire attaché in het russische hoofdkwartier, is naar Londen gegaanomdat hij den Czaar zijn verlangen te kennen gegeven hadde brit sche regeering op de hoogte t.e brengen van de uitstekende wijze waarop het russische leger de gekwetste en gevangen vijanden behandeltin strijd met de dienaangaande van turksche zijde uitgestrooide verhalen. Eene deputatie uit Bosnië heeft de Czaar te Bjela eene memorie aangeboden waarin aangedrongen wordt op eene yereeniging van dat gewest met Servie. Uit Varna wordt maand een gevecht gemeld tusschen dat in de eerste week dezer 7 russische kanonneerbooten en 2 turksche monitors bij Touldscha in den Souünaiuond van den Donau heeft plaats gehad. De russen zouden daarbij vier kanonneerbootendie in den grond geboord werden en een officier met 11 man verloren hebben. De afgezonden torpedo's der russen wisten de turken door het uitzetten van booten die de monitors met een netwerk omringden onschadelijk te maken. Het bericht der nederlaag, die Achmei-Eyoub-bassa dezer dagen bij Rnstschuk geleden zou hebbenwordt in een offi cieel telegram uit Konstantinopel een verzinsel genoemd. Het leger van den russiscken kroonprins heeft Rustschuk nog niet geheel ingesloten wachtende op den uitslag der gevechten bij PleWna. Het verlies der russen te Plewna op 19 Juli bedroeg niet minder dan 2000 gesneuvelden en gekwetsten. Genl. Krü- dener had de plaats door de brigade van genl. Schilder- Schuldner doen aanvallenzonder den reeds versterkten vijand behoorlijk verkend te hebben en toen de troepen Plewna binnengedrongen waren en zorgeloos door de straten trokken, werdt plotseling uit alle huizen een moorddadig vuur op hen geopend. Bij hunnen aftocht zagen zij, hoe hunne ge kwetste makkers door de turken werden afgemaakt. Uit het hoofdkwartier kwam toen bevelden aanval niet te hervatten, voordat het corps van Kriidener met dat van genl. Schackosky zou versterkt zijn, en toen dit den 29 geschied wasvolgde den 30 de weder verloren strijd. De russen telden 32000 man infanterie, 3 brigades cavallerie en 160 kanonnen de turken 50000 man gelegerd in eene reeks van sterke stellingen in den vorm van een hoefijzer, welks uitein den op de rivier de Wid steunden. Van weerskanten is met groote dapperheidmet afwisselend geluk en ten koste van zware verliezen gestreden. Tegen zonsondergang deden de turken eene krachtige offensieve beweging en gaandeweg veroverden zij alles wat zij in den loop van den dag verlo ren hadden. Toen het duister geworden wasnamen de basehibozoeks bezit van het slagveld en sloegen zij een aan tal gewonden dood. Het verlies der russen bedroeg den 30 volgens hun eigen opgaven ruim 5000 mande genl. Kaul- bars behoorde tot de gesneuveldende genls. Stepanoff. Boschersanoff en Sarantscholj tot de gekwetsten. De bericht gever van de Daily-News schatte hun verlies op 7000 man en achtte de brigades van genl. Schackosky te zwaar geteis terd en te zeer gedemoraliseerd om in dezen veldtocht, nog bruikbaar te zijn. De verslaggever van de berlijnsche Natio- nal-Zeitung zegtdat de russische troepen den strijd tot den vroegen ochtend van den 31 hebben voortgezetwaaruit zich de vermelding van een tweedaagschen slag in de turksche berichten verklaren laat. De russen zijn gebleven in de stellingen, die zij vóór den aanval bezet hielden. Plewna en Lowatz zijn door talrijke turksche troepenafdeelingen bezet en sterk verschanst. Een briefschrijver aan de londensohe Times uit Yeni-Saghra meldt, dat het verhaal, als zou de turksche bevolking der stad zooveel van de wreedheid der russen en bulgaren hebben te lijden gehadverdicht isdat integen deel de daar den 14 gekomen ongeregelde turksche troepen de turksche bevolking verschrikten door het verzonnen ver haal dat de russen in aantocht waren, waarop die bevolking overhaast de stad verliet, en weeklagende over de geweldena rijen des vijands naar Adrianopel enz. vluchtteiets wat juist door genoemde troepen bedoeld was, die de achterge bleven bulgaarsche bevolking plunderden ellendig mishan delden of vermoordden. Afdeelingen van de ongeregelde troe pen loopen als gewone rooverbenden het land af, wijkende als de russen naderenen overal de gruwelijkste sporen van hun verblijf achterlatende. De half-officiëele Turquie bevestigt het bericht, dat de cireassiërs onder de grieksche bevolking van Kavarna eene groote slachting hebben aangericht. Twee bataljons egypti- sche troepen zijn daarop naar die plaats afgezonden om de orde te herstellen55 cireassiërs waren schuldig bevonden en opgehangen. Genl. Gurko heeft den 30 eene afdeeling van Solimans le der, die Eski-Saghra bezet hield verslagen en verstrooid en 2 kanonnen veroverd. Den 31 sloeg hij bij Dschouganli niet ver van Eski-Saghraeene andere afdeeling van hetzelfde leger, onder Reouf-bassadie na een strijd van 7 uren naar Karabounar terugtrok, 's Avonds kwam Soliman-bassa met, 14 versche bataljons Reouf te hulp en slaagde hij er in de stad te hernemen. Volgens de londensche Daily-Telegraph overviel hij in den vroegen morgen van 1 Aug. de nog sla pende russen en vielen 5 kanonnenveel ammunitie en levensmiddelenbenevens een groot aantal gevangenen in zijne handen. Toen de turken de stad binnentrokken had den zij nog tegen de bulgaarseha bevolking te strijden die zich in de huizen en de kerk verschanst had en een strijd op leven en dood aanging. Genl. Gurko heeft zich in den Schipkapas verschanst. Volgens den berichtgever der Daily News staat tusschen Lowatz en Tirnova geene enkele russische compagniete Tirnova zelf slechts een handvol soldaten der achterhoede van genl. Gurko''s corps, en tusschen Tirnova en Osmanbazar niet meer dan eene kleine divisie infanterie onder genl. Ern- rot met eene brigade cavallerie. Servie. Bij besluit van den Vorst is de minister van oorlog gemachtigd om 3000 man militie op te roepen ten behoeve van de bewaking der grenzenen voorts de aan schaffing van het nog ontbrekende oorlogs-materiëel bevolen. De Skupsehtina heeft hare werkzaamheden afgedaan en is den 5 gesloten. Op uitnoodiging van den minister Ristic heeft zij zich verklaard voor het blijven betalen van den cijns aan Turkije. De buitengewone zitting van de Kamer is den 5 geslo ten. Bij koninglijk besluit zijn de officieren van den generalen staf van het leger en de commandanten van de onderscheidene brigades, regimenten en bataljons benoemd. De opperrabbijn te Corfu spoort zijne geloofsgenooten aan om als vrijwilligers dienst te nemen bij het leger, ten einde het gemeenschappelijk vaderland te helpen verdedigen. De oogst overtreft zelfs de zeer gunstige verwachtingen. Men berekentdat dit jaar voor 300 miljoen aan granen uitgevoerd zal kunnen worden. Oostenrijk. Keizer Wilhelm heeft den 7 Gastein verlaten en den nacht te Salzburg doorgebracht. De Keizer van Oostenrijk ging den 8 uit Isch tot Strobl hem te gemoet, en gezamenlijk begaven zich de Keizers naar Ischl, waar zij door den kroonprins werden opgewacht. Eerstgenoemde bracht terstond een bezoek aan de Keizerin, en vertrok den 9, een eindweegs door Keizer Frans Joseph vergezeld wordende. Uit Dalmatie wordt gemeld, dat turksche troepen de gren- Snelpersdruk van Herms. Coster en Zoon. er de zen gesehonden, 2000 stuks rundvee geroofd en de herders gewond hebben. Hongarije enz. De allerwegen in Hongarije gehouden turkschgezinde volksvergaderingen zijn beantwoord door eene russischgezinde te Agram. Eene deputatie van die vergade ring heeft de genomen besluiten aan den Ban van Croatie overgebrachten deze heeft beloofddat hij afschriften aan den Keiler en aan graaf Andrassy zou doen toekomen. De rechtbank te Rome heeft den 26 Juli, aannemende dat noch het burgerlijk wetboek, noch het kanonieke rechteenig verbod behelzen tegen het bewijzen van eene geboorte door middel van persoonlijke getuigenis beslistdat de priester Vrnditti en de oudste van Antonelli's vriendenTamburlini wegens hunnen hoogen leeftijd en zwakke gewondheid reeds in het begin van Augustus zullen gehoord worden, inzake den eisch van de gravin hambertini om erkend te worden als de natuurlijke dochter van wijlen den kardinaaldie meer dan een miljoen aan hare opvoedjng heeft ten koste gelegd. Ten aanzien van de derde getuige, de vroedvrouw Gervasewier gezondheid niets te wenschen overlaatis geen vervroegd verhoor noodig geacht. Den 28 zijn de paarden van het rijtuig van prins Amadeus hertog v. Aosta, te Turijn op hol geraakt. De prins sprong uit het rijtuig en kreeg eene ernstige wonde aan het hoofd, Het hof van assises te Frosinone heeft in 30 zittingen een geding behandeld tegen 42 personenbeschuldigd van eene bende boosdoeners te vormenwelke zieb aan allerlei mis daden had schuldig gemaakt. Veroordeeld zijn 14 personen tot levenslangen, II tot 25jarigen, 2 tot 20jarigen 2 tot lOjarigen dwangarbeid enz. De Gaceta maakt de nieuwe organisatie van het leger openbaar. In tijd van oorlog zal het 206 kanonnen 243,000 man infanterie en 30000 paarden tellen. In vredestijd zal het contingent naarmate der behoeften vam de schatkist verminderd worden. KoLONiëN. De opstandelingen op Cuba zijn in 6 achter eenvolgende gevechten aan de oevers van de Sanpedro-rivier in het oostelijke departement geslagen. Zij hebben onder scheidene leden der revolutionaire junta en 2 voorname aan voerders verloren. Den 31 zijn te Nieuw-York naar Manchester scheepge- gaan 50 timmerlieden, aan wié het geld voor den overtocht voorgeschoten en toezegging van werk voor een geheel jaar tegen 6 shilling daags gedaan is. De timmerlieden-vereeni- ging te Nieuw-York trachtte de mannen vruchteloos van hun besluit af te brengen. Eene Maatschappij, welke wapenen vervaardigde, voor Tur kije, heeft hare werkzaamheid gestaakt, omdat het, verschul digde geld uitbleef. Reeds 450,000 geweren waren gereed. Er moesten volgens de overeenkomst nog 150,000 worden gemaakt. De minister van financiën heeft de aflossing van 10 mil joen d. s/20 bonds aangekondigd. Den 1 Aug. hadden te Scranton, in Pennsylvanie, de werk- stakende oproerige mijnwerkers, 5000 in getal, de spoorweg beambten gedwongen het werk te stakendaarbij ettelijken hunner mishandelende en kwetsende. De burgemeester kwam tusschenbeide en werd zwaar gewond, waarop bij de buiten gewone konstabels opriepdie, toen de muiters weerstand boden, 3 maal vuurden, waardoor 4 opstandelingen sneuvel den en een aantal gewond werden. Dit bracht het oproer tot staandoch aangezien de menigte aangroeidedeed de burgemeester om troepen telegrafeerendie den volgenden dag dan ook Scranton bezetten. Te Wilkesbarremede in het graafschap Luzerne, hadden de oproerlingen de overhand; zij hielden er niet alleen alle treinen aan, maar maakten zich ook van de station meesier. 2000 Man militie werden ge zonden om de orde te herstellen. Alleen te Fort Wayne duurde den 1 Aug. het verzet der spoorwegwerkers nog voort. De gouverneur van Indiana, herhaaldelijk aangezocht om derwaarts troepen te zenden beweerdedat er geene beschikbaar waren en dat de burgers zichzelven behoorden te beschermen. Eindelijk heeft genl. Hancock 800 man uit Pittsburg gezondenop welker nadering de arbeid hervat en het goederenvervoer op de lijn PittsburgFort Wayne Chicago hersteld werd. Overal staan de rustverstoorders terechthunne straf bestaat meest in boeten met niet al te zware gevangenis. De president van der Bilt heeft 100,000 d. onder de 18,000 werklieden van den „New-York Central" doen uitdeelen, ter belooning van hunne getrouwheid gedu rende de onlusten. Een vijfde onder hendie zich hebben laten medeslepen wordt niet weder in dienst genomen. De directeuren van den pennsylvaanschen spoorweghet dividend vaststellendehebben eene resolutie aangenomen verklarende dat hetmet het oog op de zware verliezen uit de vernieling van eigendommen der maatschappij te Pitts burg en de langdurige stoornis van het verkeer op hare eigene en andere aansluitende lijnen hun eerste plicht is te zorgen voor het onverwijld herstel van gebouwen en rollend mate rieel. De werkstakers in de kolenmijnen van Pennsylvanie hebben in eene te Shenandoah gehouden bijeenkomst besloten, in den eisch om hooger loon te volharden. In eene derge lijke bijeenkomst in het mijndistrict CumberlandMaryland, is die eisch eveneens gesteld. Eene poging om het spoor wegverkeer te Bellairein Ohio te stuiten is door de troe pen verhinderd. De republikeinsche conventie van Ohio beeft eene motie aangenomen, waarin wordt aangedrongen op eene aigemeene spoorwégregeling van wege het Congresonder invoering van arbitrage voor alle geschillen met de werklieden. De conventie verlangt tevens, dat het Congres scherpe bepalingen zal invoeren voor de veiligheid der reizigersvoor behoor lijke rente van belegd kapitaal en billijke loonen, wanbestuur en uitbreiding der spoorwegen ten koste van de aandeelhou ders belettende. In weerwil van de belofte van Shepstone omtrent het ge bruik der hollandsche taal in de Transvaal, zijn alle stukken nopens de oprichting van het hooggerechtshof aldaar in het engelsch gepubliceerd. Het armhuis te Simcoe is afgebrand en 17 der bewoners zijn in de vlammen omgekomen. geachtf op z| IJNGN, jzonder aan loc, uit. 45 li. (nut lis te be 'Az. door dei )ht. i van een /erschei- mplaren cces, als t aanval- Isbestek, li ge werk den wen- 'r inzage rukte at- kken tot dt t&leur- dadzijden k is in ■dt echter ?1 te Rot- itzegels a Ie fabriek zis het del tegen en maag ziekte; instateerd 11. 2 met capsulen. or medici- onaange- :n geruak- ijgbaar de eekzucht iing enz. Duitsche de flacon ;omen ver- ht en aan- S. Tjaden do Loos, e Leiden Buijiddei s verkrijg. t is bewe gen maag- chte spijs- 'ijgbaar in i Centin Avenhorn ]edijk bij 1udcarspel ibaart. 1.20 van Z. M. enen. ;umatische weren van gen tand- ning daar- vast door r bet van het den terwijl het srdwijnen. r tanden, reuk en in der het lijke aan- Het stuk halfjaar. ;e kalk en fijner. vullen. natherin- fwaardig- iben zeer en geheel aarschuw koop van Eenige wijken kiezers van de Zijpe. JLuenstuiijeiten komen bij N. J. en verdere STAM imicntitigen zijn te ue- aan denVoormeer alhier. nreeuer dij aioin verspreiae aanpiaKonjetven om schreven. De Commissie. inatherin- 'reparaten Hoorn bij üaandam bij osch Zonen n bij J. P. an Lalte ieuwediep bij P. de Wit; L. Munter; Verkoophuis. Snelpersdruk van Herin'. Coster en Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 6