No. 40. Negenenzeventigste Jaargang. De magere jaren. 1877. ZONDAG 7 OCTOBER. ©fficiëel (Sebcelte. Jngezanbett S&tukfccn. o-ifiicuu) s. itUrhl- cu Ëcursbertcbttn. <3&uertsaÜëtt. AL MAARSCHE COL A AT Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f O,SS, franco per post f O,SO, afzonderlijke nsmmers S Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan ingezonden berichten een dag vroeger. Bij deze Courant behoort een bijblad. PUBLICATIE. De COMMISSARIS des KONINGS in Noordholland brengt ter kennis van belanghebbenden, dat wegens uittevoe- ren herstellingen aan de vlotbrug over het Noordhollandsch Kanaal te Alkmaar, deze voor het verkeer met rijtuigen, te beginnen met den 9 October aanstaandezal zijn geslo ten en dat in het verkeer voor voetgangers en handwagens door middel van een pont zal worden voorzien. Haarlem De Commissaris des Konings voorn., den 2 Oct. 1877. RÖELL. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, zamengesteld als Subcommissie der Hoofdcommissie, gevestigd te 's Gravenhage, belast met de uitvoering van het plan, om als NATIO NAAL GEDENKTEEKEN voor wijlen Hare Ma jesteit Koningin SOPHIA der Nederlanden, te 's Gravenhage een KIMDriRXIEkKN IBUIS te stichten, bestemd tot verpleging van zieke kinderen w&ar ook in Nederland gevestigd en tot opleiding van kinderziekenverpleegsters, alles zonder eeuig onderscheid van godsdienstige ge zindheid Overtuigd dat Alkmaar1» ingezetenen niet zullen achterblijven om medetewerken aan het tot stand brengen van dat blijk van hulde en dankbare er kentenis aan Neêrlands geliefde Koningin, verklaren zich bereid om iedere bijdrage welke zij daarvoor wenschen aftezonderen, hoe gering ook, in ontvang te nemen. Zij stellen daartoe ter gemeente-secretarie de gelegenheid open van 8 tot en met 20 October 1877, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uren. Burgemeester en Wethouder? voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 2 Oct. 1877. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. BURGEMEESTERen WETHOUDERS van ALKMAAR herinneren de ingezetenen aan de naleving van art. 92 der algemeene policie-verordening op de straten enz., door den Gemeenteraad vastgesteld 25 Augustus 1875, luidende: Het is verboden de straat te schrobbenanders dan in de week volgende op de groote voor- en najaarsveemarkten en op andere tijdstippen, voor alle of enkele straten of een gedeelte eener straat door Burgemeester en Wethouders te bepalen. Het is verbodeningeval van vernieuwing binnen zes en ingeval van herstelling binnen drie weken de straat te vegen. Terwijl aan de Gemeentepolitie is opgedragen daarop streng toe te zien en tegen de overtreders procesverbaal op te maken. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 3 Sept. 1877 De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende verzoek met de bijlagen van P. J. KLAVERWEIJDEN te Alkmaar, om vergunning tot, het oprigten van eene bergplaats van petroleum in het perceel aan de noordzijde van de Laat, Wijk A, No. 142 en dat op Maandag, den 15'" October 1877, 's middags ten 12 ure ten raadhuize gelegenheid wordt gegeven om tegen het op rigten van die bergplaats van petroleum bezwaren in te dienen. Burgemeester en W et houders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 1 Oct. 1877. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. BURGEMEESTERen WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat zij in hunne heden ge houden vergadering aan P. SLATMAN, Slagter en Vleesch- bouwer, vergunning hebben verleend tot vestiging eener Slagterij en Vctsmeiterijin het perceel aan de Popelmans- laan alhier, Wijk E, No. 157a. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 2 Oct. 1877. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS vanALKMAAR herinneren de belanghebbende ouders en voogdendat op 1 November e k. de toelating van leerlingen geschiedt op de openbare armen- en tusschenschooldat aanvragen om op die scholen toegelaten te wordenmoeten geschieden vóór 15 October e.k. bij de hoofdonderwijzers der betrokken scholen onder overlegging van de bewijzen van geboorte inenting of doorgestane pokziekte der kinderenwaarvan de toelating gewenscht wordt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 3 Oct. 1877. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN VERGADERING van den RAAD der gemeente ALK MAAR op Woensdag, den 10 October 1877, 's namiddags ten 1 ure. Ramens den Boorzitter van den Raad, De Secretaris, NUHOUT VAN DER VEEN. De gelegenheid tot het bekomen van BADEN in het Gasthuis is van Maandag 1 October 1877 vastgesteld op WOENSDAG en ZATURDAG van iedere week. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de 1'. helft der maand September 1877. A. N. Montauban, Naber, Mej. Kastelijns, P. H. Luytens, P. van Velzen, Amsterdam; Hillegina Nieterink, Barneveld; A. Vermeyer, BolswardKaatje de Gruyter, Rotterdam Van de Hulpkantoren SchoorldamD. H. van LeeuwenLeiden. WognumBierman Cie., Amsterdam. P O L I C 1 E. Ter terugbekoming aan bet Commissariaat .van Polieie voorhanden het navolgende gevondene, als: 4 bossen ijzeren banden en een huissleutel Veider zijn aldaar inlichtingen te bekomen omtrent een 'pakjeinhoudende glaasjes iu koper gevateen bloedkoralen armbandje met gouden slotjeeen 4 voets duimstokeen hooi- hark en een zilveren lepeltje. Nederland is sinds ettelijke jaren bezig zijn grond gebied niet een net van staatsspoorwegen te bedek ken bouwt zich een linie van verdediging van kost bare forten die met niet minder kostbare kanonnen worden bewapend zonder dat het daartoe geld be hoeft op te nemen en zag zich bij dat alles zelfs nog in staat om onverplichteenige millioenen te besteden tot schulddelging. Zoo ruim vloeiden ons de gelden uit Indië tegen zoo rijk was de opbreDgst van de koffie, die onze regeering door den Javaan liet telen voor een zeer ongelijk en in vele streken ten eenen- male onvoldoend dagloon ook al trekt men daarvan het deel af, dat de Staat als belasting in arbeid zou mogen terughouden. Eensklapsschoon dan ook niet onverwachts, is in dien toestand een volkomen omkeering gekomen. In plaats van het gewone batig slot staan wij thans voor een tekort op de Indische begrooting, De vette jaren schijnen voorbijen de magere zijn in aantocht. Heeft dan de rijke bron in In dië opgehouden te vloeien? Is de koffieoogst mis lukt of de prijs buitengewoon laag gedaald Noch het eennoch het ander. De koffieoogst is zelfs zoo bijzonder voordeeligdat de Indische geldmiddelen in 1876 door de buitengewone uitgaven aan plantloon werden uitgeputen de gewone uitbeering aan Ne derland achterwege moest blijven. Dergelijke uitgaven behooren echter tot de meest productieve en worden met woeker vergoed door de buitengewoon ruime oogsten. Ia dit jaar 1877 zullen de koffieveilingen in Nederland ongetwijfeld ruim elf millioen meer opbrengen dan geraamd is. Maar de oorlog met Atjeh verslindt jaarlijks millioenen schatsen de openbare werkenwaaraan Indië behoefte heeft eischen andere millioenen. Aan Batavia moet een nieuwe haven worden gegevenop Java moeten spoorwegen van staatswege worden aangelegdover eenkomsten met de Nederlandsch-Indische Spoorweg maatschappij betreffende de uitbreiding van de spoor- weglijnen in Midden-Java en den aankoop van den spoorweg BataviaBuitenzorg wachten op de goed keuring der Wetgevende Macht. Het krankzinnigen gesticht te Buitenzorg n.oet voltooid Batavia en evenzoo Samarangtegen overstrooming beveiligd worden. Volkomen terecht verklaart de Minister van Koloniën, dat aan staking van het aangevangen werk niet gedacht, en de onverwijlde aanleg van meerdere spoorwegen aan Java niet' outhouden kan worden. En op de vraag hoe dan de ontbrekende gelden zullen gevonden worden antwoordt de Mi nister zonder aarzelen door een leening. Te recht: Nadat wij jaren lang het geld, met onze landbouwondernemingen in Indië gewonnenhebben besteed om aan onze behoeften in Europa te voldoen, nadat wij daardoor hebben kunnen tot standbrenger. wat geen andere natie zonder leeningen heeft kunnen doenmogen wij aan Indië niet onthouden waarop het reeds te lang heeft gewacht. En put de oorlog in noordelijk Sumatra de schatkist uit, dan moet er voor Indië geld worden geleend Zoolang wij in wer kelijkheid geen afscheiding hebben van de Neder- landsche en de Indische geldmiddelenzoolang wij slechts ééne schatkist hebben met eene afzonderlijke administratie voor moederland en voor koloniën, doet het ook niet veel ter zake, of de leening met de pos ten voor rentebetaling en aflossing voorkomt op de Indische of op de Nederlandsche begrooting. Maar dat de Minister, ofschoon delndische begrooting inder daad met een tekort sluit, daarop eene bijdrage van ruim negen millioen uittrekt voor de middelen tot dekking van de uitgaven op onze staatsbegrooting voorkomende, dat klinkt al aanstonds zeer vreemd en daartegen bestaat onzes inziens overwegend bezwaar. Maar is het dan niet billijk zal men vragen dat Indië een deel draagt van kosten onzer staatshuis houding, die toch veel eenvoudiger en minder kost baar zou zijn, wanneer wij niet tevens voor het bestuur en de verdediging onzer koloniën hadden te zorgen? Op deze vraag antwoorden wij, dat wij vooralsnog er niets onredelijks inzien, dat de Indische bevolking, door het telen van koffie tegen een van regeerings- wege bepaald loon een zekere belasting in arbeid betaalt, wanneer die belasting slechts niet te zwaar en vooral ook niet te ongelijk drukt, zoodat zij in de eene streek weinig gevoeld, maar in de andere inderdaad ondraaglijk wordtdat de Staat de be schikking heeft over de opbrengst van de landbouw ondernemingen ten behoeve waarvan de Javaan die belasting in arbeid levert; dat de Staat verplicht is voor het welzijn en de ontwikkeling van het land te zorgen dat hij in het verre Oosten aan zijn heer schappij heeft onderworpen. Daarvoor kan hij in de eerste plaats uit den aard der zaak de gelden be stemmen die zijn landbouwondernemingen hem op brengen. Maar tot die voordeelige uitkomsten heb ben, behalve de handenarbeid van den inlander evenzeer medegewerkt de vlijt, de kennis, het beleid, de onder nemingsgeest, het kapitaal en het crediet van het Nederlandsche volk; en wanneer nu de opbrengsten ruim zijn, de arbeid die van de bevolking wordt ge vergd, in verhouding tot het loon dat zij ontvangt, inderdaad liet karakter heeft verkregen van een matige en gelijkmatig gelijkdrukkende belasting, en in de behoefte van Indië en zijn bevolking op behoorlijke wijze wordt voorzien, dan mag ook onzes inziens de Nederlandsche Staat de vruchten plukken van zijn goed bestuur en verstandig beheereene vergoeding voor de uitnemende krachten, die hij voor Indië be schikbaar stelt en de belangrijke uitbreiding zijner huishouding, waartoe bij als beheerscher van Indië verplicht is. Volgens deze beschouwing moet er wel het een en ander voorafgaan, eer onze schatkist aan de beurt komt, maar komt toch ook voor haar de beurt om een aandeel van de winst te ontvangen; daarvan kan echter natuurlijk geen sprake zijn wan neer er niet overschiet, maar te kort komt. Maar is er dan geen regeling mogelijk, waarbij de financiën van Indië geheel worden afgescheiden van die van Nederland, en het aandeel wordt vastgesteld, dat Indië in elk geval zal moeten dragen in de kosten der algemeene huishouding? Men weet dat velen de vraag toestemmend beantwoorden, en voor dit stelsel zelfs groote voorliefde koesteren. De bezwaren, die er tegen bestaan, liggen echter ook voor de hand. De bepaling van dat aandeel zou reeds niet zoo ge makkelijk gaan; maar is het stelsel der vaste bijdrage houdbaar, zoolang de opbrengst der Indische middelen voor het grootste gedeelte afhangt van den uitslag der landbouw-ondernemingen, die wij er drijven voor onze rekening? Als de koffieoogst mislukt of de prijs daalt, waaruit zal dan de bijdrage worden betaald? De Javaan heeft toch zijne belasting reeds in arbeid betaald; de rest is voor onze rekening; van hem kan niets meer gevorderd worden. Wat de Europeesche bevolking en de vreemde oosterlingen zullen kunnen bijdragenzal vooreerst wel een betrekkelijk gering deel van de inkomsten blijven. Maar hoe men over dit stelsel van de vaste bijdrage ook moge denken, het is thans de tijd niet om er van te spreken. Tot nog toe hebben wij uit de opbrengst onzer koffieteelt op Java in de eerste plaats alles genomen wat wij in Europa noodig hadden en in de behoeften van Indië op bekrompen, ontoereikende wijze voorzien. Mogen wij thans nu de vette jarenalthans voor eenigen tijdvoorbij schijnen te zijn en er enkele magere jaren aanbreken aanstonds de gemeenschap doen eindigen, en onze huishouding splitsen? Dat zou onbillijk en onrechtvaardig zijn. Wij hebben de lusten gehad, laat ons nu ook eenigen tijd de lasten dragen. Zoolang de magere jaren durengeen bij drage uit Indië. Ia 't naburig Heyloo bevindt zich een eerwaardig ge- denkteekendat herinnert aan de tijdentoen WilleLrord uit Engeland was overgekomen om aan onze keidenscke voorouders het christendom te verkondigende eenvoudige putde ommetseling der bron die volgens de overlevering op zijn gebed zou zijn ontslaan toen de hem volgende schare door dorst gekweld werdof volgens de sckoone ballade van Hofdijk zou zijn opgeweld toen de zendeling zijn gebed paarde aan den arbeid zijner hoorders en alzoo het „werkt en bidt" werd toegepast. Hoe bet zijsinds eeu wen is de put in nauw verband gebracht met Willebrord, en met den „preekstoel" in het heylooër boscb eene herin nering aan zijne menscblievende werkzaamheid in onze stre ken. Put en „preekstoel" duiden Heyloo aan als een his torisch landschap voor wie de geschiedenis kennen maar niets doet in den put (om bij deze te blijven) iets anders zien dan een ouden, onaanzienlijken dorpspnt, zooals er velen zijn niets doet hem kenDen als het gedeukteeken van een merkwaardig man, die de apostel der nederlanders was, niets beschermt hem tegen moedwil en verontreiniging. Eenige meest welbekende, landgenootenBorret, Cuypers, llasebroek. Hofdijkten Kate {JJ. Li), RoelvinkSterk, Alberdingk Thijm en de Bries hebben zich tot eene commissie verecnigddie trachten wil den Willebrordusput beter te beveiligen, beter te doen ken nen als een sprekend getuigenis van het verledenals een monument onzer vroegste kerkgeschiedenis. Een groot bedrag is daartoe niet noodig, en slechts tot de hoogschatters onzer vaderlandsche herinneringen in Noord- en Zuidbolland wenscht de commissie zich om bijdragen te wenden. Mochten de zoodanigen talrijk zijnhet doel zou niet alleen bereikt worden maar liet bevallig Heyloo zelfs een sieraad kunnen winnen. Hunne offers zullen gaarne ontvangen worden door C. W. BRUINVIS. De beer rnr. J. F. IBVee-ren, subst.-griffier bij de arrond. rechtbank alhier, is benoemd tot griffier van het kantonge recht te Woerden. Het kiescollegie der berv. gemeente heeft den 3 voor de benoeming van een predikant het volgende zestal gefor meerd N. A. de Oaay Fortmante EidenG. Jde Hoest, te Amersfoort, E. Gewin, te Abcoude, J. v. Walsem, te Alphen a. d. RijnP. D. Schouw Sandvoortte Leider dorpen B. J. Zwaan, te Breda, en daaruit als drietal de heeren v. ff alsem, Gewin en Schouw Sandvoort, met 60, 39 en 37 stemmen. Indien de schoone Octoberdagen ons mochten doen vergetendat de winter aanstaande isonze schouwburg ondernemers zorgen er wel voor, ons aan de nadering der lange avonden te berinneren. Pas van Tellingen, nu weder Switzar, en of wij al liever naar het nog zoo fraaie groen zien dan op hunne inteekenlijstenwij moeten ons nu reeds verklaren zonder geabonneerden dezen winter geen tooneelde eischen der artisten worden te hoog, dan dat de ondernemers zich geene zekerheid voor het dekken der kosten zouden ver schaffen. Aan wien- zullen wij ons verbinden, aan belden Of de beurs dat lijden kon Ban Tellingen brengt ons zeker bet beste gezelschap dat wij daarvoor iets meer betalen Switzar lokt ons door iets minder prijs en biedt bovendien zijnen inteekenaars nog een extra voordeel: 25 p.c. vermin dering van entreeprijs voor alle andere vermakelijkheden welke bij dezen winter ondernemen zal. Wie van dit voordeel profiteeren wil, dient nog een achlerdeurlje open te houden; overigens staat bet ieder vrij, al of niet aan die vermakelijkheden deel te nemen. Wat ons betreft, wij wen scken, dat bet beiden ondernemers niet aan deelneming ont breken zalen dat bij beiden zal te prijzen zijn zoowel de keuze als de uitvoering der stukken, De heer Switzar geeft reeds woensdag eene buitengewone voorstelling en doet als dan een geschiedkundig tooneelspel opvoerenwaarvan de titel goeden klank het<t. Door het stedelijk muziekcorps zullen op Zondag, 7 October, 's namiddags te Ij ure, in den Stadshout, de navolgende stukken worden uitgevoerd 1. Neêrlands Viaggen-Marsch van Bernhardt. 2. Ouver ture„Banditenslreiehe" van Suppé. 3. CornéliaPolca de Concert van Arban. 4. ïleurs des BoisGrande Ean'aisie originale van Perck. 5. Eremdlings Gruss, Militaire Marsch van Faust. 6. Andante réligieux pour Trombonne van Déthise. 7- L'Améthiste, Grande Valse van Rühling. 8. Wien Neêrlandsch bloed, gevarieerd voor Althoorn, Clarinet, Trom bonne en Cornet a Pistons van Sablairolles. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 4 Oct. Albertus Bisscher en Dieuwertje Lijnbach. GETROUWD. 4 Oct. Hendrik de Carpentier, wednr. van Maartje Geel, en Haartje Roos. GEBOREN. 1 Oct. JacobZ. van Gerrit Stam en Sophia Meersch. Richard, Z. van Richard Twisk en Willempje van Twisk. Simon NicolaasZ. van Cornelia Stikkel en Gerardina Isabella van der Haagen. - Anna Jelletje, D. van Jacob Hendrik Hendriks enJelletje Schreuder. OVERLEDEN. 28 Sept. FransZ. van Alexander Jacobus Johannes de Wolff en van wijlen Erederika Cbarlotta Adolphina Petronella von Ende, 19 j. en ruim 6 m. 30 Maria Petronella, ü- van Arend Jan van Zanten en Maria Muller, bijna 1 j. 2 Oct. Anna Margaretha, D. van Gerardus Boots en Clasina Essingbijna 6 j. Cornelia van den Aardweg, wed. Adrianus Dijkman, 72 j. Gerardus Boots, 52 j. Rijndert Ero, 46 j., wonende te Westzaan. Laurens Admiraal69 j. AntonieZ. van Johan Andries van der Waal en Hendrina Tabernal, 4j. en bijna 8 m. Aicolaas CornellsZ. van Johannes Bartliolomeus Obdam en Cornelia Dingerdis18 j. en ruim 8 m. 3 VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 5 Oct. Door de Notarissen A. VONK en W. F. G. L. GOUWE. 1. Huis met bloembollenstellingen, stal en tuingrond, te Sint Pancras, A, 1129 en 1130, groot 1,41, Str. WF. G. L. Gouwe f 7000,— Verhoogd door denzelfde met 400 2. Akker Bouwland en water aldaar, 376 en 377 groot —,71,90. Sir. J. Dirkmaat D. ff zoon. 3150, 3. Dito dito, aldaar, 186 en 187, groot—,26,60. Str. W. Keizer1188,— 4. Dito dito, aldaar, 416, 417 en 418, groot—,22,19. Str. S. Lek1056,— 5. Dito dito, aldaar, 413, 414 en 415, groot—,22,15. Str. S. Lek1096 6. Dito dito, aldaar, 293 en 294, groot ,21,50. Str. J. Timmerman980, 7. Dito dito, aldaar, 495 en 496, groot —,22,70. Str. S. Lek928, No. 27 niet verhoogd. CORRESPONDENTIE. Het ingezonden stuk van den heer C. S. in een volgend nummer. Alkmaar 1 Oct. Aangevoerd 7 Koeien f 260 a 350, 84 vette Kalveren f 42 a 135, 8 nuchtere dito 13 a 21, 1721 Schapen f 28 a 40, 153 vette Varkens 0,48 a 0,60 per kilogr., 48 magere dito f 14 a 20. 5 Oct. Kleine Kaas f 38,50 commissie 37,50, middel bare f 39, laagste prijs t 20, aangevoerd stapels, wegende 128413 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 2684 heet., Tarwe 9.50 a 15 Rogge f 8,62% a 9,50, Gerst 6,75 a 7 idem Cbev. 7,75 a 8Haver f 4 a 5,50, Paarden- boonen f 7,50 a 8, bruine dito f 13,50 a 14, Kanariezaad f 10, rood Mosterdzaad f 18 a 22, geel dito f 21 Kar- weizaad 24,75, blauw Maanzaad 11,50 a 13, Erwten: groene 12 a 18 grauwe 18 a 21vale f 12,50 a 17, witte f 14. 6 Oet. Aangevoerd 14 Paarden f 53 a 560 21 Koeien f 178 a 225, 17 nuchtere Kalveren f 12 a 22, 649 Schapen f 17 a 55, 21 Geiten 3 a 11, 149 magere Varkens f 18 a 34, 215 Biggen f 6 a 12, Boter per kop 95 a 105 cents. Edam 29 Sept. Kleine kaas f 27 a 39, verkocht 83 stapels, 4 Oct. 266 Stukken Boter f 1,42 a 1,48 per kilogr., Kippeneieren 4,75 a 5,50. Enkhuizen 3 Oct. Kleine kaas 37,75 aangevoerd 28 stapels, wegende 7337 kilogr. Karweizaad f 25,25, blauw Maanzaad 13,50 a 14 per 50 P., Mosterzaad 21 a 23 per mud. Erwten: grauwe 16 a 18, vale 14 a 17, bruine Boonen f 13 a 14 per mud. Haarlem 1 Oct. Roode Tarwe /Ha 12,25, Witte dito f 10 a 11,75, Rogge f 7,50 a 8,50, Gerst f 7, Haver/4,50 a 5, Duivenboonen f 8,30 a 8,75, Paarden dito /6,90, bruine Boonen 14,25, groene Erwten f 14, Kanariezaad f 10.50, geel Mosterdzaad 20, bruin dito f 19,60. 3 Oct. Kliene kaas 19 a 37,50, aangevoerd 133 sta pels, wegende 32097 kilogr. 12 Koeien f 14-0 a 300, 3 Stieren 90 a 120, 4 Vaarzen 70 a 95 14 nuchtere Kalveren f 8 a 15, 1 vet dito f 56, 159 Schapen 24 a 36, 41 Biggen 1 7 a 16. Krommenie 4 Oct. 268 Koppen Boter J 1,50 a 1,65 per P., 725 Kippeneieren 4,50 a 5 per 100. Medemblik 3 Oct. Kleine Kaas f 37,50, aangevoerd 82 stapels, Boter f 1,54, Kippeneieren f 4,50 Eenden dito 3,50 per 100. Purmerende 2 Oct. Aangevoerd 216 stapels Kaas, Boter f 1,37J a 1,45 per kgr., 419 Runderen, 38 Paarden, 91 vette Kalveren 0,70 a 0,90 per kilogr., 40 nuchtere dito t 10 a 32, 100 vette Varkens 0,52 a 0,60 per kilogr., 30 magere dito f 16 a 34, 274 Biggen f 5 a 8, 3328 Schapen en Lammeren, 400 mud Appelen 3 a 6, 75 mud Peren 5 a 10 per mud, Kippeneieren 4,50 a 5 per 100. Srhagen 4 Oct. Aangevoerd 16 Paarden f 60 a 200 12 Veulens f 80 a 150, 4 Stieren 90 a 140, 40 magere Geldekoeien f 140 a 190, 25 vette dito f 200 a 275 f 28 Kalf koeien f 190 a 260, 30 Vaarsen 90 a 140, 6 nuch tere Kalveren 14 a 18, 10 Rammen ƒ40 a 110, 400 magere Schapen 24 a 27, 650 vette dito 28 a 35, 512 Over- houders 18 a 24, 20 magere Varkens 15 a 21, 40 Big gen 7 a 10, 60 Konijnen 10 a 70 ets., 70 Kippen f 0,40 a 2, 20 Eenden 40 a 75 ets., 5 Duiven 10 a 15 ets., 250 kilogr.. Boter f 1,33 a 1,46, 40 kilogr. Kaas 35 a 50 ets. per kgr., 2000 Kippeneieren /4a 4,25 per 100. Uitgeest 3 Oct. Aangevoerd 3 Koeien 200 a 230143 vette Schapen 18 a 32 6 Biggen f 7 232 koppen Boter (van 0.65 kilo) f 0,90 a 1, 380 Eieren f 4,50 a 5 per 100. Schiedam 4 Oet. Moutwijn 12,25, Jenever f 17.75. Zaandam 4 Oct. Kleine Kaas f 38,75, verkocht 63 st. Londen 1 Oct. 3200 Runderen 4.6-5.9, 8000 Schapen en Lammeren 5 6-7, Kalveren 5-6, Varkens 4-4.9. 4 Oct. Aangevoerd 700 Runderen 4.6-5.8 2000 Scha pen en Lammeren 5.6-6.9, 100 Kalveren 4-6-5.6, Varkens 4-4.9 G. A Van DER WAAL en A. M. SCHENKE JQ hopen op 9 dezer te herdenken hunne i52Jjtirige Eüclitverccniging. H Anna Paulowna. 3ÖUc oüo Ooüc oC

Alkmaarsche Courant | 1877 | | pagina 1