mm van Zondag 50 September 1877. No. 40. Negenenzeventigste Jaargang. 1877. um éTi 4^I 4* jê% HIJh Dultschland IKelgie. Frankrijk. 'i- curabcrtchten. («alien. A \NT. Bij De CO! brengt ter ren her9tt Kanaal te te beginn tenen c door mid Haarlei den 2 Oc BUR AL KM. Hoofdcc met de DJ AAL jesteit 's Grai zieke k en tot zonder zindhei Over achterb brenger kenteni zich be wensehi te nem de gele 1877, 2 uren Alkc 2 Oct. BURf herinnen algemeei Qemeent is verbo: volgende andere t eener st Het i: ingeval TerwV toe te z Alkma 3 Sept. BURI brengen dat h bet, aan KLAVI oprigten aan de op Maa; ten raad rigten v Alkmi 1 Oct. 1 BURf brengen houden houwer, Slagterij laan alhi Alkma, 2 Oct. 1 BUR( herinnen 1 Novet de openl die scho 15 Oeto scholen inenting toelatin- Alkmi 3 Oct. VER( MAAR ten 1 u De g< Gasthuis WOENS Lijst v verzondei A. N. P. van A. Verm Va Schoorli Wognum Ter ter voorbande banden en Verder pakjein/, armbandje hark en ei Bijblad van de Alkniaarsche Courant elke regel meer 15 Zaterdag namiddag nommer ingestaan Vervolg der Wekelijksche Berichten. Het ministerie heeft den 27 den Koning collectief zjjn ontslag aangeboden. Verkiezingen. Te Eindhoven is in plaats van den heer Smitsdie lid der le Kamer geworden istot lid der 2" Kamer gekozen de heer Harry Bargemet 722 st. Staten-Generaal. 2'. Kamer. Bij het ingediende ontwerp betreffende de registratie-belasting worden bijna alle onderscheidene vaste registratierechten vervangen door een uniform recht van f 1, en de evenredige rech ten beperkt tot, die op aannemingen en op den over gang van roerend en onroerend goed. Het door de schatkist te lijden verlies wordt opgewogen door eene belasting op de successie en den overgang in de rechte lijn, waardoor bovendien het equivalent gedeeltelijk zal worden gevonden voor de vermindering van het tarief der registra tierechten. Het successierecht wordt bepaald als volgt1° door bloedverwanten in rechte nederdalende linie van bloed verwanten in rechte opgaande linie, of door den eenen echt genoot van den anderen indien kinderen of afstammelingen aanwezig zijn, één percent; 2° door bloedverwanten in rechte opgaande linie van bloedverwanten in rechte nederdalende linie 3 pc.; 3° door den eenen echtgenoot van den anderen, zonder kinderen of afstammelingen4 pc,; 4° door broeders en zusters van broeders en zusters 4 pc.; 5° door neef en nichtnaneef of nanicht van oom of moeioudoom of oud- moei en omgekeerd 6 pc. Op hetgeen in de gevallen sub n° 4 en 5 meer wordt verkregen dan het aandeel bij versterf zou hebben beloopenmitsgaders in alle onvoorziene geval len10 pc. Bij de 2". Kamer zijn ingediend: 6 ontwerpen tot kwijt schelding van eenige den lande aankomende vorderingen gezamenlijk ten bedrage van f 120,120,69;, alle berustende op voorstellen van de indische regeeringwaarmede het op perbestuur zich geheel heelt kunnen vereenigeneen wets ontwerp tot wijziging van art. 25 der wet op de tucht op koopvaardijschepen over het onderzoek naar de oorzaken van zeerampen, tot wijziging van art. 345 en 753 Wetb. v. Kooph. Het ontwerp tot wijziging der kieswet is door de regee ring ingetrokken. Den 24 heeft de minister van financiën de staatsbe- grooting voor 1878 ingediendin ontvang geraamd op 113,791,730. in uitgaaf op 121,102,341, zijnde f 1,220,880 meer dan voor 1877 is toegestaan. Het tekort van ruim t 7,300,000 zal nog'kunnen stijgen, indien de Amst. Kanaalmaatschappij niet tijdig aan hare verplichting tot aflossing kan voldoen, Eerst als met eenige zekerheid kan geoordeeld worden over de uitkomsten der dienst van 1877 in Nederland en in Indiezal het aangaan eener lee ning tot dekking van het tekort overwogen worden. De dienst van 1874 sluit met eene bate van f 5,917,281 die van 1875 met eene van 926,325. De dienst van 1876, geraamd met eene bate van ruim 3 miljoen, eindigde met een voorloopig tekort van ruim 3| miljoen; de gewone mid delen brachten ruim 10 miljoen boven de raming opmaar de oorlog op Sumatra (26; miljoen) en het plantloon der koffie (gevolg van buitengewoon grooten oogst) vorderden zooveel, dat door de indische kassen slechts 4 in plaats van on-i geveer 11 miljoen aan het moederland kon worden uitgekeerd." Na dekking van het tekort van 76 met de overschotten van 74 en 75 zal bet overblijvende niet voldoende zijn om het tekort van 77 te dekken, vooral niet als de indische bijdrage voordat jaar, uitgetrokken op bijna 10 miljoen, ons grooten- deels ontvalt. De minister doet voorstellen gereed maken tot algeheele herziening der wet op de personeele belasting en die op het patent", vooral ter verlichting van den last der mindergegoedenzonder nadeel voor de schatkist. Voor de voltooiing van het vestingstelsel wordt over 1878 4,010,000 noodig geacht (voornamelijk voor de Nieuwe Hollandsche Waterlinie Willemsoord aan den Maasmond Helder en IJmuiden), waarvan 3,200,000 is uitgetrokken op de staatsbegrooting en het verdere zal gedekt worden uit hetgeen van 1877 beschikbaar is en toevallige baten. Op hoofdstuk V is 3S90 uitgetrokken als bijdrage in de kosten van den straatweg door Schermerhorn, en ƒ1,219,700 voor de verbetering van den waterweg van Rotterdam naar zee. Den 25 is het adres van antwoord op de troonrede met 44 tegen 28 st. aangenomen. In hoofdzaak is het een weer klank uitgezonderd 9, die luidt als volgt„Op onze be reidwilligheid om nuttige en noodige verbeteringen in onze wetgeving te helpen tot stand brengen kan ten allen tijde worden gerekend. Aan zoodanige verbetering echter heeft vóór alles de wet op het lager onderwijs behoefte. Dat een zoo gewichtig volksbelang schade lijdt door het gemis van overeenstemming tusschen regeering en vertegenwoordiging wekt algemeene en diepgevoelde teleurstelling op." De mi nister van binn. zaken verklaardedat ieder onbevooroor deelde in de laatste zinsnede niets anders lezen kon dan eene weigering om met de regeering de wet op het 1. o. te behandelen. De heer Kappeyne verklaarde, dat de commissie met te onderzoeken of te beslissen had, welken invloed aanneming der paragraaf op de regeering zou uitoefenen. Maar hij beschouwde den heer Heemskerk als een constitutioneel man en herinnerde dus aan de bekende woorden: qu'il faut se soumettre ou sedémettre. De werd met 44 tegen 28 st. goed gekeurd na verwerpingmet 50 tegen 22 st., van een amendement van den heer v. Wassenaer om de 3'. zinsnede dus te lezen „Dat in zoo gewichtig volksbelang nog geene oplossing gevonden iswaarbij de bezwaren eener niet on aanzienlijke minderheid worden opgeheven en veel en goed yolksonderwijs wordt verzekerd wekt diepgevoelde teleur stelling open met 47 tegen 25 st. van een van den heer Heydenrijckom den derden volzin te doen vervallen. Rampen. In den vroegen morgen van den 27 is het tol huis aan den grindweg van Hilversum naar Loosdrecht af gebrand. Daarbij zijn eene bejaarde vrouw en een jongen van 14 jaren, die boven sliepen, in de vlammen omgekomen. Eene andere bewoonster bekwam ernstige brandwonden. Rechtszaken- Het kantongerecht te Leiden heeft den 22 afgewezen den eiseh der gemeente-commissie van het ned.- herv. kerkgenootschap tegen de heeren J J. Prins es die weigerden hunnen aanslag m den kerkelijken hoofdelijken omslag te voldoen. De uitspraak was hierop gegronddat de kerkelijke reglementen van 1860waarop de tegenwoor dige toestand gebaseerd en waarvan de samenstelling der commissie het gevolg is, niet op wettige wijze zijn vastgesteld. Het gerechtshof te Amsterdam heeft den 25 den schrijn werker v. Olle/en aldaar schuldig verklaard aan moedwiligen doodslag op den bij hem inwonenden v. Rulst (die 3 weken na eene door een hamer op het hoofd toegebrachte verwonding overleed), en hem veroordeeld tot 6 jaren tuchthuisstraf. De rechtbank t* Amsterdam heeft den 26 in de zaak van het r. c. gesticht „de Voorzienigheid" tegen 1). v. Sitteren en echtgenoot (opeisching van eene minderjarige, geboren uit ouders van verschillende geloofsbelijdeniseerst in het gesticht opgenomen en door den tot voogd benoemden v. Sit teren daaruit verwijderd) beslistdat de voogd het recht heeft om het verblijf van een kind in een gesticht te doen eindigen wanneer het hem goeddunktzoodat de voogdij van regenten voor elke andere voogdij wijken moet. KoioNiëN. Atchin- Ook de radja van Merdoeter noord kust heeft zich thans onderworpen en alle hem gestelde voorwaarden aangenomen. Te Samalangan gaan de zaken uitmuntend. Java. De tabakoogst id Blitar is dit jaar geheel mislukt. Suriname. Den 29 is te Paramaribo aangekomen het en- gelsche stoomschip Clivevan Calcutta met 324 immigran ten. Gedurende de reis hebben 4 geboorten en geene sterf gevallen plaats gehad. Noordzeekanaal. Het fregat Sliedrechtbeladen met 2100 ton stukgoederen bestemd voor Soerabaya met een diepgang van 62 palmen, is den 25 van IJmuiden zeewaart- gegaan. Pruisen. Prins Bismarck is den 22 te Berlijn teruggekeerd. Ter eere van den voorzitter der italiaansche Kamer, den heer Crispidie zich te Berljjn ophoudtis den 24 een luisterrijk feestmaal gegeven, waaraan ongeveer 70 personen, meest leden van den Rijksdag en den pruisischen Landdag, voorts leden van den Bondsraad en eenige professoren en journa listen hebben deelgenomen. Wuetemberg. Op een te Stuttgart gehouden congres van directeuren der duitsche gevangenissen is met 47 tegen +2 st. het toedienen van stokslagen als middel tot handha ving der tucht in de gevangenissen afgekeurd, en met bijna alg. st. besloten tol aanbeveling van de celstraf als regel voor alle gevangenisstraffen. Baden. De Keizer heeft den 20 de manoeuvres in het vuur van het 4". legercorps bijgewoond. Zij werden gehouden op het slagveld tusschen Rastatt en Rauenthalwaar de Keizer in 1849 als prins van Pruisen bevel voerde. In de het werk oproerig militairen gevallen. wapende ming aan henegouwsche kolenmijnen hebben 20000 arbeiders gestaakt. Aanvankelijk had de werkstaking een aanzienzoodat de krachtige tusschenkorost van noodig was, waardoor den 21 drie slachtoffers zijn Sedert is hetdank zij het patrouilleeren der ge- macht en het verleenen van doeltreffende bescher- de goedgezindenrustig. Een klein vlugschrift is in beslag genomen van het Senaats lid Léon Say, oud-minister, waarin deze een verhaal had ge daan van eene onlangs gehouden bijeenkomst op het kasteel van Storswaarbij de heer Thiers nog eene rede gehouden heeft. Het geschrift was met portretten van laatstgenoemde en van den republikeinscken candidaat te Pontoise versierd. De Temps laat zich over het manifest van den maarschalk- President [welks verschijning eene daling ter parijsche beurs heeft veroorzaakt] o.a. dus uit„Alles is onwaar of dub belzinnig alles is bedroevend en vol gevaars in dit door den heer de Pourtou mede ondert.eekende manifest. Het ge drag der Kamer van Afgevaardigden wordt er in geken schetst met eene hartstochtelijkheid en onbillijkheidwelke in de kolommen van een dagblad afkeurenswaard zouden zijn en welke onverschoonlijk zijn in een officieel stuk Wij komen aan de slotwoorden van het manifest, maar hier valt ons de pen uit de hand. De taalwelke men den Pre sident der republiek doet voeren is zonder voorbeeld zelfs in de jaarboeken van een land als het onze, door gewoonte voor verrassingen van allerlei aard ongevoelig. Wij herin neren ons nietdat men ooit zich tot een land met algemeen stemrecht gericht heeft met de bedreiging vanindien zijne stemmen niet naar den zin der regeering uitvallenhet te wederstaande tweespalt te bestendigen de bevolkingen bij wijze van strafoefening, in eene crisis te houden waarbij alle bijzondere en openbare belangen in gevaar zouden zijn Het manifest, door den heer deFourtou mede onderleekend en waarin elke regel den eigenaardigen geest van dezen man verraadthet manifest heeft althans deze ééne verdien ste dat het besluit met de kwestie duidelijk te stellen. Zietdaar de kiezers op de hoogte; hun kan geen twijfel overgebleven zijn omtrent de beteekenis van de stemwelke zij geroepen zullen worden uit te brengen. Tusschen de macht van den President en het algemeen stemrecht zullen zij uitspraak hebben te doendat wil zeggentusschen een man en Erankrijk. Geene dubbelzinnigheid meer op dit puntzonder omwegen verklaart het manifestdat de maar schalk de Mac-Mahon zich niet onderwerpen zalen dat mitsdien het land zich onderwerpen moet. Het woord is aan het land Sedert de volksstemming van den 2 December hebben bij geene gelegenheid zijne waardigheid en zijne toekomst handtastelijker op het spel gestaan." De bonapartische Pays noemt het manifest eene del en fier woord en stemt er onvoorwaardelijk mede in. „Indien Erank rijk het niet verstaat, zal zulks hieraan te wijten zijn, dat het niet rijp is voor een eerlijk bewind. Het zal zijne onder vinding t.en koste van nieuwen jammer en bloedvergieting moeten voltooien." De Ordre het orgaan van den heer Rouher zegt: „Het is duidelijk dat een Hoofd van Staatdat zieh met zoo veel nadruk uitlaat, nimmer zal toegeven. "Voortaan zijn de schepen verbrandis de terugtocht afgesneden." De Defensehet blad van msgr. Dupanloup doet zich dus hooren: „Tot 1880 is de maarschalk het hoofd des ge- zags, en dat zal hijwat er moge of kunne gebeuren, blij ven tot het einde toe. Hij is de man niet om te zwichten voor de vermetele eisehen van hendie on9 in het verderf gestort en, zich badende in het bloed zijner soldatenFrank rijk uitgeput hebben." De ultramontaansche Monde noemt het manifest onaan tastbaar in zijnen inhoudzoodat de tegenstanders zich ge dwongen zullen zien om alleen den vorm te bestoken. 'iambetta's République Frangaise noemt de bedreigingen van het manifest niet ernstig gemeend. „IJdele woorden zijn hetverkiezingswelsprekendheidmaar eene politiek steekt er niet in." „Het is ons schrijft John Lemoinne in het Journal des Débats alsof wij droomen bij het lezen van deze procla matie of liever van dit bevelaan het fransche volk gericht. Is het wel tot dat volk, dat men spreekt, en begrijpen zij, die aldus sprekenwel wat zij zeggen Door al de om wentelingen heenwelke sedert eené eeuw herhaaldelijk het uiterlijk des lands hebben vernieuwd op den bodem aller veranderingen van regeeringsvormen en dynastiënis er eene bestendige duurzame onveranderlijke idee geweest de wil des lands om zich zelf te besturen. Om die vrijheid, het erfdeel aller burgers, te overwinnen en te verzekeren, heeft het fransche volk al zijne revolutiën verrichtom het zijne te herwinnen strijdt het sedert 100 jaren, heeft den oudsten en doorluehtigsten koninglijken stam van Europa doen vallen en het juk van den sehitterendsten en druk- kendsten naam der historie afgeschud. Na zooveel bloeden tranenop den grond des vaderlandsop de gansche aarde vergotenna zoovele in den arbeid bezweken geslachten A bezweken om ons vrij te makenwil men ons thans terug brengen naar de kazerne. Neen, nooit heeft een Bouirbon noch een Napoleon zulk eene taal tot ons gevoerd. Wij vragen ons afhoedanige de oorspronkelijkerae hoogere machthet theocratisch gezag moge wezen het;welk aan den President der fransche republiek het recht gebft om op dien toon tot het fransche volk te spreken Hrt is niet moge lijk rauwer aan een geheel volk te zeggen, dat men het om zijn gevoelen verzoekt ten einde er niet naar t»e luisterenen dat men het slechts eene vraag doet om den^ draak te ste ken met zijn antwoord. Het is de eeuwige herhaling der eeuwige formuleDoet wat gij wiltzegt wat, gij wiltik blijf waar ik ben. Lieve hemelBodewijk XVx wilde ook niet heengaan, noch Napoleon noch Karei X, nocjh Bodewijk Philip#, noct, ,io Ir, nisi p_ wilden geenj van allen heengaan maar vertrokken zijn ze tochInumsscUen weet men thans over en weêr, waaraan men zich te Louden heeft. Nog een drie weken geduld het land ondervraagd, zal antwoord geven en zijne taal zal de taal tot zwijgen (bren gen welke men zich thans veroorlooft tot dat land te voereir," De gérant der Avenir du Morbihan is bij verstek veroor deeld tot 1 maand gevangenisstraf en 2000 fr. boete, wegens een beleedigend artikel tegen het ministerie. De République Frangaise van den 21 bevat eene proclama tie volgens haar door „een zeker aantal oud-Afgevaardig den behoorende tot alle schakeeringen der republikeinsche partij" aan de natie gericht. Het is een weerslag op het manifest van den Presidentneemt daarvan verscheidene vol zinnen bijna woordelijk over, en zegt, dat verkiezingen ten gunste der politiek van den 16 Mei niet alleen de orde en den openbaren vrede zouden in gevaar brengenmaar ook zouden uitroeien het beginsel van de regeering des lands door het land„reeds ondermijnd door de mannendie de onschendbaarheid des Presidents met voeten getreden hebben doorten einde zich te handhaven in het bewindden President zeiven te drijven in het strijdperk der partijen." Het Journal Officiel van den 22 behelsde 3 besluiten van den Presidentwaarbij de verkiezingen voor de Kamer tegen 14 Oct. uitgeschreven de herstemmingen op den tweeden zondag na de openbaarmaking van de uitkomsten der eerste stemming bepaald en de Senaat en de Kamer tot eene bui tengewone zitting tegen 7 Nov. bijeengeroepen worden. L)e minister-president de Broqlie heeft eene aanschrijving tot de procureur-generaals gerichtwaarin zij aangespoord worden, de haudelingen en redevoeringen op de kiesverga- deringen met, de grootste nauwlettendheid na te gaanen de politieke geloofsbelijdenissen, aanplakbiljetten en dergelijke verkiezingsgeschriften met bijzondere zorg door de substi tuut-officieren te doen lezen „opdat zoodanige polemiek niet straffeloos oversla in beleedigingen tegen het Hoofd van den Staat of tegen de vertegenwoordigers des gezagsnoch dat men zijne toevlucht neme tot geweld bedreiging en logen om het geweten der kiezers het spoor bijster te maken en afbreuk te doen aan de zuiverheid der stemming." De rechtbank der Seine heeft den 22 het tegen den heer Oambetta gewezen vonnis bekrachtigd. Zijn advocaat, de heer Allou, heeft betoogd, dat het te laste gelegde bij uitnemend heid van politieken aard was en derhalve aan de uitspraak van gezworenen moest onderworpen worden en zich terug getrokken toen de rechtbank zich wel degelijk bevoegd ver klaard had. De beroemde sterrekundige Bererrier, geboren te S. Lö in 1811, is den 23 te Parijs aan eene leverziekte overleden. De heer Mignet heeft het manifest openbaar gemaakt 't welk de beer Thiers voornemens was geweest aan de kie zers van het 9". arrt. der Seine te richten. Het wijst op de gematigdheid der ontbonden Kamer, die om geene andere reden ontbonden werd dan omdat zij republikeinsch was daar het den 16 Mei, even als den 24 Mei '73 te doen was om de omverwerping der republiek ten bate van eene der 3 m onarchiën zonder te weten welke. Het herhaaltdat alleen de republiek bestaanbaar isen dat alleen zij het land in- en uitwendige rust en vrede verschaffen kan. Het toont voorts het ongrondwettige aan van het uitstellen der ver kiezingen, en betoogt, dat eene herhaalde ontbinding der Kamer eene dwaasheid zou zijn. De officieuse Franguis kenschetst het manifest van wijlen den heer Thiers als een „vermetel verweerschrift voor het gansche gedrag van wijlen de Kamer van Afgevaardigden en een ongeëvenaard heftig requisitoir tegen de ministers en den President der Republiek." Het blad hooptdat de waarheid hare stralen schieten zal door deze „dikke laag van spitsvondigheden, ongegronde beschuldigingen en sckanrn- telooze leugens heen." De Cassagnac noemt in zijn Pays het manifest langtaai icob Hendrik Hendriks en Jelletje Alexander Jacobus Johannes de :n Frederika Charlotta Adolphina le, 19 j. en ruim 6 m. 3- van Arend Jan van Zanten en a 1 j. D. van Gerardus Boots en Clasina dweg, wed. Adrianus Dijkman, 72 j wonende te Westzaan. Laurens AntonieZ. van Johan Andries endrina Tabernal, 4 j. en bijna 8 m. Z. van Johannes Bartholomeus Dingerdis, 18 j. en ruim 8 m. VASTE GOEDEREN, i Oct. 3NK en W. F. G. L. GOUWE. Hingen, stal en tuingrond, te Sint 80, groot 1,41, P. G. L. Gouwe 7000, door denzelfde met 400, er aldaar, 376 en 377 Dirkmaat D. Wzoon. s 3150 n 187, groot —,26,60. 'eizer1188, 17 en 418, groot —,22,19. k1056, 4 en 415groot ,22,15. k1096, i 294, groot —,21,50. •imerman980, 496, groot —,22,70. 928,— No. 27 niet verhoogd. PONDENT IE. i den heer C. S. in een volgend oerd 7 Koeien 260 a 350, 35, 8 nuchtere dito 13 a 21, 53 vette Varkens 0,48 a 0,60 14 a 20. 50 commissie 37,50, middel- aangevoerd 5gi stapels, wegende inmarkt aangevoerd 2684 heet.., e f 8,62% a 9,50, Gerst ƒ6,75 8 Haver /4a 5,50, Paarden- dito 13,50 a 14, Kanariezaad 18 a 22 geel dito 21 Kar- aanzaad 11,50 a 13, Erwten: 18 a 21vale 12,50 a 17, Paarden 53 a 560 21 Koeien -alveren f 12 a 22, 649 Schapen 11, 149 magere Varkens 18 Boter per kop 95 a 105 cents, aas 27 a 39, verkocht 83 stapels, oter 1,42 a 1,48 per kilogr., ie kaas 37,75, aangevoerd 28 (r.Karweizaad 25,25, blauw ir 50 P., Mosterzaad 21 a 23 16 a 18, vale 14 a 17, bruine Tarwe 11 a 12,25, Witte dito I a 8,50, Gerst 7, Haver ƒ4,50 3,75, Paarden dito ƒ6,90, bruine vten 14, Kanariezaad 10.50 ïin dito 19,50. 19 a 37,50, aangevoerd 133 sta- ;r. 12 Koeien 140 a 300, Vaarzen 70 a 95 14 nuchtere dito 56, 159 Schapen 24 a toppen Boter 1,50 a 1,65 per a 5 per 100. ie Kaas 37,50, aangevoerd 82 ppeneieren 4,50 Eenden dito evoerd 216 stapels Kaas, Boter 19 Runderen, 38 Paarden. 91 10 per kilogr., 40 nuchtere dito is 0,52 a U,60 per kilogr., 30 Biggen 5 a 8, 3328 Schapen ppelen 3 a 6 75 mud Peren leieren 4,50 a 5 per 100. lerd 16 Paarden 60 a 200 Stieren 90 a 140 40 magere 15 vette dito 200 a 275 28 0 Vaarsen 90 a 140, 6 nuch- Rammen ƒ40 a 110, 400 magere tte dito 28 a 35, 512 Over- re Varkens 15 a 21, 40 Big- 10 a 70 ets., 70 Kippen ƒ0,40 ets., 5 Duiven 10 a 15 ets., 1,4640 kilogr. Kaas 35 a 50 iren /4a 4,25 per 100. ird 3 Koeien 200 a 230143 Biggen 7 232 koppen Boter 380 Eieren 4,50 a 5 per 100. ^n 12,25, Jenever 17.75. Kaas 38,75, verkocht 63 st. nderen 4.6-5.9, 8000 Schapen o 5-6, Varkens 4-4.9. Runderen 4.6-5.8 2000 Scha- Kalveren 4-6-5.6, Varkens 4-4.9 o ov3oo^3oü^3o ö€0o DER WAAL CHENKE herdenken hunne litverecnlging. €3ooOcoC3ooC3coÜoc>£3ot£3^o£?e>^

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 5